• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
ze, luci, no nie je to, sialene;. :grinning:
bihan, myslela som ten preklad ktory tak zmasakrovali.. :grinning:

bihan co s atyka skolky, mam svoje za sebou, ano, ucia s avela, pisat citat, a pocitat.. :wink:
to co nase deti na sk, pisu a zacinaju v prvej triede, pato uz to robil , 3 a pol roku!!!!

a nechci vidiet ich pracovne zosity , teraz..
ked som bola na slovensku mala som fotokopie co robi, cez minuly rok a moje zname videli , co pisu boli v soku..
to mi nechces povedat ze toto s aucia...?, ano. a oni maju skolopovinne deti.. :wink:
28. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej.. a pritom tu každé druhé decko opakuje minimálne jeden ročník :rolling_eyes:
Pozerala som nejaké omalovánky pre Sáru, tak som natrafila na pracovný zošit pre 3r deti a boli tam už písmenká na obťahovanie.

Eri, ja už to s tým papierom neidem riešiť, papier mám, od národného pedagogického centra, tak snáď ma už nikto nebude s..ať. :rolling_eyes:
28. zář 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha prepac mi, zle som to pochopila.. :sweat_smile:

inac janak pytala si sa, nato, bihan ti odpovedala, toto je , francuzska stranka, a su tam aj obchody v fr kde si rovno mozes kupit v obchode alebo objednas tu... :wink:
http://www.lush.fr/shampooings-la-pi-ce.228.0.html
28. zář 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len tie Fr obchody sú o polovicu drahšie ako v UK :grinning:
28. zář 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
a libra je teraz tak nádherne lacná, takže je to skoro 1:1 k euru.. juuuj.. to som nemala vidieť :grinning:
28. zář 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem za link a len som to tak narychlo prebehla ale vyzera to velmi velmi zaujimavo a u nas ziaden obchod nie je(co tu vlastne je?). Budem to ale objednavat z UK, je to fakt lacnejsie. Este budem mat nejake otazocky ohladne Lush :wink:
28. zář 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ze bihan, ty ,nakupna maniacka. :grinning:

ja si radsej idem rovno do obchodu, tu v parizi a chytim co kupujem.;
ked som zila v anglicku pred davnymi rokmi tak som mala rada body shop... :wink:
29. zář 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac som sa zabudla pochvalit v nedelu sme boli na farme, nazbierat si ovocie a zelinu sami.. odporucam vam to baby, chodte, super vec, je to vylet pre deti, vy mate vlastnu zeleninu a ovocie sami si nazbierate ako so zahrady, a idete s cerstvym a vonavym domov...
josh oberal , cernice amaliny rovno do pusy.. :grinning:

pato tiez a my za nimi.. :grinning:
no super..

vcera sme boli na prvych tetoch pre pata este nam ostava na 3 krat..; :unamused:
29. zář 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika to ste si urobili pekny vylet.

My mame dnes vecer odlet a ja od rana beham len na zachod a nic v sebe neudrzim ani vodu. Volala som lekarovi tak ma objednal na 14:30 a odtial to musime odist najneskor o 15:00 tak som zvedava ako to stihneme a ci vobec poletime. Asi zacnem verit na nejake znamenie :grinning: Dvakrat mi nevysla letenka a teraz toto :sweat_smile: .
29. zář 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezisi, janka.. c
29. zář 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, takovou farmu tady mame taky, uz dlouho se tam chystam :slight_smile:

Janka :sweat_smile: :frowning2: Tak snad to nebude nic vazneho a vse dobre dopadne, drzim palce!!!! :dizzy_face:

Erika, a jak probihaji ty testy pre Pata?

Lush je supr, u nas mame jejich obchod, kde jsem se minule nechala "nachytat" a vse koupila 2x draz nez na netu :grinning: Od te doby jsem jeste nenakupovala, a priste uz jen pres net :slight_smile:))
29. zář 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci ahoj, zatial neviem , , aeste chyba 3 seance co sa tyka testov, take dam nvediet.. :slight_smile:

si zlata ze sa pytas.. :slight_smile:
29. zář 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
eriko i me by zajimalo jak ty testy probihaj a jak si Pato vede.
No nevim co mam rict, pac kdyz potvrdi autismus, tak mi to bude lito a kdyz ne, tak ti neskoncil maraton hledani.

Janka, tak co? Odleteli jste nakonec?
1. říj 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

pozdravujeme vas zo Slovenska, ja som uz v pohodicke ale teraz ma gastro zase Jullian. Ten utorok to bolo priserne ale stihla som pred odletom este lekara a ten mi dal lieky a super zabrali. Takze v lietadle som nemusela okupovat toaletu, len som bola strasne slaba.

Kulicka ako sa ma tvoj malicky?Pozeram ze uz ma 10 mesiacov.

Luci a ako si spokojna s tou kozmetikou??Ja by som si chcela nejake sampony kupit a nieco na cistenie pleti. Tak ak mate nejake tipy sem s nimi :slight_smile:
1. říj 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, ja používam len dve značky telovej kozmetiky - Lush (drvivá väčšina) a Corine de Ferme.. to mám len odličovacie mlieko a ružovú vodu. Zatiaľ sa nechystám meniť :grinning: Pomer cena vs. kvalita je naozaj super.

Šamóny mám odskúšané Seanik, Ultimate Shine a Reincanate (momentálne ho nemajú ale zase bude), Sqeeky green - odporúčam, New neodporúčam.. nevonia mi nejako extra a žiadny špeci efekt.
Na čistenie alebo odličovanie? Na odlič Baby Face, na čistenie Dark Angels.. úžasná vec.. alebo Aquamarina na každý deň.. Dark Angel je aj peeling, neodporúčam častejšie než 2-3x týždenne...keby si niečo presne chcela, tak písni, alebo mrkni na pigmenty.ic.cz v téme o Lushi.. kočky tam píšu skúsenosti s rôznymi výrobkami.
2. říj 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, tak to je fajn, ze jste to nakonec zvladli.
Jinak diky za optani. Malyho pomalu zvykame na jeslicky. V dubnu jdu zas do prace, tak mame cas. Zatim TUK TUK na drevo to jde.

Taky nam zacina chodit. Zatim, kdyz ho vedu za rucicku, tak utika, ale obcas se pusti a vravora par krocicku :dizzy_face: Ja vim, ze je to brzo, ale co nadelam :grinning:

To to leti, co? Brzo budem slavit jeho prvni narozeniny :fearful:
3. říj 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, zienky, tak uz sme doma z dovci, tolko sa zase prihodilo!!!

Blani, to mate stastie, ze si maly krasne zvyka v jaslickach, ako sa ti podarilo najst flek? ved tu to je obvykle problem, nie??? Ako casto ho davas?
Bihan, ano, mame zmluvu cez urssaf, vobec netusim, co to je, ja som v tom fakt mimo, a kvoli cene uz nebudem reptat. To som reptala len preto, ze nasa tarifa bola uplne odlisna od druhych dvoch deti. Aaale, co uz, nech si tie peniazky ma, ten rok nejak prejde.
Lucija, do skolky pojde Alex az o rok, pretoze tak mu vychadzaju roky a tu nie je miesto, beru az od 3 r. Pytali sme sa schvalne v 2 skolkach a dostali sme tu istu odpoved. Preto je teraz u nounou.
Janka-fr, vy mate tiez dobre zazitky s hnackami :grinning: tiez sme si teraz uzili na dovci svoje.

Co ste tu pisali o tej skolsej dochadzke a ze tu sa deti ucia pisat uz v skolke, tiez mi to pride spadnute na hlavu, hlavne ak si porovname celkove vysledky ich skolstva a nasho. Tu si myslia, ze ked budeme cely den v skole, tak sa viac naucime a to je prd, ved na domacu priprave uz samozrejme nevyjde cas, rodicia sa vecer uz nevenuju detom.

Nasa dovca bola zase dobrodruzna, hned v prvy den som si fajne porezala patu a cely cas ma to bolelo. Alexove hnacky trvali az do stvrtka, teda spolu 8 dni a to sme poctivo dodrziavali vsetky doporucenia a az organizatori v Club med mi vysvetlili, ze vsade pristupna voda vo flasiach ma laxativne ucinky a ze pre deti maju inu vodu uschovanu v baby restauracii alebo v bibronerie. Takze v Tunise pre deti jedine vodu zn. Sabrine a nikdy nie zn.Marwa :slight_smile: MM seklo v krizoch, ked vyskakoval z bazena, 2 dni trpel bolesti, potom som sa na to uz nemohla pozerat, tak som ho objednala k miestnemu hotelovemu lekarovi (ako sa hovori, susterove deti chodia bose, nemala som pre nas s MM ziadne lieky, len pre Alexa) a potom som mu pichala az do odchodu 3x denne injekcie. Podarilo sa mi odlomit trosku zo zadneho zuba. 2 dni boli take burky, ze sme mali vodu az v izbe. Cestou domov 2 hod meskalo lietadlo, domov sme dorazili az o polnoci a rano som vstavala o 5.30 h, aby som si aspon umyla vlasy a osprsila sa do prace. Porezana pata ma v praci bolela, v pondelok som dokonca vytlacila hnis, tak som vcera sla spravit RTG a bolo tam 'cudzie teleso' zapichnute v pate. Hned som sla za ortopedom a vcera poobede ma zoperovali. Bolo to len v lokiale, ale moji kolegovia mi dali nas 'koktejl', takze som bola uplne mimo :dizzy_face: a MM ma musel odviezt domov. Rano som sla do prace, ale nemozem poriadne chodit, tak som sa dala vypisat na 3 dni,spolu s vikendom to je 5 dni akurat na vytvorenie jazvy. A mam odlozenu nadhernu sklenenu crepinu :zipper_mouth:
Inak bola dovca skvela, 2 dni bol Alex v petit clube, dokonca tam aj zaspal poobede, ja som bola 2x na masazi a dala som si aj gommage au savon noir (prvykrat v zivote som bola takto v spa), no parada. S gommage odisli aj posledne zbytky opalenia, ale to nevadi :grinning:
Tak a teraz soma doma, Alex je u nounou a mne je super, konecne si oddychnem po dovci a nacerpam sily a hlavne aj nejake vedomosti do pondelka a hura na 'reanimation', presla som z anest na rea, potrebujem kvoli atestacii.
7. říj 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéj, Tini, aspoň ste sa nenudili :grinning: a vitaj späť ;)

Nám bud. týždeň začínajú prázdniny, tak si asi zaplatíme pár dní v hoteli niekde na pláži.. už sa teším :dizzy_face: a baby klub závidím, Sáru by nám tam ešte nevzali, takže zatiaľ nič mimo ostrova asi nebude.
7. říj 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teeeda Tini, zazitkov az az! My konecne zajtra odchadzame z SK do nasho noveho bytika v Mnichove, velmi sa tesim, ze konecne budeme stabilne na jednom mieste, mala tie presuny zle znasa, same navstevy atd, v noci sa vkuse budi, ja som uplne k.o. Majte sa zatial!
7. říj 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejej, Tini :sweat_smile: to mate kopec zazitku co,?

ja jsem rada, ze se v jeslich malymu libi. By mi to srdce utrhlo do neceho ho nutit. Vcera si tam dokonce strihnul 40 minut spanku :dizzy_face: TUK TUK na drevo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak tam chodime kazdej den tak na 2 az 3 hodinky. Teda od minuly stredy ho tam uz nechavam samotnyho.

Hani, tak prima stehovani.
8. říj 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, uz sa zacinam doma nudit, pocasie na prd, takze sa ani nemozem povalovat na terase na slniecku, vela na 1 nohe nenaskacem, ale snazim sa aspon spravit poriadok v papieroch a v skrinicah a tak. Ide zima, treba preorganizovat satnik celej rodine :grinning:
Hanuk, ked uz budete v Mnichove, tak odo mna pozdravuj Tea s rodinkou, ak sa stretnete!
Bihan, do baby clubu by ti Sarik vzali, ten je do 2r, Alex bol v petit clube. Parkrat sme obedovali s tymi dievcatami z clubu, oni asi maju prikazane, ze si musia prisadnut k hostom a kecat s nimi, tak viacere nam povedali, ze oni by svoje vlastne deti do ziadneho takeho baby clubu nedali. ALex bol len 2 dni, to ked ja som mala dopredu zaplatenu masaz v spa a MM sa nemohol pohnut, nakoniec sa mu tam pacilo, ale neviem, mne to pride divne odlozit dieta na cely cas dovce, aby mi neprekazalo... Bolo tam vela parov, kde bol biologicky rodic len 1 z paru, tak jasne, ze sa hodilo dieta 'odlozit' do uschovne, a navyse tuto sluzbu vyuzivali povacsine len Francuzi, Holandania alebo Anglicania boli cely cas s detmi. Odkedy robim a Alexa vidim len vecer, tak som bola rada, ze je zase cely den pri mne.
8. říj 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.ceske-filmy-zdarma.cz/komedie/
ak by ste chceli nase filmy tak nasla som tento link.. , som rada chybali mi nniektore tieto filmy.. :wink:

tini super.. tak ta vitam spat.. :slight_smile: *
hanuk, tak vsetko dobre v mnichove.. :slight_smile: *
8. říj 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ERika, super link, ale ako na to? :confused: Ked si kliknem na konkretny film, tak mi naskoci (teraz som zabudla presny nazov) ulozto.cz alebo stahnito.cz, musim ten film niekam stiahnut? heh, v tomto som uplny mimon!
8. říj 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini, ano stiahni si ho, do pocitaca.. :wink:

okopirujes ten kod, bezpecnostny a zacne to.. trva to asi 15 minut dlhe filmy a mozes hned pozerat alebo, napalit..
inak ak chces ja mam vela, piratskych liniek tam najdes aj ceske, ale aj zahranicne filmy a serialy.

bez virusov.. samozrejme..

su to linky kde nemusis stahovat, lenpozerat filmy akj tie co idu teraz v kinach.. :wink:
8. říj 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som stiahla moje srdcovky s dectva nie prilis slavne, ale , pre dti a fantaziu uzas..
cesta do praveku, od zemana, baron prasil
, lucia, postrach ulice, a zase ta lucie,
dobry vojak svejk, ale babkovy, uzas,

stvorenie svata , nahovorene, werichom..

a kanka do poahdky ako dieta som zboznovala;.. :wink:

potom cierni baroni, ako som sa dobre dnes zasmiala.. :grinning:

adela este nevecerela; a ine.. :wink:
8. říj 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
juuu Erika, DIKY moc za odkaz, je fakt supr! Skoda jen, ze to leze tak pomalu :sweat_smile: (nam to bude trvat 3 hodky jeden film a to bychom meli mit dobr pripojeni :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
8. říj 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to dnes skusim, potom dam vediet. Niektore filmy stoja fakt za to.
9. říj 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen doufam, ze jsou vazne bez virusu :sweat_smile:
zajimalo by me, co z toho maj, davat takle filmy zadarmo ke stahovani :confused:
9. říj 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Tini, vitej zpet :slight_smile:)) To jste teda meli uplne dobrodruznou dovolenku :grinning:
Ten francouzsky trend "odlozit dite" behem dovolene znam, vsak chodim hlidat deti prave tech lidi, co jsou tady v La Baule na dovolene... Ja bych teda stravit celou dovolenou bez Ley nemohla. Proc ne nechat ji hlidat nejaky ten pulden nebo vecer, ale po celou dobu prazdnin, to je mazec. :confounded:

Erika, dobry odkaz, dik! Ja mam vetsinu tech ceskych filmu nakoupenych, vychazi u nas za 50Kc v trafikach, neco mam taky postahovane ruzne z netu, ale tenhle odkaz je supr, jednoduchy a prehledny.
Uz delsi dobu jsem shanela Lucii, postrach ulice :slight_smile:) S Leou totiz koukame na ceske filmy, to je nase oblibena aktivita kdyz venku prsi nebo vecer pred spanim, a porad po me loudi nejake filmy o detech. Minule jsem ji stahla chobotnicky, ale Lucie bude jeste lepsi :grinning: Tak uz stahuju :slight_smile:

Hanuk, at se vam tam hezky bydli!! :dizzy_face:

Bihan, uzijte si hotylek, zavidim :dizzy_face:

Blani, tak to je dobre, ze se malymu libi v jeslickach :dizzy_face: A aspon mas taky trosku vic casu pro sebe.

My jsme se vcera byli zeptat ve skolce na Leu, tak ji pani ucitelka jen chvalila, ze je hodna, sikovna, a i kdyz je ve tride nejmladsi, zvlada v podstate vse, co delaji. Ze nebreci, hraje si sama...Akorat ze teda vubec nemluvi, ani s ni, ani s ostatnima detma.. S tim mluvenim jsem prekvapena, protoze doma mluvi nonstop pusa se ji nezastavi.
Ale jsem rada, ze se ji tam libi a ze to zvlada takhle dobre.
9. říj 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby som rada ze sa vam paci, ja som skakala od radosti ked som to nasla.. mne chybaju nase filmy.. :wink:

slubujem je to bez virusov...

kulicko to su piratske sieta a tam sa zaraba navstevnostou , :wink:
takych je vela, ak chcete tuje odkaz..

kukni to.sk tam nemusite stahovet len rovno pozerat..

len je tam toho vela ale jedna s najlepsich a najprehliadnejsich stranok..

100% bez virusu..

mamm norton, a ten mikontrolje vsetko a dava ktore , stranky su nebezpecne katore nie.. :wink:

http://www.superlink.cz/odkazy/Filmy-TV
tuje odkaz na vela piratskych stranok pekne pozeranie.. :wink:

lucia, nevadi , hlavne ze ty vies ze rozprava to pride neboj.. :wink:
9. říj 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek