• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
bavila sem se včera o tom s manželem a on tvrdí že mu řekli že jsme zapinkali nějaký termín a pak že stejně ted vydělává víc tak nic nedostanem....
já tam nemám odvahu volat, já mám z nich hrůzu :grinning: ale manža tam určitě stejně zavolá. :slight_smile:
14. zář 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Erika to mi je luto.

Peti ja som malemu vzdy pred cestou pripravila jedlo a este horuce som to ulozila do termo tasky. Po 4 hodinach bolo jedlo este teple, ze som musela fukat aby mohol jest. Teraz ako je uz vacsi tak sa naje doma a na cestu uz beriem ovocie, madelaines a vyzivy, alebo nieco co uz nemusim zohrievat.
14. zář 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jani,

já nevím jestli mi to tak dlouho vydrží..no ale zkusím tu termotašku a ještě to dám do skla.dík moc, že jsi mi to připomenula, s tou taškou, mám ji doma ale tedkom ji moc nepoužívám..
jo to už máš super, u nás je to furt ještě pakec s tou výživou..teda jí krásně, ale častěji v menších porcích, což je super, ale s tou cestou to bude náročné...
14. zář 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, ak manžel zarába viac (resp. min rok zarobil viac než 39tis myslím.. už neviem presne tú hranicu), tak už budeš dostávať len základný "prídavok" 22€. S kontrolami to už nič nemá, žiadne papiere už nekontrolujú.

S jedlom neporadím, Sára nikdy nechcela ohrievané jedlo, tak sme to mali bez starostí.
14. zář 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, my po ceste nic nevarime. Vystacila jsem si vzdycky s presnidavkama, piskotama, jogurtama apod.
Uz si nevzpominam presne, ale asi jsme na cestach to hlavni jidlo vynechavali. A ted kdyz je Lea vetsi, tak vlastne taky nic tepleho nedelam, bud beru nejake sendvice nebo se zastavime nekde na teple jidlo po ceste kdyz to jde.
Ted me docela nasrali Polaci zase, jak litame z tech Katowic, pri kontrole na letisti mi vyhodili male dzusiky, co jsem mela pro Leu, ze pry muzu mit jen mliko, pritom ve smeru z Francie mi je dovolili a to asi 3 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:

My od CAF dostavame porad tech 177, a zadny papir jsem nikdy nikam neposilala, to bude asi tim zvysenim platu, anebo nejaka chyba.

Tak dneska prvni den ve skolce dobry, akorat to tam teda berou nejak vazne :sweat_smile: Jsem se chtela ucitelky zeptat jak bylo, jak jsem se vzdycky ptala v jeslich - jestli Lea byla hodna, curala, s cim si hrala, co jedla, a tak dale :grinning: no a vubec to neslo, rodice stoji v rade, ucitelka vyvolava deti a pousti je po jednom domu, ale zeptat se clovek nemuze na nic :sweat_smile: a Lea potvurka mala mi nic nerekne :grinning:
14. zář 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak hĺasim stastny navrat :sunglasses: bolo to dost hrozne, ale dalo sa to zvladnut :wink: druhykrat si to riadne rozmyslim ist sama s 2 detmi :sweat_smile:
este nemame net, tak len od kamosov pisem spravu.....

meleri ak nie su nejake turbulencie, tak kludne mozes vstat pocas letu a prejst sa, alebo stat v ulicke....
jedlo ti zohreju na letisku, ak budu ochotni, v parizi, v baseli, v Ba mi zohriali v pohode, ale teraz v Londyne nikto :angry: :fearful: a v lietadle ti tiez zohreju, ale az ked sa vzlietne :slight_smile: netreba sa bat a nadrzovku sa spytat a strcit im do ruky..... su tam na to tie letusky....
14. zář 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, tak to vase cestovani dobre dopadlo? To je fajn. :slight_smile: A kde ze to vlastne jste ve Fr, jsem nejak nepostrehla...?
14. zář 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, super potom daj vediet aky bol let.... :wink:

luci, no ano, skolka je ina vec... :wink:
14. zář 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,

moc děkuju za informaci. jo tak to máme teda víc, no...tak to už jsem radši zticha...ale i tak sme každý měsíc v mínusu. :unamused:

jo tak Samson je zvyklý na ten zeleninovo masový příkrm, tak něco uvařím, a vydrží to snad teplé do 12 v té skleničce..v letadle asi mikrovlnka nebude... :grinning:

Lucijo,

jo my taky letíme do Katowic, ale je to nářez, ale menší než do Prahy..páč se štvát metrama na vlak je děsné..tak přijede tatík, sednu do auta, a za 3 hodky cca jsme doma...ale poprvé jsme brutálně bloudili, ty brďo ty Katowice jsou snad velké jak dvě tři Prahy dokupy..

tak Samson piškoty nejí on ještě nekouše, má jenom dva zuby, jogurty ale beru, i kompotky ale myslím že ani nebude mít moct hlad jak bude v šoku...

Zuzhim,

si fakt hrdinka! obdivuju. Jak já letěla s Air France tak fakt SUPER. Letuška mi dokonce i přebalila dítě, ponosila, jak jsem potřebovala vstát, atd..kdežto Lufthansa bylo nic moc ty baby...no a zas letím s Lufthansou protože ten Air France je strašně drahý tentokrát, takže to bude asi masakr s tou Lufthansou..ale jak píšeš, zvládlas to s dvěma dětmi , zvládnu to i já.

Já vždycky strašně stresuju bo mi jde o jeho pohodlí..aby nebyl moc v šoku, nebo moc unavený..aby netrpěl v tom letadle...on je taková fajnovka... :slight_smile:
14. zář 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
3 strana....

tu nikto nie.. :angry: :confused:
20. zář 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, mrtvo je tady... Jak se mate, co delate? :slight_smile:
20. zář 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci ahoj..
no , ako vzdy.. zacina jesen pomaly atak sa pripravujem na tie kratke dni.;
tak co uz si mala tu navstevu.;
prepac som trochu mimo.. teda na assitente, maternelle.. :wink:
20. zář 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Luci uz ste zabyvani? Mala si zvykla rychlo na novy domcek? Drzim palce s pracou a snad nebudu robit zbytocne problemy.

Nas maly zase hrozne kasle, v noci dostane take zachvaty kaslu ze si ide pluca vykaslat :frowning2: V jaslickach uz lepsie, sice ked ho tam davam place ale ked odidem, tak potom je uz ticho.
Franck mi kupil letenku vo stvrtok a na druhy den nam poslali mail ze nam ju rusia a ze peniaze poslu naspat. Najprv mi to nevyslo so sky a teraz s Niki Lauda. Zevraj nemali update na stranke a ta cena ktoru sme platili ze uz nie je platna tak preto to stornovali. Doteraz maju na stranke tu istu nezmenenu cenu. V sobotu sme kupili letenky cez Austria tak dufam ze nas zase neprekvapi email. Leteli ste niekto v ramci Europy s Austria? Pretoze mi poslali mailom ze vahu kocika mi zaratavaju do 20kg batoziny :sweat_smile: Takze si neviem dost dobre predstavit ako sa zbalim ked si odratam vahu kocika. Rozmyslam ze ho ani nevezmem.

Erika vy uz mate vysledky z Patovych testov?
20. zář 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
21. zář 2009 v 07:41 • flirtana
janka ahoj..**ni etesty zaciname na buduci tyzden....

clovece to je sila, zaratavaju do vahy batoziny... to mozes ist uz aj hola... :angry:

ja neveim tie spolocnosti uz nbevedia ako dostat peniaze od ludi..

no dufam ze budete mat dobry let.. letis domov ze?
21. zář 2009 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.doctissimo.fr/medicament-BRONCHORECTINE-AU-CITRAL.htm

toto je na kasel, mokry super vec..

roky tu uz pouzivam, ak toto nezabera, tak naozaj len uz lekar..;

potom na suchy kasel

http://www.doctissimo.fr/medicament-COQUELUSEDAL.htm

a este existuje toto..

http://www.doctissimo.fr/medicament-TROPHIRES%20nourrisson.htm

vsetko su to, cipky .. ale su fakt ucinne lepsie ako vsetky sirupy.. do kopy..
21. zář 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika dakujem, ja ked som bola u pediatra tak mi stale predpise Helicidine alebo Toplexil a uz ma to stve, lebo od aprila sa ten kasel stale opakuje. Ma to odkedy je v jaslickach. Cez den to nie je az tak hrozne, ale v noci si ide pluca vykaslat :frowning2:
Rozhodla som sa ze neberiem kocik, lebo aj tak maly tam sedi minimalne, stale ho chce len tlacit, takze to 2 tyzdne bez neho prezijeme.
21. zář 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO ONI SU DOBRE AKO SIRUPI; ale tie cipky su lepsie... a ked ani to nepomaha uz viem z eje zle , a idem ku lekarke, vtedy uz len kortikoidy. bohuzial; za par hodin je po dusivom kasli.. ale ked poviem dusivy tak az vracia a kasle skoro neustale;.

tie cipky s adavaju na noc pred spanim uvidis hne dti dieta bude voniat eukaliptom.; aj ked sa pokaka. :grinning:
21. zář 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vyskusame teda tie cipky, lebo sa mi zda ze ten sirup zaberie na chvilku a ono sa mu to znova po chvilke vzdy vrati. No v noci kasle tak ze ho az napina na vracanie a kasle aj vyse polhodky v kuse, vtedy ho nosim na rukach, cez den to nie je az take.
21. zář 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som teraz poriadne navnadená na aromaterapiu, lebo Sára má tiež oslabenú imunitu.. je tu momentálne príšerné očasie.. az je 30, potom zrazu 22 a nechutný vietor, navyše ako chodí k opatrovateľke,tak je tam kopec detí a v kuse soplí a pokašlieva.

No a ešte je pár problémikov, ktoré by som potrebovala vyriešiť, tak som zvedavá na voňavé olejčeky.
21. zář 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka sus, uvidis bude ticha noc.; ja to pouzivam uz 8 rokov tu, a nnemozem povedat ani krive slovo..

bihan, ahoj, objednala si.. super.; :wink:
no to pocasie je , an ho, ked je take premenlive..
21. zář 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ešte som neobjednala, ale už to mám nachystané.. a keďže som veľmi náročná konzumentka, tak mám colissimo až na Reunion zadara :sweat_smile: :grinning: ale som si povedala, že za prvú výplatu si kúpim niečo, čo mi naozaj urobí radosť :dizzy_face:
21. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan , neboj aj ja ked objednavam, od hanusu tak je to za 100 a viac, alebo od magister.sk taktiez vo velkom sa oplati..

od koho si objednavala..? ak s amozem spytat..
21. zář 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj!!!
Jee, tolik prispevku!!! To uz jsme tu dlouho nemeli :grinning: :slight_smile: :dizzy_face:

Erika, tu navstevu na AM jsem mela ve stredu a dopadlo to dobre, pani byla spokojena, rikala ze mi da avis favorable a ze to projde. Ja teda stale jeste hledam soubezne nejakou jinou praci, ale bohuzel zatim nic. Tak jeste mam par mesicu casu. Agrement pro AM bych mela dostat az nekdy v listopadu, a skoleni bude pak po novem roce, leden nebo unor.... A teprve pak si muzu zacit hledat nejake to ditko na hlidani.
Kdyz si vezmu, ze jsem se o tu praci zacala zajimat zacatkem roku 2009 a mozna, a kdovi jestli, zacnu pracovat tak v breznu pristiho roku, je to mazec teda jak dlouho tady vsecko trva :sweat_smile:

Janka zabydleni jsme tak napul, zbyva nam spousta veci dozaridit, cekame na novou kuchyn, pak se musi dokoupit nejaky nabytek, vymalovat, nechat udelat vestavene skrine, polozit drevene podlahy v loznicich, udelat terasa a vubec nejak zprovoznit zahradu, tak nejak vsechno postupne...ale mame co delat :slight_smile: Ta novostavba to je takovy polotovar, clovek si to musi pak dotvorit k obrazu svemu :slight_smile:)))
Lea si zvykla okamzite, ta je hned doma vsude :grinning:

S tema leteckyma spolecnostma to jde tedka z kopce, fakt, kocarek pocitat do tech 20kg, to je des..
My litame s wizzair, a zavazadlo uz ted muze mit jen 15kg, z toho 5kg mi vazi jen samotny kufr, takze taky nic moc
:confounded:
S kocarkem bych to udelala stejne, ze bych ho nebrala, prinejhorsim si tam muzes na ty 2 tydny od nekoho pujcit, ne?

Kasel ma Lea taky docela casto, hlavne pres tu zimu, vzdycky to zacne rymou a za 2-3 dny kasel, k doktorce uz nechodim, asi 4x po sobe mi vzdycky dala jen Celestene. Ten sice zabira rychle, ale po nem mi tak 4-5 dni vubec nespi. Takze ji lecim ruznyma sirupkama a kapkama co vozim z cech..
21. zář 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanus má maličký výber, hovorím, že som náročná spotrebiteľka :slight_smile: Potrebujem "nutne" harmanček a kvalitné nosné oleje... navyše tento predajca má EO za relatívne rozumné ceny a poštovné vo FR nad 35 a do DOM nad 70€ zadarmo.
Brala som to tu www.huiles-et-sens.com Majú naozaj úžasne urobenú stránku.

Mňa by síce s tým kočíkom započítaným do batožiny veľmi nevytočili, ale je to fakt nonsens.. môj kočík váži 12kg, golfky nejaký 6 (teda nemám,a le počítam, že to je tak nejako).. a ešte zvyšok váhy pre mňa a dieťa.. to je fakt nemysliteľné.

Jani, neber kočík :grinning: doma si buď požičaj alebo sa skús zaobísť bez neho :wink:
21. zář 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan uzasna, ale ti eceny, osobne nedam.; ked si porovnam, tak nedam. bohuzial j asom kupila od hanusu vsetko , asi co maju.. :grinning: za 100 euro, a to aj s cajmi..
ale zaplatit harmancek, za 15 euro, aked mozem mat za 3 euro..

ale samozrejme chapem ta.. :wink:

osobne preto kupujem od hanusu , lebo maju , super kvalitu kontorlovanu kedz evyrabaju pre farmaceuticky priemysel..
a za menej.. nehrozi ze tu kupim levandulu za 15 euro ked mozem za 1.50 a ta ist kvalita.. :wink:

ale uplne ta chapem.;
21. zář 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale to predsa nie je ten istý harmanček :wink:
proste mi to neide do hlavy, že by všetci ostatní na tom chceli tak zarobiť len hanus má "spravodlivé ceny".. možno je to tak a ja im krivdím, ale čo sa týka potravín, parfémov a kozmetiky.. to sú veci, na ktorých nešetrím a väčšinou kvalita zodpovedá cene..

Navyše hanus by som si musela nechať poslať k mamči, od mamči sem, trvalo by to 3t, kým by mi to prišlo a navyše hanus nemá oleje a tu žiadny olej okrem mandľového nezoženiem.
21. zář 2009 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ešte k tej levanduli som chcela. to, čo hanus predáva ako levanduľu, predávajú vo fr. ako lavandin.. nie lavande.. to je menej kvalitná odroda. Mne za 15ml pravej levandule 4,43€ fakt nepríde veľa :wink:
21. zář 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, nie mylis sa je to silica nie olej ovela kvalitnejsie..;
mozes ju brat aj vnutorne,
je to levandula, francuzska spracovana u nich...

mn eto pride vela, lebo to iste mam za 40 korun..
ja ich pouzivam uz 16 rokov este ked ani nemali internet.; amozem ti povedat ze harmancek silica, je harmancek silica.. to iste, len zalezi kd eje spracovana..
ka je fr.;tak je drahsia..
ak je na slovensku tak je lacnejsia..
silica nie je olej.; ten s anesmie pouzit vnutorne....

silice su na farmaceuticke ucely, leje na masazne, aromaterapiu v tom je rozdiel ..
bihan, ted aneber to ze sa chcem hadat;;
TO NIE;;
len zem povodu je ina, cina, brazilia, francuzsko, bulharsko; a ine, a spracuva sa u nich..;
:wink:

ja levandulu od hanusu pouzivamm vo velkom na joshovu alergiu na popaleniny. je to cista francuzska levandula..
precitaj si.;
a ruzove drevoa, ale bo ylang silica stoji 9 euro, nechcem ani vidiet kolko stoji v fr... :grinning:

ja nato nemma, staci ze je tu kvalita..
pozri, ja kupujem vajahit.; nahrada vajec; s ciech..; a slovenska stoji 1,90
tu stoji to iste, v bio 7 euro.. preco ma kupovat tu ked mozem doma tu istu kvalitu..

chapes co tym chcem povedat..??

ale v pohode som rada z esi sa nato dala..

neber si zle moje slova.. musim ist.. pato asi znova bud evracat.. :frowning2:
21. zář 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, silca a EO je presne to isté :wink: (napr. tu http://primar.sme.sk/c/4116615/aromaterapia.html).. niektoré EO sú aj na vnútorné užitie.. či sa tomu hovorí olej alebo silica :wink:
Tvoje slová si určite neberiem zle, len sa v tom posledných pár dni hrabem dosť intenzívne, tak si dovolím oponovať :wink:

No a Ylang-Ylang na tej "mojej" stránke stojí necelých 8e za 15ml v bio kvalite, takže na tú cenu ani Hanus nemá :wink:, práve šípkový olej je oveľa lacnejší než na slovensku.. harmanček je po slovensky rímsky a modrý.. po latinsky nemajú rovnakú ani len skupinu a ten harmanček od Hanusu ani neviem definovať podľa lat. názvu..
No a tak..
Proste aj s tou poštou zadarmo nemám čo riešiť.. rozdiel v cene nie je taký veľký, aby mi pokryl náklady na poštu, vernostné body a pod...
21. zář 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek