• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
jé a ešte dávaj pozor, ak si z toho jablka odklofne, aby mu nezabehlo, to je väčší problém, ako keby ho zjedol :wink: takže tvrdé veci - surové ovocie, piškóty len posediačky a najlepšie v stoličke :wink:
24. dub 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mela jsem ho na koleni :slight_smile: on uz skoro haca :slight_smile: a zoubky nema, aby si odklofnul. No to vis, ze jsem koukala, ale jen to cumlal :wink:
no me prave zatrnulo, aby nam to nenadelalo nejakou tu paseku, kdyz jeste nema 6 mesicu a kdyz teprva vcera vecir mel druhou lzicku (tentokrat to byla mrkvicka).
Ale kdyz on si to sam daval do papulky a zizlal a zizlal :sweat_smile: a kdyz jsem mu to vzala tak se dozadoval :sweat_smile:
24. dub 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mu to nechaj :sweat_smile: :wink:
24. dub 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! No teda humus s tymi plienkami - ale zas ked na pampersky napisu:vydrzi 12 hodin, tak sa netreba cudovat (oni maju podla mojich skusenosti aj tak dost zvlastny vztah k hygiene :wink:
Mala sa nam uz trocha aklimatizovala na SK, ale kocik stale bojkotuje - a to babka snivala ako bude chodit kocikovat ha ha. Zatial sme dopadli tak, ze po chvilke ked zacne v kociku revat si ju vezmem do satky (samozrejme v nej je kludna a kuka na cely svet). Moja mama sice hodila poznamku, ze vsak je v tej satke ako vo zveraku, no ale co sa budem s nou vadit. No a ine perly vcera pustala moja teta - ze my sme davali prikrmy uz od 6 tyzdnov, v 6 mes uz aj segedinsky gulas a madarsku klobasu dostala (!!!). NO co mam na to povedat.
24. dub 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - no hej pojedla som pojedla - uvidime, ci a co budem aj zajtra"plodit" :grinning:

my sme dnes boli s deturencami u ocka v praci - boli sme tam na veceru (najprv sme boli kupit bratrancovi darcek k narodkam a potom sme zasli do restiky, kedze sa nam nechcelo varit) - tak decka boli celkom fajn, aj ked im je predsa este dlho takto vysediet (ale boli viac menej zlati - kreslili si tam a potom si s nami strngali a papali hranolky a socisse de strasbourg a crepe) - to bolo ich prve veceranie v restike (dokonca sme sa aj domov vratili viac menej v norme (ulozila som ich cca o pol hodinu neskor ako obycajne)

Hanuk - su deti, co v kociku nechcu byt ani za svet - zevraj sa to ciastocne zlepsi akonahle sa zameni hlboky kocik za sportovy, alebo az trosu neskor, ked sa na prechadzky chodieva s bicyklom, ci autickom :wink: - kym vladzes nosit v satke - tak to nemen - aspon ste obe spokojne pritulene :dizzy_face:
24. dub 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby v hokeji sme vyhrali 4:3 s madarskom, ak by ste nahodou nevedeli....

huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
24. dub 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
sorry ze sem vstupujem, ale erika, to si mala radsej zamlcat :grinning: :unamused: pekna hanba ze 4:3 s Madarmi :unamused: aj to gol padol 13 sekund dokonca inak by bolo 3:3, ina hanba :angry:
24. dub 2009 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicka:Pavlík i když má 5 zoubků a šestý se klube,tak mu taky někdy zaskočí piškot.To začne řvát a pak to jde ven.A baští dál.Nejraději by ho snědl totiž celý najednou.Taky kolem šestého měsíce jsem mu dala žužlat jablko a jak mu chutnalo,až měl boule za ušima.Když už pak hodně změklo,tak jsem ten kousek odřízla a žužlal dál :grinning:

Bihan: Od kdy jsi začala dávat rýži?Už ji baští,ale tu raději ještě mixuju(maso taky),jinak zeleninu mačkám vidličkou.Těstoviny baští taky rozmačkané,ale tu rýži nevím ,nevím.Já mu jídlo připravuji každý den a když to neodhadnu ,tak mi zůstane ještě na druhý den.Kupované jedl jen když jsme letěli dom,chutnalo mu,ale přišlo mi,že k jeho věku tam nebyly zase žádné kousky,chci říci oproti tomu co mu připravuji doma :sweat_smile: Díky za odpověd.
Mějte se pěkně a pěkný víkend
25. dub 2009 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
vlasti, presne tak, kdyz uz vycucal vsecku stavu, odkousla jsem mu dalsi kousek. Hned se na nej vrhnul :dizzy_face: No, ale asi tedy jeste pockame, ten mesic, vlastne 3 tydny to uz snad vydrzi, no ne :sweat_smile:
25. dub 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vlastik, asi od 8m mixovanú v strave.. Sára začala jesť príkrmy až tesne pred 7m, ale nechcelo sa mi čakať 3 dni na testovanie nejakého druhu zeleniny, tak sme nabehli po krátkej dobe aj na ovocie, ryžu, lepok. Tie úplne hladko mixované som dávala snáď len týždeň, takže v 10m by som povedala, že už jedla ryžu normálne zmiešanú so zeleninou a mixovaným mäsom bez problémov. Od roka sa kŕmi sama celými kúskami. Tie fr. kupované príkrmy sú mixované snáď do 3r či čo, od roka ich už vôbec nekupujem.

Ty vola, 4:3 s Maďarskom? To je fakt poriadna hanba :confused:
25. dub 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé a Hanuk, nekomentuje a mysli si svojte :wink: Prišla som na to, že to je úplne najlepšia reakcia, lebo ak sa s nimi budeš o čomkoľvek hádať, tak z teba urobia matku, ktorá dieťaťu nič nedopraje.. a spýtaj sa napr. tvojej starej mamy, či bola nosená v kočíku alebo v šatke... u nás sa to myslím volalo "onuce"...moja starká si to ešte dobre pamätá :wink:

Inak na mňa moja matka nechutne vyletela, keď som nechcela Sáre dovoliť asi v 11m taký hnusný pocukrený koláč z lineckého cesta.. s nejakou čokoládovou plnkou.. že teda čo do píííp vlastne to dieťa môže :rolling_eyes:
25. dub 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, u nas to same, Leusce nosili tety cokoladky uz kdyz mela asi 5 mesicu, tak jako me to nevadilo, ja jsem je pekne sama snedla :grinning: :grinning: :grinning:

Jsem zvedava na nase jak dopadnou v hokeji dneska.... :sweat_smile:
25. dub 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, si chcela byť taká dobrá mamina, že si jej vyrábala čokoládové mlieko, čo? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. dub 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci (bihan), onuce byly ponozky :sweat_smile: to byly takovy pruhy latky, co se jim obalovaly nohy jeste nez se vynalezly fusekle :grinning: tak to to nebude :stuck_out_tongue_closed_eyes:

cokoladovy mliko? to ma bubas od narozeni :grinning: cokoladku, tu ja muzu mnaaaam :dizzy_face:
25. dub 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci no hrate dneska vy...... :slight_smile:

gijar, jasne bola to skoro hanba, ale nie kazdy to mozno pozeral a vie.

aj tak na konci sme my vyhrali a madari nam piskali nasu , hymnu ako arabi piskaju , francuzsku no hanba im.. :angry:
25. dub 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, jasné.. máš pravdu, starká tak volala návleky, čo som dávala Sáre na nohy.. do kelu, tak teraz neviem, ako sa volala tá plachta na nosenie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. dub 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - nevola sa to nahodou osatka, ci nosa? (obe "s" su s makcenom) - inak mozno zavisi aj od regionu, kedze kazdy ma svoje narecie
25. dub 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne ne, jani nuse je takovej ten pletenej kos, co se dava na zada :sweat_smile: a osatka je "corbeille à pain" tady po francouzsku :sweat_smile:

vam to vsecko vymlouvam,co :grinning:
25. dub 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vlasti ja som tiez malemu asi od 10 mesiaca davala papat normalne ryzu a prvy zubok mu vyliezol az tyzden pred jeho prvymi narodeninami.

Jani dufam ze budes spokojna, ja som s nimi nikdy nemala ziadne problemy.

U nas v noci sa to trosku zlepsilo uz o polnoci ked sa zobudi staci ze mu dam cumlik a pohladkam ho a spi dalej. Neskor je to horsie to musi ist k nam a tam sa ukludnit ale hned po zaspati ho prekladam do postielky. Dufam ze si tym to zase nezvykne spavat s nami, lebo od narodenia spinka pekne v postielke. Inac cumlik sme uz skoro vobec nepouzivali ale teraz tymto oducanim si ho dozaduje. Uz mame 5 noci za sebou bez kojenia.

Pekny vikend vam prajem
25. dub 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani zelam vela uspechov pri odstavovani v noci, ja som rada, ze moja spi od pol 9 vecer az do 4 rano (teda vstavala az o 6 ale teraz na SK sa to nejako vratilo spat). Cely den uz iba kojim ale vecer davam flasu. Ked si spomeniem ake som na zaciatku mala s tym kojenim problemy, tal sa strasne tesim, ze sme na tom uz takto.

Ocinko je na 3 tt v Anglicku, hadam ho mala ani nespozna, ked ho potom uvidi. Hlavne ze mi dal kopu rad ako nech sa k nej bratranci velmi nepriblizuju, byvaju casto chori atd :wink: No proste najradsej by k nej nikoho nepustil.

Mame sa vyplnil sen s kocikovanim, mala spi obcas uz aj tam, ale nesmie sa zastat :wink: Ja osobne uprednostnujem satku, clovek ani nevie kolko prekazok musi prekonavat s kocikom. Ale samozrejme stare mamy si myslia, ze pozitiva satky si vymysleli len jej predajcovia, aby mohli zarobit.Uz tie reci ignorujem :slight_smile: A najnovsie aj latkovky zdrb...vraj mala je alergicka na separacnu vlozku a navyse, ze su strasne drsne...no proste starsej generacii je jedno, ze vytvarame tony odpadu z plienok.
25. dub 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk nevadi ,hlavne z eTy si stasna....

janak to je super sprava...

kocky cesky zatial vediete 4:0 mozte by hrde.. :wink:
25. dub 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, gratuluju :dizzy_face: S tim naucenim se zaspavat u vas to ti fakt neporadim. My to tak delame uz od narozeni, pac Bubas sam v postylce neusne. Proste musi bejt pritulenej, ale me to neva :sweat_smile: Naopak :sweat_smile: :dizzy_face: Me bylo dycky strasne smutno, kdyz byl manzel na pracovni ceste, spinkat sama v postylce se mi nelibilo, tak ho chapu. Ale rekla bych, ze i kdyby se to naucil, tak jednou bude chtit "bejt velkej" a zase bude usinat sam.

Hani, jen mavej rukou nad podobnymi komentari. Kdo nezkusi, nevi :wink: I kdyz... my co jsme prestali davat separacni papirky, tak uz nemame problemy s prdelkou :sweat_smile: Takze min odpadu a min reakce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

eriko a jak jsme dopadli?
25. dub 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko oslavuj.. 5:0 pre vas... :slight_smile:
25. dub 2009 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
super :slight_smile: diky
26. dub 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemas zaco dnes hrajeme znova my.. tak nam drzte palce... o 16 hodine..
26. dub 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, baby; no verili by ste, ze nam zase nesiel net??? :angry: Konecne som on-line a idem si vas docitat.
26. dub 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Docitane!
Bihan, zaujimave foto. Ja musim opytat od MM moju, ja mam velmi podobnu, hehe, to ked sme sa spoznali v Tunise, tak to som bola cerstvo pomalovana hennou a MM si ma odfotil v podobnej poze... to boli casy a tak daaavno :dizzy_face:
Hanuk, dobre som sa pobavila, presne v takom duchu prebiehala aj nasa prva navsteva na SK, ked mal Alex 4 mes, drzim palce, hadat a vysvetlovat sa naoplati.
26. dub 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to som zvedavá, ako tí naši "borc"i zase obstoja :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tini, vitaj späť "doma" :wink:

MM má ešte zajtra voľno, tak si ho užívame, ale momentálne je v robote.. vraj niečo potreboval zkontrolovať, tak snáď nekontroluje nejakú kolegyňu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
26. dub 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan:díky ,zkusím mu tedy dát nemixovanou rýži,já jí teda nemixovala úplně na kaši,ale zůstali tam malé kousíčky.Dneska bude mít těstoviny,tak zkusíme zítra.Není mi od večera dobře a cítím,že na mě něco lez,snad to malej ode mě nechytne.

Luci,mě se ptali jestli dávám Pavlíkovi už knedlík s omáčkou a to měl taky 5,5 měsíců
27. dub 2009 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte..

bihan, ale nie su , aj taniere od bladina, a neste , robia pre deti od 15 mesiaciv alebo 18 mesiacov uz nepomixovanu stravu, mas dokonca od 1/5 roka do 3 rokov ravioly a podobne normalne kusky.. :wink:

no ja s amusim priznat ze josh ma len 4 zuby v predu a nema stale ocne :confused: ale zato mu vysli 2 stolicky v zadu.. ale mixovanu stravu nechce od roka, je ju normalne , ako my.. a pekne kuse neviem cim.. :grinning:

zato pato ked bol maly tak do dvoch rokov jedine mixovane inak do pusy nedal..
ake je to individualne.. :wink:
27. dub 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek