• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
Ahoj Katko, tak my jsme u Rennes :wink: Jestli je to pobliz, posud sama :sweat_smile:
12. kvě 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katka, kde to je presnejsie??? Fakt netusim.
Blani, tak ty poznas tu moju rastlinku? Parada. Akurat neviem zohnat vhodny crep, do ktorehu ju zasadim. vsteko tak drahe a nam by sa hodil z palenej hliny s tmavozelenou glazurou, taky uz tam 1 mam a v nom irisy... To mam zase problemy :sweat_smile:
13. kvě 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcence - tak sa ozyvam asi po sto rokoch (teda aspon tak sa mi to zda)

u nas nic nove - stale je to tazke - a tento tyzden sa navyse pridali aj drobci - Mati nas zacal testovat- plakat, ked nas vidi odist - takze je to :frowning2: :cry:

Tini - u vas daco nove?

ahoj Katka :slight_smile:
13. kvě 2009 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo, znam. V CR to jsem videla na vicero domech a je to fakt pekne :slight_smile:
preju at najdes
13. kvě 2009 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj, tady to vazne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

hlasim 70 cm a 7kg760 Jsme na horni hranici krivek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. kvě 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka tak to je super, nas maly je taka francuzska petite crevette.

Jullian je uz zdravy a v pondelok ideme zase skusit jasle, tak dufam ze to neskonci ako minule s ATB.
16. kvě 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Blani - to im teda riadne narusate tie ich statistiky :grinning: :grinning: :grinning: - potom som zvedava, ci ti podobne ako skoro kazdemu, co poznam s vacsim babom - tak ci vam potom naordinuju dietu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Janka - inak dnes mi dosiel martinus - super rychlovka - v pondelok mi pisali, ze obdrzali platbu a dne ssom to tu mala ako na koni :dizzy_face: - takze este raz dik za tip :slight_smile:

drzte sa v jaslickach - ono co sa tyka chorob -tak to je asi take nutne zlo kazdeho dietatka, co ide do kolektivu - aj nas to postretlo - a to v priamom kolektive nie su :unamused: - takze asi sa tomu ti nasi drobci nevyhnu
:frowning2:
16. kvě 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, na hornej hranici? Sára v tom čase mala 9,2 kg :sweat_smile: a o 2cm viac a myslím, že krivky nikdy neprekročila.

Jani, koľko si platila poštu? Na Reunion by som sa asi nedoplatila, ale do FR by to mohlo byť rel. v pohode.
17. kvě 2009 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no podle tech jejich tabulek, grosso modo :wink:

holky od kdy se muze gluten/lepek?
17. kvě 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani tak som rada, ja som s nimi bola vzdy spokojna.

Bihan ja ked som si od nich objednavala knihy do AU tak postovne bolo skoro take ako cena knih, ale to ti oni vypocitaju a poslu mailom ci s postovnym suhlasis alebo nie.

Kulicka no pravdu povediac neviem presne, pretoze vsade sa pise inac. Niekde vravia po roku a citala som aj ze sa moze dat uz od 7 mesiaca ak je dieta kojene, tak si vyber :sweat_smile:
17. kvě 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucka - to co som kupovala ma stalo 13, a postovne 17, 4 :confused: - sice je to vela - ale tu by som mu nic take za tu cenu nenasla a tak som rada - urcite to vyuzijem pre decka i seba v buducnosti :wink:

Blani - niekde v carnet de sante je napisane, ze co sa moze od kedy :wink: - ja som sa viac menej drzala toho
17. kvě 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, s gluténom už môžeš pomaly začať.. vraj nie je ani tak dôležité kedy, ale aby to bolo pomaly a podľa možnosti ešte počas dojčenia.

Dobré poštovné :grinning: ale stále lepšie ako platiť za nadváhu v batožine :wink: Chystám sa zase si doniesť knihy pre malú zo Slovenska, to bude veselé.
17. kvě 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano vsem,
uz jsem tady dlouho nebyla, nejak neni cas.
Tak jsme stravili moc peknou dovolenou na horach, Filikovi se tam moc libilo, ani se nam nechtelo domu.

Taky jsem tady v Lyone natrefila na dalsi Cechy , uplnou nahodou v parku, bydli tu pres rok a to jen o dve ulice od nas, no nahoda :slight_smile:

Taky jsem koukala ze jste se bavily o tom babycook, ja prave taky spekuluju jestli koupit ci ne , Filik bude mit 5 mesicu a tak za mesic se nam blizi papani zeleninky

asi za mesic pojedem do Cech , uz se tesim .

tak se zatim mejte
18. kvě 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Tak mame za sebou pobyt na SK, tolko navstev som asi v zivote nezazila, vsetci chceli vidiet malu.cesta spat bola super, sli sme na noc a mala prespala vkuse 10 hod. Zajtra pride na par dni manz sestra, no mame to perne.
Tini ta rastlinka sa po slov povie pavinic a je fakt krasna.
Kulicka, ake pokroky robi Bubasek?
Inak, zistili sme, ze mala je alergicka na Weledu a dokonca aj na Le Chat bebe hypoalerg, tak pouzivam len mydlove vlocky na pranie, chuda velmi ma citlivu pokozku :unamused:
Aj u vas je uz take krasne pocasie? Kupili sme taky polostan tak sa mozme vybrat aj na plaz, konecne leto, huraa!
18. kvě 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
hjte holky,

diky za odpoved. Jani, no ja ti nevim, podle toho carnet de santé je spousta veci moc brzo podle me

no ja kvuli vecernim kasickam, ale nejdriv zacnu s ryzi. tak to dame jeste tak mesic a pak asi teda zacnu postupne s temi glutenovymi :stuck_out_tongue_closed_eyes:

hani, tak naposled ted v nedeli objevil novy zvuky, znicehoz nic a spoustu. Jinac uz skoro sedi sam. S prikrmama jsme uz taky zacali, ale mrkev nas zacpava :angry: zato petrzel koren dobry. Zkusime tenhle tyden courgette (zas mi vypadlo jak se to tu jmenuje).

Co vy? Jak se Judit ma? Jinak zdrava? :slight_smile:
18. kvě 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, ja som dnes mala behaci den, posledny vyjazd bol do Auberta, maju teraz 30% zlavy na sedacky, tak baby, co mate miminecka, nestalo by to za zvazenie? Ja som kupila Britax Evolvu, uz ma stve to vyberanie z auta do auta a navyse tu Britax aj tak vyuzijeme, teda aspon dufam :sweat_smile: ze z nej hned nevyrastie.
Alex ma od vcera sopliky, no ja neviem z coho. Zle spal, chudatko, no co uz.

Hanuk, no to je pech s tou alergiou na Weledu aj na Le chat, vysypala sa ti?
Pavinic stale nezasadeny, nemaju normalny velky crep.

Vcera som si urvala den pre seba a dala som si studijne volno na plazi :dizzy_face: btw, vsimli ste si, ze prevazna vacsina opalovacich kremov ma faktor 20 a viac??? Jak bolo niekedy normalne kupit s faktorom 2,4,6,8...atd a 15 to uz bolo pre belokozcov na dovcu v tropoch! Vcera mi k lehatku dali aj 3 vzorky Garnier Ambre Soleil SPF 30 zdarma a je to vidiet, som cmaritko ako predvcerom.
18. kvě 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, ja som aj doma používala na začiatku leta 10, potom 8.. a tu pod 30 ani neskúšam :grinning:
A Evolva je super :dizzy_face:
Inak už aj my začíname záhradkárčiť, konečne sme našli spôsob, ako nemusíme rastlinky polievať 2x denne, aby nám na balkóne neskapali.

Hani, stan máme aj my, ale pri vyšších teplotách je nepoužiteľný, je v tom ako v skleníku.

Blani, ty si varila normálny petržlen? :confused: To sa je? u nás sa to vždy používalo ako ochucovadlo.

Hani (bisule), nekupujte babycook, ale radšej parný hrniec, ak máte prípadne záujem variť v pare aj pre vás.. ja som sa do nášho zamilovala :dizzy_face:
18. kvě 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, jo jo, normalne petrzel koren ten bilej :wink: U nas se to dava do polivky, do svickovy, do spousty veci. A byl dobrej :stuck_out_tongue_closed_eyes: ten v ty detsky vyzive (Babybio)

Hani, taky bych se priklonila spis k parnimu hrnci a tycovymu mixeru. Aspon to vyuzijes i pro vas. My ho mame, ale to ho chtel manzel ten babycook :grinning: Ja to vidim spis jako kram navic, co se muze hodit, ale nezbytny to vazne nejni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. kvě 2009 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan , kulicka - parni hrnec mame a tycovy mixer taky , tak zustanem asi pri tom :wink:

hanuk - taky nas ceka dlouha cesta autem do Cech, tak jsem zvedava jak to maly zvladne, to jste meli Judit celou dobu v auto sedacce ? Ja jsem premyslela vzit korbicku , tam ho pripasat, aby se mohl natahnout a spinkat.

Pouzivate nekdo krem na opalovani od mustely?
18. kvě 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
bisule, my pojedeme na podzim az bude mit Bubas 9-10 mesicu a pojedeme v autosedacce, dos à la route. Ale je v ni v pololeze. No doufam, ze to prezijem :sweat_smile:
18. kvě 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No este dobre ze som nekupila ten babycook, parny hrniec je urcite lepsi, este nemam ale urcite kupim.
Tini ved pavinic mozes aj rovno do zeme zasadit k plotu.
Po ceste bola mala v autosedacke, ale my mame taku co sa da dat takmer uplne do lahu, draha bola jak slak, je to sice len do 9 kg a uz teraz ma hadam aj 6 - dmes ideme na prehliadku- ale ved chystame sa mat aj dalsie tak sa este vyuzije.
Z tej weledy sa vyhadzala, mala som aj bain aj lait a furt som nemohla prist na to z coho to je - ale na tvaricke to nemala, prestala som to pouzivat, mame teraz Oilatum a super. Akurat ma este nikedy zapareniny na zadku, fakt neviem ci z tej separacnej do bambino alebo z tych vloziek do itti bitti, boli niektore vase deticky z nich vyhadzane?
kulicko a kde si zohnala petrzel? tu maju len panais a nie je to ono.
19. kvě 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk, no to panais je petrzel :wink: jak to, ze to neni ono :sweat_smile: ?

nas Bubas byl vyhazenej na zadecku taky asi do 4 mesicu a pak se to spravilo.
A neboj, tu sedacku jeste vyuzijete. Oni ta miminka pak zpomali :wink:

Jinac babenky, jak to delate, aby vam babycook radne umixoval? Me to porad nechava kousky :angry: Mrkev vubec nedokazu rozmixovat a dneska jsem mixovala courgette, coz je mekky jako houno ze, a taky tam nechal :angry:
Sklepavam to, mixuju 10 minut a stejne :angry:
19. kvě 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, Blani, aj podla mna a slovnika panais nie je petrzlen, ale pastrnak :sweat_smile: ja som si to vsimla na vyzivke od Hipp, jedna je masko+panais a na obrazku je hruby biely koren a petrzlen to je len take tenulinke, nie? Ale ved to je jedno, ked chuti, tak je to ok.

Hani(Bisule), ja som mala vlani opalovaci krem od Mustely, ale nebola som spokojna, pretoze bol velmi hutny, tazko sa rozotieral a zanechaval biley film na cely den na pokozke. Skusmo som kupila od Uriage a celkom v poho.
Blani, mne babycook dobre rozmixoval, ja som tam trosku davala aj tu vodu, co skondenzovala a bola som spokojna. Ale zase casto som nemixovala, ked bol Alex uplne prtaty, tak to som skor kupovala hotove vyzivky, pretoze tie domace velmi nechcel, ale od zaciatku maska som uz menej mixovala a pekne papal aj z babycooku.
Hanuk, mala som vzorku Oilatum od koznej z KE, ale nejako sa mi nepozdvalo, vymenila som za Balneum. Ale ked Judit vyhovuje, tak je dobre, skoda tej Weledy, ale vlastne ja z Weledy pouzivam len kremik na ritku. A pavinic dame do crepu, lebo na tom mieste, kde ho chceme dat, MM raz planuje spravit terasu s dlazdickami a si mysli, ze ked bude v crepe, tak lahsie pojde odlepit zo steny a preniest :grinning:
Bihan, prezrad ten vas vylepsovak na zalievanie :wink: evolva mala dnes premieru a vcelku dobre, akurat ked som ju vcera montovala do auta, tak som zistila, ze mam kratky pas :confounded: tak som to musela modifikovat. Jedna skoda, ze nie je aj na isofix, ale ze tie sedacky gr(1)/2/3 uz nie su na isofix.
19. kvě 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, lebo na úúúúplne hladkú konzistenciu to musíš prepasírovať cez nejaké veľmi jemné sitko :wink:

Opaľovací krém máme Niveu už od mimina a nemám s ním problém.

Tini, mulčovacia kôra... sa čudujem, že som to nenapísala :grinning: Obsypala som všetko živé a balkóne a je to nádhera :dizzy_face:

Už sú aj 123 sedačky s isofixom.. teda videla som len jednu jedinú, ale už si na značku nespomeniem. U nás teda pásy sedia na bokoch v pohode, v strede som to skoro nezapla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsou jsou je to britax evolva :wink:

jaj, tak ted ctu ze ne... to je zvlastni
no kdyztak muzete napsat sem
http://www.mimibazar.cz/diskuse.php?forum=120
jeden pan tam radi

hm, tak to nebudu hrotit, mrkev uz nedam (mam sice sklenicky, ale strasne nas zacpava, tak zas az tak za mesic) a holt nam bude kakat kousky no :unamused: Tenhle tyden je to courgette, o vikendu najedem na brokolici, pak dame haricot verts a pak... se uvidi :grinning: Co vy na to? Dobrej plan?

jinak no ja jsem si rikala, ze to je spis pastrnak, ale to je velmi podobny. A navic byl fakt dobrej, jsem ochutnala a mnaaam :grinning: a to byl jen pastrnak+voda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
čaute holky,

už sem tu dlouho nebyla. byli jsme s malým v česku.
jinak musím říct, ten let s přestupem fakt strašně unavující. a do Katowic už fakt neletím, jedině Praha. jinak to ale dobře dopadlo, akorát jsem byla mooc unavená a malý taky.

ahoj Kuličko,

taky začínáme s příkrmy. je to celkem sranda... akorát nevím, kolikrát dáváte za den? Já dávám dopoledne zeleninku,a večer dávám strouhanou mrkev s jablkem a banánkem. tak nevím jestli se první měsíc nemá dávat jenom jednou denně? vím akorát že mi řekli naši že je to v pohodě.

no mějte se holky pěkně!
19. kvě 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte citam vas len nepisem som bez antivirusu uz mesiac pisem cez mobil ide to blbo pastrnak je sladsi a petrzel je horkejsi ake ovela viac aromatickejsii takze lepsi do polievky ale ako taky petrel tu nue je dosrat len ten pastrnak inak ja pouzivam mustelu avene kozmetiku pre deti a som uz roky spokojna ale pre pata uz toho roku som kupila niveu 30 faktor tini mas pravdu nie je nad isofix sedacky
19. kvě 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Napr. tieto sú 9-36 s isofixom.. nejaký Baby Point.. nepoznám http://www.babymax.cz/babypoint-2009-autosedacky-936-kg-isofix-hracky-20_435_436.html ale určite som videla aj niečo iné..

Blani, každopádne Evolva nemá isofix, to by som o tom niečo musela vedieť :grinning: Mne príde ukotvenie evolvy dosť v pohode na to, aby boal bezpečná aj keď nemá isofix.

Meleri, vitaj späť ;)

Erika, ty ešte stále bez netu? Veď avast je zadarmo :astonished:
19. kvě 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
19. kvě 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan ja ked zapnem pocitac tak h ed nieco chytim mamm itvorene vela aolikacii automaticky ja viemç ze je zadarmo ale ja ich nechcemm neda sa morivnat s nortonom360
19. kvě 2009 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek