• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
inac neviem ci som vam spominala zmenili sm eznoav mlieko uz mal aj reakciu po peptit junior a nutramigene.. a tak sme na neocate...
baby 50 euro 450g piksna...!!!!!
a to som este prisla nato ze lekarne maju vlastne ceny takze si treba dobre rozmysliet kde ho kupi clovek....
27. dub 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
:astonished: eriko to je teda pekna palka

no me tu rikali ze kojenim usetrim 150 euro mesicne :slight_smile:
27. dub 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko , je ,al eje preplacane 65% secu a zvysok mojou mutulle, takze ma ststie... na dobru mutuelle takze ma mlieko nestoji nic... :wink:

ono to uz ani nie je mlieko, je na baze , rastlinnych proteinov a enzymov.. a inych.; pre silne alergiocke deti...
je nemliecne, ale je vyborne.. naozaj..

musim si zo sebou zobrat 10 krabic na slovensko , lebo tal to vobec nedostat..
takze len sa modlim aby sa nestratila batozina, inak som nahrana...
27. dub 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
to teda, tak to budu drzet pesti. Pro jistotu si vem co nejvic do prirucaku... aj, nebo oni to jeste nedovoli?
Pockej, Neocate... mam pocit, ze to jedna holcina uziva pro svoji 7mi mesicni dceru, sice v CR, ale asi je to ono tak to je divny, ze to na slovaci nemate :unamused:
27. dub 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
eriko, kdyztak napis andy.a z teto stranky je to slovenka a ma neocate :wink:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=53190&vGroupOffset=0&vOffset=90
27. dub 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko dakujem... :wink:
vies co asi si najdem neaku ambulaciu na slovensku azavolam tam, ci to existuje.. teda, je , lenze mne sa na slovensku nechce platit taka palka ked tu to mam zadarmo..
27. dub 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, ja som kupovala Sáre ešte do roka tie petits pot od 18m a aj tak mi to prišlo viac mixované, než to, čo máš u nás od 10m.. ale hovorím, Sára od roka vôbec nechcela mixovanú ani roztláčanú stravu, musela si to žuť sa ma ;)

A s tým mliekom je to teda sila :zipper_mouth: To viem, že každá lekáreň má svoje ceny, ale to je teda parádna cena...Zlaté dojčenie :dizzy_face:
27. dub 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja uz som tal aj zavolala, do lekarne, takze ani nevedal, museli hladat v pocitaci.. takze je , a podrzte sa stoji este viac ako tu v fr.. 77 euro!!!!!!
27. dub 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
:astonished: tak to je palka, no tak ale ted muzes jet s klidnym svedomim, ze kdyz ti ztrati batoh, tak aspon Josh nebude muset snazet alergickou reakci :wink: A pripadne, kdyby na to prislo, bys mohla ty prasule i vysoudit na te spolecnosti. No budu drzet pesti at se neztrati :slight_smile:
27. dub 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, to je teda sila, a neslo by nejak nechat predepsat od alergologa? :confused:
27. dub 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci aj to som uz vybavila, takze zavolala som aj neznamej pediatricke v meste mojho narodenia...
a ta mi vysvetlila, ak jej dam , francuzsky predpis tak ona mi predpise.. len asi nebude prepaltene, ako na slovensku.. tak to nevadi, hlavne ze bude faktura a potom mi tu vratia vo francuzsku, secu aaj mutuelle..

asi som sibnuta, ale nechcem nechat nic na nahodu clovek nikdy nevie..
27. dub 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - tak my si este uzivame posledne spolocne chvile (nastupujem na dalsi utorok - uvidime co to vyda - budem priebezne informovat :wink: )
29. dub 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, v pondelok sme boli konecne zapisat Filipka do skolky, no a si predstavte, ze riaditelka skoly vobec nevedela kde je Slovensko :astonished: :sweat_smile: to je hanba. A este mi vravi, ze ked bola v Chorvatsku tak prechadzala Slovenskom, no vravim jej ze ci to nebolo nahodou Slovinsko a ona no asi ano, ja si to stale mylim. Boze to je n importe quoi ked riaditelka skoly nepozna ani Europske staty, inac dobre su vymleti niektori Frantici
:grinning:
29. dub 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi - my sme mali stastie - riaditelka skolky (kam som ziadala derrogation) Slovensko poznala a jej syn bol dokonca v Blave na vymennom pobyte - take sme si trosku o SVK pokecali :wink: - ale mas pravdu, ze na takom poste a ani ponatie o tom co sa deje dalej ako jej nos :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. dub 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
To mate super, ze vas vezmu do skolky, tu u nas az od 3 rokov, ale dobre, bude u tej susedy, uz sme zacali tak cvicne. Akurat ja este neviem, ci nastupujem, ci nie :sweat_smile: ked volam, tak ze teraz nemoze, ale v hlase mila a ze sa mi este ozve. No, vobec by som nebola proti, keby som este leto presedela doma.
Co vravite na tu novu prasaciu chripku? Uz mate Tamiflu doma??? Na nete sa predava po 500-600 e :astonished: V Parizi je dnes pohreb 19 roc syna bratranca MM, v sobotu v noci sa zabil na aute :frowning2: , ja som ho ani nepoznala. A v sobotu v noci sa k nam do rezidencie dostali zlodeji, vylomili vchodovu branu, a skusali vsetky garaze a domy za radom. V 2 zo 14 mali stastie. Ja som v ten vecer este zamykala do garaze vsetky Alexove auta a bicykle, lebo sa tahali cierne mraky na noc, inak bezne nechavam pred domom, susedom vzali horsky bicykel. Obcas sa aj nam podari nezamknut :pensive:
29. dub 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka tak to me neprekvapuje ;)) Oni fakt nevidi co je za hranicema.
Me zase zenska v Anpe rekla, ze "vy asi umite dobre rusky co? kdyz je to vas rodny jazyk..." :grinning: :grinning: :grinning:
No comment proste... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tini, tamiflu? Co to je?
29. dub 2009 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
haha.. tak takéto veci ja už fakt absolútne neriešim.. pár svetlých výnimiek poteší, ale drvivá väčšina frantíkov ani nevie, čo je za Nemeckom.. tým to pre nich hasne.

Tini, teraz strečkuješ? :grinning: Mne minule chlapík ukázal rozpis, tak už som na zozname na bud. rok, čo ešte neznamená post, ale som tam :dizzy_face: Tak Sára pôjde do nejakej halte-garderie, na dve hodiny denne to snáď nebude problém a ani by som sa veľmi nehnevala, keby mimi ešte tento mesiac nevydalo :sweat_smile:

Inak som si prvýkrát v živote nalakovala nechty výrazným lakom... je to fuchsia a cítim sa ako kur..va, MM sa to veľmi nepáči, tak asi ho posuniem maminke.

Tini, tak aj ti stresuješ s Tamifluvom? :confused: Od teba som to teda čakala najmenej :sweat_smile: Tamifluv je na predpis, je to liek proti mexickej chrípke, ale je iba na predpis a iba pre ľudí, u ktorých sa naozaj prejaví, lebo keby sa teraz nahrnuli do lekární všetci po liek, tak by nemuselo ostať pre tých, čo to budú naozaj potrebovať.
29. dub 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - nic nemame - ani ruska :sweat_smile: - dufam, zesa nam to velkym oblukom vyhne
a zevraj ten liek je iba na predpis a dnes v magazine de sante bolo, ze lieky z netu su ovela menej davkovane a teda jedine co sposobia je oslabenie imunity :sweat_smile: (ja sa tomu teda figu rozumiem - ale zato ta palka za lieky z netu - tak to je teda :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

Luci - jasne, ze rustina je nas rodny jazyk (ved rusi boli kedysi nasi bratia :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

Tini - my sme sice do skolky zapisani, no este nevim, ci ich aj vezmu, ci nie (zalezi od miesta)
a inak to bolo dobre stastie, co ste mali s garazou :sweat_smile:
29. dub 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja tomu prd rozumim, zadne leky doma nemam, snad se nam mexicka chripka vyhne... :confused:

Lea tedka mela nejaky ulet zase, 2 dny vysoke horecky, a nic z toho.. dneska uz je ok. Poslala jsem ji do zitrka ke tchyni, at si ji trosku uzije.

U nas s tou skolkou nebyl problem. Jen abysme byli bez plin, zatim teda nehrozi ani nahodou. Dneska jsem ji koupila knizku "Tchoupi fait pipi sur le pot" nebo tak nejak... Tchoupi je nas momentalni obrovsky oblibenec
:grinning:
29. dub 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, dobre robíš.. teda Jani ty tiež :grinning: Rúška sú totiž naprd, lebo je to kvapôčková infekcia, ktorá sa vdychuje, neprehĺta :stuck_out_tongue_closed_eyes: Možno som naivná, ale nechce sa mi veriť, že by nejaká chrípka v dnešnej dobe mohla zkosiť svet ako to bola Španielska chrípka po vojne..

kto je Tchoupi? :sweat_smile: Sára je s tým pipi taká srandovná, lebo teraz si vkuse sadá na nočník, občas sa jej podarí vycikať (ako dnes ráno) ale poobede nám urobila také divadlo :grinning: Zobrala si fľašu s vodou, my sme boli obaja v izbe a naliala tam trochu vody a chcela to ísť vyliať do záchodu.. tak sme hrali jej hru :grinning:
29. dub 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: cha holky, ja z tech frantiku asi padnu :grinning: prej Rusky nas rodny jazyk :grinning:

tak vy uz se chystate masove do prace? Ja furt na to myslim, ale tak se mi nechceeee :sweat_smile: No mam jeste chvilu casu.

Bihan, jak to, ze nejsi ofiko snazilka co? Koukej si zmenit pas! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. dub 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci tak na trik s vodou Lea jeste neprisla :grinning: :grinning: :grinning: To musela byt sranda....!

Tchoupi je kreslena postavicka z TVTiji nebo tiji.fr :slight_smile: Taky jsou s nim knizky... Je to ted doma uplny buh :grinning:
Lea zacala konecne koukat na fr pohadky, jsem docela rada, me uz ten nas krtek furt dokola lezl krkem ;))
29. dub 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucija neboj, ono to razom pride, sama nebudes chapat ako sa Lea nauci cikat do zachodu. Filipka som davala asi dva dni v kuse na zachod , lebo my sme nocnik nepouzivali, a na treti den mi vravi "maminka cikat", taka som bola happy, a naucil sa to na SK. No a najradsej cika do travy, alebo na parkovisku medzi autami pred Super U :sweat_smile:
Tchoupi ma aj Filipko rad, aj ja celkom je to zlate :wink:

Baby ale najlepsie bolo, ked som sa so svagrom rozpravala, on je este v skole, ze my sme sa ucili vsetkych svetovych autorov , a rozoberat diela, postavy atd. Oni asi nemaju sajnu ani o ich fr basnikoch a a nie to este o europskych ci svetovych.

Inak s tou rustinou fakt no comment.
29. dub 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este som zabudla, dnes sme boli na tom alergo, tak nastastie na atb nieje alergicky, ze to bolo len virusove to vyhadzanie.
29. dub 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, baby vyzera to ze sa stahujeme do Brestu, klub ponukol manzelovi lepsiu zmluvu ako tu:slight_smile:))ste tam niektora?
29. dub 2009 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gitar, ja som z Brestu :wink: A neni nahodou tvoj manzel hokejista?
29. dub 2009 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
Adi - tak uz tam konecne niekoho budes mat :wink:

co sa tyka nocnika a mojich spuntov - tak u nas je to :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: - vedia, ze cikat treba do nocnika - ale nesadnu si tam ani za svet :angry: , s tou vodou to robia podobne ako Sara a este niekedy donesu macika na nocnik, tak macik sa pekne vycika, ale nie moji drobci :angry:
uz sme sa ucili, ze sme boli doma bez plienok - a oni total ignoracia - ked sa pocikaju, tak vedia, ze je treba chodit s rozrkocenymi nohami - a tak ked sa pocika jeden, tak obaja zacnu chodit s rozkrocenymi nohami (solidarne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ), zahlasia mi ze "kaka" - ale to az bezpecne po tom, co uz je mlacka na zemi a kym cikaju tak sa pozeraju ako im to tecie :frowning2: :sweat_smile: (vsade sa pise, ze byt v pocikanom detom vadi, tak neviem preco to mojim nevadi, ked maju mokre teplacky, ci pancusky :angry: - este sa aj s rozkrocenymi nohami nahanaju :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - ja fakt neviem - zas som im dala plienky - lebo to obdobie, co som skusala odplienkovat neprinieslo ziaden osoh - skor naopak Mato zistil, ze ked mi zavola"kaka", tak ja dobehnem ako namydleny blesk a on ma potom vysmial, ze to nie kaka :stuck_out_tongue_closed_eyes: (a to nielen raz ale urobil si zo mna somara na gumicke - tak som mu potom z kuchyne kricala, ze ked sa mu chce, nech dojde on, ze ja uz nejdem :stuck_out_tongue_closed_eyes:..... - takze nateraz som to vzdala a zacnem znovu neskor :unamused: (ak by nas vzali v septembri do skolky - tak aj my musime byt propre - tak to som zvedava)
este som postrehla, ze nasa Ana sa boji pustit cikanie inde ako do plienky :sweat_smile: (par krat sa mi ju podarilo odchytit do nocnika a do zachodu - no bolo to viac menej silou a vtedy, ked si uz najprv trosku cvrkla - lebo ked som vedela, ze uz to ma na pokraji a dala som ju na nocnik - tak revala a driapala sa odtial von a pustila to potom vedla
:frowning2:

co sa tyka rozpravok - tak u nas frci oui-oui a train thomas a mickey (to najma kvoli tej pesnicke, co je na konci) a potom este reaguju na zvieratka a Mati na auta a lietadla
30. dub 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Ako vyslo slnko,neni casu na net :sweat_smile: Jasmi chodi 4x do tyz.do skolky po 3 hodky,tak mam casu aj na opalovanie,no paradicka :grinning:
Neviem,ci som vam pisala,ale cestou do fr som v blave platila za nadvahu batoziny 60€ a riadne ma to vytocilo :angry: Vedela som,ze mam tazsi kufor,ale vzdy mi to nejako preslo,ked ma videli samu s kociarok,mega kufrom,autosedackou a malou na krku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak sme sa rozhodli,ze v juli ideme autom na svk,pojdeme na noc,prikupime dvd prehravac-jasmi je fanatik na TV,takze ked nebude spinkat,snad vydrzi aspon pri krtkovi jeje.
My sme s plienkami na tom super,uz nema problem.Vcera sme cikali vonku pri ihrisku a tie pohlady mamiciek,co maju este pomaly skolopovinne deti v plienkach,tie by ma najradsej "zozrali".Ale pohodicka :wink:
A mala ma uz "velku" postel so zabranou,taku peknu detsku z ikei,veru uz z nej nie je to male dievcatko :cry: A tak zvazujeme dalsieho krpca do partie,uvidime,kedy sa podari...
Holky ako tak sledujem,je nas tu strasne vela s hokejistami manzelmi,vsak?Teda MM uz asi hravat nebude pre zranenie,ale ma dobru pracu,tak uz tu snad ostavame na dlho :slight_smile: Ale ako som ukazovala fotky vasich manzelov(alebo priatelov),tak sa tu vsetci navzajom poznaju-bud z fr alebo este svk.Tak by sme si mohli navzajom urobit nejake vylety,co poviete? :wink:
30. dub 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
adka-IP
30. dub 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Janka - u nas je to s tim nocnikem podobne. Minuly tyden jsem nechavala Leu bez pliny asi 3 dny, nejprve rev, nocnik ani za nic, curala kde se dalo jen ne dovnitr, druhy den se nechala premluvit, sedla si kdyz dostala bombon :sweat_smile: ale do nocniku nic a vycurala se mi do kalhotek 2 minuty na to a bylo ji to uplne jedno :sweat_smile: A posledni den delala to stejne co tvoje Anicka, snazila se to zadrzet cele dopoledne na nocnik kdyz jsem ji posadila, tak pustila jen par kapek a drzela a cekala az ji dam plinu na odpoledni spani nebo na vecer... Zkouseli jsme i to redukcni prkynko na wc, na stenu jsem ji nalepila obrazky vsech jejich oblibenych postavicek, aby tam jako rada chodila a nic.... Takze ja jeste pockam, me to za ty nervy nestoji. Vsecky deti se to jednoho dne nejak nauci, a u tech starsich deti to pak jde podle me rychle.
Jani, tobe vubec nezavidim, ze to uceni mas 2x :sweat_smile: :grinning:

Gijar, adka - ja jsem od Brestu "jen" 250km :wink:

Evuliki - Jasminka je sikulka s tim nocnikem, se nedivim ze ty maminy na hristi koukaji, ja bych taky koukala s otevrenou pusou :grinning: Jinak preju hodne stesti pri snazeni o druhe mimi :wink:
A kde vy to vlastne jste ve FR, nejak mi to vypadlo?
1. kvě 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek