• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Hlavne si, holky, nevycitejte, ze jste daly zaockovat to ci ono. Uz to je, tak uz se s tim bohuzel nic neda delat.

Ja bych si tak nekdy prala, aby to v zivote slo jako na pocitaci : jen kliknout na ZPET a zacit odznova :sweat_smile: To by bylo uzasny, no ne?
29. čer 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko to by bolo.. to ano.. :wink:

ale jednu si vycitam, a to bude asi do mojej smrtiu.. tu poondianu ROR... :angry:
29. čer 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika a co sa stalo? Raz si to uz pisala ale sa nepamatam. A co ma ockovanie spolocne s alergiou na vajicko? Pytam sa ako blbec ale v tychto veciach sa vobec nevyznam :sweat_smile:
29. čer 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, no nejem uz tyzden ani mliecne ani vajicka ani rajciny, orechy, exoticke ovocie, zatial sa to nelepsi, neviem ci to nie je tym horkom. A ta Ruska co som vam spominala, sa s nami nechce stretnut, kvoli tomu,ze mala je ockovana. no skoda, konecne nejaka mlada krv a takto to dopadlo.
29. čer 2009 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk, taj e nejaka divna, ze prej mala je ocko a nakazi tu jejich? :confused: Zvlastni... :sweat_smile:
29. čer 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jinak jsme se konecne po 3 dnech vykakali. A to poradne. Uffff. Od vcera ho cpu svestkama a zabralo to az dneska odpoledne. Rano tlacil a plakal, no neco z neho vyslo, ale asi to bolelo jak cert. No a dneska odpoledne mel takovou srajdu... no bylo to vsude :sweat_smile: Ale jsem za ni stastna :grinning:
29. čer 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinac my ted mame v baraku 28° :astonished: Tak to venku musi bejt pred 30. Uz jsem vyndala fukar z krabice :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. čer 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
karol, moja, neviem ti preco, a co .. len mio to povedala moje lekarka, nedavno... prva otazka bola , bol josh ockovany na TBC, a ja ano.. a oan , skoda, nealai ste davata apotom mi vysvetlila.. ze je zname ze TBC ockovanie je spustacom, alergii a ekzemov..

takze asi v skratke.. neviem tio povedat. alme u nas to edi , bol ocvkovany za 2 tyzdne hend prva reakcia. a potom to uz ide .. najpsrv reakcia bola na mliekoa potom na vajicka a ine sa briduzili casom..
29. čer 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.alterinfo.net/Alerte-Hepatite-B,-bebes-vaccines-a-l-insu-des-parents-!_a19554.html

precitajte si , toje jedno s mala info.. ktpore nahana stracha a le aj zlost co sa tyka ockovania.. :angry:
29. čer 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skoda ze som to nevedela, no co uz...erika neda mi otvorit tu stranku, o com tam pisu? No napisala som tej Ruske, ze ktora jedina je povinna. Jej manzel dokonca nechce pustit malu ani do nemocnice ani k lekarovi, lebo sa boja infekcii. To sa mi uz zda prehnane, to vsetko robia tie media, strasia prasacou chripkou a pod.
29. čer 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani mne pockaj..

no to je naozaj prehnane, s ich strany.. :sweat_smile:
29. čer 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk je mi luto neviem preco, ale nechce to inak nacitat. budes musiet to dat rucne..ale stoji to zato ver mi..

http://www.lepost.fr/article/2008/12/21/1363963_les-nourrissons-de-deux-mois-recevront-13-vaccins-le-meme-jour.html

nasla som to iste , len , ina stranka,,tak dufam ze bude fungovat..
29. čer 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
funguje.. :wink:
29. čer 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no me na tom zarazi ta veta, ze nikdo z tech odpovednejch vedoucich nechce vypit vlastni "koktejl" za takovy prachy :angry: Kdyz je to prece taaaak neskodny a prospesny a navic vypit=projde to pres prirozeny bariery, kdezto vakcina jde rovnou do krve :angry:
je to svinstvo a za vsim stojej prachy :angry: Na etiku se dneska bohuzel sere zvysoka. Ja uz takovyhle veci radsi ani nectu, zbytecne jsem kvuli tomu skoro prisla o mliko a bylo mi z toho pokazdy 14 dni okolo ockovani spatne od zaludku, jak jsem byla vystresovana :confounded: Fuj je to. Bohuzel dopredu mi nikdo nic nezaruci :frowning2: Tak mi nezbejva nic jinyho nez se modlit, aby to vsecko dopadlo co nejlip jak jen muze.

Eriko, preju ti, at vase treti ditko je naprosto v poradku. Zadny alergie, zadny rakce na ocko.
29. čer 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko dakujem..; aj tebe moja, len aby maly bol zdravucky... :wink:

je toho vela, a nieco na tom bude... urcite nie som proti ockovaniu, ale rozumne.. a v poslednej dobe to nei je rozumne,
29. čer 2009 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby tak poradte, kedze moja mala nie je este ockovana, co by ste dali ockovat vy a kedy, keby ste to mohli vratit spat? Nech si vytvorim nejaky nazor. Ja som myslela, ze jej dam tu DTP ci ako sa to vola (to je ten prenavar???), to je myslim to povinne a potom neviem.....lebo ani si neviem vytvorit nazor, kedze tu mam takych znamych ze jednych dvojrocny syn este nema ani jedno ockovanie a zas kamosku ktora by "zabila" rodicov co nechcu dat ockovat...tak si vyber
30. čer 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kalorínka, ten zdravý stred je najlepší :grinning:

Ja by som pentavac a prevenar (tie prvé očkavania) dala zaočkovať zas.. a aj dám :grinning: ale určite nie tak skoro, ako sa pichajú... myslím, že prvé očko je po druhom mesiaci.. pokojne to o pár mesiacov posuň.. je tam preočkovanie po mesiaci a potom zase po mesiaci.
No a dala by som žltačku.. teda A je vkalendári, B-čko chcem nechať doočkovať.
Už by som nedávala ROR.. ale na to máte ešte čas.. očkuje sa až v roku.
30. čer 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
karol, ne to je tetravac, pokud k temu pridas haemofilus, je z toho pentavac

bihan, proc bys dala znova prevenar? A proc chces to B? Mas nejaky strach, ze je to tu rozsireny nebo co?

Ja jen, jestli nemam prehodnotit nazor :sweat_smile:
30. čer 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blanka, pretože to už má Sára za sebou a o žiadnych komplikáciách z prevenaru okrem prípadnej horúčky (ktorú Sára nikdy nemala) neviem.
A žltačky sa celkom dosť bojím.. na ostrove asi žltačka priamo nie je, ale chceme cestovať (aj keď ešte neviem, či so Sárou) a je to na doživotie.. kamarátka schytala žltačku ani nevedela ako a mala z toho dosť vážne problémy.
30. čer 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ten prevenar je potom co? :sweat_smile:
30. čer 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJTE;;;;;

JA SOM S APRAVE VRATILA domov s detmi ,pato mal psy + orthophonist.dnes..

dnes bolo posledne uz je na prazninach huraaaaaaaaaaaaaa;;;

takze asi budu robit testy na buduci rok teda po prazdninach, ci nie je autosta na moju ziadost , pretoze to zacinaju pripustat.. :frowning2:

takze asi tak..

karol , prevnar je na urcity druh meningidy.; :wink: ale obsahuje len 7;; vo vakcine , ked si spocitac ze existuje, asi skoro viac kao 100 druhov tak stale je riziko.. :wink:

ja ako som pisala, ako bihan, ak dam tak po roku , a to len povinne, pentavac.. to je,tetanus, polio, diphteria.. ak by som kojila, tak v niakom
pripade prevnar...
a ROR , ako u josha .. nie..
inak ak by ste chceli tak vo francuzsku su monovakciny , co na slovensku nie su.. cisto , len na osypky, alebo ,

rubeolu.. aby ste nedavali tri naraz.. :wink:

karol ja tu poznam vel arodicou ktorych deti , neboli ockovane do 3 rokov vobec... su zdravsie ako n, tie ockovane, nikdy nic nedostali, a rodicia im teraz davaju, pre d skolkou len to povinne; DTP.. :wink:
30. čer 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja cetla, pac prevenar je z USA, ze tech 7 je 7 nejvyskytovanejsich v USA a ze v Evrope to jsou jiny typy, takze prevenar je celkem zbytecnej :sweat_smile: Kolik je na tom pravdy, to vazne nevim :angry:

dejte pokoj s pentavacem, povinnej je pouze tetravac! Haemofilus povinnej nejni :wink: O tom jsem cetla, ze prej pak jsou deti nachylnejsi k zanetum stredniho ucha nebo jak bych prelozila ty jejich "otites" :stuck_out_tongue_closed_eyes: kdyz se zaockuje.

Hm ja kdyz se ptala doktorky na monovakciny, tak mi rekla, ze je lepsi to pichnout najednou, ze prej se lip imunizuje. A kdyz jsem se ji ptala na to proc a jak, kdyz to musi bejt vetsi zaprah na organismus, tak mi odpovedela proste proto ze se lip imunizuje :angry: Tak nevim nevim.

O ROR uvazuju az tak kolem 6 roku veku

O hepatitde zatim ne, pac B se prenasi bud pohlavnim stykem a nebo krvi. By musel najit nekde na piskovisti jehlu a pichnout se (coz snad tady u nas nehrozi). A Acko je nemoc spinavych rukou :stuck_out_tongue_closed_eyes: A moje kamoska kdyz byla mala pry jedla hovna co nasla venku a nic ji nejni :grinning:
30. čer 2009 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko, je viac vakcin pentavac, dt polio; na istu vec. :wink:

isteze je to ako jednoducha odpoved. :angry:
pozri si niektore stranky, lekarov, ktori sami povedia je lepsie monopvakcina ako , tri veci 4 veci naraz ved je to zataz.......... :unamused:
nevadi nechajme tuto temu :slight_smile:
30. čer 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja jen, aby to bylo jasny
tetravac = DTP
pentavac = DTP + haemofilus

povinny je pouze tetravac :wink:
Ok, nechme to byt, na to je tu jine tema :slight_smile:
30. čer 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko, povinne je aby deti mali , ockovanie, na tetanus , a polio. ostane uz iba pridruzili..
pato bol ockovany , dtp polii..
ajosh pentavacom.. :wink: a le je to to iste..
mas pravdu nechajme to .. :wink:

vonku je starnse ale strasne horuco..
30. čer 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, to myslis vazne ze autista? Z coho vychadzaju?
U nas su take neskutocne horka, este chuda na ten ekzem tie tepla, ma to este horsie. Martin ma prist az v sobotu a este je len utorooook, no zbohom.
30. čer 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk myslim vazne, pretoze , je vel aveci co je pozadu, a je tam topho vela.. nie len rozpravanie, ale ine veci.. uz sa na nom pracuje, ale ja som dupla aby mu urobili testy. a nech uz konecne viem co mu je..

ja s muzom som s aprave o tom bavila,a dohodli sme ze uz nebudeme vybuchovat, na nom ak nedokaze nieco urobit, ako dat si topanky aby neboli naopak. on s ana nas pozera takym , bojazlivym pohladom.; alebo ine veci..;
ze si uvedomujeme, ze proste n, nei ze nechce, ale naozaj neako mu to nejde take zakladne veci , aj ked chce a snazi, sa.. tazko s ami rozprava, je mi stal edo placu... :cry:
30. čer 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, to je mi velmi luto, prave minule som citala jeden clanok na sme, kde rozpraval otec autistickeho chlapca - ma aj blog na sme.blog.sk.
Dnes som bola spravit par nakupov pre malu ked uz su tie soldy, ale odteraz kupujem fakt vsetko len cez internet, lebo su to niekedy aj 30 percent rozdiely v cene. Hrozne je vsetko pre tie decka drahe. Pozerala som stolicku na krmenie - viete poradit na co sa mam zamerat? Kovova/drevena atd, na nete je dost velky vyber - poradte ak mate nejaku skusenost s konkretnou.
1. črc 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim moderne matky, BTW, ked uz tetravac, tak by tam mali byt 4 veci, a pentavac 5, nie??? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. črc 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek