• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
Ahojte, my tiez nebudeme na Vianoce sami, 23 k nam pridu svokrovci, 24 sme u nas a 25 ideme do Rennes k Franckovmu bratovi, kde nas bude asi 16 ludi.
21. pro 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaaj jani, to je skoda, pac my jedem na Vanoce ke tchyni. Bychom se mohly bejvaly sejit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. pro 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
krasne prezitie vianocnych sviatkov a hlavne nech sa vam splni vsetko co si zelate
22. pro 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze sa vam ozyvam na novo, byvam medzi lyonom a grenoblom, ak by nahodou bola nejaka zmena a niekto by sa tu objavil novy
22. pro 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nemate nektera zkusenost, z ktere ryby by byla dobra rybi polevka, kdyz uz tady nemaji kapry? Dik
22. pro 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ja budem robit stromcek dnes vecer, lebo zajtra k nam pridu svokrovci.

Asi sa tu uz neukazem a tak Vam prajeme krasne prezitie Vianocnych sviatkov a tu je od nas virtualny pozdrav
http://scrapmania.sk/coppermine/displayimage.php?album=242&pos=5
22. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jana fr

maly ti krasne vyrastol

jelennkap

ja pouzivam mrazene file, aspon to ide rychlo a bez starosti
22. pro 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojte,
holky jak zvladate Vanoce s tchynema? Teda jako primo stedry den? Ja si to vubec neumim predstavit!!!
Mne se tomu zatim dari unikat, hlavne tim, ze ted jsme expatriés a ona se k nam nepotahne (uf!)...takze travime Vanoce tradicne s moji mamkou, ktera prijela vcera z Prahy...a stromecek jsme staveli ve strasnym stresu v nedeli (do toho jsem pekla a pak zjistila, ze se mi definitivne ztratili hacky na ozdoby! :unamused: )...no ale je peknej!
Preji krasny stresovy predvanocni den... :wink:
Jana
22. pro 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ja si uzivam zasluzenu 2-tyzdnovu dovolenku, Alex je so mnou doma a je stastny ako blcha. 2x sa nam 'nahodne' podarilo stretnut Papa Noëla :dizzy_face: ako malo staci k detskej radosti.
Stromcek uz mame vyzdobeny od minuleho vikendu, akoze kompromis medzi nasim a ich zvykom. Vysledok je taky, ze Alex kazdu chvilu chodi k nemu a obcas aj s placom, ze tam este vzdy nie su darceky... Cez vikend som piekla, ale len tak decentne, aby sa nepovedalo :grinning: a aj to malo som uz porozdavala. MM to velmi nechuti a ja to sama nemozem vsetko zosrotovat. Ako jemu nechutia to nase vianocne pecivo, ja sa nejdem 3x pretrhnut kvoli tomu ich slavnemu Buche alebo ako sa to pise. Zajtra si navarim kapustnicu, ale este neviem, ci budeme 'sviatkovat' uz zajtra vecer, kedze MM dorazi z prace dost neskoro. Takze bude asi az slavnostny obed v piatok, udeny losos a foi gras uz su nachystane, a kedze na moriaka alebo toho chapon sme my 2 primalo, tak upecieme kurca a bude :slight_smile: k tomu zemiakovy salat.
Co ste tu pisali, tusim Karol, o chrene, tak v nedelu na vian.trhoch som nasla raifort rapé, ale nestudovala som etiketu, ci je to so smotanou, ako obvykle byva v supermarkete. Ja som si doniesla raz v lete 1 malu flasticku chrenu od nas, ale nechce sa mi robit cvikla len kvoli mne.
Moja svokra je daleko a leni sa jej k nam prist, nasi su tiez daleko, ale ja by som rada sla na Vianoce k nam domov. Tak sa mi nejako cnie.
V praci rozpravala kolegyna, ze jej volala matka kamaratky jej deti (teda to som komplikovane napisala), ze ci moze prist jej dcera na Vianoce k nim, pretoze ona ide s frajerom na dovolenku :confused: takze moja kolegyna este bude musiet kupit aj nejaky darcek... no comment :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. pro 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, my budeme mať tento rok stromček! Už je doma a tak krásne na nás pred supermarketom mrkal :dizzy_face: Tak ešte MM skočil kúpiť ozdoby, lebo som s tým už ani nerátala, ešte min. piatok po stromčekoch ani chýru ani slichu. Tak máme malú krásnu tropickú araukáriu.. joj.. taká som rada, že budú ozajské vianoce.

Dnes ešte urobím šalát, zajtra upečiem lososa, buche máme glacé :slight_smile:, ešte si chcem urobiť cesnačku, hroznú chuť som na ňu dostala a Vianoce sa môžu začať :dizzy_face:

Pripíjať si budeme s tým detským kvázi šampanským, JY si kúpil svoje, ale ten bublinkavý džús môže aj Sára, tak bude rada...už len dobaliť tých pár darčekov ale už konečne cítim vianočnú atmošku :dizzy_face:

Tak vám želám krásne, pokojné a požehnané sviatky s tými, ktorých máte radi a tých, ktorých nemusíte veľmi vidieť, trošku prehliadnite :wink:
23. pro 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, peken, aj tebe pekne vianoce..
tini.. ahoj no konecne ze sa ozves.. :wink:
bihan, tesim sa stebou to je parada.. tak si tie tropicke vianoce uzite;. :wink:

ja uz ma navarene, napecene dvakrat prvu davku mi vsetci uz zjedli.. :grinning:

teraz este kapsustnica s avari..

ja mma asi stastie, moj muz si tak zvykola na nase vianoce, ze ine ani nechce.. takze su , cistos lovenske , so vsetkym co k tomu patri.. :slight_smile: apson nieco pozitivne;. :slight_smile:

tak ja idem , na obalovanie, masa na zajtra;. :wink:
23. pro 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte vsetky! Bihan supeer :wink:
Vsetko nachystane, darceky zabalene, ryba a kapustnica v chladnicke:slight_smile: Krasne a pokojne Vianoce zelam vsetkym!
23. pro 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dievcata :wink:

Ja prave robim kapustnicu,ale taku na kyslo s hubami. A lososa isiel manzel prave zhanat,tiez sme si dali na cas :sweat_smile:
A doniesli sme si aj oblatky a koledy zo svk,takze budeme mat cisto slovenske vianoce.Sice bez rodiny,ale urcite budu krasne :dizzy_face:

Tak Vam prajem krasne a najma pohodove sviatky!
23. pro 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
ja taky delam tu slovenskou kapustnicu s houbama :slight_smile:)) A pak bramborovy salat, letos s rizkem. Na rybu nejak nemam chut. A pecu jablecny strudl. Cukrovi jsem nakonec upekla ale trosicku, jen 3 druhy a mam toho minikrabicku.

Jsem trosku ve skluzu, Lea pritahla ze skolky grippe A, od soboty marodi, no aspon nemusime uz resit jestli vakcinu nebo ne :sweat_smile: akorat teda cekam kdy ji dostaneme my s Y. :unamused:

Takze spolu lezime cele dny v posteli u pohadek :slight_smile: a az dneska odpoledne to dohanim a narychlo vsecko varim a pecu... Aspon ze darky uz mam davno poresene a zabalene :wink: Akorat jeden mi chybi zabalit, koupili jsme pro Leu domecek na zahradu a zatim je slozeny v garazi, je docela velky, tak jeste ani nevim jak ho budem balit a nenapadne davat pod stromecek :grinning: :grinning: :grinning:

No a tchyne asi zitra nedorazi, vypada to ze budu mit klid :grinning: :wink:
23. pro 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prijemny svatky :dizzy_face:
23. pro 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj od nas prajeme vsetkym krasne Vianoce!

mne sa prave dovarila hribovo polievka, losos tiez nachystany a kolace napecene typicke slovenske....darceky pobalene, tak ideme oddychovat....
23. pro 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stastne a vesele vsetkym a nenechajte si ich hlavne nikym a nicim pokazit :wink: ja sa uz takisto idem pustit do kuchtenia, kapustnicu a salat, zbytok je na MM :grinning:
24. pro 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
vsetkym krasne a vesele sviatky v kruhu milovanych zelaju jzfr-ovci :slight_smile:

tini dakujem :dizzy_face:
24. pro 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaf kočky.. tak neviem, či budem ešte hovoriť niečo pozitívne na lekárske ošetrenie v tejto krajine...teda hlavne pohotovosť.. dnes som sa vrátila po 4h čakania z urgence maternité.. počas 4h nebola ošetrená jediná tehula v čakárni, urobili jeden pôrod a začali jednu operáciu... proste jediná lekárka na oddelení, PA ako nasratých, pokojne si všetci popíjali kávičku a boli sme tam dve s podozrením na potrat, jedna kočka v 6m čo spadla a necítila pohyby a jedna kočka v 17tt, ktorá mala kontrakcie po 15min.. fakt paráda :rolling_eyes:

Našťastie mi špinenie prešlo, tak som to po 4h vzdala, nasadila som horiz. polohu a budem dúfať, že mimi vydrží po pondelka, keď pôjdem za mojou lekárkou.
26. pro 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, ahoj moja zlata; ja som na teba myslela, moja znama je rodena reuniacka a ta zase tiez jedno hovori preto byva v parizi neda s aporovnat lekarska starostlivost u vas a tu..
a tak drzim palce moja, hroza.; asi mali vianocnu naladu.. :angry:
26. pro 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani mi nehovor... už sa fakt začínam zase tešiť, že vypadnem z tejto riti...tri mesiace čakať na gynekológa, platiť za všetko 2x viac než v metropole a ešte sa nedočkať na pohotovosti ošetrenia.. toto nie je francúzsko, nech si hovorí kto chce čo chce. :rolling_eyes:
26. pro 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja tak len vydrz..
jasne ze nie, samotni, rodaci su radi ze su tu, len vzdy , su radi ked sa vratia, lebo sok je velky teda hlavne pariz pre nich, ludi a ine okolo, toho..

drz sa ... kedy sa vraciate naspat??
26. pro 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci :fearful: to je sila teda. Drzim palce, at to dobre dopadne! :dizzy_face:
28. pro 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, tak co nove??? Snad je vsetko v poriadku.

Baby, uz som sa raz pytala, ale zabudla som, kde si davate po nete vyvolavat fotky?
28. pro 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zatiaľ to so mnou vyzerá v pohode, asi to bol len podráždený krčok :slight_smile: O necelý mesiac idem konečne na UZV, tak sa strašne teším :dizzy_face:

Tini, ja si dávam vyvolávať cez foto.com, lebo dodávajú aj na Reunion za veľmi rozumné poštovné ale myslím, že photoreflex.com mal najlepšie výsledky v porovnaní cena vs. kvalita. Dávala som tento rok tlačiť cez foto.com aj kalendáre a svokrovcom sa páčil, tak snáď bol pekný :grinning:
29. pro 2009 v 05:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je super a diky za tip, uz sa musim pohnut s tymi fotkami a dat ich konecne vytlacit.
Mame uplne na prd pocasie, zamracene, take divne, ani zima, ani teplo... ale chodime von a najradsej krmit kacky k nedalekej rieke. Odkedy je Alex so mnou a kazdy den sme vonku, nema ziadny soplik ani nekasle. Suseda-nounou s detmi nevytiahne paty z domu, lebo 'il fait gla-gla' :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Co mate zajtra v plane? My domacu papucovu kulturu, kedze nie je nikto po ruke, kto by maleho strazil...
30. pro 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Bihan, to je teda sila :unamused: Hlavne sa setri. Ja zas mam nejaku posr...mykozu a ziadna lekarka neordinuje pocas sviatkov.
Zelam krasne preziteho Silvestra, my tiez papucovo, doobeda vypadneme niekde do prirody a zvysok Silvestra asi odignorujeme :grinning:
30. pro 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

My tiez budeme doma, kedze nam nema kto postrazit Julliana.

Bihan snad je uz vsetko v poriadku.

Prajem Vam KRASNY A STASTNY NOVY ROK 2010! :dizzy_face:
31. pro 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
zelame vsetkym, aby rok 2010 bol lepsi ako tento uz minuly :slight_smile:
1. led 2010 v 00:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja sa pripajam////
vsteko dobre Vam vsetkym v tomto Novom roku... Pf2010 :slight_smile:
1. led 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek