• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

19. září 2017 
Hoj hoj!

Bihan, s tou dvojjazycnosti neblaznim, vzdyt jsem psala ze se tomu smeju :grinning: :wink:

Karol, na bradavky jsem mela v cesku koupeny bepanthen (nebo tak nejak) a hned prvni den v porodnici jsme dostali predpis na spoustu veci a mezitim i velkou tubu toho bethpanthenu na detsky zadecek, nejake ty fyziologicke roztoky, a dalsi spoustu veci, uz si presne nepamatuju :sweat_smile: Takze jsem ho kupovala zbytecne a vlastne na bradavky ani nikdy nepotrebovala.. ale upotrebila jsem ho pak na zadecek pro malou. U nas v porodce nam davali i vlozky i pliny. Teda vsecko si donest a i pribor :confused: :sweat_smile:
3. dub 2009 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini , ma velmi silnu otite, teda zapal usi.. preto tak vysoke horucky, a dokonca v noci mi vracal, az krv no hroza.. nic nemoze jest a no , nezelam nikomu.. najhorsie je ze on sa stazoval ,na brusko a ni ena usi, ked mi ich vcera na pohotovosti pozrela tak mu to islo az do bubienkov zapal v takom to mal stave no mna stve ze mi nic nepovedal, len z eho boli brucho.....
proste stva sa to .. nech uz to je za nami, berie silne atb.. :frowning2:

inak na tom videu co som hodila vcera , sa hra s joshom, a ma 40°C zo zaciatku dobre znasal aj horucku...

norik je super baba, uz sa tesim na anse stretko v lete s babami...
3. dub 2009 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja vlozky doporucuju natracare :wink: post partum, jsou uzasne produsny, v kontaktui s pokozkou je snad bavlna a jsou levnejsi nez ty plastaky z lekarny :angry:
3. dub 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci bepanthen je super aj na zadok a aj na bradavky a le je toxicky!!
teda vsade mi to opakovali treba pred kojenim umyvat. aby to nedostalo dieta do pusy...
ale ako krem je super , to je ta nevyhoda..
ta mustela bihan , uzasna, netoxicka, jemna, strasne prijemne, na bradavky.. vazelina a vsetko je dobre ale , take lepkave ,
3. dub 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, jsem vcera koukala asi na 5 minut na ty Zoufalky, a nechapala jsem nic, vsichni byli takovi jini, tak jsem to vypla, a az ted chapu ze uz to je 5. serie? Ja jsem zamrzla nekde u 2ky nebo 3ky :grinning:
3. dub 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ja viem, že sa smeješ, ale zase viem, že ono to na človeka blbo pôsobí, keď príde domov a decká v rovnakom veku sú, čo sa týka reči, oveľa ďalej.. u nás v termíne máme malé dievčatko, ktoré začína hovoriť jednoduché vety.. a Sára stále mama, papa, hau, mňam-mňam.. a ešte mňau vie.. a tým to hasne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

My sme predpis na bepanthene nedostali, ale vidíš, ten mi nenapadol, tiež môže byť fajn... a s tým predpisom z pôrodnice som tiež nerátala, tak máme fyzio séra ešte doteraz :grinning: ale pomaly sa míňajú.
Takže Karol, dostaneš ešte predpis na dezinf. na pupok, gázové štvorce, fyzio roztok vo fľaštičkách a čo ešte? Myslím, že vitamíny.. a ozaj, kočky, dali vám niečo k prvému predpsiu? My sme dostali obal na Carnet de Santé a je to veľmi užitočná vecička.. taký fajný krikľavo oranžový, tak vždy viem, kde ho mám :grinning:
3. dub 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
este aj predpis na , odsavacku mlieka ak je nutna alebo si ju zelas... :wink:

bihan ja som podostavala vela, kufrik a vela, vzorkovnikov vselicoho mozneho...
3. dub 2009 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, tak mi napíš, čo sa dialo v tej, čo si videla a ja ti poviem pokračovanie :grinning:

A viete, čo sa mi stalo? Odišla mi karta.. neberie mi ani puce ani výber z bankomatu, ktorý je cez bande magnetique.. tak som im dnes volala, že čo a ako.. tak bude nová karta.. ale teraz som na týždeň odrezaná od nákupov! Ešteže MM karta funguje bez problémov :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. dub 2009 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem dostala asi 3 velke krabice plne vzorku, jednu na gynde, jednu v porodnici, dalsi v lekarne....
A pak jeste v obchodacich davaji taky tasticku se vzorkama pro nove narozene deti, dostali jsme jednu v Leclerc, jednu v Intermarche, a myslim ze i v Auchanu .... uz si presne nepamatuju. Bylo tam spoustu vzorku kremu, mlika, ruzne reklamy, slevove kupony na detske potreby...
3. dub 2009 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo obal na carnet sante taky mame z tech krabic ;)
3. dub 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
svine... ja som nedostala absolútne žiadne vzorky ani na gynde, ani v pôrodnici ani nikde :angry:
3. dub 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, ja taky ne : jen v lekarne spoustu vzorku od mustely, ale po precteni slozeni lezej porad jeste v almare :grinning:
3. dub 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a v porodce jsem dostala maly baleni intim gelu (saforelle) a taky penu do koupele pro mimi (mustela) ale tu jsem tam zapomela :angry: ale coz, tak koupeme bez peny a taky to jde :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ale teda karol, ze i pribor a sklenicku si musis prinyst vlatni, to uz je fakt asi vrchol.
No ja tady probiram hodne veci s holkama z cr a sr a obcas fakt cucim, ze tu spoustu veci nemame. Nakonec je ta fdrancie ale poradnej zapadakov :grinning:
3. dub 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jinak nam physiologickej roztok zapomneli na ten predpis napsat a jeste asi 2-3 veci, ktery me dost rozhodily, ze jsem je nemela :grinning: no jo, hormony a "repères" :wink:
3. dub 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, ted jsem si vsimla ze jste prejmenovali dite :grinning: pekne :grinning:
3. dub 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, podla mna vam tam tiez daju ten kufrik, ved nasa nemocka je totalny zapadakov a dali nam aj liniment aj plienky, vlozky a kopu vseliakych reklamnych sr... - vacsina z nich lezi v skrini. Ja som si musela zobrat z nemocky kopu veci lebo ma pustili vnedelu a v nedelu aj v pondelok su pharmacie zavrete.
3. dub 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jinak jestli chces, tak ten kufrik si muzes objednat na boite rose nebo jak. Ja jsem si ho neobjednavala s tim, ze nam ho daji v porodce, ale v nasi nechodil ani fotograf, takze nejaka reklama sla mimo ne (diky bohu :wink: ).
3. dub 2009 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
a luci, nezapomela jsi na me s tim testem? Jestli o tom musi nastavajici tatinek vedet a jestli to musi bejt on, kdo to narafici :wink: Diky!

jinak se omlouvam, ze jsem nepoprala leusce k narozeninam. Nejak nestiham, ani vas cist. Takze se omlouvam i Erice, ze jsem nezkoukla to jeji video. Fakt nestiham :unamused: Bubas je velmi narocne ditko. Pres den mi spinka, jen kdyz to drnca (tudiz mama tlaci kocar) a kdyz nespinka, tak sam si teda hrat odmita :sweat_smile: Furt by se nosil, ale nejdrasi ze vseho uz by utikal, kam ho oci tahnou :sweat_smile: si jeste pocka, chudinka moje mala nedockava :sweat_smile: :dizzy_face:
3. dub 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol ja som tiez dostala dlhy zoznam veci, co treba, ale nakoniec vsettko som dostala v nemocnici. Tiez kufrik a plno vzoriek. Ja som na bradavky pouzivala cisty lanolin.

Jeee Luci, ak si spominas tak moja sesterka si robila test tvojej svokry a sadla si na noz a nasledne na to bola na ultarzvuku a povedali ze chlapec, lenze teraz bola na amniocenteze a nakoniec to bude dievcatko. Takze tentokrat to nevyslo.

My uz zajtra balime a ideme domov. Dnes tu bolo 25 stupnov. Strasne rychlo to ubehlo. Kupila som si ale knizku: Kniha o reci dietata, tu na MK si ju kocky chvalili tak uz sa tesim kedy sa pustim do citania. Chcela som si kupit aj : Respektovat a byt respektovan ale mali posledny kus a nevedeli mi ho v predajni najst este zajtra skusim v inom knihkupectve.

Prajem pekny vikend.
3. dub 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky,

tak zas nemůžu spát.. :frowning2:

Ahoj Janko,

včera sem ti psala ale už si byla pryč..my byli včera u pediatra, malý váží 6190, a porostl o 3 cm. už se moc těším jak začne jíst zeleninu,to bude sranda. ale ještě si chvíli počkám. ale už pozoruje jak jím a pořád se tomu směje.

Karolínko,

já tu mast měla od Babylove, přírodní, poslala mě ji mamka, ale nakonec jsem to moc nevyužila. Bylo na ní dobré že se nemusela umývat, i když já tomu moc nevěřila a omývala to stejně..Jak tu psala Hanuk, dobré je to pomazat tím mateřským mlékem. A v nemocnici dávají taky masti, stačí jen požádat.

jinak jsou super ty coupelles d allaitement, to mi moc pomohlo na tvorbu mléka, používám je někdy když cítím že je mléka míň. fakt super věc. dobrý je to nosit už těsně před porodem, teda aspon mě to tak poradili a pomohlo.

Liniment je super, ale musí se vycházet z toho že dítě má zadek v pořádku..jak s tím utíráš zadek s opruzeninami, může se to zhoršit..na to je pak nejlepší voda + dětské mýdlo a kvalitní krém.
4. dub 2009 v 05:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, to je skoda, drzim pesti at v tom druhy knihnjkupectvi tu knihu maji, je fakt super!
a stejne si myslim, ze nejjistejsi to bude sestrenka mit, az se ji bejbatko narodi :grinning:
4. dub 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky,

Mozno moja otazka sa sem velmi nehodi, ale hladala som informacie na mojasvadba v rubrike svadba s cudzincom a Karolincafe tam dala link sem na vas a tak som tu. V auguste sa budem vydavat na Sk a beriem si Korzicana (FR). Chcela by som sa spytat, ze ci niektora z vas ma skusenost s vybavovanim papierov a vsetkeho co potrebujeme k sobasu. Boli sme sa spytat na matrike a tam nam dali info ale aj tak by som sa rada dozvedela co potrebujeme a kde to zohnat priamo od niekoho kto uz ma s tym skusenost. Dakujem za kazdu odpoved... :slight_smile:
4. dub 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivusik , nepochopila som presne, ty sa budes vydavat tu, alebo , na slovensku..
ak tu , tak chod rovni na radnicu a tam si vypytaj formular, a tam ti daju list presne co ti treba, k sobasu...
ono rokmi sa legislativa meni... :wink:
zaklad bude tvoj rodny lmist prelozeny, certifikat celibat, a podobne.. :wink:
4. dub 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erikasadek svadba bude na slovensku a priatel je francuz. a akosi mame zmatok z toho co vsetko potrebuje on a kde to dostane... :slight_smile:
4. dub 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha tak to je ine, tak to si musis pyta na slovensku , ale nemala by si mat problem, je v eu takze len zakladn,e rodny list prelozeny, a certifikat celibat.. ze nie je uz zenaty , klasika ktora s avydava....
na slovensku ti na urade nic nedali, ake papiere potrebujete, teda hlavne on , co dokladovat?
pokial je na slovenku tak vybauje cez francuzsku ambasadu on, svoje papiere, teda prelozenie rodneho a ine... :wink:
alebo rovno v fr... tazko sa takto radi, zalezi od slovenskeho uradu co vyzaduje,

co ti dali ako papiere, aby ste dokladovali?
4. dub 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivusiku, no nevim jestli ti to pomuze, ja se vdavala v cr a je to uz skoro 2 roky, ale tady mas odkaz
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID=30260&vGroupOffset=0&vOffset=0
:grinning:
4. dub 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko .. :slight_smile:

no patovu je uz lepsie s najhorsieho je von.. este stale ma vyssie teploty al euz len okolo 39°C a menej takze som rada, atb ucinkuju.. len teraz by bolo dobre keby zacal jest uz nejedol nic od stvrtka teda 4 dni.. :frowning2:
5. dub 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby dakujem vam vsetkym za rady :slight_smile:

Bihan na tu Rathaniu som citala chvaly, aj na lanolin, nakoniec som si v lekarni objednala Lanolin od Dodie, ten mi poradila Janka_fr a zevraj je to ekvivalent toho Lansinoh-u ale trosku lacnejsi tak uvidime :wink:
Pate à l'eau som kupila Lutsine Eryplast male balenie, citala som naviacero fr.forach odporucania.
No a ohladom toho, co ste mi vsetky vraveli, ze aj tak mi v maternité vsetko daju, tak to nie je iste :sweat_smile: Vcera som sa bavila s jednou babou co tu rodila prednedavnom a vravela mi, ze si aj tak musim vsetko priniest. Oni nieco maju, ale daju ti len vtedy ak si vyslovene pytas, ale daju ti hned najavo, ze si to treba ist dokupit resp.poslat manzela :unamused: A k tym novorodeneckym balickom - ak som dobre citala, tak aj tak vam boli po vacsine nanic :sweat_smile: a ostali v skrini. Cize ten zaklad budem musiet kupit tak ci tak :wink:

Blani tie Natracare si kupila kde? Musim sa opytat v lekarni, aj ked tu mame len jednu taku poriadnu... Mozu mi ich mozno objednat, ak ich maju v zozname produktov co predavaju, ak nie, budem musiet kupit nieco "obycajne"

Erika dufam, ze Patovi bude coskoro lepsie a zacne papat :wink:
5. dub 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, ty jsem koupila na netu s plinama :wink:
http://www.femme-au-naturel.com/bio,module,produit,878-880.boutique.html
ale i snad pres bebe au naturel to pujde. http://www.bebe-au-naturel.com/eveil,serviettes-hygieniques-post-partum,gamme-maternite,page,zoom,mod,boutique,bio,880-641,recherche,393600.fr.html
jinac jen lansinoh a puri-lan jsou cisteny (nebo jak) lanoliny, tak si radne precti jestli ten laonil od dodie je taky, at pak z toho nemate polizanici :confounded:
5. dub 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaaaaaj, takze z netu :wink: ja som si myslela, ze si ich v kupila v nejakej lekarni :sweat_smile: Tak popozeram :wink: Ten lanolin si jasnacka obzriem, ale ako vravim, vraj je to rovnake ako lansinoh. Ked pride Janka mozno povie viac :wink:
5. dub 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek