• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
AHojte holky,
zkousim to jeste jednou..je nekdo z blizkosti Belfortu, Mulhouse...?
JInak jestli se muzu priplest do vasi diskuse o AM, tak mam mozna optimistickou informaci. Nase AM byla Spanelka, ma 3+1, dost maly, v obyvaku se clovek tak tak protahl mezi stolkem a oknem, bez balkonu. A deti spali ve skladacich postylkach v pokojich jejich synu, ktery byli ve skole...
Takze treba delaj bubu ale daj vam to!
Jana
15. pro 2009 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Jano, nevim presne takhle z hlavy, ale asi ne... Ja jsem z uplne opacneho konce. Skoda.

Mimochodem dalsi Jana :slight_smile: To je nejake extremne rozsirene jmeno, ne? :slight_smile: Krom teto diskuze, kde je to sama Jana, znam tri dalsi Jany, ktere zijou ve FR :slight_smile:
15. pro 2009 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já žádnou. Ale na základce, i na gymplu nás bylo vždycky nekolik. :wink: Na výšce už to bylo lepší... :frowning2: :wink:
15. pro 2009 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani ja jsem taky z opacnyho konce, ale asi 150 km od Lucky :sweat_smile:

taky opozdene preju vse nej k svatku :dizzy_face:
15. pro 2009 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky

můžete mi někdo poradit, dá se z Prahy Ruzyně dojet taxíkem za půl hoďky na Hlavní nádraží? přilétáme v 18 35 a v 19 35 jede z hlaváku Pendolíno...jenže letadlo (z Frankfurtu) bude mít určitě zpoždění plus lapálie z kufry .. :frowning2: tak to asi nedáme co..
15. pro 2009 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jinak zdravím všecky nově příchozí, Mulhouse znám pouze z auta nebo autobusu je to od nás asi 400 km ne li víc, u německých hranic, projíždíme často Mulhouse, Besancon Dijon... :slight_smile:
15. pro 2009 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Meleri, spis ne... Vzdyt minimalne pulhodky trva, nez se vyhrabes z letiste, nez dojedou kufry a tak, nez sednes do taxiku, a pak ta cesta, ono to neni uplne blizko, rekla bych ze klidne by to mohlo trvat i pulhodky. A potom kdyz te taxikar vysadi na hlavaku, tak minimalne 5-10 minut nez se zorientujes a najdes vlak.
16. pro 2009 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Hodila jsem to do itinerare pres google, a vychazi mi nekratsi cesta 25 minut, samozrejme za predpokladu ze nebudou zacpy. Tak jako neni to nemozne, ale museli byste z letiste vypadnout vcas :slight_smile: Co treba cestovat bez zavazadel, jen s prirucnimi?
16. pro 2009 v 09:51  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, vitam nove. :slight_smile: ja nepomozem ja som s okolia pariza. :wink:
16. pro 2009 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

Janka ja byvam v Tours, t.j. 600km od teba.

Erika diky, ale uz nemusis, uz mi dala kamoska.

Peti stastnu cestu vam prajem a snad to stihnete.
16. pro 2009 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
lucijo dík,
no uvidíme přinejhorším pojeem pozdějším vlakem, ale nemáme vůbec zkušenosti takhle pozdě cestovat s dítětem, tak nevím jak to zvládne...:( on chodí spát o půl sedmé a vsedm kolikrát je už hotový když to moc prodloužím tak nevím jak to zvládne být do půlnoci na cestách.. :frowning2: ale zas pak už to bude veget budeme u našich...

čau Jani!
16. pro 2009 v 18:14  • Odpověz  • To se mi líbí
JANKA NEHNEvaj s amoja, este ze mas kamosku. :wink:

vcera sme prisli az po 22 a lietam estalme vcera s patom , do psy nemocnice.. no je toho vela;
16. pro 2009 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Janko dík, snad to zvládnem sakryš...
16. pro 2009 v 19:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Meleri, nechci byt pesimista, ale bydlela jsem cely zivot v Praze 15 min od letiste (na ceste, kterou se jezdi na Hlavak)...za 25 min jedine autem (nebo taxi) a jedine v noci. Pres den podle mne ne. A kdyz k tomu pripoctes jak uz tu nekdo rikal vsechny ty trable na letisti..no drzim palce!
16. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Janafar,

a co v v půl sedmé v neděli večer? myslím tuto neděli. no neděláme si iluze ale třeba se poštěstí.. :slight_smile:
16. pro 2009 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
AHoj,
no nevim...cim jedete? Pokud to pojede tak tak 10 min do Dejvic, z Dejvic zadem na Hlavak by se to za 15 minut asi dalo.
Mestskou 119 nejakych 15 na Dejvickou, 10 na Hlavni kdyby vam vsechno jelo hned.
No jsem teda zvedava, preju ti aby jste to stihli.
V nedeli to treba pujde, pokud lidi nesilej jako tady (v Bratislave)...rano jsem jela do IKEI , normalne mi to trva 15 min a jeli jsme 1h15! Lidi asi uz nepracujou, parkoviste narvany, nechapu!!!
17. pro 2009 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja myslim ze taxikem by se to melo stihnout, v nedeli vecer zacpy asi nebudou. Ale zalezi na tom, kdy se vyhrabes z letiste.
A listek na vlak asi taky jeste nemate, co? Nekdy na hlavaku byvaji fronty u prepazek.
17. pro 2009 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte meleri ja ti neporadim.. :wink: ale prajem stastnu cestu

inak nam tu snezi baby, v parizi snezi uz 2 den, parada. dnes zoberiem deti aby vedeli ake to je, taky snehuliak a taka dobra gulovacka;. :grinning:
18. pro 2009 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Janafar,
pojedeme z Ruzyně taxíkem na Hlavák. navíc to bude až kolem 7 večer.

Lucijo

já si moc naději nedělám..ale dělá mi strach ten noční vlak sice je to rychlík ale bůhví co tam bude za cháska...

tak mám pocit holky že už to zítra nebudu stíhat tak se svámi loučím, prožijte krásné svátky s rodinou i se svými dětmi!

Eriko,
děkuju, snad to dobře dopadne!
Jo tady taky sněží už od včerejška, staří francouzi se koulujou, děcka na ně čumí..jo je to fakt smutné že francouzské děti nikdy nezažijou pravý sníh nebo jaké to je večer se vrátit vymrzlý ze sáňkování... :cry:
18. pro 2009 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!
My tu mame sneh ale ziaden kopec na ktorom sa da sankovat:slight_smile: Uz som konecne dnes dokupila vsetky darceky
:grinning:
Prajem vsetkym tym co odchadzaju na Vianoce domov uz tento vikend Krasne a pohodove Vianoce a stastnu cestu!
18. pro 2009 ve 14:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak Mereli drzim palce!
A preji krasne svatky.
Tobe i vsem ostatnim Ceskam a Slovenkam co pendluji jako my. :slight_smile:
Jana
18. pro 2009 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte vsetky ak by som nestihala, tak taktiez vam zelam vsetkym a aj vasim rodinam prekrasne prezitie vianocnych sviatkov v kruhu najblizsich a stastny novy rok.. radsej teraz , potom neviem ako budem stihat. :grinning:
19. pro 2009 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte - ako sa mate?

my zijeme, ale nestihame :sweat_smile: (takze klasika :sunglasses: )

byt ako po vybuchu - s MM sme totiz zacali tiedit stare veci - ale ostalo to v prvotnej faze - teda zacat sme zacali - takze byt plny harabud a nema a kto teraz k tomu, aby sa to nejak popratalo (a samo a to nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - vno ale dostedreho dna s tym urcite daco spravime, bo svokrovci su tu na vianoce

Meleri - zelam stastnu cestu a pekny pobyt doma :dizzy_face:
20. pro 2009 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
sorry za preklepy :sweat_smile:
20. pro 2009 v 15:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Caute francuzky :grinning: konecne som sa sem po 100 rokoch dostala a nejako vas docitala :dizzy_face: My sme dosli zo slovenska uz pred mesiacom, 21.novembra, dost tazko som znasala navrat :unamused: , predsa len rodina je rodina, tu nemame nikoho. Teda aspon sami seba :grinning:

V prvom rade z celeho srdca gratulujeeeeem Bihan :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: nech ide vsetko hladko a budte vsetci zdravucki :wink:

Citala som, ze ste tu viacere prekonali chripku, Meleri tu prasaciu, ja sa jej teda bojim ako cert kriza :sweat_smile: ale to asi bude tym, ako tu media ludi vedia zostresovat. Ockovat sa nechceme ani nahodou, lenze tu vsetci nasi znami naokolo sa ockuju a normalne na nas zazeraju, ked vravime, ze my nechceme. Dobre ze nam nepovedia, ze co sme to za rodicia, ze takto riskujeme s nasou malou :unamused: Aj ked mam argumenty, preco vakcinu nechcem, bojim sa ze keby sme tu chripku dostali, vycitala by som si to navzdy :frowning2:

Erika som rada, ze Patko sa nepotvrdil autizmus. Vela sil ! Casom sa to urcite upravi :wink: Drzim palce.

Som sa zasmiala na diskusi ohladom topinambur (zboznujem ich, surove, chrumkave, od dedka zo zahradky :sweat_smile: ), pastrnaku, chrenu (ten som nasla v supermarkete len v sklicku so smotanou, ale k parkam velmi dobry a aj to ho stiahli z predaja, lebo asi sa im nepredaval :grinning: ), potvrdzujem ze je to raifort :wink: , vela tu toho nie je. Teda napr pastrnak som tu este nevidela, tu je len vsetko zakladne. Je to aj tym, ze sme v malom mestecku... na ostrove :sweat_smile:

Ohladom vianoc - absolutne som si nevedela predstavit ako tu budeme travit vianoce, kedze tohto roku su to tu moje prve, zijem tu 5 rokov, ale doteraz sme boli na vianoce vzdy na slovensku. Ale vsetko sa vlastne spravilo samo, teda na stedry vecer budeme u kamosov, stromcek mi drahy doniesol nadherny, vyse 2m ma :sweat_smile: , zatial je vonku, my sme aj na slovensku stale zdobili az den pred stedrym dnom. Kolaciky som nejako neriesila, kedze drahy nie je na sladke, na to prisiel jeden znamy z maroka a doniesol nam krabicu kolacov :grinning: No a najlepsie na tom je, ze mi rodicia minuleho tyzdna zavolali, ze pridu, aj s braskom (ktory tu este nebol), takze dnes su prave na ceste a zajtra su u nas :grinning: :grinning: Po mojej depke zasa vyslo slniecko :sunglasses:

Napisala som vam roman, neviem ci sa to niekomu bude chciet citat :grinning:
20. pro 2009 ve 23:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj vsem a preji krasne vanoce at tady ve Francii nebo v nasich rodnych krajinach. My tu zustavame, budou to take nase prvni vanoce zde a to jsme hned na dva dny pozvani do rodin tak nevim vubec co nas ceka :slight_smile:
Holky, chtela jsem se vas zeptat, jestli s tim nemate nektera zkusenost. S nanzelem jsme oba nekuraci a dostali jsme do naseho pronajateho bytu sedacku od kuraku. Je strane tim kourem nacichla, ale bohuzel ji nemohu vyhodit. Nevite jestli tu existuje nejaky pripravek, ktery by ten pach pohltil, neco cim by se to dalo nasplichat. Moc dekuji za rady.
21. pro 2009 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Karolínka, že sa ukážeš! :sweat_smile: :grinning:

My budeme zase tráviť vianoce na ostrove, ale bud. rok určite u našich na snehu, strašne sa teším.

Helenka, napr. v carrefoure aj v casine majú spreje na odstraňovanie pachov.. je to rozprašovať, ten carrefourovský je v modrej fľaši a krásne vonia.
21. pro 2009 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, este som nakukal, karol ahoj moja, dakujem.. :slight_smile: ale su ta ine diagnozy a nie je to , lahke s patom;; lekarka povedala z ej eto vazne;... ale nebudem zatazovat. :wink:

iank , kupila si na slovensku o com sme s abavili??

inak , vidis zivot to zariadil sam?nebudes sama na vianoce.. som rada.. :slight_smile:

potvrdzujem, na odstranovanie, je odstranovac pachov alebop par dni na balkone na cestrvom vzduchu najprv. :wink:
21. pro 2009 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Helen, ja mam doma nejaky Febreeze s vuni Ariel, taky jsme dostali matraci od tchyne, byla takova zatuchla fuj, 3x jsem ji postrikala, vyvetrala a dobry.

Ja se na ty vanoce zas moc netesim, jsem chtela byt 24. doma jen ve trech v klidu, 25. pak jdeme na cely den ke tchyni.
A ted na posledni chvili se zase rozhodlo, ze je musime pozvat toho 24., a samozrejme 25. budem zase s nima, takze zadny klid nebude :sweat_smile:
21. pro 2009 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
holky dekuji, ja totiz nemam balkon, abych to nechala vyvetrat na vzduchu, tak pujdu patrat v Carrefoure :slight_smile:
21. pro 2009 ve 14:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek