• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
akorát doufám, že se tam moc neopeču! :sweat_smile:
9. srp 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ste tu niekto priamo z Pariza? potrebovala by som s niecim pomoct. letim 9.9. do Pariza so svagrinou a s detmi, prilet mame 19.40h. potrebujem sa dostat z letiska na stanicu Montparnase a z tade ist vlakom do Nantes. Pozerala som na stranke sncf odchody a posledny som nasla 21.30h. co myslite, je realna sanca stihnut to?? (ak nebude let meskat samozrejme) Vedeli by ste mi zistit kedy je posledny odchod a za aku cenu? ja som nasla najlacnejsie za 54eur na osobu a to je teda dost.
Rozmyslam zobrat hned taxik z letiska, len ci nas zoberie, ci maju autosedacky pre decka a ako je to takto navecer s dopravou.....asi zapchy, co? a kolko tak asi stoji taxik, ak niekto viete.
Este ak mate niekto skusenosti s kupovanim listkov na vlak cez net, tak mi napiste, co je lepsie a lacnejsie. radsej dopredu objednat alebo staci priamo na stanici pred odchodom, ci vobec budu este mat miesto......
no a posledna prosba, aky listok kupit pre chlapca, ma 3r4m a tam sa uvadza ze od 0-3rokov alebo potom od 4r....tak co myslite, to spada este do tych 3rokov?
vdaka za kazdu radu :slight_smile:
15. srp 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj zuzhim,

zalezi na tom, na jaky letiste doletis. Pokud je o Orly, tak se to da stihnout uplne v poho, pac tam kazdou pul hodku jezdi z Montparnassu bus (Orlyval mam pocit). pokud na Charles de Gaulle... aj aj.
To by pak zalezelo na spouste veci. Jak rychle dojedou batohy, a taxikem? No asi to bde dost zapchany ta pariz, jakoz i metro v tuto dobu bleeee
taxik bych radsi objednala predem, kdyz potrebujes autosedacku
jdu se juknout na ty vlaky
15. srp 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak do Nantes jezdej i primy vlaky z Charles de Gaulle

akoat ten v 21h30 je fakt posledni, ze montparnassu a z CHdG ve 20h34

koukam, ze ceny trosku klesly, a za 50 euro je to bohuzel normalni :frowning2:
na netu jsou slevy mnohem prehlednejsi, nehlede na to, ze u okynek je dycky fronta jako prase :angry:
a jak koukam, tak vsude pisou "posledni mista" :unamused: takze to abys ty listky zarezervovala co nejdriv

naopak nevim, jak to je s tou vekovou kategorii, to jsem nikde nenasla, to by tam chtelo zavolat
do 3 let si muzes vybrat, jestli chces s mistem (priplaci se) nebo bez mista na sezeni (v tom pripade jede zadarmo). A kolikrat jsou volny mista v kupé i kdyz listky jsou vsecky vyprodany. Ale je to na zvazeni.

Tak stastnou cestu
15. srp 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzhim, stihnúť sa to dá, ale bude to o držku. Ako hovorí Kulicka, ak idete na CDG tak je to fajn, lebo na truhom termináli je stanica pre TGV-čka.. záleží na príletov temrináli.

Ak priletíte na Orly, tak odporúčam autobusy AirFrance - odcádzajú cca každú štvrťhodinu cez deň, za 20-30min si priamo na montparnasse - príde z bočnej strany, z ktorej je priamo prístup na stanicu bez toho, aby ste sa museli trepať cez všetky eskalátory. Ak to tam ale nepoznáš, trošku to bude možno nejasné.

No a lístok určite kúpiť dopredu! Ak máš embosovanú kartu, tak to nebude problém. Zaplať cez net a daj si výber lístov na stanici - to len prídeš k automatu, vložíš kartu a vytlačí ti lístok. Alebo máš ešte čas si ich nechať poslať poštou, ale to som neskúšala... myslím, že v EU majú "dodaciu" lehotu 7d. Prems už asi nezoženieš, tie sa len vytlačia ale nedajú sa vymeniť.
Čo sa týka veku, tak spadá ešte do tej skupiny 0-3, ale aj tak by som mu vzala miesto (lístok bambin myslím)

No a ak nemáš embosovanú kartu, tak to bude horšie, to si určite nechaj lístky poslať.
15. srp 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte som spat doma so slovenska... :slight_smile:

zuzi ja zijem v parizi teda vcera som sa znova vratila/ cital asom len tak zbezne;; ak mas nieco viac tak sa mi ozvy... :slight_smile:

:slight_smile:
15. srp 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babule dakujem, ja priletim na Orly, ak vobec priletim, idem so Skyeurope :unamused: :confused: Velmi rozmyslam co spravit, nechcela som tahat muza pre nas autom, predsa len je to dost daleko este do La Roche z Pariza. Dost tazko si predstavujem ako rychlo sa vybavime pri batozine, kufrov vela, kocik, dve male deti, ktore treba nakrmit, jedneho prebalit alebo vzdy sa volaco pri nich nepredvidane vyskytne, rychlo sa presunut na ten bus, potom listky a naskocit na vlak....... :grinning: mam problem presunut sa doma od mamy, co je dom oproti nasmu, cesta mi trva aj polhodku s nimi:sweat_smile: rozhodne to bude adrenalin :grinning: dam vediet ako pojdeme a ako to dopadne.
16. srp 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika vitaj :slight_smile: Tak čo, aké máš dojmy zo Slovenska po takom dlhom čase? :grinning:

Zuzhim, všetko je otázka organizácie. Orly je malé letisko, takže tam našťastie nič veľmi dlho netrvá. Prebaľujem malú kým čakám na batožinu, zásadne nenosím kočík ale šatku :grinning: Neváhaj použiť vozík na kufore ak máte veľa batožiny.
Veľa praktických info nájdeš tu http://www.aeroportsdeparis.fr/adp/fr-fr/Passagers/Accueil/

ale keď vás je tak veľa, neviem, či by sa vám viac neoplatilo zobrať taxík ako bus.. to je na zváženie.. naposledy som platila z Montparnassu 30€

ak chcete ísť Air France busom, majú odchod rovno pri príletovom priestore, brána L, jednosmerné cestovné (vždy si ale kupujem spiatočné, má neobmedzenú platnosť) stojí 11,5€ (spiatočný 18,5).. inak príšerne zdvihli ceny, pred tromi rokmi stál spiatočný 14 :zipper_mouth:

Ako hovorím, vyloží vás to na Montparnasse z boku... je tam schodisko rovno to odchodovej haly vlakov, nezabudnite, že lístok treba "označiť" v tej žltej mašinke, čiže "kompostovať" :grinning:

Držím palec :wink: Vydýchnete si určite až vo vlaku :grinning:
16. srp 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzhim drzim palce ja som prave docestoval s dvoma detmi a kuframi a nehovorim..... :grinning: :wink:

bihan dakujem.. no dojmov vela, no som hotova, mam toho vela na rozpravanie, vela sklamania ale ahlavne ze sa deti vyblaznili..

poviem len tolko , bola som rada ked som sa vratila.... :wink:
a ma za sebou aj slovenku pohotovost a lekarov.. , bozkam francuzku zem ... neda sa porovnat..; som rada ze zijem tu.. asi tolko...

nemam vela casu, ale ozvem sa...

pozdravujem ta evuliki....
stretli sme sa spolu na letisku v bratislave, poznala moje deti.. no , uzasna story... :grinning:
17. srp 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nevíte náhodou, jak se přeloží ´J´ai le blues de toi´? Nemůžu to nikde najít, tak jsem si říkala, že se zeptám vás. Myslím si, že to znamená něco jako ´chybíš mi´, ale chtěla bych to vědět přesně.
děkuju!
17. srp 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,dlho sme sa tu neukazali-boli sme 5 tyz.na svk.Odtial sme isli aj na dovcu-vybrali sme nakoniec Turecko a bolo uuuuple super.Teda az na tu ich krajinu,ta bola fakt o nicom....Ale hotel stal za to a malej sa velmi pacilo :dizzy_face:

Erika,ani sme sa nestihli rozlucit na letisku-moj kufor isiel uplne prvy a teba stale nebolo....Snad si to zvladla ok s tou vsetkou batozinou....Porcelan vydrzal?

Od pondelku nastupuje Jasmi opat do garderie,takze mam poobedia pre seba :sweat_smile: A dnes som sa spoznala s jednou holkou-je madarka a ma 11 mesacnu dcerku,tak to vyzera tak,ze budem mat prvu kamosku :grinning: Normalne sa z toho vytesujem-po roku si tu konecne s niekym vonku pokecat :dizzy_face:
18. srp 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj moja, no nestihli, no ja som musela pockat, az kym vsetci oddydu a potom bolo peklo.. prisla som ako posledna, uz len moja batozina, tam chodila okolo a aj s kocikom, nadavala som ako,; diva, cela spotena, no nebudem ti vysvetlovat, videla si tu trasu, ako bezecka;. :angry: :grinning: a ktomu josh nechapal preco nema kocik , chgudacik a tak sio ho stale pytal.. no hroza, prisla som pred muzickom cela spotena, len sa so mna lialo.; uzasne romanticke... :grinning:

hlavne ze sme uz spolu..

porcelan vydrzal ... :wink: a teraz sa pekne vyjima, v obyvacke...

som rada ze mas kamosku... super.... mozno bude , aj viac casom... :wink:
18. srp 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pozeram stale tie listky na vlak a su tam este PREMs. Tento listok sa da normalne vytlacit doma? ze ked to budem objednavat cez net, tak zaplatim kartou a potom mam moznost si to vytlacit? este mi viete poradit ake miesto si mam vybrat- carre, salon, kioske. Vobec neviem co to znamena..... A co s batozinou? treba to nejak registrovat ako do lietadla, alebo vsetko beriem so sebou do vozna. A ked si zoberiem taxik, tak mi zastavi niekde hned pri vchode na stanicu a myslite, ze mi pomoze s batozinou, alebo niekto na stanici, nejaky taky "pracovnik" alebo sus tam voziky, alebo ako ?..... prvy krat cestujem vlakom, tak nemam predstavu a chceem byt pripravena a poriadne si to hned naplanovat a zorganizovat.
19. srp 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Zuzhim, ja len pridam vlastnu skusenost. Doteraz som byvala 7 rokov v Rennes, ale uz som spat na SK. Vzdy som doletela Skyeuropom 19h40, posledny vlak do Rennes 21.30, tak ako do Nantes, odchadzaju naraz. Doteraz som to vzdy stihla, len raz asi som mala na male, prisla som 5 minut pred odchodom, lebo boli zapchy. Vzdy chodim Orlybusom, zastavka je hned pri vychode napravo, odchod kazdych 15 minut, listok stoji tusim 8 eur na osobu. Na Montparnasse ide za normalnych okolnosti 20 minut, najdlhsie som sla 40 minut, to vtedy ked bola strasna zapcha prisla som 5 minut pred odchodom. Ale najvacsiu starost som mala vzdy so Skyeurope, ked meskaju, tak potom sa mozes nahanat. Ale zo skusenosti viem, ze ked meskaju asi takych 30 minut, pridu aj tak nacas, lebo letia priamo a nie "obklukou"...
Co sa tyka listkov, kup si na nete, nebudes musiet stracat cas, vytlacit, deti 3a pol rocne su do 3 rokov v kategorii, batozina sa nehlasi, musis si vsetko odniest sama, teraz v novych TGVckach su lepsie batozinove priestory, a vecer chodi poloprazdny vlak, takze sa nemusis bat. Inac orlybus ma zastavku hned pri bocnom vchode na stanicu, zides dolu po chodniku smerom ku krizovatke odkial isiel bus asi 50 m od zastavky je vchod nalavo (budes vidiet, ze odtial vychadzaju ludia s batozinou), vyjdes po schodoch a pojdes rovno a nastupiste mas hned nalavo, len si pozri na tabuli, ktoru budes mat pred sebou, ktore nastupiste a rovno chod tam. Ak budes mat listky, tak si ich nezabudni opeciatkovat (na zaciatku kazdeho nastupista mas taky stlpik, tam to treba strcit a ono sa to opeciatkuje), ak by si zabudla, tak sa treba prihlasit u sprievodcu ked ho budes vidiet prechadzat prvy raz aby ti ich stikol, inac ich budu brat pri kontrole ako neplatne (ale to je len pri listkoch), ak to budes mat vytlacene na papieri, tak je to v pohode, nikde sa to nestika.
tak hadam som povedala vsetko, ak by si potrebovala este nieco, kludne sa mi ozvi...
19. srp 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petafr dakujem. Este sa chcem spytat, mam kartu embosovanu ale nie francuzsku, mozem potom v tom automate pouzit aj tu?? lebo ja som sa docitala, ze to ma byt karta francuzska :fearful: ako to vlastne je, ak to je listok Prems, tak sa hned plati a vytlaci a ostatne su rezervovane a plati sa az na mieste pri tom automate alebo v okienku?
a to tu batozinu normalne vezmem tam, kde budem sediet?
19. srp 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to presne neviem s kartami, urcite nemusis mat francuzsku kartu, ja pouzivam moju slovensku v zahranici a nemam s tym ziadny problem (asi je endosovana, nevyznam sa v tom). Spytaj sa v banke, ja som si ju minule nechala aktivovat, aby som si mohla kupovat veci na internete. Tie prem's su lacnejsie, lebo sa nedaju zrusit alebo prelozit, cize, ak zmeskas vlak, budes si musiet kupit nove listky na iny. Prem's sa daju vytlacit na normalny papier v tlaciarni, a listky (ktore nie su prem's, ale tiez mozu byt lacnejsie), tie ti poslu postou alebo si ich mozes vyzdvihnut v automate (to som este neskusala) a vtedy ti asi poslu len kod, ktory tam treba zadat a vacsinou si uctuju 10 eur za zmenu, ak by si zmeskala vlak. Na batozinu su vzdy ulozne priestory pri vstupnych dverach do vagonov, nad hlavami a tiez su take ulozne priestory (jeden alebo dva) v kazdom vozni medzi sedackami. Ale neboj, nikto ti nic neukradne, ja som sa zo zaciatku vzdy bala, ked som si to nechavala pri dverach, lebo som nane nedovidela, ale ak mas vela veci a trepat sa s tym cez ulicky a este deti k tomu, tak to moze byt jednoduchsie. Ale to je asi jedno, vlak bude aj tak poloprazdny (ak nejdes v piatok vecer napr.)
19. srp 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
skusam si objednat cez net, ukazuje mi tam normalne ze listky Prems, ale uz v dalsom kroku, kde vyberam ako si listky prevezmem, tak mam moznost ze v tom "borne libre servise" alebo dorucia postou-ale to zas pisu ze do 4 dni vo Fr (neviem ci to poslu aj na Sr). neviete co s tym? nemalo by mi dat moznost vytlacit si tie listky? boze ja som ale nemozna :sweat_smile:
19. srp 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzka, ja som to skusala a mas tam vsetky tri moznosti, tu prvu si asi nevidela, ak bola aktivovana, podsvietena inou farbou
Toto tam je:

1Choisissez comment retirer votre billet

* e-billet : imprimez et modifiez** votre billet quand vous voulez !
* Borne Libre Service : retirez votre billet à tout moment avec la carte bancaire utilisée pour le paiement.
*Envoi gratuit par courrier : recevez votre billet en 4 jours chez vous

Tak ta prva moznost a tiez si tam daj tu Assurance annulation, 2,60€ sice navyse, ale aspon ti vratia peniaze, ak nestihnes vlak.
skus este raz ak potrebujes posli mi spravu na schranku, skor si to vsimnem.
19. srp 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuznim, kartu nemusíš mať francúzsku a normálne ju môžeš použiť v tom automate "borne".

Prems neviem, či by som brala pri takejto malej časovej rezerve Prems.. Premsy sú síce cenovo výhodné, môžeš si ich normálne doma vytlačiť a nemusíš ich nikde označovať (čiže o starosť menej) ale nedajú sa vymeniť ani preplatiť, čo sa normálne lístky dajú... a ak nie úplne, tak aspoň čiastočne.. takže zvážte a vyberte :wink:

Pri každom vchode do vagónu máš batožinový priestor, veľký kufor sa ti do vagónu nevprace.
19. srp 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pomoooc, piju už měsíc Ricorée od Nestlé a nevím jestli v tom není kofein? dřív jsem měla chicorée od Caro a to bylo bezkofeinové ale manža mi koupil toto a tedkom se dívám že to tam není nikde uvedeno...:( tak jestli někdo víte?
dík...:slight_smile:
19. srp 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuznim, na ten vyber u "borne" davej pozor, pac ty musis vyzvednout v jistym casovym limitu pred prijezdem (to tam napisou, kdyz platis, ze to musis vyzvednout do toho a toho data a ty a ty hodiny), jinak ti rezervace propadne.

meleri, nevim, ale myslim, ze v ricorée nejakej ten kofein je. le dyz toho nevypijes litry denne, tak by se nic stat nemelo. Akorat bude malej trosku zivejsi :wink:
20. srp 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kulička,

a sakra...tak najedu na starou osvědčenou značku, a toto nechám na později...:slight_smile:) dík! blbé je že to nikde a ni na krabici nepíšou...
20. srp 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte, baby, no konecne mi ide net, tak mi napiste, ako sa to vyvija s tym nasim stretkom vo Frejus, v sobotu alebo v utorok? a kde presne???
este som vas nedocitala, nevladzem, nasi vcera odisli, a ja zase zarezavam v praci...
20. srp 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tini,

ahoj, psala sem ti zprávu na facebook, jestli chceš, tak se můžem sejít v úterý nebo i jindy, podle tvé práce..problém je, že nemám tvoje číslo, ale poslala sem ti manželovo na facebook tak se mrkni. ale mám strach z těch veder, asi bychom se měli sejít někdy dopoledne?
nevím jak uvás ale tady je hrozně!
20. srp 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
petafr, no ja ked dam listok "forfait bambin", tak mi neda moznost vytlacit, len tie dve moznosti :confused:

co myslite mohla by som kupit pre jedno dieta listok ako pre dospeleho?? alebo kupim dva detske a bez miesta, tak to bude zadarmo..... potom mi ale dava cisto len dva dospele listky.... to je v poriadku, ze nebudem mat ziadny listok pre deti?

to clovek by potreboval asi zvlast skolu na kupu listkov :sweat_smile:
21. srp 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzhim, pytala si sa na taxik. My sme raz potrebovali taxi z Orly do hotela, tak sme dopredu hladali na nete, aby sme rezervovali aj so sedackou, nasli sme len 1 taxi-spolocnost, co ponukala aj sedacku, cenu uz neviem, ale bola nehorazna :stuck_out_tongue_closed_eyes: dosla taka spinava otrepana dodavka a v nej uplne spinava snad aj ogrcana sedacka, zle upevnena, takze Alex bol aj tak len na mojich kolenach. A potom sme taxikom sli este x-krat v Parizi a maly nam sedel vzdy len na kolenach, taxiky tam jazdia velmi bezpecne a vobec sa nepozastavuju nad tym, ze dieta, treba sedacku...
21. srp 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Takze sa nedostavime na to stretko, je nam to luto, ale bojim sa soferovat, ked je na cestach milion ludi a na plazach je to uplny horor (preplnene plaze su mojim najhorsim dovolenkovym snom). Zelam vam kopu zabavy :slight_smile:
My sa inak mame fajn, uz sa nam to krati, odchadzame 17.sept. Ked si predstavim, co este treba vybavit - zrusit poistky, ist do banky, kontrola auta atd, normalne mi ide z toho hlava prasknut.
Judit je uz velka slecna, papa vsetko co jej naservirujem okrem pastrnaka a vcera sme zacali s ovocim, ale banan sa nestretol s velkym nadsenim.
23. srp 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
hani, tak prima stehovani, budes nam tu chybet :unamused:
tak hod aspon nejakou fotecku do albika,at vidime velkou slecnu :dizzy_face:
24. srp 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! No vidim, ze vsetky ste na dovolenke. My sme mali predvcerom perny vecer. Mala zacala vracat kazdych 10 min, vsetko co zjedla vyvracala, biela ako stena, malatna. Tak sme utekali na pohotovost, pozerali jej vsade, usta, usi, moc odobrali. Nic nenasli a Juja bola po troch hodinach zdrava ako buk a hrala sa tam s hrackami co jej donieol personal. Okolo vzdychali pacienti s rozreaznymi nohami a my sme tam vyzerali, ze sme sa prisli len zahrat:slight_smile: Doteraz neviem z coho to mohlo byt. Rano som jej dala lyzicku jablka, nechcela viac, na obed mala tekvicu, ale aj tu vylpluvala. Vseobecne mi nechce jest ziadne ovocie, aj banan aj hrusku sme skusali, nechce nic. Mate nejake tipy?
A ake bolo stretko?
Kulicko hodim foto nejake...na facebook davam casto, sem uz skoro vobec...
27. srp 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz tam je pridana, dam neskor aj nejake dalsie...
27. srp 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek