• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
Haha, no moj nazor je odrobit rychlo vsetky naraz a bude pokoj:slight_smile: Navyse, ja uz nie som najmladsia :wink:

My sme dnes boli na stretku cesko-slov mamiciek, je to tam fajn, ale ide sa tam hodinu metrom a kedze mala metro neznasa, budeme to asi musiet nechat tak. Vymyslime nieco blizsie - plavanie alebo nieco take...
3. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak dnes mi poprve jede internet, tak mohu hledat kamaradky a kolegyne, ktere jsou na tom podobne. Jsem moc rada, ze jsem narazila na tuto stranku, ktera zije. :slight_smile:
Od 1.11. jsme se s manzelem presunuli do Lille, manzel tu dostal praci a ja jela s nim. Jenze neumim jazyk a tak to mam tezsi. Jeste jsme nenasli zadny vhodny kurz... Chtela jsem vas poprosit (neprocitala jsem celou diskusi) neni nektera z vas v Lille nebo okoli a mela by cas na kus reci.
Zatim jsme bez deti, ale moc by jsme chteli :slight_smile:
Kdyz jste prijeli, byla jste nektera na tom tak jak ja? Jak se vam podarilo se zaclenit?
Dik moc za odpovedi.
4. lis 2009 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Vitej, poslala jsem ti interni postu :wink:
4. lis 2009 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
bihan - nevim na kterou Hanku to bylo, ale jestli na me , tak jo jo klidne dalsi mimi :dizzy_face:
4. lis 2009 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj Helennko

jo je to trochu těžké..zkus MJC tam dávají levné a celkem dobré kurzy francouzštiny..já tak začala, ale je to jenom základ, pak musíš hledat něco víc..jenže já nevím jak to ted cizinci mají my měli kurzy v rámci žádání o carte de séjour což je něco jako vízum, no a možná to ještě existuje, menovalo se to IFRA a GRETA tam se zdarma učí francouzština a je to celkem na úrovni...jestli manža mluví fr. tak ať to zkusí najít a zavolat tam...my to měli v rámci contrat d accueil et d integration..ale myslím že toto už nemáte zapotřebí...
pokud žijete ve městě, tak jsou různé kroužky, třeba sporty atd, kde se lidi seznámí jenže pokud ještě neumíš fr. tak to půjde těžko..zkus nějaký kurz, kde jsou i jiní cizinci...
na vesnicích jsou různé kluby na chození do přírody, většinou jsou to starší lidi ale jsou fajn..já se tak seznámila s lidmi...pomocí MJC a pak pomocí těch kroužků...
pokud jsi věřící tak hodně pěkné jsou protestantské srazy...pořádají různé akce...
jinak mě už nic nenapadá..
zkus to MJC třeba..maison jeunesse culturelle...či tak nějak ..
4. lis 2009 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Bisule, primárne som to myslela na tebe, lebo Hanuk to ešte v profile nemá, ale o to viac ma teší, že druhé kolo sa rozbieha v plnom prúde :grinning:

Helen, vitaj :wink: Moja situácia bola úplne iná, takže v tomto neporadím, ale gratulujem k Lille, je to nádherné mesto, tak dúfam, že sa vám bude páčiť :wink:
4. lis 2009 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj vsechny, moc dekuji za privitani a podporu.
Je to pro mne fakt dulezite, nez se tu stihnu rozkoukat. Je skoda, ze jste vsechny daleko, ale treba se tu nekdo najde. :slight_smile:
5. lis 2009 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Haha, tak som sa prekecla:slight_smile: Idem si to dat do profilu :wink:
5. lis 2009 v 15:54  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj vsechny, mam na vas prosbu. Jsem tu tyden a zacala jsem se ucit francouzsky a moc rada bych si rec cvicila nekde primo v terenu :slight_smile:
V Cechach jsem na centru volneho casu vedla krouzky fletny, vytvarky, ruzne rukodelne cinnosti a hlidala deti od 1.5 roku. Existuje tady nejaka takova organizace ktera dela podobne aktivity pro deti a da se do ni zapojit? Nemusim hned mit placene misto, staci mi jen jako dobrovolnik, ale abych byla mezi lidmi.
Nebo nemate nektera zkusenost s hlidanim deti? Zatim se nam vlastni jeste nepodarily :frowning2:
Diky moc Hela
6. lis 2009 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Helenka vitaj, ja som prisla do Fr. pred dvomi rokmi a moja znalost francuzstiny bola nulova. Zacala som chodit do institutu na francuzstinu, bol to intenzivny kurz po-pia a kazdy den 5 hodin, chodila som tam 3 mesiace. V niektorych mestach je moznost chodit na kurz na univerzitu a je to podstatne lacnejsie ako institut.
6. lis 2009 v 16:20  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte tu to zije;. :confounded: :sweat_smile:
10. lis 2009 ve 20:38  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jo je tu mrtvo! holky jak se máte? :slight_smile:
12. lis 2009 v 19:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jani jak ty?
jak se vede? u nás zas jedou ty zuby...malý začal otáček stránky v dětských knížkách. místo počkej řekl potej. jinak zatím nemluví..
12. lis 2009 v 19:05  • Odpověz  • To se mi líbí
meleri no ano je tu smutno neako..

tioni ma vel aprace, a ostatne to tu flakame..

no nam sa josh poriadne rozkecal... :grinning: je to sranda, som na neho hrda i ked je to velky zbojnik.. :grinning:
13. lis 2009 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte! Je ze ste vsetky zacali pracovat:slight_smile: Zacala som s malou chodit na plavanie a na hudobny kruzok... Na moje velke prekvapenie ju bavi aj to druhe, aj ked su tam vacsie deti. Sranda pozorovat ju ako sa hned zacne kolisat, ked niekto spieva. Obidvoje sice mame dost odveci, ale aspon mame nejake povyrazeni. Inak pocasie dost hnusne, keby radsej zacalo snezit. O chvilu su tu Vianoce - ake mate plany? My 24 ostavame tu a 25 skoro rano ideme vlakom na SK, nech si malu uzije aj rodina.
13. lis 2009 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Eriko,

to je super! :dizzy_face: je to asi sranda, jak děcko začne mluvit! náš teda pořád nemluví, občas něco zopakuje, nebo vymyslí... :sweat_smile:

jo já tu ted sedím každý den páč ven se jít moc nedá je fakt hnusně, pořád prší..doufám že aspon příští týden se to zlepší!

Hanuk,

tak to máte super! tady moc aktivit není..na vše je třeba auto, a to má manžel, takže mi ho tak 1x týdně půjčí, což je málo no...my chodíme tež plavat, a pak na čtení dětem, ale to je jen 2x za měsíc...ale zbytek týdne chodím s kamarádkou ven, akorát že je ted nemocná chudák, tak to nechcu od ní chytit...

my letíme 20 prosince k našim, a po novém roce toho 4tého zpátky. už se moc těším zase..
13. lis 2009 ve 14:31  • Odpověz  • To se mi líbí
meleri dakujem.. no je to sranda, hlavne ked uz mam jedno dieta apatrick velmi nerozprava, josh dokonca uz tyzden na vsetko sa pyta vo franine co je to?? a toto je co,, :grinning: a kazdy den , zo seba dostane aspon 15 slov novych som nadsena;. :wink:

pre mna to vel aznamena, baby..

este stale cakam na patove autisticke vysledky.. :frowning2:

a ty zase ides domov.. super tak si to uzi..
13. lis 2009 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Eriko,

super, v tom věku jsou děti asi jako houby, všecko nasávají...to je super! to je mi líto s Patrickem, moc ti přeju a´t to není ten autismus! ten kamarád co to měl, tak se oženil a odjel na svatební cestu. ale jak se vrátí tak ho vyzpovídám jak to vlastně s tím autismem měl, a jak se z toho dostal..

a kdy ti to má přijít, to je hrozné takové čekání..

jo to víš, když tu nikoho moc nemám tak domů jezdím! teda tři kamarádky, a manželova prababička, co to je! :frowning2:
13. lis 2009 ve 20:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte! Tak my mame za sebou dost zly vikend - v sobotu sme boli na ture, dali sme si na chate polievku a parky a v noci som vracala, ale priserne, v nedelu som sa ani z postele nepostavila. Malu mal na starosti manzel. Zvladol to uplne na 1. Mne uz je dnes lepsie, ale na chatach si uz asi nic nebudeme davat, uz nam tri krat bolo zle. Navyse som pravdepodobne prisla o mlieko :unamused: Mala cuca a cuca a nic nejde. Kolko ma dieta v tomto veku vypit mieka? Pol litra? Pocita sa aj to co je vo vecernej kasi, ze?
Vidim, ze bihan ma nove foto, peknee.
16. lis 2009 v 15:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Pocujte, prave mi pisala sestra, ze jej kolegyna pise clanok o porodniciach vo FR - mozete hodit par Vasich postrehov? Vdaka
16. lis 2009 v 16:30  • Odpověz  • To se mi líbí
hanuk ahoj moja zlata , trebalo Ti parky.. :grinning: ale nie to bude dobre neboj urcite sa mliecko rozbehne, :slight_smile:

hanuk, a kde Ti mam hodit.. daj mi , E mail tvojej kamosky, alebo tvoj a napisem TI;. :wink:
16. lis 2009 v 18:30  • Odpověz  • To se mi líbí
No ved - uz ziadne parky aspon rok:slight_smile: ale ved vies ze po ture tak dobre chuti...
Moj mail je hanakovac@yahoo.co.uk, tak piste nejake postrehy, ja som totiz mala dost negativne skusenosti a nechcem aby to bolo subjektivne. Dakujem
16. lis 2009 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Hanuk,

něco podobného se mi stalo loni v květnu (máji) už nevím co jsem jedla, ale bylo mi strašně, a zvracela sem, atd, a taky jsem přišla o mlíko..neměj strach! ono se to vrátí, odpočívej jak to jde, to je tou nemocí. tvoje mimčo už je velké tak to zvládne! :slight_smile: počítej tak 3-4 dny a vrátí se to.

já mám teda na porod celkem příšerné vzpomínky, jako v té nemonici už doufám rodit nebudu! ale za to tam mají skvělé oddělení pro předčasně narozené..fakt super.
16. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Hani, si si istá, že to bolo z párkov? :grinning:

čo by si potrebovala k pôrodu?

Mliečko sa ti určite v tomto veku nestratilo, ale ak už nechce "rozbiehať", tak 2-3x 250ml by malo stačiť.. teda neviem presne, ako často si dojčila...

Bez auta by som sa tu asi zbláznila :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na miestnu MHD ma nikto nedostane :zipper_mouth:
17. lis 2009 v 07:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, mam prosbu na ty co tu ziji jiz delsi dobu. Mate nejake osvedcene dobre francouzske recepty, nebo nejaky zdroj? Moc dekuji Hela
17. lis 2009 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holciny, muzu se pridat? Ziju taky ve Francii, uz rok, pracovala jsem tu uz drive, ale ted jsem na materske se dvema nadhernyma dvojcatkama. Nikoho tady ale neznam, maminy myslim, tak jsem myslela, ze alespon takhle se seznamim a dvojcatka snad budou mit kamarady! :slight_smile: :slight_smile: :wink:
17. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
uz jsem tady s nekym mluvila, myslim ze holcina byla z Anemasse, coz je kousek odtud!
17. lis 2009 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
downhaka, vitam Ta. :wink:

vhanuk ja ti poslem mail vidis, ja som mala dve porody jedne v statnej a jeden na klinike, a musim povedat super .. :wink: takz ej abudem ta co moze povedat ze tu , je to super..
17. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
diky erik, odktud jsi ty? A koukam, ze uz mate taky 2 deti.
17. lis 2009 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
downhamka ahoooj.. ďalšia dvojičková mamina s dievčatkom a chlapcom :dizzy_face: aj keď Janka sa tu už teda poriadne dlho neukázala :zipper_mouth:

Kde si to presne?

Helen, neviem, čo si pod tým pojmom fr recepty predstavuješ.. podľa mňa sú úplne rovnaké ako naše, len inak koncipované.. až na raclette, tú na slovensku nemáme :grinning:
17. lis 2009 v 15:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek