• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
ju koukejte co mi dneska prislo :

Le virus H1N1 tue en provoquant une « tempête de cytokines », entraînant le système immunitaire à réagir de manière excessive. C’est la raison pour laquelle il tue des jeunes personnes et provoque une maladie plus légère chez les personnes plus âgées dont le système immunitaire est davantage affaibli. Ce vaccin est un puissant stimulateur de l’immunité qui rend le virus capable d’une beaucoup plus grande létalité . La meilleure protection est la vitamine D3. Il faudrait dès que possible en prendre 5000 UI (IU en anglais) par jour et quand la maladie commence à s’étendre, augmenter la dose jusqu’à 15.000 UI par jour. La vitamine D3 module la réaction immunitaire, réduisant le risque de réactions excessives. Elle stimule le corps à produire ce qu’on appelle des peptides antimicrobiens (antimicrobial peptides) puissants destructeurs de virus qui ne font pas intervenir l’immunité. L’effet est proportionnel à la dose administrée. Plus la dose de vitamine D3 est élevée, meilleure la protection. Les huiles de poisson contribuent également à réduire une réaction immunitaire excessive. Une cuillère à café par jour serait suffisante. ( La meilleure est l’huile de poisson Norvégienne au citron Carlson ) . En cas de symptômes graves, prendre une cuillère à café deux fois par jour. Divers antioxidants peuvent aussi être utiles comme le curcuma, le « quercetin », l’extrait de pépin de pamplemousse, la vitamine C , ainsi que la vitamine E naturelle. Un apport multi minéraux/vitamines est aussi essentiel.
3. pro 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani ten clanek je zajimavy.
K tomu "l'extrait de pepin de pamplemousse" - moje tchyne s tim leci vsechno, leje to do nas horem dolem pri jakekoliv nemoci i preventivne - jmenuje se to citrobiotic a vypada to takhle http://www.laudamay.com/citrobiotic.html

S tim kojenim se mi to taky nezda.
4. pro 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko precitaj si co vsetko ma ako , negativny ucinok :wink:

ver mi , pre dospeleho je to, davka ani epre dieta..

vytazok s grafrujtu sa voal je to prirodne atb;; citrovital.. uzasna vec.
4. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

nad čím se pousměje? nad tím vitamínem C? promiň nějak sem to nepochopila..jestli jo tak teda je to škoda já bych ráda kdyby možná nějaké ty vitamínky dostal, protože pomeranče baštit nechce, je to na něho asi moc kyselé..

Kuličko

jo já proti tomu Tamiflu teda nic nemám!! naopak jsem za něho vděčná že mě už skoro vyléčil z prasečince..a malý sice pokuckává ale chřipku podle mě nemá díky tomu. právě sem se dívala na té Leache league a během nemoci doporučují kojit kojit...právě že nemocné tělo prý vyrábí víc protilátek které pak miminku předáš..a vir chřipky se nedá předat jinak než dechem pak se šíří do plic ale nejde prý mlékem..

no nechce se mi to moc louskat ale vidím že píšeš něco o vit. D3 no to vůbec neznám, teda těch vitamínů fakt je..já myslela že D je v rybě? sakryš mám v tom chaos..

ale malý by něco potřeboval, je celý pobledlý.. dávám mu mrkev s jablkem a banánem každý den ale co to je... :frowning2:

Eriko
právě že negativní účinky má všecko podle mě..a zas negativní účinek chřipky je, zvlášť když to přechodíš, že později můžeš mít problémy se srdcem...prostě všecko má podle mě svoje pro a proti..ale samozřejmě že máš pravdu, je to svinstvo, ale svinstvo se asi zahání jedině svinstvem jak říkáme v Ostravě.. :sweat_smile:
4. pro 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja pravdepodobne prasaciu chripku nemam, citim sa v pohode, len ta nadcha keby nebola :unamused: A kazde rano mam taky hlas jak stara tuberacka. Asi to budem mat zmenou klimy. V Provensalsku bola vlhkost vzduchu takmer ziadna a tu je minim 70 percent furt. Navyse, ukazte mi matku s malym dietatom, co by mohla chripku vylezat :wink: ved ja sa zastavim az vecer ked mala zaspi. Inak mi furt musi byt na ociach, teraz ma rypaciu fazu, vsade lezie, vsade sa stavia a to mame 'childproof' byt.
4. pro 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri, no myslela som ze vel alekarov s anad tym pousmeje ak povies ze das vitamin C.. :wink:
vies nie kazdy lekar , s azaujima, aky je super vec vitamin C;...

tamiflu je velka afera, ake ma negativne ucinky..

teda radsej , chripk aako tamiflu.. taky je vseobecny postoj.. :wink:

meleri normalne kup vitamin C v lakarni sirup.. prirodny. bio weleda.. :wink:
j etam sice menej vitaminu c. ale na vek drobca staci.. :wink:

prechodena chripk au mna, sa ani nemoze prechodit ak mas chripku tak lezis , telo neda.. proste , ako hovori alekari to sa neda.... :wink:

pozri meleri , ak naozaj nevies ake je svinstvo tamiflu.. tak to je fajn averis.. mu.. ale naozaj , skus s atrochu informavat viac.. este u teba cahpem, ale u maleho s adava slaba forma tamiflu, vo vorme sirupu a na predpsi podla , lekarov ako som pocula.. $kedz eokolo mna je dost nakazenychg chripkov a amaju aj deti, ale ani jeden nebral riziko davat tamiflu detom, vela C a su vsetci zdravy.. :wink:

potom j eto tvoja osobna volba;. :wink:
4. pro 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri ked to po mne precitas tak si frajer.. :grinning: :grinning: :grinning:
4. pro 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hanuk,

právě! jak sem byla ještě sama, tak jsem si mohla ležet kdy sem chtěla, to se pak člověk uzdraví rychle..ale s dítětem je to fakt těžké! to se ti nedivím že tě to už štve. hele tak zajdi k doktorce na slovensku, jak si psala že jedete na vánoce domů? at to hlavně přejde!

Eriko,

já na ty vitamíny zapomněla! přišli sme tam bylo půl šesté a nařadu jsme přišli at v sedm..:( doktorka byla celá roztržitá, malý brečel byl už unavený, tak mě to štve že sem na to zapomněla..:(

Weleda má vitamín C? já mám Weledu strašně ráda, ale znám jenom tu kosmetiku. koupila sem nějaký na cumlání ale moc mi nechutná

jako bylo mi strašně, prostě se to jenom zhoršovalo, pak sem ležela jak uvařená na zemi a malý běhal kolem a jenom počítala kdy přijde manžel a zaveze mě k doktorce....no a vezmi si že je to třetí den a jsem úplně zdravá!tak bych se s tím trápila bůhví jak dlouho a kdo by se staral o malého? já tu nikoho nemám kdo by mi ho pohlídal..tchýni je to jedno i kdybych natáhla brka! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. pro 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri to mi je luto , ze mas taku, svokru, ale stale lepsie ako ziadnu.. **

prikald ja. :wink:

http://www.weleda.fr/fr/les-produits/medicaments/index.html
tu mas, homeo, a phyto . welleda

http://www.amazon.fr/Weleda-dargousier-riche-vitamine-200ml/dp/B002B4SNUM

tu mas, najdes v kazdej lekarni moja;. :wink:
4. pro 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko..
meleri tak ako ti je??
hanuk?? ty tiez uz je dobre??
5. pro 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
eriko,

jej ty nemáš svokru? :dizzy_face: teda já bych měnila hned! teda jako ty si vezmeš tu moji a já timpádem nebudu mít žádnou! :grinning:
super dík!

jinak je mi úplně dobře akorát mi vyrazil brutální herpes po celém nose, ale mám zovirax..malý kašle, dávám mu syrup, mám i ten vitamín C ale jak mu to mám dát, jako rozdrolit do jídla nebo jak?
5. pro 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
eriko,

jej ty nemáš svokru? :dizzy_face: teda já bych měnila hned! teda jako ty si vezmeš tu moji a já timpádem nebudu mít žádnou! :grinning:
super dík!

jinak je mi úplně dobře akorát mi vyrazil brutální herpes po celém nose, ale mám zovirax..malý kašle, dávám mu syrup, mám i ten vitamín C . do toho mu dneska dělám první dospělacké jídlo, rybu na řecký způsob s bramborou kaší.. :slight_smile: tak snad bude chutnat..
jo a dneska večer přijde mikuláš! :dizzy_face:
5. pro 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! No ja som na tom stale rovnako. Nadcha, sopel, dokonca som dnes chytila zachvat kasla. Tak uz neviem. Urcite pojdem k doktorke na SK.
5. pro 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri no mam svokru ale je v egypte.. :wink:

ono , niekedy je dobre mat rodinu , pri sebe, niekedy to pomoze.. ja som zase sama na vsetko ani moja mama nepatri k tym co pomozu..nic. :angry:

hanuk tak len vydrz :wink:
5. pro 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zacala som brat homeo co som mala este z FR, vola sa to coryzalia, tak dufam, ze to pomoze. Sice velmi na homeopatika nie som, ale uz fakt neviem kam z konopi.
Erika, chapem, ja tiez by som si niekedy zelala mat tu mamu alebo svokru trocha na postrazenie, ale uz sme sa raz tak rozhodli, ze budeme zit inde, ma to aj nevyhody.
5. pro 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ERiko

to je mi líto..:( moja mama aji pomože, ale zas tu není, je daleko..tchýně v Egyptě, no to není špatné, furt lepší než 5 km od baráku... :sweat_smile: teda ne dělám si srandu , jsou tchýně které jsou super..třeba ta tvoje je zrovna skvělá..co se dá dělat není to lehké život v cizině...
holky dobrou noc!
5. pro 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk pomoze moja, ale pomaly, treba brat hned , ked zacnu priznaky..
hanuk, pocuj , skus si pozhanat, CITROVITAL.. je to vytazok s grafruitovych semien,.
je to prirodne ATB; a j eto super vec , pozhanaj si, hlavne na slovensku alebo , v bio v nemecku..
zacni hned brat..

meleri... no, vies ma to aj vyhody, ked tu nie su nase svokri. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

ale neboj uz som si zvykla ja osm jedinacik.. :wink: takze od mala som zvyknuta; :wink:
5. pro 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Ako sa mate? Aky bol Mikulas? Nasa mala dostala svojho prveho - dve mandarinky a dva keksiky. Za mandoskami je besna a nastastie sa nevyhadzuje ani nic, co som rada, lebo je to tu jedine ovocie co sa da jest spolu s bananmi.
Erika pozriem to, aj C beriem kazdy den.
tento tyzden kupime stromcek, chceme ho ozdobit ked mala bude spat, to som zvedava ako sa jej bude pacit, dufam, ze sa nezlakne:slight_smile:
7. pro 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tu zatiaľ žiadne živé nepredávajú a umelinu domov nechcem.. tak neviem, či zase neskončíme bez stromčeka :sweat_smile:

Priznám sa, že sme Mikuláša ešte veľmi tento rok neriešili - malá dostala keksík do topánočky, ale topánočka nebola v okne (ani pred oknom) a vlastne dostala darček od Mikuláša, ktorého a strašne bála, 2.12. Z MM roboty robili program pre deti, ale Sára to mala zase celé na háku.
7. pro 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky,

tak Hanuk ať je už co nejlíp. u nás Mikuláš byl, malý na to koukal.

Bihan,
a jak se jinak cítíš, je to podruhé už větší pohoda, to těhotenství? i když napoprvé nevím jestli jsi měla nevolnosti to ještě diskuze nebyla, až později..:slight_smile:

my zatím čekáme s tím těhotenstvím na únor, tak jsem zvědavá jestli to vyjde napoprvé nebo ne.

holky mějte se moc dobře!
ahoj!
7. pro 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, zatiaľ okrem toho, že mi už vyskakuje brucho (v sobotu som kúpila nové jeany :sweat_smile: :grinning:) mi nič nie je.. trošku boli prsia, ale nevoľnosti som nemala ani pri Sára, tak snáď to bude pohoda :slight_smile:

Držím prsty v CARe :wink:
7. pro 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bihan,
tak to je super hlavně že tě toto netrápí, no aspon má člověk důvod koupit něco nového na sebe! :slight_smile:
Mě se to taky poprvé vyhlo, tak doufám že i podruhé...:slight_smile:
Jo dík! teda doufám že zas nebudu mít to vcestnou placentu., to už bych radši celé těhu blila..:slight_smile:
7. pro 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte - zevraj som vam tu chybala (Evka mi spominala :wink: ) - tak som vas tu prisla aspon pozdravit

mame sa pomaly - sme marodi s grippe - ja aj deti

inak vsetko po starom
v praci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
decka u pestunky :dizzy_face:
ja a fr :unamused: :sweat_smile:
ale kedze sa blizia vianoce - :slight_smile:

inak blahozelam Bihan ku 6tt :dizzy_face:
a snazilkam zelam, aby sa skoro dockali :wink:
8. pro 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, ahoj........................ :slight_smile: konecne.... :slight_smile:

tak len sa liecte a, lezkajte aby ste rychlo vyzdraveli.. :slight_smile:
8. pro 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, aj ja sa hlasim, mam 4 dni dovcu, tak sa tu ukazem. Od Alexa som schytala gastro a je mi uzasne :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak zatim!!!
8. pro 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Bihan, letos jste Papa Noel stihli????? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Kdyz si vzpomenu, jak jsme ho spolu loni prosvihli, ze? :grinning:

Ja jsem Mikulase jeste neresila ani jednou, dokonce jsem ani nikdy Leusce nic nedala :sweat_smile:
Akorat letos se nabidla moje ceska kamaradka, co tady bydli kousek ode nas, ze se to pokusi nejak zorganizovat, sehnala kostymy dokonce, jenze pak onemocnela. Tak teda Mikulas s certem prijdou tento vikend, jsem zvedava, jaky to bude a jak se na to decka budou tvarit ;)

A co jinak, jak se pripravujete na vanoce?? Pecete, zdobite a tak?
Ja jsem jako kazdorocne pozadu, vsichni uz maji nazdobene stromy i domy, vsechno nachystane. Tchyne mela stromecek uz 20.11. !!!!!! :grinning: U nas nehrozi, min. tyden jsme zacali malovat, Yann mi s tim po chvili seknul, tak to nakonec bude domalovavat malir, a to az pristi tyden :grinning: No a pak teprve ozdobim strom. Upect bych si neco chtela, mam novou troubu, tak vyzkousim, ale jen trosku, stejne to krome me nikdo neji :slight_smile:
Stedry den bych chtela byt doma jen ve trech a 25. jdeme ke tchyni. I kdyz uz me zas Yann premlouva, at pozveme i rodice k nam toho 24. :angry: To jsou vecne boje toto. Ja bych taaak chtela byt v klidku sama.

Jinak zdravim vsechny marudky! Brzy se uzdravte!!!
8. pro 2009 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, jj, tento rok sme to stihli, ale Sára sa ho aj tak bála, tak sme tam ani byť nemuseli :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zdobiť zase nezdobíme, nepečieme, stromček asi zase nebude.. nielenže sme pozadu, ale my asi zase Vianoce do značnej miery odignorujeme :sweat_smile:

Jani, som rada, že si sa ozvala :wink:

a pozerám, že je tu požehnane maródov, tak sa liečte!
9. pro 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som uz fit, tuto noc strasil u nas v zachode MM :grinning: Uz len pes ostal zdravy. Takze dnes komplet dezinfikujem WC a kupelky a menim postelne pradlo a poobede vyrazim na vianocne nakupy.
Jak je fajne byt doma :dizzy_face: a az do pondelka :dizzy_face:
Kto uz mate strom? MM sa chysta tento vikend, akoze kompromis medzi nasimi zvykmi.
Si predstavte, ze mi nefunguje carte vitale! Dostala som ju v lete po nastupe do prace a v pondelok som sla na jedno vysetrenie v nemocke a tam sme zistili, ze nefunguje. Vysledok vysetrenia potrebujem zajtra k doktorovi a nedaju mi to, pokym carte nebude fungovat! Takze vcera poobede sa mi podarilo vstat z postele a bez nehody som to odsoferovala do nemocky, kde kazdy utorok chodi ujo z poistovne, dolozila som 3 posledne vyplatne pasky a uz je to len na nich, aby si svihli :fearful:
9. pro 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo strom, chceme si ho dat tento vikend, lebo 25 ideme na SK, tak nech si ho mala uzije (budeme ho asi musiet uviazat o strop alebo co). Hlasim, ze nadcha stale je, ale uz ju neriesim...
9. pro 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte,
zdravím Tini, Janku, to je fajn že jste zase zpátky.

Tini tak hlavně že jsi už v pořádku, no a manžel to už určitě nějak přetrpí.

jinak se sromem, my žádný mít nebudem, páč jedem do česka na vánoce. Ale minulý rok jsme měli takový bídný, prostě sem byla v šestinedělí tak se mi do toho moc nechtělo..

Hanuk,
to je pitomý, nechceš si zajít pak na Slovensku k doktorce?

Zdravím Luciju,

nic si z toho nedělej, já tu nemám taky žádnou výzdobu, až teda na adv. kalendář... já sem ještě nikdy cukroví nepekla, a péct ho ani neumím! :zipper_mouth: :zipper_mouth: ale jednou s tím začít asi budu muset... :sweat_smile: právě že manželovi taky cukroví nechutná, tak mi to přijde naprd...a Sam je na to ještě malý..
9. pro 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek