• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Ahojky, jdu vas po dlouhe dobe pozdravit, taky je u vas takove vedro? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tady je to opravdu nechutne... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:

Hanuk, my jsme si vystacili s obycejnou plastovou jidelni zidli z Ikey, jsem si rikala ze v ni Lea stejne nebude travit nejak moc casu, jen ten cas nezbytny k jidlu... a je fakt, ze jsem toho nikdy nelitovala.

K ockovani se radsi nevyjadruju, my jsme si nejdrive ruzne precetli jak je vsecko hrozne skodlive, a pak jsme poslechli nasi pediatricku a nechali vse naockovat :slight_smile:)) ale zatim zadny problem - tuk tuk.

Jinak ted nemam skoro vubec cas, porad nejake schuzky, domecek jeste nemame, banka to furt protahuje a 2x tydne tam litame s dalsima papirama, do toho uz zarizuju, oblitavam ruzne obchody a firmy, pak delam ten bilan de competence v anpe, to je teda pekna kravina, uz aby to skoncilo :slight_smile:) sem tam chodim hlidat deti... no celkem nestiham ;)

Akorat jedna velka novina - v pondeli Lea konecne pochopila, ze je lepsi chodit na nocnik nez plinu, sranda, az kdyz jsem prestala s mym neustalym natlakem, pak teprve zacala uplne sama od sebe chodit... :wink: a nekdy nestacim ten nocnik vylivat, sranda :grinning:
1. črc 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Lea se rozmluvila, krasne rozdeluje cestinu a fr, jsem myslela ze to prijde mnohem pozdeji.
1. črc 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini jasne : je tam difteria, tetanus, polyo a cernej kasel v tetravacu :wink: a v penta je navic ten haemofilus

jinak co se tyce zidlicky, tak my vzali tripp trapp bez harnais, jenom s "arceau". Je to drahy jako prase, ale pac je to evolutivni sedajda, bude nam slouzit jeste hezkou radku let a navic dite je s ni samostatny (muze se tam posadit kdy chce v pozdejsim veku, az se sunda ten arceau :wink: ). Takze investice se urco vyplati. Navic ted meli u 4pieds na netu akci, takze jsme meli polstarek zdarma, jinac stoji 45 euro :angry: Ale asi bude lepsi kdyz si nejakej na to usijes, pac zapraseny to je hned a koukala jsem ze ten system nandavani je nic moc, musi se cela rozsoubovat, aby se ten podprdelnik dal vyprat :angry: Ale jinak super stabilni, pekna (velkej vyber barev), evolutivni, prizpusobiva... no a drevena. Omyt se da krasne houbickou a je to peknej kus nabytku. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Urco pokud uz pak bude malej velkej :grinning: tak vydrzi na druhy, treti... ctvrty dite :grinning: Takze trvanliva. Dala jsem na nazory lidi z ciao.fr mela 19x 5 hvezd z 19 komentaru. Tak to jen tak pro inspiraci. My mame radi pekny veci a radsi usetrime jinde na blbostech.

Luci, to je supr, ze se Ti Lea rozmluvila a ze nocnicek! Jupi gratulujeme!

My ted byli taky na soldech. V La Halle jsme nasli vecicky i za 1 euro :astonished: No kdyby nebyl malej taaak strasne unavenej ze nam usnul v naruci, bych tam byla jeste ted. Ne pro me ale pro nej :sweat_smile: Manza nadava, ze to ani neunosi. No asi ne no :sweat_smile: Ale neberte to :grinning:
1. črc 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo mam ji tady v albiku tu zidlicku, tak se kdyztak jukni :wink:
1. črc 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.t-a-o.com/

aj tato stranka ma super veci , za male ceny.. :wink:

odporucam.;

hanuk dakujem.; no nie je to iste, rave som sa vratila domov a , psy mi prave povedal, ze chystaju hospitalizovat pata, len cez den, vola s ato hospital jour.... najprv na jeden tyzden, na obervaciu.; a potom tam bude chopdit pravidelne, a+ skola.. takze ako to bude este neviem, ale lady sa hybu tolko som buchala na dvere ze ma konecne zacali pocuvat..asi tak.. :slight_smile:

luci blahozelam............ malej ku cikaniu.. :wink:

k stolicke sa nevyjadrujem u pata asom pouzivala dlho , a u jaosh avobec on rovne skocil ana velku stolicku s nami.. akoby nic;. takze asi tak.; :wink:
1. črc 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kulicko tu stolicku som videla v obchode dnes, je krasna, ale teda je to dost palka, uvidim, ako sa k tomu postavi manz.
Mala konecne zaspala po celom dni, spala len v aute cestou do obchodu, chuda, vobec jej neberie ked su take horka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. črc 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neriešte už stále to očkovanie, začína to byť nuda :sweat_smile:

Stoličku máme doma takú obyčajnú "cestovnú", u mamči mám Ikeácku a s obomi som spokojná.. na naše potreby úplne stačí. Kamarátka má tiež Trip Trap a veľmi si ju chváli, aj mne sa veľmi páči, ale keby sme ju kúpili, museli by sme ju aj odsťahovať, tak možno pre druhé :grinning:
1. črc 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej stahovanie je aj nas problem, asi je lepsia potom len cestovne, taky tan rehausseur, videla som inak aj lacnejsie drevene na amazon.fr
2. črc 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, my máme toto (len v ružovej farbe)
http://www.maison-facile.com/boutique/bt_02.asp?num=2470&b=265&loctype=3&locprov=5

Nič lepšie sa na ostrove nedalo zohnať, ale dnes už je na trhu milión týchto rehausseur, ktoré sa navyše dajú polohovať a pod.
2. črc 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Luci tak to je super ze mala ti uz takto pekne cika a ze sa tak rozhovorila :dizzy_face:

Hani, my sme na zaciatku kupili umelu stolicku z toysrus a ked mal maly rok tak sme mu kupili stolicku Stokke a tiez sme si mysleli aka super investicia, ze ju bude mat az do 6 - 7 rokov. Franckov brat ma syna, ktory na nej sedaval do 8 rokov, vyskusali sme ju u nich a rozhodli sa kupit. Lenze nas maly ju pouzival asi 2 mesiace a potom tam odmietal sediet :sweat_smile: Chcel sediet ako my na normalnej stolicke. Takze ta stolicka je teraz odlozena v pivnici. Boli to zbytocne vyhodene peniaze.

Nas maly mal v noci 40 teplotu a aj teraz teplotkuje, tak dufam ze to nebude nic vazne, boli sme na odbere mocu a zajtra budeme mat vysledok. Inac v jaslickach uz super, vobec neplace. :dizzy_face:
2. črc 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte....... :slight_smile: uz sa mi to krati.. :slight_smile:

janka tak ako. ako dopadli vysledky??? :slight_smile:
3. črc 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, je vas sledujem v rychlosti, lebo sme na Sk a tu som velmi malo ma nete.

No super Luci, ze Lea na to cikanie prisla. Ono stazi ze to dieta si uvedomi a uz to ide.... My prave robime pokusy a Filipko chodi spat bez plienky zatial len cez den, no a celkom sa dari. Ved musime to stihnut do septembra, lebo v skolke uz na spanie plienka nebude :wink: A co sa tyka rozpravanie, tak jemu sa uz usta nezavru :sweat_smile: Ano aj Filipko uz oddeluje fr od sk. Ale zavse sa mu podari rozpravat na starkych po fr, ale aspon sa naucia par vyrazov a viet :wink: Teraz sa na nom teda nasmejeme asi najviac. A ked nik nic , teda ked mu nik nerozumie tak automaticky to zopakuje v slovencine.Podarene je to :slight_smile:

Erika, Tape a l oeil je nas najoblubenejsi obchodik :wink: Ale pozeram ze na internet. stranke je vsetko oblecenie ovela lacnejsie. Tak asi sa dam na nakupovanie cez net. aj ked najradsej to vidim priamo v obchode co kupujem.
3. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Tak ten rehausseur je fakt dpbry napad, dokonca som nasla aj nafukovaci :wink: co uz dnes nevymyslia. Takze ohladne tej Rusky - napisala mi dlhokansky mail, ako viacero znamych odmietaju ockovat, ze nejake deti zomreli atd, poslala stranky, ake su tie vakciny svinstva a pod. k tomu poznamku, ze mam nahliadnut do hlbky srdca, ze co je pre malu najlepsie...akoze dost ma vytocila ako keby som davala decko rovno na popravu, ked ho dam zaockovat. Cela rodina moja je plna doktorov, a keby len tusili, ze vakciny sposobuju take veci urcite by mi zakazali ockovat....vrrrrrrrrrrrrrrrrrr, nastvala ma :angry:
3. črc 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
hani, jak vidis, pro nektere deti je ockovani sazka do loterie a nikdo nevi predem, jestli se to netyka toho tveho. Bohuzel :pensive: Ale nic neni cerno-bile a proto je tu takova strasna diskuze okolo toho a proto si to kazdej musi zvazit sam. Nezlob se na ni, kazda myslite udelat pro to sve dite to nejlepsi a tak to ma byt :wink:

Jinak na ten nafukovaci pozor, asi nebude zrovna skvelej na zadicka :angry:

adka, a nebude to tim, ze jsou soldy? ze je to lacnejsie? :sweat_smile: Ne, vazne, na netu je vselico a nekdy o peknou palku levnejsi :wink:

jani, supr, ze uz Julian neplace :dizzy_face: asi si uz nasel kamarady. A co? Uz je lepsi? Copak mu je, chudatkovi? :confused: ze 40 tky horecky brrrr :unamused:
3. črc 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.. baby ja sa lucim na 6 tyzdnov prajem vam vsetkym , super pocasie, a super dovolenku.. :wink:
5. črc 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
juu eriko uzij si to :slight_smile: taky krasnou dovcu
5. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko , dakujem.........
5. črc 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, stastnu cestu a prijemny pobyt doma na rodnej hrudi, nech sa hlavne detom nic zle neprihodi a ja dufam, ze aspon trosku prehodnotis svoj pohlad na Slovensko :wink:
Baby, tak ja uz mam prvu vyplatu, to je pocit, po skoro 3 rokoch! A kedze sa ma prva vyplata minut, tak som vsetkym nadelila nieco, a najviac sa tesim, ako v stredu zareaguje moja babka, kedze som jej poslala kytky k 82 narodeninam :slight_smile: take v zivote este nedostala.
Mali sme 'strasny ' vikend, teda 2 noci, lebo susedia robili taky bordel, mali tam asi 30 ludi a boli fakt jak dive zvierata, do 3 hod rano! Keby to aspon dali dopredu vediet, tak s tym clovek nejako bude pocitat :angry: sa nedivim, ze 3 rodiny z nasej 14 clennej rezidencie odchadzaju a predavaju.
K ockovaniu sa nevyjadrujem, Hani, ty si sa tusim pytala na TBC, tak my to mame a nebol ziaden problem, snad ani nebude. A ta tvoja ruska kamoska, teda jej manza je riadny idiot :unamused:

Raz sme kupili taky smiesny rehausser v casine, akcia za 11 e tusim to bolo, a nosime to so sebou stale v aute, keby nahodou restika alebo znami a tak, alebo ho dam na stolicku na terase, celkom to vyuzivame. Inak stolicku mame Peg Perego, ale taky kram by som asi este raz nekupila, navyse to bolo drahe, uplne postaci obycajna vysoka stolicka bez moznosti polohovania vysky sedacky a opierky chrbta...
MM bude mat 2 tyzdne dovcu, ale ja bohuzial nie, a chcu ist k cvokre na 3-4 dni, tak budem sama doma, velmi sa netesim, bude to zvlastny pocit. Ja beriem dovcu, az ked bude nounou v canade a nasi tu este nebudu :fearful: a btw, musime platit nounou jej dovolenku, ale takisto aj ked my budeme mat dovcu a Alex bude s nami, tak jej musime platit, taka je vychcana, ale nech, toto je ich jedine potesenie.
Jani, co vy s Jullianom? Co sa deje ???

tak sa majte, prajem pokojny tyzden, uzivajte si volne dni :slight_smile:
5. črc 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Tini gratuluju k prvni vyplate! Doufam, ze jsi byla spokojena :wink: To je hezke, ze jsi ji utratila za darky!
S dovcou je to blbe.. To ze platis nounou dovolenku a i pokud odjedete vy, je normalni?

My jsme byli cely vikend na svatbe. Me ty francouzske svatby fakt nebavi, je to cele takove dlouhe, furt se na neco ceka, vyjeli jsme uz rano, abysme stihli obrad ve 14h, nasledoval dalsi obrad v kostele, prestoze oba svatebcani jsou uz jednou rozvedeni, a apero pak zacalo az snad kolem 18h, ja uz jsem mela takovy hlad :grinning: prvni chod jsme zacali jist asi ve 22h, dezert nekdy v pul 2 rano :stuck_out_tongue_closed_eyes: no mazec.... A dneska mel byt obed ve 12, ale grilovali prase, takze se jedlo az ve 4h odpoledne...do te doby jsme nedostali ani kafe, uz vcera jim dosla kola, dzusy, jako divne... A pritom svatba pro 200 lidi :sweat_smile: Aspon ze v ramci moznosti jsme se docela dobre pobavili, Lea se vyblbla s detma, ale jsem rada ze jsme doma :slight_smile:)
5. črc 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Eriko krasnu cestu!
Tini gratulujem k vyplate! Som zvedava, kedy najblizsiu dostanem ja - no pocitam tak za 10 rokov :confounded:
Tej Ruske som napisala svoj nazor, prihodila par liniek, ona mi odpisala, ze taky nazor ako ja mala pred rokmi...no proste, zbytocna debata.
Luci, teda viem si to zivo predstavit, ja mam problem uz so 4-h fr obedami a vecerami, teraz ked mame malu tak sa nastastie mame na co vyhovorit.
Zaciname hladat byt v Mnichove, tak drzte palce, nech najdeme nieco pekne (je jasne, ze take ako tu to nebude, ale nejak sa uskromnime).
6. črc 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidim, ze vsetky poctivo dovolenkujete :slight_smile: Ja som dnes bola s malou u doktora kvoli tomu ekzemu, nezlepsilo sa to ani po vysadeni mlieka, vajec, orechov, rajcin atd, no proste niekedy som fakt mala problemy vymysliet co jest. Povedal mi, ze to nema cenu, ked sa to nelepsi, mam zasa jest mliecne vyrobky. Mam malu natierat kortikoidnou mastou, s cim sice velmi nesuhlasim, ale co uz. Mame to tyzden vyskusat a potom sa uvidi. Chuda male, vyzera jej to dost hrozne, ale on tvrdi, ze je to len moderee, takze existuju aj horsie na tom...
9. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
už som to švihla na Facebook.. som zvedavá, čo povedia moje fr kamošky :grinning:
10. črc 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajaaaj.. tu mŕtvo premŕtvo.. nemáte niekto info o lyonskej dvojičkovej Janke? dlho sa tu neukázala. :confused:
14. črc 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, nemam
jo jo, nejak tu to zakyslo :sweat_smile:
15. črc 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak bud jsou vsichni na prazdninach, nebo pracujou a nemaji cas - jako jaa :sweat_smile: Zatim jsem si teda nasla jen brigadku, ale slusne me to zamestnava, do toho aktivne hledam "normalni praci", to mi vzdycky zabere jeden motivacni dopis pul dne :grinning: :grinning: to je hruza... :grinning: A kde je pece o ditko, domacnost, manzela...ze? Navic tu ted je jedna moje kamaradka na leto, tak bych chtela i chodit vic ven.. ale nejak to nestiham :sweat_smile: :wink:

Co u vas noveho? :wink:
15. črc 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky poradte.
Budeme se stehovat, a potrebuju zaridit zavedeni nove linky s telefonem a netem do noveho domecku.
Orange mi rekli ze to bude trvat zas 14-20 dni :angry: Neznate nekoho rychlejsiho? :confused:
17. črc 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Free? My teraz zriaďujeme novú linku a máme 10 dní výpovednú lehotu oragneu a 10 dní má zase na zapojenie nový operátor, tak by to malo zhruba sedieť.. som zvedavá :confounded:

Lebo môj drahý manžel sa nevedel rozhýbať, kým priletíme :angry:
17. črc 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo? Diky! Zkusim se zeptat, jestli jsou u nas taky... :slight_smile:

No jo, chlapi, co chces :grinning: Minule to zarizoval Yann a taky jsme byli bez netu mesic, tak to zkousim vzit do svych rukou a uvidime, jestli budu rychlejsi :sweat_smile:
Ale je teda neuveritelny, jak jsou tady na tech infolinkach neprijemny, dneska jsem volala 3x na Orange a jednou na SFR a narazila jsem na samy zamraceny baby, clovek je nevidi, ale uplne citi, ze je svym volanim otravujes... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. črc 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Orange nemám rada :stuck_out_tongue_closed_eyes: mali sme ho doteraz a furt len niečo fakturujú navyše, chcú nám zvyšovať paušál atď atď.. na ostrove free nie je, ale mali sme ho v Loriente a boli sme veľmi spokojní. Tak držím palec :wink:
17. črc 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek