• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Tu som. Jejda, Bihan, k Madagaskaru, to znie uzasne dobrodruzne, len Ty z toho nemas radost. Inak to je clekom odbaha ist niekam do hotela s mimcom. My sme zatial boli len v Prahe, ale ja som mala dost, tolko veci so sebou trepat a tam davat pozor, aby privela neplakal, lebo co susedia, ale nastastie sa nestazovali.
Pocujte, ja mam Adobe Photoshop Elements 2.0, dobre ci nie? Nemam cas sa do toho pustit, ale tak by som chcela!!!
Nemam nejak co pisat dnes, chcete ten recept na tortu? :wink:
13. lis 2007 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no daj tini :wink:
13. lis 2007 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
k sluzobkam, bihan by si si asi mala co s alom povedat, ten uz len tak predychava, buduci tyzden portugalsko a potom slovensko, ale co narobim boulot je boulot a zasa co si budeme klamat, mna cestovanie bavi :sweat_smile:
13. lis 2007 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Viete co? Zase nejaky magor nam zvonil na zvoncek na brane, lebo sme uplne hore, tak skusaju vzdy nas, pes zacne brechat a Alex je hore a opat mrzuty, lebo nevyspaty a uz nezaspi.
Aj ja chcem ist do Portugalska!!! Bola som len 1x, ked som si vramci Erasmu odskocila zo Spanielska na predlzeny vikend do Lisabonu, juuuj, jak sa mi tam pacilo, ta ich nedokonalost, krive ulicky, pradlo povesane kade-tade, pecene gastany a hasis v centre.
Torta. Mam ju z takej suprovej knihy o dezertoch, s nadhernou obrazkovou prilohou a skolou pecenia pre lavorukych. tak o chvilu, lebo zas alex nieco chce
13. lis 2007 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute babulky - ja dneska nestihacky - boli sme von vyse dvoch hodin a taka som dosla domrznuta :unamused:
inak bola sa som sa pytat na kondicne jazdy - ale ma odpinkali, ze mam dojst az koncom mesiaca, lebo teraz mi ani povedat nevedia - ale zevraj potom sa uvidi - tak mozno uz od januara budem brazdit tuto v lyone ulicami - tak bacha na mna :grinning:
pocujem drobcov - idem uz radsej - aby ich nepoculi aj susedia :wink:
13. lis 2007 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, keby som mala uplakané mimčo, tak by som to asi neriskla, ale Sára je naozaj zlatíčko a v noci spinká, cez deń len mrnčí a neplače... Veci by sme naložili do kufra a mohli by sme vyraziť... Jéjda.. už som si všetko pripravila v hlavne :angry:
No a s tou "služobkou", ono to zase až také dobrodružné nebude ani pre neho.. nasadne s pár kolegovcami na služobné lietadlo (žiadny luxus s hosteskami :grinning:), vysadia ich na vojenskom letisku, urobia, čo majú a na druhý deň večer zase letia späť)... Preblém nie je, že by to bolo na dlho, lebo vlastne bude len jednu noc z domu, ale jednoducho to blbo vyšlo.. a budúci víkend má zase službu, čiže zase nič .... :rolling_eyes:
Nguyen, mňa cestovanie tiež baví :grinning: Len najbližší rok sa bez malej asi ďaleko nedostanem :grinning: ale rada by som niečo skúsila - Kite surf - určite ste to videli.. doska na nohách a šlovek zavesený na obrovskom krídle (vyzerá to ako padák)... fúka tu statočne, vzdušné prúdy už zvládam (mám dvojmetrového šarkana a Jean-Yves podobné trojmetrové krídlo :grinning:), tak už len zvládnuť všetko spolu a bude sranda :grinning:
Skúsené maminy, ako je to so športom a dojčením? Mohla by som pri športe prísť o mlieko? :confused:
Tini, ten recept je kde? :grinning:
13. lis 2007 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - ja som sice nesportovala, ale kdesi som citala, ze sa po fyzickej namahe cosi vylucuje do mlieka - ale neviem presne co - inak aj tuto niekde na konikovi baby rozoberali cvicenie a kojenie (ale neviem v ktorej skupne tem)
13. lis 2007 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - asi uz idete buvat - tak vam prajem dobru nocku a sladke snicky - aj ja by som uz isla - ale drobec este buntosi (dala som mu dolipran, lebo mal teplotu 38,1° - tak sa mi zda, ze ta ho uz presla, ale co je horsie, ze ho presiel aj spanok :frowning2: - a tak buntosi akoby sa nechumelilo - vyklada cosi o 106 a ja kvoli nemu ani telku nepocujem - je tam daka komedia s JLee Curtis - ako sa dostala do dcerinho tela a naopak - no sa mi zda, ze si to potom este raz niekedy v klude pustim - lebo ked je to najpodstatnejsie - tak vtedy strasne nahlas daco vyklada :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: )

inak som ako bez ruky :grinning: - pokazil sa nam telefon - a tak sa k nam nikto ani my k nikomu nemozeme dovolat - no uz aby bol stvrtok, ze zajdeme kupit novy aparat.

bru - vola ma drobec :slight_smile:
13. lis 2007 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan neryp :angry: tu je zima ako v rusku a pred dvoma tyzdnami som sa vzdialila od mora na 300 km z povodnych 50 :cry: :cry: :cry:

ale ja ti to prajem, zasurfuj si aj za mna ok? :wink:

pekny den
14. lis 2007 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute babenky - ak je neviem, ako sa sem dnes a apotom dostanem - vsetci sme chori (do nohy) - det mali v noci vysoke horucky a tak mamina mala zvysene behanie a nosenie :frowning2:
ale no co uz - taky je zivot
takze sa drzte
ozaj ako donutit dietatko vypit vodu (cajik), aby sa nedehydrovalo, kedze ma teploty a zvracalo?
14. lis 2007 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeje, jzfr, co sa vam stalo? A nie su to len teploty zo zubkov? Niektori okolo zubkov teplotuju a hnackuju. Mas nejaky detsky dolipran? Mne dala moja dr. nejaky paracetamolovy detsky sirup, ale hnusny, ja som mu davala nas Panadol baby sirup s jahodovou prichutou. Mas recht s tekutinami, ak maju teploty, ale netusim, ako ich prinutit vypit, Alex pije tak 95% mlieko a vodu alebo cajik za trest, ked mu to dam striekackou napr. po jedle, s flaskou sa hra, s poharikom sa olieva, na lyzicke je toho malo...
No co som chcela. Vcera, ako nam niekto zvonil, tak to bol nakoniec postar a nechal nam oznamenie o doruceni balika! Tak som aspon dnes sal na prechadzku s nejakym cielom :grinning: a to nam moja rodina z USA poslala darceky ku svadbe a narodeniu Alexa! na stitku bolo ze tanier, tak som cakala nejaky ohavny malovany tanier s nazvom mesta, kde ziju alebo take nieco a to su nakoniec 2 rucne tepane kovove taniere, ten pre nas desny, so zvoncami, konvalinkami, ruzami..., nase mena a datum svadby, pre Alexa taky malinky, datum narodenia a meno a na druhej strane taky mily detsky motiv a napis Baby's first Christmas, jeee, ten je fakt chutny, taky nezny.
A co sa dnes podarilo mojmu muzovi :grinning: :grinning: :grinning: isiel na obed so psom, vozime ho 3x denne do blizkeho lesiku, nech si pobeha, lebo na ulici na voditku to je nic. Vratili sa, Fred sa hral s Alexom a asi tak po 30 min sme si vsimli, ze pes nie je s nami, ani hore na poschodi, on ho zabudol vonku pred dverami!!! Chudak pes, doteraz sa s nami nerozprava a hraje hlboko urazeneho.
Torta:
Korpus:
10 vajec, 95 mg hl.muky, 140 mg prask.cukru, 280 mg horkej cokolady
Spolu vyslahat zltky z 10 vajec + nastruhanu cokoladu (ja nemam nervy struhat, roztopim vo vodno kupeli) + cukor, pridat muku a sneh z 10 bielkov, ruru vyhriat na 180 st a piect tak 40-45 min
14. lis 2007 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
po vychladnuti rozrezat korpus na 3 diely.
Krem: 500 ml slahackovej smotany, cukor podla chuti (+-100 mg), 50 mg kakaa
2/3 kremu pouzit na naplnenie torty, so zvyskom ozdobit, to by ste museli vidiet na obr. v knizke, ako je to ozdobene, ale kludne mozte ozdobit inak :wink: ja som dala 2x33 cl smotany a aj som 1/3 pouzila na zdobenie

lenze tu je ina smotana, nasa slahacka je tuhsia, nedala som nijake stuzovadlo, ale nakoniec vydrzala do dnes, 4 dni.
14. lis 2007 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som chcela, uz zacinam mat depky zo vsetkych tych spiacich miminiek, aj vcera bihan pisala...no dnes v noci sa alex zobudil len 1x, (neratam zaspavanie na 3x) a potom az o 7.30, to mu uz par dni davam tie homeopatika. akurat ja som sa rano zobudila, ze sa kupem vo vlastnom mlieku :confounded: a potom som doobedu volala kamoske do Ke, alex na rukach a zrazu som si vsimla, ze sa uz nehybe a pada mu hlavicka, normalne mi zaspal na stojaka na rukach!
14. lis 2007 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
este myslim, ze to sa vylucuje kys. mliecna do mlieka pri sportovani...
14. lis 2007 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my dnes máme za sebou prvú hádku kôli malej :stuck_out_tongue_closed_eyes: Išli sme sa trošku prejsť na pláž, malú som naložila do sedačky s tým, že ju budem musieť dojčiť, keď dorazíme, tak som si ju šupla do vaku a po pár minútach hovorím drahému, že potrebujem nejaké miesto (teda ešte sama nemám v hlave celkom zrovnané, že mám predstrkovať svoje prso pred cudzími ľuďmi, ale snažím sa :grinning:).. boli sme v takom riedkom lesíku, čo je hneď pri pláži.. si to viete predstaviť.. a môj milovaný manžel ukázal na taký malý pník, hovorí mi, že je to hladké, že vraj ideálne.. tak na neho kukám, že či si robí srandu, alebo to myslí vážne - v prvom rade žiadna opierka chrbta a potom hlavne každý človek, čo by išiel z pláže k autu, by mal nádherný výhľad.. tak som sa chcela vrátiť k autu a Jean-Yves vybuchol, že s malou nemôžeme nič robiť, že by chcel, aby si občas vyrazili ako predtým... Tak som vyhŕkla, že má predsa len mesiac a on na to, že má pocit, že keď bude mať rok, tak to bude o tom istom a tak ďalej, a tak ďalej.. no sila.. nakoniec som mu povedala, že nech zoženie babysitterku a môžeme ísť kam len bude chcieť, tak vyvalil ešte väčšie oči, lebo si myslel, že by som bez malej nevydržala...
Kuva, som na ňu celý deň sama (teda občas sa stará tato, ale väčinou sme spolu :wink:) a určite by mi to strááášne vadilo, keby som sa malej mohla aspoň na dve hodinky "zbaviť" a vyraziť s drahým napr. do kina..
No nič, sme si to vysvetlili a potom mi doniesol krásne voňavé ružičky na uzmierenie :grinning:

Tini, s tým spaním som to asi poriekla, lebo dnešnú noc som vstávala 3x.. našťastie so zaspávaním problém nemáme :wink:

hm..darčeky.. sa už "teším" na Vianoce :sweat_smile:
14. lis 2007 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cau Holky,

jak se máte? Já jsem celkem v pytli..tedy s početím se nedaří,a tedkom mě asi i vykopnou z práce..je to celkem naprd..

Bihan,
tak to je mi taky líto, že máte problémy..ale věř mi, je to lepší že miminko máte, dá se to fakt vyřešit tou au pair..no kdybych tam byla, tak klidně pohlídám..:slight_smile:

Slovensky se řekne kurva kuva? ?? Tak to jsem nevěděla..

Holky mějte se pěkně, a nezlobte se, že moc nepíšu.
14. lis 2007 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri,ahooooj! Copak mas za problemy v praci? Co se deje? Napis!

Bihan,ajajaj uz je to tady :stuck_out_tongue_closed_eyes: no ale hezky jste to vyresili a i ruzicky byly,tak super!

Ja jsem se dneska seznamila s jednou ceskou,ktera bydli v La Baule jako ja a ma jen o 2 tydny starsi holcicku,tak jsem rada ze mi pribyla kamaradka. Mam tu jeste jednu, ta sice bydli 50 km odsud,ale i tak super. A pak mam vas ;))) ja proste potrebuju kolem sebe cesky a slovenky,ty francouzky mi fakt nesedi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. lis 2007 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Bihan, tak vitaj v klube :confounded: Ti chlapi snad spadli z mesiaca alebo co !? Mna dnes ten moj prekvapil, slubuje mi klavir na Vianoce a dnes ho fakt kupil! Boli sme asi pred mesiacom skusat a 1 sa mi pozdaval, tak bude zaciatkom decembra.
Meleri, co akvarko? To nase nakoniec zoberie brat nasich susedov, tak bude mat snad radost.
Lucija, to je fajn mat tak blizko nejaku znamu Cesku a este aj s mimi, to mne tu nehrozi... no co uz, idem ulozit Alexa, dobru vsetkym.
14. lis 2007 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak konecne mam oboch drobcov ulozenych - no ale dali mi zabrat (uvidime ako dnes v noci a zajtra rano - ci im teplota klesne, lebo ani jeden z nich nemal pod 38 a bambulka mala dokonca vcera v noci 39,4 - joj len dufam, ze su to zubky a ze nic horsie)

vidis to Bihan s tymi chlapmi si asi nepomozeme, ale ten tvoj je fakt charakter :slight_smile: (ruziky - krasne :slight_smile: )

Meleri som rda, ze si sa ozvala - ved mi ta tu radi mame :slight_smile: a to, co si pisala je :frowning2: :cry: , ale pevne verim, ze sa vsetko na dobre obrati a ze aj babo pride vtedy, kedy ono bude chciet (mozno budete mat prave naplanovanu cestu na safari, alebo do Mexika a zrazu nebudete moct ist :wink: , lebo maminke "cosi" zacne rast v brusku (tak na vasom mieste sa uz zajtra vyberiem do dakej cestovky a pokukam sa po zajazdoch :wink: )

Nguyen - si pisala, ze potom budete byvat v meste - v ktorej casti? - mne sa byvanie mimo centra paci (mame u vsetko po ruke, az na dopravu - ta je ku nam hodne zle riesena - ale zas, ked budete byvat priamo v meste, tak snad ani dopravu nebudete potrebovat).

Tini - dakujem za recept a na otazky odpoviem inokedy - dnes som grogy (idem do hajan - dufam, ze ma odtial deturence nevytiahnu (vidite vidite, uz som sa pofrancuzstila - deti mat to ano - ale ich aj "assurer" tak to teda :astonished: ) - ale nie - ak nahodou budu plakat - tak jasnacka moje slovanske korene zvytazia
Luci, Adi :slight_smile:
babenky bru nocku :slight_smile:
14. lis 2007 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jzfr mame zatial vyhliaduty jeden byt vo Lyon - Vaise (09), taka nova polkruhova budova v novej casti, hned udrie do oci ak si ju videla tak si ju isto pamatas, a je super lebo je to pri gare de vaise a nie daleko od gorge de loup takze metro co ta hodi do centra a v podstate nie si v centre takze v poho, ale drahy uvazuje ze asi vezmeme rovno vacsi, on uz by najredsej aj s detskou izbou :sweat_smile: , ale ja neviem :confused: , tak uvazujeme ci zaplatime zalohu za tento alebo ho pustime a zozenieme vacsi, lebo fakt je, ze toho stahovania uz bolo vazne dost :angry:
15. lis 2007 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo.. chlapi.. ale zase v noci sekal dobrotu, malú vybral z postieľky, prebalil a priniesol mi ju do postele, aby som nemusela ani vstávať :grinning:

Meleri, kurva je kurva aj u nás, ale kuva je z jednej humoristickej relácie, volá sa to Stredoslováci :wink:

Luci, aj ja chcééééém, nejakú kamošku v okolí (teda takú našu, nie Francúzku :unamused: )
Ozaj, mám novinu! MM má jedného fajn kolegu, ktorý býva za rohom, párkrát sme sa stretli rodinne aj s jeho manželkou a skoro 3 ročnou dcérkou.. Naposledy boli u nás tesne po mojom príchode znemocnice a spomínali, že sa už asi 8 mesiacov snažia o mimčo (ale nijako to netlačili, nemerali teplotu a podobne..nechali to na náhodu), obaja majú po 30-ke, tak ani nečakali, to by to bolo hneď.. no a včera mi manžel oznámil, že sú tehotní :grinning: Ale čo je najlepšie, tak sa zdá, že Patrícia otehotnela tesno okolo tej ich návštevy u nás, takže asi na tej "nákaze" novorodencom niečo bude :grinning:

Tak Meleri, prileťte s TM na Reunion, nech sa nalepší aj tebe :wink:

Tini, klavír, hej? Ja viem hrať jedine na flaute... a ešte na nervy, to mi ide najlepšie :grinning:

Jzfr, ako to zvládaš s dvomi drabcami? ja mám jednu a fakt mám toho akurát dosť :sweat_smile:
15. lis 2007 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, v Cannes rano zacalo snezit, ale hned sa to topi, ale je riadna kosa, brrr, takze dnes sa neprechadzkuje. Femme de menage pochopila,ze Alex dnes chrni doma, tak nerobi ani velky ramus, to sa mi urcite odvdacila za kafe, co som jej spravila, ked dosla uzimena v minisukni, lodickach a kratkom kozenom kabatiku :astonished:
Nguyen, ja byt vami, tak radsej tiez hned vacsi byt, budete sa potom opat stahovat? Teda ak ovsem sa planujete usadit v Lyoe.
15. lis 2007 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved to tini tento rok sme sa stahovali dvakrat a teraz sa budeme este min raz, ale zasa vies najmeme byt za tazke prachy a budeme v nom dake tri roky iba sami dvaja? :unamused: ja fakt neviem, baby radte :grinning:
15. lis 2007 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute - tak uz sa mame o trosku lepsie :slight_smile: - teploty klesli - su sice este zvysene, ale uz sa to da - uz sa mordujeme s plnym nosom a dychacimi cestami :frowning2: , a popri tom aj zubky - Bihan - snazim sa ako sa len da - ak su hore obaja - tak bud mam na rukach jedneho a druheho kolembam v lehatku nohou, alebo ich dam oboch do lehatka a robim opicky a davam im zabavky co ficia (leporela) - snazim sa tata nechat buvat (kedze ma strasne fyzicky narocnu pracu), ale dakedy musim zobudit aj jeho, lebo holt uz tych cca 14 kg sama unavena uvliect nezvladam :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
fuj taku tu mame zimu :angry: :confounded: - tata sme vyhnali do obchodu a my ideme dat medicinku a sprej do nosteka (strasne neradi su, ked sa dotykam ich nosa a preto som ani nekupila odsavacku - asi by som ju ani nikdy nepouzila :sweat_smile: a tak vsetko robim iba so serom physiologic)

Nguyen- my sme volili byt s dvomi izbami+salon s jedalnou+kuchyna - ze ta jedna (kym nebudu deti - bude sluzit ako pracovna a na prenocovanie navstev - a teraz ked mame deti - tak nam este jedna izba chyba :grinning: - lebo ked su u nas navstevy - tak sa my stahujeme ku detom a navstevy su v nasej fajnej posteli - vravim fajnej - lebo sme kvoli mojmu tehotenstu kupili taky fajnovy matrac, ze ked na nom buvas, tak sa rano vyspis vybuvana do ruzova s oddychnutym chrbatom a bez bolesti v tehotenstve (vtedy som ani takmer nepoznala, co je to nespat dobre v noci, alebo co je to zobudit sa s bolavym chrbtom - takze :wink:
inak zalezi od umiestnenia - lebo tu kde byvame su (resp boli) ceny o nieco nizsie ako v lyone8, co je od nas cca 200 m - tak vela zdaru pri hladani a hlavne stastnu ruku pri rozhodovani - a nemaj obavy z toho, ze jednu izbu navyse nebudes mat cim zaplnit - to skor naopak - potom ked pridu deti, nebudes vediet kam z nej vypratat tie veci, co tam tak dobre pasovali :grinning: )
pa
ideme papat
15. lis 2007 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem :wink:
15. lis 2007 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, tá Alexova foto s labkou v ústach je super :dizzy_face:
15. lis 2007 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, diky, potesila si moje ego :wink:
Nguyen, co ti ja viem, ked uz planujete spolu buducnost, co tak prechodne byvanie na 1-2 roky, male, ale uz hladat byt - dom 'navzdy', kupit, hypoteka? Kde sa bude pocitat aj s miestom pre deticky. My takisto budeme platit este 18 rokov, teda manzel :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teda aby som upresnila, MM si ten dom kupil, ked ma este nepoznal, je to novostavba, dokoncili vlani v marci, medzitym sme sa spoznali a dopracovali sme sa az sem. Ma to na 20 r, nie je to nic extra obrovske, 6x8 m, 2 poschodia, no da sa, hore su 3 izby: velka spalna a 2 male kutice, obidve teraz sluzia Alexovi, tu spia aj navstevy, aj pracovna tu je, ale perspektivne uvazujeme, ze to casom predame aj s hypotekou a najdeme nieco vacsie. A to dikybohu mame 2 garaze na vsetky kramy, ktore momentalne nepotrebujeme a to moje vsetky medicinske knihy su v KE, tu mam len gyndu, porodnictvo a pediatriu :grinning:
Uz nam svieti slnko, ale je chladno, naobedujme a vyrazime na spacir a ja sa musim opat objednat ku kadernicke na farbenie, uz mi to odrastlo 2 cm a sama sedina!
15. lis 2007 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jzfr, to vazne nemas odsavacku? Alex tiez nema rad, ked ho chytam za nos, ale ked tam ma soplik, tak co s nim? Sam si ho nevyfuka ani nevyberie. Zatial nebol chory, nema sople, ale 1x denne ma upchate dierky takym dacim bielym hustym, tak mu tam kvapnem serom phys., odlepi sa to od steny a potom rychlo odsajem, no to 'rychlo' niekedy je 1-2 min, pretoze uz sa vie branit, ale neplace, on to berie ako hru, normalne sa chechce, ked sa ja snazim trafit mu do nosnej dierky a on mi tam sibrinkuje ruckami. Lenze ked to nevyberiem, fufne a potom sa aj tazko pije, lebo sa neudycha.
Teda, si dobra, ked to vsetko zvladas bez odsavacky. A mimochodom, doma v KE som si kupila aj taku na vysavac, u nas to tam fici, ale je na nizsi prikon, ako nas vysavac, to aby som mu nahodou nevysala mozog z hlavicky...
A viete co? vcera som asi dostala kramy, nie asi, urcite, uz 2.den slabucko krvacam, jak bolo dobre bez :wink:
15. lis 2007 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - no nemam - a ani neviem, ci budeme kupovat - lekar nam odorucil bud prestrekovat fyz.serom, alebo potom tu, co sama ustami odsavas - ked som sa ho pytala na tu vysavacovu - tak nevedel o nej, tak sa skor divil (ja viem, ze nazory sa roznia na odsavacky - ORL moc neodporucaju) - ten nas pediater mi vravel, ze aj ked budeme odsavat pomocou odsavacky, ze nemame nasilu, ze mame tahat iba to, co ide - akokeby sme smrkali - no zatial to tym prestrekovanim celkom ide a aj toho revu je menej akoby asi bolo s odsavackou - tak zatial sme iba takto +sprej rhynonasal pre batolata :sweat_smile:
inak sa mi zda, ze sa im vylepsuje - teraz som ich dala do hajan - tak dufam, ze po prebudni (a bambulka aj po zaspati) sa im opat ulavi
15. lis 2007 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
joooj tini ja nie som velmi domova, ja som v dome vyrastla ale nejak mi zatial viac vyhovuje byt a hlavne mesto, asi sa mi budete cudovat aj drahy sa cuduje :sweat_smile: ale ked si raz kupim vlastny bejvak tak to bude daky pekny duplex s terasou v meste :grinning: :grinning: :grinning:
15. lis 2007 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek