• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
tak to teda nevim, Bubasova babicka je bretonka a kloubiky nam nezkoumali. Pry ze kdyz neni antecedant, tak se na to prdi. A nereste porad, kdyz chcete, tak si o to pozadejte. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem za odpovede. Ja sa tolko vypytujem lebo fakt neviem ako to je. Ale ved bude ako bude :wink:
Tini ten vas havo je podareny, zje si kolac priamo z plechu a potom si spravi siestu na lehatku, ako pravy juzan :grinning: :grinning:
30. kvě 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky,

zdraím vás všechny.

Karolínko,
taky sem se bála s těmi klouby, sama mám s tím problém, jako miminko jsem nosila široké pleny.
Není absolutně problém zažádat si hned v nemocnici ordonnance na vyšetření kloubů, v našem případě dělali jak ultrazvukem tak i rentgenem, a bylo to v pořádku.

Kuličko,

nevíš náhodou jak se řekne francouzsky Nové koření? Sháním to už dlouho a prakticky kupuju jen v česku.
děkuju,

mějte se hezky, máme prodloužený víkend, tak si snad užijeme toho sluníčka..:slight_smile:
31. kvě 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky!
Na chvíľku som sa odtrhla, o Sáru sa teraz stále niekto starám, tak si to vychutnávam
Cesta bola oveľa prijateľnejšia, než som čakal. Síce národná, ale dalo sa to zvádnuť. Sári sa stále niečím zabávala, čítala si knižky, pozrala telku, hrala sa s tebou, čo sedela vedľa, vykukoval na ľudí za nami a nakoniec predsalen zaspala v tej minibedničke a ráno som ju pred pristátím musela dokonca budiť. Ale teda bol to zážitok trepať sa cez obrovské letisko ovešaná 23kg kufrom, taškou na plece, kabelkou a ešte dieťaťom v slingu :grinning:

Ale príchod na starý kontinent je pre mňa teda poriadnym tepelným šokom, v piatok bolo v prahe 14 stupňov, dnes to asi nie je lepšie a ja mám iba úbohé minimum teplejšieho oblečenia, takže idem ešte za chvíľu na nákupy, aby sme neumrzli V utorok na svadbe to fakt bude veselé . :sweat_smile:

Ale zato už máme veľkú kočku, ktorá zvládla noc bez zabudnutého doudou a navyše vo veľkej posteli.. som na ňu veľmi hrdá :dizzy_face:

Tini, pes je úžasný :grinning: hajzlík jeden

Karol, nestresuj! S tým širokým balením to nie je také horúce, ako strašia (strašili) lekári na Slovensku ;) a na tých kontrolách na konci tehu ma najviac stresovalo to, že som vkuse sedela na nete, čumela na kontroly báb z termínu, ale v konečnom důsledku je to možno lepšie, že vo fr. ich robia menej často a hlavne mi nikto nikdy nepovedal, že už to vyzerá na půrod a ja by som čakala ešte mesiac (ako sa to iným kočkám v termíne stávalo bežne). :wink:
31. kvě 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
:astonished: juuu Bihan, ty jsi zapomela doudou? Katastrofa :sweat_smile: Jeste ze mas takovou super kocku :wink: :dizzy_face:
No vidis, jsi plasila s tou cestou :grinning: Jsem rada, ze se Sari bavila. Si te dokazu zive predstavit na tom letisti. Uplne jak vanocni stromecek :grinning:

Tak prijed k nam do Bretane, mame tu 25 ve stinu, na slunci to pece, ze jsem se opet spalila :astonished: :sweat_smile: ach jaj, jsem to vazne necekala :sweat_smile:

Jinak k tem kontrolam, ono je to mozna lepsi, ze tu nedelaj monitor kazdej den, pac i ten monitor je utz zareni a to neni prilis dobry, pac zahriva plodovou vodu, pripadne organ na ktery je namirenej a to pak neni dobry... Takze cim min monitoru, tim lip :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Karol, rekni si, ze az to prijde, tak to prijde. Na me to prislo, kdyz jsem prestala na to myslet. A jak jsem smlouvala s malym :sweat_smile: at uz vyleze, ze prej uz listy opadaly... a bla bla :sweat_smile: Proste mimi ceka na vhodnou chvilku. Tak at je to driv nebo pozdeji, kazdopadne ven musi :grinning: , at to probehne co nejlip :dizzy_face:

My jedem na plaaaaz :dizzy_face:
31. kvě 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ja nestresujem len sa pytam :sweat_smile: Lebo viete tu vo fore su takmer vsetky tehulky na slovensku tak sa o tom vela bavia a ja ani neviem poriadne co a ako. Preto sa pytam vas ako ste to riesili tot vsjo :wink:
Blani ja sa velmi do porodu neplasim :grinning: kazdy sa ma pyta ze uz toho musim mat dost a ze sa uz asi z dna na den neviem dockat, ale ani nie :sweat_smile: Som mala take skvele tehu ze som sa ani nenazdala a uz je koniec. Jasne ze sa na malu tesim ale necham to na nu kedy sa rozhodne, ako vravim ja sa nikam neponahlam, ja si ju este vychutnavam v brusku, ani sa mi nezda zeby som mohla uz dnes ci zajtra rodit :sweat_smile:
31. kvě 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Juuu Karol je uz ve 40 tt :confused: To tu bude co by dup :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mate vybrany jmena? Nebo to bude prekvapko? Ja tipuju Hanicka :dizzy_face: Ani nevim, jak me to napadlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. čer 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tak sa hlasim po mesiaci s mojho pc konecne som dnes kupila antivirus..... huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
2. čer 2009 v 00:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte, tak vam musim povedat, ze som po 2r a 11 mes dnes uspala 3 pacientov :wink: zmluva este nie je, lebo ta zenska mala 2 tyz dovcu a nestihla pripravit, ale normalne pracujem, hura!!! trosku som tajila a mlzila, lebo pred casom som vela kecala a nevyslo to. no sranda, je mi luto, ze ta materska tak rychlo presla, ale bolo to nadherne obdobie.
2. čer 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini blahozelam , dufam ze sa aj zobudili.. :grinning: ale nie len srandujem.. tak sa ti paci , je to pre teba ine, ako doma?? teda ake su rozdieli , ono treba cas ja viem aby si porovnala..
2. čer 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, vybavovaly jste drobcum pas a nebo carte d'identité? pojedem v zari a zda se mi ujety, aby mel malej fotku z 6 mlesicu do vych 10 let na obcance :sweat_smile:
2. čer 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, ja teda jen nakukuju, jestli uz ma Karol mimi nebo jeste ne :slight_smile: pac jsem hrozne zvedava :grinning:

Tini, velka gratulace, a co, jake to bylo prvni den v praci? A Alex u nounou v pohode?

Ja jsem mela dneska ten pohovor na AM a nedopadlo to nijak, o 3 mesice jsme to posunuli, pani rikala ze se mnou nemuze ten pohovor udelat, kdyz se budeme tak brzy stehovat...

Blani, pro Leu mame pas i obcanku, rikala jsem si, kdyz je to zadarmo, ze udelame oboje, ale cestujem jen na pas :slight_smile: obcanku mame nekde zalozenou ani nevim kde :sweat_smile:

U nas jsou ted takove vedra... docela sila, a na plazi hlava na hlave... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeste vam musim napsat, ze se nase Leus ze dne na den rozkecala, normalne ze sebe chrli vety a i rozdeluje fr na tatinka a cesky se mnou, cumim :astonished: :wink:
2. čer 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Tini velka, velka gratulacia :dizzy_face: :dizzy_face: Super, dufam ze sa ti tam bude pacit :slight_smile:

Kulicka my sme vybavovali len pas.
2. čer 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky nakukuju, nej
2. čer 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky nakukuju, nejak nestiham ...

kulicko, zrovna ted jsme si nechavali zapsat maleho do pasu, zitra si ho mam vyzvednout na konzulate.

Jinak pro vsechny ktere jsou z Lyonu a nebo pobliz, tak se tady v sobotu , na Bellcoure bude konat Fêtes Consulaires, budou se podavat ceske kolace , pivo a sekt Bohemia . A samozrejme setkani cechu, kterych tady je dost a dost, konzulka rikala ze je treba posilit rady v cesko francouzske asociaci :wink:

Tini, taky gratuluji k praci !!!

Jinak jsme byli na kontrole v 5 mesici a vse ok - mame 7,30 kg a 66 cm :slight_smile:

Tak hezky vecer vsem !
2. čer 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci ja som na teba myslela dnes , ale nestihala som sa ta opytat ako si dnes dopâdla... tak fajn prelozis si nervy na buduce.. skoda..
2. čer 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, prave ze pas uz zadarmo nejni :unamused: plati se 30 euro pro "mineur" a 60 pro dospelaka :angry:
tak holt vybavime obcanku, stejne to bude zatim jen na cesty k nasim :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luci a kdy se stehujete? Do baracku? Jupiii!
Taky tu mame takovy vedro a krasne :grinning: To vis, Bretan :grinning:

Bisule, a to uz ma malej cesky obcanstvi? Ja musim nejdriv udelat v cr overeny fotokopie oddaciho listu, pac do parize se s tim strachat nebudu :angry: s malym na rukou cha cha a original teda postou posilat nehodlam :angry:
2. čer 2009 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicka - jo uz mame ceske obcanstvi a cesky rodny list, trvalo to sice asi 3,5 mesice ale vse zaridil konzulat. Jnak my jsme za to pripsani ditete do pasu platili 7 euro
3. čer 2009 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!Tini gratulacie! A v ktorom meste robis? Cannes?
Kulicko, my mame rodny list, tiez to vsetko zariadil konzulat, trvalo to 4 mesiace. Pas ma zatial len prechodny aj s foto. Ten nestal nic.
3. čer 2009 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini taky gratuluju

Jinak holky, ja vim, ze nam to vsecko muze zaridit konzulat, jenze ti chteji originalni papiry a nejblizsi je v Parizi coz je 3 hodiny cesty vlakem a 100 euro a to jenom jedna cesta :confounded: takze na to jim hazim bobek! A jak sem psala, poste neverim :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takze nejdriv budu muset v CR nechat overit papiry a pak jim poslu na konzulat ty overeny kopie. Ale uplne nejdriv se musime d oCR dostat i s malym ze :sweat_smile: proto jsem se ptala.

Hani, pas ma prechodny? To jako ceskej nebo francouzskej? A jak se to a kde da vybavit, jestli fr? Diky
3. čer 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko , teda ak poste neveris tak posli doporucene, s accusse reception.. a si si ista ze to pride.. na beton.. bez problemov.. teda ja byvam v parizi , a vsetko vybavujem postou moja;. nehodlam sa tam trepat naco..
3. čer 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak stav u nas nezmeneny :grinning:
Ja uz sa teraz tych vybavovaciek bojim :sweat_smile: Lebo jednak do pariza sa urcite trepat z korziky nebudem a ak mi treba nieco zo slovenska tak tam chodim tak raz za rok.... A tiez sme obaja cudzinci.... Tak to sa uz tesim :unamused:
Vcera sme boli na matrike urobit "reconnaissance" nasej malej nech to ma v rodnom liste, ze ju tatko "rozpoznal". Pytali sme si aj dokumenty ohladom sobasa tak nam povedali ze je to velmi jednoduche, mne vlastne treba len rodny list a ten certificat de coutume (ten kedze sa uz nevydava, tak len nejake potvrdenie z ambasady). To by malo ist rychlo nie? :slight_smile:
3. čer 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
karol cez telefon a postu.. .. :wink: ako vel akociek to robi a bez problemov.. :wink:

no moja ty uz finisujes tak len sa drz..
3. čer 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko, prechodny slovensky. a posielali sme originaly na SK a vsetko sa nam vratilo v poriadku...ako erika vravi posli accusse rec., to sa nestrati.
3. čer 2009 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicko a proc s tim nezajedes do Nantes? Nemusis az do Parize :slight_smile: Kdybys chtela vyhrabu nekde kontakt na tu pani co tam sedi :slight_smile: Teda jako trvalo nam to pres ni rekornich 7 mesicu :grinning: ale nakonec to prislo :slight_smile:

Jinak do naseho domecku se stehujem nekdy behem cervence, nejpozdeji 1.srpna... uz se tesim! :wink:
3. čer 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Karol certificat de coutume ambasada vydava, len certificat de celibat nie, miesto neho ti len napisu ze to uz ambasada nevydava. Inac cele to trvalo dokopy 3 tyzdne a to kvoli rodnemu listu, ktory ziadali zo Slovenska a robili mi hned aj preklad.

Kulicka ja som posielala na ambasadu zatial vsetko postou a aj original veci a to s accusse reception. Nebol vobec ziadny problem.

Luci tak to je super :dizzy_face: :dizzy_face: Budu to starosti ale priijemne.
3. čer 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, pac dycky kdyz se ptam, jestli to jde pres Nantes, tak mi reknou ze ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: A co, kodrcat se nebudu, poslu jim overeny kopie a basta. Zas to tak nespecha a kdyz rikas 7 mesicu, tak to uz je pozde, pac jedem v zari :grinning:
Ale diky holky za tip, s tim AR by to mohlo i jit. Ale coz. Necham to plavat, bude holt mit obcanku :grinning:
3. čer 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo starosti to jsou, ale fakt prijemne, jako treba jakou vybrat kuchyn, podlahy, terasu, jestli krb jo anebo ne... a tak... uz v tom lezim pres mesic a porad nic neni vybrane :wink:
3. čer 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to ja ti poradim : krb JOOOOOOOOOOOO :wink:
3. čer 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek