• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
karol, pry to zalezi na skole jestli budou delat vysetreni kloubu nebo ne. Nam ho nedelali. Navic kdyby nam ho delali tak ho udelat UTZ a ne RTG.

A zakecaly jste mi tu otazku na holky latkovacky : kterou plinu davate na noc?
Diky :sweat_smile:
26. kvě 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko ja davam joshovy dvojitu plienku latkovku na noc zatial ziaden problem teda nikdy sa nezobudil premiceny plienka plna ano ale pyjama sucha .......
26. kvě 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka ja som ti odpovedala :sweat_smile:, ja davam Little Lamb, kupila som si to na SVK, zatial sa mu ju nepodarilo precikat a teda on strasne vela cikal donedavna kym som ho kojila v noci.
26. kvě 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, byla jsi jedna z mala :sweat_smile: proto jsem polozila znovu otazku. Diky moc za odkaz. No ted se do cr nedostanu az v zari, ale pocitam s tim ze tots bots bamboozles jsou podobny, jenze ty nam vydrzej jen 3 hodky :confounded: No zkusim kdyztak nejakou tu little lamb objednat :sweat_smile:

tak bihan, co ty?
26. kvě 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, nejako som to prehliadla.. ja som dávala bum huggera s bambusovým štvorcom, SWB velúrku s bambusovým štvorcom, skúsila som aj BG s extra vkladčkou a všetko mi prečúra - vlňáky alebo Bummies fleesky - nie len plienku, ale má to až na pyžame buď cez vrch, alebo po bokoch... takže hnuskujeme a hnuska má ráno snáď kilo... objednala som ešte Cushie Tushies - tie sú bambusové a jednoveľkostné, tak som už ne ne zvedavá. Je to posledná šanca, lebo rok bolo všetko ok a teraz mi ani jedna nočná plienka nevydrží
27. kvě 2009 v 06:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
to vsetko znie tak sci-fi pre mna, ked sa bavite o latkovkach, same skratky a pre mna nic nehovoriace nazvy :grinning:
Uzivam si par hodin volna, Ale je u nounou, pocujte, ake su vlastne tarify u nounou, aby ma neogabala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Erika, kolko ty beries na hodku? Ked nechces verejne, tak mi napis do IP, diky.
27. kvě 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, u nejakej "papierovej" nounou počítaj minimálnu mzdu na hodinu, pri nejakej susedke, ktorá to robí bez osvedčenia pre radosť tak 6€ na hodinu.. záleží potom aj ako často a na ako dlho tam Alexa nechávaš.. pri dlhších pobytoch je väčšinou "forfait" ;)
27. kvě 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta nasa suseda je papierova a podla jej vypoctov to vychadza pre mna 3.85e na hodku + 3e na den extra, a potom neviem ako to je s prazdninami, ci jej dame 10% naviac mesacne a budeme platit len 11 mes, alebo 12 mes bez 10% navyse. To mam zase problem. Kamoska suseda jej plati 33e na den + 3e na den, teda 3.3e na hodinu, ale zase na cely tyzden a fakt cely den, a ja chcem len 3 dni a s obednajsou pauzou, teda 7hod denne.
27. kvě 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini, tak jen namatkou od nas (ale ceny tu jsou premrsteny, pac nedostatek vseho pro deti)

Salaire horaire brut
3.62 €
Indemnités de repas
A voir avec les parents.
Indemnités d'entretien
2.73 €
27. kvě 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Salaire horaire brut
3,55 €
Indemnités de repas
Repas de 1,22 € à 1,83 € - Goûter 0,61€
Indemnités d'entretien
2,81 €
27. kvě 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, diky, no ja to chcem skresat na takych 3.5 e na hodku, kedze jej budeme platit aj stvrtky, ktore MM bude obcas aj doma, (teoreticky 20x za rok)ale dopredu nevieme, ze kedy :sweat_smile: a tie poplatly d'entretien berie 3e, s tym nic nespravim, ale zase dam jej len plenuchy a nic naviac :angry: , varit budem sama.
27. kvě 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi tu mame ten 'azurovopobrezsky' priplatok za vsetko :angry:
27. kvě 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahijte ti i nemam problem to pivedat erejne ak som robila babysitting tak 5 euro na hidinu a to je polovica co beru normalne babysiterky . potom ako na cely den co bolo zvycajne od 8 9 rana do 18 az 19 vecer 25euro na den cistehi aj so stravou so vsetkym neskor som dvihla na 30 euro nezda sa mi to vela za cely den a na druhej strane nikdy som nerobila caviky ked prislu neskoro a nic naviac som nikdy nechcela . ak by som robila na papiere tak som pocitala medzi 4 az5 euro na hodinu a forfait entretien len zakladnu sumu a jedlo som pocitala 2 eyro na den teda tak som si to predstavovala ja nebolo to ani vysoko ani nizsko...
27. kvě 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uf.. tak ja som si myslela, že sú materské asistentky drahšie, lebo za nounou som platila 8€ na hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes: na dve hoďky. Totiž si jej plat môžeš odpísať z daní - kamarátka má malú u AM 3 dni v týždni a vracajú jej 120€ mesačne, a AM platí asi 400.
Budem musieť niečo zistiť aj ja, keby mi vyšla práca..už to vidím, že budem všetko vybavovať na poslednú chvíľu.. kde sa dá nájsť zoznam voľných AM? spravuje to PMI alebo radnica?
27. kvě 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
radnice :wink:
a my mame specialni stranku assistantesmaternelles35 :wink:
27. kvě 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teeda, vy tu uz riesite AM, od toho este my mame daleko.
To je super, ze sa ozvala Karolinka.
Vcera sme sa vratili z Pays Cathare, bolo to nadherne,takze planujeme ist aj v septembri,.
K tym latkovkaam, ja davam na noc papieraky, lebo aj bambino aj itti precika.
Judit je uz riadny kus - ma 6,4kg a 62 cm. Dost si to odniesol moj chrbat, na vylete ma seklo a akosi to nejde prec. Fr oblecko nosi uz na rok.
Idem ju objednatn na radio klbikov, len mi to tam nikto nedviha, klasika.
28. kvě 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky - pisem len jednym prstom a jednym okom, bo som feeeest unavena :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ako v praci je celkom dobre - zda sa, ze aj drobci pochopili, ze hoci rano idu ku Sabrine (nasa nounou), le ze potom mamina a tatik dojdu a ide sa domov - ale ono akosi mi chyba denne par hodin, aby som si porobila ako som bola zvyknuta - najhorsie asi znasam ranne vstavanie (kedysi okolo pol deviatej deviatej) - a teraz o pol siedmej :stuck_out_tongue_closed_eyes: (a ked budem robit od siedmej - tak to si ani predstavit nejdem, to snad ani spat nepojdem, aby som nezabudla rano vstat :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

inak co sa tyka nounou - tak v nasej stvrti sa ceny za hodinu pohybuju okolo 3 eur (aj my mame 3/hod/dieta) + 3 € entretien/den/dieta) + obed 2,5 na den a dieta - takze koncom mesiaca nas to vseho vsudy vyjde celkom mastno :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: (caf by nam mala preplatit nejaku ciastku - nieco okolo 40% z toho, co platim - kedze sa to berie podla vysky prijmu z danoveho 2007)

Luci - u nas mi zoznam assistante maternelle dalo PMI - potom tu je aj relais assitante maternell e- ti pomahaju s papiermi a vedia pomoct pri vybere nounou, kedze aj oni maju svoje a tie dost sleduju a skolia a atd
pokial sa vsak niekomu z vas podari najst taku nounou, co bude zamestanavana nie priamo vami, ale nejakou asociaciou, ci inou pravnickou osobou - tak CAF vam preplati dvojnasobok toho, co preplaca bv pripade, ze zamestnavatelom je particulier

idem asi dodo - sice som si zvarila a nevypila kavu - ale asi ju necham skriatkom, co ked v noci dojdu a bude unaveni :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. kvě 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer,
ja som skor nestihala, rano kontrola s autom a potom sa obavam, ze merali rychlost, take nenapadne civilne auticko akoze stojace na krajnici vpravo a dnu chlapici s masinkou :stuck_out_tongue_closed_eyes: a som to presvihla z 90 na 98, kruci, tento mesiac budem trpnut, ci mi dojde obalka domov :confounded: sme sa tu uz raz bavili, ale som zabudla, ked mi aj dojde platit a mam nas eu vodicak, tak co ked mi budu chciet strhnut bod???

Tak nasa nounou odmieta dat nizsiu hodinovu sadzbu, ze ked je to menej ako 8 hod denne, tak ona si vyrube hodinovu sadzbu, ako jej to vychadza, ale zase slubila, ze vsetky dni, co bude MM navyse neplanovane doma s Alexom, tak nam vrati a uz sme si aj zabestelovali flek u nej na volne stredy pocas skolky dopredu. To je system! Takze budeme platit 27e (7hod) + 3e (entretian) a stravu budem davat ja.
Jzfr, co si pisala o tom, ci je nounou zamestanana niekym inym... to o com hovoris? :sweat_smile: ja som v tom vzdy mimo, ja inu okrem nasej nehladam a mne je obrovskou vyhodou, ze je 5m od nas a Alex uz 2x neplakal, ked som ho u nej nechala. Vraj CAF vrati 150e mesacne az do 3r veku dietata, no to som zvedava. Ale ked sa vcetko pocita cez prijem v roku narodenia, tak sme asi v keli :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Hanuk, aj ja som od utorka seknuta, uplne mam rovny chrbat, ziadne to zaklonenie chrbtice do esicka....
28. kvě 2009 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini - nie si sama, co si mimo - ked mi to z caf (cez telefon) zahlasili, - tak som na nich kukala jak peeero z gauca - hned som sa isla pytat na pmi - tak ti na mna kukali jak tela na nove vrata :stuck_out_tongue_closed_eyes: - tak som isla na caf - a tam mi ta teta ukazala v aktualnej brozurke - prestation 2009, ze ked zamestnavas pestunku sama (remuneriation direct du salarie) ako particulier, tak ti vratia bud 441,63 / 278,48 / 167,07€ (zavisi od vysky prijmov spol domacnosti) a v pripade "remuneration de l'association ou de l'entreprise qui emploie une assistante maternelle: 668,29 / 556,92 / 445,54€ - len neviem, kde sa hlada taka assotiation, ci entreprise, kt by zamestnal pre mna tu nounou; potom je este jedna sadzba v pripade, ze je garde a domicile
to, co som uviedla je do 3 rokov - potom sa to krati

inak ak sa pytate, ze co este nespim - tak mi volala ta moja polska kamoska, takze som sa kus prebrala - ale uz ozaj idem
28. kvě 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani diky za info :slight_smile: hm hm, ted jeste najit nejakou tu associaci... cha, a nemuze to byt jakakoliv entreprise? To bych se pak zjistila, jestli ji nemuzu zamestnat na tu moji bureau d'études :grinning:
29. kvě 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlasim se zpatky z fr, nemam cas moc docitat, koukam ze resite nounou... Takze tini, jdes do prace? Gratuluju!!! :dizzy_face: A Bihan taky??? Tak taky gratuluju!!! :dizzy_face: Holky sikovne!

Me ceka ten muj pohovor na AM v utery, ale nedavam tomu moc velke nadeje, ta zenska co se k nam chysta je krajne neprijemna, zatim jsem s ni jen parkrat mluvila po telefonu, ale stirala me dost drsne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jako kdyby to bylo buhvico, takze to beru v klidu, debila ze sebe delat nenecham. Budu na ne sama, Yann si na ten den nemuze vzit volno, no jsem zvedava jak to dopadne. Fakt s tim moc nepocitam. :sweat_smile:
29. kvě 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

maleho mam v halte garderie, nejako si stale nevie zvyknut. Dnes je na hodinku a pol. Odkedy tam chodi, tak uz aj doma chce mat stale doudou a cumel, pred tym to vobec nepouzival, iba ked isiel vecer spinkat.

Tento vikend ideme zase k Atlantiku, ma byt krasne pocasie. Zabudla som kam :sweat_smile: , ale tusim Royan(?) Taketo predlzene vikendy sa mi pacia a teraz ich bolo dost, brala by som stale, keby mal Franck 3 dni volne :sunglasses:

Tini, ziadny problem s bodmi, mna 2x namerali, zaplatili sme akurat pokutu a to bolo vsetko. Nemaju ti ake body strhavat.

Luci tak drzim palce.
29. kvě 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, my sme stale "pokope" :grinning: Na kontrole vsetko ok, teraz uz len cakat kedy porodim. Buduca kontrola az 15.6, teda termin ak by som dovtedy neporodila. Fakt ma ten ich system zaraza, na SK uz chodia davno na kontroly kazdy tyzden, robia im stale monitor, prietoky.....mne tu ani raz nic take nerobili.....
A este k tomu baleniu na siroko, Bihan ja sice budem pouzivat latkovky ale zo zaciatku aj jednorazovky, kym mi mamca v juli nedonesie "vybavu" zo slovenska :grinning: malo by to stacit? Ked nebude vzdy balena na siroko ale tak pol na pol? Hanuk na tie klbiky ta poslal lekar ci si si to sama vypytala?
Tini no prave to je vyhoda nasich vodicakov - ze ti nemozu strhnut body :grinning: preto ja ten moj ani za nic nemenim :grinning:
30. kvě 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte karol ak by si mala rizikove tehotenstvo alebo necakane komplukacie tak ano bila by si bud v nemocnici na pizorovani alebo aspon kazdy den na monitoring.. Takze sa neplas kazda krajina ma svoje tradicie.... osobne za seba mozem prehlasit ze chodit stale na koci ku lekarovy by ma vobec nabavilo... Pri joshovy som na konci tehotenstva musela a nebola som nadsena ani scanerom bedrovyh klbov ani 4 ultrazvukom a kazdodennym chodenim na monitoring este keby to bolo moje prve ale ak mas este diata tak je to ovela tahsie ved uvidis ked budes mat druhe neda sa porlvnat ta volnost.....
30. kvě 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karol, nic neboj, aj jednorazovka postaci, ved to mimi aj tak ma na zaciatku nozky pekne od seba. No a s tymi kontrolami je to divne, ak sa ti nieco nebude pozdavat, tak radsej chod sama a zbytocne. A mozno nakoniec preto sa tu pocita tehu 41 tyz, lebo tehulky tak neprehanaju na kontroly, a u nas kazdy tyzden sa niekto hrabe dnu a kontroluje, ci je vsetko ok, tak to mozno nastartuje porod. Teraz hovorim ako ozajstna lekarka :grinning:
Tak ste ma ukludnili s tym vodicakom, MM vzdy pletie, ze si budem musiet vybavit ten ich fr, aby mi mali ako strhnut bod. Tak pokuta sa da, tusim 45e to bude, ak to bude :fearful:
Pes ma zase zapalene usi, ale dnes som to vyhrala, veterinar nebol v ambulancii, a tak som si rovno u jeho 'asistentky' kupila 2 balenia Aurizonu na usi, haha, inak by som platila navyse 31e za rdv a predal by mi len 1 balenie.
Upiekla som paradny kolac, kysnuty, s tvarohom, slivkami a jablkami, posypany so skoricou, kto si da??? Som vam pisala, ze minule som tiez piekla, a zvykneme sa delit so susedou, zabudla som odlozit kolac do truby a pokym som sa od nej vratila, pes zozral ten moj zvysok rovno z plechu :astonished: :angry: a uz ked bonzujem na hafana, pristihla som ho, ze ked ho necham cez den v zahrade sameho, tak on si vylihuje na lehatku;, potvora jedna!
30. kvě 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini mas cobreho psa :grinning: aj si myslim ze na slovensku sa zbytocne v tebe hrabu vela kolko kociek nato nadava...ber to s dobrej stranky aj tak kedykolvek by si mala neaky problem citis sa zle tak hned do nemocnice..........
30. kvě 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini malo byt dobreho psa :slight_smile: luci skoro som na teba zabudla v utorok ti budem drzat palce moja daj veduet potom ako to dopadlo cele :wink:
30. kvě 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Karol ja som si sama vyoytala ordonnance na rontgen, lebo tu to nerobia (iba napr.ludom z Bretonska, lebo ti su rizikovi). ideme 9 juna. Ja som tiez malu na zaciatku balila len do jednorazoviek tak uvidim, ci to bola chyba.
Zo Sk som si objednala itti bitii, su perfektne, som s nimi velmi spokojna. Davame raz bambino a raz itti.
30. kvě 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk mozem ta ubezpecit ze kazde dieta v oarizi ide automaticky nz rongen kvoli klbom ale nie hned po narodeni robi sa to do 6 lesiaca ale robi.......a balenie nasiroko isobne za tych 16 rokov co som prec a pracovala som s detmi aj v inych krajinach este som nevidelq krajinu kde by to bol oroblem . Ako na slovensku my sme asi taky geneticky extrem takze sa vobec nebojte
30. kvě 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek