• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
tak Bihan, uz muzes zmenit tabulku. Ja nechtela rejpat, ze ani karol tam nemela termin porodu, kdyz uz to bylo tak blizko, ale ted si rejpnu :grinning:
8. čer 2009 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Karolinka gratutujem, no super, este rano som sa nakukla na forum a ziadna novinka, a teraz vecer pozeram znova a ty to uz mas za sebou, parada. Krasne meno, este raz blahozelam :wink:
8. čer 2009 ve 22:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte karol , tak ako sa nam mas ako mala???? :slight_smile:
tu je strans epocasie, uz nevladzem bud svieti slnko alebo prsi.. :angry:
9. čer 2009 v 16:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Pracujuca matka konikuje a zbytok nema cas ??? :grinning:
Dufam, ze sa vsetky mate fajn aj s detickami, hlavne Karol so svojim mimineckom :wink:
ja som dnes ucinila dalsi vyznamny objav, objavila som nas krasny klasicky kalerab, prvykrat za 3 roky!!! Aj som si ho kupila, vola sa chou rave, zajtra bude fazulova zeleninova polievocka.
Mam aj celkom dobry pocit z dobre vykonanej prace dnes v nemocke, primerane som sa namakala, uz si na mna zvykli, preverili si ma a uz to snad bude len lepsie a lepsie.
Alex si takisto zvykol a vobec neplace u susedy, hoci nas ogabala o peniazky :angry: no nech si trhne. Akurat pes vraj cely cas zavyja v zahrade... musi si aj on zvyknut.
tak sa lucim a prajem krasny vikend, vcera sme kupili taky smiesny bazen do zahrady, MM mi s tym uz davno pilil usi.... tak nech to mam, 5x3m, Alex sa bude mat kde rochnit. pa
12. čer 2009 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
tini aspon ty.. ze si tu.. :wink: tak s tvojho pisania sa zda ze si spokojna s pracou.. , vazne az teraz si nasla kalerab. :grinning: kupis ho na kazdom trhu a v bio obchodoch.. len je strasne drahy stale, :angry: ale no jedn kus sa vzdy zvladne..

ja som stale sama, raafat s avrati , v nedelu..
12. čer 2009 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
tini to je fajn, ze se ti v praci libi a eurika se budou hodit :slight_smile:
takovej minibazen by se me taky libil :sweat_smile:
eriko, tak si jeste uzivej chvile "slamene vdovy", jednou za cas je to fajn ne? :sweat_smile:
12. čer 2009 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte! No nejak nam tu ustava diskusia :wink: Ja som tiez doma sama s malou na vikend, tata isiel na hory. Ale aspon si mozem dat poriadny kus cokolady a nikto mi nepili usi, ze ci nahodou nechcem chudnut :slight_smile: Mam sice este 6 kil navyse, ale dnes to riesit nemienim.
Prisiel mi balik zo Sk za neuveritelnych 5 dni, mama poslala aj itti bitti co som si objednala, uz som ich zacala davat aj na noc, lebo papierove sa malej cez noc zviezli do pol zadku a lezala v mokrom na co sa zobudila. Posledne tyzdne vstava asi 2 krat v noci, nechapem preco, uz spavala celu noc. Len ju kojim, asi to je tym. Nie je to znak, ze ma prejst na prikrmy? Chcela by som sice len kojit do ukonceneho 6 mes, ale rada by som sa konecne vyspala. Co poradite? Myslim, ze Janka spominala, ze sa jej maly budil v noci az do 1 a pol roka - Jani ako si to zvladla? Ja ked sa v noci zobudim uz nemozem zaspat :frowning2:
13. čer 2009 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
čaftééé.. mŕtvo je tu.. no... čo už :grinning: Tini, super, že si zvykáš.. ja som tak rada aj za teba, že sa ti podarilo nájsť prácu v tvojom odbore :dizzy_face: Skvelý príklad toho, že nič nie je nemožné :wink:

Erika, ty si sa pýtala na to, ako Sára hovorí, že? Dosť slabo.. teraz, ako sme na Slovensku, tak začala zase opakovať po slovensky, aj keď mám tiež pocit, že hovorí, ako Jean-Yves :grinning: Papa-ť... daj.. po-ť...kaka je stále po fr, mama, papa ostáva... ešte zvláda lapin, oiseau (aj keď ako sme na slovensku, tak menej), aurevoir... pipi...pupo(k)... má to také pomiešané teraz, ale veľa toho nenakecé :sweat_smile: Stále prevažuje tá jej hatlavá čínština, ktorej ani jej mater nerozumie :sweat_smile:
13. čer 2009 ve 20:14  • Odpověz  • To se mi líbí
bihan dakujem takze sme na tom rovnako, tiez miesa, niektore slovenske slova a niektore francuzske, co je lahsie by som povedala , zvysok ako vy , patlava cinstina;. :grinning:

no , 6 jula aj my ideme, na slovensko tak uvidime, co zvladne za 6 tyzdnov.. :wink:

a vy ako, na slovensku ako s amalej paci.. co je nove???
13. čer 2009 ve 23:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Hanuk neprovokuj jo :sweat_smile: Kdyz ti spavala celou noc, tak jsi se preci vyspala, no ne? :sweat_smile: :grinning: Co mam rikat ja, kdyz jsme jeste porad na co 3 hodiny ve dne v noci? :unamused:
Se zaspavanim neporadim, ja jsem tak vyrizena, ze jak si lehnu uz spim :sweat_smile: TUK TUK nadrevicko :grinning:

A proc sis objednala itti bitti na slovensku, tady jdou sehnat taky.. :confused:

No my dneska poprvy dali LuluDodo + natahovaci vlnacky od disany. tak jsem na to zvedava.

Erika, tak uz zitra ti dojede manzel, se urcite uz tesis, vid? :dizzy_face:

Hm, tak koukam, ze s tim vyjadrovanim to maji ty nase ditka nelehke. Jsem se tesila, ze uz brzo uslysim neco jako "mama" nebo "tata" ale asi to jeste nejakej cas nehrozi co? :sweat_smile: Zatim je to jen "oua ga pua" :grinning:
13. čer 2009 ve 23:23  • Odpověz  • To se mi líbí
KUlicko ty , ponocujes.. :grinning:

no uz sa tesim dnes osm sa znicila s detmi v disneylande.. :wink:

HAnuk, ma len 4 mesiace a ty kojis... :wink:
14. čer 2009 v 00:32  • Odpověz  • To se mi líbí
http://picasaweb.google.fr/erikasadek/RecemmentMisAJour?authkey=Gv1sRgCIaDxrCFxovI0wE#5346970728753867234
tu je video so vcerajsieho disney prve je kratke, dlhe je cela parada disnye.. :wink:
14. čer 2009 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Hoj hoj,
hanuk, mne se Lea budila v noci 2-3x dokud jsem kojila, tj 9 mesicu, mezi tim 9. a 12. mesicem se teprve ucila spat celou noc, od roku uz jakz takz spala dobre pravidelne, ale jako stejne pak mela obdobi kdy se budila i potom, asi zuby nebo co... I ted se kolikrat stane, ze se probudi a zacne hulakat, musime tam jit, pohladit a pak zase spi... :sweat_smile: Takze neporadim, ale s tema prikrmama bych jeste pockala.

Erika, pekne videa :slight_smile: Ja jsem byla v Disney vic jak pred 10ti lety, se tesim az tam pojedem s Leou nekdy....
Akorat jsem prekvapena, ty mluvis s detma francouzsky?
Ja totiz nikdy. Me to vubec nejde pres pusu :sweat_smile:
14. čer 2009 v 16:07  • Odpověz  • To se mi líbí
luci ano, som nutena na pata... kvoli jeho jazykovemu problemu.. ale na josha slovensky a niekedy mi to skace. ale na 99% na josha slovensky.. vies tam som bola na nervy , josh nepocuval.. ani panovi nechcel robit co som od neho chcela.. ale uzili si to super vcera.. :wink:
14. čer 2009 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
eriko :grinning: to ja takle obvykle ponocuju :unamused: pak se divim, ze jsem nevyspala :sweat_smile:
jaj, luci, tos me teda nepotesila :sweat_smile:
hanuk, jasne, neblazni, prikrmy az po 6 ukoncenym :wink:
14. čer 2009 v 16:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte! No tak nevadi, dospavam cez den :wink: Itti bitti su na Sk lacnejsie ako tu, ako vsetky detske veci. Prikrmy teda az po 6, fajn, aspon nemusim este nic kupovat. Majte sa!
14. čer 2009 v 18:18  • Odpověz  • To se mi líbí
hanuk , to myslis vazne ze su detske veci lacnejsie, lepsie ako tu n aslovensku asi tazko kupim... hlavne kvalita sa neda porovnat.. teraz som nakupila znova s la redouta, a vertbaudet, pre deti.. no nekup ked je 80% zlava 60% zlava.. :grinning:

kulicko , aj ja ponocujem , a tiez kazde rano nadavam, aka som sprosta, ze nejdem normalne spat.. :grinning:
14. čer 2009 v 18:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Erika, to sa teda budes divit, kolko krasnych veci a naozaj lacnejsich a kvalitncyh sa da kupit pre deti na SK, skocis hoci len do Tesca, tam je zn. cherokee a budes nakupovat jedna radost :wink:
Hanuk, aj ja som dlho vstavala k Alexovi, snad az v 15 mes prvykrat prespal celu noc, a obcas sa budi aj teraz, on neznasa ziadnu prikryvku na sebe, tak krici a odkope sa, ja potom pockam, zase ho prikryjem a tak to ide celu noc :zipper_mouth: ani ten spaci vak neznesie, nema v nom volnost na kopanie nozickami.
Sme vydatne vycvachtani v bazeniku a ide sa pomaly na kute a ja zajtra vstavam o 6.15 h :frowning2:
14. čer 2009 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Erika, ahaaa, to mi nejak uniklo.... :confused:
Jinak slevy jsou supr, ja uz nakupuju temer porad jen behem slev :sweat_smile: vyjimecne pokud neco potrebuju nutne, tak i mimo, ale to je fakt vyjimka...

Blani, no nechtela jsem te zklamat, ale bohuzel to je tak... zato se nam s pribyvajicim vekem prodlouzily odpoledni siesty, kdyz byla Lea mala spavala hodku a dost a ted spi 2-3 hodky pravidelne.

Luci, co ty doma? Uzivas si? :dizzy_face:
14. čer 2009 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
tini no ja si to porovnavam, ale kvalitou sa neako neda cherokee sa rychlo sperie, takze; o nicom teda pre mna..
take lanove krasne kocele a podobne tazko kupis na slovensku a ak tak za poriadne prachy .. takze tu ked su zlavy a vypredaje.. slovensko je drahe..
nie nadarmo , vatsina, kociek na slovensku , nakupuje v anglicku alebo amerike, cez net... kvalita sa neda porovnat..
ale to je moj nazor samozrejme...
teraz som nakupila , plavky , spolu tricko a spodok normalne stoja 40 euro, tak , v redouta teraz za 8 euro , no nekup...
topankyy co stoja, ja neviem cez 20 euro a aj menej, tak som kupila za 2 euro nieco.. 90% zlava..!!!
mala som statsie na velkosti , veci a topanok..a kto vie kolko som za ne dala.. nie hlavne z eje to kvalitne a pekne, a nove...

ale samozrejme mame nato , kazda iny nazor..
14. čer 2009 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte :wink:
Tak ja som sa tu neodvazila ukazat, po tom co ma Blanka nazvala blaznom :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale nie, teraz vazne, v piatok sme dosli domov a na mna dolahlo baby-blues, taku hrcu som mala v bruchu ako pred skuskami, srdce mi busilo, revala by som kvoli blbosti.... No co uz, zivot nebude ako predtym.... Navyse mala ma asi prehodeny den s nocou, cez den sa budi na papanie kazde cca 4 hod, aj to ju treba stimulovat, lebo pri ciciku po 10min zaspava, ale v noci aj ked po kojeni zaspi, ked ju dam do kolisky, zacne kopat a mrncat a ked sa to stupnuje, tak ju vezmem k sebe a vtedy uz pokojne zaspi..... Nechcem aby si nas takto vycvicila.... Tak neviem co robit.... Som si ista, ze kedze nas citi tak blizko, neda jej to.... Lebo cez den ked je sama tak spinka pekne... Ale ja ju ani nemam kde inde dat, kedze u nas je to take male.... Poradte :wink:
15. čer 2009 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
karol ahoj...
ja osm to riesil apri obidvoch ze som nechaval aspat v koliske v postielke , pri okne.. za tyzden , sa zacal menit ich cyklus , svetlo im dost vadi, takze sa skor budili , nemali taky dobry spanok, a presli pomaly na nocny dlhy a hlboky spanok..
u mna to fungovalo super ,a aj mojej znamej , ked osm to poradila , tak to super fungovalo. a inak je to dobra vec aj kvoli zltacke...
a co sa tyka miesta neboj, ked sme mali pata zili sme v 29²m.. :wink: drzim ti palce moja.. nebvoj bude lepsie... :wink: musis tym prejst... ale potom bude dobre neboj.. :wink:
15. čer 2009 v 19:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Erika ja si nemyslim, ze to bude svetlom, lebo cez den ma svetla dost a pekne spinka, pricom v noci je sero, len z vedlajsej izby troska svetla a nespi.... Podla mna to bude skor tym, ze nas citi vedla seba, aj ked si chceme spravit siestu, robi nam to iste. Ved ja som ako chodiaca mliekaren :grinning: a ona to tym nostekom vyciti.
15. čer 2009 v 19:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

Hanuk, Jullian prespava celu noc od jeho 15 mesiacov, ale trvalo nam skoro 10 dni, kym prespal ako tak celu noc. Este stale sa v noci budieva ale uz nie kvoli mlieku, ale ze nema cumel, alebo staci ze ho len pohladkam a hned zaspi.Teraz mu ide konecne 5 zub :sweat_smile: takze noci su trosku horsie. Ja som teda nikdy nejako vela nespavala, ja som skor nocna sova, ale ked mal osem mesiacov tak som mala krizu ale ta potom presla. Cez den som nespavala, ja neviem cez den zaspat. Drzim palce a len to nejako vydrzat.

Karol vitaj :dizzy_face: To mozno este chvilku potrva, u nas uz si presne nepamatam,ale zda sa mi ze skoro 3 tyzdne, alebo dokonca mesiac mal takto prehodeny. Spal sice vo svojej postielke od narodenia, ale ked plakal a nedalo sa ho utisit, tak isiel medzi nas. Aj teraz obcas spi medzi nami, hlavne teda ked je chory. Ona je malinka kludne si ju nechaj pri sebe. Ja ked som kojila drobca dost casto sa stalo ze sme zaspali spolu.

Erika ja mam par veci cherokee a absolutne im nic nie je. Podla mna sa tam daju vybrat pekne kusky a naozaj nie su ani drahe. Poznam kocky, ktore to nekupia len preto ze to je z Tesca a ma to skoro kazdy. To je taky nejaky zvlastny syndrom na SVK :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. čer 2009 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoje,

Karol ja som mala taky problem, ze Filipko od narodenia vobec nechcel spavat cez den v postielke, a malokedy zaspal na velkej postely. A ako nahle som ho obliekla, polozila do kocika spal. a kedze uz bol obleceny , tak som chodila s nim von. Takze kazdy den som mala asi trojhodinovu prechadzku. Ale boli dni kedy som bola strasne unavena , a nemala som na vyber musela som ist von. a par dni po cisarskom som trepala hore dole kocik zo stvrteho poschodia, kedze sme nemali vytah. no nebolo to vzdy lahke. Ale neboj, ono su to take obdobia. Ale cim dalej tym to bude lepsie.aspon u nas to tak bolo. Drzim palce, a ozaj ak budes mat chvilku, pridaj foto
:wink: Sme zvedave na malu.
15. čer 2009 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
karol ku oknu , hend pri okne, nie na slnko ale priame svetlo, hned pri skle.. , no nici im to spanok.. budia sa casto.. .. ale samozrejme si chodiaca mliekaren tak to citi. :grinning:

janka, tych par veci, co mam , tak spokojna nie som.... asi som cudna, ze..
ked si zoberiem ze josh nosi veci po patovi, tie co su zo slovenska, su , v blbom stave, s prania, ale tie , s vertbaudetu.. ako nove...

takze u mna je to tak.. :wink: ale samozrejme, kazda mame na vec iny pohlad.. :wink:
15. čer 2009 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Karol, nas malej s nami spal v postylce asi mesic. Proste to potreboval. Od ty doby i obcas sam zaspi ve vlastni. Takze asi tak.

Preju krasnou dobrou noc a taky se tesim na fotecky male! :dizzy_face:
16. čer 2009 v 00:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Oblečko riešite? Teda ja na Slovensku toho kupujem minimum ale keď už, tak Cherokee je fajn, ale veeeeľmi sa mi páčia veci z Reserved, v detskej sekcii majú super vecičky a teraz bola akcia, že druhá vec z novej kolekcie bola za cent, tak som za 23€ nakúpila tri tričká s dlhým rukávom a jedno s krátkym.
A čo sa mi veľmi páči, tak som konečne našla pyžamká, overaly aj pre väčšie deti ako 18m :grinning: Sára v tom rada spáva a ja som rada, že jej netrčia nožičky.
Ale inak na Slovensku nenakupujem, väčšinu oblečenia sme zdedili a čo sme nezdedili, tak nakupujem cez net buď biobavlnu alebo jazdené oblečko z Nextu. No mi potom nie je ľúto, že ho zničí vonku.

A teraz som objavila v USA super topánočky www.shooshoosusa.com tak už som nahovorila kamošku, aby sa pridala, lebo poštovné je dosť vysoké. Rada podporujem slovenských výrobcov, ale ten výber topánok je tu dosť hrozný :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Karolínka, dieťa do pol roka by malo mať všetky svoje potreby uspokojené okamžite. Nedá sa rozmaznať, necvičí vás, proste vás potrebuje (teda čo si budeme nahovárať, hlavne teba :wink:). Takéto veci zatiaľ vôbec nerieš. Prehodený deň a noc je problémom mnohých detí, tak skús niečo poňúrať, určite to tu už rozoberali :sweat_smile:
16. čer 2009 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
co o to ja bych do tech botek i sla, jenze nevim, jakou ude mit malej nozku z zacne chodit :confounded:
tak za pul roku se izvi jo? :sweat_smile:
16. čer 2009 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Filipko ma dvoje topanok od Batu, kupili sme u nas a su super fakt kvalitne. predtym mal topanky Stones and bones, a podla mna to je ta ista kvalita, len cena rozdielna. A za tu cenu ma 4 topanok u Batu :slight_smile: a su tiez super.
K tomu obleceniu, mne sa dako la redoute nepozdava, radsej mam verbaudet, u nas v Breste je priserne drahy. Najradsej mam okaidi alebo Tape a l oeil. su tam super kvalitne veci a aj cenovo pristupne. Co som bola zhrozena , to bolo ceny v Kenvele u nas, jedny nohavice na 3 roky 30 euro. Ja som nasim musela zakazat tak kupovat, a aj tak si nedaju povedat :angry:
16. čer 2009 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek