• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
este som zabudla, Blani no neviem ci to slintanie je zo zubov, ale nas maly tiez strasne slintal, ked nemal podbradnik tak mal tricko vzdy totalne mokre a prvy zub nam vyliezol tyzden pred jeho prvymi naordeninami. Tiez mi vtedy vsetci vraveli ze to su zuby.
27. bře 2009 ve 22:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Lucijo, Bihan,
dekuju za porovnani rozmer v cm/ mesice pro detske oblecneni. Teda je v tom poradny rozdil, to jsou ti Frantici takovi drobci? Je jasne, ze lepsi vzit vetsi nez mensi, ale jen abych nahodou nevybrala treba letni obleceni a ono by mu pak bylo velikostne na zimu....asi vezmu nejake univerzalni veci jako tricka a mikiny a minimalne teda ty 2 roky (pokud nenajdu v nejakem obchode primo velikost dle cm).

Neni tu jeste nejaka maminka, co ma chlapecky? Jen pro porovnani; nemam tuseni, jestli jsou holcicky a kluci ve stejnem veku zhruba stejne velci (ja vim, co dite, to rozdil, ale tak nejak "tabulkove" :stuck_out_tongue_closed_eyes: ).

Jinak moje kamaradka, co zije ve Francii, tak taky resila ridicak. A presne jak pisete, co urednik, to jina odpoved. Byla jsem u toho, kdyz se byla ptat na gendarmerie ohledne ridicaku. Jeden gendarme ji rekl, ze teda jako nevi, ze by si ten ridicak mela ASI nechat udelat francouzsky, protoze kdyz by ji pak naaaaaahodou nekde nejaky policajt zastavil, tak by ji v nevedomosti mohl verbalizovat a dat pokutu, za to, ze nema platny ridicak......to je teda sila, vetsi blbost jsem teda neslysela....kvuli tomu, ze nejaky blby policajt nevi, jestli je ridicak platny (a to podotykam, ze jsou na nem hvezdicky EU), tak platit pokutu :angry: Jinak ridicak ma stale cesky a menit ho nehodla.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. bře 2009 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Petule ja mam chlapca, ale ma len 13 mesiacov. Nas drobec ma teraz nejakych 75cm, takze on je na slovenske pomery malicky a na francuzske tabulky je akurat. Ja mu kupujem oblecenie na rok alebo 74 a je nam dobra, ale ako vravim on je taka mala crevette.
28. bře 2009 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
karol dakujem, si ma upokojila lebo si prvy pripad co sa podoba mojmu buducemu, zo zaciatku mi vraveli (mudrlanti) ze ked budem mat svoje auto, tak nebudem moct profitovat z alovj poistky ale v poistovni (ako som uz spominala) s tym nikto problem nemal a teda na tu prefekturu pojdem pokojnejsia.
28. bře 2009 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
inak jani to su take kraviny je 160 dni roku a menit vodicak, minule som niekde pocula ze ak si v zahranici viac ako 30 dni tak sa musis hlasit na cudzineckej policii, po 60 ze musis poziadat o carte de sejour a ze po 90 si musis zrust TP vo svojej krajine mna by ale zaujimalo ze odkial oni tahaju tieto cisla??? Nic z toho nemusis, teda aspon tie ostatne okrem vodicaku, vodicakom som si nie na 100% ista ale verim babam co tu pisu a zda sa mi to logicke ale tie ostatne veci mam potvrdene eu zakonom a tiez nasim pravnikom takze sa mi nozik vo vrecku otvara ked niekde citam taketo bludy podoprete nejakym "terminom" :angry:

blani, no vo fr ze nemozem mat dve prace to ma neprekvapuje (komunisti!!! :grinning: ) ale to ze ja mam prijem v inej krajine? no preverim si to, no pruser je v tom ze to asi nebude celkom jednorazovka. Nebude to vela ale bude to asi (dufam) relativne dlhodoby job, ale na to potreujem este kopu veci vybavit a pravdu povediac najskor chcem vediet ci to mozem robit lebo ked to cele absolvujem a potom mi povedia ze je to nelegalne tak ma porazi.
28. bře 2009 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Janka, presne to cos psala o ridicaku jsem taky slysela, ale nechtela jsem rozhlasovat nejake famy, tak jsem rada, ze mas tuto zkusenost s pokutama, bodama. Utvrdilo me to v tom ze urcite menit nebudu :grinning:
28. bře 2009 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
nguyen- osobne nevidim dovod na to preco by si nemohla. ja mam pozastavenu zivnost na SR a pracujem tu vo FRA a ked ju budem chciet znovu otvorit na SR tak ju otvorim, pretoze tu pracujem v skolstve a mam napr. 2 mesiace prazdnin letnych a ked budem chciet na SR nieco robit na zivnost pocas tych 2m tak si ju znovu otvorim. ved podavam danove tak preco nie?
takisto nechapem preco sa tu objavuju take hovadiny o ruseni trvalych pobytov a pod., to je blbost. btw- to co napisala ta jedna baba v tej teme o zahranici je blbost nie? bud neviem citat alebo je to blbost- ze porodne sa vztahuje len na dieta narodene na SR. :confused:
inak prosim vas co sa da este pouzit ako justicatif tuna? kedze mi neplatime ziadne faktury elektriny a pod., vsetko plati klub, manzelov zamestnavatel. mozem pouzit ako justicatif zmluvu na manzelovo meno, myslim zmluvu o byvani v tomto byte....ze ho prevzal a byva tu. alebo nejaku fakturu co prisla sem na moje meno z labaku napriklad? alebo co? ani telefon (mame len portable) ani net ani nic neplatime fakturovo....len prevodmi. vdaka :wink:
28. bře 2009 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Petule,

taky mě překvapilo s těma velikostma....máme malé miminko, 4 měsíční, je ale drobec takže pohoda...ale koupila jsem v česku bodýčka na 6 měsíců a pak tady na devět..no a když jsem je porovnala tak ty francouzské na 9 měs. jsou stejně velké jako ty české na 6.. :confounded: tak ted je asi prodám nebo podaruju..

Jinak my sme tady na vesnici celkem v klidu..co se těch úředníků týče tak všechno řešíme poštou a problémy s CAF jsme neměli.

Měli jsme problém s mutuelle, normálně až včera, po 4 měsících nám konečně napsali že malého dali na moji kartičku a konečně už nebudem muset za něho platit..jestli nám vrátili prachy za všechna očkování to nevím...a manžel taky ne..no snad jo.. :confounded:

Jinak já jsem ráda, že mám fr. řidičák..min. rok do mě vletěl nějaký debil..tím že mám fr. řidičák tak nám to pojištovna hradila, a chlap platil..jinak by to bylo asi zas papírování a papírování...takže v případě nehody je rozhodně lepší mít fr. řidičák...
28. bře 2009 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jinak Janko,

už jsem na tom jak ty, kojím v noci co dvě hodiny.. :frowning2:
28. bře 2009 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Gijar ja pouzivam ako justificatif vypis z banky, alebo danove priznanie :wink: Lebo tiez nemam ziadnu fakturu na svoje meno :sweat_smile:
28. bře 2009 ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Meleri ale tak poistenie mam aj na svoje meno a auto je na moje. Cize aj ked mam slovensky vodicak, poistku si tu platim a z toho vyplyva ze mam aj narok na preplatenie. Aj ked od tunajsich uradnikov ma uz asi nic neprekvapi.... Ved uz len co sa tu bavime na fore kazda podava ine info na rovnaku vec :sweat_smile:
28. bře 2009 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
karol- velka vdaka, to ma absolutne nenapadlo :grinning: som blba....
28. bře 2009 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Petula, aj ja mam chlapca, teraz mal 2 r, meria 92 cm a u nich 94 cm uz velkost na 3roky. Na niektorych znackach oblecenia zvykne byt aj velkost v cm, dobre pozri na visacku s cenou, aj tam to obcas byva. Tusim si pisala, ze ten chlapcek teraz nosi 80-86 cm, tu je 81 cm na 18 mes a 86 cm na 2 roky, byt tebou, tak asi kupim letne oblecko na 3r, ved nevadi, ked tricko bude 2-3 cm dlhsie. Ale na druhej strane nohavice kupujem Alexovi na 2r, dokonca ma aj nejake na 18 mes, nohavice na 3r su uz riadne dlhe a potrebujem zlozit tak 7cm.

Baby, zacinam balit, no to zas bude, tych veci je tolko...
28. bře 2009 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Karol,

já vím..ale i tak nám dělali problémy.. :confounded: no ale asi po měsíci nám vše uznali a zaplatili škodu...tedy pojištovna toho chlapa to platila té naší...
28. bře 2009 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte dievcence - este zijeme :grinning:

Petule - ja mam aj aj a moja dceruska je o nieco nizsia ako synator ale obaja su presne podla vyskovych tabuliek - teraz sme prave boli na dvojrocnej prehliadke a nase miery: M- 10kg a 86 cm a A-11,3kg a 84 cm - takze my obliekame vacsinou podla fr velkosti a sedi nam to

Tini - blahozelam :dizzy_face:
a prajem krasny pobyt doma

a podobne aj Janke, ktora tam uz je :dizzy_face:

Erika drzim palce, aby to schvalili :slight_smile:

Lyonskatiezjanka - tak o tom nemam ani paru (co hovoria spolocne eu smernice? - ked vlastne podnikanie je v ramci eu priestorovo neobmedzene :sweat_smile:) - a ty ako cadre nemas vymedzeny tyzdenny prac cas - tak by sa to snad dalo :sweat_smile:) - tusim aj frantici mozu popri zamestnani podnikat - len to nesmie byt v rozpore s ich hlavnym zamestnanim (presne si to nepamatam, ale napr aj tunajsi ucitelia si mozu zarabat napr soutiens scolaire.....)

co sa tyka vodicaku - ja som si to dala vymenit (bala som sa, ze co bude, ak by ma niekedy pri niecom nacapali :sweat_smile: , no zbytocne som sa poplasila dnes by som si ho uz nedala vymenit :wink: - na druhej strane mi to tu sluzi ako doklad, kedze tito zabozruti su trosku pribrzdeni a kym by som im vysvetlila, ze ano som tu legalne..... - tak v tomto som aj rada - lebo ked si predstavim, ze kolko nam robia problemov a to mam ich doklady - tak to si nejdem ani predstavit, ze co by to bolo, kebyze mam vs papiere este nase :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
28. bře 2009 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Karolinka - ked som bola na predporodnej priprave, tak tam bol aj nezosobaseny par a ti vraveli, ze isli podpisat nejaky papier o otcovstve na radnicu este pred porodom (radnica bola z toho obvodu, kde porodnica a nie kde ich TB) - urcite by som sa isla spytat a aj ohladom obcianstva vasho babatka, kedze ste obaja cudzinci
28. bře 2009 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
mereri to ze ti poistovna platila je uplne normalne lebo si platis poistku to nema s povodom tvojo vodicaku oabsolutne nic spolocne, vodicak mozu "spochybnit" v poistovni pri uzatvarani poistky, ked uz mas poistku a platis ju a mas nehodu, tak poistovna cvaka, tak sa ta uz na vodicak nepytaju, vodicaky riesia policajti a to len ak si pri nehode na vine ty

gijar dik, tiez si myslim, budem platit dvojo dani a basta :grinning:
ja som uz tento stav mala ale to bolo ine lebo v jednom roku som pracovala pre 2 firmy SK a FR ale nikdy nie naraz, ale kedze to bolo v jednom roku, robila som 2 danove priznania, paradoxne tu vo fr som dane platila a zo SK mi ich vracali :grinning: :grinning: :grinning:
inak ako justificatif mozes pouzit aj dokument od tvojho muza (kezde zmluva je na jeho meno) napise a podpise prehlasenie ze byvas s nim a prilozis k tomu tu zmluvu na jeho meno. My sme to takto robili uplne na zaciatku este ked som nemala ucet v banke, no a potom samozrejme ako hovori karol vypisy, faktury a danove priznania (ja posielam vzdy doklad o zaplateni najomneho)
28. bře 2009 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
no jani, to je fuk cadre ne-cadre, vies ja som taky "cadre" len aby ma mohli donutit robit min 43 hodin alebo tak dako a nemuseli mi to platit ako nadcasy 35+zvysok to j taka zmluva ze normalnych ludi by to ani nenapadlo, ono to len tak pekne znie ze som cadre ale ako necadre by som mala zas ine vyhody a mozno aj vyssi plat s nadcasmi, skratka v nasej firme (aj ked som v nej spokojna) su niektore veci trosku na hlavu postavene. Ale myslim ze fakt ze som "cadre" nema vplyv na to ci mozem alebo nemozem pracovat pre inu firmu. V zmluve mam napisane ze mam zakazany konflikt zaujmov, ide to dokonca tak daleko ze ked od nich odidem a budem sa chciet zamestnat u konkurencie tak musim mat pauzu 6 mesiacov, ktore mi oni zaplatia :astonished: lebo robia aj armadou a su strasne parano. Ale to co ja zamyslam robit je v uplne inej sfere ale budem na potrebovat opravnenie ministerstva spravodlivosti na SK, cize pas de question to robit nejak "nacierno" je to nemozne. Eu smernice sa odvolavaju na statne zakony, na sk mozes mat dve roboty vo fr nie, tak vcul bud mudra :angry:
som tu pol roka nebola teraz vas tu budem otravovat s mojimi prispevkami na pol strany :grinning: :grinning: :grinning:
ale padam do mesta, bihan mi narobila starostiiiiiii, idem zhanat dozu hehehe (bihan srandujem, to su take prijemne starosti, ved vies aky som ja konzument kazda prilezitost na nakup e dobra)
28. bře 2009 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani - ten "fiktivny" post cadre poznam - aj MM je na takom :stuck_out_tongue_closed_eyes: - chodi do roboty 6 dni do tyzdna, samozrejme mu nepreplatia nic, kedze nema nadcasy, ale ma pausal :angry: a minule dosiel s tym, ze jeden comis mal ani nie o 300€menej na vyplate, pricom ben tam bol tych 6 dni plus aj v siedmy aspon skontrolovat, za ako to ide, ked tam on neni fyzicky pritomny :angry: (ten comis mal preplatene nadcasy) (a aby bolo jasne, comis je najnizsi post, co tam maju :stuck_out_tongue_closed_eyes: , medzi nim a MM su este 2 stupienky :stuck_out_tongue_closed_eyes: )inak to je sproste, ze to nikde nie je nikde jednoznacne napisane :angry:

inak mam jednu kamosku, co robi u cesko-francuzsko pravnikov - mozno by vedela poradit :sweat_smile: (no neviem ako je na tom s casom, kedze nedavno porodila), ale snad by som sa jej mohla opytat, ak by ti fakt nik nevedel poradit (ona sama ale nema pravnicke vzdelanie)
28. bře 2009 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

Karolinkafe - my nejsme vzany s pritelem a tak nam na radnici dali podepsat L'acte de reconnaissance a bylo,sli jsme to vyridit asi 2 mesice pred porodem
28. bře 2009 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
no opytaj sa prosim, lebo ja by som mala robit pre pravnicku, a ona je expert na eu pravo, a tiez presne nevie ci fr strana nebude namietat :sweat_smile: zatial sme ale nikde nenasli nieco co by to zakazovalo, resp zivnost na sk by som mohla mat uplne v poho ale ja nechcem zivnost ja chcem byt zamestnana a mat svaty pokoj, aj ked ma niekedy nenormalne vytaca ze robim na druhych ludi (sefovcov) lebo to my robime na ich platy (vid pripad bena, dost pochybujem ze by majitel restiky mal plat keby nemal co servirovat hostom, kde priamo vidno kto zije z koho :angry: ) ale byt zamestnana pakryva dost vela socialnych vyhod a zatial by som ich rada mala aspon kym si splatim toto auto a potom uvidime
28. bře 2009 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
bihan, jsem :wink: me vsici tvrdi, ze prvni signaly se muzou projevit hoooodne dlouho pred tim, nez vyleze byt prvni. Takze asi tak. Neresim kdy vyleze, resim, ze ho to chuderku boli :frowning2:

S tim ridicakem taky nic resit nebudu. Mame lepsi (hlavne je ochranenej, pac ten jejich papirovej... no vsichni vime, jak vypadaj ty ridicaky nasich manzelu ze :grinning: )
28. bře 2009 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Vy kecalky, aj ja mam jednu otazku ohladom prace. Ale ako citam, tych akoze 35 hod tyzdenne vobec neplati? Lebo aj tu v nemocke su od 8.00 do 19.00, kazdy den a pritom sa hrame na 35 hod :confused: Lebo ja teraz sama neviem, je iste, ze v utorok Alex nema s kym byt, takze by som chodila len 4 dni, ale teraz si dat 0.8 alebo cely uvazok? Lebo mi pride, ze 4 dni od vidim do nevidim sa nakoniec vyrovna celemu uvazku.
Nguyen, a co si tam ty pisala, ze odkial to beru, ze treba ist po 30 dnoch na cudzinecku policiu... no ja neviem, ale v Prahe som teda musela, a dokonca kazdy rok az do vstupu do EU a potom uz len po preukaz s prechodnym pobytom, toto som musela kvoli praci. A samozrejme po skonceni prac.pomeru sa ist odhlasit a ten lajster mam dobre odlozeny, ze keby nahodou sme sa prestahovali do Prahy! Lebo sa stalo mojej kamoske, ze prvy rok mediciny robila v CR a potom presla do Blavy, prihlasila sa na cudz.policii, ale potom asi neodhlasila a ked zacala robit v Prahe a sla sa kvoli praci znovu prihlasit, tak mala velky problem.
28. bře 2009 ve 14:39  • Odpověz  • To se mi líbí
baby jedne ukacene..... :grinning:

dakujem, budem sa drzat statocne vo stvrtok dam vediet....
co sa tyk avodicaku mne to vyhovuje, mma tam adresu , ako doklad a taktiez , vyuziva moj muz, pri pokutach, pri radare, obratime sa vzdy , z eto nebol on, a zoberu mne... nevadi aj tak nesoferujem.. :grinning:

co sa tyk oblecenia petula... kupuj podla velkosti tvoho , dietata, ked meria 80 cm, tak neljlepsie bude ak kupis 86 co su 2 roky, ako priklad kedze 81cm, velkost pripada na 18 mesiacov bude len tak tak..

orientuj sa vzdy podla velkosti tvojho dietata.... :wink:
ja mam chlapcov, kedze pato je v pase chudy a ma 4 roky, oblecie aj veci ked mal 2 roky, len su mu kratke.. :grinning:
a josh ten ma 16 mesiacov a noci 81 alebo 86 , zalezi, vsetokop co ma podedene.. :wink:

velkosti tu, su podla, velkost dietata. :wink:
28. bře 2009 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
tini nikto ta nemoze nutit pracovat viac ako mas v zmluve, aspon za normalnych podmienkach ale ako je u lekarov, policajtov, vojakov, netusim....ale normalne pracujes to co mas v zlmuve.
28. bře 2009 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
tini, ale v nemock elekari nerobi akazdy den, ako aj asestricky... :wink:

inak, cudovali by ste sa , take, predavcky a podobne kde maju 35 hodin ako lahko prekracuju , pracovny cas anedavaju im plat.. teda naviac ako im podl aprava , plati.. nedavno bola o tom relacia; teda skryta kamera , na france 2 , sokujuce... neverili by ste...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a nemozes nic; ak s ati nepaci mozes ist...
28. bře 2009 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ale vo fr predsa nie je LEN 35 ale aj 39 zmluvný čas, nie? Ak sa nemýlim, ja som mala zmluvu na 39h.

Blani, môžeš skúsiť jantárový náhrdelník alebo Chamomilu Vulgaris 15CH.

No a cudzinecká polícia, hlásenie sa podobné hlúposti platili kým sme neboli v EU...a mohli by konečne aj na Slovensku zrušiť "trvalý pobyt", nechápem, na čo je to dobré.
28. bře 2009 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Bihan 39h maju vacsinou hotelieri a restauratori :wink: aspon podla toho co ja viem... Su riadne vychcani :sweat_smile: v hotelierstve nemas ani viac platene sviatky alebo vikendy :angry:
A dobre ze si spomenula ten jantarovy nahrdelnik, chcela som sa ohladom toho tiez informovat, nemoze to byt pre babo nebezpecne :sweat_smile: ? Sa len obavam toho ze si to babo nejako ruckou zatiahne ... :confounded:
28. bře 2009 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
erika to su take veci, vies tu vo fr su velmi silne odbory, u nas vo firme napr (odbory pre firmu nemame lebo nas je malo) ale kazdy sef (teda aj nas) ma tendenciu tlacit ludi do istych limitov. Napr poziadat ich ostat dlhsie a to je problem kazdeho jednotlivca (mna nevynimajuc) ci si to zaziada zaplatit alebo nie. Niekto (ako ja) neziada (zatial) preplatit nadcasy lebo ma ine vyhody resp ustretovost je vzajomna. Ak si zaziada zaplatit nadcasy tak mu ich sef bud zaplati alebo nezaplati a zamestnanec tie nadcasy neodpracuje. A take ze vyhodia ma ak nebudem robit nezaplatene nadcasy nehrozi. Viete o tom ze drviva vacsina procesov prud'homme vyhravaju zamestnanci? Takze asi tak. Jasne ze vsetci radsej drzia klapacku a radsej si tu polhodku naviac odrobia ale ak nie su spokojni mozu ist inam, alebo mozu ziadat zaplatenie, alebo mozu zalovat zamestnavatela, nie sme v Cine. A to co davaju v telke je niekedy na hranici reality alebo vytiahnu nejake pripady co sa vyskytuju asi 1 z 3 milionov a aj to za 20 rokov a este to tak zdramatizuju. Aj ked france 2 sa na taketo veci velmi neznizuje to skor rozne Capitaly a Zakazane zony na komercnych kanaloch - ja osobne ich nemozem ani citit lebo je to cele take prehnane ze je mi z toho zle.
A bihan ano je aj 39 prac cas. Je polovicny uvazok, 80%, 35, 39, 43, 45 a potom rozne specialne zmluvy dokonca sa da pracovat aj na hodinu dve tri ako interim, tu je fakt uplne vsetko :wink:
28. bře 2009 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
no s tym casom je to tu naprd tiez....ja ucim jazyk a mam v zmluve akoze polovicny uvazok- max. 18 hodin/tyzden je tam napisane. okrem toho ze mam stredy volne a utorok viac menej volne doobedie, robim tak ako vsetci a urcite je to viac ako 18 hodin. kedze oni mi tam nepocitaju presuny, teda dopravu cca medzi kazdymi 2 vyucovacimi hodinami ( ak robim na opacnom konci mesta tak mi to zaberie pol hodinu sa tam dostat)...a nehovoriac o tom, ze dopravu mi nepreplacaju :unamused: cize plat mam ako na polovicny keby som robila ale keby som si chcela napr.najst dalsi polovicny tak sa neda lebo robim do 16.30 :unamused: ale som rada lebo robim co som vystudovala aspon...
28. bře 2009 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek