• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
hanuk, ak je ekzem, tak sa vyradzuje najprv strava kedze kojis.. to je logicke...
aj ked mas rada mlieko, tak sa budes musiet zaobyst na par dni, a skusit co to spravi.; daj tomu tyzden dva...

a uvidis, ak to nie je mlieko, tak vysadzuj banany, jablka, a zeleninu vsetko postupne... :wink:
25. čer 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
mliko fuuuuuj :confounded: :grinning:
tak at brzo zjistite, cim to :wink:
25. čer 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
novy pristahovalci do oblasti isere (grenoble) je tu niekto odtial?
25. čer 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte deucata

vitam nove pristehovalce

Toz vazime 8kg370 a merime 71 cm. Doufam ,ze to jeste dozene, pac do pasu jsem mu dala 74 :grinning:

Jinak prej cerstvy ovoce jeste ne :unamused: s masem taky nemam spechat, za to prej uz zaockujem rubeolu/zardenky/priusnice :confounded: Se mi fakt nechce. A kdyz se zeptam proc uz tak brzo, tak mi rekne PROTO :astonished: Kdyz reknu proc, proto tak prej ze to tak urcila komise a hotovo. Uz me s temahle odpovedma stve. Nic nevysvetli, proste drz hubu, doktor jsem tu ja :angry: Jenze je tu nedostatek doktoru, takze prestup k jinymu nehrozi :rolling_eyes:

Taky prej ho uz mam zacit davat do jesli. Prej at si zvyka. :frowning2: Ale ja nechci. Tak nepujde :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jeste ma casu dost.
No ja padim, prave spinka, ale jak dlouho, to nevim. Jeste mu musim navarit. A uklidit.

Tak caj
26. čer 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko, nedavaj, nie je povinne..!!!!!!!!
a ockuje sa az od 1 roka.. nedaj sa to musi byt strasny vol ten tvoj lekar..
neopovaz sa dat ak nechces.; jedine ockovanie vo franzusku povinne , je tetanus, polio..difteria..
a to uz mate davno za sebou...

takze sa noepovaz.. davat ak nechces a hlavne nedaj, sa.. :wink:

normalne ma nastval akj za teba!!! :angry:
26. čer 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
cerstve ovocie mozes, ale musi byt , dobre dzrete..

ono sa nedava kvoli bakteriam.; ako u tehotnych; deti do 2 " 3 rokov nie su imunizovane, voci nim stale.. teda nic sa nestane, ak das, ale je to ako s klobasou, a nepasterizovanymi vyrobkami.. nemusi sa nic stat, ale ak je tam ta bakteria, tak take male deti nato doplatia.. my uz mame imunitu..
je to ako u v tehotenstve.; :wink:
26. čer 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak my smle v plnopm snazeni, na to nase dievcatko.. :grinning:

ak sa narodi jedno je iste ze , nezaockujem az do roka... az po roku dostane prve ockovanie, na priorix...
ostane, urcite nie...

tu istu chybu znova nespravim..
pato je zivym prikladom..; :frowning2:
26. čer 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
zase nikto.; tak ja padam.. :slight_smile:
26. čer 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj eriko, diky za odpoved, takze cerstvy ovoce kvuli listerii? To je zvlastni. Ja myslela kvuli mensi stravitelnosti. A kdyz to dobre omeju a je zraly hodne, tak fakt nevidim duvod, no ne? :sweat_smile: Jsem nekde cetla ze kdyz snasi uvareny, ze pak se muze dat cerstvy. No ja teda meloun nevarila chi chi to mi prijde uhozeny.
Hm... a ani kdyz kojim? Mam se bat? Co by mu to mohlo zpusobit za problemy? Listerie?
26. čer 2009 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko, ja uz s apresne nepamatma, raz to bolo vysvetlene, kvoli tomu ze mas aj jus , ktore nie su pasterizovane, alebo zelenina, ..
a je to zdrojom kde rastu, niekedy staci , z esu tam vykali , zvierat a ovocie a zelenina je kontaminovana;.
takze kvoli tomu.. taktiez mlieko a a syry atd...nepasterizovane;. cim su vatcie tak ziskavaju imunitu.. ako my dospely.. :wink:

teda aspon tak ja to poznam.. a nato som davala pozor.. ja som cerstve ovocie do roka ani nikdy nedavala..
ked ti mam pravdu povedat...

az neskor.. :wink:
26. čer 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, ROR daj zaočkovať najskôr v roku! čo to máte za lekárka? :astonished:
Pokiaľ ja viem, tak jediný problém s čerstvým ovocím je v tom, že obsahuje horšie stráviteľné cukry, ktoré keď sa uvaria, tak spôsobujú menej zažívacích problémov, ale to sa týka len tvrdého ovocia :wink: Banány sú tiež čerstvé ovocie a melón Sára v pohode tlačí od cca 8m.
26. čer 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, ja som to raz videla v telke.. ni eje to povinnost s ovocim... :wink:
zase neberte ma zle..
aj teba zaskocil jej lekar.; nie je nahodou slovak ten lekar.. :grinning: :grinning:

to s tymi cukrami , je jasnacka.. :wink:
26. čer 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, no prej prvni davka uz v 9 mesicich a druha v roce, ale tu prej muzem az pozdeji. No nakonec jsem z ni vytlacila, ze prej to vyblila nejaka komise ockovaci francouzska, ktera pry "reajustuje" ten calendrier de vaccination kazdej rok. Proste je to tak a ne jinak. Predepsala mi vakcinu.
Ale ja, jestli to dam, tak asi az kolem 5-6 roku zaockovat tuto. Budu doufat, ze to zatim nekde pochyta a ze nebude mit nasledky jako ja nemam :dizzy_face:
Pokazdy kdyz mluvime o ockovani tak je takova nesva. Vi, ze ja to nemam rada a ona by do nej napichala kdeco :confounded: Prevenar, ROR, ze jedem do CR do prirody ji snad ani rikat nebudu. Jeste by aj chtela do nej napichat proti borelioze a lymsky nemoci. :angry:

Tak jok, prdim na to. POradne to omeju a bude :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nemuzu preci Bubaska pripravit o pozitek cucat cerstvou merunku (obzvlast kdyz je Bio :sweat_smile: ).
26. čer 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, to je nejaký idiot :sweat_smile: Prvá dávka je najskôr v roku a druhá je do druhého roku veku podľa platného očkovacieho kalendára. Tak ho pošli do prdele :p Ja stále zvažujem dať Sáru zaočkovať proti žltačke B-čku. To mi zatiaľ príde ako jediné očkovanie, ktoré by sa hodilo.

Eri, jasné, že to nie je povinnosť, nikto ťa nebude nútiť, aby si dala svojmu dieťaťu niečo, čo mu dať nechceš :wink: (až na "dobrosrdečných" starých rodičov :stuck_out_tongue_closed_eyes:) a ja sama som opatrná v tom, čo Sáre dávam (teda teraz už menej), ale zase nič netreba preháňať ani v jednom smere.
26. čer 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, vies co ja som tiez bola strasne opatrna pri patovi , pri joshovi uz ovela omenej su veci od ktorych som uplne upustila ale su veci , proste co mi neda..

jasne ako kazda mama mame svoju maniu.; :grinning:
problem je aj ze josh je alergik takze su veci kde musim davat extra bacha ale inac, vela veci by som zmenila...
ak by som mohla vratit cas spat..

kulicko.. to je sprostost.. ak by to bola pravda, tak sa to tyka aj josha, tatao vakcina ni eje povinna..
inak v 9 mesiaci sa dava, len pre deti co su v kolektive, ako skolka,a lebo , assitente maternelle.
takze pokila viem teba sa nbetyka..
je to neaky cudak..
ty si len povedz ze nechces, a on alenbo ona, ti nic nemoze.. to nie je ako na slovensku.. alebo v cechach...

ja ma napisane, v carnet sante, v ockovani, moja lekarka napisla, sama, odmietnute matkou.. nic viac nic menej , nikto to neriesi , ani na pohotovosti? len si to vsimnu ze dieta nie je ockovane, na ROR..
takze sa nedaj.. mam pocit ze tym ze si cudzinka, tak sa sbnazi ta tlacit k muru.. :wink:
26. čer 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak jsme byli na prohlidce v sestym mesici a doktorka , kdyz jsme ji rekli ze jedem do Cech; tak rikala ze by bylo dobre nechat maleho oockovat proti TBC . Ze pry "Ceskoslovensko" :angry: je rizikova zeme.
Jak vy jste na tom s TBC ? Mne to prijde zatim jako zbytecny

Tak jsem pred dvema dny zkusila prvni zeleninku - mrkev a zadny uspech :unamused: nechce ani videt, tak budem pomalu zkouset dal a uvidim Jake jste vy meli zkusenosti s prvnimi prikrmy ?

Kulicko maly ma pekne miry a kdy das nejakou jeho fotecku do alba ? To vis zvedavost :wink:

Karolinko - to je skvele ze ma mala takovy rezim, jen aby ji to vydrzelo

Bihan - chtela jsem se zeptat zda existuje nejaky uvaz kdy se dite nosi zady k matce ? Pritel prisel s tim ze potkal na ulici zenskou a ta mela prave dite zady k sobe, ja jsem vsak cetla ze to neni dobre na pater a kycle tak ze se nema vazat dite celem od sebe.

Eriko - tak vy se snazite o dalsi mimi, to je skvely, tak at holcicka vyjde :dizzy_face:

Tak se zatim mejte
26. čer 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eri, jasné, ty to máš trošku zložitejšie.. u nás nikto alergiu (našťastie) nemá.

Hani, TBC Sára nemá ani mať nebude.. nikomu neoznamujem, že cestujem na Slovensko, aj keď lekárovi som to asi raz spomínala, že som cudzinka. Oni o nás prd vedia, tak sa tvária potom ako pupok sveta. Ak nechceš, nedávaj. Podľa mňa je zbytočná.

Čo sa týka nosenia, žiadny taký úväz ti odporučiť nemôžem, lebo takéto nosenie nie je zdravé pre dieťa.
Niečo nájdeš tu http://www.nosime.sk/nosenie_deti.pdf
Existuje jeden úväz, volá sa to budha a dieťa je vlastne v sediacej polohe chrbtom k rodičovi, čo je jediná relatívne zdravá poloha, ale dieťa tam má nohy v predu v šatke (je to ako kríž s kapsou vonku a vkapse je dieťa akoby v tureckom sede).
Ak máš problém s tým, že malý nevidí, radšej nos na boku (moja obľúbená poloha) alebo na chrbte.
Navyše vo Fr som sa stretla s kopu nesprávnych úväzov, kde mali dieťa ako v klokanke.. ani neroztiahli pásy šatky, na stránke jedinéh reunionského predajcu je tiež poloha chrbtom k nosičovi v dvojitom kríži.. ja som tak Sáru nikdy nenosila a už asi ani nebudem :grinning:
26. čer 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
bisule dakujem.. :wink:

ako bihan hovori nedavaj na TBC, ja som dala josha, na naliehanie mojej pediatricky a teraz lutujem.. vyzera to pôdla mojej lekarky druhej ze TBC vakcina je u vel adeti spustac , alergii a ekzemov.. takze lutujem, hlavne ze nie je uz povinny... :angry:

pato mal ale inu vakcinu na trhu uz neexistuje, od zastavenia povinnosti.; to bolo ine kafe... :wink:
takze ako bihan , nedavaj.. :wink:
podla man, pariz je najvatsie utocisko na tbc. a nevidim aby kazdy teraz ockoval..takze ziaden strach.. :wink:

na satku je macher bihan.. :wink: ze??
26. čer 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja vim, ze neni povinna ta vakcina. No ja nevim. PRej je to podle nejnovejsiho ockovaciho kalendare. Ale nebojte, ja se nedam :sweat_smile: Akorat me teda utvrzujete v tom, ze bych asi mela zmenit doktorku :pensive: Jenze jak?
Jejej, rve mi pes venku, jdu ho zavrit, nebo na me vlitnou policajti za tapage nocturne :sweat_smile:
26. čer 2009 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dik, souhlasim s vami , chtela jsem se utvrdit ze je to ockovani na prd :wink:
26. čer 2009 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, a to proc by se ti hodilo proti hep B? Ja jsem se nechala, kdyz jsme leteli do guyany, jinak tady bych se asi nenechala. Jak uz jsem tu nekde psala, myslim, ze mam prave z tohoto ockovani chronickou unavu :confounded:

Bisule, pry v Praze zacina TBC dost radit, ale to bys musela jet v tramvaji a mamka rikala, ze pry musi byt clovek zavrenej 4h v kuse s nekym, kdo ma otevrenou tuberu, aby ji chytil. No nevim co je na tom pravdy :sweat_smile: ale tak snad jo no.

jinak eriko, ja budu malyho davat do jesli od ledna pripadne k nounou od dubna :frowning2: Tak mozna proto. Ale jak rikam, radsi bych, aby to nekde chytil, prezil bez nasledku a bude pokoj. Me se to ocko fakt nelibi :confounded: je to hroznej byznys a proto se v tom uz clovek nevyzna :pensive:

Bisule, tak tak. Noseni zady k nosici je taky hlavne silenej zaprah pro mimi, ktery pak nemuze schovat hlavu do svetru mamky a ztlumit tak venkovni agrese. Huh, nevim jestli je to pochopitelny, ale proste nemuze "vypnout" i kdyz je unaveny. Tak i proto se takovy noseni vuuubec nedoporucuje.

to jen tak na upresneni.

no jdu pinkat. Tak brou :dizzy_face:
26. čer 2009 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko , , ty kojis ze.. ?
takze poviem ti moju skusenost.., ked sa pato narodil , prevnar tu bol , este len na skusku.. vtedy sa len skusal, takze pato je taka skusobna vzorka deti.. :wink:

takze logiocky prevnar bol odporucany , len pre deti , ktore maju starsich , surodencov a ktore su v kolektive..
a pre deti ktore neboli kojene, .. teda max 2 mesiace...
takze pato bol kojeny len necele 2 mesiace.. takze zapadal do tej skupiny..
vtedy sa pamatam ze v lekarni mi ani na predpis nechcela dat , lebo vraj nespada do skupiny.. :grinning:

takze logicky , podla toho deti kojene , prevnar nepotrebuju.. :wink:

ROR ; teda MMR vakcina u nas.. ja som s generacie ktore , prezila, normalne osypky a preizl aosm to aj bez ockovania.. je to ako , kiahne, len silnejsie horucky... :wink:
ale v tunajsich podmienkach sa da v bezpeci prezit.. je to v hygiene a vo vyzive.. umieraju hlavne v afrike deti.;preco netreba vysvetlovat..
rubeola, ak ju teraz chyti v pohode, jemne vyrasky a slabe horucky.. , prave jednej kocky dcera to , prekonala tu na fore, mywiel. s avola;. v pohode.. u chlapcov bezpredmetne...
a mups ten ten je hlavne pre chlapcov , blby alke az ked siu v puberte..
takze napriklad josh nema, ani nemoze, ani keby som chcela kvoli laergii.. na vajicko..
ale ak bude vsetko v poriadku dam ho zaockovat ked bude mat 12 rokov vtedy sa preockovava, vo francusku , hlavne pre chlapcov.. a v tomto veku staci len jedna davka... :wink:

takze , nie su smrtelne choroby da sa..

ostatne je uz na tebe.. :wink:
zaklad je tu nie je ockovanie povinne... okrem jedneho..
27. čer 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tak, eriko, presne tak jsem si rikala, ze pokud nechytne priusnice do puberty, tak pak dame zaockovat

no minule si doktorka neodpustila pripomenou, ze tu umrela jedna neockovana osmileta holcicka na rubeolu :frowning2: Fakt je to obchod se strachem. No ja si rikam, ze se clovek musi rozhodnout a pak si za tim rozhodnutim stat a doufat, ze vsecko bude jak nejlip muze. Tj kdyz zaockuje, ze nebudou nasledky a kdyz nezaockuje, tak ze se s tou nemoci dite bud nesetka, nebo ji prodela bez nasledku.

Ja taky mela vsecky detsky nemoci krom priusnic a jsem tu a zdrava :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tchyne a tchan prodelali priusnice jako 30 leti a taky to na nich nenechalo nasledky :sweat_smile: Teda ohledne tchana nevim, pac deti meli predtim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. čer 2009 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko , vies co si myslim , rob tak ako ti hovori tvoj rozum a srdce..

ja som mala tusaka, taky vnutorny hlas, aby som nedala josha.na ROR.. uz som mala aj vakcinu v ladnicke, ale cosi , mi hovorilo nie, nerob to..
za mesiac mal josh obrovsku reakciu, velmi brutalnu , na vajicko..
ked som to ukazala lekarke apovedala..
tak mi povedala len jedno, ked som jej doniesla vysledky testou...

matkyn, instinkt je silnejsi ako hocico.. je velmi dobre ze sm eho nezaockovali s jeho diagnozou , ona by nikdy nezaockovala.. jedine v nemocnicnom prostredi, a i to za pritomnosti , kyslikovej masky a podobne.. keby nahodou neaka silna reakcia.. :confused:

takze asi tak..odvtedy sa riadim , skoro len mojim instinktom ver mi..

tak to rob aj ty... ak mozes achces.; kasli na vsetkych..
jedno dieta zomrelo na rubeollu, nie na chorobu a, le komplikacie spojene s tym..

a kolko ludi , zomiera , na diabetes a na chripku.. rocne ???? :wink:
28. čer 2009 v 01:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No baby mna porazi! Ja som malu dala zaockovat na tbc na radu mamy pediatricky a mozno z toho ma tie alergicke reakcie :unamused: A prevenar doktor proste pichol, nikto sa ma nepytal, ze ci ma alebo nie, ja ze je to povinne! Nastastie ziadnu negativnu reakiu nemala, zatial a bolo to posledne ockovanie, najblizsie az v Nemecku, to som zvedava aky system tam maju oni. Inak ta Ruska co som spominala, sa s nami nechce stretnut, lebo jej manzel nechce aby dali malu zaockovat. boji sa ze od nasej Judit nieco chyti. To ssa mi uz fakt zda pritiahnute za vlasyl
28. čer 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, to ma mrzí :frowning2: Prevenar a Pentavac sú jedinné povinné očkovania vo Fr.
28. čer 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, ani to ne
tetravac je jedinne povinne ockovani ve FR.

haemofilus se nemusi. My ho nedali. Prevenar se taky nemusi. Ale je vivement conseillé. Ten jsme taky zatim nedali. A asi ani nedame.
28. čer 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
hani , aj mne je to luto .. s tou alergiou.; ako to bezi..ozaj, vyradila si mlieko?
alebo nieco ine??
vidis zlepsenie;.inak mne s ana suchy ekzem,a lebo alergicku reakciu stranse osvedcila , lavandulava silica.. uzasna vec.. fuguje este rychlejsie a lepsie , ako kortikoidy.. :wink:

bihan, prevnar nie je povinny.. :wink:

jasne nikto sa ta nepyta , ale nikto ta ani nenuti , staci ze povies ze nechces dat ockovat a vec konci. :wink:
28. čer 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nebol povinný ani pred 2r? :confused: Ja ho mám ešte v carnet de santé vyznačený od pediatra ak povinný.
29. čer 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, nie.. :wink: mozno sa mylim, ale neviem o tom.. :wink: vzdy bol ako alternativa...
po prve nie je hradeny na 100% secu.. takze nemohol byt povinny..
29. čer 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek