• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
lucija my sme v La Roche, kusok od Nantes :slight_smile:

bihan ano ziadali sme to preplatenie cez banku.... sice nas presviedcali, ze to sa neda a blablabla, 3x sa tam musel otocit :angry: , ale po muzovom naliehani (a po mojom hrozeni, ze nech z tej banky ani neodide a nevracia sa, ked ho nevybavia :grinning: ) to nakoniec slo :grinning:

meleri lacnejsie vyjde mlieko susene a ked chces tekute, tak urcite vo velkych baleniachv tych malickych flasiach vyjdu najdrahsie.... na cenovke si pozri cenu za liter a uvidis ten rozdiel :confounded:

inak ja som po oboch porodoch dostala mrchu az ked som dokojila.... je to uplne normalne ak este nie je menzes, ked sa koji, urcite je to v poriadku....
21. říj 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, ako vsade pokial nebuchas po stole tak s anic nedeje;. :grinning: hlavne ze vam preplatili. :wink:

ako som Ti hovorila;. :wink:
siom rada..
ja som predtym kupovala, flasove , chutovo mu vyhovovali...
a teraz mame stale neocat, drahy ako fras ale aspon je preplacany..
nas nasa poistovna urcite nema rada.. 20 krabic mesacne za 1300 euro!!!! :grinning:
21. říj 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte zienky,,,pridavam sa k vam,,,,,,,,
22. říj 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzhim aj nam prvykrat v banke povedali ze to asi nepojde, ale ze mame spisat ziadost o anulaciu transakcie a ze sa uvidi. Zobrali si za to poplatok 7 eur, ale peniaze nam vratili :slight_smile:

Erika to je teda riadna palka za mlieko. Kedy budete mat vysledky z Patrikovych testov?

Inac ja som mrsku dostala hned po sestonedeli a potom som ju uz mala pravidelne aj napriek tomu ze som kojila 19 mesiacov :angry:
22. říj 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka to teda je, este ze mam aj mutuelle. poviem ti 50 euro za pixnu 450 g , je palka;. :grinning:

julka ahoj... :slight_smile:

patrickove testy , no niekedy v novembri oni nam zavolaju... dam Ti potom vediet slubujem.. :wink:
22. říj 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre poledne :slight_smile:

Meleri, s reci je to naprosto v klidu, Lea rozumi oboje, a mluvi tak i tak, se mnou mluvi jenom cesky (ja s ni taky) sem tam v cestine pouziva nektere slova, ktere se ji lepe rikaji ve Fr, jako treba piscine nebo compote, v cestine uz vetsinu slov pekne casuje a sklonuje.
Ve Fr mluvi taky moc pekne, ale jeste nedava cele vety. Ptala jsem se, jak mluvi ve skolce, tak tam pry se dost stydi a mluvi malo. A kdyz ji posloucham jak si povida, kdyz je sama, treba pri hrani, tak to docela micha ... napriklad "Un, deux trois princezna"... a tak podobne :grinning: Sranda :grinning:

Fusak jsem mela z CR, zvenku sustak zevnitr flaus a odpinaci dolni cast. Takovy jsem tady nenasla.

Zuzi, ahaaa, tak jsem to nepopletla, to bysme nekdy mohly dat srazik, ja jezdim do Nantes ted docela casto. :wink: Kdyby se ti teda chtelo.

Julka a ty jsi odkud?

:slight_smile:
22. říj 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja byvam v Saint Fulgent,to je 30 km od La Rochelle,,alebo Nantes
22. říj 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
opravujem sa.......nie la rochcelle ale La Roche
22. říj 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, takze kousek od Zuzi???? A jak jsi nas tu nasla? Uz je to dlouho co zijes ve fr?
22. říj 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musim ted bezet pro Leu do skolky a pak jedeme na obed s tchyni :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Zacala jsem organizovat oslavu Yannovych 40tin a hrozne mi do toho zas keca, ach jo.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :wink:
22. říj 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
som tu od minuleho roku od augusta,,na modry konik somk chodila uz davno,,,ked som cakala malu Veroniku,,teraz som dala zahranicie,tak som vas tu nasla,,,konkretne fr,,,,,,,,
22. říj 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci to je super.. :slight_smile:

aj nas josh je na tom takto pekne rozprava a svoj vek.. je dost dop predu.. teda podl amnohych ludi..
a hlavne recovo pekne rozzumie. obom jazykom a le rozpravs kor francuzsky;; ale ked nahodi slovenscinu tak je pekna cista..

spieva prsi prsi... :wink:

alebo pod mama pod, daj bonbon.. :grinning:
22. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Julka uz som ti napisala SS a az teraz pozeram, ze si tu... No teda 3 holky parada... :wink: asi daju zabrat, co?

Lucija a ty kde presne si, ked jazdis do Nantes?

erika to mlieko je ake presne, nejake antialergicke alebo co? asi to mas uz dobre prekukane, tak mi nevies poradit nejake mlieko HA, co bezne kupim v lekarni, len nie za taku cenu ako vase, lebo nacisto skrachujeme :grinning: a securite sociale nepreplaca, ak to predpise lekar (myslim to mlieko)?
22. říj 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi ahoj preplaca 65 % , ak ti predpise lekar.. , ano.. dobre mlieka si kup v lekarni..

ak mozem odporucit.. tak skus , je to nove mlieko, a aje dobre aj pre alergikov; na mlieko.; je to cisto vegetalne mlieko.. na baze ryze. chutovo super. viem o com hovorim , moj presiel , vsetkym...

je to modilac.
http://www.webmarchand.com/a/liste_produit/idx/10000364/mot/Modilac_riz/liste_produit.htm tento je to pre I a potom II..
vyborne; ak potom chces mozes HA, ale toto je este lepsie;.

moj je NEOCAT

http://www.nutricia-na.com/ca_french/pages/neocate_inf_formula.htm

tento.. je len na predpis je to najlepsie co existuje vobec na trhu vo svete..
je tiez vegetalne, a pre alergikov , vsetkeho druhu.. :wink:

http://www.infobebes.com/test-produit/gallia-ha-gallia,ar-66422.aspx ak chces tak galia HA je vyboprna na trhu v lekarni a potom , ja osobne najlepsie , ak esom mala , znacku , bol

http://www.monguidesante.com/enfamil-digest-hypoallergenique-850g-prID=6395.html
tento.. :wink:

daj mi potoim vediet.. :wink:
22. říj 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
este jedna vec , pre vsetky v momente ak su mlieka na predpis tak cena sa lisii, v kazdej lekarni.. teda ta zvysna na to pozor.. a myslim to nie v halieroch ale v eurach.. :wink:
22. říj 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.liberty-land.net/#q=Accueil
tu mat estranku francuzsku na filmy , ak by ste mali zaujem , teda na vsetko./ :wink:

bez virusov.. velmi dobra.. :wink:
22. říj 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, ja bydlim v La Baule, asi 70 km od Nantes na druhou stranu.

Holky dneska jsem se opet presvedcila, ze je nutny kontrolovat uplne vsechno. V pondeli nam dodali novou kuchyn, mame jen 10 dni na kontrolu te dodavky, tak jsem to vzala krabici po krabici a zkontrolovala s dodacim listem a chybely nejake uchytky, coz jsem hned nahlasila. Mimochodem dodnes se chlapek neozval co s tim jako bude delat.
Krabice vypadaly originalne zabalene, tak vnitrek jsem nekontrolovala, pan na montaz prijde az za nejakych 14 dni. Dneska me ale napadlo, ze otevru aspon 1 a zkontroluju barvu, tak otevru namatkou jednu krabicku, a barva sice souhlasi, ale ty dvirka totalne poskrabany, polepeny a nevim co, jakoby to byla kuchyn bud uz pouzita nebo nekde vystavena, otevru dalsi cast, to samy... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zbytek neoteviram, aby mi nerekli, ze jsem si to neposkrabala sama, ale tchan uz s tim jel na jejich pobocku a uvidime co vyridi. Kuchyn za 6 tisic od Hygeny. Hnus. 3 mesice na ni cekam a ted tohle :confounded:
23. říj 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci to mi je luto.. :unamused:

len sa nedaj, neboj to vyriesite.. :wink:
23. říj 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lucko,

to je hnus!! nakopat do řiti také obchodníky.. :angry:
23. říj 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty vole, Luci, to je sila! Kur.y hnusné!
23. říj 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojte holky,

vitam nove tvare

teda luci, no jo no, tady fakt co si nezkotrolujes, za to si muzes sama. Zacina me to stvat. Zabira to desne casu :angry: a o penezich ani nemluvim :angry:

Jinak my porad teplotkujeme :frowning2:
23. říj 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Teda Luci, to je otras! To sa mi este nastastie nestalo. My teraz momentalne hladame nabytok a vsade maju len hnusne drevotrieskove sady, ziadne poriadne drevo sa neda zohnat.
Inak, dnes som bola na babymesse v Mnichove - akoze vystava vsetko okolo babatka, bolo to uzasne, perfektna organizacia, samostatny kutik pre kojenie s kreslami, kutik na prebalovanie atd. Nabalila som sa kopou letakov a vzoriek - mali tam velmi vela veci ekolo - plienky, oblecenie atd, fakt super. Aj malej sa velmi pacilo, boli sme tam asi 4 hodiny.
A ozvali sa mi dve baby Cesky, co su v Mnichove, ze sa mozme stretnut, strasne sa tesim, konecne nejaky socialny zivot :wink:
23. říj 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidis hanuk, .. super.. :slight_smile:

no baby dnes vecer som vela plakala.. pozeral som po kohlante tuto , vec..
tyka sa to autizmu..
ak by ste chceli niektora tak si pozrite..
ten prvy dokument kde je ten 5 rocny chlapcek; akoby som videla , pata s nami dokonca aj moj muz.. ako patrick.
no naplakala som s avelmi..
tak ak by ste mali zaujem tak si pozriet ja to slovami ani nedokazem vsetko vysvetlit to sa neda..
jedno je idte z eteraz ked sa ma psy opyta tak jej dam do ruky toto video a poviem takto sa sprava patrick :confounded:
http://videos.tf1.fr/c-quoi-l-amour/l-emission-du-23-octobre-2009-5016188.html
24. říj 2009 ve 03:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikto zase nie je :frowning2:
24. říj 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
eriko, ja na to nemela silu, se na to divat
teda, tak to je mi moc lito :frowning2:
24. říj 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko nevadi.. :wink:
24. říj 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,
to je mi líto!
Já jen že můj nejlepší kamarád měl asi slabší formu autismu, ale po pubertě se mu to zlepšilo...do teďka je teda trochu zvláštní, strašně dobře se dycky učil, a má obdivuhodnou pamět, třeba si vzpomene co dělal před 5 lety v sedm večer v ten a ten den...taky když sedí tak furt kýve hlavou dopředu a dozadu a nebo furt chodí do kola, ale jinak je to úplně normální chlap, má trochu problémy s emocema, ale má snoubenku atd....

píšu to jenom proto, že snad Patrick to bude mít taky tak a třeba z toho vyroste? :frowning2: :slight_smile:
25. říj 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri si zlata.. dakujem..

ja som to dala, ako prikald lebo slovami s ato neda velmi vysvetlit co sa vsetko deje, treba vidiet a tento chlapcek bol ako dvojca patov.. :cry:

ale inak som na pata hrada.. :slight_smile:
25. říj 2009 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

ale mluví, hraje si? je jinak v pohodě? můžu se zeptat kamaráda jak to měl..nikdy o tom moc nemluvíme, on se nikdy s ničím moc nesvěřuje..no je to takové zvláštní s nima...

přeju ti ať je to v pořádku.
25. říj 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
rozprva ako ten chlapcek. v telke, presne ,a ko on, ahoj auto ahoj vsetko , nie frazy, ale len slova;.

nepytaj sa , neboj ;; kazde dieta je ine, a je to , tazka tem ana hovor ver mi..
moj muz nikomu s adoteraz ani v rodine nezveril , aky mame problem a nikto sa so slusnosti ani nepyta..
25. říj 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek