• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
karolinkafe ja som si ju vzdy iba prilozila, niekedy ocividne nejedla iba potrebovala cmulat a mne to zas stimuluje tvorbu mliecka, takze tak. ja mam proste nejaky odpor k cumlikom, neviem preco, viem, ze to nedeformuje zuby, ale proste mi je to proti srsti dat jej cumel. ale zas ona nikdy nejak velmi neplakala.

zuzi ohladne prenajmu mame kopu skusenosti - my sme nemali dostatocny prijem, takze bolo treba garanta tretiu osobu, na to sa podujal moj otec, predlozil potvrdenie o prijmoch a nieco podpisal - kazdemu bolo jedno ze nerozumie po fr. treba si dat velky pozor na agentury, maju z toho prachy - myslim, ze beru cenu 1 najmu a nakecaju ti total kraviny - napr ze byt je v excellent etat a pritom zateka atd. Ja by som uz tentoraz nesla cez agence ale cez particulier, casto maju ovela lepsie ceny a lepsie sa s nimi da dohodnut. A pri vstupe do najmu treba dat velky pozor na etat de lieu,, zapisat vsetko co vidis hociaky skrabanec na stene, aby ti to potom nedali k uhrade. my sme pobehali asi 15 bytov, kym sme nasli nieco ok, aj to sa ukazalo otrasne, tak sme sa museli prestahovat. neviem este co ta zaujima...
31. bře 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk nasmu malemu vobec nedali ziadne naplaste a nepichali ho do stehna ale zakazdym do ramena.

Karol ja som tiez malemu nechcela davat cumlik a ani som ho nemala so sebou v porodnici, ale on tak strasne plakal, ze na treti den mi ho Franck priniesol a on po najedeni pekne spokojne zaspal aj s cumlikom. Bala som sa ze ho nebudem vediet odnaucit od cumlika, ale teraz ma cumlik len v noci ked ide spat a aj to nie vzdy. Niekedy ho nechce. Cez den si ho vezme len obcas, ked ho nevidi tak si na neho ani nespomenie. Ja si myslim ze odnaucit od prsta je omnoho tazsie ako od cumlika.
31. bře 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk, takze treba dokladovat prijem? a ty si prenajala sama alebo s francuzom? ja by som tiez radsej cez particulier,zda sa mi to lacnejsie. no toho stavu bytu sa obavam, uz sme byvali v 4 a je to na porazku, vsadee volaco. najviac ma rozculuju tie ich kuchyne-nekuchyne :unamused: co pozeram inzeraty,tak vela vidim ze bail 3roky, to akoze je najomna zmluva na 3roky? a to conventionne by bolo asi lepsie, ze? nevies poradit kde mam na nete hladat inzeraty particulier? diky moc
31. bře 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka to mas pravdu, lebo palec dietatu ostane :grinning: ale s cumlikom sa da urobit nejaka "rozlucka" - minule som to videla v telke... , alebo tiez jedna maminka rozpravala, ze sa jej syncekovi cumel zlomil, tak ho spolu vyhodili do kosa, s tym, ze uz davaju cumlu zbohom. Teraz ked si maly nahodou pyta, tak mu pripomenie, ze cumel je v kosi a uz sa "nevrati" :grinning: Ale s palcom je to fakt horsie, mam tu jednu znamu - dcera nasich sefovcov, ma bac+7, 2 deti, 31 rokov..... a cmula si este stale prst :confused: :confused: :confused: Normalka sedime sa rozpravame a ona si strci prst do ust a bez problemov cmula... to je ale uz mimoriadne vynimocny pripad :grinning:
31. bře 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, cumlík nerieš...ja som Sáre cumlík kúpila a nikdy žiadny nechcela a nepotrebovala...a vďaka tomu máme bezproblémové noci bez toho, aby som sa musela 100x budiť a nasadiť cumel.

Tie antest. nálepky sú poriadna blbosť :grinning: Pri očkovaní nebolí vpich, ale očkovacia látka a proti tej žiadna náplasť nepomôže.
31. bře 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte , bihan to som chcela povedat a hlavne prevnar boli , je taky horuci v pichu... :frowning2:

co s atyka , prenajopmu ak mas bail , an 3 roky tak tam vydrzis 3 roky, teda mas zmluvu na tri roky ak chces opustit skor treba dat vypoved skor a le platis tie mesiace, a alebo si najdes nahradneho podnajomnika a,a neplatis nic..

pozor aj cez, particulier!!!

tu je tolko podvodov, ze aj pri nich si treb adavat pozor.....

treba ti, danovy vypis, treba ti , tvoje platoben pasky , 3 poslkedne, edf posledne , alebo telefon...
a no samozrejme treba pocitat, ze sa dav zaloha na dva mesiace do predu.. + najomne, a zalezi od platu ak zarabate pod 2000 euro tak urcite aj najomne pod 600 euro vam mozno prejde, a neprejde oni si ziadaju , garanciu minimalne 3 nasobok 4 nasobok, platu..... a kedze najomne je ovela vyssie, tak su problemy.. :wink:

vela stastia... :wink:
31. bře 2009 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
podla zakona ktory je platnosti od januara 2008 je depot de garantie vo vyske JEDNEHO MESACNEHO NAJMU, pred januarom 2008 to bol dvojnasobok, nikdy vsak nie troj ci stvornasobok a zakon je rovnaky pre agentury, regies ci particuliers, co sa tyka vypovede z bailu, prestuduj si najomnu zmluvu, nie vzdy je to tak ako pise erika, moja najomna zmluva je napriklad uplne ina.
co sa tyka vysky podnajmu, oficialne agentury pozaduju prijem (deklarovatelny) trikrat vyssi ako jeden mesacny najom (ten prijem je na rodinu nie na jednotlivca) cize ak mate prijem 1800 euro uplne v pohode vam prenajmu 600 eurovy byt (ak nemate ine deklarovane vydavky napr pozicku alebo vyzivne)a niekedy sa ist aj vyssie, skuste locapass alebo ine instituce ktore sa zvyknu zarucit pri poistovniach (vacsinou totiz ide o poistky ktore su s najmom spojene-nemyslim vase poistky ide o poistenie v priipade ze by ste prestali platit najom, je to vec medzi majitelom bytu a agenturou ktora ho prenajima) ak nie, skuste hrat s garantmi
kazdopadne na prenajatie bytu je potrebna kopa papierov ale co je dolezite : 3 posledne vyplatne pasky alebo posledne danove priznanie, poistka na vase mena a garant, s tym by ste mali prejst v kazdej agenture
osobne by som volila agenturu aj ked im treba mozno platit poplatok ale myslim ze tam mate vacsiu istotu nenechat sa odrbkat
ja osobne mam obojaku skusenost, aj s agenturou aj s dvoma "particuliermi" a to v troch roznych mestach kazdopadne mam iba dobre skusenosti, vsetky tri bejvaky boli korektne za korektne ceny a NIKDY som neplatila depot viac ako dvojnasobok najmu a zakazdym mi ho pri odchode vratili v plnej sume aj ked som vzdy odisla skor ako mi skoncil bail, treba to ale vcas nahlasit nech sa oni mozu zariadit a ak su normalni a to zistis pri navstevach
mimochodom uroven bytu si mozes zistit sama navstevami a protinavstevami, daj si nacas popozeraj si detaily, chod do niekolkych agentur, neboj sa im rozpravat o "konkurencii" zamerne napriklad povedat ze tam a tam si videla byt za menej (vymysli si pravdepodobnu cenu) a jednaj sa s nimi, ja som si takto vyjednala posledny byt a bolo to dost davno, dnes mas ovela vacsiu sancu uspiet, nakolko su nehnutelnosti postihnute krizou (co je ale trochu ine pre najomne byty) bref skus uvids sama, kazdopadne zelam vela stastia :slight_smile:
31. bře 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
pre pripad ze by to niekomu nestacilo tak tu je nieco navyse

Le dépôt de garantie, ou caution, est une somme demandée au locataire à la signature du contrat de location pour vous prémunir contre les dégradations ou les impayés éventuellement dus par le locataire lorsqu'il quitte le logement. Elle est encaissée et conservée jusqu'à la fin de la location. Son montant ne peut être supérieur à un mois de loyer hors charges.

viac na http://www.infobailleur.org/accueil.html
31. bře 2009 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, ja jsem taky cumlik davat nechtela, ale kolem 2 tydnu kdyz Lea casto vecer plakala a nemohla usnout, jsem ji ho na to vecerni usinani davala, a ona ho pak jednou kolem 5mesicu sama vyhodila a uz nikdy nechtela, takze zadny stres :wink:

Nguyen ma pravdu s tou vysi garantie - JEDEN mesicni najem.
My jsme si nas byt pronajimali po lednu 2008 a majitel zadal jeste 2 najmy, s tim ze tady ma dost drahe vybaveni, treba lednici za 1000e... My jsme o tenhle byt meli velky zajem a nechteli jsme jit jinam, tak jsme mu to dali. Ale podle zakona by to vyzadovat nemel.
31. bře 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci, ho mozete zalovat a vysudit tazke prachy, bude Leuske na univerzitu :grinning: :grinning: :grinning:
my sme sa stahovali 31/12/07 neporazilo by ta??? :sweat_smile:
31. bře 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
nguyen ja to viem zakon s amenil ale napriklad tu si to stale pozaduju , lenze stale je to pariz.. moja znama zaraba cez 4000 euro a+ plat ej muza najomne, 1500 euro nestacilo depot garant, trebalo 3 mesacny cez agenturu + garanta a..
a taktiez bratranec mojho muza to iste, tu je taky nedostatok bytov ze sa to nedodrziava vobec.. nie je to vobec lahke.. ale hovorim takto sa to deje tu...

u nas to bolo to iste.... :wink:
31. bře 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika dost som nepochopila co pises ale depot de garantie nema s platom nic spolocne, depot de garantie je suma ktoru treba skladat agenture, tato je rovna vyske mesacneho najomneho a vratia ti ju na konci najomneho obdobia ak neporusis najomnu zmluvu
znama moze zarabat aj 10 milionov eur ak najom bytu za jeden mesiac reprezentuje (napriklad) 1501 euro tak depot de garantie 1500 euro nestaci :wink:
ale je mozne ze som nepochopila co si chcela napisat
mimochodom na otazku ci je to zlozite alebo nie, by som odpovedala asi ako pre koho, ale ak mozem pomoct tak radsej podanim dakych info, pripadne rad ako lamentovanim ako je vsetko komplikovane a zlozite, ved keby to bolo jednoduche tak sa zuzhim prestahuje a nepyta sa co a ako :wink:
31. bře 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte.

dneska bylo zase krásně..

my jsme v podnájmu žili jen jednou a ...pak jsme sehnali půjčku a koupili byt, od té doby je klid. my jsme platili kauci 1600, ale to bylo v roce 2007.

tak musím říct že ten vpich teda bolí taky, protože když brali malému krev tak poprvé brečel bez té náplasti, ale podruhé jsme mu náplast dali a nebrečel, a řekla nám to i doktorka, že to proti vpichu pomáhá, :cry: asi máte štěstí že vašemu mimču nebrali krev, nám jo, a v 1 měsíci, a pak ve 2. do toho ta očkování, takže jsme si užili.. a i když produkt bolí tak aspon necítí ten vpich. :slight_smile:
31. bře 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeste se zuzim ptala na stranky, ja hodne vyhledavam na seloger.com nebo vivastreet.fr :wink:
31. bře 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
nguyen ja viem mas ma v zuboch , ano depot garantie ja viem co je.. ano tu pytaju aj 3 nasobok, je to nelegalne, ale je to tu uplne normalne.. ver mi .. ja viem o com hovorim..... :wink:
je to tu uplne normalne..
a garanta taktiez, uplne normalna vec. ani mat vysoky plat nestaci.. to je problem pariza..
osobne nepoznam nikoho , kto by nehladal aspon rok. byt a kolky ta , neprijmu...... len preto ze ze plat nestaci.. je to tu krute..

kazdy vie ze nelegalne, ale , nepaci sa ti , je tu dalsich ( uchadzacov lepsich ako ty..
a tak vela zatvory a da , aj 3 nasobok, a musi si najst aj garanta...

u nas to bola v poslednej dobe horuca tem a, moj aznama sa stahovala a trampoty okolo.; napriek jej vysokemu platu.; muzov bratranec, robili sme mu garanta ato si bral, 2 izbovy byt 30 metrov ² za 800 euro.. nehovorim tie caviky okolo ..

moja suseda a celkovo rodina;... mojho muza teraz to bol ahoruca tema, a len same problemy...
inak nam trvalo ROk, dostat do prenajmu byt 29m² za 650 euro pred 6 rokmi... a to sme mali este stastie.. nikto s platom 2100 euro , nas nebral vazne.. pre kazdeho nedostatocny plat a to bolo pred 6 rokmi...
31. bře 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika ja netvrdim ze klames ani ta nemam v zuboch, vobec nechapem preco by som mala :slight_smile:
jasne ze kazda mame svoje skusenosti ale ako vidim ziadna nie ste na ulici, co dokazuje ze kde je vola tam je cesta ale myslim ze pre zaciatok ist do agentury ked uz po nic ine tak aspon na "skusy" skus velke agentury ako ORPI a tak su uplne najdrahsie ale aspon sa budes vediet odrazit od nejakej ceny a potom mozes skusit lokalne agenturky, hlavne plati pravidlo cim dalej od (velkeho) mesta tym lacnejsi meter stvorcovy, popytaj sa ludi, dnes maju problemy prezit, neboj nic nikto nepohrdne moznym najomnikom
v ramci osobnych skusenosti, moj posledny byt som ziskala v obdobi ked Al bol na interime a ja zamestnana SVK firmou takze jedno velke NIC cim by sme mohli operovat, napriek tomu sme narazili na ludi co sa snazili najst sposob ako by sme mohli dostat byt, cim oni dnes na tom zarabaju a my sme radi ze mame strechu nad hlavou, je dolezite uvedomit si ze TY si klient a oni ziju z teba nie ty z nich. Agentur je ako hadov zial moznych najomnikov cim dalej tym menej, aj ked je to trochu zlozitejsie kedze predaj nehnutelnosti stagnuje niekedy sa moze zdat ze podnajom prekvita, no kazdopadne ja na vasom mieste by som sa snazila najst byt pripadne maly domcek niekde dalej od mesta, dobre si ho vybrala ak ta nic nesuri a potom presla do utoku :grinning: :grinning: :grinning:
neplas sa zbytocne, lebo si myslim ze niekdy aj po vzhliadnuti vyplatnych pasok sa deju veci...opat vlastna skusenost (a dost nedavna) :grinning: takze pokoj lebo ako hovori moje oblubene porekadlo "najhorsia smrt je z vyplasenia"
31. bře 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ked tu je to naozaj babylon, hrozne, ako hovoria najhorsi je pariz na ubytovanie su doslova hyeny.. naozaj ak za pivnice ktore su zakazane prenajimat apodobne beru takze prachy , taky je tu nedostatok.. takze , kazdy si dovoluje ako len moze..

mimo pariza sa uz lepsie dycha to hej..

ja vam zelam aby ste nasi super bytik a bez problemov... :wink:

tu vypltana pask apokila nie je viac ako 3000 tak ti ukazuju chrbtom, no hroza...
kto do certa tolko zaraba.. malo.. :angry:
31. bře 2009 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak o problemoch s ubytovanim tu u nas by som vam teda mohla rozpravat hodiny :confounded: Za pat rokov sme sa stahovali myslim uz 9krat :confused:, vlastne kazdy rok dvakrat... V nasom meste je tusim 70% domov "résidence secodaire" bohacov z kontinentu alebo zo zahranicia, ktori tu chodia tak max. na mesiac za cely rok a ludia ktori tu ziju a pracuju nemaju kde byvat (potom sa ludia cuduju, preco tu obcas tie vily lietaju do vzduchu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Ak sa nahodou najde nieco na prenajom, tak je to od septembra do maja a potom letis... aj ked mas 3 deti :confounded: O cenach ani nehovorim, ani o tom, ze vacsinou nechcu deklarovat, takze zbohom davky z CAF....Minule som dokonca nasla inzerat na prenajom mobil-homov, od septembra do maja, za 450 eur mesacne!!!! My sme sa hned hodili na prvu prilezitost co sme nasli, lebo teraz pred letom bude nemozne nieco najst. Zatial sme sa este neprestahovali, ale najom tam uz platime. Ohladom tej "depot de garantie" platili sme jeden mesiac najmu, cize aspon toto tu nezneuzivaju....
31. bře 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
super, baby aspon vsetko vysvetlili a nemusim pisat jednou rukou, kedze sa k netu dostanem akurat ked kojim. mala to vcera zvladla perfektne, plac bol iba na chvilu. tak cakam, kedy sa prejavia nejake ucinky, zatial je taka ako vzdy.
zuzhim my sme prenajimali 2 slovaci a nebol problem, aj ked je pravda, ze ked manzel zahlasil, ze bude pracovat v tunajsom vyskumnom centre, hned mu boli vsetci pri nohach - videli velke prachy za tym, aj ked to tak nebolo ale co im budem vysvetlovat. pritom ak tam boli nejake dve studentky, pozerali na nich ako na odpad. ale toto je provence a tu vsetci cakaju na bohatych anglicanov a belgicanov, ktori si prenajmu bastidy.
1. dub 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk , vsade je to tak , vsetci chcu len, ludi co dobre zarabaju, a ahlavne vyhybat s arodinama cudzincom... :unamused:

je to tazke....

ani nemusia byt ziadne ucinky po ockovani neboj... :wink:
1. dub 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tý brďo já mám fakt pocit že tu už skoro každý chodí jenom aby se hádal.... :unamused: kdybych věděla, že to tak dopadne tak tu diskuzi ani nezakládám...
začlo to mnou kdy jsem byla seřvána za svůj názor na látkové plenky a pokračuje to dál...

holky dejte už pokoj...

nemůžete radši psát nějaké veselé příhody ze života než furt kdo co zná nebo ví líp? jasně ste všecky superwomen co tu všecko znáte, ve Francii jste prožily půlku svého dlouhého a plného života :sweat_smile: takže vám to věřím....

tak a ted mě ukamenujte..nebo mě odsud vykopněte... :wink: :grinning:
1. dub 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri neboj nevykopneme :wink: Ja som to tu uz viackrat pisala, ze na forum chodim "relaxovat"(teda by som chcela) aj ked mi to obcas zdvihne tlak, ked sa niekto chce nad ineho povysit atd.... No co, kazdy ma nejaky nazor, ale to neznamena, ze ten kto sa hra na truhlika, co zjedol pol sveta, aj taky mudry a skuseny je :slight_smile: Takze treba to brat s rezervou :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. dub 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri jezisi ale ved mi sa nehadame..... :wink:
ani sme sa nehadali... :wink:

tak ku hadke to ma velmi daleko, nao sme dost inteligentne.... neboj.. aspon si to tak myslim...
ja som pisala za sebe,a ako sa to deje tu........
len ze pariz nie je francuzsko... :wink: len sa tu tak tvaria.... :wink: :angry:

polovicu zivota to nie, ale tych 10 rokov uz na mne nieco zanechalo.. :grinning:
1. dub 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika preto parizanov nikto nikde nema rad :grinning: :grinning: :grinning: .... lebo , ako si napisala, tvaria sa, ze pariz je francuzko :grinning:
1. dub 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
KAROL JA VIEM;; :grinning: :grinning: pre nich sa koncia hranice, francuzska za parizom co je za uz nikto nevie.. :grinning: :grinning:

to mas ako bratislavcanov.. v kazdom state, hlavne mesto sa tvari akoby len oni existovali.. :grinning: :angry:
1. dub 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Az na vynimky :wink:
1. dub 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
čaute,

no teda.... :confused: Já byla v Paříži jen jednou, nemůžu posoudit...ale mě přijde že v každém větším městě to tak je....ale zas ta města mají svoje kouzlo, to člověk nezapře...

:sweat_smile:

Karol a holky co kojíte a se..e vás pořád si vyhrnovat tričko tak fakt na stránkách www.mamaway.co.uk mají fakt pěkné věci...

teď na to koukám, že asi něco objednám...
1. dub 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.videotube.sk/video-videa/28885/online-filmy/bathory

ak ste niektora chceli vidiet film;;***bathory a nemohli st evidiet pozrite si tu.. :wink:
1. dub 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jé super... :slight_smile:
1. dub 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute, zdravim z KE, nech zije Sky Europe! V nedelu odlozili let na neurcito, 15.45 hod nakoniec az na 01.00 hod po polnoci, ale ja som to o 19.00 hod vzdala, ked na tabuli uz svietili ze odlet o 20.00 a na priletovej tabuli let z viedne o 19.30 a zrazu to opat zmizlo, lebo sa lietadlo muselo vratit spat do Viedne... tak som to dala prebukovat na pondelok. Aspon ze to spravili zadara.
Inak je tu kosa, brr.
Vstetci Alexovi kamosi z minuleho roka rozpravaju, casuju, sklonuju, su bez plienok... normalne chytam depky!
1. dub 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek