• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Lucka prajem bezproblemovy let a peknu dovolenku v Cechach. V Cechach si mozno aj snehu uzijete. My sme tu tiez mali sneh asi len 3 dni.

Bihan vy sa kedy stahujete? Budes rodit este na Reunione? V ktorom meste to budete vlastne byvat?
15. led 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Prave sme sa vratili z vikendu na horach. Manzel si pri sankovacke narazil kostrc, ale mala bola zlata, iba v noci sa budila, ze nemala svoju izbicku. Po veceroch som tam precitala knihu Preco Francuzky nepriberaju...celkom dobra kniha - poznate to niekto? Vnukla mi myslienku jogurtovaca - tu to tusim niekto spominal - vyznate sa v nich? Aku znacku odporucate? Je s tym vela roboty? Vdaka za tipy
18. led 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte baby!

Hanuk,

to mě mrzí, s tou kostrčí, to strašně bolí, chudák manžel. jo o té knížce mi říkala něco mamka.
jogurtovač mám ted pár měsíců a přestala jsem kupovat jogurty, protože je to fakt dobré.. Já můžu doporučit na www.amazon.fr. jsou dobré nabídky...moje svokra má Seb, ale přijde mi celkem velký a myslím že do něho musí lít vodu.. Já mám Severin, na amazonu stojí kolem 16 Eur, jinak je to všecko nad 20 eur. Jsem spokojená, funguje dobře, byl i se sedmi skleničkami na jogurt. robota s tím není. do hrnce naliješ mlíko, nejlíp plnotučné a lepší kvality, do toho rozmícháš jeden jogurt 125g, doporučuju bio, nějaký lepší...nejlíp přepasírovat přes cedník a rozmíchat v tom mlíku..pak to rozliješ do skleniček...na dno můžeš dát marmeládu, nebo sirup. taky kousky muesli nebo ovoce..pak to dáš bez víček do jogurtovače, zaklopíš víko. někdo přidává sušené mléko. já tam nedávám nic, jogurty nechám přes noc 12 hodin a ráno jsou tuhé..
chce to vyzkoušet typy mlék a jogurtů..z levnějších jogurtů bývají kyselé a z levnějších mlík vodnaté...jinak pak už jogurt 2x 3x kupovat nemusíš, protože stačí když z toho svého co uděláš zase připravíš novou směs...:slight_smile:
18. led 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, tú knižku som kedysi mala a netuším, kam som ju zapatrošila.. mám pocit, že som ju nestihla dočítať.. asi je ešte u našich.

Jogurtovač je vlastne jedno aký kúpiš, dá sa vyrobiť jogurt doma aj bez jogurtovača. Najviac sa mi osvedčili jogurty brassé nature, dám jednu kopcovitú lyžičku do každého pohárika, zalejem mliekom, na 6h zapnem jogurtovač, odstavím, zavrchnákujem a šupnem do chladničky :slight_smile:

Jani, najbližšie miesto pôsobenia bude St. Mandrier pri Toulone a kde budem rodiť, to fakt ešte netuším :grinning: V piatok budem mať presný termín pôrodu, tak MM si dá "rande" s najvyšším na základni a buď mu predĺžia zmluvu do augusta a rodíme tu, alebo nás budú musieť pustiť odísť trošku skôr a rodíme u svokrovcov v Bretónku :slight_smile: Sama som zvedavá, ako to nakoniec celé dopadne :sweat_smile:
18. led 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty vole, tu to fakt ide z kopca :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. led 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caves kocky,som sa chcela opytat-v lete by sme chceli aj so svokrovcami dole na juh,prenajat si nejaky domcek al. apartman na tyzden,neviete nejake stranky,kde by som to mohla kukí?
Uz mi tie soldes idu na nervy,vsade milioooon ludi :rolling_eyes:
V stredu ideme s Jasmi prvy krat na tanecnu,som zvedava,ci sa jej to bude pacit :sweat_smile:
23. led 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Luci to fakt staci 6hodin na jogurt??Ja stale davam 9, vyskusam teda len 6 hodin. Mne sa zdalo ze budete pri Montpellier, ale takto nebudes velmi daleko od Tini. My obcas chodime do Frejus ku svokrovcom, tak potom by sa nam mohlo podarit dat nejake spolocne juzanske stretko.

My marodime, Jullian mal minuly tyzden gastro a vysoke teploty, v pondelok som to schytala aj ja. Tento tyzden bol drobec zdravy a vcera poobede dostal 40° teplotu. Utekali sme rychlo k lekarovi a Jullian ma zapal pluc, ma chytenu pravu stranu. Dostal ATB, tak dufam ze zaberu. V noci ledva dychal, spal na mne, vobec som sa nevyspala.

Evuliki ak si do google zadas konkretne miesto + location, tak ti vyhodi agentury a tam si uz mozes vyberat.
23. led 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babulky, ja sa na vás do metropoly táááák teším :dizzy_face: Inak rodíme u svokrovcov v St. Brieuc a odlietame prvý júlový týždeň (to budem asi v 35tt :sweat_smile:)

Jani, zápal pľúc vôbec nezávidím, ja som tiež mala zápal pľúc ako mimino a mamča niekoľko nocí nespala, lebo stále chodila kontrolovať, či vôbec dýcham.. Držte sa!

Evuliki, tiež neporadím nič konkrétne, len hľadať nejaké locations v regióne, ktorý si vyberiete. Inak mne sa hrozne páči systém Gites Rurales, len to nie je súkromnie :slight_smile:

A ešte som sa chcela opýtať, či náhodu niektorá nemáte skúsenosť s posielaním declaration de grossesse po 14tt.. ja totiž stále nemám attestation d assurance.. klasika, byrokracia ako v Rakúsko-Uhorsku.
24. led 2010 v 05:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Bihan, fiiha, letiet v 35tt - drzim palce, mne doktor vtedy vyslovene zakazal letiet (ale aspon mi podpisal papier na zakl.kt mi vratili prachy za letenku:slight_smile:...
Evuliki, skus napr St Raphael, znama tam bola na tyzden a platili velmi dobru cenu za dvojizbovy domcek pri mori.
Baby ja sa tak tesiiim - vraciame sa v marci do Pce na 2 tyzdne a potom este v juni na 3 tt, konecne slnkoooo. Tu je to tak priserne s tym pocasim, ze som takmer permanentne v depke. Ale robime vsetko pre to aby sme sa v sept vratili uz nadobro :wink:
Inak, jogurtovac prisiel, ale bol poskodeny,tak sme ho museli vratit a dalsi je uz na ceste. No co uz - riziko objednavok cez net.
24. led 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, prečo ti lekár zakázal cestovať? My ani inú možnosť nemáme.. JY nemôže odledieť skôr ako 1.7. a ja bez neho vlastne ani nemám kam ísť.. na Slovensku rodiť nechcem ani keby čo bolo. :sweat_smile:
24. led 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte bihan ani sa Ti necudujem ani ja by som tal nechcela rodit..
no super tak budes konecne pri nas;. super...

s deklaraciou neveim Ti poradit , ja som posielal hned... :sweat_smile:

prepac;

janka moja zlat drobec jedne si musel vytrpiet, a aj ty pri nom..
tak len sa cim skor vyzdravte.;
ja som v plnom kolotoci s patom lietam teraz kazdy den, s patom do hopital de jour.. na pozorovanie a tento tyzden ho to caka tiez ale + v utorok este do necker ideme na pedoneurologiu. takze nam drzte palce ja som uz zrela na prasky...

:wink:

evuliky hladaj cez googel... location avyhodi ti to vela veci a mas tam aj spokojnost , zakazznikov.. :wink:
24. led 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CAute lidi,

Jani

to je hrůza!! A jak je mu teď? Teda zápal plic! Chudák Jullien, tak ať mu ta antibiotika zaberou!

Bihan,

tak ať to zvládnete tu cestu, ať můžeš porodit ve Francii kde je to pro tebe lepší..

Eriko,

tak to je dost únavné asi každý den chodit na to pozorování, a po té pedoneurologii už budete mít snad klid?

nás čeká brzo znova KET. těším se ale mám i strach že to napoprvé nevyjde...

ahojte
24. led 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan ja som pri Filipovi posielala az po 14t tu atestation.... klasika ani ja som este nemala poistenie :grinning: a v pohode mi to uznali, este aj doktor hovoril, ze z toho sa nestriela, tak neviem asi ako kde, ja som bola vtedy v Strasbourgu....

no ja som pri fifovi mala tiez zakaz cestovat od 6mesiaca myslim, lebo sa zacal krcok skracovat, takze som mala nakazany klud na lozku :unamused: ziadna slava.... ale ver, ze vsetko bude ok a potom to nieje ziadny problem.
24. led 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hahaaaa.. stačilo zavolať a už mám číslo :slight_smile: moja vlastná secu :grinning: takže administratívne to už budem mať vybavené.. len papier ešte mešká, aby som nemusela všetko platiť dopredu.

Erika, ja by som tu aj chcela rodiť, ale po zhodnotení všetkých tých komplikácií, čo by nás to stálo, odlietame rodiť do Bretónska.. teda ono to bude o držku aj tam, skoro dva mesiace u svokrovcov, ale tak prežijeme :sweat_smile:

Meleri, budem držať palec na KETe :wink:
25. led 2010 v 06:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte..
bihan moja myslel asom slovensko ze ani za svet tam rodit.. :wink: no u svokrovcov , dufam ze s amte ako tak radi.... :grinning:

no tie 2 mesiace snad neako vydrzis aspon nebudes sama.. :wink: ber to s lepsej stranky..
no vidis sikulka stacilo len zavolat mas cislo.. :slight_smile:

no ja beham a beham, a neviem kedy sa zastavim.. :grinning:

meleri drzim palce aj ja;. :slight_smile:
25. led 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, no zakazal, lebo nechcel niest zodpovednost, ze porodim niekde na palube, navyse ma vystrihal, ze keby pri porode na palube muselo lietadlo zastat, cele si to hradim sama - no proste taketo on mal starosti :wink:
Erika, no nezavidim s tym vybehavanim...
meleri, drzim palce...
Nas caka v nedelu oslava prvych narodenin nasho drobca - spravime si vylet do morskeho akvaria :slight_smile: Boze ten cas tak leti...
25. led 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk ver mi teraz nie je co zavidiet ver mi.

tak ako v nemecku uz si zvykas??
25. led 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojte kocky

koukam, samy starosti :unamused:

A Hani, ty uz zas snazilka? Ja bych to nedala, mas muj obdiv :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. led 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulicko ahoj.. :slight_smile:
no ja neviem prav esom dostala mail od patovho logopeda a neviem , ci mam plakat alebo co, nerozumiem presne tomu co pise , ale nerobi mi to dobre citat.....
skoda z etu nie tini bihan ty by si sa mi tu teraz zisla, an preklad, lekarsky..

boze zajtra nas caka neurologia;.
25. led 2010 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko drz se, az vsechna ta vysetreni budou za vama, budete vedet na cem jste a co s tim :wink:
25. led 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem :slight_smile:
25. led 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika a co tam pisu? Drzim palce na tu neurologiu.
Co sa tyka Nemecka, nezvykame si, v podstate robime vsetko preto, aby sme sa odtialto dostali. Kua, slnko sme nevideli uz 2 tyzdne.
Kulicko, jo snazilka, ale aj tak mam nejaky vnutorny pocit, ze najblizsie budem rodit az vo FR, predsalen na tehotenstvo musi byt clovek v psychickej pohode, co teraz teda moc niesom :unamused:
26. led 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani a po Nemecku sa zase vraciate do FR? To máte taký malý výlet ako my na Reunion? :grinning:
26. led 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no povodne mal ten vylet trvat 3 roky, ale zmenili sme nazor :slight_smile:
26. led 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Coucou, baby, tu som. Erika, napis kludne do IP a mrknem sa na to, len ci porozumiem.
Hanuk, ja som tu slnko nevidela ani nepamatam. Je oblacno-polooblacno, ale vacsinou zamracene a prsi...
Bihan, to budes mat dobre dobrodruzne na konci tehu. Len si to zisti dostatocne vcas, ze ci ta letecka spolocnost vo vysokom stadiu tehu prepravi, nieco sa mi zda, ze len do 32. tt je mozne a potom uz treba nejaky papier od gyndosa. Inak Toulon alebo aspon IKEA Toulon je presne 116 km od nas, ale uz sa aj ja tesim na nejake to stretko vo Frejus ako sme boli v lete s Meleri a Jankou :wink:
Janka, chudacik maly a ty s nim, este dobre, ze ste to vcas podchytili a ATB su namieste.

Boli sme pozerat skolku. No teda mne sa nepaci, ked si predstavim, ake su u nas pekne farebne skolky. A co ma najviac zarazilo, su postielky, deti spia v herni na niecom, co ani popisat neviem, akoby ram a na nom natiahnuta plachta a v tom lezia a spia. To je tak vsade??? :fearful: ale mam na vyber statnu, kde treba ist na obed po dieta, poobede nema garderie na mieste, stredy volne + starost navyse ked bude strajk, alebo privatnu drahu otvorenu skoro non-stop. No mozem si fakt vybrat :zipper_mouth: Sice este nie je iste, ze nas vezmu, obmedzeny pocet miest, ale ked ziadame na kazdy den a skoro na cely den, tak je sanca.
A co som to este chcela. Vcera a dnes som bola na porodnicni na sekciach, no take krasne vonave babatka som znova drzala v naruci :dizzy_face: Az sa mi zachcelo, ale nemozem si to dovolit teraz.
Ostatne baby pozdravujem :slight_smile:
26. led 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini čaaf :slight_smile:

mám overené, že Air France prepravuje aj v 9. mesiaci, ale na to už treba papier od doktora. Musím zistiť druhú spoločnosť, s ktorou by sme ešte mohli letieť, ale dúfam, že dúfam, že bude AF.. majú lepší servis :stuck_out_tongue_closed_eyes:

So škôlkami veľmi neporadím, ešte sme sa neinformovali, ale miestne sliepočky chodia po deti na obed.. ale škôlka je vraj fajn.

Hani, tiež som chcela pôvodne zmeniť názor, ale tu je aspoň pekne :sunglasses:
26. led 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.. :slight_smile: tini dakujem ,no nie je to kopmlikovane ale , nemam v tom jasno na 100% no vies ked pisu lekari tak je to len lekarom jasne na 100%

inak skolky no tini , len jasne a gardery su pekne detske,
ale skolka ber to ako skolu , deti s auz tolko nehraju ... :wink:

nie ako u nas tak preto..
a co sa tyka posteli no tie postele pocitam ze sa skaldaju a tak co s atyka hygieny je to , rychle a podla noriem.. :wink:
teda ako je to tu.. dufam..

hanuk tak uz s avrat..

bihan moja davaj si pozor....

inak ak sa pamatas vteme lietanie, co som s apytala na zenu mojho muza brata tak nakoniec neodisli presvedcili sme ho a jedno stastie;. porodila tu a cisarsky urgentny... :wink: vidis mala osm pravdu; ..
drz sa..

ja som znicena stravila osm polovicu dna v necker nemocnici nakoniec ja som blba, tolko mame tych objednani ze dnes to nebol aneurologia , ale genetika;.. no co uz so mnou.. :wink: v stvrtok znova mna porazi..
26. led 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte holky,

tak se nám stala super věc..někdo se nám naboural na účet a manželovou kreditkou si stáhl 1200 €..prostě tam proběhly platby někde do kolumbie, s tím že přes net moc nenakupujem takže fakt nechápeme jak k tomu došlo..
manžel to nahlásil na četníky a mluvil s bankéřem prý to prostudujou a snad za 2 týdny vrátí ty peníze zpátky..
fakt když se sere tak se sere..

Eriko

to máš teda běhání a jak dlouho to tak ještě bude?
27. led 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri no staci ze vytiahol peniaze s autoamtu a bola tam skryta citacka;. :wink:

nemusel vobec platit na internete;. :wink:
no je to svinstvo ked sa to stane;. :angry:

no a bude torvta este dalsi tyzdnen apotom este par krat do tyzdna je to na nervy

ale dobra sprava je , ze josh sa super rychlo zadaptoval v halte gardery.. som na neho hrda bez adaptacie, museli sme , to urobit ,takto mala som protekciu .; no brlai ohlad na to , ked som vysvetlila kam chodim s patoM a tak vyssie miesta dali povolenie. a tak josh mal len 2 dni adaptacia potom rovno 5 hodin v kuse v gardery .. no co uz trhalo mi srdce;. ale uz je dobre teraz mi uz iba povie ked odchadazam a pomojkame sa no mama uz chod s patkom a posiela mi pusu.. no na zjedenie je.. moje zlatko aspon o jednu starost menej;. :slight_smile:
27. led 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

to mě taky napadlo, ale přece by si dal pozor? většinou tam něco vyčnívá ne, co je podezřelé?

aha takže ještě týden nebo snad týden a něco tak to už snad půjde líp!

Tak to je šikulka Josh že si tak hezky zvykl..jasně co ti zbývá, když to máš tak náročné..ale je to asi těžké dát dítě na hlídání..já fakt nevím kdy s tím začnu, stejně práci zatím žádnou nemám takže pochybuju. tak hlavní je že jsou tam na něho hodní..
27. led 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek