• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
AHojte,

Erika, snad vam to prejde rychlo, teraz je tak krasne vonku, tak aby ste nemuseli sediet doma.

Karol, ja nebudem velmi nabalena, lebo beriem so sebou autosedacku aj s bazou do auta a to je 8kg , to zevraj rataju do batoziny, takze na zbalenie mam len 12 a naspat idem bez nej, takze nejake tie plienocky sa tam zmestia :wink: Dnes zavolam mamke vecer a dam ti vediet. Olinka ma internetovy obchod latkovky.sk, najdes ju vo fore vybava-latkove plienky.
16. bře 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, no tak si uz paradne vyznas v latkovkach :wink: a co to, tahas autosedacku so sebou? Jaj, ved ste kupili teraz tu druhu, tak mate nazvys...no lebo ja som na SK vlani pred nasim prichodom kupila od spoluziacky ich pouzivanu, teda oco kupil a na letisko uz nas dosiela cakat so sedackou.
Erika, to co sa s vami deje???
16. bře 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi v sobotu som uz zasadila tie otrhane brectany, tak uvidime, drzte palce! MM sa mi rehoce a dnes vyhlasil stavku, ze ked sa uchyti vacsina z nich (to jest 4 zo 7), tak mi zaplati aj Alexovi letenku az do KE v lete :dizzy_face: s austrian. Rano som ich decentne pohnojila, no uvidime. Ked skapu, tak zaplatim ja jemu a kedze by to bolo prvykrat od svadby, co by siel na SK, tak velmi rada. Vsetky usetrene korunky z Prahy pojdu...
16. bře 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka dakujem :wink: , poradila som sa s nasou skvelou latkarkou Bihan :wink: a nasla som riesenie :sweat_smile: Kupiem tie stvorce kikko, dam ich poslat mamci, tiez ju vyslem v presove do predajne plienok (nosime.sk je v presove :wink: ) dam jej zoznam co mi ma kupit a kedze je skvela krajcirka nejake mi na zakazku usije :grinning: :grinning: Potom mi to v juli vsetko prinesie :grinning: :grinning: :grinning: Len o tychto mojich planoch este nic netusi :grinning: Medzi tym si objednam par kapsoviek z UK nech sa aspon z niecoho vytesujem. Ten prvy mesiac vydrzime na jednorazovkach v kombinacii s par latkovkami co uz budem mat :wink: aspon sa zacnem cvicit a od jula uz plne latkujeme :wink: Juuuj sa citim ako chrobak truhlik :grinning:
Tini tie brectany ti urcite chytia :wink:
Erika no bezi ten cas beziiiii, ved o necele tri mesiace bude uz mala na svete :slight_smile:
16. bře 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute babulky - teraz som si trosku presurfovala stranku nasho velvyslanectva v parizi a oni vam tam roba slovensko- francuzsky vecer :dizzy_face: - Erika - urcite je tam pri Parizi kopa Slovakov - mozno by stalo za to ist kuknut na ten vecierok :wink:
16. bře 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini ,pred dvomi mesiacmi som o nich nemala ani paru, ale Bihan mi to vsetko vysvetlila a ked ich uz clovek ma tak potom sa lahko radi. Autosedacku beriem so sebou, lebo ju chcem predat a na SVK sa mi to viac oplati, tak isto som aj kocik na SVK predala a aj polohovatelne lehatko. U nasich mam autosedacku.
Uvidis brectany vydrzia, to je strasne nenarocne a nenormalne rychlo sa rozrastaju. Takze usetris na letenkach.

Karol, inac ak nakupis u nich tusim nad 40e tak neplatis v ramci Slovenska postovne takze to je fajn. Presne na to som myslela, na nosenie.sk, ze oni su v Presove, moja sesterka je v Taliansku ale maminu ma v Presove a takisto si to bude tam objednavat. Tiez chce latkovat od uplneho zaciatku. Z UK to je fakt rychle a ani postovne nie je vysoke. Ja cakam teraz novu zasielku, dufam ze mi stihnu prist kym odidem na SVK. Sa neviem dockat. Fuuuj ale je to navykove :grinning: :grinning:
16. bře 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja zvažujem, že sa budem trepať na Slovensko s kočíkom z toho istého dôvodu.. tu poriadne nie sú ani petites annonces, bojím sa, že by som kočík nepredala a ja sa ho chcem zbaviť za rozumnú cenu, lebo je nepoužívaný a neráta sa do batožiny.. ale ak sa s ním mám je...ať v Prahe, potom cestou na Slovensko.. no neviem...

Tini, držím palček, aby sa brečtany chytili.. nie kvôli letenkám, ale kvôli tej radosť :dizzy_face:
16. bře 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte sme doma// takze pato uz nic nie je.. :angry:

no vizera to na virus akych tu je vela.... janse v parku sm ekazdy den.. este cakam znova na josh v piatok bol v kontakte s dievcatkom v parku co ma kiahne tak dufam ze teraz to vyjde.. aby ich dostalL

ak potrebujete nieco s presova, v lete dajte mi vediet.. kedze ja som presovcanka a idem v lete domov... mate este dost casu , ak vas nieco napadne...

janka dakujem ja to poznam tie ich schodzky a dokonca aj slovenske omse.. ale ja tam nerada chodim , oni su tak avzlastna komunita... akoby som to vysvetlila...
ako na takej dedine.. vsetko chcu vediet avsetko vedia;. a podobne.. vel akociek tam ani kvoli tomu nechodi...
:wink:

neboj mne stacite aj vy... a skype.. :wink:
16. bře 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte francuzsky :slight_smile: Som tu nova a chcela by som jednu radu. Sice nezijem vo France, ale kedze po francuzsky hovorim, tak chcem tento jazyk naucit i moju dceru. No mam trosku problem s niekotrymi specifickymi slovickami, ktore pouzivame len pre deti, ako napriklad papa, šplech, papať, tani-tani (tancovať). Niektore poznam ako napr. faire le dodo, faire kaka, faire pipi, atd... Poradi niektora? Vopred vdaka.
17. bře 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj Daylight,

já znám asi tak to co píšeš...vůbec nevím jak se řekne papat, ani tani tani...no zeptám se muže..

faire calin ještě znám...a ma bichette, jinak nevim...

:slight_smile:

ale tady zkušené francouzštinářky ti určitě poradí :sweat_smile:
17. bře 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vdaka za rychlu odpoved. Urcite mi pomoze i to. :wink:
17. bře 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Daylight, neviem odkial si, lebo mi blbne kon a nenacita mi to cele, takze sa nemozem pozriet do pasu. Ak si z BA, tak existuje materska skolka, ta je od 3 rokov, je to cez francuzsky institut. To by mohlo byt mozno neskor pre vas zaujimave. Ja rozpravam s malym len po slovensky, mam totizto silny accent a nie prilis dobru francuzstinu, tak aby som ho zbytocne zle nenaucila.
17. bře 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
papa akoze ked kyva ruckou - coucou, je pravda ze nie na vsetko maju ekvivalent, napr tani-tani fakt nepoznam :sweat_smile: , splech - schplouf, kohut robi cocorico :grinning: , psik waf waf...
17. bře 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Janka, ja som z TN a mala ma len necely pol rok, takze na skolku mame este trochu casu :slight_smile: Ale dakujem za info. I Tebe Karolinka, schplouf si pisem do mojho dictionaire bebe :grinning:
17. bře 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ekvivalent k papa nie je, hovoria au-revoir aj malým deťom, šplech je splash (odkukali od anglánov), čľup je plouf, papať nehovoria inak ako manger, vo francúzštine nie sú zdrobneniny ako v slovenčine.. napríklad havko je chien-chien, mačička je minette, ručičky sú mi-mines.. to je od mains.. ale netuším, ako na to prišli :grinning: Tani-tani by som nepoužila síce ani v slovenčine, lebo ja to detské zdrobňovanie veľmi nemusím, ale vo fr. zase nie je ekvivalent.. hovoria len "danse".

Ja mám ale všeobecne na to učenie maličkých detí rodičmi názor, ktorý sa ti asi nebude páčiť, lebo ak chceš svoje dieťa naučiť po fr, tak si objednať milión knižiek, CD-čiek, riekaniek a nehovor na ňu vôbec po slovensky. Ak to zvádneš, tak je všetko v poriadku, ale v opačnom prípade riskuješ, že tvoje dieťa s tebou nebude hovoriť ani materským jazykom, resp. tá "výučba" fr. nebude stáť za veľa. Skôr odporúčam sústrediť sa momentálne na materinský jazyk a cca v 3r. začať s iným jazykom napr. v špecializovanej škôlke alebo na mieste, kde sa dá vytvoriť cudzojazyčné prostredie.
17. bře 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Coucou Bihan :grinning:
17. bře 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Coucou Tini :grinning:
17. bře 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
coucou tout le monde :grinning:
17. bře 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daylight, ja ti s tym uz vobec nepomozem, ja nie som francuzstinarka.
A az teraz som pochopila, ked sa nasmu 45-kg hebedu prihovaram chien-chien na verejnosti, preco na mna vsetci cumia :sweat_smile:
je fakt, ze oni tu nemaju vela detskej reci, ani zdrbneliny na mena, to je skoda. Bonjour, Alexandre, mi teda pride dost tvrde na oslovenie miminka.
17. bře 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie prave 'zdrbneliny' som mala na mysli...
17. bře 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, to kto vám hovorí Bonjour Alexandre? :sweat_smile: Ja by som povedala Alex, ale tým to pre mňa so skracovaním a zdrobňovaním hasne :grinning: Sára je Sára, Sári.. prípadne bola kedysi Sárik.. ale už nie je :grinning: a keď počujem moju starkú, že ju volá Sárinka alebo Sárka (hotový Sarko), tak mám dosť.. ale zase mamča sa drží.
17. bře 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ešte mi napadlo, že ak sa ľudia obzerajú na chien-chien, tak skús "tête de gland"..to ešte len budú čumieť :sweat_smile: :grinning:
17. bře 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, vcera som sa pytala mamky co stalo postovne a skoro som odpadla :fearful: Ten balik stal 24e :sweat_smile: Takze posielat z SVK sa ti to urcite neoplati, radsej pockaj nech ti to vasi prinesu.

My tiez Julliana volame Jullian, parkrat mu moja mamka povedala Julli ale tak to som hned protestovala, nech ho tak nevola. To sa mi tak strasne nepaci.
17. bře 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka dakujem, medzitym mi Bihan poslala cennik slovenskej posty, tak som si to nejako okukala, je to samozrejme podla vahy, do 2kg moze byt ako listova zasielka, ale aj to je uz tusim okolo 15€ a to uz ani nehovorim o baliku....2kg 22€ atd... Cize si pockam ten mesiac (od porodu, kym nasi dojdu) a vsetko mi donesu :slight_smile:
17. bře 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taki ti neznami susedia ho volaju Bonjour, Alexandre! ako staremu dedovi. Ale ti znami zase coucou poussin, zouzou, loulou...okrem toho prveho tusim tie dalsie su len take domace vseobecne pomenovania deticiek. A Alexov 3-rocny kamos ho vola nie AleX, ale AleSK :sweat_smile: a to je rozkosne,ked zavola Aleeesk!!!
Poobede sme si odskocili na plaz, trosku fucalo, ale inak krasa, Alesk pochopil princip pecenia pieskovych kolacov, tak sa krasne vyhral, no rozhodne este pojdeme.
17. bře 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, ja ti pravidelne kontrolujem album, ale nemas tam toho vela, len 1 bruchatu fotku...
17. bře 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini no prave dnes som sa odfotila :sweat_smile: sa mi to teraz nechce hadzat do pc ale snad zajtra foto pridam :wink:
17. bře 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte vsetky, dnes bude krasny teply den, , aniu jedna nemozete povedat ze u vas je skaredo.. :wink:
18. bře 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, dakujem za inspiracie :wink: Inak nasla som celkom fajn stranku s French Baby talk, posielam link, keby nahodou. http://forum.wordreference.com/showthread.php?t=149240
Nam idu akurat zubky, tak mala je pekne nesvoja, stale place, mrnci a len by sa nosila.
Pekny den vam do Francie :dizzy_face:
18. bře 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Eriko,

jo tady je krásně, už od minulého úterka....malý se dokonce i trochu opálil, a já taky...tak si říkám budu mu muset koupit nějaký ochranný krém..

Ahoj Daylight,

tý jo já teda na malého mluvím jenom česky...eště by chytnul ten můj příšerný český přízvuk a to by byla katastrofa.. :grinning: zatím teda říká akorát errr errr, a hůůů, takže se to nedá poznat jakou řečí bude nejdřív mluvit..ale je fakt, že jsem fakt zvědavá jestli řekne nejdřív táta nebo papa..no nevím!
18. bře 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek