• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Dakujem moc za cenne info, urcite sa zidu. No ako premyslam, bude to urcite komplikovane v nasej situacii... uvidime ako to spravime, najjednoduchsie by bolo, keby to vybavil klub, ale aby sme si ten byt vyberali my a papierovacky niekto iny...mozno sa tak dohodneme. zapisujem si vsetky postrehy, naozaj mi to velmi pomohlo v zorientovani. a este ked by som sla do agentury, tak akoze si zadame nase podmienky a predstavy a oni by nam mali hladat byt? ako to funguje? alebo si pozriem ponuky a idem o dum dal...

tini to ste mali taketo problemy s odletom kde? ja letim z pariza 29.4. tak dufam, ze nebudu ziadne "prekvapenia"...
1. dub 2009 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Zuzi, leteli sme z Nice, stat sa to moze aj vam, vraj to bola technicka porucha na lietadle. Nechcela by som byt v kozi tych cestujucich z viedne, co tam cakali takych 6 hod, odleteli a lietadlo sa muselo vratit. Nakoniec vraj prenajali lietadlo inej spolocnosti, a to odletelo do Nice a odtial potom az po polnoci, no ja som uz nemala nervy cakat...a este v ten pondelok meskali uz len 40 min a niekto sa tam rozculoval, ze meskaju :sweat_smile: tak som im cerstvo vylicila nas zazitok.
Drzim palce s hladanim prenajmu, ja sa v tom vobec neorientujem.
1. dub 2009 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini, ved preto hovorim, ze neletim uz nikdy so Sky - moja svokra ten isty zazitok, mali odletiet okolo 1 poobede a cakali do pol 2 v noci. oni to totiz robia tak, ze cakaju kym je lietadlo uplne plne, aby nemuseli odlitetat s poloprazdnymi a neboli stratovi. co vlastne aj tak su, idu do bankrotu a maju malo lietadiel, takze to musia takto preorganizovavat.
zuzhim chodis od agentury k agenture a pytas sa, alebo hladas inzeraty...
2. dub 2009 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
kamaradka si tedka kupovala letenky do Fr a v cestovce ji rekli ze Sky ma velky financni problemy, at je ted radsi nebere. Jsem netusila ze jsou na tom tak zle. My cestujem s Wizzair a jeste jsme nastesti podobny problem nemeli.

Tini, ale jsi me rozesmala ze vsichni Alexovi kamaradi z lonska uz mluvi, jsou bez plin atd...!!!!!
My mame totiz vzdycky to stejne, ja se snazim neporovnavat, ale kdyz jsme v lednu byli v cesku a prisel k nam na navstevu muj kamarad s jeho chlapeckem narozenym v dubnu07, ktery mi recitoval basnicky nazpamet a byl bez plin tak jsem z toho byla spatna :sweat_smile: na chvilku :grinning: Nevim co bude delat ted az dojedem v kvetnu, to uz bude asi umet i cist a psat :grinning: :grinning: :grinning:
Co se reci tyce, mame proste vicejazycne deti, potrebuji trosku vic casu.... a pliny, no tak co, do puberty je ti nasi prcci nosit nebudou, jednou na to taky prijdou ze je lepsi byt bez plin :wink: :grinning:
2. dub 2009 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte - Tini ako je doma - teda okrem toho ze zima ? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
o tom sky som ani ja netusila - my zatial nelietame - na lietadlo si pockam az budeme absolutne bez plienok a hadam aj bez sedaciek do auta (teda s podsedakmi uz ano) - aby som mohla s nimi ist aj iba ja sama

nasi tiez nic co sa reci tyka - ale lekar nam dal dobre hodnotenie do carnet de sante, takze mam nadej, ze jedneho dna sa dozijeme toho, ze nam bude luto za obdobim, kedy este nerozpavali :grinning:

co sa tyka plienok - tak tie mame este stale - sice sa snazime odplienkovavat - no ti moji ma zatial statocne ignoruju - nocnik poznaju - aj si nan sadnu, ked im netreba, ale ked im treba - tak to zasadne ide do gati :angry: - ale pevne verim, ze sa to upravi

zuzhim - pokial vam bude moct klub pomoct pri vybavovani bytu - tak to by bolo asi najlepsie, predsa len ako particulier ti treba strasne vela dokladovat (viem, ze MM musel nahucat do nasho najomcu, ze snad v jeho veku uz nebude potrebovat splnomocnenie rodicov, ze uz ma co to za sebou - nakoniec nam to odklepli a byva sa nam tu super, ale je pravda, ze kazdy najomca sa chce velmi poistit, kedze v pripade neplaticov, by mal vela problemov pri vymahani zaplatenia, ci vrateniu svojho bytu, kedze tu je v prave najomca (aspon sa mi tak zda :sweat_smile: ) - ale urcite vsetko zalezi aj od bailu :wink:
2. dub 2009 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte no ja sa uz aj bojm co ma caka v lete baby.. :frowning2: so sky....

luci a tini, , janka, ziadny strach, nebojte budu pekne rozprvata, i ked u nas to je problem ale pato uz zacina byt super za 2 tyzdne urobil strasny pokrok....
ale u pata je to o inom...
josh uz pekne hovori slovenske slova , alebo francuzske, spieva hijo hijo n akoniku a anicka dusicka , na valame sa... :grinning:

ziadne depky ze vase deti nerozpravaju, lebo za par rokov ked pridete domov vase deti budu rozpravt , par jazykov tie na sloevsnku len ten rodny.. :wink: a vtedy budete , hrde.. :wink:
spomeniete na moje slova... :wink:

plienka a nocnik ak je diet apripravene tak pojde samo a bude to kontrolovat.
a bez problemov..
prave som to riesila s jednou mamickou tu, ma taku dcerku , ako josh uz davno chodi na nocnik slovenska klasika n anocnik pred rokom ....
a teraz mala sa vyhyba nocniku...... ako vel adeti , ono to na zaciatku funguje, ale ked idu do tohto veku tak vel as nich degraduje a pocikavaju sa..
zase tie co zacinaju teraz teda okolo 2 az 3 rokov mate skor na beton, ked zacnu tak to ide samo...... a bez problemov.. :slight_smile:

tolko moja , prax.. dohovorila som.. :grinning:

drzte mi palce. dnes..... dnes je velky den.. a ako naschval pato ma horucku 39°C alen horucku od vcera ja sa zblaznim, nemozem ho so sebou zobrat a do skolky ho nechcem dat s horuckou..
no ja neviem mam to brat ako znamenie.. :angry: :frowning2:
2. dub 2009 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
A co je lepsie dat na zmluvu, aky bail? radsej na dlhsie alebo ja neviem na rok a potom predlzovat?

ja som velax letela zo sky a neboli nikdy ziadne problemy, mozno raz meskanie polhodinka, cakalo sa na nejakych cestujucich. ano aj ja som pocula, ze maju obrovske problemy. dufam, ze nebude teraz ziadny problem. My sme zrovna naposledy ked tu bola mamka pred 3t nestihli prist na letisko vcas, chytili nas zapchy a nehoda po ceste do Pariza a tak pekne krasne mamka ostala este dalsie 2t :grinning:

a chcem sa spytat, co mate chlapcov a uz hovoria, nemate problem s vyjadrovanim sa v zenskom rode?? teda nas ked sa naucil rozpravat, hovoril normalne ako chlapec, boli sme 3mesiace doma ked sme sa sem vratili a on zacal chodit do skolky, tak zacal rozpravat ako dievca.. a stale sa tak vyjadruje, pricom ked hovori o druhych chlapcoch, tak to povie spravne....uz neviem co si mame o tom mysliet :confused: aj ho opravujeme, a aj tak to povie zas zle...je to take divne. tu to sice nikto nepostrehne, ale ideme zas domov a pojde tam na 2mesiace do skolky a tam sa asi budu velmi cudovat :astonished:
2. dub 2009 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
tak najdete tam dve videa....
vidim ze tu nikto nie, je..
oznamujem dnes som nikde nebola , pato ma 40°C tak som tam zavolala ze rusim pohovor acakam ci mi este daju neaku sancu... :confounded:
2. dub 2009 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby, nebláznite.. máte bilingválne deti.. nemôžete od nich chcieť, aby zvládli rozumieť dvom jazykom a ešte ich ovládali na úrovni monolingválnych vrstovníkov.

čo sa týka nočníka, tak občas skúsime, stále nám to neide samo, tak neriešim... to len moja mama ma v jednom kuse vytáča s tým, že som lenivá, že ju nedávam ešte na nočník, už kúpila dosku na záchod.. no na zabitie.

no.. Skyeurope má problémy už pár rokov, teraz to už asi naozaj začína byť vážne, hrozne sa teším, že s nimi tento rok neletím.. vôbec.. ale zato letím z Viedne :unamused:
2. dub 2009 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
bihan mame rovnaku mamu.. :grinning:
je to na trhanie si zil... :grinning:
3. dub 2009 v 00:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Dievcata, tak ma napadlo, ze na canal+ uz zacala 5.seria Zufalych manzeliek, nepozerali ste niekto? Ze by ste mi napisali, o com to bolo a potom aj nabuduce. Ja som to rada pozerala.
Si predstavte, som sama doma a je mi uzasne. Mama v praci, oco s Alexom v meste a vozia sa na elektricke, vcera mi navarili... no je nieco lepsie?
3. dub 2009 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
tini nepomozem ti, zrusila som canal + a teraz lutujem kvoli zufalkam...

tak si to uzi.. a pozdrav norik od mna na stetku... :wink:
3. dub 2009 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
erika to malo byt na stretku nie :grinning: :grinning: :grinning: ale som sa dobre pobavila
Chcela by som sa vas opytat, co odporucate na mazanie bradaviek. Chcela by som si uz zacat pripravovat tasku do porodky, no a v zozname mam aj to, len neviem presne co kupit. Asi nejaky cisty lanolin by bol dobry nie? A tiez mi treba "pate à l'eau", ktoru by ste odporucali? :wink:
3. dub 2009 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Karol, nič nekupuj.. v nemocnici ti dajú vzorku lanisolu a možno nebudeš vôbec potrebovať.. a ak budeš, dokúpiš.. aby ti to potom nezostalo zbytočne doma ako mne :wink:
čo je pate a leau? to sú tie zinkové pasty? My sme sa bez nej zaobišli, skoro som ju nevyužila, ale ak veľmi chceš, tak si kúp od Weledy, tie sú naj. A nekupuj vlhčené obrúsky, radšej zásobu obyčajnej vaty a umývať prdku vatou.

Tini, ja som už pomaly dopozerala aj piatu sériu, lebo u amíkov to beží už dlho :grinning:
my chceme zrušiť kanál a zobrať len 4 stanice za 8euráčov, lebo na kanále je rovnaké prd ako na iných staniciach :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A kamoška dnes postráži malú a môžeme si vyraziť s manželíkom po 1,5r do kina asi na Slumdoga.
3. dub 2009 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Karol, podla mna ziadnu mast nepotrebujes, najlepsie je po kojeni vytlacit trocha mliecka a potriet si tym bradavky.
3. dub 2009 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
No baby ale ja to potrebujem do porodky, normalne mi dali zoznam s cim musim prist :sweat_smile: inak by som zbytocne nekupovala :wink:
3. dub 2009 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
karol ze si sa pobavila... :grinning: ospravedlnujem sa, bolo to myslene stretko... :wink:

no ja som pouzivala , lanolinove, ale je pravda v porodnici ti daju, vzorky, ale je jedna vec ktora bola uzasna, a netoxicka pre dieta, bol krem na bradavky , od mustela, vtedy to bola novinka, najlepsia vec aku som vyskusala.. i ked som dlho nekojila, ale mal som ich dost znicene, na zaciatku... a toto bol balzam.... naozaj..

pato ma stale 40°C ach jaj....
vidim ze nikoho nezaujalo moje video nevadi , uz ho nedam... :frowning2:
3. dub 2009 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Nikto ti nebude na príjme kontrolovať, čo máš v taške :grinning:
3. dub 2009 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Treba mi pre mna:
crème grasse anti-crevasse
coquilles d'allaitement
grandes serviettes hygiéniques
savon de toilette intime

a pre babo:
pommade "pâte à l'eau"
les lingettes pour les fesses de bébé
liniment oléo-calcaire
carrés de cotton
brosse à cheveux

U nas si musim do porodky priniest este aj pribory a pohar.... :sweat_smile:
3. dub 2009 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
No bihan ale ked to tam potom budu odo mna pytat, tak neviem co im na to poviem :sweat_smile: Mam to takym obrovskym hrubym pismom vytlacene ze APPORTER a este aj podciarknute :wink:
3. dub 2009 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda, to ti ani vložky nedajú? :astonished: Pomade hovorím, kúpila by som jednu Weledu, nič viac, lingette ak nájdeš neparfémované jeden pakel, ale radšej som používala vatu a čistú vodu..
čo je liniment oléo-calcaire?
a brosse a cheveux? to tom sa teda pobavila.. tú sme nepoužíli do pol roka ani raz a Sára sa narodila s vlasmi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. dub 2009 ve 14:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Veď ale to je debilina! tie krémy sú úplne na riť, mne nikdy nezabrali ani tie najlepšie a najdrahšie, takže to boli zbytočne vyhodené prachy a oni si to napíšu do povinnej výbavy.. by som ich poslala svinským krokom do prdele :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. dub 2009 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Liminent je vraj super vec, uz to tu chvalila aj Tini aj Meleri. Je to olivovy olej zmiesany s "l'eau de chaux" neviem ako sa to preklada :sweat_smile: Vlastne je to 100% prirodny produkt. Pouziva sa na zadocek ale ma aj ine vyuzitie, na masaze atd. Da sa kupit v lekarni, ale vela zien si ho robi doma. Kupia v lekarni tu l'eau de chaux, bio olivovy olej a myslim ze sa to miesa pol na pol :wink:
3. dub 2009 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ved prave, ze tu ti nic nedaju, pochybujem aj o tom,zeby mali nejake vzorky v porodnici :confounded: Sme tu skratka na vidieku vo vyhnanstve a nie vo francuzku :grinning: :grinning: :grinning: Takze radsej si to tam zo sebou donesiem, kupim nejake male balenia aby mi nebolo potom luto ked nevyuzijem... len som chcela vediet co odporucate. Dakujem za rady :wink:
3. dub 2009 ve 14:28  • Odpověz  • To se mi líbí
A tiez musim doniest samozrejme plienky pre babo tie mi tiez nedaju :wink:
3. dub 2009 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
karol to je neak ecudne, list davaju kazdemu, ale osobne nepoznam nemocnicu kde by nedavali potom oni vsetko.....
je to len klasika ze doneste si to a to.. ale inak oni maju vsetko, a co zeny co porodia predcasne a nemaju zo sebou nic.. vsetko .... ti davaju..len to nehovori ado predu..
ale mas pravdu , nie si vo francuzsku.. :grinning: ale vo vyhnanstve... :grinning:

dones si co treba, a co chces tak ci tak nikto to nebude po tebe kontrolovat toto mate atoto nie... :grinning:
3. dub 2009 ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Karol, aj ja som mala siahodlhy zoznam do porodky a vela veci mi dali, vlozky, plienky,.. zavisi od porodnice kolko mozu dat, nam dali len 1 balik vloziek, ale plienky bez obmedzenia. Na ritulu mimcu das liniment naneseny na vatovych stvorcoch a mas vyriesene lingettes. Kefku na vlasky som doteraz nepouzila. Nam dali taky kufrik a v nom kadejake vzorky, mozno taky aj ty dostanes.

ERika, co je s Patom??? Ma nejake priznaky??? S Norik mame rande cca za hodku, uz sme sa nevideli od maturity v 96 tusim to bolo... som si vsimla, ze vy spolu zanietene diskutujete.

Bihan, pekne, ze si sa pochvalila, ze zufalky sledujes, ale kto mi tu konecne povie obsah?
3. dub 2009 ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Dakujem vam za rady :wink: viem ze mi to kontrolovat nebudu, ale nechcem tam ostat ako vol :sweat_smile: Ved uz nejako poriesim, skusim sa mozno opytat nejakej baby co tu rodila a bude vyriesene :slight_smile:
3. dub 2009 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Karol, ja som mala masť na bradavky z DM-ka, jednu homeo, ktorá je pôvodne na hemeroidy, ale má sťahujúce učínky a vraj na prsia hrozne super... nemusí sa oplachovať.. vola sa to Rathania alebo tak nejako.. môžem mrknúť.. alebo potom Lanisol, čistý lanolín. Erika spomínala Muselu, tú nepoznám.

Ale zato mušle od Aventu boli hrozne fajn, dávala som si ich na druhé prso, keď som dojčila a spotreba "vypchávok" do podpdy rapídne klesla.

Pomad som už poradila, Nivea je tiež fajn, ale už mám radej prírodné produkty.

A čo sa týka serviettes hygienique, skús pohľadať niečo s čistej bavlny...taký starý buničinový typ, ak ti to tam náhodou nenapísali, lebo po pôrode nie je nič horšie ako hnusné igelitové alwaysky.
3. dub 2009 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek