• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
luci, taky nedoporucuju orange, jsou to svin* vych*any. Reklama je za 29,90 jako kazdej jinej, jenze k temu si pripocitaj 3 eura za pronajem boxu :confused: a kdyz chces degroupovat, abys nemusela platit 15 euro linku France Telecom tak ti navysej na 39,90 :astonished: :angry:

Ani za nic! Jedine by to byl posledni operater, kterej by u vas fungoval. Jsou to darebaci :angry:

My mame free a zatim OK. Tuk tuk na drevo :sweat_smile:

Akorat kdyz tam clovek vola, tak mu to zvedne clovek se silnym prizvukem a blepta odpovedi podle prirucky ani neposloucha, co rikas :angry: :sweat_smile: Ale da se, kdyz mas vydrz. Jsme tam volali kvuli stehovani. No a nakonec jsme meli linky dve :sweat_smile:
17. črc 2009 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, tak diky! Zkusim zavolat free. Horsi nez Orange to byt nemuze. Vecne nam uctujou uplne nesmysly a pak to po nich zdlouhave vymahame.
19. črc 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, ja som od stvrtka sama doma, najprv som sa tesila, ale uz mi z toho ticha uplne hrabe :grinning: ale uz sa poobede vratia, Alex uz mal toho tiez dost, kazdu chvilu mi telefonovali...

Nieco zaujimave som zistila v nemocnici ohladom epiduralov k porodu. Ako sme sa tu bavili, ze kvoli epi je zvyseny pocet instrumentalnych porodov a ja som sa dusovala ze nie, ze nic take som v Prahe som nevypozorovala. Lenze v Prahe sme do epiduralu davali zmesku s anestetikom (Naropein) v 0.18 % koncentracii, teda slo o analgeziu, ale co som videla tu! davaju od 1% do 2%!!! Ved to uz je jasna anestezia! A nechcu ma pocuvat :angry: Ked sme v Prahe mali nepokracujuci porod po zavedeni epi, tak sa pridal Naropein 1% a slo sa na sekciu. Argumentuju tym, ze tu su nespolupracujuci ludia s vyssim prahom bolestivosti, ktori nie su schpni zniest nic, co je normalne a prirodzene ...

My mame orange a zatial funguje.

Od nastupu do prace by som mala mat vlastnu carte vitale, a stale nic, a najhorsie je, ze nemozem pouzivat ani tu, co som mala doteraz od MM, na nervy!

Prajem krasnu nedelu, ja idem este nieco dokoncit do zahradky a potom hura varit :confounded: moja oblubena cinnost.
Btw, boli sme na U2 v Nice v stredu a bolo to uuuzasne!
19. črc 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini no a ted jsou prazdniny, takze ti prijde tak pocitam koncem zari ta karta :angry: lemry jedny :rolling_eyes:

ty jo, to teda cucim! s tou epiduralkou! :angry: Teda chtela bych videt, jak by argumentovali v mym pripade, kdy jsem odrodila uplne bez :grinning: (zacinam bejt na nas pysna :sweat_smile: ) No snad ji nebudu potrebovat ani az bude druhy.... treti.... :grinning:
19. črc 2009 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brrr.. ja som vedela, že si za tie kliešte môžem sama :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale je to fakt sila, takto nás "naštopať", lebo nič nevydržíme a ešte navyše keď som ja rodila, tak tam bola ženská, ktorej epi nezabrala.. to by ma švihlo.. a ona veľmi veľmi kričala :confounded:

Ale to je jedno, už si epi pichnúť nedám :grinning: Teda jedine od teba, Tini :grinning: :dizzy_face:

S carte vitale je to vždy beh na dlhé trate :unamused:
20. črc 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
tak s tou epi, mame potvrzene, co jsme si mysleli... :angry:

Jinak chapu, ze se ti styskalo Tini, ja jsem mela Leu jednou dva dny v kuse u tchyne a skoro jsem brecela :sweat_smile:
Takze ji tam radsi vozim denne a privazim anebo nechavam na jednu noc, pac to fakt dva dny bez ni nemuzu vydrzet :slight_smile:
20. črc 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak to s tou epi je sila Tini, to som mala teda stastie ze u nas to islo aj bez instrumentov.

Ja som este nemala moznost byt sama bez maleho dva dni, ale staci ked je v halte garderie 3 hodinky a v piatok ked si idem nakupit zatial kym on je tam, tak v aute stale pozeram do zrkadla kde je.

Tini, na juh ideme 14, alebo 15. a budeme az do 28, podla toho ci cestou domov pojdeme este do Spanielska na 2-3 dni alebo nie, ale ta sobota 22. by bola super :dizzy_face: Uz sa tesim
20. črc 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vcera som mala dlhy dialog ohladom epiduralov s byvalym sefom anestezie, a dohodli sme sa, ze si pripravime na porovnanie statistiku, co oni tu a co my v Prahe, kolko epi, aka davka, ake koplikacie v percentach, kolko koncilo instrument.porodom a tak a uvidime :wink: len ako ich poznam, nikdy sa k tomu nedokopu, ja sa to pokusim skompletizovat za pomoci kolegynky z Prahy co najskor.

Jani, uz sa tesiiim, 22.8. si zapisem cervenym do kalendara ! Ked budete az do 28., tak este pripada do uvahy aj utorok 25.8., nerobim.
21. črc 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyjo, tini, to by bylo zajimavy porovnani :slight_smile:
snad to tam nekdo udela a snad to trosku pozmeni i jejich smysleni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. črc 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už sme zas na ostrove :pensive: Neznášam to tu, navyše nejaký čierny chujko na letisku sa rozhodol, že musí vidieť moju carte de séjour.. a akosi sa mu nechcelo vysvetľovať dôvod, prečo by som mu ju mala ukázať a vraj c est comme ca.. navyše po prílete vôbec netiekla voda, sprcha po celom dni na ceste teda nehrozila, akurát sme menili operátora a vyšlo to zase na náš príchod, takže žiadny net ani telefón, z mobilu sa nám nedá volať do zahraničia.. no depka ako má byť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale dnes večer máme party na pláži :grinning:
24. črc 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jaka byla cesta?
no teda, ja to tak nesnasim tuhle debilni odpoved :angry: "c'est comme ça" :angry:

ale party na plazi bych si dala rict :dizzy_face:
24. črc 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jejej, Luci, co kdybys mu tu kartu neukazala? :sweat_smile: To prece neni zadna povinnost... Ach jo, to jsou kreteni.

Jaka byla cesta? Co Sara v letadle?
24. črc 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Tini, to je fakt sila! Ale uz je to za nami - tiez si ale nedam znova pichnut epi ani keby som skrabala steny.
Vcera sme zacali s prikrmami - samozrejme uplny waste :slight_smile:
25. črc 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi napadlo, ze vlastne my uz carte de séjour nepotrebujeme? Co by chtel v tom pripade? To by te jako nechal na letisti nebo co?
Bych mu omlatila pas o hlavu :angry:
25. črc 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, carte de sejour nepotrebujeme, ale neprezieravo som odpovedala, že ju mám.. a tiež som mu ju mala otrieskať o hlavu, vypýtať si nadriadeného a vynadať mu do ignorantov..ale po ceste z BB cez viedeň do paríža a ešte po prestupe na CDG som na to, bohužiaľ, nemala nervy, aj keď som si neodpustila štipľavé poznámky.
25. črc 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Tini super, mozme ten utorok, mne je to v podstate jedno, prisposobim sa a vikend mozes travit v klude s rodinkou :wink:
26. črc 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte sory ze sa vam sem trepem ale chystam dovolenku do francuzka chcem ist niekam na rivieru ale potrebujem radu byvate niektora v tejto lokalite ak ano poprosim IP dik a este raz sa omluvam ze sa vam sem vtieram :wink:
26. črc 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joj, Bihan, taketo privitanie 'doma' :unamused: no co sa mozme divit. Mne doslo konecne aspon attestation kvoli carte vitale, ale chyba v mene aj v datume narodenia, takze tak, dnes idem do nemocky poobede, pretoze tam vzdy v utorky chodi niekto zo secu a idem si to vydiskutovat.
Jani, v sobotu som aj tak sama doma, MM je v obchode, takze rodinny vikend sa nekona. Este sa dohodneme.
A si predstavte, ze nam zrusili nasu rodinnu dovolenku kvoli tej novej chripke, skoda, uz som sa zacala tesit. Ale je zvlastne, akoby som to tusila a nejako som sa na tu cestu este v duchu nepripravovala. MM teraz hlada nahradu, mozno Mauricius na jesen... alebo ja pojdem aspon do KE :grinning:
Alex od soboty kaka do nocnika! Huraaaa!!! ale piskame vzdy len v zahrade, toto neviem ako zvladneme.

Dnes rano som dostala taky nadherny mail od mojho byvaleho prazskeho primara, ma uz 65 r a bol to najsuprovejsi sef na svete, az som si poplakala, ked som to citala.

A este som chcela napisat, ze v nedelu rano som sla sama na plaz na 2-3 hodky,a cestou som bola svedkom motorkovej nehody, mlada dievcina, tak som zastavila a postarala som sa o nu az do prichodu pompiers a gendarmov, a vcera v praci som na nu natrafila na ortopedii-traumatologii, ked som bola na anest.konzultaciach s pacosmi na sal. Pamatala si ma :slight_smile: mam z toho dobry pocit.
28. črc 2009 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini ty jo, byt svedkem nehody, brrr. Ale fajn, ze to prezila a asi nebude mit tezky nasledky, vid? Chi chi, je to sranda, pak ji takle znova potkat :sweat_smile:

No, koukam, ze fr administrativa opet nezklamala :grinning: Tak jim to tam pekne vytmav. Ja dneska sla pro malyho obcanku, tak vsechno OK. Nastesti, jinak bychom asi neodjeli.

Jinak jsme prestehovali malyho k nemu do pokojiku. Krasne spinkal pri odpoledni sieste a prvni zaspani na noc taky supr, akorat pak se probudil v 11 v noci a plakal az nam to srdce trhalo, ze jsme prestehovali matraci k nemu na zem, jenze to mu taky nestacilo, tak nakonec skoncil mezi nami. Za to pak spinkal skoro az do rana. Tak ja nevim co delat. Mozna to bylo jen chvilkovy, ze mel nejakej spatnej sen.

Co vy, jak dovolenkujete? Poca nic moc co?
28. črc 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, nechcete na Maurícius v Septembri? to máme v pláne aj my :grinning: ale v októbri už nemôžem, to by sme museli kupovať letenku aj pre Sáru :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mne Sára krásne chodila doma na záchod, na nočník, kamkoľvek a ako sme prišli na ostrov, tak všetko bojkotuje a sme späť na plienkach.. som z toho smutná... ráno si tlačí v obývačke kočík, pozerá na mňa a čúra.. mrcha :angry:

Blani, dieťa, ktoré je zvyknuté na spánok s rodičmi sa bude ťažko odnaužovať.. potreboval by opustiť vašu posteľ sám a to skôr než v 2r asi dobrovoľne nebude, takže máš dve možnosti....chvíľku to vydržať a chodiť ho upokojovať do izby, alebo presťahovať späť k vám :sweat_smile:
28. črc 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, Alex este stale neopustil nasu postel :wink:
Zeby sme sli v septembri na Mauricius??? Bihan, dala si mi chrobaka do hlavy!

Tak som bola hladat tu osobu zo secu, samozrejme nikto neprisiel :angry: ved je leto a dovolenky, tak sa neobtazuju!

Prave som dopiekla kolac a zajtra beriem do prace. Tak som zvedava, ci bude chutit...
28. črc 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, ja ti nevim. Vcera v noci krasne zaspal, probudil se az v pul druhy, dala jsem mu napapkat a spinkal az do 6 do rana.
Za to dneska v noci opet se probudil v 23h a plakal a plakal az to srdce trhalo, tak jsme ho vzali mezi sebe, jenze on se 2h prevaloval a poplakaval. Tak to manza nevydrzel, odnesl ho k nemu a chlacholil a chlacholil az jsem ja pak prisla, pohladila, opusinkovala a zaspal kolem 1 do pul 3. Pak dostal prso a usnul hned. Takze podle myho to nebude o tom, ze tam nejsme, ale o tom, ze

a) je zvyklej usnout po papani, takze vyzaduje prso: kdyz neni = rev
b) asi ma nejaky spatny sny, protoze proc by jinak vcera v noci spal tak krasne, kdyby se u sebe bal byt sam?
30. črc 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani to bude asi tym kojenim, ja som maleho vlastne az do jeho 15 mesiacov kojila aj v noci,ale potom som si uz povedala ze stacilo. Trvalo nam to 8 dni, bolo to s placom,ale pomahalo pusinkovanie a hladkanie a vzdy sme si ho zobrali k sebe do postele. On nam este stale nespi sam vo svojej izbe, ale spi vo svojej postielke. Mozno keby si ho skusila najprv odnaucit od nocneho kojenia a potom ho az dala do jeho izby tak by sa ti nebudil. Nas maly prespi teraz krasne celu noc, obcas sa zobudi okolo piatej s placom ale to mu dam len vypadnuty cumlik a spi dalej. Zaspi medzi 21:00-22:00 a spi az do siestej rana a potom sa este chvilku hra v posteli ale to ak sa nahodou pohnem ze vidi ze som otvorila oko uz aj krici ze chce ist von a pit mlieko. Kojim uz len rano a vecer. Uz by som to chcela ukoncit ale neviem ako na to :sweat_smile:
30. črc 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte, už sem tu strašně dlouho nebyla, snad se máte všichni fajn.

Janko,

já to tež tak vidím že až jak přestanu kojit tak už snad bude spát sám..chtěla sem právě kojit max do 2 let, tak uvidím.

zatím spí pořád s námi ale je klidný, já vlastně ani nevím kolikrát za noc kojím protože asi kojím v polospánku.

trápí nás ale ta vedra, bože ještě jeden měsíc a už to snad bude lepší!

Pamatujete si někdo na Lenkuantibes nebo tak nějak, nevíte jak se jí daří?

A co Jzfr?

mějte se..
31. črc 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, ja fakt nevim, pac dneska v noci spal od 9 do pul 3 :confused: pak jsem ani nepremyslela, nakojila a spinkal az do 7 a pak jeste zabral az do 9. Sam, ve svoji postylce, ve svem pokoji.
Podle myho mel jen nejaky spatny sny. On spi od sveho 1 mesice vedle me ve vlastni postylce, takze vlastne se mu zmenil jen pokoj a ne postylka.

Ja jsem si rikala, ze nejdriv by mel prospat celou noc, nez ho prestehujem, jenze manza se celou noc hrozne vrti, takze jsme ho spis budili nez cokoliv jinyho. A malej se zacal taky vrtet a pretacet v posteli, ze jsem ho nasla "vzhuru nohama" dost casto... od ty doby, co spi u sebe spi urcite mnohem klidneji, pac ho najdu casto jeste prikrytyho :sweat_smile: coz se me predtim nestavalo.

No kdyztak jeste poreferuju, je to teprve 3 noci, co jsme ho prestehovali.

Ahoj Peti, jak se dari? Ja kojit v polospanku nemuzu, pac mame tu zatrapene ouzkou postel a ja pan vlastne vubec nespim, pac se furt bojim, ze bud z ni spadnu a nebo ze neco udelam malymu. :angry: francouzsky standardy :angry: Celkem zavidim :sweat_smile:

Vy mate vedra? Tady je furt okolo 21° a polojasno... nic moc na to, ze je cervenec. Holt jsem zmlsana z CR 30° teplicka k vode :dizzy_face:

jinak od ostatnich holek nemam zadne zpravy :unamused:
31. črc 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby ja si vo Francuzku nezijem ale chystame sa na dovolenku na Korziku. Preto by som sa vas chcela opytat aky znacky umelych vyziv sa bezne predavaju vo Francuzku.
31. črc 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
bezne? nestle, bledina, v nekterych supermarketech i hipp.

rekneme, ze bledina je plna blee veci (teda podle myho nazoru, ale ja jsem trosku ujeta na jidlo malyho :sweat_smile: ).
Dobrej kompromis (i kdyz teda obcas mi nad obsahem taky stoji rozum) je Nestle, rada Naturness.

Hipp je jeste lepsi, ale drazsi.

No a nejlepsi jsou znacky jako holle, babybio apod. ale ty jsem zatim videla jen na netu.

Samo, je toto MUJ nazor, kocky ti napisou mozna i neco jinyho.
31. črc 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
i kdyz... jsem zapomnela... korzika je ostrov, tam to bude jinak :stuck_out_tongue_closed_eyes:

posli IP karolinkafe, ta tam zije :wink:
31. črc 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
dik kulicka napisem karolinke. inak bledinu dostat aj tu v NL ale iba v malo obchodoch :wink:
31. črc 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte,

ahoj Kuličko,

jo tak to chápu, jestli se manža vrtí a malého to budí. a taky úzká postel to je těžké. vy se máte, že máte jen 21 stupnů! tady už je delší dobu pořád 30 :confounded: dřív sem to měla ráda, ale co ted s malým, nikam se nedá. a navíc ted nemůžu mít auto.

takže Hipp se dá koupit ve Fr? Já ho koupila párkrát v česku. jinak jsem kupovala Hamé přesnídávky. tady nevím, zatím mám ještě zásobu z česka. ale jak dojde tak budu muset koupit něco tady.
31. črc 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek