• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
autor
Bihan,

dík! nám se zatím nejlíp osvědčila ta manduca, ted je to pár týdnů co jsem začala nosit na zádech, páč ve předu už to jde ztěžka, ale fakt max. 2,5 hodinky a sem hotová..ten sling vypadá že je super, ten čínský nevím no, asi do takového nepůjdu, ale pro malé miminko bude ten babyvak, ale ten český, on mi připadá nejpříjemnější, protože to má vzadu širší.. a pak přesedláme na manducu..
1. lis 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, vidim, ze sa tu zase rozobera zdravtnictvo. Odkedy robim, tak sa na to pozeram uz z inej stranky a doktori, s ktorymi robim, su fakt dobri, len ten ich system ako taky je divny, je tu nedostatok lekarov, nemocnica nemoze prijat dalsieho kvoli platu, ale na druhej strane kolko penazi vyhodia na luxusne jednorazove pomocky, alebo sestra si popletie krabicu a 150e ide len tak do kosa. Bezny clovek nema sancu sa dostat v ten isty den ku svojmu generalistovi, tak radsej ide vecer na urgence a tam to blokuje so somarinou.

Lucija, teda a co vam dali na tu laryngitidu v CR? :confused: Co ja viem, tak sa davaju cipky Rectodelt, ale to je takisto kortikoid, akurat rektalne. Mne osobne to pride sikovnejsie, ako davat nieco do pusy, ked sa dieta zadusa kaslom a sipi. Neviem. Ked mal Alex laryngitidu, tak som nemala doma ani jedno, ani druhe :sweat_smile: a este je sranda, ze tu skor odporucaju ist do tepla a do pary (napustit v kupelni horucu vodu do vane) a u nas skor otvorit okno a fajne sa nadychat studeneho vzduchu.

Doobedu sme boli na prechadzke v cannes, klasika autobus popri mori, pretoze ujo, co sa stara o detske ihrisko, tak ho rano zabudol prist odomknut :angry: a dosiel az tak po 11 hod. A ked sme sa vracali k autu, tak v bytovke oproti sme zazreli najprv husty sivy dym a do 10 min slahali sialene plamene, 2 byty behom chvilky zhoreli uplne do tla. Ale hasici to zvladli s takym kludom a prehladom, ani sanitky nemuseli prist kvoli nikomu, vcas ich evakuovali.

Mate niekto domacu pekaren? To je sen MM a kedze bude mat narodky o par dni, tak som mu to vcera kupila, uvidime. Som sa pytala v praci, dost ludi to ma a celkom si to pochvaluju.

Idem vas este docitat , nejak som pozadu.
1. lis 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
toini , ja mam prave som ju kupila, je to uzasna vec aodporucam Ti , tu ako mam ja sice drahsi al eje to royce roylce :grinning: teda je to panasonic, a kupis ju najmepsie v darty cez net najlacnejsi a bez , poplatku za postovne a k tomu darty ma najlepsi pozarucny servis tu v FR; :wink:

teda ak by si chcela;. nam to zmenilo zivot, teraz robim kazdy den, domace slovenske rozky alebo kysnute cesto..

uz ked sme pri nej prave mam v nej panetone, jedna basen.. :wink:
1. lis 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz som kupila vcera, sice nie tvoju, ale myslim, ze bude dobra. Darty z duse neznasam kvoli ich neochotnemu personalu, ja som bola pekne v Boulanger a za 5 min uz sme mali nakupene. Akurat ze je to hebedo, MM je doma, takze bez sance niekam to skryt v dome. Som si pozrela v teme v Receptoch, tak tam je toho dost na pecenie, uz sa zacinam aj tesit, uz len pockat do 12.11. Hlavne, ze som to kupila pre MM :grinning:
1. lis 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm.. tak tomuto spostrebiču zatiaľ statočne odolávam vzhľadom a cenu celozrnnej múky na ostrove, čiže 3,20€ za kilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale zaujímalo by ma, Erika, kde kupuješ kvasnice alebo droždie. Podľa mňa pekáreń vôbec netreba, upiecť chlieb sa dá aj v obyčajnej rúre :wink:
1. lis 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini, no ale ako servis dartyu su no1 tu ver mi.. :wink: ala hlavne ze ju mas.. :wink:

boze prave som odrezal kusok toho panettone, ludia to je bozske;. :slight_smile:

bihan, no ja kupujem bio muku v super U za 1,50 complet a bio , bielu v leader price, za bezkonkurenscnu cenu a zvysok pouzivam obycajnu muku.. :wink:

no pre mna je to vyhra, pretoze mozes upiect aj mimo , v rure ale to cesto co ti to vypracuje, nikdy v rikach som take nemala.. ver mi.. :slight_smile:

teraz len nahadzem a za 2 hodiny uz len vyberiem cesto a krajam n akusky alebo valkam, a plnim a sup do rury ziadne bordel, a praca no parada.. :wink:

kvasnice kupila som drahe, lacne a poviem ti velky rozdiel nevidism v susenych okrem ceny. :grinning:
v leader price su bezkonkurencne najlacnejsie pre pekarne tie instatne kvasnice za 0,80 cts, inak je to do 2 €

a drozdie cerstve kupis v klazdom supermarkete , alebo priamo od , pekarni, ked kupujes bagetu tak si vypytas.. :wink:
1. lis 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://cannelleetcacao.typepad.com/mon_weblog/2006/11/panetonne.html
tu je recept len ja som ta dala, este aj , rum asi tak 30ml, teda do odmerky s tym vajickom , dam este rum a dolejem mliekom do tych uz nepamatam kolko ml mliecka; :wink: menej mliecka a troska rumu a le poviem vam jedna basen.. :slight_smile:
1. lis 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
čaute,

tak já bych si zas přála jogurtovač...ten tak drahý není...dělám často jogurty jen tak v hrnci a je pravda že jsou občas trochu řidší...

jinak s těma doktorama, přijde mi to tu fajn, až jak říkám na ty zubaře...dneska se mi stalo že se mi odloupl kousek zubu, sice to není moc estetické ale počkám si radši na vánoce do česka....
1. lis 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! My uz sme uplne v poriadku, uz sme boli konecne dnes aj na vylete, ziadne behanie po nabytkovych obchodoch, velmi fajn sme si oddychli a vyskusali novy nosic - turisticky na chrbat a mala si nestazovala:slight_smile: A predstavte si, ze sme stretli zasa Slovaka - tentoraz na jednej turistickej chate:slight_smile: To je sranda, kolko ich tu je.
Jaaj, Erika, domaca pekaren to je moj sen, ale to si setrim az ked budeme naspat vo FR a budeme byvat na samote u lesa (to je moj dalsi sen)...idem pozriet to tvoje panetonne
1. lis 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk, ty sa uz tesis naspat do FR :grinning: sranda ako s aTi tazko zvykalo.. a
:grinning:

vies co je to uzasna vec naozaj, na kysnute casta, teraz bez probleov uropbim knedlik hodim suroviny , urobi to cesto samo, vykysne to cesto samo, uz len vykydnut a dat na paric. :grinning: boze nikdy to nebolo take lahke...

takze spor.. :wink:
1. lis 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je tym pocasim, ja som strasne meteosenzitivna a tu je stale zamracene :unamused: Alebo som potom ten typ cloveka, co furt chce to co nema :wink:
2. lis 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hanuk,

to je fajn! my ten nosič taky máme ale ještě jsme to nezkoušeli protože malý začal sedět dost pozdě, no a ted už začíná být dost zima.. a jak? nebolela tě z toho záda?

jinak se musím pochlubit že malý už nějakou dobu pozná zvířátka v knížkách, žabku, krtka, atd... :dizzy_face: takže už začíná fakt rozumět....
2. lis 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Tini krasne darcek si si kupila(teda pre manzela).

Peti my sme tiez kupili jogurtovac a v poslednej dobe robim jogurty kazdy den, takze u nas je naplno vyuzity.

Hani hihi to poznam, ked sme boli v Sydney, tak mi tam stale nieco chybalo a teraz zase by som bola najradsej keby sme sa tam mohli vratit na trvalo.

Tema nosice ma velmi zaujima, lebo vyzera to tak, ze vo februari pojdeme na 3 tyzdne do Australie (yupiiiiiiiiii, uz sa na to strasne, strasne tesim), chceme to stihnut este do Jullianovych narodenin, to ma letenku zadarmo a chceli by sme co to pochodit, ale s kocikom to bude otrava, takze zvazujem kupu nejakeho nosica, len neviem ci mi tam bude chciet Jullian sediet. Ak by ste mi mohli dat nejake tipy, dakujem.
2. lis 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte janka, to je super ze idete... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

tu som este hodila video s nocnej parady a ohnostrojov v disneyak by ste mali zaujem.. :wink:
2. lis 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte janka, to je super ze idete... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

tu som este hodila video s nocnej parady a ohnostrojov v disneylande ak by ste mali zaujem..

http://picasaweb.google.fr/erikasadek/DisneylandVideo?authkey=Gv1sRgCNHOifTyjbX26AE#5399451978168294434
2. lis 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, budete tam niekde loziť po buši a skalách a neviem čom? Tak odporúčam Deuter.
Ak chceš len na nosenie na chrtbe a aby to bolo ergonomické, tak odporúčam Manducu alebo Ergo.

Jogurtovač máme už dlho a využívame stále :wink:
2. lis 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Viete o tej epidemii chripky na Ukrajine? Ked si predstavim, ze to je len na skok ku nam na vychod :fearful: btw, tento tyzden u nas v nemocke zacina ockovanie proti prasacej chripke; proti sezonnej som presvihla vdaka Tunisu, ale toto neviem, zatial su ohlasy tak 50 : 50, ale vzhladom k tomu, ze teraz som na ARO, tak asi do toho pojdem uz len kvoli tomu, aby som daco nepriniesla domov. Neviem :unamused:
2. lis 2009 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini , no nezavidim Ti, ale moj naozr uz asi poznas....

ja by som nedala ani psa, ockovat.. :grinning:
prepac mi. :wink:
2. lis 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, niekde v Škandinávii je teraz okolo očkovania poriadny rozruch, lebo tam zomrelo na očkovanie viac ľudí ako na chrípku samotné :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Na následky chrípky umreli 2 ľudia a po očkovaní 4...tiež by som nedala ani psa očkovať :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. lis 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka - taky doporucuji Deuter - Kid Comfort III , mame ho a je fakt skvely, desne pohodlny pro nosice i dite, ma to ruzne vychytavky , je sice drazsi ale fakt super

http://www.auvieuxcampeur.fr/kid-comfort-iii-1.html
2. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, na moje prekvapenie tam sedela uplne v klude, kukala okolo seba...Nosil ju manzel, na mna je uz prilis tazka. V znackach sa nevyznam, my sme nas zohnali na SK v turistickom obchode, ale neviem co je to zac, dostali sme to do daru. Kazdopadne na tury je to super, v dazdi (tu velmi casty jav) sa to cele obali nepremokavym krytom.
Jani, super, ze idete, tam by somsa tiez raz sla pozriet. Prave dnes mi Martin zahlasil, ze v aprili sa na mesiac vraciame do Provence :slight_smile: Takze aj ja sa vytesujem :grinning:
2. lis 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja by som Deutera nekupovala do iného než náročného terénu, kde je naozaj bezpečnosť nadovšetko, lebo ten nosič má 2 kilá (my máme starší model AirComfort, ak pozerám, ten novší má dokonca 3 kilá, čo pri 12kilovom dieťaťi začína byť naozaj záťaž) sedlo nie je pre väčšie dieťa dostatočne široké. Sára tam už teraz dosť visí a nemá si o čo zaprieť nôžky, ale je fakt, že hneď, ako ho vidí, tak by sa nasťahovala do vnútra, tak to také zlé asi nebude :grinning:

Navyše sa dokupuje slnečná strieška a pláštenka. Len na takú mestskú turistiku by som Deutera nebrala.
3. lis 2009 v 05:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, bihan, ty nemozes spat.. :grinning: :grinning: ten nosic ti neda hajat.. :grinning: :grinning:

juj dnes je ale skaredo. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
patovi konci aprazdniny dnes; :frowning2: zajtra skolka. :frowning2:
3. lis 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
čo si? my tu máme o 3h viac :grinning:
3. lis 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezisi ja som blba;... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. lis 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jasne Deuter do mesta neni, to je moc velky kolos, nic mene na tury super :slight_smile:
3. lis 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
bisule,

mrkla sem ti zas do albíčka a malý roste jak z vody, je to krasavec!

jinak my máme od La fumy, je lehoučká ale ještě jsme ji nevyzkoušeli, protože malý dlouho sám neseděl, tak jsme nosili v Manduce...a ted už je zima..

nosím zas na břichu aby mu nebyla zima a je to záhul, už to fakt nedávám.. je těžký...kámoška nosí děcko na zádech, a má takovou fleecovou mikinu na zapínání, ale i ta už není zrovna moc teplá..tak jak nosit na zádech v kombinéze?? :confused: to je asi mimču nepohodlné.
3. lis 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri - dik :wink:
3. lis 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čo to vidím, Hani, vy už chcete druhé? :dizzy_face:

Inak súhlasím, že Deuter je top vo svojej triede :wink:
3. lis 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek