• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
A este som sa chcela opytat, ked ides s malym vonku (aj ked zalezi od toho na aky dlhy cas :wink: ) davas mu jednrazovku, ci nejaku lepsiu latkovku?
22. bře 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemas zac :wink: ja v tom hrozne plavala a jeste ted, kdybych mela zacit znova, tak by to byl horor :sweat_smile:
22. bře 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my menime tak jednou za 3 hodky, takze pokud jdu na dyl, tak jednorazovku. Ale i k doktorce chodime predvadet latkovky :wink: vzdycky soupnu jednu do tasky a je to. Pocuranou dam pak do pytliku a doma vyperu.
22. bře 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a zapomnela jsem poznamenat, ze nejlepsi pliny jsou stejne ctverce bambusovy od babylucy :wink: pouzivam je snad na vsecko. Nadherne sajou, takze teba na uslintavani nebo ugrckavani jsou uzasny. Zadnej zarudlej krk a pod. Do Lio's nohavicek se daji naskladat (pac ty PUL k temu nepouzivam, preci jen ten plast rovnou na pokozku... nic moc). A az bude mimi bez plin, tak budou slouzit jako rucnicky :slight_smile:
22. bře 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak bambusove stvorce si urcite zaobstaram :wink: asi tie farebne od Kikko, tiez citam len same chvaly. Je fajn ze sa potom daju inak vyuzit, mam rada take veci, ktore su vsestranne :wink:
22. bře 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol zober si aj od babylucy co su 40x40 velkost :wink:
22. bře 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jemineee, baby, ja sa na dnesnu diskusiu nechytam :pensive:
no kazdopadne prajem Janke stastnu cestu zajtra, pekne si to doma uzijte s malym a tvojou rodinou.
22. bře 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, napodobne ;))) Je to hrozna veda, ty latkovky, vubec se v tom nevyznam :sweat_smile:
Ja uz jen cekam kdy konecne budem bez plin, jak je na tom Alex? My zatim nic...
22. bře 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
My takisto zatial nic, akurat oznami tesne po, ze 'mama, kaka!' ale dnes sa mu podarilo tesne pred, dosiel ku mne, mama kaka, a ja kuk a nic nevidim, ale kedze uz bol vecer a navyse bol dost unaveny, tak vravim, ze ideme do sprchy... a pokym vycupital hore a vyzliekla som ho, tak uz to tam nalozil. A teraz si chudak mysli, ze mama je blba, preco to mam hlasit dopredu, ked sa aj tak nic nedeje???
22. bře 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jej, Luci, prave som si pozrela album, no teda, ta oslava Leuskinych narodenin vyzerala dobre, hlavne obaja dedkovia :grinning: a ta krasna torta s krtkom, parada, teraz letia take torty zdobene marcipanom, ze ja som sa to este nenaucila :confused: a francuzska torta a la tarte aux pommes :grinning: ?
22. bře 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dort s krtkem dovezla mamka z cech, podarilo se mu prezit cestu letadlem bez ujmy, a byl nejen krasny ale i fakt moc dobry! :dizzy_face:
No a tady dostala Lea od babicky tarte aux pommes o pulnoci, no co k tomu dodat, ani jsme neochutnali a jeli jsme hned po sfoukavani svicek domu spat :sweat_smile: :grinning:
23. bře 2009 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Luci krasna torta a dedkovia :grinning: :grinning:

Uz sme zbaleni a teraz pred chvilkou mi prisiel sobasny list z ambasady, takze si budem moct na SVK vybavit novy obciansky. Dokonale nacasovane :slight_smile:
23. bře 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, a ako komentovali fr.stari rodicia tu cesku nadhernu krtkovu tortu??? Urcite nechapali, vsak??? :grinning:
Janka, dobra sprava, tak stastlivo dolette domov.
Ja som rano skocila na chvilku na plaz, teraz som sa hrabkala v zahrade, no tam je roboty ako na kostole :stuck_out_tongue_closed_eyes:
inak nic zaujimave u nas
23. bře 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
čafteee :grinning: Kočky, neriešte tu plienky, na to sú iné témy :wink:

Ja som dnes taká unavená... niečo na mňa lezie po hrozne dlhom čase a na stredu sme si s kamoškou rezervovali gite pod najvyššou horou v Indickom Oceáne - takže v stredu poobede vyrážame na 5h výstup, potom ráno o 4 vyrážame z gite na vrchol hory (ešte 2h) a snáď sa nám podarí stihnúť svitanie.. strašne sa na to teším, ale toto je vrchol vrcholu a ja po tom výstupe snáď 2 dni prespím :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Janka, super správičky, vybav si rovno aj nový pas a vodičák :dizzy_face:

Luci, torta je úplne luxusná! A krtková! :grinning: a dedovia nemajú chybu.. no viem si predstaviť zábavu :grinning:
23. bře 2009 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
luci, nadherna torta!!!!!!! :slight_smile:

bihan radsej plienky, ako , riesit , ci dat dietatu 14 mesacnemu , cokoladove cerealne gulky.. :grinning:
23. bře 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, nemám čo riešiť.. pre mňa je jasné, že nedať :grinning:
23. bře 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne, pre teba, ale , ved si to videla, no normalne , robit s toho tazku vedu.. das tak si ukamenovana; no , clovek by nechapal.. kazdeho osobna vec..nie?
:grinning: :grinning: zachvil a sa tam aj pobiju.. :grinning:
23. bře 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
co som chcela, ten vyet ti zavidim, bude to super.. tak si to uzi , aj za nas.. :wink:
23. bře 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, na kterou horu to polezete? ;)
23. bře 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Tak vdaka za radu ohladne itti bitti, vyskusame. teraz cakame na svokrovcov, este sme stihli turu a ja aj post accuch prehliadku na gynde - a bolo mi povedane, ze preto to prehnali s anestezou pri porode lebo mediteranci zle znasaju bolest a preto radsej daju viac ako menej, no sila. Predpisal mi 10 seances u kinesiterapeuta a nejake seance abdo - to ma byt vsetko hradene nie? A kukal jak puk, ked mu vravim, ze u nas sa za periduralku plati aj za pritomnost otca pri porode.
23. bře 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, na Piton des Neiges.. bojím bojím, ale raz sa tam dostať musím :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Erika, už sa bijú? ja na to nejako nemám teraz čas :grinning:

Hani, všetko je to hradené zo základnej poistky, takže zadara, ak si nevyberieš lekára, ktorý si účtuje dépassement d´honoraire ;) Dokonca som zistila, že naša poisťovňa prepláca všetky vyšetrenia na 100% od momentu, ako pošlem potvrdenie o tehotnestve, tak ma ani nemrzí, že sme zrušili mutuelle :dizzy_face:
23. bře 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan uz si niekolko spominala slovne spojenie "nasa poistovna" a potom vedla toho "mutuelle". vysvetli, prosim, nechapem, doteraz som mala zato ze je securite sociale cize vseobecna poistovna pre vsetkych rovnaka a mutuelle ktora je fakultativna a rozna, v zavislosti od toho ktoru si zvolis, ale necham si poradit alebo sa teda vyviest z omylu :sweat_smile:
23. bře 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, ty si , asi na muzovu poistku myslela ze, teda ako vojensku nie;. oni maju specialny rezim...

hanuk , ked som ja rodila, tak peridural, secu nepreplacala... :wink: tych 70 euro bolo na tebe, alebo na mutuelle... :wink:
nepatri k povinnosti , secu preplacat...
23. bře 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, jasné, že je secu a mutuelle, ale aj secu máš pri niekom.. a my sme u vojakov.. takže naša (vojenská) poisťovňa :grinning:

Hm.. ja myslím, že mi preplatila peridurálku secu..keby to išlo cez mutuelle, tak by som to musela preplácať a ja som v nemocnici nič neplatila.
23. bře 2009 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
a oni nemaju rovnake preplacacie podmienky? ved secu jak secu ni? aj tak to predsa patri pod stat, su mi veci teda :sweat_smile: Ja mam dve mutuelle, jednu mame s Alom od zaciatku a druhu mi plati firma tak zonglujem medzi nimi, ked mi pride preplatenie zo secu co ja viem napr 70% za lekara a jedna mutuelle mi preplati miesto tych 30% iba dakych 27% ci menej tak si pockam na vypis z mutuelle a poslem ho aj s vypisom secu do druhej mutuelle a ta mi zaplati ten zvysok. Al sa mi rehoce ze na znamkach prerobim viac ako mi mutuelle preplati :grinning: :grinning: :grinning:
23. bře 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
su aj specialne rezimy.. ako , polnpohospodari a podobne, ..su aj vynimky..
23. bře 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojaci, policajti a hasiči majú trošku špeciálny režim :wink: my sme to prerátali, že sa nám mutuelle neoplatí v závislosti na tom, čo čerpáme.
30% :confused: :grinning:
my sme na 400% a alebo bez limitu.. :wink: :grinning:
Erika, to ti preplatia ešte viac ako zaplatíš? to je dobré!! :grinning: :grinning: :grinning:
23. bře 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, ano, mma je super.. naozaj odporucam... mas aj veci ktore nie su hradene, secu, lieky, hoemeo.. aphyto oligo .. mas forfait 320 euro.... rocne, prispevok pri narodeni dietata.. 320 euro.. a ine, naozaj nam s aoplati platime, 190 euro mesacne, ale prisaham, mesacne ich stojim ovela viac , ako im platim ja.. :grinning:

takze mas pravdu... :wink:

teda som u nich uz 5 rokov ale musim poklopat len spokojnost..
23. bře 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek