• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
taky jsem tuhle na ni myslela, na holku jednu usatou :grinning: Ted by mela mit brzo termin :astonished:
22. kvě 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo, tak jsem to nasla. 8 cervna :wink:

neoslavujeme ascencion nahodou?
22. kvě 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky :slight_smile:

ako travite predlzeny vikend? - ja si vychutnavam deturence - tiez mam volno - od stvrtku az do pondelku a tak sme casto spolu von (teda iba rano - kedze potom je aj tu velmi teplo) - vcera som dokonca vytiahla bazenik na balkon, nech sa tosku cvachtaju a rada by som aj dnes, no akurat sa trosku zatialhlo - tak pockam ako bude ked mi vstanu (sice este mi nespia, no v postielkach uz su - a pocujem ich ako vystrajaju - ja som zatial ako myska seda niekde v kute - len aby ma nepoculi a napytali sa von z postielok - lebo to by som potom zas nic z ich siesty nemala ani kavu by som si nestihla vypit) - akurat ako vam to tu vypisujem tak som musela zasahovat - zas som mala obepostielky cugrunt vyhadzane do prostriedku izby (este ze matrace nedokazu zodvihnut :grinning:)

no a kavu mam uz tiez navarenu - tak hadam nebudm dlho otalat :wink:

inak sa tesim z toho, ze sa oteplilo - vcera som si bola nakupit nejake trika do prace (kym som chodila iba tuto kolo domu, tak mi aj tehu veci boli dobre :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - no teraz akonahle idem medzi ludi tak aby to malo aj nejaku fazonku :sweat_smile: - tak uz sa tesim na soldy (aj ked sa mi zda ze niekdtore obchoody uz soldovali niekedy v aprili :confused: )

inak co je s Karolinkou - aj mna uz to napadlo (najma po tej nehode vrtulnika pri bastii) - ale som si vravla, ze Karolinka este nemala termin a ze oni byvali niekde pri Ajacciu - takze dufam ze su vsetci v poriadku a ze sa im dobre dari
23. kvě 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, jee o tom vrtulniku nic nevim :confused:
No snad jsou v poradku

tak sup sup na kafco :dizzy_face:
23. kvě 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
k tomu vrtulniku - nehoda sa stala niekedy na prelome april-maj - zomrelo tam 5 ludi vratane novorodenca a jeho maminky, co ich prevazali po porode do nemocnice (vtedy som si pomyslela na Karolinku, ze oni tusim byvaju na opacnom konci ostrova, tak su hadam v poriadku, ked termin maju mat az o dva mesiace :sweat_smile: )

inak moji drobci dnes nespali ani minutu - tak som z toho na nervy :frowning2: :angry: - v byte ako po vybuchu a ja dobre ze nie na praskoch :stuck_out_tongue_closed_eyes: - lebo unaveni su, len sa im neda spat a z toho ze su unaveni - tak su mrzuti a nervozni a vsetko im vadi a len si robia na zlost :unamused: (v takychto chvilach by som rada menila so single maminkami :sweat_smile: )

inak pohoda - verim, ze zajtra bude lepsie (hlavne dufam, ze bude menej dusno - lebo tunajsie dusne pocasie je dost tazko znesitelne :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
23. kvě 2009 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, no ta nehoda bola strasna, ta mamina mala rizikove tehu, zacala mat kontrakcie, tak volali kvolu tomu rizikovemu tehu samu, nechceli prist, tak sa vydali sami na cestu vlastnym autom s manzom, ale cestou sa jej pohorsilo a nahodou natrafili na gendarmov, co stali pri ceste, zastavili, povedali, co sa deje a ti gendarmi volali samu, poslali vrtulnik, dieta sa narodilo vo vrtulniku a kedze bola zla viditelnost alebo noc (neviem presne), pilot nabural do nejakej hory :cry:
Siestujete??? ja cakam, kedy sa krpec zobudi a to bude zase az do vecera o zabavu postarane...
KOnecne sa mi podarilo namontovat sietku proti komarom na okno, nie ze by tu mali sietku, co sa da kupit na meter a zbuchat doma nejaky ram, vsetko musi byt tak sofistikovane a predumane :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Vo stvrtok som zase bola na plazi a ked bude pekne pocko, tak pojdem aj zajtra, MM s Alexom idu so znamymi na celodenny vylet a ja si budem lebedit v knizkach.
23. kvě 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj, to je ale smutne :frowning2:
23. kvě 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
O vrtulníku som aj ja počula a dosť ma to rozhádzalo :frowning2: Že mala kočka rizikové, som nevedela, len som nechápala, prečo keď už tam zo Samu boli, ju nenechali porodiť doma a potom odviezť do nemocnice... aj tak porodila vo vrtulníku.. asi by to nič nezmenilo na veci, ale zase kto vie....

A nebojte, Karolínka to nebola :wink:

My sme dnes mali byť na víkend na horách, ale je tak na pííííp počasie, že sme sa vrátili už dnes, hoci sme mali zaplatenú ešte nedeľu. Keď sme včera išli na hory, tak sme schytali takú fajnú búrku, že sme išli 60-kou na štvorprúdovke, cesta serpentínam do kopcov na zabitie... nakoniec "susedia" začali o jedenástej neskutočne jačať, absolútne nereagovali na búchanie, o polnoci sa konečne uložili a vedľa za tenučkou bariérou spala nejaká ženská, ktorá v jednom kuse chrchlala (nechutne kašlala) a chrápala.. na nervy! Tak sem sa aj so Sárou o polnoci sťahovali do obývačky - ma na gauč a ona mala našťastie postieľku na kolieska...fuj.. som rada, že sme už doma, ale urobili sme si pekný deň na pobreží :dizzy_face:

A dnes prišli korálky s jantáru, tak sa z nich hrozne teším, lebo majú magnetické zapínanie, takže sa dajú potiahnutím ľahko rozopnúť a Sáre sa hrozne páčia :dizzy_face:
23. kvě 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte biha n potom daj vediat ako pimihli jantarovy nahrdelnik
23. kvě 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte Francuzky :sweat_smile:
Tak hlasim ze zijeme :grinning: :grinning: :grinning: je od vas mile, ze ste ma tu spominali.
V poslednej dobe som nejako na nic nemala cas - stahovali sme sa, tyzden pred zaciatkom stahovania draheho operovali na slepe crevo, ja s velkym bruchom.... a este k nam aj dosla na tyzden jeho sestra s rodinou.... si viete predstavit :unamused: Najprv nam v telefone povedala, ze nam pride pomoct, kedze ja som bola na konci osmeho mesiaca a drahy tyzden po operacii, ale ked dosli, uvedomili sme si, ze sem prisli na dovolenku....Takze sme sa stahovali sami a museli sme sa starat este aj o nich a den pred odchodom nespokojni zahlasili, ze oni sem za nami prisli a my sa pokojne stahujeme a nevenujeme sa im :angry: Akoze skoro ma porazilo... Bolo toho ovela viac, ale to by som popisala snad 2 strany... Hlavne ze je to za nami, sa citime s muzom ako dvaja "guerriers" :grinning: :grinning: vsetko sme sami zvladli, napriek vsetkemu :wink:
Ta nehoda co sa tu stala to bolo na severe, presne cez tu dedinu sme sli, ked sme boli po priatelovu sestru na letisku. Od nemocnice je to asi takych 30-40 km, cesta je uplne nova, len par zakrut :confounded: a vrtulnikom to malo trvat max. 15min.... Hrozne nieco.
24. kvě 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
karol ahoj moja zlata super ze si v poriadku na nasteva ni co ti budem hovirit ridinu si nevyberies hlavne ze to mate uz za sebou ale bolo to dost drze od nich prezila si urcite piriadne nervy
24. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Karol,

To bych je teda hnala :angry: svinskym krokem :angry: Aspon by uz neprisli :grinning:
No hlavne, ze jste vsichni tri v poradku :dizzy_face:
24. kvě 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika no to mi ver ze mi nebolo vsetko jedno, lenze ja som (nastastie) tym jej poznamkam nerozumela kedze s bratom sa rozpravaju po marocky.... Ale tak skoro ich uz dufam neuvidime :sweat_smile: A to som su myslela ze bude viac chapava kedze ma 6mesacnu dcerku takze bude vediet ako sa zena citi na zaciatku 9.mesiaca.....
Blani vies to by bolo tazke.....pohadat sa, alebo ich dokonca vyhnat....kedze sa s bratom vidia veeeelmi zriedkavo. Najviac mi je luto mojho priatela, lebo zostal ako obareny, mal o sestre uplne iny obraz a bol z toho dost v soku, coho je vlastna rodina schopna.....
24. kvě 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
karol je mi to luto ze si mala taku trpku skusenost mas pravdu na jednej strane je dobre ze im nerozumkes ked sa rozpravuju ale na druhej .e to strasne deprimujuce ked nemozes branit jazykom ktorelu rozuleju obe strany vies co si myslim ale neuraz sa podla toho ako ich piznam za tie roky je to predsa len ina mentalita ze jeho sestra neako nemoze priznat ze si v rodine mozno ze ona mala vyhliadnutu inu zenu pre neho ved vies ako to u nich chodi teraz bude na tebe jej vytriet zrak ze si 100 krat kepsia zena pre neho ako neaka marocanka...... Drz sa mi moja hlavne ze rodina je daleko od vas ako u nas ver mi niekedy to ma aj vela vyhod drz sa a babo bude kedy moja prepac nemam pc len cez mobil pisem ... Ako sa citis?????
24. kvě 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo karol, ja vim ze to neni tak jednoduchy :pensive: Jenom me to nastvalo za vas.
Hlavne, ze vas to nerozhadalo. Drzte pri sobe :dizzy_face:
Jo jo, jak se citis? Porad dobry? Nebo uz natejkas :sweat_smile: Spis dobre? Dlouho? Pekne odfukuj, ju? Drzim pesti, at vsecko probehne co nejlip :dizzy_face: uz to mas za par :slight_smile:
24. kvě 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Karolínko,

tak to muselo být hodně těžké..hlavně že už je to za váma.. A to přiletěli z Francie nebo z Maroka? Hlavně odpočívej!

Síleně to letí, dívám se že už si v 39 tt! Už za chviličku tady bude mimčo.. :dizzy_face:

Jinak tady jsou pořád strašná vedra..je to hrůza..nedá se nic jiného než sedět v parku nebo chodit k vodě.

Tak jsem se rozhodla že zajdu na to plavání kojenců, když už má malý 6 měsíců. Absolvovali jste to někdo? ženská mi nebyla nic moc schopna říct, tak doufám, že stačí ty plavací plenky..v česku vím že to probíhá jinak..

ahojte!
25. kvě 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mám novinu ;) Ak donesiem papier z nejakej fr. univerzity, ktorá mi potvrdí moju úroveň štúdia na Slovensku, tak od augusta nastupujem do školy na prvý stupeň :dizzy_face: Navyše miestna univerzita ponúka podobný program, ako mám ja, takže by to nemal byť problém.
26. kvě 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeej Bihan,gratulujem k praci! Nakoniec tam este ostanete natrvalo,co povies :grinning:
My sme tu mali tyzden nasich-boli tu prvy krat,tak sme chodili tyzden po vyletoch,bolo uuuuuzasne :dizzy_face: A boli sme aj v Niglolande,co mi prislo omnoho lepsie,ako Disneyland....Za polovicne vstupne,omnoho viac atrakcii a hlavne pre malu.
Karolinka,nech ti to rychlo ujde a coskoro sa uvidite s malickou :slight_smile:
26. kvě 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evuliki, to nehrozí, MM nastupuje od bud. leta na stáž na juh FR, to sa už nedá zrušiť a keby aj, tak zase 3 roky na ostrove sú až až :grinning:

Výlety boli určite super, naši ešte vo Fr neboli, na ostrove už ani nehovorím.

Čo vy, ako ste na tom s rozhodovaním o druhom potomkovi?
26. kvě 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika aj ja pisem len z mobilu lebo tu v novom nemame pevnu linku ani net, iba ja na mobile. Vies ta jeho sestra sa praveze ku mne stale dobre spravala, aj ked sme my boli u nich (a to mala ich dcerka iba dva tyzdne) tak bola uplne v pohode. U nich v rodine su velmi otvoreni, kazdy si partnera vybral sam, ved ona sama je uz treti krat vydata.... Skor si myslim, ze je to zo ziarlivosti. Asi si tu u nas vsimla ako zijeme a to ju nejako premohlo alebo co..... Lenze ludia vidia stale len tu peknu stranku, nevidia ako drieme na to aby sme mali aspon to malicko co mame, ze sme sa za pat rokov stahovali uz snad 9krat (uz ani neviem presne :sweat_smile:) A ako vravim najviac bol z toho vykolajeny moj priatel kedze svoju sestru videl uplne inu a predsa on ju pozna dlhsie nez ja :wink: A k tomu jazyku-mne to vlastne aj vyhovovalo ze som nerozumela, ved naco sa budem v tehu rozculovat a aspon som sa o nich dobre za ten tyzden postarala. Lebo keby som vedela ze podpichuje tak by som bola neprijemna a ten tyzden by sa mi zdal dlhy ako rok. Tak to aspon zbehlo, sli domov a my mame pokoj.
Meleri oni byvaju v nemecku :wink:
Blani citim sa celkom fajn, nic mi neopucha len tie horucavy su hrozne. Tak cely den som doma v chladku a vyliezam az vecer :grinning: Spim celkom dobre, okna otvorene dokoran aj na wc len tak 1-2 krat. Mala obcas dost silno kope a niekedy mi tak divne strekne do laveho bedroveho klbu ze ked stojim tak skoro spadnem az podskocim. Neviem co to moze byt. Najblizsiu kontrolu mam vo stvrtok tak som uz nesmierne zvedava co mi doki povie. Lebo tie ich kontroly raz za mesiac najma takto na konci ma prekvapuju. Na SK uz chodia davno kazdy tyzden....
26. kvě 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan tak to je super, drzim palce nech to vsetko vyjde :slight_smile:
Juuuj mne sa ani nezda ze mala uz moze byt s nami den co den :sweat_smile: ze uz zacnem pouzivat vsetky tie oblecka a plienocky.....mne to nejako rychlo zbehlo :sweat_smile: Vacsinou sa uz zeny nevedia dockat porodu a mne sa nejako nechce :grinning: snad nebudem prenasat, lebo som pocula ze psychika hra vela.... Bihan a beriem aj tie homeo co si mi poradila tak pevne verim ze to aspon trosku zaberie :wink:
26. kvě 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeje Bihan,takze opat pojdete do teplucka na juh FR,zaaavidim veru :slight_smile: Co by som ja dala za to,aby tu bolo aspon par dni po sebe teplo a neprsalo....
No o druhom miminku sme sa rozpravali s MM,ale kazdy sme to asi pochopili inak :sweat_smile: Sme sa dohodli(teda ja som sa dohodla),ze by sme chceli letne babo,takze by sa zacalo pracovat az po lete,no on to zobral po svojom a zacal pilne pracovat hned :grinning: Takze uvidime.Ale v lete chceme ist aj s malou k moru,no uz som jednu dovolenku absolvovala ako tehu a tak by som uz chcela travit dovcu pod slnkom a bez obmedzeni...
Prave som volala s mamcou a je u nich na SVK 31 stupnov hehe,to som zvedava,ake tam bude leto....
A inak mozem zahlasit-Jasminke zacinaju rast vlasky jupiii :dizzy_face: Ide to sice velmi pomaly,ale nejaky naznak porastu sa jej na hlavicke tvori :grinning:
26. kvě 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, no same dobre spravy!!!
Bihan, drzim palce, aby to vyslo :dizzy_face: A uz sa tesim, ze od buduceho leta budeme skoro susedy, co je to 116 km?
Karol, teraz pojdes na kontrolu a tu dalsiu mozno uz nestihnes, lebo uz budete mat miminecko. To ubehlo!

Mna dnes strasne seklo v chrbte, az som spadla na zem, uz som si dala Ibuprofen a pomaly to zabera, aspon chodit mozem ako-tak. vecer mame kazdorocnu susedsku party, snazila som sa upiect bublaninu s marhulami, take divne vyslo :confounded: no co uz.
Evuliki, kam sa chystate k moru? Tu alebo mimo FR?
26. kvě 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeje to ta susedska party je po celom fr???Lebo aj tu su vsade letaky,no zacina to az o 8 a to este MM nebude doma,a ja sama by som si tam asi vela nepokecala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tini k moru nam je jedno kam pojdeme,ideme na svk zaciatkom jula a co najskor chceme ist na dovcu odtial-nejaky lastminute.Urcite europa,aby to bolo ako-tak civilizovane a najlepsie nejaky ostrov.Mate nejake navrhy holky?Chceli sme Korziku ale zo SVK je to dost komplikovane,Grecke ostrovy su uz dost nizko=asi dost teplo....Tak nam vychadza asi Norsko,podla mojich podmienok :grinning: No a spanielske ostrovy su tiez dobry napad,tak som sama zvedava
26. kvě 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este som chcela-v pondelok je sviatok???Lebo mi dnes vraveli,ze skolka je zatvorena,tak teraz neviem :sweat_smile:
26. kvě 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, v pondelok je sviatok.
a s tymi susedskymi partami neviem, ja som myslela, ze len tu u nas, ze sme taki druzni :grinning: vlastne pred 3 rokmi to tu bolo dokoncene a nejak odvtedy sa organizuje raz za rok taka party...kazdy donesie nieco a je to. U nas to zacina o 18.30, kedze my tu mame same male deti.
26. kvě 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Bihan gratulujem a drzim palce.

Karolinka jeeejda to fakt strasne rychlo ubehlo,len nedavno si nam to tu oznamila :wink: Drzim palce.

Susedske party budu asi po celej Fr., kedze je to aj u nas a tu sa teda skoro nic nedeje.

Maleho mam teraz v halte garderie, je tam 8x ale place stale. Vcera bol prvykrat sam hodinku tak to ju celu preplakal :frowning2: Ked pridem pre neho tak sa na mna zavesi a nepusti ale akonahle vyjdeme von, ani na mna nepozrie a taku polhodku ma igoruje :sweat_smile: Dufam ze si zvykne. Pekny den vam prajem a ja si idem pre mojho prcka.
26. kvě 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
V pondelok je zas sviatok? To som ani nevedela :sweat_smile: oni tu tusim kazdy tyzden musia mat aspon jeden "jour ferie" :sweat_smile:
Tini no ved mne sa ani nezda ze uz kazdy den to moze prist, nejako rychlo mi to zbehlo.
Inak o tej susedskej party pocujem po prvy krat :confused: ale tak korzicania su stale mimo.....
Jani tak to mas maleho "herca" doma, ze najprv sa na teba zavesi a potom odignoruje, to aby ta potrestal za to co si mu spravila :grinning:
Este som sa vas chcela opytat, ako ste to riesili s balenim nasiroko? Balili ste ci nie? A su tu vobec nejake kontroly ze ci treba ci nie? Som z toho jelen
26. kvě 2009 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evuliki, a Reunion sa vám nepáči? to je tiež civilizovaný svet :grinning:

Tini, 116km je tu polka ostrava po obvode, ale inak je to nič :dizzy_face:

Susedské párty už dva roky statočne ignorujeme, lebo so susedmi sa veľmi nemáme radi :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale že je v pondelok voľno, to som nevedela.. mám pocit, že v máji skoro nepracujú :sweat_smile:

Karolínka, nikdy som nič navyše nebalila a nikdy som nepoužívala zavinovačky. Navyše ak budeš používať látkovky, to je široké balenie samo o sebe :wink: Kontroly po narodení nie sú, Sára ale mala uzv v pôrodnici, lebo som oň požiadala a navyše mala nad 4kg, takže mala naň právo. Inak sa tu také caviky nerobia ani s kĺbmi, ani s TBC.. a s lekárom sa dá skvele dohodnúť na prvom očkovaní :wink:
26. kvě 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte karol hlavne ze su uz prec a lplne ta chapem ...pytala som sa ta lebo podobnym som predtym presla a dost to bolelo......... co sa tyka mobilu problem je ze moj je uplne taktilny takze ma to dost stve perom kliknes a nic akebo one pismeno stare dobre klasicke telefony..... co som chcela balenie na sirokl ako ti oivedala bihan len tu v parizi aspon okolo mna a co som sa oytala detom robia rontgen klbov v 2 3 mesiaci inak nic.. takze sa netrap a ockovanie nie je pivinne az na vynimku .... Takze kludne mozes odkladat alebo vobec nedat nic sa nedeje vatsina lekarov to normalne berue a chape
26. kvě 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek