Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

Cau holky,

žiju ve Fr, od roku 2004, jsem od Lyonu. Pokud jste někdo taky z Fr, tak třeba písněte, bylo by to fajn.. 🙂 Moc nás tady holek není. 😞 Tak doufám, že se třeba někdo ozvete! 🙂 x-) :-N
tini
8. bře 2009
Ked chcete vediet, ako to u nas vcera vyzeralo, tak kuk sem: http://www.facebook.com/photo.php?pid=174008&l=...
evuliki
8. bře 2009
Ahoj holky.Tak sme tu mali tyzden svokrovcov,bolo super.Ale len co odisli,Jasmi chytila anginu a oddnes k tomu aj zapal stred.uska.Min.tyz.som mala ja chripku,jemine co sa na nas este nalepi 😞 A to mame ist v sobotu na svk,no nejako nie som potesena z tej lietadlovej klimy,snad vobec krpata bude schopna ist....Babule,nasa mala ma uz asi 7.krat ATB.Taka je malicka a furt musi brat nejake silne lieky.Uz som niekedy z toho fakt mimo 😢
evuliki
8. bře 2009
A samozrejme prajeme Alexovi vseeeeetko najlepsie 😉 Oslava musela byt super,vsak x-)
hanuk
8. bře 2009
Ahojte! No teda vy v Lyone mate stastie, ze sa tam vsetky takto najdete. My sme s Tini riadne daleko 😞 Takze tu je to so stretkami zabite. Fr su medzi sebou a Arabky tiez medzi sebou, podobne Japonky atd. esteze mame casto navstevy z SK - vsetci su zvedavi na malu 🙂 Mala je super, vela casu spi, najma v aute, takze uz zvladame aj vylety tak 100 km. Presli sme na latkovky - bambino mio zatial som spokojna. Satka dorazi postou od nasich buduci tyzden 🙂 takze sa budeme veselo nosit (ale uz som si zvykla kopec veci robit jednou rukou🙂
Tini, gratulacia Alexovi, troska oneskorene.
Karol ako sa citis? Ja ked si spomeniem, ze pred mesiacom som opustala nemocnicu :-S
Inak, minula som debatu o pozitivach a negativach Fr; pozitiva:sladke pecivo, krasne pocasie tu v Provence...Negativ je viac, no ved ale nemuze byt jenom kaviar, napr.strasne ma stve, ze su tu na J vsetci motkoskovia.
tini
8. bře 2009
Evuliki, s tym uskom to mate teda pech,a viac ako klima v lietadle moze byt neprijemna zmena tlaku a uskami sa to vyrovnava, moze mat bolesti pocas letu 😕 snad sa to dovtedy zlepsi a atb zaberu. Mas IP
erikasadek
9. bře 2009
ahojte dobre ranko vam prajem.....

evuliky tak dufam ze uz stre na dobrej ceste k zdraviu.... 😉

tini , neskoro ale predsa dodatocne vsetko najlepsie , alexovi... 🙂

ja vam pridavm niekolko nasich novych fotiek.. s minuleho tyzdna;. ak by ste mali zaujem tak si pozrite ako sme vyrastli.. 😉

http://picasaweb.google.fr/erikasadek/JoshPatri...
kulicka
9. bře 2009
ju, teda eriko 🙂 pekne
hanuk, co je to "motkoskovja" ? :-N
karolinkafe
9. bře 2009
Tak my sme sa vcera s kamoskou super presli. Drahy nemohol, lebo ma tolko prace, ze robi aj cez vikendy 8-( Ale tak bolo krasne, aj ked dost fukal vietor. A dnes je to este silnejsie...
Hanuk, no ja ked si uvedomim, ze o 3 mesiace uz tu bude mala s nami ani sa mi nechce verit. Ze vtedy to vsetko este len zacne :-N Takze ty si sa dala na tie Bambino? Potom poreferuj ake sa ti vidia 😉 Ja uz budem musiet tiez zacat zhanat tie plienky, lebo kym mi to vsetko dojde... cas tak rychlo leti :-N Satku si asi objednam cez Ebay a hotovo.
Inak aj ja by som rada vedela co su to ti motkoskovia? :-N
erikasadek
9. bře 2009
karol ahoj.. kulicko dakujem.... za pochvalu deti... 😉

karol tak s hanuk sme dve co pouzivame bambino mio... 😉
hanuk
9. bře 2009
Kulicko, motkosko je clovek ktoremu vsetko strasne dlho trva🙂 To je z jednej rozpravky
hanuk
9. bře 2009
To je strasne ten mistral, fuka uz neviem kolkaty den a mala vietor neznasa, tak ani nemozme nikde ist.Jaaj, konecne o pol 2 zaspala a mala som sancu naobedovat sa 🙂
tini
9. bře 2009
hanuk, ved nahod na kocik igelitak, mozte vyrazit a navyse budes 'in' 😃 aj tu fuci od rana, ale ze by to bol mistral? Ved sme dost daleko... neviem, tu to vola niekto mistral a niekto nie.
jzfr
9. bře 2009
ahojte

vsetko najlepsie oslavnecom Leuske a Alexovi x-)

dnes sa u nas ukazao slniecko - tak sa este chystam s deturencami von - tesim sa,ked aj mokro z travy zmizne a deti budem moct bezpecne vypustit do parku, na preliezky atd - aj im sa to velmi rata

Mirka - tak ako pisala pheva - mavame tu pravidelne stretka svarnych zienok 😉 😃 a detvakov - drobcom sa to celkom rata a pomaly sa chystame, ze budeme chodievat vsetci do parc de la tete d'or - za zvieratkami a nahanat sa x-)
erikasadek
9. bře 2009
http://jagi4.webovastranka.sk/file/1433_Pesni%C...

TATO STRANKA VAM MOZNO MNOHYM UROBI RADOST.

je tam zlata brana, a ine rozpravky vela pracovnych veci.. pre deti..
dajte vediet ako sa vam paci..

trebasa najprv zaregistrovat aby ste mohli stahovat a pocuvat rozpravky pesnicky a vsetko trva to len minutku.. 😉
meleriautor
9. bře 2009
Jzfr,

ahoj!

vy plánujete výlet do parc d ela tete d or, my byli včera ve Valence a malý to dobře snesl, byli jsme tam dlouho a ani moc nespal ale byl v klidu...možná můžem zopakovat ten Lyon...v aprile jedu do česka tak bud před nebo po, taky jak to vyjde tobě...
tini
9. bře 2009
CHcela som vam napisat taku milu prihodu 🙂 v sobotu vecer dosiel susedke 6-roc syn po tyzdennom lyziarskom vycviku, boli sme vcera vonku, videla som, ze pracka v garazi perie o 106... tak jej vravim, ze ma toho jednu kopu po synatorovi na pranie. Tak ze ani nie, ze to chlapca bolo cely tyzden v tom istom oblecku, aj v nom spalo, slipy, ponozky, tricko... 7 dni vkuse! Len na lyzovanie si dal kombinezu :-N Pamatate sa na skolu v prirode, lyziarske a tak pod.? Ved nas chodili 'ucky' kontrolovat, nie??? Ved este aj v sprche boli s nami, ci sa kazdy bol umyt :-N
Erika, ta stranka je zaujimava, akurat sa zaregistrovat. Ale asi si stiahnem tie pesnicky, hlavne o smouloch, na usb...
tini
9. bře 2009
V stredu pojde Alex na svoj prvy karneval, uz ma zakupene oblecko, Robin Hood alebo Peter Pan? ci ako to tu volaju ? Ale bol problem, lebo do babatkovskeho 1-3r sa nezmesti, je to do 86 cm, tak ma pre 4-6r deti na vysku 110 cm! takze som musela trosku upravit a budeme aj improvizovat. Cielom bolo kupit nieco jednoduche bez zbytocnych doplnkov, to by na sebe asi neuniesol.
erikasadek
9. bře 2009
jasne tini su tam aj audoi rozpravky, vela omalovaniek , hier , logickych hier.......
a zlata brana.... pesnicky to som stastna ako blich a aj mandarinka darinka...
kulicka
9. bře 2009
hojte zienky 😉
chtela jsem se zeptat (hlavne eriky a tini) jak je to s ockovanim, s tim mesicem mezi jednotlivejma davkama. Minule jsme dali 16 na Bobusakovy "narozeniny" a dali jsme rande opet na 16. Jenze protoze unor mel jen 28 dni tak mi to zacina vrtat v hlave (pac na nekterych vakcinach je napsany, ze s minimalne mesicnim rozestupem). Mela bych radsi to rande posunout?
erikasadek
10. bře 2009
kulicko ahoj, no oni sa robia s mesacnym odstupom ,aleneboj jeden dva dni sa nic nedeje...apson mne to tak vzdy vysvetlovali...
je to len doporucovane takto....neboj vsetko bude fajn... 😉

ja osobne ak by som mala tretietak ho tak skoro ockovat nedam.. to povinne ano,ale az neskor.. teda do rokan vobec.. ale to moje rozhodnutia pri tretom.. 😉

baby ja mam dnes narodeniny , tak si tu beham, a oslavujems mojimi detmi a styroma stenami okolo mna... 😉 😞
pheva
10. bře 2009
Erikasadek

Odpoved na tvoju otazku o tom ohovarani nasich manzelov:
Ked boli nasi drobci este baba tema cislo jeden KOJENIE

Teraz cislo jeden: SPANOK a KRMENIE, JASLE

SPANOK: Francuzi dietatko hned po narodeni odlifruju do jeho izby. Nechaju ho tam niekolko dni vyrevat a dieta je adaptovane a privykne si. Tak sa to tu patri nie ?????
KRMENIE: Pre FR je dolezite jest 3 krat do dna ( v pripade este olovrant) dobre sa napchat predjedlom , hlavnym jedlom, syrmi, desertom.... tak to aplikuju aj na detoch. Sloveske zvyky jedst 5-6 krat v malych davkach. Manzelia si myslia ze je to obzerstvo....
JASLE: oblubena tema mojho manzela. Dat tam dieta aj so 40 stupnovou teplotou. Vsak sa tam o neho postaraju. ....za to ich platime 😎 :-p
pheva
10. bře 2009
Vsetko najlepsie k narodeninam
pheva
10. bře 2009
Dalsia oblubena tema SVOKRY ( teda nase maminy, ktore sa podla nich do vsetkeho staraju a stale vyvolavaju.....pravdaze pretoze ich mamicky zavolaju 3 krat do roka ci este zijeme a je od nich pokoj...., PANCUSKY pre chlapcov.....
erikasadek
10. bře 2009
pheva dakujem...
a dakujem za to vysvetlenie.. toho ohovarania.. boze moj to musite mat dobre nervy, aby ste nevybuchli.. ze?
pheva
10. bře 2009
Vies oni su fakt srandisti ti chlapi. Minule sme boli v restike ( taka mensia kopa parikov franko slovakov) a akonahle sme si sadli manzel kamaratky ma hned zacal bombardovat otaskami Kolko krat za den papa HENO pretoze ich syncek papa 5 krat za den a on to konzultovat s pediatrom a to vraj nie je dobre....a ze z toho pribere atd. Tak som mu povedala ze sa urcite z jablk na olovrat a desiatu nic malemu nestene... 😃
meleriautor
10. bře 2009
Eriko, gratuluju! Co jsi, jsi beran? Já jsem takyy v mars , 25tého! asi to taky budu slavit sama.. :-p

Pheva,

tak malý spí od narození s náma v posteli celou noc, a manžel si nestěžuje....spíš to kritizovala tchýně-svokra..

ale s tím jídlem je to pravda..úplně stejné..prostě když se jí 5x denně tedy snídaně svačina, oběd, svačina večeře, tak je to přejídání... ]-( to mě fakt štve.. naštěstí jsme si to už vyříkali, že děti budou jíst častěji, a žádné bagety a sosisony a podobné nezdravosti.... :-N

Kuličko,

je to co měsíc, i trošku dýl jak to píše Erika, do 4.ho měsíce, pak je do roka klid..mrkni do carnet d sante na konci

holky jdu se vrhnout na úklid..
pheva
10. bře 2009
No ...moja svokra si tiez mysli ze som asi nenormalna. Pretoze maly ma uz rok aj pol a este stale som s nim doma. Dalsia jej oblubena otazka je ci uz spi sam v postielke.....pretoze ked je maly chory tak spi so mnou. Nebudem predsa kazduch pat minut lietat z izby do izby, ja si tiez potrebudem oddychnut.

Vas je tu vela marcovych. Ja budem oslavovat aj v buduci mesiac a bez mangela
karolinkafe
10. bře 2009
Ahojte.
Erika vsetko najlepsie k narodeninaaaaam x-) x-) x-) Tak to aspon s chlapcami oslavte :-N 😉
S tym jedlom som to este nepocula :-N akurat viem ze nejedavaju desiatu, ale olovrant tu maju vsetky deti nasich kamosov 😉 A tiez som si uz vypocula "rady" o tom, ze babo ma ist od zaciatku do vlastnej izby, lebo sme sa bavili o tom, ze sme mi ani tak nevadi, ze v novom bytiku mame len jednu izbu, ved aj tak bude babo zo zaciatku s nami. Tak hned vsetci pulili oci, ze fakt? Nase isli hned do vlastnej izby atd... :-N Mozno co mam vyhodu je, ze moj drahy ma ako marocan inu mentalitu ako francuzi a mozno to niekoho prekvapi, ale ich mentalita je blizsie k nasej (ako ta francuzka) napr. pre nich je kojenie podstatou, deti spia pri rodicoch, tiez treba papat 5krat denne, maminky ostavaju s detmi doma, deti sa nosia v satke.... cize ani v jeho rodine nase rozhodnutia vobec nikoho neprekvapuju 🙂
meleriautor
10. bře 2009
Pheva,

jo, nedávno sem dala malého pást koníky, a manželova babička byla v šoku, at ho hned dáme zpátky na záda, prý co je to za mučení.... :-N

já to peču, jedním uchem sem druhým ven, odkývám to a pak si stejně dělám co chcu...naštěstí to není typ svokry co by tu lozila každý den...

Karolínko,
ta šátka to je super..fakt lepší jak kočárek..já sem se v porodnici bavila s jednou ženskou z Maroka, a taky kojila..byly sme asi jediné...no nic malý pláče já jdu...
janka_fr
10. bře 2009
MM tiez pripravil izbicku pre maleho a ked sme sa vratili z porodnice tak tiez chcel aby sme ho nechali v jeho izbe nech si zvykne, ale tym ze som kojila, tak som isla pekne k nemu. Franck samozrejme povedal ze on sam spat nebude tak sa pristahoval k nam. V prvu noc nam maly 2x prestal na chvilku dychat, to ste mali vidiet Francka, na druhy den uz postielka putovala k nam do izby. Dodnes spi maly s nami, pretoze este stale kojim aj niekolkokrat v noci ( teraz 3-4 noci su hrozne , kazdu hodku hore) a mne sa nechce vstavat a ist do druhej izby. Ked prestaneme s nocnym kojenim tak vyskusame dat maleho do jeho izby, ale urcite nie vyplakavacou metodou.
V kojeni ma podporoval a co sa tyka jedenia, tak do toho mi tiez nehovori.

Erika vsetko najlepsie k narodeninam a pozerala som fotky, mas krasne slniecka.