• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Tini,tak to my jsme meli hroznou noc z nedele na pondeli,Lea se snad 10x vzbudila,sedela a rvala,hruuuuza,nechtela usnout ani s nama v posteli :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zato dnesni noc uplne super,dala jsem ji na noc umele mliko s cereals,usnula po nem v 19h a vzbudila se na kojeni az v 7h rano a pak spinkala jeste do 8h...parada! Tak nejak bych si to predstavovala :slight_smile:
21. lis 2007 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucka ty by si si rozumela s mojim drahym, aj on chodieva hravat poker s partiou z prace (teda chodieval v avignone) ja som tam bola 2x a nebavilo ma to velmi, no darmo-skorpici :grinning: :grinning: :grinning:

inak vsetko najlepsie, aj ked neviem presne kedy mas narodeniny :sweat_smile:
21. lis 2007 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeej, Luci pisali sme naraz! Ty si hlavicka, darmo, my zeny a nas dovtip, vyriesila si to ukazkovo, bude baran cely a vlk syty :grinning:
Ked mate postielku uz uplne dole, vie sa postavit? Nema to velmi vysoko, aby sa mohla postavit? Uvidim, ako mu to pojde, ved este nema taku silu, aby sa ruckami udrzal a nozkami odrazil a prekoprcol sa dole, ci uz to moze dokazat? Ked stoji, ma to tak pod pazuchy, uz mam foto, dam do albumu.
21. lis 2007 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak to mas zajtra narodky? Radsej uz dnes vsetko NAJ !!!
Mne pediatricka nakazala zatial davat na noc len zeleninu, pytala som sa zvlast na kase, tak este nie, o 2 tyz ideme na kontrolu, mozno to zmeni, ale ja sa obavam toho, ze tam je susene mlieko a bude zase cely vysypany, existuju aj HA kase??? Co som pozerala, tak som nevidela :cry:
21. lis 2007 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini ja periem vsetko vo woolite ruzovom a tmave v ciernom a vsetky skvrny mi to vypere, ani vanish uz nekupujem a ked mam mastne skvrny tak ich namocim cez noc do horucej vody s jarou na umyvanie riadu, s mrkvou nemam skusenosti ale na silne skvrny som si kupila odskvrnovac v takom tom "pistolovom" prevedeni a pomaha, niekedy mi nevyperie na prvykrat ale ked to operes dva-trikrat tak to zide :wink:
21. lis 2007 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, K2R? Lebo to mi predosla femme de menage odporucala, ale akosi som sa k tomu nedostala, zasadne kupujem len to, co poznam od nas :grinning: takze vanish, woolite black, mam aj ruzoy woolite na jemne veci a svetriky, ziadny MIR noir :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale ta mrkva, ved to raz poznas :wink: Skusim na tie mastne skvrny tu jar cez noc, lebo som kupila MM na narodky taky tricko-sveter za 95 E a hned si ho pokyckal, prascuch jeden :angry: A ja som mala take vycitky, ked sa mi raz v Monaku pacili balerinky za 95, chranim si ich ako oko v hlave :pensive: (prvy a poslednykrat som mu kupila drahsi darcek a tak ma to stve, aby nenapovedal, raz sme sa tu bavili, ze tu sa lacny darcek ani nerata a tak to skoncilo)
21. lis 2007 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pocujte, hodila som foto do albumu, mrknite, myslite, ze moze vypadnut z postielky?
21. lis 2007 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale rata tini, hlavne ze je z lasky :wink:
aj K2R som mala ale nie pistol ale gel, ten bol fakt dobry ale pistol mam teraz prave MIR a tiez nie je zly, ja si tiez vacsinou kupujem veci co poznam ale niekdy ma pochyti taka dobrodruzna nalada a skusam tie ich vymysly, niekedy vyda, inokedy nie :sweat_smile: Ale MIR nie je najhorsi, skor ja osobne som nebola spokojna s tamponmi vanja ci ako sa to pise, to neodporucam velmi ale zas kazdemu vyhovuje asi nieco ine. A teraz si neviem spomenut na ine ... a aha, ani s maizenou, daka prachova chut je po nej v omackach, a co odporucam uplne vrelo tie co mate inoxove kuchyne, myslim platne na varenie a proste ten kus plechu okolo, skvele su odmastovacie lingette Mr propper, jasne ze to nevycisti ked ju riadne zasvinite ale na take bezne utretie su skvele, lebo ja som zakazdym vytahovala cif a potom to umyvat a potom vylestit no hotovy boj :angry: a takto kym to totalne nezadrbkam dacim spalenym tak iba vytiahnem lingette utriem, a zahodim :wink:
21. lis 2007 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nguyen, viem, ze rata, ale mam hlupy pocit, ze doteraz som kupovala v Prahe len to, na co moj smiesny prijem stacil a tu sa vsetko pohybuje v inych cifrach, netusim, co na Vianoce, on vsetko ma a na velke veci nemam penaaaz! Aby som neklamala, kupila som mu sadu uterakov do kupelne :grinning: Totizto sme v novom domceku so starymi vecami a tie nie su uz prave najkrajsie, ale su pouzitelne, a mame 1 zelenu kupelnu so sprchou, tam chodi MM, lebo ja zaberam s prebalovacim pultom pre Alexa veskery flek v druhej 'vacsej' kupelni, tak som trafila podobny odtien zelenej na tych uterakoch. Teda ale nie som si uplne ista, ci ho to 'potesi', este dokupim ponozky, spodary, mamka posle koselu a je vybavene :grinning: Ked mate nejake tipy na darceky, sem s nimi!!! Ani parfum uz nemozem, lebo dostal na narodky, lebo sa mu uz minul ten, co bol vlani na Vianoce a nebude chodit do Vianoc nenavonany...
My mame inox v kuchyni, je nejaky spray na inox a ja to tym nastriekam a vycistim, mikrovlkna, truba na pecenie a digestor. Ale dik za tip, skusim, urcite to bude lahsie prave na tu mikrovlnku a trubu. Platnu mame vitroceramic alebo co to je, ale induction, na to je take huste svetlomodre a tiez dobre.
Ja uz mam opat menzes, tak mam kupene Nana vlozky, tiez bude trvat, pokym najdem to, co mi vyhovuje, este Vania existuje, ale su podobne ako nase Libressky.
21. lis 2007 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
pozeram, ze okrem ineho riesite domace prace - tak aj zienka domaca lyonova prispeje svojou troskou do kola :grinning:

ja na cistenie zasadne pouzivam uz iba cilit bang (mam viacere - ale najiac sa mi osvedcil ten pistolovy fialoooranzovy na mastnotu vodny kamen
na skvrny mam teraz len K2R (celkom dobry - vyperie mi aj zazratu spinu (ale na viacero prani - neviem, ci si spominate, ked som pisala, ze mi jedno malinke body aj s pyzamkom ostali flakate - tak tie flaky mi zmizli - ale dala som to tocit aspon 7x a vzdy nastriekane s tym k2r - a tak dnes su uz pekne cistucke a ulozene s malinkymi vecami :wink:
povodne som mala jeden taky ulne obycajny odskvrnovac - znacky "dia" :grinning: - od EDa - ale tomu dako zmenili formulku a dnes ho uz nemaju - resp maju iba akysi iny jemne podobny a ten nemam odskusany - no viem, ze ten prvy mi perfekne vypral muzove zaspinene biele bluzy z prace (a to mi mozete verit, ze boli spinave - pri tom mnozstve varenia) - dokonca to aj bielilo - ale ten jeho "nastupca" uz neodmastuje pri 95 stupnoch :angry: - je tusim iba 45-60, tak si ho mozu nechat, ja na tie jeho bluzy potrebujem noieco lepsie - a tak sme biele bluzy vymenili za cierne a perieme v mir black :wink:
21. lis 2007 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, Alex má krásne kukadlá :dizzy_face:
Ja by som to neriskla a postieľku znížila :wink:
Inak nakupujem v pohode aj tie ich francúzske "prekvapká"... mne sa zase osvedčili utierky na drevo - na stole máme vkuse poukladané poháre bez podložiek, takže iba vytiahnem utierku a stôl sa leskne... Na pranie mrkvičky a podobných "záškodníkov" je vraj dobrý Ariel Kids, ale ešte som ho tu nevidela :sweat_smile:
No, hovorte mi chvíľku o darčekoch! Ja som úplne mimo, už na narodky som JY nič nedala, lebo som nemala žiadny nápad, ale na viacnoce to bude ešte horšie.. Parfém ešte má a vždy kupuje veľké balenie, takže sa tak skoro neminie..
Platńu máme tiež keramickú a môj drahý tam raz rozlial nejakú omáčku a varil na tom ďalej, tak to pekne zapiekol a kto to drhol ako blbec aby môj manželíček nepošrkiabal celú platňu?
Tampóny som používala tampaxy - také nové, malé... skvelé do kabelky, lebo boli v takom sympatickom žlto-ružovom obale....
Ozaj, máme doma laktačnú krízu, včera som už bola nacucky, lebo som si myslela, že mi úplne odišlo mlieko, tak som v noci vstávala k malej každé dve hoďky... no, oči mám ako angorák a tajne dúfam, že to zase prejde :confounded:
21. lis 2007 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ste si vsimli, ze som napisala tisici prispevok :wink:

Tini - kukala som tie fotocky v stoji - vies co, ja som strachopud :pensive: - ja by som to asi este znizila :sweat_smile: - ved (teraz sa mi budete mozno :grinning: ), ale aj nasim drobcom, som vzadu prepasala elastickym obvazom ich stolicky, kedze podla mna tam bola velka fuga medzi sedadlom a operadlom - muz sice nechapal :confused: , tvrdil zevraj tade nemozu prepadnut :fearful: - ja neviem, ja som si urobila radsej take male gesto - mozno viac pre seba, ale teraz ich tam aspon spokojne dam bez strachu, ze prepadnu - takze ako to bolo s tou ovcou a vlkom? - dobre je, ze mi to nechal urobit - keby som to sice chcela od neho - tak to by som cakala este dodnes :confounded: , ale as mi nebranil :wink:
21. lis 2007 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak k tym zenskym veciam - tato ich vania je tusim nasa libresse - ale ja som to ani doma nepouzivala - ja klasicke ob (tuto sa volaju nett), alebo potom vsetko od "toujours" :grinning: et "tous les jours :grinning: "

a s tymi utierkami mate pravdu - mne sa najviac osvedcili na zem - take s mydlom de marseille - aj mi to berie prach, aj mi to "zmyje" a na nasom line to zanechava akysi ochranny film, az to potom vyzera ako kachlicky :wink: - no a ma to este jednu nesmiernu vyhodu - je to hned suche a nie ako mokrou handrou - ked musim cakat cca 20-30 min :angry:
21. lis 2007 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako som sa tam vytesovala z toho 1000. prispevku - ani som si nevimla, ze Tini prosi o radu/tip na darcek
ja sa snazim pocuvat, cely rok - a zistujem, ze co sa mu paci, co by mal rad - ale co si sam nekupi - minuly rok to bola sada dvd gremlins (blbina ja viem - ale sa mu to paci - no viem, ze sam by si to nikdy nekupil a ste som mu k tomu kupila knizky Dobreho vojaka Svejka vo franine
toho roku, si "vypytal" shaker - ale ked sa mi (nam :grinning: ) ho nepodari zohnat - tak bude mat velky kuch slovnik - tusim larousse vydal tohto roku cosi o vareni
u nas totizto parfemy a ziadna kozmetika nehrozi - on ma srasne citlivu pokozku,
oblecenie - tak to zohnat nieco pekne na jeho korbu - to je fuska a cd a dvd - tak to si nie vzdy som ista, ci sa trafim do chuti - teda su niekt cd - kde viem, ze by sa mu pacili - ale tie sa zas nepacia mne (tak si nebudem pliest na seba bic :wink: )
21. lis 2007 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani volal mi al, akurat bol v tej restike kde robil tak som mu nakazala nech nech sa poinformuje, hadam daco poriesime neboj :wink:

my si napriklad na spolocne sviatky zvykneme davat spolocne darceky, napr na prve vyrocie sme si darovali vylet do st. Tropez alebo na minule vianoce sme boli v rime, aj ked az v januari ale bol to NAS darcek NAM :grinning: aj tieto vianoce si asi kupime nieco co by sme si mozno normalne nekupili, v podstate je to fajn lebo mame skoro rovnake zaujmy tak si obaja prideme na svoje a potom este kazdy kupi daku drobnost akoze prekvapko, tiez cd a dvd podla mna take cd je vdacny darcek :wink: a ked ma sviatok iba on tak to je drina to vam poviem, kosele a zlate privesky sme uz vycerpali, ba az precerpali a to sme spolu iba treti rok :frowning2:
neviem cim by som ti poradila tini neviem aky je tvoj muz ani aky mas zhruba rozpocet - predpokladam ze sadu golfovych palic asi nie co? :grinning: :grinning: :grinning: A ak chces nieco rafinovane a mozno drahsie ale aby ta to nezrujnovalo co tak kravata, to je tiez cool podla mna, smola len ze ten moj kravaty neznasa :sweat_smile:
21. lis 2007 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ved to Nguyen - my sme a uz navzajom spolocne obdarovali tohto roku az az - najprv klima, kozeny gauc, pekna starozitna skrina, klimatizacia - no a teraz uz neviem, ci este daco - ale sa mi zda, ze tych spolocnych darcekov uz bolo az az - a vzdy sme si povedali - ze to uz mame ako pod stromcek -lenze my sme hrozni - nam ked das peniaze do ruky (abo sek, ci kartu) my dokazeme vsetko otrieskat -- a teraz musim nieco take - iba pre neho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. lis 2007 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
namiesto tej druhej klimy tam ma byt chladnicka (ale funkciu maju skoro rovnaku :grinning: obe chladia - jedna sice vnutro a druha okolie no a co :grinning: - az na to, ze sme tu nasu klimu toho roku moc nevyuzili :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
21. lis 2007 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme mali klimu v avignone ale mali sme podkrovny byt takze v lete tam bol cisty skelnnik :grinning: ale klima je dobra vec aspon nam dobre padla :wink: a s tymi peniazmi, nic si z toho nerob, my sme na tom rovnako, u nas daco ako uspory zatial nehrozia a to zarabame obaja a furt daco kseftime :grinning: ale co ved na to su, co z nic mam ked ich narvem do pancuchy? :grinning: :grinning: :grinning:
21. lis 2007 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved prave - ale ja sa nestazujem - lebo ved vidim, ze tu si z muzovho (uplne priemerneho platu a z mojho minima) este vzdy dokazeme krasne vyzit - ked si predstavim, ze doma som mala aj dobru poziciu a aj pomerne dobry plat (na zaciatocnika) tak si neviem predstavit, ze by sme si zili rovnako dobre ako tuto - lebo vsak ja sa az hrozim, ked mi sem tam mamina povie, ze co kolko doma stoji - ked mi minule zahlasila, ze maslo stoji cca 5O sk - tak som myslela, ze to nerozdycham - hned som jej oznamila, ze to sa maju dobre, ked maju take fajnove kravy - ved ked si pomyslim - ze tu kupis klasicke maslo pod 0,9€ pri kurze 34sk za euro - tak potom - klobuk dole vsetkym na Slovensku - normalne si fakt neviem predstavit ako by to bolo a aj to - ako a co by som kupovala deturencom - ked som tuto niekde na konikovi nasla odkaz na nejake plysove kocky za 790 sk - no proste otras!!!
21. lis 2007 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak s tymi pancuchami mas pravdu - skusala som si take natianut na nohy - ale ten peniazkovy/eurovy motiv - no proste nic moc :grinning:
21. lis 2007 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani pocuj ked sme pri ten financej otazke mam indiskretnu otazku a vopred sa za nu hanbim ale ty si spominala ze byvate nejak mimo centra, este je to lyon alebo pridruzena stvrt lebo nas tak napadlo ze zrejme byty co su co ja vies 200 od "hranice"posledneho arrond. maju 500 k metru ale su o strvtinu lacnejsie len preto ze uz nie su "v" lyone. Co je na tom pravdy? Lebo al ma za sebou prvu obchodzku bytov a vravi ze su fakt krasne byty v lyone ale niektory uz neviedia co maju za ne^pytat, ako nie ze by sme na to nemali ale pride mi nezmyselne platit o 150 az 200 euro kazdy mesiac viac len preto lebo moj byt je 200 viac na juhu prip. severe ako iny - taky isty a lacnejsi. Teda neviem ci si ma teraz pochopila ... ale vies ... ja si rozumiem :grinning: :grinning:
21. lis 2007 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslim, ze je to tak ako si pisala
my vlastne byvame v commune venissieux - co je od 1995 znama asi tak ako lunik 9 v SR - s tym, ze my sme v tej najluxusnejsej casti tohto luniku 9 - ale aj tak su tu ceny este o nieco nizsie ako v lyone - kt je od nas fakt na 150 m - takze je to o tom ako si pisala
tak len hladajte - dufajme, ze sa vam podari mat stastnu ruku a ze najdete neico pekne v dobrom prostredi a za rozumnu cenu - my sme si povedali - ze ked si budeme hmladat byt, ci domcek - tak to len tuto u nas -inak nasa svtrt sa vola Moulin a vent
sem tam si over u tunajsich, ze ked im povies venissieux - ze ako sa zaxichtia
21. lis 2007 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz je postielka znizena, este som to stihla pred vasimi prispevkami, uz som aj bola v lekarni pre hafanovu medicinu.
Co tu citam o Luniku IX? To ked sme boli v 6.roc na medicine, tak raz nas vzal spoluziak autom zo srandy na okruznu jazdu po tom sidlisku, no hruza, zamkli sme sa zdnu pre istotu. Ale to je tak od temy...
Ja by som rada taky darcek spolocny, ale MM chce nieco len pre neho, to je chlap... potrebujeme novu spalnu, ja ju chcem kupit este akoze zo svadby, ani pocut, ze by to bolo pod stromcek. Alex sa stavia n anozky, kde sa len da, myslim, ze uz nebudem mat tolko casu na pisanie, musim behat okolo a chytat, pa
21. lis 2007 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj jani aj vaise vyvolava v ludoch cudne reakcie, ja som to nechapala lebo poznam uz len tuto jej nociu podobu ale vraj to kedysi bola industrialna zona, nieco ako hlinik nad hronom :grinning: :grinning: :grinning: tak sa to nejak vzilo, skoda ze sa to nevzilo do cien novych bytov :frowning2:
21. lis 2007 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, aj my sme mali laktacnu krizu okolo 6 tyz, len nezacni davat flasky, ako to prinutili mna, ale nstastie sa to rozbehlo aj tak, presne, ako pises, casto prikladat, nic ine nemozes. Drzim palce!
21. lis 2007 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - tusim vo vaise su velmi dobre byvania - muzov kolega tam ma niekde byt - typ HLM - ale zevraj je to fest luxus ak sa nemylim - tak maju 4 ci 5 izieb plus obrovska kuchyna a dvojbalkon a aj zimnu terasu a tusim za ten byt platia tolko isto ako platili vedla nas v Lyone 8 za dvojizbak (alebo troj) - uz si nepamatam presne, ked nam to v lete vypravali - ale muz ich tam bol potom zaviezt a vravel - ze fuha - a tusim je to v tom obluk - alebo niekde blizo - on mi to aj vysvetlovl - lenze ja sa pohybujem iba tuto okolo nasho domu - takze som to pustila chytro z hlavy :sweat_smile:
inak su aj niekde blizo metra D - tej automatickej linky (to odporucam, lebo aj v case strajkov chodi)

baby - ta laktacna kriza je, ze sa netvori mliecko? mozno aj ja som to mala - a nevedela som o tom a preto som stratila - ja som si vtedy myslela, ze to bolo z unavy (vycerpania a sttresov) - lebo mne sa tvorilo - ale iba v malom mnozstve - resp kedy ako - ale nikdy ma nic nebolelo
21. lis 2007 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, už som to vykukala na nete - laktačné krízy sa objavujú cca. okolo 3. a 6. týždňa a potom 3. a 6. mesiaca - volá sa to aj rastový spurt.. jednoducho mimču sa zvýšia nároky, lebo je to obdobie rýchleho rastu a mamina nestíha vyrobiť toľko, koľko mimčo žiada... Tak treba znovu častejšie prikladať (ako po pôrode), striedať psia a do 3 dní by sa to malo spraviť...
Ja som dnes ešte nadávala ako pes, lebo som obehala 3 lekárne s homeopatikami a nikde som nemohla zohať homeo na podporu laktácie...dnes mi ich mal doniesť MM, ale akosi mi ich včera zabudli objednať, takže budú až zajtra večer :angry: Normálne už ani mušle nepotrebujem, ani podprsenku na noc, lebo mi z nich už nič netečie :frowning2:

Ale inak som sa zase presvedčiala o tom, aká je šatka úžasná! Malú som v nej nosila dve hodinky po supermarkete a nákupnom centre a krásne spinkala, ja som mala voľné ruky a chrbát ma vôbec nebolel... zbožňujem ten kus látky :dizzy_face:
21. lis 2007 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan - dakujem :slight_smile:
mozno som to mala aj ja a mozno nie - neviem - mne to skor prislo - akokeby mi mliecko samo tak postupne odislo - (ako sa vravi ako prislo, tak odislo - vobec bez akejkolvek bolesti, ci problemu)

inak ja som velmi chcela tu klokanku - lenneviem, ci by som dvoch prtusov nosila jedneho vpredu a druheho vzadu :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - tak sme to nakoniec nekupili a dodnes sme v kociari - a zatial je top re mna najlepsi - najmenej mi tak trpi chrbat
21. lis 2007 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeva zrovna jsem vas obevila, uz jsem tady dlouho nebyla... Nejsem ani snazila ani tehulka, ale jsem maminka, tak se chci zeptat jestli nejste nekdo ze Strasbourgu nebo okoli???
21. lis 2007 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marce, vitaj
z tych, kt sa tu stretavame pravidelne(je nas tu dost maminiek - ale to nam zabudli dat do nazvu - no ale nam to neva :wink: ), ziadna z nas nie je v Strasbourgu - ale mozno sa niekto odtial prida :wink:
ja som z Lyonu (teda skoro - ale pre zjednodusenie si tak nadavam akoze som lyoncankou
21. lis 2007 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek