• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
clovece tak 10 euro je palka.. lenze u vas su ine tarifi, apodmienky ako tu u nas;..
v metropole...
ano , bihan, 50% s dani, ale az o rok.. teda jedne rok budes musiet pockat az si ich odpises... :wink:

nie ty jej zaplatis, plnu mzdu, + jedlo a energia podobne spojene,n zalezi.. co ziada, caf ti preplati , ja neviem od 80 do 200 euro na mesiac, s tej sumy co jej platis...
a o rok ked pride danove, zapises, kolko si platila presne, assitente , a o par mesiacov uvidis tu ulavu.. o 50 % menej..
ved preto to robia aby ludia zamestnavali na papiere aby to bolo vyhodne.. pre nich a nie na cierno.. :wink:

ty si coolacka; co sa teba tyka, ja by som uz asi zadok stiskala trochu od strachu.. hlavne kvoli detom.; :grinning:
1. zář 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
To nemá zmysel stresovať :grinning: ak to máme chytiť, tak to chytíme.. a ak to donesie jeden, tak ju budeme mať všetci. Navyše pracujem v škole, tak to by som musela rovno odísť v skúšobnej dobe :grinning:
A Sáre som už nasadla C-čko, tak snáď nič nečapne.

Veď ale to predsa nemôžem odpísať z daní celú sumu.. keby mi napr. ostalo splácať AM 300€ mesačne, tak ani neplatíme dane a ešte nám vrátia :sweat_smile: :grinning:
1. zář 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, ak platis, napriklad ja neviem 2000 euro rocne dane, tak zaplatite len 1000 jednoduch... :wink:

mas pravdu vela C vela , spravi.. aj moji beru , pre istotu stale..;
1. zář 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

jo takový pocit jsem měla taky...matek jsem moc neviděla nějakých podivných, ale všimla jsem si že mají všichni strašně krásné kočárky, až jsem začla litovat že jsme nekoupili v česku kočári..

jinak my se "vrháme" do druhého dítěte, ale nevím jestli neděláme chybu tak brzo, ale my fakt nemáme moc na výběr..koukám že jsi taky snažilka, to je super! tři děti jsou super, já chtěla dva kluky a holku nebo dvě holky a kluka, ale sama nevím jestli se nám ale to druhé vůbec podaří... :frowning2:

Bihan,
to je blbé s tou krví...:( já s tím mám zkušenost celkem dobrou, akorát mi pak bylo hrozně asi dva dny...no možná bych na to ještě někdy v budoucnu šla...ale jinak mám taky radši zdravotnictví tu než v česku..teda v česku jsou skoro všichni doktoři arogantní..tady občas taky, ale většina jich je fakt dobrých...a hlavně přes tu neplodnost tady tak lidi nešulí jak v česku....jinak ti závidím ten výlet po Severním moři! :dizzy_face: to je můj tajný sen, hlavně se podívat na Sibiř nebo na Island...

Tini,

jo bylo to fajn, až na to vedro, ale druhý den se pak zatáhlo a bylo celkem příjemně. Samsonek tam byl furt unavený, za to tedkom nechce vůbec spát....a vzpomínám na ten super koláč, ten byl! :dizzy_face:
1. zář 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri, tak drzim palce..

my sa snazime, ale nie, sialene, ked pride tak pride, no bola dlha prestavka, tak teraz to nastartuvame znova;;a hlavne nas to znova , este viac zblizilo.. slavili sme 6 rokov manzelstva tak je to taky druhy dych...

obaja sme spokojny tejto zmene;;
co sa tyka divnych matiek, no ja som mala na ne stastie asi.;akoby padali s neba;; naschval;; ako hovori moja kamoska no akoby ich nasralo;; tioez sa cudovali;;

ale inak , su aj normalne, len teraz viac chapem, niektore mamicky tu na koniku, vzdy som si myslela ze to nie je skutocne, take dokonale matky , ale oni su.. naozaj.; :grinning:

je to na slak trafenie.... :grinning:
zase nadomnou lamali hlavou, aku slobododu mali moje deti.. dokon
1. zář 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dokonca otvorene, s ama pytali, ci mi to nevadi, ze sedi , v prachu alebo na zemi, alebvo , pozor lebo spadne;. a podobne... :grinning:

po dvoch hodinach to ide cloveku na nervy... :grinning:

ale nechajme to, aj tak sa tak skoro nechystam na slovensko, takze uvidime, dostala som svoju davku.. tohtorocnu.; hlavne ze s adeti , vysantili, kazdy den v kupku.;
1. zář 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam nastastie na slovensku rodinu a znamych, tak sa stretavame a je to fajn.... s cudzimi som ani nie moc v kontakte....
ale co sa tyka uradov, lekarov, tak to je naozaj hruza :angry: erika presne viem o com hovoris, tiez sme zazili svoje :unamused: takze v tomto smere si tiez velax poviem, ze zlata francia :grinning:
1. zář 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci to mi nejako uslo, ze ty uz pracujes :fearful: Co konkretne, ucis anglinu? Sara to zvlada v pohodicke bez teba?
No kazdopadne vam drzim palce a nech sa ti tam dari :dizzy_face:

Ja stale cakam na moje ohodnotenie diplomu, su to uz dva mesiace a zevraj do konca septembra by som to mala mat, tak dufam. Snad aj maly si zvykne na HG a ja sa zacnem tiez pomalicky pozerat po praci.
1. zář 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Ahoj

zdravim vsechny po prazdninach. Jak jsem tak cetla tak vetsina nebyla moc spokojena se svou rodnou zemi :wink:

My jsme si to uzili v pohode, bez problemu (i s lekari) asi opravdu zalezi nakoho natrefis.

Holky, chtela jsem se zeptat jaky je rozdil v Creche a Halte garderie ? Pomalu premyslime o nejakem hlidani, jeste ne ted , protoze je na me jeste zavisli kvuli mlicku ale za par mesicu jestli tady jeste budem ...

Jinak mame trochu potize s papanim zeleninky, zadnou nechce jist , jenom ovoce a vecer trosicku ryzove kase, neumi pit z lahve , nema ani dudlika , a tak skoro kazdou hodinu az dve kojim, je to docela narocny , ale co bych pro neho neudelala.

Pred par dny se nam sam postavil v postylce a ted by se nejradeji furt stavel :slight_smile: Je to rychlik ale zase nemluvi, jak psala Meleri ze Samsonek uz rika mama , tak to nas Philo jen pokrikuje :slight_smile: Asi si opravdu kazde dite vybere cim zacne , nekdo chuze a nekdo mluveni

Stalo se vam nekomu ze jste otehotneli kdyz jste kojily ? My bysme taky nejradeji zacali s dalsim mimi ale myslim ze to asi moc nepujde , ja jeste nedostala ani menstruaci , tak nevim nevim. I kdyz vim ze kojeni neni prekazka. No nechame to osudu ...

Dnes tady konecne prsi tak alespon se bude lepe dychat

Pridala jsem nejake fotky do alba

Holky kde jsou ty fotky z vaseho setkani ? Nejak to nemuzu najit

Zatim se mejte hezky a pekny den :dizzy_face:
2. zář 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
bisule, rozdiel je , ze jasle, su , an cely den, alebo pol dna, ako ches, a na cely tyzden,......
garderie, je , na jeden, max 3 dni v tyzdni ak je miesto.. takze to ni eje , pre pracujuce mamicky, na cely tyzden.;
je to dobra vec ked su vatsie, ako pripravka na skolku.......

inak co sa tyka.. toho , prazdninovania.. ano zalezi;; ale ako som hovorila, je ine, ked ste stale so svojou rodinou, a skoro nie ste s okolitym , svetom, neberiet 5 krat autobus,za den, teda mHD, alebo vlak na cestovanie, ale auto....;
je to velky rozdiel..

ja nemam rodinu a tak , vzdy som bola zvyknuta byt , s cudzimi, bud kamosky alebo , susedia..;
a preto, si mozem dovolit povedat, ze mentalita sa zmenila;;.; pretoze, niekedy to tak nebolo..

to aby bolo na vysvetlenie...
a lekarov som videla za 2 tyzdne, 6 krat a stacilo mi.... as porovnanim s fr sa neda porovnat a za tym si stojim,, dokonca som mala urcite lieky so sebou, moj alerka mi ich predpisala, lekari , niektori len zasli , aha, to je ,super ako to je , spravene, toto ani nepoznam, co je to , za kompoziciu...

len blbe, cipky, na kasel...; vyvolali , obdiv.. no francuzske lieky sa nedaju porovnat s nasimi..; takze a to boli lekari.. :slight_smile:

nechcem podcenovat slovensko.; to nie, ale vela supermarketov, a nakupnych centier , len ludi akosi malo , aby kupovali, vsetko drahe..;
ale zeby sa investovalo, do parkov a struktur pre deti, a dospievajucich, tak to nie..
moda je ist do nakupneho centra sa hrat s detmi, a nie do parkov , sklenikove deti...

pre mna;..;;

do skolok, kde uplne neexistuju , uz ploty, tak ludia chodia vencit svojich psov.. toto ma dostalo a nikomu to nevadi , ze deti sa tam bodu hrat

to boli veci co ma sokovali...
ale nechajme to, je to moje smutne konstatovanie dokonca aj ludi co tam ziju..........;
2. zář 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Bisule, nam zas mala vobec nechce papat ovocie, navyse ocividne ma nejaku intoleranciu na nieco, lebo nam uz par krat vracala, ale neviem na co, lebo nepije mlieko, len ju kojim, ani lepok este nedavam. Ma iba asi 5 potravin ktore zje, pri ostatnych sa tvari ako keby som jej davala arzen:slight_smile:
2. zář 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bisule, neviem presne aky je rozdiel, ale Erika pise ze Halte garderie je len na 3 dni v tyzdni, no u nas v meste to tak nie je. Nas maly chodi do Halte garderie 5x do tyzdna a mam na vyber kedy tam pojde. Moze ist od 8 rana do 17:30. Tak je HG u nas otvorena. Zatial nebol cely den lebo si zle zvyka. Ked ho davam rano tak o jedenastej chodim pre neho, lebo potom idu obedovat a on jedava s nami. 2x ostal aj na obed a to vtedy mu musim priniest jeho vlastny obed. Ak ide poobede tak mu davam zase olovrant. Co som si vsimla tak tym mensim detom cca do 2 a pol roka, davaju aj obed aj olovrant rodicia ak dieta ostava na cely den a tie vacsie maju rovnaky obed.
U nas v HG su deti od 4 mesiacov a su tam aj 3rocne deti. Tak takto to funguje u nas. Platime na hodinu ciastku, ktoru nam vypocitali z prijmu.
V creche neviem ako to funguje.
2. zář 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka tu, by si mohla snivat, ze 5 dni v tyzdni;. nie je miesto , uz ked pytas, Na 2 dni tak uz , je to problem;..
2. zář 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika je to dost mozne, my byvame priamo v centre a tu pri nas su hned 3 HG asi tak 5 min pesi, kazda na inu stranu. Tam kde je Jullian tak viem ze je maximalny pocet 27 deti a z toho 13 maju fixnych na kazdy den. Ja len vzdy nahlasim v pondelok cas na dalsi tyzden. Ked nahlasujem takto tyzden dopredu, tak sa mi este nestalo ze by nebolo miesto volne.
Bisule inac nas maly ma dost velky problem s odlucenim a tiez si myslim ze to bude kojenim. Ja som pred jeho nastupom do HG zrusila nocne kojenie(mal 15 mesiacov), no a teraz cez dovolenku sa nam podarilo zrusit ranne, takze nam uz ostava len vecerne.
2. zář 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, tak tu, ked som davala pata, naposledy, pred 2 rokmi tak to bolo o hubu, uz len na 2 dni.. trebalo fixne vsetko do predu.. a ked som chcela vinimocne len raz, este 3 hodiny tak , to bolo hned neda sa...

tu , najblizsia je, 20 minut cesty odo mna, hlavne ze je ich tu vela... :angry:

lenze , vies parizi, uz treba aj jasle nahlasit , ked si tehotna, v 2 mesiaci , uz je neskoro.. :grinning:
2. zář 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk - tak jak to tak vidim tak u tech kojenych deti je skoro pokazdy problem s prikrmy, ale ono se to snad upravi zatim pribira tak to bude snad v pohode . Jinak nas taky nejakou zeleninu plive a jako se davi, takze to uz nehrotime a uvidime casem. Koukala jsem na fotku , Judit pekne vyrostla, je moc hezoucka :dizzy_face: Jnak preju rychle a klidne stehovani . Ja v Nemecku zila ( sice asi pred 10 roky) 2 roky a bylo to fajn , tak at se ti tam libi.

Erika a Janka - dik za info o HG a creche, asi se stejne budu muset zeptat jak to chodi tady v Lyonu, koukam ze je to vsude jinak

Janka - toho odlouceni se mooooc bojim, ja budu urcite brecet taky, jsem hroznej cita :wink:
2. zář 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
čaute ani nestačím dočítat, Samson mi dává celkem zabrat.. :sweat_smile:

Eriko,

jo tak taky si myslím že děti by měly mít trochu svobodu, když už jsou teda větší jako ty tvoje, tak si myslím že je dobré je nechat všecko prozkoumat, atd, než je furt okřikovat. já mam ale o Samsona děsný strach, furt jsem u něho,a by si nestrčil prsty do zástrčky, aby neshodil ubrus na sebe atd..sice začíná chápat že něco nesmí dělat, ale tím víc ho baví to dělat..:slight_smile:

Jinak si říkám že kdybych neměla v česku rodinu a pár kamarádu, tak už na to kašlu a ani tam nejezdím, ale kvůli našim jsem tam často....ale zas tam mám moc ráda ty smrkové lesy..

Bisule,
to je šikula! mrkla jsem se na fotky, a teda máte super že už ho můžete nosit v tom velkém nosítku, náš furt zas nesedí, a tak si říkám jestli to vůbec využijem to nosítko, no snad příští jaro..jo on celkem mluví, a taky už i rozumí, ale pohybově je zase trošku pozadu..

Jinak jo, s tím kojením je to asi naprd co se týče otěhotnění...já taky nemám moc mencky...měla jsem je 2x za celou dobu...

já sem si řekla, že než otěhotním, tak musím zhubnout, no chybí mi ještě 4 kg, ale nechce to furt dolů..

Hanuk,

my to měli stejné..dala jsem mu ale banán, a na ten si rychle zvyknul..pak sem do banánu zamíchala strouhané jablíčko nebo kompot a asi napodruhé mu to už zachutnalo..možná je to těma chutěma...vydrž do toho 8 měsíce si určitě zvykne!

jinak já nevím kam budu malého dávat, máme tu tu halte galderie, která je moc špatná, ale spíš asi od 3 let někam na dopoledne? aby měl i nějaké kamarády..
3. zář 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte..meleri , hovoris mi s duse... :slight_smile:

no dnes , prsi , prsi, prsi.. :frowning2:

vcera som bola u psy s patom , po prazdninach...
takze na buduci tyzden,,ideme na testy autismu, tak nam drzte palce ......
4. zář 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj,

tak ať to dobře dopadne! to jsem ani nevěděla že má snad k tomu náběh?

jo tady je taky škaredě, ale já jsem ráda...tři měsíce v kuse tu bylo furt víc jak 30 stupňů...
4. zář 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, uz som o tom pisala, ale asi ma necitate... :grinning: :angry:

dakujem dam vediet..;

a vy ako.; co dnes robite??? teda robis,,
4. zář 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Bisule, ja mam slzicky na krajicku, ked maly sa ma drzi ako kliest a ucitelka sa ho snazi odo mna odlepit :frowning2: a k tomu srdcervuci plac.

Erika drzim palce.

Este by som sa chcela opytat, viem ze ste sem uz davali par linkov na net ohladne detskeho oblecka, ale nejako som si to neskopirovala :pensive: Pozerala som LR, Vertbaudet, ale nemaju tam bohvieco. Tak ak mate nejake osvedcene, budem vdacna.
4. zář 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej tu to zije.. :angry: :grinning:
5. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika dakujem za linky :dizzy_face:

Nemame nic nove, Jullian stale place ked ide do HG a od vtedy co tam zase zacal chodit, tak sa v noci budi s placom a chce ist medzi nas do postele.
7. zář 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka nemas zaco, poznam viac ale zase nechcem ta zatazovat, dufam ze si nieco vyberies...

to mi je luto ze julian si odvykol a mate to tazke znova..
dufajme ze sa rychlo zvykne, uz len kvoli sebe samemu a :slight_smile: :frowning2:

a co tvoja buduc apraca nieco sa ti uz ukazuje..?

inak dnes mal pato , prvy den v skolke.. :wink:
to boli slzy..
moje zlate deti vsetky sa rozrevali..
7. zář 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dala som nove fotky,s dnesneho dna; http://picasaweb.google.com/erikasadek/DropBox?authkey=Gv1sRgCIWWuszap7GBfg&pli=1&gsessionid=2c73YdwmSSdPUtz4lFFzag#5378708459269690466

strasne som sa zasmiala, lebo josh , tomu sa vtriede naramne pacilo, nechcel odtial oddist..
aj u vas je dnes tak horuco???

sialene pocasie, vcera kosa dnes horucavy a co bude zajtra?? :grinning:
7. zář 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac neviete co je s karol???
7. zář 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
zase to tu zije, ja , kvoli vam zacinam trpiet samomluvou!!!!! :grinning:
8. zář 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Erika! Netrpis samomluvou, ja to stale sledujem, len akosi nemam co pisat, u nas po starom, pomaly balime, 10 mame poradnu.
Inak, krasne fotecky a tie vlasiska!
Mam aj otazocku - dostavame od CAF pridavky, ale poslali mi list, ze ak neposlem potvrdenie o kontrole z 9 mesiaca, tak stratim na ne narok. Lenze to este nebudeme mat pridavky v Nemecku, lebo sa to nestihne vybavit. Ako to mam riesit?
8. zář 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk, ale ved caf uz nepotrebuje ten papier.; na kontrolu s 9 mesiaca.;
:sweat_smile:
sica kazda caf funguje inac......tak im tam zavolaj, ale oni ti nebudu posielat , ak uz zijete v nemecku...
takze mozno sa stane, pri najhorsiom ze budete 1 mesiac 2 bez pridavkov..
to bude ta horsia alternativa..

neviem ako Ti mam poradit , inac;;;;;
musis im len volat..

:wink:
8. zář 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek