• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
Ahojte! No co sa tyka detskych veci, ja som nekupovala velmi v Blave ale v Trnave, tam je par milych obchodov, dovazaju tie veci z Polska a cenovo je to super vyhodne. Aj v Rakusku sa ovela viac oplati ako tu. Ja neviem, ci je to tym, ze sme v Provence ale je tu totalne draho. Uz len ked porovnam s Languedoc, kde sme boli minuly mesiac, uz tam je lacnejsie ako tu. Inak tiez kupujem cez Redoute a Vertbaudet, ale teraz uz nie, lebo babky nakupuju jedna radost a posielaju baliky. Mala ma tolko veci, ze to ani nevynosi, no aspon nemusim kupovat na dalsie. A hracky uz ani nehovorim, ved sa naraz moze hrat len s jednou. Ja jej teraz skor kupujem knizky, velmi ju bavi pozerat na obrazky, vyska a vykrikuje pritom.
Inak, dnes som reagovala na clanok co bol v Mama a ja o dojceni, ake sme mali na zaciatku problemy a tak, uvidim ci to uverejnia.
Vcera som bola na jednom stretku, co organizovala jedna Francuzska. Bola tam jedna velmi zlata Ruska, asi moj rocnik s 14 mes dcerou a to ste mali vidiet tie Fr ked ju zacala dojcit. Ani si neodpustili poznamku, ze :Este dojci???? V 14 mesiacoch? Mne sa ta Ruska velmi pacila, konecne niekto v mojej vekovej kategorii, skoda ze o tri mesiace odchadzame :frowning2: Ale tak skusim ju niekde povodit po okoli, nech nie je stale doma zavreta, este chuda nikoho tu nepozna. A Juditka sa spravala sko anjelik, len ocicka vyvalovala, usmievala sa, potom si cucla a zaspala. Ale doma je certica, stale sa jej treba venovat. No ved ale na to som tu :slight_smile:
Karol s tym spanim cez den - zhruba do 3 mesiacov spavala cez den aj 4 hodiny, az som sa bala, ci je v poho a odvtedy spi cez den nanajvys pol hodky. Takze vsetko robim tak, ze pri upratovani na nu stale rozpravam a odbieham, ked zacne plakat. Mama tvrdi, ze z nej vychovam maleho tyrana ale podla mna je to blbost. Ona ma len rada spolocnost.
16. čer 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk, takovy reci mela moje mama taky, ze prej budu malyho nosit jeste v jeho 18 :angry: Takova blbost. Ne ne, proste takle maly deti nas potrebujou, dyt kdybychom je nekde zapomely, tak umrou :frowning2: proto se ozyvaj a maji radi spolecnost.

Jinak me malej teda jako malej skoro vubec pres den nespal :unamused: az tak ve 3 mesicich zacal delat siesty pres poledne a dneska jsme na 2 az 3. po hodce, nekdy jen pul nekdy i 2.
16. čer 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, ja uz ani nehovorim ze este kojim, lebo naposledy mi Franckov brat povedal, ze to asi preto, lebo mi to robi dobre :sweat_smile: Ja by som uz aj rada prestala, pockam do 18 mesiacov a potom asi skusim vypustit ranne a neskor vecerne aj ked si myslim ze to bude zlozite.
Jullian ked isiel do jasliciek, tak videli ako je na mne zavisly a pytali sa ze ci sa hrava aj sam. Tak som povedala ze nie, lebo ked sa hra sam, tak nie je sam v izbe ale je pri mne. Ked varim, alebo nieco robim tak sa stale hra pri mne v miestnosti, nechce ist sam do izby. No a ked si porobim tak sa hrame spolu, tak mi povedali ze ho mam ucit samostatnosti a ze sa ma hrat sam, ale ako??To ho mam zavriet do izby??On proste potrebuje byt pri nas aj ked je Franck doma tak zoberie Francka za ruku a mna a taha nas do izby a tam si sadneme na zem a Jullian je spokojny ze sme pri nom. Stane sa ze je v obyvacke sam a ja robim nieco v kuchyni, ale to vzdy znamena nejaky pruser. Minule vyliezol sam na stolicku a z nej na stol. Ked nevie vyliezt na velky reprak, prinesie si auto a vylezie na auto odtial na reprak. :sweat_smile:
16. čer 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.; no poznamky tu , uz ani nevnimama, lebo mi idu na nervy v poslednej dobe je to na josha, dokedy bude mat dlhe vlasy.. a pre kazdeho je to dievaca treba si davat pozor aby si nasiel svoju identitu..;
no proste ti e ch reci ma ser..u :angry:

co uz , jednym uchom von a druhym von...

janka, ono , ja to verim , ze je to takze, ale vraveli ti to v dobrom , lebo ak pojde do skolky tak bude velky problem aby si zvykol?nebit s tebou , to bude , placu rano..

lenze mas pravdu , je to len a len tvoja vec..ak chces byt 24 hodin so svojim synom tak bud.. :wink:

inac ja ma novinku raafat sa vratil v poriadku s egypta ja odchcazdam na slovensko za 3 tyzdne.../
a snazime sa o nase tretie babo... :wink: :wink: teda o dievcatKO.. :wink: tak nam drzte palce.
16. čer 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeeeeeeeeeeej Erika tak drzim palce a uz sa urcite velmi tesis na SVK.Tak nech mate krasnu dovolenku.

Prave preto ho davam do halte garderie 3x do tyzdna aby si trosku zvykol aj na inych. Je to s palcom kazdykrat, ale uz ked odchadzam, tak prestane. No a uz tam vyvadza takze si zvykol. Len prvy mesiac bol tazky. Ono mi povedali ze sa ma doma sam hrat a nemam byt s nim, ale ono to nejde ked som doma.

CHcela som vas poprosit, hrubu muku tu asi nezozeniem ze??Vy ste tu take kucharky, chcela by som robit bublaninu, ale neviem aka bude z hladkej muky, ja mam recept s hrubou.Dakujem
16. čer 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, dakujem, tesim sa ako male dieta hlavne kvoli drobcom teraz som im nakupila, uv plavky s a ine, veci , pre josha vela, potravin na jeho laergiu takze uz vidim tie kufre.. :grinning:

bublaninu , ja robim , aj s hladkej.. a v pohode.. :wink:
16. čer 2009 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15112

hladaj tu moja, mas tu vela dobrych receptov, ja som urobila, ale , u mna je to bez vajec, na miesto davam , vajahit.; kvoli joshovi ,; joj tazky zivot ale da sa.. :wink:
16. čer 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani a muzes sehnat jemne mletej couscous, to je skoro jako hruba mouka :sweat_smile: v parizi jsem to videla v jednom "arabskym" obchode :wink:
16. čer 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ohledne kojeni, jsem nekde cetla, ze kdyby mely zensky kojit jako gorily, tak by kojily az do rustu stolicek, coz je do 5 let ditete zhruba. no a ono to odpovida tvorbe imunity, ktera je ve vyvoji do 6 roku pry :wink: coz je celkem logicky, pac MM dodava protilatky. Tak at si trhnou, babizne, co daji dite pryc uz ani ne ve 3 mesicch jen aby se doma nenudily nebo nahodou nevypadaly menecenny :angry: a ti jejich chlopi taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: kdyz v nich videj jen "objets sexuels"! tak, jsem jim to namalovala co? :grinning:

juu jinak eriko drzim palce at vyjde holcicka. juuu a zmen si pas, at jsi oficialni snazilka :wink:
16. čer 2009 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko dakujem... :wink:

myslis semoule.. fine ze , kupis aj , v leader price.. ano je to ako hruba muka, ak chces zmioesaj s hladkou mukou a, mas to ako , polohruba;. teda je tam pomer.. :wink:
16. čer 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, ja len narychlo citam, Jani, sa pytas na muku. No ja som objavila nieco, mozno poznate, na balicku s mukou najdete cisielko a cim je vacsie, tym je muka hrubsia, doteraz som kupovala len jeden typ muky, je hladka, farine de ble, biely sacok alebo biela skatula a cervenym popisane a zlty klas, ta ma cislo 45 a je fakt super hladka, potom som nasla 65 a ta je akoby nasa polohruba a potom som videla v BIO obchode 110 a 150, len skoda, ze ten sacok nie je priesvitny, aby sa dalo lepsie vidiet, ako to vyzera. Suseda kupuje 110 a co som vyrozumela, tak to je hruba, ale ja blba som ju este nepopytala, nech mi ju ukaze.
A bublaninu robim aj z hladkej, je ina, nie je taka 'porovita', to je prave ten rozdiel v muke.
Erika, drzim palce :wink:
Si predstavte, uz som schudla 2 kg v praci, ocividne mi prospieva. Akurat sa na mna chystaju so sluzbami, ale nie na anestezii, ale na urgences :stuck_out_tongue_closed_eyes: 2 pondelky do mesiaca som ochotna, Alex je v pondelky s MM, ale ina ani nahodou :zipper_mouth:
16. čer 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, tak to držím palec :dizzy_face: U nás to tentokrát asi nebude také jednoduché :unamused:

Kufre nezávidím, ja už mám teraz hrôzu z toho, ako sa zbalím, lebo som tu zase nakúpila kopec nových debilín :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tini, sa tam nezhumpluj v robote, už nemáš čas tak vyžierať ako na materskej, čo? taká diétka by sa hodila aj mne :grinning: Ale posratá univerzita mi stále neodpisuje, musím povedať JY, aby tam skočil.. na zabitie.. takže asi z práce zatiaľ nič nebude.

Janka, možno by vám pomohlo, keby ste boli častejšie niekde s deťmi, ale aby si tam bola aj ty. Vidím to na Sáre, že čím je okolo nej viac detí, tým menej ma potrebuje, ale zo začiatku tam proste musím byť, potom sa začne hrať a má ma na háku.
16. čer 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer,

prisiel mi dnes mail z Martinus.sk, ze ak si dnes objednate knihy tak postovne je zadarmo, takze ak by ste nahodou niekto chceli tak sup sup , to je len dnes ta akcia.

Dakujem za radu, vyskusam a skusim skocit do BIO a pozriet tu muku co pises Tini. Nie ze budes tak vela robit ze sa nam nakoniec stratis :wink:
16. čer 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
babby dakujem..

bihan, co tym myslis ze u vas to nebude take lahke, co sa tyka druheho baba.. prepac ze sa pytam.. :wink:
16. čer 2009 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
eriko jo jo, semoule, ne couscous :sweat_smile:
ja si myslim, ze bihan to myslela tak, ze se budou za rok stehovat do metropole, tak proto, ze to bude slozitejsi. Si nedokazu predstavit se stehovat takovou dalku tehu :sweat_smile: A jeste hledat novy doktory a tak. Tak asi proto :wink: Asi
16. čer 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, ne ne.. mám teraz trochu problémy s hormónmi, znížený hemoglobín...asi to nebude také jednoduché po zdravotnej stránke.. no a potom príde to sťahovanie :sweat_smile:
16. čer 2009 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak s alen drz , ake dbudes v poriadku mozno to pride ked ma.. teda dufam aj za teba. :wink:
16. čer 2009 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

v prvni rade bych chtela moc pogratulovat Karolince :slight_smile: super ze jsi mela takovy pohodovy porod a hlavne at se vam oboum dari !

nejak sem nestiham chodit, porad nekde litame, objevili se novy cesi a tak furt neco podnikame.

Jinak Filipek roste jak z vody, porad kojime, ted dost casto pres den skoro po hodine hodine a pul a v noci se budi dvakrat, je to docela v pohode.

Bihan, dokonce si uz oblibil satek a tak jsme z klokanky presli na satek , je spokojeny, kouka po okoly, porad nas nekdo zastavuje a jak je to pry hezky ze ho takhle nosim a taky kvuli tomu ze ma modroucke ocka :slight_smile:

Za chvilku pojedem taky do Cech, meli jsme jet uz ted ale museli jsme to posunout na pulku cervence.

Tak se vsichni opatrujte a uzivejte leta

jo, Hanuk, taky jsem si rikala ze bych uz nejradsi chtela dalsi mimi :wink:
17. čer 2009 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No baby, tak predvcerom co som vam tu pisala a "postazovala" sa na malu, tak spala od polnoci do siestej rana, to sa len napapala a spala do desiatej :grinning: Asi zabralo, ze bola cez den dlhsie hore. Tak sme boli celi stastni.... a dnes v noci sa zas budila :grinning: potvorka mala. Ale tak co mozem od tyzdnoveho babatka chciet, ved je uzasnaaa, aj prve dni v porodnici prespala od polnoci do tej piatej, siestej :sweat_smile: takze verim ze sa to coskoro da do spravnych kolaji :dizzy_face: Mna tu len strasia, ze davaj pozor, lebo si bude s vami cvicit a ked ju teraz vezmes do postele si "cuite" atd atd
Ohladom toho kojenia, poznam tu jednu babu, ktora pred mesiacom prestala kojit.... svojho 3,5 rocneho syna :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Erika drzim palce v snazilkovani, nech sa vam podari dievcatko :dizzy_face: :dizzy_face:
Bisule dakujem za gratulacie :wink: a aj vsetkym babam za rady.
17. čer 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, hlasi sa vyflusnuta z prace :unamused: viac ako praca ma vycerpava ta kazdodenna doprava, doteraz som v spicke nikdy nechodila a teraz to je o inom, a ti idioti sa vobec neobtazuju davat smerovky :rolling_eyes: pripadne daju a zabudnu dobrych 5 min vypnut :rolling_eyes:
Karol, mate teraz krasne obdobie, tak rob, ako to ty citis, tu ti nikto nemoze radit :wink: dnes som sa sla mrknut na porodnicu, aj som nadhodila temu kojenie :sweat_smile: tak samotnemu kolegovi anesteziologovi, ktory ma zenu pediatricku, spadla sanka, ked som zahlasila, ze sme kojili 18 mes. Ale co sa mi pacilo, vsade na stenach maju letaky o kojeni a obrazky a tak, a vraj 70% novorodencov je kojenych, no otazka znie, ako dlho...
Pocujte, co ste kupili vasim chlapom ku dnu otcov? Ja nemam ani napad, ani cas hladat. Boze, jak vam teraz zavidim, ze ste este doma s detmi.
Dnes na TV NOva som videla uputavku na spravy a nieco o Sky Europe;, ze dlhuju desiatky milionov veritelom, viete nieco nove?
Jani, s tou mukou, to cisielko je strasne malinke, musis pozorne prezriet cele balenie, keby ma na to neupozornila suseda, tak to neviem dodnes.
17. čer 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sme doma, josh je po obriezke, chudacik maly jeden.. :frowning2: ale ma to krasne urobene, ..tini ten bol hotovy s tej anestezie, eset aj 4 hodiny po , bol mimo..normalne som sa o neho bala, dieta zelene, biele... no hroza..
17. čer 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko, dedi este spai asu znicene, josh neviem ako je na tom.. uvidime ale dnes to uz bude lepsie...teda dufam..
a vy co mate nove...?? :wink:
18. čer 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte my sa mame super, Lilka pekne spinkala, papala o polnoci, potom o stvrtej rano a tak o pol osmej a este sme zalomili do desiatej :slight_smile: Teraz tu sedime spolu, pozera na mna tymi velkymi okalmi a tlaci do plienky :grinning:
18. čer 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojte,

eriko, tak doufam, ze se z toho brzo vzpamatuje. Asi mu toho dali trosku vic :angry: a nebo to spatne snasi, mozna kvuli te alergii :pensive: Drzte se!

Jaj, den otcu... taky si lamu hlavu, navic ten muj mel ted narozky :sweat_smile:
18. čer 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
karol ma pekny rytmus :wink: jedenia... zlata..

kulicko asi tahsie znasal, lebo bol zeleny a az bledy ako stena, normalne som sa zlakla.. aj po par hodinach bolo vido na nom ze je mimo.. ako jediny to takto zle znasal.. ale pekne sa napapal;;; a dnes sa zobudil az o 10 30 no spal ako zabity... :slight_smile:
no aspon neplace ked chodi, len ked mu cistim rano co je normal.. no este zajtra a napozajtra a uz ani nebude vediet , co tam vobec mal... :wink:

ale luto mi ho je... :frowning2:

kulicko tvoj sa ma, den otcov , narodeniny , dobre si to zariadil.. :grinning:
18. čer 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten den otcov to je kedy vlastne? :sweat_smile: Tento vikend ze?
Mne to tento mesiac tiez dobre vyslo, meniny, Den matiek, narodenie Lilie a moje narodky :grinning:, aj ked okrem mojho muza o tom nevedel (meniny, narodky), mne je to aj tak fuk, hlavne ze sme rodinka pokope, na oslavy kaslem :sweat_smile:
18. čer 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, baby viete mi prosim vas poradit ako mame skoncit net ked odchadzame z FRA?nie nastalo, ale to oni nemusia vediet nakolko chceme zmenit spolocnost. mame Numericable. dakujem za info. modem nam prisiel postou a teraz nevieme ci ho poslat naspat ci co, hlavne aby nam z uctu stale neodchadzali peniaze ze :unamused: este raz dakujem :slight_smile:
18. čer 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
gijar , kedy ti zacala zmluva.. mozes sa odhlasit.. vsetko zalezi od zmluvy..

inak, aj aj uz roky fungujem cez noos, co ti vadi??? :wink:
18. čer 2009 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika- v auguste 08 zacala zmluva. neviem ake je minimum mesiacov ale kazdy rok sme sa v pohode odhlasili cca po 8 mesiacoch, lenze to nam vzdy vybavil klub a tento rok uz sme to vybavovali sami.
na numericabli co mi vadi? vsetko, stale maju vypadky, strasne dlho vsetko trva, nez pridu, daju rendez vous, neviem, kazdy rok zatial s nimi boli nejake problemy. a bud. sezonu uz chceme aj pevnu linku+net+mobil, cely ten balik, vyzera to na neuf. ten sa mi zatial paci, co pocuvam ludi......
18. čer 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha tak ano , uz mozes odhlasit.. vidis ja som s nimi uz 5 rokov a este som nemala ziaden problem, net mam 100 mega, ziadne vypadky a telka super.. mozno zalezi kde si.. :wink:
19. čer 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek