• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
Ked chcete vediet, ako to u nas vcera vyzeralo, tak kuk sem: http://www.facebook.com/photo.php?pid=174008&l=e107b&id=1648667985
8. bře 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Tak sme tu mali tyzden svokrovcov,bolo super.Ale len co odisli,Jasmi chytila anginu a oddnes k tomu aj zapal stred.uska.Min.tyz.som mala ja chripku,jemine co sa na nas este nalepi :frowning2: A to mame ist v sobotu na svk,no nejako nie som potesena z tej lietadlovej klimy,snad vobec krpata bude schopna ist....Babule,nasa mala ma uz asi 7.krat ATB.Taka je malicka a furt musi brat nejake silne lieky.Uz som niekedy z toho fakt mimo :cry:
8. bře 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
A samozrejme prajeme Alexovi vseeeeetko najlepsie :wink: Oslava musela byt super,vsak :dizzy_face:
8. bře 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! No teda vy v Lyone mate stastie, ze sa tam vsetky takto najdete. My sme s Tini riadne daleko :frowning2: Takze tu je to so stretkami zabite. Fr su medzi sebou a Arabky tiez medzi sebou, podobne Japonky atd. esteze mame casto navstevy z SK - vsetci su zvedavi na malu :slight_smile: Mala je super, vela casu spi, najma v aute, takze uz zvladame aj vylety tak 100 km. Presli sme na latkovky - bambino mio zatial som spokojna. Satka dorazi postou od nasich buduci tyzden :slight_smile: takze sa budeme veselo nosit (ale uz som si zvykla kopec veci robit jednou rukou:slight_smile:
Tini, gratulacia Alexovi, troska oneskorene.
Karol ako sa citis? Ja ked si spomeniem, ze pred mesiacom som opustala nemocnicu :confounded:
Inak, minula som debatu o pozitivach a negativach Fr; pozitiva:sladke pecivo, krasne pocasie tu v Provence...Negativ je viac, no ved ale nemuze byt jenom kaviar, napr.strasne ma stve, ze su tu na J vsetci motkoskovia.
8. bře 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evuliki, s tym uskom to mate teda pech,a viac ako klima v lietadle moze byt neprijemna zmena tlaku a uskami sa to vyrovnava, moze mat bolesti pocas letu :fearful: snad sa to dovtedy zlepsi a atb zaberu. Mas IP
8. bře 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dobre ranko vam prajem.....

evuliky tak dufam ze uz stre na dobrej ceste k zdraviu.... :wink:

tini , neskoro ale predsa dodatocne vsetko najlepsie , alexovi... :slight_smile:

ja vam pridavm niekolko nasich novych fotiek.. s minuleho tyzdna;. ak by ste mali zaujem tak si pozrite ako sme vyrastli.. :wink:

http://picasaweb.google.fr/erikasadek/JoshPatrickJanuar2009?authkey=Gv1sRgCLG15oSNnMzZHw#
9. bře 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ju, teda eriko :slight_smile: pekne
hanuk, co je to "motkoskovja" ? :sweat_smile:
9. bře 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my sme sa vcera s kamoskou super presli. Drahy nemohol, lebo ma tolko prace, ze robi aj cez vikendy :rolling_eyes: Ale tak bolo krasne, aj ked dost fukal vietor. A dnes je to este silnejsie...
Hanuk, no ja ked si uvedomim, ze o 3 mesiace uz tu bude mala s nami ani sa mi nechce verit. Ze vtedy to vsetko este len zacne :sweat_smile: Takze ty si sa dala na tie Bambino? Potom poreferuj ake sa ti vidia :wink: Ja uz budem musiet tiez zacat zhanat tie plienky, lebo kym mi to vsetko dojde... cas tak rychlo leti :sweat_smile: Satku si asi objednam cez Ebay a hotovo.
Inak aj ja by som rada vedela co su to ti motkoskovia? :sweat_smile:
9. bře 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
karol ahoj.. kulicko dakujem.... za pochvalu deti... :wink:

karol tak s hanuk sme dve co pouzivame bambino mio... :wink:
9. bře 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicko, motkosko je clovek ktoremu vsetko strasne dlho trva:slight_smile: To je z jednej rozpravky
9. bře 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je strasne ten mistral, fuka uz neviem kolkaty den a mala vietor neznasa, tak ani nemozme nikde ist.Jaaj, konecne o pol 2 zaspala a mala som sancu naobedovat sa :slight_smile:
9. bře 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk, ved nahod na kocik igelitak, mozte vyrazit a navyse budes 'in' :grinning: aj tu fuci od rana, ale ze by to bol mistral? Ved sme dost daleko... neviem, tu to vola niekto mistral a niekto nie.
9. bře 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

vsetko najlepsie oslavnecom Leuske a Alexovi :dizzy_face:

dnes sa u nas ukazao slniecko - tak sa este chystam s deturencami von - tesim sa,ked aj mokro z travy zmizne a deti budem moct bezpecne vypustit do parku, na preliezky atd - aj im sa to velmi rata

Mirka - tak ako pisala pheva - mavame tu pravidelne stretka svarnych zienok :wink: :grinning: a detvakov - drobcom sa to celkom rata a pomaly sa chystame, ze budeme chodievat vsetci do parc de la tete d'or - za zvieratkami a nahanat sa :dizzy_face:
9. bře 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://jagi4.webovastranka.sk/file/1433_Pesni%C4%8Dky_pre_deti#gohere

TATO STRANKA VAM MOZNO MNOHYM UROBI RADOST.

je tam zlata brana, a ine rozpravky vela pracovnych veci.. pre deti..
dajte vediet ako sa vam paci..

trebasa najprv zaregistrovat aby ste mohli stahovat a pocuvat rozpravky pesnicky a vsetko trva to len minutku.. :wink:
9. bře 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jzfr,

ahoj!

vy plánujete výlet do parc d ela tete d or, my byli včera ve Valence a malý to dobře snesl, byli jsme tam dlouho a ani moc nespal ale byl v klidu...možná můžem zopakovat ten Lyon...v aprile jedu do česka tak bud před nebo po, taky jak to vyjde tobě...
9. bře 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
CHcela som vam napisat taku milu prihodu :slight_smile: v sobotu vecer dosiel susedke 6-roc syn po tyzdennom lyziarskom vycviku, boli sme vcera vonku, videla som, ze pracka v garazi perie o 106... tak jej vravim, ze ma toho jednu kopu po synatorovi na pranie. Tak ze ani nie, ze to chlapca bolo cely tyzden v tom istom oblecku, aj v nom spalo, slipy, ponozky, tricko... 7 dni vkuse! Len na lyzovanie si dal kombinezu :sweat_smile: Pamatate sa na skolu v prirode, lyziarske a tak pod.? Ved nas chodili 'ucky' kontrolovat, nie??? Ved este aj v sprche boli s nami, ci sa kazdy bol umyt :sweat_smile:
Erika, ta stranka je zaujimava, akurat sa zaregistrovat. Ale asi si stiahnem tie pesnicky, hlavne o smouloch, na usb...
9. bře 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
V stredu pojde Alex na svoj prvy karneval, uz ma zakupene oblecko, Robin Hood alebo Peter Pan? ci ako to tu volaju ? Ale bol problem, lebo do babatkovskeho 1-3r sa nezmesti, je to do 86 cm, tak ma pre 4-6r deti na vysku 110 cm! takze som musela trosku upravit a budeme aj improvizovat. Cielom bolo kupit nieco jednoduche bez zbytocnych doplnkov, to by na sebe asi neuniesol.
9. bře 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne tini su tam aj audoi rozpravky, vela omalovaniek , hier , logickych hier.......
a zlata brana.... pesnicky to som stastna ako blich a aj mandarinka darinka...
9. bře 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojte zienky :wink:
chtela jsem se zeptat (hlavne eriky a tini) jak je to s ockovanim, s tim mesicem mezi jednotlivejma davkama. Minule jsme dali 16 na Bobusakovy "narozeniny" a dali jsme rande opet na 16. Jenze protoze unor mel jen 28 dni tak mi to zacina vrtat v hlave (pac na nekterych vakcinach je napsany, ze s minimalne mesicnim rozestupem). Mela bych radsi to rande posunout?
9. bře 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko ahoj, no oni sa robia s mesacnym odstupom ,aleneboj jeden dva dni sa nic nedeje...apson mne to tak vzdy vysvetlovali...
je to len doporucovane takto....neboj vsetko bude fajn... :wink:

ja osobne ak by som mala tretietak ho tak skoro ockovat nedam.. to povinne ano,ale az neskor.. teda do rokan vobec.. ale to moje rozhodnutia pri tretom.. :wink:

baby ja mam dnes narodeniny , tak si tu beham, a oslavujems mojimi detmi a styroma stenami okolo mna... :wink: :frowning2:
10. bře 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erikasadek

Odpoved na tvoju otazku o tom ohovarani nasich manzelov:
Ked boli nasi drobci este baba tema cislo jeden KOJENIE

Teraz cislo jeden: SPANOK a KRMENIE, JASLE

SPANOK: Francuzi dietatko hned po narodeni odlifruju do jeho izby. Nechaju ho tam niekolko dni vyrevat a dieta je adaptovane a privykne si. Tak sa to tu patri nie ?????
KRMENIE: Pre FR je dolezite jest 3 krat do dna ( v pripade este olovrant) dobre sa napchat predjedlom , hlavnym jedlom, syrmi, desertom.... tak to aplikuju aj na detoch. Sloveske zvyky jedst 5-6 krat v malych davkach. Manzelia si myslia ze je to obzerstvo....
JASLE: oblubena tema mojho manzela. Dat tam dieta aj so 40 stupnovou teplotou. Vsak sa tam o neho postaraju. ....za to ich platime :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vsetko najlepsie k narodeninam
10. bře 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dalsia oblubena tema SVOKRY ( teda nase maminy, ktore sa podla nich do vsetkeho staraju a stale vyvolavaju.....pravdaze pretoze ich mamicky zavolaju 3 krat do roka ci este zijeme a je od nich pokoj...., PANCUSKY pre chlapcov.....
10. bře 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
pheva dakujem...
a dakujem za to vysvetlenie.. toho ohovarania.. boze moj to musite mat dobre nervy, aby ste nevybuchli.. ze?
10. bře 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vies oni su fakt srandisti ti chlapi. Minule sme boli v restike ( taka mensia kopa parikov franko slovakov) a akonahle sme si sadli manzel kamaratky ma hned zacal bombardovat otaskami Kolko krat za den papa HENO pretoze ich syncek papa 5 krat za den a on to konzultovat s pediatrom a to vraj nie je dobre....a ze z toho pribere atd. Tak som mu povedala ze sa urcite z jablk na olovrat a desiatu nic malemu nestene... :grinning:
10. bře 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko, gratuluju! Co jsi, jsi beran? Já jsem takyy v mars , 25tého! asi to taky budu slavit sama.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Pheva,

tak malý spí od narození s náma v posteli celou noc, a manžel si nestěžuje....spíš to kritizovala tchýně-svokra..

ale s tím jídlem je to pravda..úplně stejné..prostě když se jí 5x denně tedy snídaně svačina, oběd, svačina večeře, tak je to přejídání... :angry: to mě fakt štve.. naštěstí jsme si to už vyříkali, že děti budou jíst častěji, a žádné bagety a sosisony a podobné nezdravosti.... :sweat_smile:

Kuličko,

je to co měsíc, i trošku dýl jak to píše Erika, do 4.ho měsíce, pak je do roka klid..mrkni do carnet d sante na konci

holky jdu se vrhnout na úklid..
10. bře 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ...moja svokra si tiez mysli ze som asi nenormalna. Pretoze maly ma uz rok aj pol a este stale som s nim doma. Dalsia jej oblubena otazka je ci uz spi sam v postielke.....pretoze ked je maly chory tak spi so mnou. Nebudem predsa kazduch pat minut lietat z izby do izby, ja si tiez potrebudem oddychnut.

Vas je tu vela marcovych. Ja budem oslavovat aj v buduci mesiac a bez mangela
10. bře 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Erika vsetko najlepsie k narodeninaaaaam :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Tak to aspon s chlapcami oslavte :sweat_smile: :wink:
S tym jedlom som to este nepocula :sweat_smile: akurat viem ze nejedavaju desiatu, ale olovrant tu maju vsetky deti nasich kamosov :wink: A tiez som si uz vypocula "rady" o tom, ze babo ma ist od zaciatku do vlastnej izby, lebo sme sa bavili o tom, ze sme mi ani tak nevadi, ze v novom bytiku mame len jednu izbu, ved aj tak bude babo zo zaciatku s nami. Tak hned vsetci pulili oci, ze fakt? Nase isli hned do vlastnej izby atd... :sweat_smile: Mozno co mam vyhodu je, ze moj drahy ma ako marocan inu mentalitu ako francuzi a mozno to niekoho prekvapi, ale ich mentalita je blizsie k nasej (ako ta francuzka) napr. pre nich je kojenie podstatou, deti spia pri rodicoch, tiez treba papat 5krat denne, maminky ostavaju s detmi doma, deti sa nosia v satke.... cize ani v jeho rodine nase rozhodnutia vobec nikoho neprekvapuju :slight_smile:
10. bře 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Pheva,

jo, nedávno sem dala malého pást koníky, a manželova babička byla v šoku, at ho hned dáme zpátky na záda, prý co je to za mučení.... :sweat_smile:

já to peču, jedním uchem sem druhým ven, odkývám to a pak si stejně dělám co chcu...naštěstí to není typ svokry co by tu lozila každý den...

Karolínko,
ta šátka to je super..fakt lepší jak kočárek..já sem se v porodnici bavila s jednou ženskou z Maroka, a taky kojila..byly sme asi jediné...no nic malý pláče já jdu...
10. bře 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
MM tiez pripravil izbicku pre maleho a ked sme sa vratili z porodnice tak tiez chcel aby sme ho nechali v jeho izbe nech si zvykne, ale tym ze som kojila, tak som isla pekne k nemu. Franck samozrejme povedal ze on sam spat nebude tak sa pristahoval k nam. V prvu noc nam maly 2x prestal na chvilku dychat, to ste mali vidiet Francka, na druhy den uz postielka putovala k nam do izby. Dodnes spi maly s nami, pretoze este stale kojim aj niekolkokrat v noci ( teraz 3-4 noci su hrozne , kazdu hodku hore) a mne sa nechce vstavat a ist do druhej izby. Ked prestaneme s nocnym kojenim tak vyskusame dat maleho do jeho izby, ale urcite nie vyplakavacou metodou.
V kojeni ma podporoval a co sa tyka jedenia, tak do toho mi tiez nehovori.

Erika vsetko najlepsie k narodeninam a pozerala som fotky, mas krasne slniecka.
10. bře 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek