• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Ahojte - tak som rada, ze sa dari - teda niekomu sa dari pecenie a niekto ma crevny tranzit v poriadku :grinning: - ale ver mi Bihan je to vzdy lepsie ako zastaveny - lebo, ked babo place a nemoze sa to - tak vies ako je maminam tazko :cry: (mne sa tak stalo iba raz - a vtedy nam svokra poradila dat trosku pomarancoveho dzusu :grinning: - a zabralo :grinning: :grinning: :grinning: - takze sme nakupili malych detskych dzusov do zasoby - no nastastie sme od vtedy nepotrebovali - ono sa to akosi samo upravilo, ked sme zmenili znacku mlieka)

Tini - aku tortu robis? taku klasicky nasu domacku, alebo nieco na ten fr sposob - s kremom a ovocim?
aj ja som uz uvazovala, zeby som niekedy upiekla nasu toru s keremom a cokoladovou polevou a ozdobenu lentilkami - ale este som nemala odvahu (nerada by som sa pred drahym strapnila, ked sa mi nevydari :sweat_smile: - lebo on vie ajkolace super piect - on by mi sice nic nepovedal, ale mne by bolo divno a tak "machrujem" len s osvedcenymi receptami :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - zatial som skusala iba take hociake kolaciky "lenivej" gazdinky, alebo potom suche pecivko (zatial mali uspech - totizto s muzom sme obaja riadni gurmani - a ked viem, ze dojdu svokrovci - tak vzdu nieco vymyslim, lebo aj svokor ma rad moje zakusky - a svokra sice povie, ze nie je dobre grinoter - ale tiez tie prsty z misy nevyberie ani omylom :grinning: - ale zas ma to velmi tesi :wink: )
10. lis 2007 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky! Tini,jak dopadl dort? Jo a jaky to vlastne peces?
Ja jsem uz nepekla ani nepamatuju, muj chlap sladke neji, jedine co ma rad je "tarte au citron" a tu ja neumim :sweat_smile: takze nic. Loni jsem zkousela vanocni cukrovi,poprve v zivote sama no a moc dobre to nedopadlo, za prve, a za druhe nikdo to nejedl, jsem to musela vsechno sezrat sama :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jzfr-kolik vazi a meri deticky? Lea mela naposledy 70cm a 8kg.

Bihan,taky jsem zacala s digiscrapbook ale zatim jsem tezky zacatecnik,takze jsem kazdou volnou chvilku v tom zahrabana a nevidim neslysim,no je to teda hrozny zrout casu...A samozrejme jsem se taky hned pustila do kalendare,na zacatecnika si docela troufam,to jsem zvedava jestli si s tim poradim ;)
10. lis 2007 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vcera jsme tu meli moji jedinou ceskou kamaradku,bydli asi 40km od nas. A domluvili jsme se na spolecnou dovcu na horach,takze v lednu pojedem. Musim sehnat nejakou kombinezku pro Leu,protoze zatim jsem ji koupila dve bundy,ze to tady na tu zimu bude stacit,ale to jsem netusila,ze pojedem na hory.
10. lis 2007 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, som si všimla, že aj teba to chytilo :wink: Inak odporúčam spinky stiahnúť už také, aby vyzerali, ako zapichnuté, lebo keď sa s tým budeš babra sama, treba pridať tieň, stiahnúť sýtosť spodnej časti, ktorá má byť pod papierom atď.. dá sa to aj vygumovať, ale veľmi ralisticky to nevyzerá :sweat_smile:

Jzfr, Sára má tranzit teda fakt dobrý, s tým si momentálne hlavu nerobím a dokonca som skoro mesiac nevedela, čo sú to koliky (po včerajšej noci už viem :sweat_smile:)...
Ozaj, dnes sme tú našu cácorku vážili, tak má niečo okolo 5,2kg (vážili sme ju len na našej osobnej váhe na rukách, takže nič presné) a skúsila som ju odmerať, tak cca 57cm...kurnik, rastie ako z vody :grinning: a ja som sa tak bála, že jej to 10 min. dojčenie nestačí :grinning:

No a na môjho chlapa zaberá každý koláč, ale úplne naviac tiramisu... to keď urobím, tak ho zožerieme na počkanie, on si vezme veľkú lyžicu, ja lyžičku a po pár minútach je po ňom :sweat_smile:
Ale pečiem málokedy, lebo máme plynovú rúru, v ktorej sa všetko pripeká a je mi ľúto páliť elektrinu v tej elektrickej :sweat_smile: (máme kombi mikrovlnku s elektrickou rúrou, takže to tiež žiadna špeci výhra nie je).. Ale JY robí neskutočne dobrý čokoládový koláč :dizzy_face:
10. lis 2007 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - iba narychlo miery - lebo pomaly musim daco vymysliet na veceru, kedze dnes bude doma vecerat vynimocne aj na tato a potom este babata okupkat a pohrat :wink:

miery A: 66 cm a 7100g; M 67 cm a 6500 g - ale lekar povedal, ze vs je ok - lebo obaja priberaju rovnakym tempom - bambulka sa pohybuje v strede toho ich grafu a drobec lize spodnu hranicu uz od narodenia :grinning: - ale lekar vravi, ze je to ok - ze podstatne je vidiet, ze rastu a ze vaha sa upravi neskor (co je o hodne ine ako doma v SR - ked tam sa upriamuju najma na vahu a vysku niektori detski lekari vobec nemeraju - ale asi iny kraj iny mrav - no ja som s typto pediatrom velmi spokojna :slight_smile:

ak sa uz nahodou nestihnem ozvat - tak vam vs prajem krasny vecer :slight_smile:
a zvlast Meleri - ak sem este hadzes ocko (co dufam, ze ano :wink: )
10. lis 2007 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vy ste sa rozpisali, aj terza nemozem, maly zaspal a my sa ideme pustit do torty, potom napisem recept, je vyborna! zatim pa
10. lis 2007 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pocujte, ako ste na tom s tym digisgraph? Ja tomu absolutne nerozumiem, ale paci sa mi, ze robite kalendar, neviete napisat v skratke ako na to? Alebo dat nejaky link?
11. lis 2007 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Tini, ako sa mate?
a aka bola torta :slight_smile: ?
uz ste skusali aj u autosedacku?
11. lis 2007 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
babenky - ja som napisla taky pekny a dlhy prispevok - vsetko som v nom zhrnula - a zrusilo mi konika pri posielani :frowning2: :angry: :cry:
a teraz uz musim ist - je vela hodin a ked to bude tak ako vcera - tak sa mato zobudi a ja nestihnem ani riady po sebe ulozit

ale vs prajem krasnu nocku :slight_smile:
11. lis 2007 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
tak vcera som dokoncila fotky - ono som vam o tom povodne pisala v prispevku, kt mi nevzalo :angry: - ale este som si ich nepreposielala :grinning: a teda su este stale vo velkych rozmeroch - tak ich uverejnim snad uz dnes vecer

ozaj Bihan - co si tam dala tie linky ono je to asi hoooodne narocne, vsak? inak je to velmi krasne - kolko vam to asi trva, trvalo, kym ste sa v tom ozrucnili? - aj mna to laka - ale ja som taky technicky antitalent - a tak neviem, ci sa mi to vobec bude dat stiahnut :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

kukam kukam - ze Tini asi este furt basti tu svoju tortu - a nam z nej nadala ani okostovat :angry: - dufam, ze sa podelis s receptom :wink:

vcera som vam este pisala - ze asi o 2 tyzdne ideme ku sokrovcom - to aby sa konecne mohli pochvalit s dvojickami svojim znamym - tak potom podam hlasenie :grinning:

baby - sa mi zda, ze mi voda z hrnca vyvrela :astonished: idem kuknut :grinning:
12. lis 2007 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fuuu - nevyvrela :slight_smile:
12. lis 2007 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - az teraz som si vsimla, ze si pisala o Tiramisu - aky mas recept? - ja ten zakusok milujem - ale urobit ho neviem - rada by som recept - ale fakt odskusany (zivotom - ale ako tak citam, tak ta lyzica to u vas isti - takze ten tvoj by mal byt dobry - ak nie vynikajuci :slight_smile: )
12. lis 2007 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
hellou baby

tak uz som prestahovana, aklimatizovana, oddychnuta a spokojna, a marseille vcera porazili lyon tak moj drahy skoro z kozky vyletel od radosti, tak sa aj pilo :grinning: :grinning: :grinning:

jzfr, digiscrap nie je az taky narocny, teda zalezi aj na programe, ale v podstate ked sa oboznamis zo zakladnymi funkciami potom to uz ide, precitaj si co popisali baby v diskusii mam konicka digiscrapbook alebo digiscrapbook pre zacaitocnikov a uvidis, a pytala si sa ako dlho to trva, mne osobne to trvalo tak mesiac mozno tri tyzdne kym som sa naucila robit s novym programom (psp-lebo uplne zaciatky som zvladla vo photoshope) a potom som presla na gimp a ten mi trval asi tyzden, ale ja som pri tom bola len piatok sobota, takze vlastne len par dni,neboj nie je to tazke, len je to hrozna namotavka, potom uz nebudes robit nic nie :grinning: :grinning: :grinning:
12. lis 2007 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, k tiramisu len toľko http://www.marmiton.org/recettes/recette.cfm?num_recette=12023
odporúčam, oblizujeme si prsty :wink: (môžeš pridať do kávy trochu rumu alebo amaretta, je to ešte lepšie :grinning:)

No a k tomu digiscrapbooku.. treba sa do toho dostať.. mne to trvalo kráátko, lebo som už ovládala program (upravovala som si foto na svadobné oznamko a podobne), tak som si už len skopírovala linky, z ktorých sa dajú stihanúť kity na podklady a všetky možné elementy a bolo :wink: Najdlhšie trvá naučiť sa pracovať s programom...
12. lis 2007 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan tiez sa hlasim k receptu na tiramissu, moj je straasne komplikovany :sweat_smile:
12. lis 2007 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - ten rum aky - lebo ja sa v alkohole moc nevyznam - a neviem, ci tu maju taky ten nas tuzemsku um, lebo doma mame iba taky ten biely martinicky na T-puch - moze byt aj ten? (ma tusim 55° - a amareto doma nemame :frowning2: )
12. lis 2007 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tuzemský um nechaj na Slovensku :wink: My tu máme v chladničke vkuse trstinový, hnedý je lepší než biely.. ale vlastne je to jedno, lebo biely lepšie potom využiješ do koktailov (resp. keďže ho už doma máte, problém je vyriešený :grinning:).. Amaretto, to je mandľový likér.. do kávy (alebo ku káve) je úplne super, ale zase fľašu alkoholu by som len kôli tiramisu nekupovala :wink:

jj, súhlasím s nguyen s tým časom na digiscrapy.. ke´d sa do niečoho pustím, tak som schopná presedieť pri počítači hodiny, kým to nie je hotové, resp. kým nie som spokojná :sweat_smile:
12. lis 2007 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jáj, a v tom recepte je napísané, že pre 8 osôb.. no.. ako som písala, my to zvládame dvaja :sweat_smile: :grinning:
12. lis 2007 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - aj u nas to bude podobne s tymi osobami :grinning:
mna co sa tyka sladkeho - dvakrat nukat nemusis :grinning: - a ak je v tom cokolada, kava, alebo rum - tak to uz vobec nie :slight_smile:
ked ho vyskusam - tak vam dam vediet, ako sa mi podaril :wink:
12. lis 2007 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
super babulky ja som bola vzdy nestastna z toho amareta lebo je stranda ze nie vsade ho maju a ked som chcela robit tiramissu prave ho nemali tam kde som sla kupit suroviny tak som obycajne skoncila pri lenivych kolacoch alebo suhajdach :grinning:
dakujem este raz bihan :wink:
12. lis 2007 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hu, ja nejak nestiham, boli sme opat cely den prec, ani si nestiham vydychnut, aspon Alex prave zaspal. Bihan, diky za ten link, ja som si vsimla, ze taka tema existuje, ale ked som to citala, pripadala som si ako na inej planete. Mne by trebalo tak tyzden volna bez Alexa a dostanem sa do toho, len nemam cas to preluskat. Nakoniec tortz nebola az taka super, teda mne chutila, ale je pravda, ze u neas je lepsia slahackova smotana a ten krem je nejaky pevnejsi, no nic, az bude cas, prezradim recept, idem na kute, dobru!
12. lis 2007 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja by som uz isla buvat - ale este klasika ... prv ako dojde kocur domov - treba upratat po mysiach :grinning: - no, ale aspon ze uz su drobci v postielkach
Baby - este mi treba dozehlit :unamused: (to z minula :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - Nguyen - nedojdes? - ty si pisala, ze ti to nevadi? - aj ti daky film pustim (tusim mam niekde aj nejake ceskoslovenske - aj filmy a aj nejake serialy - "najlepsi" z nich - tak pre nostalgikov - je dempsey a makepeacova - pamatate si este nan? - ja som si to tak minule pre svandu pustila - no a ...... proste uz sme si od tohto typu spracovania (akcia, zapletka) odvykli :grinning: :grinning: :grinning:
no vazne - kto by mal zaujem - dojde ku nam a ja pustim :grinning:
inak Bihan dakujem - recep som si uz zkopcila, tak uz len zpraxovat :grinning: - ked sa podari - dam vediet (predpokladam, ze aj ho urobim pre tych osem osob - ved sme styria a keby sme tak chceli kazdy po duple? :grinning: :grinning: :grinning: - a kedze deti este nemozu sladke - tak sa snad obetujeme :wink: )

fotky sa mi dnes nechce robit - tak inokedy - teraz mi uz velmi klipkaju oci :pensive: (chcela som spiaceho smajlika, ale taky tu neni)
a ako pisala Tini - bru noc vsetkym :slight_smile:
12. lis 2007 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No caute, tak konecne som sa dostala na konika. Odkedy sme tu na pocitac ideme len kvoli ockovi na MSN, ale je sranda ako ho maly pozna cez kameru, ved ide z koze vyskocit :grinning: No my tu mame pravu zimu, a to som si myslela ze ako zima bolo v Breste a to noc oproti nasej pravej zime. A malemu velmi prospieva tatransky vzduch, krasne spinka celu noc vo svojej postielke a pospi mi aj tri hodiny cez den :wink: tak som rada, dufam ze mu to vydrzi.Ozaj aj ja mam chut robit ten digiscrabing ci ako sa to vola, ale musim zamestnat brata nech mi s tym pomoze :slight_smile: Tiramisu robim aj ja ale davam pomarancovy liker a je super aj s tym.
13. lis 2007 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr kua neskoro som si nasla odkaz a vidis uz nie som ani daleko, dohodneme business, len si nieco vymyslim na oplatku - co tak taky spinavy riad :grinning: :grinning: :grinning:

pekny den vsetkym
13. lis 2007 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne Nguyen - s tym riadom suhlasim - len ho musis doviezt k nam (aby som ho strcila do mycky) - lebo ja si neviem predstavit to hebedo trepat na bicykli ku vam :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. lis 2007 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
priviaz na dakych 20 postovych holubov :grinning: :grinning: :grinning:
my sme inak dost daleko od centra, mimo mesta, ale je tu nadherne, som necakala ze sa mi tam bude tak pacit, ale dedina, no co ti budem rozpravat, celkom sa uz tesim na ten bytik v meste, ale aj toto ma svoje caro, drahy mi hovori ze zoschyofrenievam :grinning: a moj oco zasa stale opakuje ze zena nikdy nevie co chce ale neda pokoj kym to nedostane :grinning: :grinning: :grinning: co vam budem...no chlapi :grinning:
13. lis 2007 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej.. chlapi.. nás odhalili, čo? :grinning:
13. lis 2007 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasne - aspon vedia, cim nas maju obdarovat :grinning:
13. lis 2007 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuva, asi ma švihne.. som chcela urobiť manželovi prekvapko a rezervovať na sobotu hotel na juhu ostrova.. pri mori... čoskoro máme výročie sobáša.. a dnes mi oznámil, že v nedeľu ochádza na misiu k Madagaskaru... fakin army (to aby ma admini nezmazali :grinning:)
13. lis 2007 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek