• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
U nas je tiez kraaasne, normalne som sa vcera spotila a to som mala len taky jemny svetrik :sweat_smile: Milujem toto pocasie :sweat_smile: Dnes idem konecne po mesiaci na kontrolu, tak uz sa nesmierne vytesujem. Dufam ze mi povie aka je mala velka, lebo minule som sa zabudla opytat :unamused: a posledny krat (pred dvoma mesiacmi :sweat_smile: ) mala pol kila, tak uz som zvedavaaaa :grinning:
27. bře 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jani,

tak to je super, to je fakt rychlovka! A jak se jinak vede? Jo v česku je prý taky pořádná zima..pořád tam sněží a fouká vítr a je kolem 0-4 stupnů..nic moc né... :frowning2: Já jedu 17. dubna..teda letím...budeme křtít malého, už se mooc těším!!

Eriko,

promiň. Já včera pořád lítala, a bylo hezky tak jsem šla s malým na kopec..to mě vyřídilo a dneska jsem úplně hotová, tak jenom poléhávám...jak se jinak máš? co víkend, byli jste v tom Disneylandu? To musí být krása! A co děti na to?

Lucijo,

jo trvá to dlouho, teda jak jsem tam žila tak to tak bylo...ale proč to nevyřídíš přes ambasádu? Já to tak udělala..poslali mi papíry, atd a bylo to asi za delší dobu (už si to nepamatuju, jsou to 4 roky), ale pak mi přišel papír at si zajdu pas vyzvednout na ambasádu...šlo mi jen o změnu jména v pase. Jinak já občanku nemám, naši s tím měli problémy tak jsem si zrušila trvalý pobyt a je klid... :slight_smile: řidičák mám francouzský, to šlo zas přes prefecture..a to bylo myslím do 3 týdnů.

Karolinko,

super, tady je taky teplo..na Korsice musí být úžasně..a co moře, už se dá namočit aspoň noha? :slight_smile:

Jinak malý má zase od včerejška zapařený zadek... :frowning2: tak mažu a omývám heřmánkem...tak snad to přejde..
27. bře 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri tak pravdupovediac vobec netusim aka je voda :sweat_smile: Byvam asi 600m od plaze, ale pri mori som nebola tusim viac ako dva tyzdne :grinning: :grinning:
Chcela som sa este opytat tych bab ktore mali deticky este ako slobodne, treba ist niekde deklarovat otcovstvo atd, nieco som o tom pocula, ze treba ist na matriku ci co. Vobec neviem, co mi este vsetko treba povybavovat :sweat_smile:
27. bře 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Karolinko,

no jo to je tím že jsi na to moře zvyklá.. :sweat_smile: já kdybych ted moře viděla tak tam možná už aji vlezu... :grinning: né, dělám si prdel, to bude asi ještě dost studené....

co si pamatuju je že u svobodných otec musí po porodu na radnici se o dítě přihlásit..a vyfasujete livret de famille..právě když jste oddaní tak se otec o dítě hlásit nemusí je to automatické a porodnice vystaví papíry za vás, jenom podepíšeš, ale svobodní to mají tak že tam otec musí jít (snad se nepletu :confused: jo na radnici se zeptá na accueil a tam ho pošlou do správných dveří..jinak pak musíte malého přihlásit na pojišťovnu + jméno...

my ještě vyřizovali pas, ale za ten se tedkom platí hříšné peníze.. :rolling_eyes:
27. bře 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skusim sa tam ist popytat, lebo nasa situacia je fakt "vynimocna". Sme obaja cudzinci, nie sme zosobaseni, no a moj priatel uz livret de famille ma :sweat_smile: marocky, takze do toho mu nase babo zapisu. Mne len ide o to priznanie otcovstva, to sa tusim deklaruje este pred narodenim.
27. bře 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte no konecne...... :slight_smile:

luci drz mi palce na buduci stvrtok......... :slight_smile:

ja viem ja som sa uz len tak cudovala, ze tu nie ste, viem ze mate vela prace;.;

janka, uzi si slovensaka za nas apozdrav ho od nas... za chvilu bude rad na mne;. :slight_smile:

karol, no nezabudni sa spytat, no logicky by si to mala mat napisane, v sprave, ktoru ti , dava, po kazdom ultrazvuku... :wink:

inak co sa tyka otcovstva, chod si to radsej zistit, ale logicky, ked porodis, pridu za tebou na izbu, a vsetky udaje si od teba zoberu, a len podpises....a neskor ti prinesu, vsetky papiere..
teda tak to bolo u mojeje znamej, kedze ani oni nie su zobrati.. ale najlespie je , si vsetko zistit. na radnici, budes mat pokoj na dusi.. :slight_smile:
27. bře 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tak Erika ja tam radsej zajdem,lebo ak sa dobre pamatam tak v tych brozurach co mi poslali z Caf ci zo Secu ci odkial :sweat_smile: bolo cosi ohladom toho pisane, musim si to najst.
O akej sprave po utz vravis? Neviem co to je :sweat_smile:
27. bře 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny den prajem,
Jani, tak super s tymi dokladmi, nenechas si spravit pas za 2 dni? Ja viem, je to palka, ale co uz :confused: mna to teraz caka, ked budem v KE, alebo ze by som dala spravit notarske potvrdenie, ze splnomocnujem mamu na prevzatie pasu a potom by mi ho doniesli v auguste... no neviem, cena u notara, a potom tie nervy, ci sa nieco neprihodi a nasi by nebodaj nemohli prist.
Meleri, ty si pisala, ze mas fr.vodicak-ridicak, no teda, ja nemam, a co vy ostatne? My sme zistili akurat tolko, ze ten nas eu vodicak vydany na SK je platny, pokial by som nemala nejaku nehodu alebo pokutu, pretoze by potom nastal problem so strhavanim bodov, potom by som si ho musela nechat zmenit.
Erika, a co ty mas buduci stvrtok???
ja sa uz tak tesiiim domov, ani si neviete predstavit :dizzy_face:
A mam este jednu novinu, ale neprezradim :grinning:
27. bře 2009 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini ty si snad tehotnaaaa :grinning: :grinning: :grinning:
Ja som si prave kvoli tym bodom nemenila vodicak :sweat_smile: Ale nie, ved naco by mi bol fr? Slovensky je aj tak EU a je ten najnovsi, na ktory frantici prejdu asi v 2012 :sweat_smile: aspon tak som to pocula.
27. bře 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, nie. :sweat_smile:
Tak vies nieco nove, snad mas pravdu, takze uz nebude bodovy system ani tu???
27. bře 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,

no mě to bylo jedno, párkrát mě dělali kontrolu policajti, a jeden řekl něco stylem že když tady žiju že bych měla mít fr. řidičák. tak jsem tam šla...mám ho od roku 2005. zatím pohoda..strhli mě jedenkrát za překročení rychlosti, pak sem si dávala pozor a po roce mi to zase vrátili...:slight_smile:

mějte se holky pěkně, já pro dnešek končím.. :slight_smile:
27. bře 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
eriko, promin, ale malej je tak narocnej posledni dobou. rostou nam zoubky, do toho ma rustovej spurt ci co a navic bojuju s ourady. No jestli chcete, tak vam to muzu popsat, ale zbytecne bych se jeste rozcilovala. Jsou to kre*eni. Mam ted majoration na secu platit, pac nejsou schopny mi poslat jeden blbej papir (navic meli tu secu informovat oni) uz se to tahne 3 mesice, furt jim tam volam a oni ze poslou a dneska z nich vypadne ze mi poslou prd, pac to nemohli dat preci do pocitace kdyz maj ten technickej problem (uz 3 mesice :angry: )! Fakt uzasny, urssaf hura! No a na caf prej ze chtej mise à jour mon dossier a ze jim mam poslat novej titr. Tak jim pisu, ze uz jim ho neposlu, ze nebude. A ze prej jestli staci pas. Tak prej jo. Tak jim poslu pas a dneska mi prijde dopis, ze prej jsem jim nemela posilat pas ale titr :angry: Tak tam volam a pani, ze prej hm, a ze prej pas uz nestaci a ze prej mi posle formular, kde budu muset dondat, jako ze mame dost ressources :astonished: Ja z nich asi fakt upadnu :pensive: :rolling_eyes:
27. bře 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
im posli papier z prefektury ze titre NEEXISTUJE aaaaaaa :angry: oni su na pecienku, fakt! Ja som dost prekvapena, teraz riesim tiez jednu osemetnu zalezitost a napodiv to prebieha podozrivo hladko tak cakam zadrhel a musim ist na prefekturu po znacky tak si planujem vypytat od nich potvrdenie ze pre obcanov krajin EU sa titre de sejour nevydava nakolko nema opodstatnenie kvoli zakonu o volnom pohybe vsak ze :angry:
banda blbcov je to drzim palce balni :wink:

inak baby mam novinku, dva roky (a par mesiacov) som vo firme a vzdy som bola ta posledna v echelle, to znamena ze som asistnetka a dievca pre vsetko a idem sa tu dobre ze nie roztrojit a nemam pod sebou nikoho kto by mi pomahal, komu by som davala cast svojej prace (ako to robia moji nadriadeni so mnou hehe) tak sa podrzte, mame vo firme na mesiac stazistku a hadajte komu ju pridelili ako asitentku??? MNEEEEEE!!!! Mam svoju prvu asistentku v zivote :sunglasses: sice iba na mesiac ale je to hrozne zvlastny pocit....snazim sa byt sympa ale niekedy som menej sympa ked vidim ze uplne flaka co jej dam robit, si mysli ze ked je na stazi tak tu bude fare niente, tak so mnou teda nevykyve :grinning: :grinning: :grinning:

blani pocuj ty mas zivnost vsak? chcem sa opytat ci nahodou nevies ci je mozne mat zivnost na sk pripadne byt zamestnana na sk co len na dohodu a byt zaroven zamestnana vo fr. Je to legalne? nikde som nenasla ze by nebolo a firemneho pravnika sa pytat nechecm (nemusia o tom vedeit vo firme) nejde o konflikt zaujmov, slo by o dve uplne odlisne cinnosti ale aby som to co chcem cez sk, musim byt riadne zamestnana lebo mi daju po prstoch, co myslis da sa to?
27. bře 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
co sa tyka vodicaku, zatial mam svoj a doteraz som si auto prenajimala, za chvilu dufam ze stastlivo presedlam na valstne auto a uz sme si davali robit aj "devis" do poistovne a ziadny problem s tym nemaju, sme poisteni spolu s alom takze ja profitujem z jeho bonusu, auto bude na moje meno, poistka na jeho, pricom ja som druhy vodic (keby som mala vlastnu poistku musela by som platit plnu taxu lebo nemam este pravo na vlastny bonus) a co sa tyka vodicaku tak jedina vec co sa ma pytali bolo, ze odkedy mam vodicak a ked som im podevala ze 8 rokov tak povedali ze v tom pripade nie je absolutne ziadny problem. Preto vravim ze napocudovanie zatial ok, az mi je to divne a vravim este ma caka prepis auta, vybavovacka technickeho preukazu na moje meno a prevzatie znaciek a cast z tychto ukonov budem riesit na prefekture tak som zvedava co este budu mat za problem, tak potom podam hlasenie ze ako teda s tym nasim vodicakom. Inak tiez nie som velmi naklonena nazoru menit ho, pride mi to maximalne trapne ze sa tu "hrame" na zjednotenu europu a pritom moj vodicak vydany policajnym zborom SR im nie je dost dobry :angry:
27. bře 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: bbay jedne rozkecane, raz nic a a potom vela;. :grinning:

kulicko drzim palce...
ja mam tiez vodicak fr.... :wink: moj mi zobrali, aked chcem ist na slovensko musim pytat medzinarodny.... :grinning:
mne to vybavili na pockanie...

karol ked si bola na ultrazvuku, tak ti dali , taku velku obalku, v ktorej mas napisane , vsetko co sa tyka baba , teda spravu.?.tu davas lekarovy... :wink: a mas tam , aj , fotky s ultrazvuku... niekolko..
tak v tej sprave hladaj.. mas tam velkost a predpokladanu hmotnost... :wink:
27. bře 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
zabudla som NGUYEN, blahozelam , k assistentke....

tini, v strvrok mam , pohovor , kvoli mojmu odvolaniu, na assitent maternelle.. :wink: tak mi drzte palce...
27. bře 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no co myslis erika preco kvasim cely tyzden na nete, he? asistentka pracuje a ja vegetim :grinning: :grinning: :grinning: ale nie to fakt prehanam, neda sa jej dat robit toho vela lebo kopu veci kym jej vysvetlim tak to skor urobim sama, ale take triedenia, zakladanie vykresov a viazanie noriem a kopirovanie to je asi vsetko
27. bře 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja jsem doklady pres ambasadu radsi vyrizovat ani nezkousela, jeden blby rodny list jim trval 8 mesicu, na to nemam nervy, kdyby mi to vyrizovali touhle rychlosti, tak nemuzu cestovat a nic.

Pas v CR jde udelat do tydne taky, ale plati se snad 1000 (nevim presne, to by jeste tak nevadilo) ale hlavne ma pak platnost jen pul roku! Tak na to jim teda prdim :sweat_smile:
A zplnomocnit nekoho na vyzvednuti pasu nebo OP neni mozne (teda v CR, nevim jak na Slovensku)

Ridicak mam normalne cesky, jakou ma vyhodu mit FR ridicak??? Co by se vubec stalo kdybych neco provedla? Muzou mi i tak vzit body, snad ne, ne?

Blani, no to je mazec :angry:

Karol, at ti to dneska dobre dopadne!! :dizzy_face:

Tini, co to je za tajnosti???? :grinning: Dobre dolette a uzijte si to doma!!!! ;)

Nguyen, taky gratuluju k asistentce, a jen ji pekne prozen :wink: :grinning:

Erika, prijdou zase k tobe domu, nebo jdes kam, k PMI? Palce drzet budu!

Snad jsem na nikoho nezapomnela

:grinning:
27. bře 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
nguyen, chapem, uzivaj si to.... :wink:

chapem ja som tiez taka, bola pokial vysvetlim tak si to radsej sama spravim.. :grinning:
na koniec zistim ze zase som to vsetko spravila ja a ten druhy , berie plat za moju pracu, teda to byvavalo. :grinning:

luci, ano som pozvana, ale , vyssie na krajsky, PMI, tak mi drz palce.. :wink:
a potom neviem co bude, ci pridu znova na navstevu, , dam vediet.. slubujem... :wink:
vodicak som si dala spravit pretoze , ako jediny udava ako doklad kde byvam , takze nemusim zo sebou brat , pas, ten som raz stratila anezelam znova teda bol mi ukradnuty...
takze aj ked vypisujem sek tak ako doklad davam fr vodicak.. :wink:
27. bře 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.animak.cz/pat-mat/?video_id=vYxdyoOH4wk

zabudla som vam ukazat tento link , ak by ste chceli pre deti.. :wink:
27. bře 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
muzete mi, prosim, poradit ohledne velikost obleceni pro mimina? Chci ve Francii koupit oblecky na rocniho chlapecka s CR, ted nosi obleceni velikost cca 80-86 cm. Vim, ze ve Fr. se nejvic prodava obleceni dle mesicu, coz mi je na houby; navic to ani neodpovida, prijde mi, ze fr. deti jsou nejak drobnoucke oproti ceskym/slovenskym. :unamused: Tak jestli mi tu muze nejaka maminka poradit, kteremu mesici by tak zhruba odpovidala velikost 80/86 cm nebo 92 cm. Budu vdecna za jakoukoliv radu. Predem dik! :wink:
27. bře 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peto,
podle me tomu odpovida mistnich 23 nebo 24 mesicu, ne-li rovnou 3 roky...

Soudim teda podle svoji dcery, ktera ma 2 roky, meri 92 cm a nosi nekdy 24 mes, ale vetsinu uz 3roky...zalezi podle znacky. Lepsi asi vzit vetsi nez mensi. Vim ze okolo roku uz nosila obleceni mezi 18mes a 24mes.
27. bře 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vy ste toho natarali za jedno poobedie, a hlavne Nguyen, vsak? To sa niekomu konikuje, ked ma vlastnu asistentku :wink: parada, a pekne ju drz nakratko, nech pracuje holcina!
Luci, ja som na nasich sk www strankach nasla, ze pas moze so splnomocnenim vyzdvihnut aj niekto iny, ale na to kaslem. A ako to, ze vas pas bude platny len pol roka??? ja si uz necham spravit ten biometricky, no snad to nebude tiez len na par mesiacov :confused:
Erika, to je teda pravda, ze ked je na vodicaku adresa, tak je to len vyhoda... ved ta nasa prihoda z letiska Orly, ked nam chceli zrusit letenky, lebo som sa okrem mena nevedela nicim preukazat, ze som rodina s mojim muzom a dietatom.
Luci, no ja praveze viem tak, ze kedze nemame fr.vodicak, tak nemaju ako vziat tie body, nas je platny do prveho pruseru. tak snad sa nam to nestane.

A ako tu pisala Blanka prihodu s papiermi, je to na nervy s nimi tu :angry: mne robia problemy kvoli Lek.komore, a nejak som sa do toho zamotala a zacala som sa viac vrtat, no a vsetko sa nejak rychlo zomlelo, nove kontakty a pohovory a dostala som ponuku, ktora sa neodmieta, hoci som teda vobec necakala, ze to pride tak skoro. Vsetko je na dobrej ceste, aby som nastupila 1.5. do prace na anesteziu v Cannes aj bez zapisu v komore. :slight_smile: tak drzte palce!
27. bře 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kecalky :grinning: zrazu :grinning:

ja som bola dva dni mimo, ale to už niektoré viete :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ešte chvíľku budem mimo, lebo máme zase s kamoškou plány.. o týždeň a niečo som zase v starých koľajách.

Petule, moja malá má 84cm a ešte nosí oblečenie na 2r.. a stále jej sedí, ale u nás sa nosia kraťasy a tričká, takže to neva :grinning:

Blani, súcitim s tebou...a teším sa, že teraz nemám s žiadnou touto francúzskou mašinériou problémy :sweat_smile:

Tini.. šak povedz.. ja ti tak závidím :dizzy_face: ale z celého srdca ti to želám!

Vodičák vymenený nemám a ani mať nebudem, kým frantíci nezačnú vyrábať EU kartičky.. tak z princípu nezmením ani náhodou.. nemám s tým problémy, zatiaľ ma nekontrolovali :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale mám vodičák zaregistrovaný na prefektúre, poistka je na JY (teda aj auto :grinning:) a ja som druhý šofér.. a ani nám to nezvýšilo poistku. Tak isto by som si nemohla poistku zobrať na seba, lebo by som platila brutálnu sumu, keďže som bez bonusu.
Luci, problém by nastal keby si niečo urobila, lebo keďže ti nemôžu zobrať body, tak by si si musela vymeniť vodičák, aby ti ich vziať mohli, ale kým neurobíš priestupok, fr. vodičák nemá žiadnu výhodu a zaberá veľa miesta :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nguyen, tebe gratulujem ku krátkodobej asistentke...vylož si nožičky a zavaľ ju prácou, nech sa naučí makať, lebo kamoška je na frantíkov pomaly tak alergická ako ja v pracovnom procese, lebo vždy, keď obchodujú s frantíkmi, tak mesiac musí urgovať jednu prekliatu faktúru.
27. bře 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, gratulujuuuuu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A drzim palce at to dopadne co nejlip!!!! :dizzy_face:

S tim pasem u nas v CR jsou 2 moznosti - bud si pri vyrizovani pockas ten mesic a dostanes pas platny normalka tech 10 let, ANEBO pas vyrizeny do tydne s platnosti pouze pul roku (a za ten se jeste navic hodne plati) :stuck_out_tongue_closed_eyes: Aspon tak mi to bylo sdeleno u nas. Takze ja si radsi pockam a budu v klidku na 10 let ;)

Erika, krajsky PMI, no to potes :sweat_smile: Tak at to dobre zvladnes!
27. bře 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, staci si postezovat na konikovi a ledy se hnou :grinning: Volala mi pani z Urssaf, ze prej mi teda posle tu attestation ze me jako zprostili na letosek :slight_smile: Tak jsem na to zvedava. Mam jeji jmeno (pro zmenu), tak ted uz je nepustim. Ted jeste tu cafku :angry: to jsem zvedava co to bude zasejc za cerfa formular pro blbe :rolling_eyes:
Diky za podporu :slight_smile:

Nguyen, tak to teda nemam paru. No podle fr zakonu, pokud delas na plnej uvazek (35h) tak snad nemas pravo na to delat bokem nic jinyho. Ale... ja si myslim, ze pokud tu dalsi cinnost vykonas pod sk, ze by to melo bejt v poho. Navic to vypada na jednorazovku, tak proc ne? Ale fakt nevim. Hm.. nema tu nekdo assurance juridique? Ze by se tam zeptal :wink:

Tini, juuu, prima, drzime pesti :dizzy_face:

tak ja padim, malymu uz lezou zoubky (i kdyz asi budou jeste hodne hluboko) ale manzela to "gonfle" :unamused: tak mu ho pujdu vzit.
27. bře 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Karol, vsetky tieto papiere okolo maleho vybavoval Franck, ale viem ze este pred narodenim musel deklarovat otcovstvo. Zajtra ked s nim budem volat, sa ho opytam na to a potom ti poviem.

Tini ja som si teraz pas nevybavovala preto ze letenku mam na moje meno a ani som si nezistovala u Skyeurope ako to je. Pas pocka, ved mam obciansky. Inac na policii mi povedali ze teraz mimo sezony by bol hotovy do tyzdna-dvoch a vravela mi ze pre pas ti moze ist rodinny prislusnik a na to nepotrebujes notarske overenie, iba pre vybranie obcianskeho na to treba.Takze neviem aky je rozdiel ze pre jedno terba a pre druhe nie ale tak mi to bolo povedane.

Co sa tyka vodicaku, pytala sa ma ta dotycna pracovnicka ci zijem vo Fr. a ze ked sa tam zdrziavam dlhsie ako 160 dni v roku tak vtedy by som si mala dat podla zakona vydat francuzsky vodicak, ale kto a ako zisti kolko sa zdrziavam vo Fr.?? Ja si nechcem vybavit zatial fr.vodicak, hlavne kvoli bodom.
Mna uz teda namerali a nic sa nedialo. Poslali domov pokutu, prefotili sme im moj vodicak, poslali sek za pokutu a to bolo vsetko. Ziadne body ich netrapili a ani neziadali aby som si vybavovala fr.vodicak. Dokonca raz ked sme isli na letisko tak namerali Francka a kedze ten uz mal len 6 bodov, napisal to na mna, kedze ja body nemozem stratit. Pozrel si na nete aky je tram radar a kedze to bol radar odzadu, tak nebolo vidno kto soferuje. No a opat nebol ziadny problem so slovenskym vodicskym. Takze ten nas vodicak ma velku vyhodu.
27. bře 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, to je pičovina, že by si si "mala" dať vybaviť vodičák.. tvoj vodičšký preukaz je platný v každom členskom štáte EU a keby ta niekto chcel nútiť ho zmeniť, tak by to mohlo byť brané ako nerešpektovanie zvrchovanosti členského štátu, tak nech idú všetci premúdrelí úradníck do prdele :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mne na samotnom úrade povedali, keď som tam naklusala, že zmeniť jednoducho chcem: "Mais vous savez, que vous n etes pas obligée?"

Blani, si si istá, že sú to zuby? Mne vkuse niekto tvrdil, že už slintá, všetko si dáva do úst, je podráždená, tak to určite budú zuby.. no.. prvý jej vyliezol v 7,5m.
27. bře 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak mi povedala, ale vies kolkokrat co uradnik to ina informacia a teda ja sa nechystam vybavovat si fr. vodicak, body urcite nechcem.
27. bře 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani tak presne z tohto dovodu co opisujes si ja nechcem vodicak menit. Lebo mi nemozu strhnut body :grinning: :grinning: aj ked zatial este nemali za co :wink:
Nguyen ja tu mam vlastne auto, carte grise je na moje meno, poistka podobne ako u Bihan kvoli bonusu napisana na draheho aj moje meno a vobec to nikoho nikde netrapilo, ze mam SK vodicak. Ved je to ako vravim ten najnovsi - karticka s EU znakom a hviezdickami (na ktory by sa tu vo FR malo neskor prejst), takze my sme na SK vlastne dost vopred :slight_smile:
Erika jaaaaj ty si vravela o vahe a velkosti babatka, ja som to pochopila, ze si hovorila o tej deklaracii otcovstva... :sweat_smile: tak preto mi to bolo cudne ze co ma byt v tej sprave od gynekologa :grinning: :grinning: :grinning: Ja na ten velky utz pojdem az o take 2-3 tyzdne tam to asi bude najpresnejsie. Dnes som sa samozrejme opytala tak mala ma okolo 1300g a 30cm :wink:
Tini tak to gratulujem a drzim vsetky palce a pasticky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. bře 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek