• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Ahojte,

Blani, mne to tiez islo pomixovat ale vzdy som musela pridat aj trosku vody. Klasicky petrzlen som tu vzdy kupila na trhu, v obchode len pastrnak.

Meleri vitaj.

Ja som pre maleho minuly rok pouzivala opalovaci krem od La Roche-Posay 50 faktor, bol to spray takze sa rozotieral lahsie ako krem.
19. kvě 2009 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Meleri vitej, tak si koukej radne odpocinout jo?

Bihan BabyPoint je prej polska znacka a je to caca :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jsme dneska koupili slunecni brejle :slight_smile: Fesak je v nich, fesak! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. kvě 2009 v 19:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem dnes koupila La Roche-Posay 50, dobre se roztira a tak uvidim. Filipka jsem dnes hezky mazala a na sebe jsem zapomela tak jsem pekne spalena :unamused:

Holky, za 4 dny budeme mit 5 mesicu, takze jeste zadne prikrmy nedavame, myslite kdyz je takove vedro , ze mu staci porad moje mlicko a nebo jste nekdo davali treba cajicek nebo kojeneckou vodu ? Zatim vypada spokojene, tak nevim. Co treba ty Bihan , ty jses z tech teplych kraju :wink:
19. kvě 2009 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Bihan, pocuj, nechces si najst fleka v Auberte alebo v detskom krame? Ved ty si chodiaca encyklopedia, no fakt! Preco mi ta zenska hucala vcera, ze tie sedacky 123 nie su na isofix? Asi myslela len tych 5, co mali u nich v obchode :angry: no kazdopadne ja som na Romerky a Evolva je sikovna, a tiez sa mi zda, ze je velmi pevne prichytena tym pasom, snad nebudeme nikdy burat :pensive:
Baby point je polska znacka? nieco mi ten nazov hovori, ale neviem si vybavit ziadnu suvislost ...
Meleri, ahoj :slight_smile: vidim, ze este nikto nezareagoval, tak budem ja za najchytrejsiu supermatku :fearful: zatial Samsikovi staci len ta zeleninka na obed, s ovocim a hlavne surovym este trosku pockaj. Niet sa kam ponahlat.
19. kvě 2009 ve 22:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Blani, a skusila si uz obycajny zemiak/brambor?
A ten mulc je krasa, to si dali nasi u babky v zahrade medzi kriky... a susedia teploskovia to maju okolo olivy. Akurat mne sa to nikde nehodi :frowning2: tak ja zostanem pri kazdodennom zalievani.
19. kvě 2009 ve 22:30  • Odpověz  • To se mi líbí
tini :angry: :grinning: jsem chtela reagovat, ale malej me nenechal
toz meleri, hlavne na syrovou je jeste cas. Tak a ted jsem zapomnela co jsem to vsecko chtela napsat, pac se mi vzbudil syn.

Jo jinak Bihan, asi to nakonec vyresi cododo. Opet (a tentokrat bez kase na veceri) zaspal u me v pelechu. Probudil se, to jo, ale zaspal a prso nechtel. Tak snad, drz pesti :sweat_smile:
19. kvě 2009 ve 23:34  • Odpověz  • To se mi líbí
bisule, pokud si nerika casteji, tak mlicko staci pokryt jeho potrebu vody :wink:
to, ze je babypoint polska znacka jsem nekde cetla (nekde na foru MMB), ale ja mam od nich podlozku na prebalovani a je to tam v cestine :sweat_smile:
tini, ne brambor jsem nezkousela samotnej, doktora rikala, ze nemam, ze prej jsou v tom samy sajrajty (asi myslela pesticidy a ty traitement proti kliceni a tak), ale mam ho s mrkvi. tak az vycerpam to co jsem tu popsala, tak zkusim asi dat. Snad uz nas nezacpe.
Jinac meleri, jeste k tem prikrmum, ja jdu na to velmi zlehka, tzn zacnu jednou lzickou novy zeleniny, druhej den dam dve a treti tri. Pak dam den pauzu a zacnu s jinym druhem.
I kdyz se mi po tom sape, tak mu nechci rozharasit zazivani.
tak, a chlap me uz odhani od pocitace, pac chce taky na nem bejt, tak mam prej jit spat

jo a jeste... krutibrk qdgqrhgmqegmequrhg :angry: :angry: :angry: ja chci sirsi postel! Se vazne nevyspim, kdyz jeste mame i Bubase mezi nama, tak spim na krajicku, na boku ani hnout se nemuzu, vsecky klouby me bolej. To je strasny ty jejich pidipostylky :angry:
19. kvě 2009 ve 23:41  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj kulicko mas to gazke tak dobru noc
19. kvě 2009 ve 23:57  • Odpověz  • To se mi líbí
inac este som chcela dodat ze na babycook nedam dooustit ak sa orida trochu vody s varenia a olej alebo laslo tak to vzdy vyslo vymixovane hladke a to mam aj parny hrniec neda sa porovnat ja osobne som vzdy lutovala ze som ho nemala ori patovy
20. kvě 2009 v 00:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Tini, šak ale oni tu poriadne v predajniach nič nevedia :sweat_smile: To už musíš ísť kupovať s jasnou predstavou :grinning: ale každopádne tých pár 9-36 isofixových sedačiek mi fakt nepríde vhodných.. príliš vysoké, málo polohovateľné a hlavne čo bolo pre mňa dôležité, tak je Evolva v jednom kuse.. ten spodok sa nedá odopnúť, čo je bezpečnostné plus.

Blani, držím palec :wink: Ono to tak väčšinou býva, že mimi potrebuje viac cítiť maminu, než naozaj papať. No a Fr malé postele.. my máme 160-ku :grinning: takže so Sárou by sme sa v pohode vopchali.

No a zase nám idú posledné zuby, jedna špička už trčí, takže ostáva ešte 7 zubávko, tak som jej objednala náhrdelník s jantáru, som zvedavá, či to niečo urobí, lebo u nás sú zuby jasné - budí sa v noci a plače.

Bisule, 5m mi osobne ešte príde celkom skoro na príkrmy :wink: Nemáš sa kam ponáhľad, pokojne to posuň na 6 a neskôr. Sára príkrmy vôbec nechcela, tak sme začali až od 7m a nič sa jej nestalo.
20. kvě 2009 v 07:09  • Odpověz  • To se mi líbí
HOLKY dik za rady, ja jen mam starost o to aby nebyl dehydratovany v tomhle vedru :unamused:
Ale pockame pockame :slight_smile:
20. kvě 2009 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojte holky,

Kuličko, Tini,

děkuju! To jsem nevěděla. Byla jsem do toho zasvěcena v česku našimi, kteří se zhrozili že v necelém půl roce ještě nejí, no tak jsme mu občas něco dali (banánek). no ale pak mi to vrtalo hlavou a tak jsem se radši zeptala. dík. tak s tím syrovým ještě počkám. jinak s tou zeleninou to dělám taky. vždycky po týdnu. takže už jí mrkvičku a ted i cukinu s brambůrkem. a trochu masa jednou za týden. příští týden zkusím ten žloutek.

Jinak právě malý mi moc nejí, moc mu nechutná, sní málo tak dvě tři lžičky. akorát ten banánek s mrkvičkou to sní tak těch lžiček pět.

mějte se!
20. kvě 2009 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
meleri, z toho si nic nedelej ze ji malo, nektere deti ji hodne a pak v 7 ci 8 mesici zacnou zasejc uplne vsecko odmitat a jsou zas jen na MM :sweat_smile:
Ten nas by spapal i talir se lzickou, ale musim ho krotit, preci jen ten jeho zazivaci trakt je jeste moc moc krehkej.

Bisule, jo jo, jen pockej, ja vim jaky to je, taky jsem si rikala uz aby a chtela jsem aby uz uz papal prikrmy, ale vazne... pak bude papat celej zivot normalni jidlo, tak si uzivej toho, ze ti neodmita tuto a tamto a ze pekne papka :grinning: Pokud prospiva, tak co? Nektere deti zacinaji az v 9 mesici. Pry stejne prikrmy alespon z pocatku jsou na prd, jen kvuli chutim :stuck_out_tongue_closed_eyes: nic jinyho jim to nedava. No taky v takovym mnozstvi s jakym se zacina me to ani neprekvapuje. Tak vydrz, nema cenu to hrotit.

Dehydrataci poznas podle propadly fontanely, ale on by si rekl, ze ma zizu, vzdyt predni mlicko je prave na zizen, obsahuje malo tuku a hodne vody :wink:

Bihan, no my mame slabou 140 postel a fakt si tam obcas pripadam jako "mister corbeau perché sur une branche" :grinning: :angry: Prekecavam uz pul roku manzu at poridime sirsi, jenze jemu se nechce. No bodejt by jo, kdyz zabere 3/4 postele a jeste si lehne na storc :grinning: To on ma mista dost :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: No snad se utrhne a k narozkam mi nejakou sirsi poridi :sweat_smile:
20. kvě 2009 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ty brďo tak kojit do 9 měsíců! to bych asi nedala. teda já jsem ráda když večer mi ještě mlíčka dost zbyde. a navíc při těch vedrech ted..
tak to máte dobrý. no Samsonek bude asi vybíravý po mě..:slight_smile:

jinak spát všichni dohromady je super. my to tak máme od narození malého. sice mě za to všichni v rodině i kamarádky odsoudily......že furt někteří lidi mají potřebu ty děti někam odkládat.... a hlavně proč někomu vadí že usíná u prsu..nerozumím tomu.
20. kvě 2009 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
baby vy kojite ze? cim neskor zavediete pri kojeni tym lepsie. mas vela zie n ktore zacinaju s prikrmami az v 1 roku ked koja meleri masko este oickaj nepinahlaj sa najprv aspon mesiac dva len zelenina a potom lasko oomaly a zltko ak ti mozem poradit cim neskor tym lepsie az po roku
20. kvě 2009 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
jo jo eriko, my taky kojime
taky bych nikam nespechala, s masickem pry az po 3 tydnech od zavedeni zeleninky, ale si myslim, ze pockam az bude papat celou sklenicku zeleniny :sweat_smile: coz vychazi tak za mesic/mesic a pul
zloutku bych se nebala, ale dame taky az pozdejc

meleri, delej jak myslis. I s tim spanim. Nam malej pendluje mezi svoji postylkou a nasi a zaspava celkem slusne vsude :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ze nekomu vadi, ze zaspava u prsu... tobe to vadi? ne? tak na toho nekoho prd :grinning: at si keca co chce. U jeho prsu samsonek nezaspava :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak!

holky latkovacky, kterou davate na noc? My ted jedem na noc jednorazovky :confounded: pac vsetky latkovky bud "stipli" body a tudiz byl celej mokrej nebo jinak utekly, takze kazdy rano byl celej mokrej :angry:
20. kvě 2009 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj Eriko, Kuličko,

děkuji moc. už jsem poučena a informována s těmi předkrmy. Děkuji i Tini. naši o tom mluvili dost lehkomyslně, a otec mu už dokonce cpal i jogurt s marmeládou, což jsem fakt řekla NE. takže zůstaneme jenom u zeleninky. a mamina vzpomínala jak můj děda dával takhle malým dětem kousek salámu..:(

Kuličko,

jo každý po svém, jen mě to dycky naštve ty kecy..hlavně od příbuzných...prostě já nedělám trénink jak někde ve staré Spartě...

Já nevím, taky dávám na noc papírové. látkovou jsem dala jednou - popolini a oprudil se strašně. tak to na noc nedávám. páč přes den co hodku nebo dvě přebaluju ,ale v noci by se mi nechtělo k tomu stávat. ale ta popolini panda mi neprotekla a to ji měl fakt celou noc.
20. kvě 2009 v 15:58  • Odpověz  • To se mi líbí
meleri, nenech se vytocit, odkejvej a mysli si svoje :grinning: Pomery se zmenily! A ty jsi matka, tak ty rozhodujes. Hotovo puntik :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Se ti nedivim, ze nechces v noci vstavat, ja toho mam plny kecky jen s kojo, jeste k temu prebalovat, by me trefilo :sweat_smile:
20. kvě 2009 v 16:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

Peti ja som tiez malemu zacala davat surovu zeleninku a ovocie az neskor. Zacinali sme len s varenou nad parou.

Francuzske postele :sweat_smile:, to som bola velmi prekvapena ze mali vsade len 140 alebo 160. My mame teda 180 ale to sme si na nu museli dost dlho pockat.

Peti nas maly teda spava vo svojej postielke, iba ked je chory, alebo ked som ho oducala od nocneho kojenia tak spal medzi nami, ale aj to pocuvam, ze uz by mal davno byt vo svojej izbe a kolegovia do Francka vzdy zabrdaju ze ci bude do 18-nastky s nami spat. Mne to nevadi ze je s nami a aj keby spal medzi nami by mi to nevadilo, len ked bol mensi a bol medzi nami, tak sa vzdy len jasil a nechcel spat.
Inac uz spava celu noc a posledne noci sa uz ani nebudi, ze mu cumlik vypadol. No ale rano o siestej ked vstane tak to ho musim hned nakojit. Takze kojim uz len rano a vecer.

Blani, nas maly bol dost ucikany v noci, kym som ho kojila v noci a ked som bola na SVK, tak som mu kupila little lamb plienky na noc aj s vrchnymi gatkami a tie mi neprecikal.

Dnes vecer idem do Dinard, zajtra si spravime pique-nique pri mori trosicku, tak sa tesim ze vypadneme odtial to. SKoda len ze Franck ide v piatok do prace, inac by sme tam ostali az do nedele.

Pekny predlzeny vikend vam prajem.
20. kvě 2009 v 16:21  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Kuličko,

jo, je to někdy těžké..radši fakt odkývat a udělat si po svojom. :slight_smile:

jinak jo už bych se ráda taky někdy vyspala celou noc! :( no myslím že si ještě počkám. tak si vzpomínám jak se to spalo v těhotenství..sice v té nemocnici to byl někdy maras..

Janko,

jo už jsem poučená, naštěstí toho zas tak moc nebylo..jinak vůbec nevím jakou máme velikost postele, ale je velká. :sweat_smile:

tak super, tak už se konečně vyspíš! to je fajn, že se to tak rychle naučil. stejně je to zvláštní každé dítě je fakt jiné..některé spí s rodiči rádo, některé to ruší.
20. kvě 2009 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Teraz uz ano, to oducanie trvalo nieco vyse tyzdna. Jullian ked rano vstane o tej siestej tak ho nakojim, ale ho hned potom prekladam a pekne zaspi a spinka este hodinku, ale ako nahle ho necham po nakojeni medzi nami, tak po nas zacne skakat a je po spanku.
20. kvě 2009 v 16:52  • Odpověz  • To se mi líbí
janka super :dizzy_face: ze uz spinka sam a celou noc
20. kvě 2009 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
jani ahoj tiez som rada s tebou ze maly uz hajka sam tak sa ti to podarilo pekne rychlo baby nenechajte si kecat do kojenia a podobne ste matky a same najlepsie viete
20. kvě 2009 ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte dobre ra ko vam prajem s mojho mobilu sa vam ozyvam znova dnes je krasny den tak si ho uzite hlavne vy na juhu si uzivate slnka
21. kvě 2009 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky jak je to s tím bramborem, zemljakem či jak se to řekne slovensky..pediatrička mi řekla, že v pohodě..ale manžel mi dneska říkal, že je v tom prý taky ten lepek!! a já dávám brambůrek jako základ ke všemu...např. brambor a mrkev nebo cuketa nebo brokolice...

tak nevím, mám to přestat dávat?
21. kvě 2009 v 19:45  • Odpověz  • To se mi líbí
lepek v brambore? Jaj, tak to fakt nevim.

Jinak ja to nevydrzim a asi zasejc budu kojit v noci jak si Bubas rekne :confounded: Uz 2x za sebou mi hodinu plakal nez usnul na hodku a pak bumbal jak kdybych mu tejden nedala :frowning2: Je to hrozne o nervy :frowning2:
21. kvě 2009 ve 22:57  • Odpověz  • To se mi líbí
meleri, tak jsem nasla tohle, snad ti to pomuze :

ZAVÁDĚNÍ PŘÍKRMŮ

1.Kdy začít
Doba vhodná pro zahájení příkrmů je v ukončených 6 měsících (180 dnech) u kojených i nekojených dětí. Dříve se doporučovalo začít s příkrmy u nekojených dětí o dva měsíce dříve. Nyní se doporučuje začít v 6. měsících i u těchto dětí (Kudlová, Mydlilová: Výživové poradenství u dětí do dvou let). Pokud mladší dítě neprospívá nebo má hlad, poraďte se s dětským lékařem. Matky dětí zatížených alergií (tj. otec či matka dítěte mají alergii – na potraviny, senou rýmu, astma apod.), by své děti měly výlučně kojit o 1 – 2 měsíce déle. Opět se poraďte se svým lékařem.

2.Čím začít
U nás je zvykem začít zeleninovým příkrmem. Začněte jedním druhem zeleniny (vařená mrkev, brambor). Novou zeleninu zavádějte s odstupem 2 – 4 dnů. Pokud by dítě nějakou potravinu nesnášelo, tak by se snadněji poznalo, o jakou potravinu se jedná. Zeleninu uvařte do měkka a důkladně rozmačkejte vidličkou nebo rozmixujte. Můžete přidat trochu odstříkaného mateřského mléka. Pyré by mělo být z počátku spíše řidší. Přidejte malé množství kvalitního olivového oleje lisovaného za studena. Zpočátku stačí 1 – 2 lžičky 1 – 2x denně. Buďte trpěliví! Děti si na novou stravu a nové chutě musí postupně zvyknout. Nadále kojte dle potřeby dítěte. Mateřské mléko je první měsíc zavádění příkrmů pro dítě stále hlavním zdrojem živin a energie.

Vhodná zelenina:
Brambora, okurka, cuketa, dýně, pastiňák, petržel, mrkev, tuřín, kedlubna, hlávkový salát, červená řepa, pórek, květák, brukev, bílé zelí, červené zelí, čínské zelí, hrášek, lilek, růžičková kapusta, brokolice, mangold, sladké brambory – batáty.
Když si dítě zvykne na zeleninu (nebo po 3 týdnech), začněte do ní přidávat důkladně uvařené a velmi jemně nakrájené libové maso (krůta, králík, kuře, hovězí, jehněčí, kachna). Zpočátku asi polévkovou lžíci na dávku.
Jako druhý příkrm podávejte ovoce. Začněte jablkem a banánem, nejlépe v době, kdy si dítě zvyklo na zeleninu. Jablko můžete nejprve podusit. Tepelně upravené ovoce (i zelenina) méně často vyvolávají alergii.
Postupně podávejte nové druhy ovoce, nejlépe s ohledem na sezónní výskyt.

Vhodné ovoce:
Sladká jablka, hrušky, meloun, třešně, vinné hrozny, borůvky, švestky, mirabelky, meruňky, broskve (doporučuji zvýšenou opatrnost).

POTRAVINY KTERÉ JE LEPŠÍ VYNECHAT DO 2 LET
Citrusy, kiwi, ananas, mango, fíky, datle, jahody, med, kompoty, černý čaj, bílek, skořice, kari a exotické koření, rajčata, luštěniny (začít nejdříve červenou čočkou), kyselé zelí, rybíz, angrešt, maliny, ostružiny, paprika (do 18 měsíců), ředkvička a ředkev (do 18 měsíců). Ořechy, mandle, pistacie, slunečnicová a dýňová semena - do 3 let

Co je ještě dobré vědět?
- Pokud dítě v 6 měsících, kdy začínáte s příkrmy, ještě samo nesedí (tj. samo bez opory na zemi), krmte ho v autosedačce. Děti začínají sami sedět přibližně v 9 měsících. Je to ale individuální. Rozhodně na dítě s vývojem hrubé motoriky nespěchejte!
- Potraviny pro kojence vařte ve schválené kojenecké vodě.
- Vhodné nápoje jsou: Převařená kojenecká voda a dětský čaj bylinkový a ovocný určený pro daný věk. Čaj není potřeba sladit. Zkuste se přislazování co nejdéle vyhnout, alespoň do jednoho roku. S podáváním ovocných šťáv nespěchejte.
- Do jednoho roku potraviny kojencům nesolte.
- Do jednoho roku nepodávejte tvaroh, protože obsahuje hodně bílkovin.
- Do jednoho roku nepodávejte neupravené kravské mléko. Přibližně od 10. měsíce můžete použít plnotučné mléko k přípravě pokrmu (např. bramborové kaše), ne však jako nápoj.
- Odborníci se plně neshodují v otázce podávání lepku. Nejčastěji se uvádí podávat potraviny obsahující lepek nejdříve od 9. měsíce. Je to klasické pečivo, těstoviny a některé kaše. Lepek neobsahuje kukuřice, rýže, pohanka, jáhly a amarant. V 6 měsících můžete tedy začít podávat rýžovo-kukuřičnou kaši pro kojence. Tyto kaše jsou obohaceny některými minerály a vitamíny (např. železem, zinkem).
- Informace uváděné v letácích firem vyrábějících potraviny pro kojence jsou velmi často nepřesné a zavádějící. V případě nejasností se raději přímo ptejte svého dětského lékaře. Nenechte se zaskočit tím, že tyto letáky dostanete často právě u něj a také už v porodnici.

zdroj : http://www.predporodni-kurz.cz/foto.php

No usuzuju z toho vseho, ze lepek obsahuji pouze zrna jako je psenice, jecmen, oves, zito atd.
21. kvě 2009 ve 23:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Brambory mají velmi významný obsah antioxidantů a selenu, které chrání lidské buňky a tkáně před kardiovaskulárními chorobami, rakovinou, předčasným stárnutím a posilují imunitní systém. Brambory neobsahují tuk, cholesterol, lepek ani alergeny.

http://www.consultants.cz/vysocina/clanek.php?id=4615

duvryhodnost zdroje je ale velmi diskutabilni

se muzu zeptat mamky, je doktora :wink:
21. kvě 2009 ve 23:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj Kulicko,

to je super, no přečetla jsem si to. s tím bramborem mě nahlodal manžel. je fakt že to obsahuje škrob, a n evím taky jestli je škrob zrovna dobrý, ale s tím bramborem jsou ty příkrmy chutnější. Malý nechce moc jíst.

jinak co jsem přestala dávat tu syrovou mrkev tak zase nekaká..:(

jo určitě koj jak chce zvlášt jak jsou ta vedra..

ahojt!
22. kvě 2009 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Kulicka, velmi dobre info, odlozim si to na neskor. Mne sa tiez zda, ze to zavadzanie prikrmov netreba uponahlat. Aj ked je skoda, ze akurat budeme odtialto odchadzat, ked zacneme podavat zeleninku a ta tunajsia sa asi neda s tou v Nemecku ani porovnat.
Aj u vas je inak tale teplo? My tu mame 30 stupnov, chuda mala ma v zahyboch potnicky - co uz ked je taka bacula - ma necele 4 mesiace a 6,4 kg.
V nedelu ideme do tych Pays de Cathares, esteze sa ma ochladit, to by sme asi museli od 10 do 17h niekde preckat v pivnici :wink:
Nemate nahodou info o Karolinke? Uz dlhsie sa neozvala.
Zelam krasny predlzeny vikend. Co to vlastne oslavujeme?
22. kvě 2009 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek