• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
adka, zalezi ake su, zavolaj na 15 a popis priznaky a vsetko okolo.. ak ti povedia ze to moze byt priznak alergie na atb , tak mozno pobezis na pohotovost.... :slight_smile: :unamused:
15. dub 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka vubec nevim, asi bych taky zavolala a zeptala se :confused:

Byla jsem se rano podivat v posilovne pro zensky Curves, neznate to nekdo?
Objednala jsem se tam na jednu lekci zdarma a pak uvidim, musim neco zacit delat, posilovny nesnasim, ale tohle by mohlo byt dobry, chodi tam jenom zensky a nemaji tam zrcadla...
:grinning:
16. dub 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte! my sme boli dnes na druhom cafe bebe, bolo celkom fajn, mala bola uzasna, usmievala sa a obzerala, no uplna koketa. inak, ma dost zapareny zadok, kupili sme nejaky krem na to ale moc to nepomaha, neviete co s tym? v tych kremoch su take svinstva, citala som dnes clanok na sme co vsetko nema obsahovat kozmetika, a kukla som doma a vsetko co mame to obsahuje kuua to sa mame uz iba cistou vodou umyvat alebo co?http://zena.sme.sk/c/4377678/vyrobte-si-vlastny-deodorant.html
16. dub 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
cajte holky, tak jsem se dneska byla juknout v tom MCa vono je to "uniquement pour les assistantes maternelles"! :astonished: Takze tady mame velky kulobrdo pro mamky, co jsou na congé parental. No proc me to neprekvapuje? :angry:
16. dub 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! ano my sme vcera vecer volali 15 a secretaire vravi, ze ak chcete posleme lekara a lebo mozte pockat do zajtra :unamused: Tak nakoniec sa mi zdalo ze to zmyzlo tak sme pockali a rano sme isli ku doktorke, takze vysadenie antibiotik a poslala nas na alergologicke. Tak musime sa objednat a uvidime co.
Jeziz, nepozerali ste vcera vecer na France3 reportaz z nemocnice v Parizi? hrozne ten maly cernosko ako mu transplantovali oblicku, hrozneeee.
16. dub 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidis najjednoduchcsie je volat 15 takze asi nabeh na alergiu.. nonic nechajte sa vysetrit.. drzim palce..
16. dub 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicko to mi je luto, ze tam nemate nic, no my akurat toto cafe bb, dva krat do mesiaca, no nic moc tiez. Bola tam jedna FR co koji dceru este teraz (14 mesacnu - klobuk dolu), akurat, ze vysadila maso, mlieko a cukor, kvoli tomu, ze mala mala alergiu. Nastastie ja jem takmer vsetko (aj jahody, citrusy) a mala ziadny ekzem nema. Ako ste zistili, ze vase deti su na nieco alergicke? Napr na mlieko alebo na nejake ovocie?
16. dub 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk ja ti nevim, ja si myslela, ze malej nemusel cokoladu, pac pokazdy kdyz jsem si ji dala, tak mel erytrème fessier. Ale ted uz dobry.

No jinak jsem se zapsala do Blediclubu. To jako od Blediny. No a prvni vzorecek jsme dostali, céreales pour bébé dès 6 mois. Fakt nevim jestli se mam smat a nebo brecet... :angry:
nejenze je proslej (03/2009) ale hlavne :
ingrédiences : céreales (farine de blé, farine de blé hydrolysée :angry: takze gluten), sucre :angry: , huile de palme, arome vanille :angry: , emulsifiant :angry: , lecithine de soja, vitamines, traces de lait :angry:
No ja z nich asi padnu :astonished:
16. dub 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk jednoducho vysypal sa hned po pouziti.... danej , suroviny..

kulicko gluten mozu deti od 6 mesiaca.... :wink:
16. dub 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, obcas vas smirujem, ale velmi sa mi nechce pisat, furt lietame kade-tade, no tentoraz mi to neda, v ziadnom pripade gluten od 6.mes! No Blanka to urcite vie :slight_smile:
16. dub 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka, mne sa este maly nikdy z nicoho nevyhadzal, az na ten vcerajsok a este z atb...
Tie vzorky to aj mne chodilo ale ja som to vsetko hazdala do kosa aj vzorky kremov.
16. dub 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka, a aspon vam dala ine atb?
16. dub 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie nedala, povedala ze to budeme sledovat, vlastne mame sa prist ukazat na druhy tyzden. tak ja neviem
16. dub 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcence - dakujem vam za blahozelania - torty boli dobre (vsak som si ich aj sama upiekla :grinning: - neviem ako vam - ale mne sa na narodky viacej rata ozajstna torta ako iba hocijaky kolac ci babovka so svieckou :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ja si babovku pekavam casto - takze to by som potom mohla aj vzdy oslavovat?! :sweat_smile: )

co sa tyka potravinovych alergii - tak to fakt nemam potuchy a zelala by som si, aby sa nam tieto pliagy vyhli co mozno najviac a tak isto zelam aj vam :wink:

Adi - ja by som urcite cez den zabehla ku nam do lekarne, ci volala nasmu pediatrovi (celkom sa mi pozdavaju ich usudky) a v noci mam pod rukou cislo SOS medecin, alebo 15 - pretoze radsej zo seba urobit blbca pred profesionalmi ako sa na nich hrat a potom aby si drobec musel vytrpiet nasledky :unamused: - takze dobre si robila, ze si volala a rano slapala ku lekarovi :wink:

Luci - vobec nepoznam tu posilku - takze urcite neporadim - ale ta hodina zadara Ti mozno objasni ci ano, ci nie :wink:
16. dub 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - este ste na SVK?
16. dub 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasne, ze sme, ale uz sa to krati, dnes mi konecne dosla sms z policie, ze mam novy pas hotovy, riskla som a dala som ziadost o ten do 30 dni, a bol hotovy do 10 kalendarnych dni, fuj, ale mi odlahlo, inak by som zajtra klusala rano robit ten do 2 dni, aby bol v utorok na odchod hotovy.
Adka, a to je divne, ze ked je maly tak chory, ze potrebuje ATB, tak ze nedala z inej skupiny.
16. dub 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poznate bearshare.com? Snazim sa stiahnut nejaku slovensku hudbu a neviem, ako na to :angry: Budem musiet poprosit susedov, aby mi daco napalili, nech ma co pekne v aute pocuvat. Hlavne tu pesnicku, co som vam tu raz dala link, Desmod-Vyrobena pre mna... :grinning:
16. dub 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - ja som pocitacovy lavak - takze no pomoc - ale tak sa mi zda, ze tu uz schvalili, ze stahovanie je trestne - takze chytro postahuj este kym si doma :wink:

viacej by ti urcite Bihan poradila :wink: - to je sikovnica na tieto technicke vecicky :slight_smile:
16. dub 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
MM mi vravel tu veselu prihodu z parlamentu, ked hlasovali za prijatei/neprijatie zakona o stahovani z internetu :grinning:
16. dub 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka, pozerala som si fotky, Filipko sa zmenil, kolko meria a vazi? Lebo my s Lucijou sme si vypoculi prednasku od lekarky o detskej obezite :stuck_out_tongue_closed_eyes: Alex ma 92 cm a 15 kg
16. dub 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
je, tini tak tu neznam :confused:
no jak ja koukam, tak my taky precahujem :grinning:
16. dub 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - nas Mati je iny extrem - 86 cm a 10 kg na poslednej povinnej prehliadke :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. dub 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, ty mas krasne tabulkove francuzske dietko. Ved ked si ich mala 2 v brusku, nemozu byt z nich hned valibuci, a Matko to dozenie, az sa nebudes stacit divit. Ja by som vam kludne nejake to kilecko poslala.
Blani, to je zvlastne s tym vasim MC, to aj ta nasa trafena nounou chodi do niecoho takeho a obcas ma tam aj volala, tusim 2x do mesiaca to bolo a chodili tam aj matky s detmi.
16. dub 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj u nas je take MC pre nounous - ale nie vsetky tam mozu ist - je to tam nejak iba po znamosti a podla zasluh :stuck_out_tongue_closed_eyes: - napr nasa suseda tam patri, no nasa nounou nie :unamused: (ci tam chodia maminy s detmi - tak to netusim :unamused: - ja som sa nikam nijak za tie dva roky nestihla zaclenit :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
16. dub 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ved ale ja som posledneho polroka ziadne foto nepridavala, pockaj vecer pridam novsie.
Filip meria 93cm a ma necelych 12 kil, ale rada by som bola keby tie dva kila pribral.
16. dub 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
och, aké je to tu dnes plodné :grinning:

Luci, telocvična bez zrkadiel? Ideál :grinning: inak tiež ich nepoznám, ale ak majú zaujímavé kurzy, cvič!

Tini, ten server nepoznám, ja poznám iné :stuck_out_tongue_closed_eyes: a veselá príhoda aj mňa pobavila.. a nevedela som, že u nich sa ešte hlasuje ako v škole :grinning:

Blani, skús si zistiť, kde máš najbližší Maison Verte, alebo Maison Ouverte alebo skoč na PMI a opýtaj sa na centres d accueil des enfants et des parents. Určite niečo v okolí máte, len o tom zrejme nevieš, lebo oni to tu majú s informáciami dosť biedne. Napr. tu funguje Maison verte tak, že pondelkok, streda a piatok sú rodičia s deťmi a utorok a štvrtok assisstentes maternelles. A ja chodím do centra, ktorá má tento accueil len v utorok a piatok doobedu. A som fakt rada, že tam chodím, lebo je to môj najlepší informačný zdroj.

Glutén, čiže lepok je veeeeľmi sporadický.. totižto dnes už sú odporúčania skúr také, že ani tak nezáleží kedy sa zavádza, ale aby to bolo hlavne postupne a pokiaľ možno tak s dojčením. Ja by som ale aj tak radšej začala ryžovou kašou a pomaly prešla na nejakú obilninovú a chlieb a spol. Každopádne Bledina je humáč, momentálne máme od nich mlieko, ale kúpila som ho s ťažkým srdcom, lebo nikde neviem zohnať Nestlé.. asi ešte nedorazila loď na ostrov alebo čo... No a kaše používame len dve - Nestlé 5 céréales a biscuité, žiadne vanilky, čokolády, medy a spol.

A pridám pre porovnanie Sárine miery v 18m - 83cm a 11,7kg.
16. dub 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarik drzi liniu :wink: ty chces to tekute od Nestle? Ja to kupujem, som spokojna. A staci, ze obcas kupim malu flasku 250 ml na cestu alebo k niekomu inej znacky, tusim Eveil, a mal take hnacky ze az. Este dobre, ze toto nase plno/polotucne znasa dobre, sice vypije len s kakaom, to tiez nie je vyhra.
Adka, a ta fotka, ako okukuje medovnicky nie je z tychto Vianoc? Ved aj tak som nevidela dlho vase fotky, mne su aj tie nove. Nechceli vy ste ostat na SK v Blave???
16. dub 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, tu jediné tekuté majú od Lactel a Bledina.. Bledinu neznášam, takže občas kúpim Lactel, ale stojí 2,65 na liter, takže sme na práškovom a nejako mi to nevadí. Prihodím jej do toho na večer 5 lyžičiek kaše a spí do rána.
Inak dieťa sa nám v poslednej dobe slušne rozožralo: včera zjedla bagetu so syrom, skoro taký kus ako ja a pred spaním (asi hodinu na to) stiahla ešte 290ml kaše, na obed toho sfutruje ako kamoškina 5 ročná dcéra...možno by som sa mala pozrieť na nejaké články o tej detskej obezite :grinning:
16. dub 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky,
jakou veselou prihodu z hlasovani? Nevim, neznam ;) sem s ni!

Ten Curves je prave specialni fitko pro zeny, udelaji ti tam takovy 30minutovy program, ktery si pak opakujes sama, muzes si prijit kdy chces, stoji to mesicne bud 39e nebo 50e podle toho jestli se upises na rok, nebo ne.
No tak zkusit to muzu a uvidim. Vyhoda je, ze tam nikdo nikoho neocumuje, kdyz tam jsou jen zensky, a ty zrcadla to je taky supr :grinning:

Jo, Blani, Bledina :grinning: Me od nich prisla i knizka detskych receptu, letela rovnou do kose :grinning:

U nas ani snad zadne MC nemame. V knihovne jednou mesicne poradaji "matine pour les petits lecteurs 0-3ans" .. byli jsme tam 2x ale nic moc.
16. dub 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja koukam jaky ze to petit pot budu brzo muset zacit kupovat, tak to vypada asi na znacky typu holle nebo biobim :slight_smile: ale ty ceny :unamused: No jo no, kdyz na zahradce mi to do ty doby vsecko nevyroste a navic nemam misto :frowning2: Znate? ty znacky?
16. dub 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek