• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
kulicka - dlho som tu nebola ale reagujem

ja davam holle mlieko 3 age a maly to pije v pohode a je pravda ze ceny bio su dost vysoke :frowning2:
16. dub 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, ja pre druhé budem variť doma.. Sára vyrastala do roka na petit pots ale sú to všetko grcky.. len mrkvu by som kúpila petit pot a možno tie Nestlé natureness ale bio detskej zelenine veľmi neverím, ale napr. Sára vôbec mrkvu nechcela.. zhruba do roka.. a teraz baští len čerstvú a strúhanú.
16. dub 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no me prave tyhle dve znacky vysly jako nejmensi grcky :sweat_smile: tj. co nejvic 100% zelenina a ovoce. Zadny sajrajty navic a tak. Taky chci varit, jenze kdo mi zaruci, ze na trhu ta zelenina nebude jeste vetsi grcka? :pensive:
16. dub 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nezaručí, ale napr. máš veľký výber mrazenej bio zeleniny :wink: to mi stále osobne príde lepšie riešenie ako petits pots, ktoré niekoľko týždňov a mesiacov trčia v tých priesvitných sklenených pohárikoch :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. dub 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm hm... neni spatnej napad :slight_smile:
16. dub 2009 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko ja vela veci kupujem bio s picardu.. :wink: a potom sup do baby cooku..

baby hlasim bola som na pohovore ohladne assistent maternelle, takze ti isti ludia asamozrejme, same somariny tie zenske si na mna naozaj zasadli.. pretoze napisali tam take klamstva ze mi bolo do placu...;
takze nedali mi,

dam vam perlicky, ked som odpovedala ze som ochotna akceptovat , rodicov co si zelaju aby ich dieta pouzivalo , latkovky,
alebo ak je dieta alergicke na neaku potrvinu a podobne proste nechcu aby jedol to a to . tak moja odpoved bola ano preco nie, pospolupracia rozhovore sa da..

odpeoved ;bola takato ..mam Vas.. nie nemozete, to su , len somariny od rodicov a nema to nic spolocne , s povolanim assitent maternelle, takze nie ste pripravena,a mate maly byt.. takze dajte si znova na buduci rok prihlaste sa znova ja vam odporucam chodte pracovat do , jasli a podobne;. vidim ze nato mate.. ale musite sa vel anaucit co assitent moz e a co nie;.

moja otazka znie tak mi dajte neaku brozuru , kde s ato mozme naucit.. nedame vam nic , pohladajte si sam av kniznicioach mozno najdete..

takze nic nove len stare otazky , a nic nove ani byt neprisli pozriet.. som znechutena;, placem tu.. moj muz absolutne nechape ako mozu takto klamat , apista veci co sa tu nikdy nestali
16. dub 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda eriko, to fakt zustava rozum stat :astonished: :pensive:
No pristi rok si podej zadost znova :grinning: vsak oni ti to jednou daj :angry:

jako.. jsem psala na caf, ze prej mi neposlali jeste ten dossier à remplir (jak jsem tu psala, ze oni psali a tak) no a oni mi odpovedeli, ze prej ta fotokopie pasu stacila a uz mi i poslali prasule :astonished: :sweat_smile: jsou to ale konove :angry: :rolling_eyes:
16. dub 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko aj mne stoji rozum nad vsetkym co som dnes pocula;; naozaj ja uz nicomu nechapem...
ano na buduci rok podavam znova , na buduci tyzden , mam pohovor na , byt na radnici teda obnovu treba kazdy rok vsetko dokladovat a tento rok budm pisat , ze jedna s podmienok , preco mi nedali ta najhlavnejsia bola ze mam maly byt na teda 56M² nestaci.. takze.. asi tak..
a na buduce sa pripravim , na ich blbe otazky budem , cim nie som..
lenze ja neviem klamat tak ja neviem ci to prejde;..

kulicko , ak raz sa poze..e neaky papier tak uz to ide.. takze ti verim ako sa s tym trapis... ja to na slak trafenei..
16. dub 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
eriko, nejlepsi je jim vsecko odkejvat a myslet si svoje :pensive: Nechat je mluvit. At ti sami reknou,co chtej slyset.
Jsou to fakt pipky ta komise :unamused:
16. dub 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko , problem je ten, ze nemas co , odkyvat oni ti davaju konkretne otazky a ty musis odpovedat. problem je , z enevies ci dobre alebo zle...

oni , ani nedavalki viac otazok , vlastne to padlo do ruk tym istym ludom co mi to po prvy krat nedali.. ja to nechapem, myslela som si ze to bude robit niekto , iny , mimo preto som to davla vyssie, a oni to vratili cele tam od kial to vyslo..
takto sa spravodlivosti nedovolam nikdy..
a k tomu take klamstva boli popisane v posudku ze , mam zlost stale ked si nato pomyslim... to ma stve.. nemam ako dokazat.

dam ti priklad.. co mi precitala so spravy..
vraj ked tu boli tie 3 zenske tv bolo pustene hlasno a po chvili museli poprosit , nasilne aby sme ju stisili..
potom ze deti , tu behali a podobne a ja som sa viac nervacila nad mojimi detmi , ako sa s nimi rozpravala..
pravda je, taka, tv bolo zapnute a le bol bvypnuty zvuk , ked tu boli.. len aby pato , ak pride , neziadal rozpravku a predtym nez prisli pozeral spravy.. v momente ked zazvonili sme vypli zvuk..

moj muz sa staral o pata aby nas nevyrusovakl pata som videl alen raz ked sa prisel predstavit , inak sa hanbil a skryl sa..
a josh spal..
no neporazi Ta,, a takychto somarin bolo viac.. aj keby som sa rozkuskovala tak im to nedokazem oni maju pravdu.. a ja som len ta blba..
moj muz je mi svetkom , a viem co s atu dialo./.

nie je to nas styl vobec. teraz lutujem ze som im aj kavu spravila..

too ma stve tie klamstva..
16. dub 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika to je fakt sila, jasne, ze to zavana diskriminaciou :angry:
17. dub 2009 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, uz to bolo na 99% iste, ze David bude robit na Grande v Jasnej, ale ked sme sa bavili ohladom platu a pytal si nieco viac tak to bolo hned nieee. Tak nech idu do riti vsetci z GNT. Hlavne ze oni sa nabalia :angry: no co uz.
Ale aj tak sa nevzdavame, hned ako zacnem pracovat chceli by sme si kupit but na Sk a zatial kym sme vo Fr ho dat do prenajmu. tak budeme mat aspon daco.....
Pridala som nove foto :wink:
17. dub 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj hoj,
Erika, to je blby :unamused: . Co budes delat? Porad muzes hlidat deti nacerno.. ne?

U nas by ta tvoje zadost neprosla kvuli bytu, jak jsem byla na te info schuzce pro ass. maternelles, ptala jsem se, my mame byt 75m 4 pieces a odpoved byla jedno dite na hlidani + Lea ktera ma mene nez 3 roky = 2 deti. Az bude mit Lea 3 roky, bude to Lea + dve deti na hlidani.
Oni na to bohuzel koukaji takhle. Kdyby ti napriklad povolili 2 agrement, a az Josh doroste tak by ses ocitla s dvemi svymi plus dvemi detmi na hlidani, celkem 4 deti, a to je podle nich asi moc. Nevim.

Pro ostatni holky musim objasnit, ze jsem se taky informovala co a jak na ass. maternelle a poslala jsem dossier a cekam na tu jejich slavnou schvalovaci navstevu.
Zatim se jina prace pro mne nenasla, a v zari zacne Lea chodit do skolky, a docela me desi ze bych jeste mela byt bez prace a sedet jen tak doma :sweat_smile: Ale chci zacit soubezne delat nejakou skolu, kurz, dalkove studium, abych se mohla nekdy vratit k "normalni" praci.

Adka, supr dort!!! To ti udelali na Slovensku? My jsme meli krtka, taky mel velky uspech :grinning:
17. dub 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano Lucija, tortu dala piect Filipkova krstna vlastne moja segra. Fakt bola super, piekla ju jedna pani z Liptovskeho Mikulasa. Ale aj vasa bola krasna :wink:
17. dub 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, tak toto je fakt sila! :astonished: ale možno to fakt bude tým bytom.. ja tu poznám jednu maminu, kt. pracuje ako AM, majú väčší byt ako my, takže asi 90 štvorcov a má len jedno dieťa na stráženie. Keď budú zase v metropole, tak chce požiadať o druhé, lebo majú v metropole dom.
Ale kašli na to, stále to môžeš robiť na čierno a nebudeš platiť dane :grinning:

No, tak to snáď veľmi nezakríknem, keď poviem, že mám min. vyhliadku na prácu na bud. školský rok. Teda išlo by to hneď, lebo potrebujú niekoho na 3m do konca školského roka, ale nemôžem, lebo odlietame na 2m.. ale od augusta by to bolo aktuálne. Plus sa mám ísť nahlásiť na Chambre des metiers a neviem čo, vraj tam vždy hľadajú učiteľov pre dospelých a určite aj na francúzštinu.. juuj.. Luci, hrozne ti ďakujem, lebo od nášho posledného rozhovoru mám nielen super náladu, ale navyše sa veci hýbu správnym smerom... :dizzy_face:
17. dub 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci, ja ma v pondelok nabeh na radnici co sa tyka bytui takze budem oponovat s tym z emi nedali kvoli bytu...a potom ja som chcela dve teda , s joshom ako pises.. a tak som to chcela aj dost dlho nechcem mat doma skolku... o to mi nejde;;..
17. dub 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, ja te chapu, jen prave rikam, jak to hodnoti tady ohledne bydleni a poctu deti. I kdyz rekli mi, ze kazdy region ma ty podminky stanovene jinak... To je taky divne, co? Ja bych taky urcite nechtela hlidat vic jak 1-2 deti, to bych nezvladla. Ale teoreticky s pomerne velkym domem nevim proc by to nemelo projit i kdybych zadala o 3 :confounded: Prijdou mi proste ty jejich podminky dost prisne, na to jaky je nedostatek nounous.

Kazdopadne by me nasrali tema kecama vedle, jako ta televize, nebo ty dotazy ohledne plen, proc to tam pisou. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Od toho je potom prece to 14 denni skoleni aby ses tam naucila co a jak delat, ne?
Podle me asi hodne zalezi na koho narazis pri te kontrole a jestli si sednete nebo ne.

Luci, supeeeeer!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Jsem rada za tebe!!!! :sunglasses:
17. dub 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci ved to nato je to skolenie, aby si sa naucila, co mozes a co nie... nemozes.. ale toto bolo uplne od veci proste od zaciatku, proste nie, a naco som sa odvolavala , ked to znova riesili ti isty...
no som nastvana, ani nevies ako..
drzim Ti palce..
ja skusim o rok dufam ze dovtedy uz budeme prestahovani, do 4 izboveho..
vies co mi povedala, aby som isla do jasli apodobne ze som dobra..
tak neprotirecia si ????
ja uz naozaj nicomu nechapem..
nemaju , vobec ale zato , naroky velke.. a ked som sa jej spytalk aaby mi dal aneaku publikaciu , kde su paragrafy co sa ma a co nie , u
tak mi odpovedala ze si tom mam pozhanat sama v kniznici mozno ze vraj nieco najdem , bublikacie su , vraj velmi nedostupne...!!!!!!!

kde je ich pristup a ochota a profesionalita...;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
17. dub 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
este jedna vec mne to dost zavana, rasisticky, prva vec , 5 minut hundrala preco moj syn ma dlhe vlasy, preco ho neosriham, co jej je do toho..
potom odkial som, a odkila je moj muz, ked som na zaciatku povedal egyptan bolo ahhhhhhhhh

ana konci sa ma pytal aked som odchadzala aky je otec moj muz, ake ma spravanie, nato som jej povedala ako to mysli, necakala osm na odpoved viem kde mierila, tak som jej odpovedala , normalny otec ktory sa stara o svoje deti kedy moze; vecer ked pride trochu a hlavne cez vikend .. berie do parku,a podobne berie maleho do kostola a tam bolo do kostola..
ano , pani moj muz je egyptan kopt.. je krestan..

a na nej bolo vidno hned , ahaaaaaaaaaaa, odlahcenie.....
nie ze by na tom zalezalo mi hovori.... osmarina hned nas odpisala, pretoze si myslela ja cudzinka a muz moslim... no hroza..
pravda vysl ana konci, ze sme obaja krestania hned zmenila tonu... :angry:
17. dub 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika no jasne, vsak vsetci vieme ako maju Fr radi moslimov, su to uplni xenofobi. Navyse to vobec priamo nepovedia, ale to je pre nich typicke. A nechapem ako suvisi staranie sa o deti s velkostou bytu, to co si tam budu davat preteky? je zaujimave, ze ked som robila benevole, nikto nezistoval aka som atd a pritom som s tou malou sama doma, kludne by som jej mohla nieco spravit, ale to ich samozrejme nezaujima, ked nejde o prachy. Jaaj, zas musim povedat, ze sa celkom tesim ze odtialto ideme, niezeby som v Nemecku cakala nieco ovela lepsie...
Chcem sa inak spytat Karolinky ako sa co najlepsie dostat na Korziku? Chceli by sme ist v septembri, treba brat vlastne auto? A kolko stoji trajekt? A hod aj nejake tipy kam sa da ist - mozes pisat do IP.
17. dub 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk cela Korzika je uzastna, ja som robila na juhu v Porto Vecchio, je tam vela krasnych plazi ako Santa Julia alebo polombagia. No a o Bonifaciu ani nehovorim :wink: Naozaj sa oplati ist na Korziku, ja by som sa tiez este rada vratila :wink:
17. dub 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: dobre ranko...
18. dub 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ju caute holky, tady to pracuje vsecko :slight_smile: drzim pesti
jinac my jsme dneska vybrakovali auberta :sweat_smile: manza "a craqué" na babycook, tak uz ho mame doma. maji ted slevy do 17 kvetna, tak jsme ho poridili za 89 euro misto 110 :slight_smile: to je pekne ne? uz jsem v nem navarila jablicko, rebarboru, pomeranc s jablickem...

jo nevite od kdy muze dite rebarboru? Prece jen je kysela.
Jinac jsme tak natukli Bubaska a jablicko mu chutnalo mnaaaam :grinning: ale asi jeste radsi pockame.
18. dub 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminy z ciech a slovenska zijuce vo francuzsku
nahodou som sa dostala az sem a tesi ma, ze som natrafila na tuto stranku
uz 4roky zijem vo Francuzsku, z toho asi 9 v Alsasku; asi 60km juhozapadne od Strasbourgu
mam 3,5rocneho chlapceka, ktory zacina chodit do skolky
v novembri som tiez podala ziadost na assistante mat.
buduci tyzden mam este skolenie prvej pomoci
vsetky Vas pozdravujem a prajem vela radosti s Vasimi ratolestami a polovickami :slight_smile:
18. dub 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, Babycook, supr vecicka, co? ;) Taky jsem mela, dostala jsem ho od tchyne, akorat je blby ze se mi ke konci pak pokazil ten mixerek.

Jankaalsace - jeeee, dalsi Janka :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: Vitam te tu mezi nama :wink:
18. dub 2009 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, mame novu Janku? :dizzy_face: Len skoda, ze zase na opacnom konci od nas :confounded:
Blani, babycook je super, budes nadsena, ja ho doteraz pouzivam na zemiaky, ked robim len pre Alexa. Ja totizto nemam ten tlakovy hrniec, tak vsetko ´zdrave´ varim v babycooku.
S tou rebarborou netusim :pensive: to mi pride ako jadna z nasich susediek dala ako jeden z prikrmov pyre zo spargle.
Otec je vonku s Alexom a ja som sa vratila z nakupu, len v lekarni som stravila taky cas! tu je novinka Hliva ustricova a tobolky z nej, tak som si kupila, uvidime. Aj 1 kremik na ekzemik, Imunoglukan...tak snad neposkodi.
19. dub 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
:sweat_smile: tini co je to spargle?
Luci, kdy to bylo - ke konci. My na nej mame 2 roky zaruku, aspon nam to ta prodavacka rekla :sweat_smile: Ja jsem hodne vahala, pac mame prima hrnce a tycovej ponornej mixer, tak mi to prislo jako moc drahy na to, ze vlastne vybaveni mame, ale tatka ho mermomoci chtel :sweat_smile: tak jsme ho koupili :grinning: Meli i to specialni vydani, ale ten stal 115 a nebyl v promo. No uvidime :slight_smile:

Jaj, teda, to snad vsecky Janky se odstehovaly do Fr :grinning: To neni zadna kritika, ale je zajimavy, kolik tu Janek mame :slight_smile:
19. dub 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, 2 roky zaruky? :astonished: My meli zaruku jen 6 mesicu, a ja jsem ho presne 6 mesicu denne pouzivala...Uplne na konci zaruky se mi rozbil, reklamaci jsem uz nestihla.
V roce jsme pak byli v cechach a tam zacaly male chutnat vselijake normalni jidla, takze jsem naraz uplne prestala parovat i mixovat..a od te doby ji vicemene to, co jime my.
Uz hrozne dlouho se chystam koupit parovy hrnec, abych v nem varila brambory a zeleninu pro nas vsechny.

No s Jankama se normalka roztrhl pytel :grinning: :wink:
19. dub 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No aspon to tvrdila :slight_smile: jsem zvedava, jestli se na tom neco pokazi, jestli to tak bude :angry: :sweat_smile:
Parovej/tlakovej hrnec mame, ale je to kotel :grinning: mame od Seb, stal desny prasule, ale je super. A taky jsem si privezla z cech takovy to sitko do obuc hrnce, takze to neni tlakovej, ale dela se to v pare :wink: dokonce jsem to tu i videla nekde v cr :astonished:
19. dub 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, spargla=chrest=asperge, aspon teda tak si myslim, take dlhe zeleno-biele tycinky.
A aky je to babycook specialne vydanie?
Moja svokra ma taky speci hrniec, tlakovy a navyse ma aj to sitko, raz si to uz aj ja musim kupit. Keby ste vedeli, co vsetko som si nakupila tu v Tesco, to by ste sa nasmiali, preto radsej ani nepisem :grinning: Iste je, ze pojdem so 40 kg batoziny a nieco este donesie teta o tyzden neskor.
19. dub 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek