• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
meleri nie praveze ani nato neorides :wink: kolko krat uz ukazovali ako to robia :wink:

no josh mal ista tak ci tak, aj tak to je len na jedn az dva pol dna take v pohodev septembri uz pojde do skolky takze si musi zvyknut :wink:

inak spieva nam abecedu a pocita do 5 :grinning:
27. led 2010 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, uz jsme zpet, doma bylo super, az na tu kosu teda. Minus 20 jako fakt nic moc :grinning:
Nejak rychle to tam ubehlo zase, porad jsme neco delali, ale mam pocit, ze poradne jsem nic nestihla...Tak nastesti jedem zase v kvetnu a na dyl.

Luci, misto porodu super, to dame nejaky srazik tady u nas, ne? :slight_smile:) Ale je to teda sranda s tim odletem na posledni chvili... Jako by vas tam nemohli nechat o par mesicu dele, anebo naopak propustit o trosku drive, ze?
Ale to zvladnete, nemate jinou moznost :wink:

My mame skolku statni a jsem s ni moc spokojena. Lee se tam moc libi, je to mala skolicka, ucitelku maji super,porad s nima neco tvori, podnikaji vylety, divadlo a tak... Pred vanoci donesla domu takove prvni male vysvedceni, plus plnou tasku ruznych vykresu a jinych vyrobku. A kdyz se ji ptam co delali, vzdycky rika, ze si hrali, takze asi skola hrou :grinning:
Zatim chodi jen dopoledne, kdyz jsem doma a ani to jinak neplanuju. Ale spousty deti chodi od rana, na obed jsou ve skolni jidelne, rovnou odtama jdou na odpoledne do skolky az do 16h30 a pak rovnou do periscolaire.. nevim presne jak to funguje, neco jako u nas skolni druzina, ne? Jen vidim ty maminky jak jim rikaji "a ce soir" .. a pak jsou nektere, co si je vyzvedavaji na to poledne, a znovu je pak za hodinu vodi zpatky, coz mi prijde dost uhozene. Jen dopoledne snad nechodi krome Ley nikdo.

Meleri, to je mazec s kartou, no potes.

Drzim palce vsem snazilkam!! Je vas tu teda pozehnane :dizzy_face:

Hanuk, vse nejlepsi malinke k prvnim narozeninam, pekne to oslavte!!! A at vam ta Francie brzy vyjde :slight_smile:
27. led 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teeda Meleri, to je otrasne...a my pritom tak casto nakupujeme na nete a zatial sa nam nic nestalo.
Eriko, to je super, ze si tak zvykol:slight_smile:
Luci dakujeme pekne za blahozelanie.
No nam sa stala dnes taka vec, ze sme si nasli v schranke list od majitelky bytu, ze ho chcu predat. Naskor ma skoro drb..., ale potom sme si blizsie zistovali a vyslo najavo, ze to chcu predat len ako 'investiciu', takze by sme tu dalej mohli byvat. No kazdopadne sa sem niekto cez bud.tyzden chce pozriet na byt. Tak dufame, ze nas tu nechaju byvat, lebo ja sa odtialto stahovat nebudem, bud uz rovno prec z krajiny alebo vobec. Kua hlavne ze sme platili agenture proviziu 2000 eur, ktore uz nikdy neuvidime :angry:

A na lepsiu notu - mame jogurtovac a tie jogurty su mnam mnam :slight_smile:
27. led 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci ahoj , no super ze ste si to uzili.. :wink:

no ja som jedna ta uhodena aj beriem , pata na obed domov apotom naspat.
ono aby si vedle v PS je to jedno ale od MS a GS budes davat aj ty na cely den, rano s aucia oobede skor su , aktivity , malovanie, telocvicna apodobne takze si to budu vyzadovat uz nebude spanok poobede;. :wink: to je len v PS :wink:
27. led 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hanuk

jo je to nahovno..

jak? ale tu provizi vám přece musí vrátit! no teda!

ale máš pravdu je třeba si osladit život, ty domácí jogurty jsou super co.. :dizzy_face: já už ty z obchodu fakt nemůžu..

Lucko

ahoj,

tak to je fajn, taky jsem si říkala kdyby bylo malému se mnou smutno tak na dopoledne..ale vůbec nevím jak to probíhá, vy za to musíte platit? určitě je jí tam líp s dětmi, ale na celý den to je fakt asi moc..

Eriko

co je PS MS Gs? :sweat_smile:

holky někdy mi to přijde že je malému se mnou smutno..když jsme u kamarádky tak tam řádí s tím jejím klukem a pak ani nechce chudák domů...jenže to mi brzo zskončí ona se vrací do práce, a tady na vesnici na PMI žádné aktivity nejsou a MJC tu žádný není...ach jo zlaté město... :frowning2:
27. led 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri , PS
MS
GS
petot section
moyen sectin
grand section

prva ked maju3 roky
MS ked maju 4 roky a
GS ked maju 5 rokov a pom uz je CP :wink: pre nas 1 rocnik
neboj pridete do toho..
meleri skolka sa neplati.. len sukromne;; :wink:
27. led 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko, to "uhozene" jsem nemyslela osobne na tebe ani na ty maminky, chapu ze to tak nektere delat musi kvuli praci a tak :wink:
Jen mne osobne by to ted absolutne nevyhovovalo, jezdit pro Leu v poledne a pak zase ji po obede hned vezt zpet. Navic mi doma odpoledne ty 2-3hodky spi. Zatim nam to tak bohate staci a pokud budu pracovat doma, tak se to budu snazit takhle udrzet co nejdele.
Az jednou bude povinne chodit i odpoledne, pak asi taky bude domu jezdit na obedy, to jo.

Meleri, neplatime nic. U nas se plati jen obedy, nejak kolem 2,50e/den.
Dobrovolne jsme prispivali do skolni asociace na knizky a vybaveni.
Jinak chapu, ze se ti zda ze je malemu smutno. Me se casto taky zdalo, ze se se mnou Lea musi cely den nudit.. Vymyslet porad nejake aktivity to je docela fuska, hlavne pres zimu. V lete jsme vice venku a zabavime se lip. Jsem rada, ze do te skolky chodi.

Hanuk, ty jo, drzim palce at to s bytem dobre dopadne a nemusite se stehovat. V takovem pripade by vam snad meli najit jiny byt bez provize, ne? Je to palka teda.
27. led 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci ja viem , ja som si robila srandu prepac ak to znelo blbo.. :wink:
27. led 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci vitaj naspat a tu zimu si nam teda ty priniesla.

Meleri to je teda pech. Snad vam tie peniaze banka vrati. Tiez som videla v telke relaciu, kde ukazovali ako to robia s bankomatmi.

Hani, my sme tento mesiac kupili apartman tu u nas v Tours a tiez bol prenajaty. My by sme ho ale chceli prerobit a zariadit, no kym tam je podnajomnicka sa to neda a vypoved jej nemozme dat teraz v zimnom obdobi. Problemy s nou nie su ziadne tak tam zatial ostava. Drzim vam palce aby ste sa nemuseli stahovat a ked uz sa budete stahovat tak rovno do Fr. Tak isto prajem vsetko najlepsie k prvemu rocku.

Erika to je dobre ze si Josh tak rychlo zvykol. Ja uz prcka nedam do jasli, aspon teraz nie. Uz si aj zvykol, ale kazdy druhy tyzden je chory so 40° horuckami. Poslednych 5 dni to bolo hrozne, v noci nemohol vobec lezat, co nemohol dychat, vcera sme zase utekali k lekarovi. Dnes je to uz lepsie.
27. led 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

no nevim nevim jestli si na to zvyknu! to bych ty děti fakt musela mít aspon tři abych si to všecko zapamatovala! fakt ten jejich školní systém tady, já v tom pěkně plavu! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Lucijo,

jo to máš pravdu, že je to trochu těžké, už to začínám pocitovat, včera tady pršelo tak jsme byli doma, a fakt se už nudil..naštěstí má rád knížečky takže se dá prohlížet dlouho..ale štve mě trochu že ještě nechodí bo bych mohla s ním na průlízky které má jinak rád, jenže on se chce pořád plazit od jedné k druhé takže to ted v zimě nejde..

Jani,

ahoj, co ta nemoc už je líp?
28. led 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Peti ano vcera uz nemal ani teplotku a konecne sme mali lepsiu noc, zobudil sa parkrat ale potom hned zaspal, takze ATB zabrali. Najhorsie je ze nemozme ist von, no a teraz, ked uz nema teplotu tak vyvadza. U nas zatial knizky nefunguju, on ju len rychlo vzdy prelistuje a ked mu chcem citat, tak to ho nebavi. Trosku posediet dokaze akurat tak pri plasteline.
28. led 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
janak ahoj moja, to mi je luto ze tak teraz chory je... :frowning2: julian ale dufa ze coskoro uz bud e, v poriadku.

meleri neboj hend prides naten ich systemaz bude drobec v skolke;. :grinning:

ja musim poklopat ze josh ma dobru imunitu aj ked vsetci budu dookola chori tak on nic;. asi uz vazne myslim ze to bude tym ze nebol ockovany.. ale to len na okraj.. :wink:

inak prave sme sa vratile s necker nemocnice , takze josh moze pomalycky zltko v malych davkach tak sa radujem; len stale zakaz suroveho vajick aco je vsetko , ako vtacie mlieko a mousse chok.....;
a ine po
28. led 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Janko,

jsem ráda že už je Jullianovi líp, snad už budete moci brzo ven! ono je to fakt na bednu někdy zůstat s dítětem doma. Tak ta plastelína je fajn! Na to se strašně těším až bude malý dělat takové věci a třeba i kreslit!

holky odkdy vlastně děti kreslí? od dvou let? když dám malému tužku do ruky tak načmárá něco na papír ale pak jde tužka hned to pusy a nebo ji zahodí...takže je asi brzo! :sweat_smile:

Eriko,

jo dík..co to je za nemocnice Necker? tak to je fajn že se to lepší s Joshem!
28. led 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
necker je detska nemocnica v parizi.. :wink: ked niekedy vidis neaky dokument v telke a ako nedonosene a podobne , co chodilo na M6 tak to je od tial.. je to jedna s najlepsich nemocnic univerzitnych , len pediatricka, obrovsky komplex.. :wink:
28. led 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tý jo tak to jo! a jak se vůbec v té Paříži dopravuješ? musíš jezdit autem nebo metrem jezdíš?
tak to máš fajn, a máš jistotu že je dobře postaráno o tvoje děti..
já někdy tady kroutím hlavou, např. rodit bych už teda nechtěla ve státní nemocnici!
28. led 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri beriem RER A potom este metro 6 na , stanici pasteur , vystup a nemocnica je asi 100M od tial..

no , ja stale hovorim nehenvajte sa na mna, ze v parizi nie je problem nasjt dobreho lekara, a uz vobec nie nemocnicu je ich tu vela, prevela.. a

podl amna j eto ako u nas v prahe je vzdy lepsie vybavenie ako na neakych malych mestach.. :wink: chapeme sa ze??
28. led 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ani vas nestacim cist :unamused:

Philo zacal pomalu chodit, tak je to docela legrace ho pozorovat, ma vzdycky takovou radost kdyz se postavi a vyrazi :dizzy_face:

Taky jsme byli poprve u kadernika, cele strihani prorval ale drzel :slight_smile:

Chtela jsem se zeptat na prvni zkusenosti s nocnikem, kdy jste zacali a jak, dik
29. led 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

jo hold žít na venkově má i své zápory..ale jinak si nestěžuju. aha, tak to máš složité s tou dopravou! teda tady to není o moc lepší - buď auto, nebo pěškochod.

jasně, je to tak..žít na venkově je idylka, ale nedejbože když se ti něco stane. to jsi pak v prdeli.

Holky, poradte, jak se řeknou francouzsky "nosní dutiny" ?

Bisule,

tak to gratuluju! to je krásné že chodí! a s těmi vlasy, chudáček, tak mu příště necháte narůst dlouhé a basta.. :slight_smile:

s nočníčkem jsme začli něco kolem roku..vyčůrá se, pochválím ho, ale kakat do něj nechce.
jestli chceš začít, šoupni ho na nočník po každém jídle a než ho přebalíš...když je plena suchá, máš šanci že se ti pěkně vyčůrá do nočníku..jestli na něm nechce sedět, dej mu čas, nenuť ho. můžeš mu dát do ruky nějakou hračku a časem bude sedět a hrát si.
29. led 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak Philippe je nádherný! teda má být po kom! :dizzy_face:
29. led 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bisule, ja davam malu na nocnik ked vidim, ze nahodi taky 'sustredeny' vyraz. Ale niekedy nestihnem:slight_smile:
29. led 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dik, zatim na nem nechce ani sedet , budu to zkouset ...

A jak jste na tom s kojenim, kojite jeste nekdo ? Ja jeste vecer a v noci, nejradeji bych to kojeni v noci odbourala ale nedovedu si to moc predstavit, to by byl asi rachot.
Na druhou stranu Philo nebyl jeste nikdy nemocny a to taky z urcite casti prisuzuji tomu kojeni. Nicmene docela bych rada zazila ze by spal celou noc :unamused:
30. led 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bisule a ako spite? Mas ho pri sebe v posteli? Ja som prestala kojit tak trochu nedobrovolne - po chorobe som mala uz minimum mlieka a mala uz nemala moc zaujem cucat Je vo svojej izbicke, tak je to lahsie, prespi celu noc. Ked sme ale boli na prespatie v Alpach, spala s nami v izbe a musela som si ju prilozit, lebo nas videla, ze sme tam.
30. led 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk - spi ve sve postylce ale ve stejnem pokoji jako mi a je schopnej brecet a stat v postylce dokud ho nevemu. To ti docela zavidim ze vam spi celou noc :wink:
30. led 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Bisule moj maly tiez bojkotoval nocnik, neposedel na nom ani minutu, hned z neho usiel, ani hracky nepomohli. Kupili sme mu redukciu na zachod a tam aspon chvilku posedi. Za ten cas sice vytoci polku papiera a splachne minimalne 10x, ale podari sa mu obcas vycikat. Nepyta sa este, akurat mi vzdy zahlasi ze sa pocikal, malokedy sa stane ze to zahlasi vcas.

Co sa tyka kojenia, ja som kojila 19 mesiacov a v 15 mesiacoch som zrusila nocne kojenie. Maly sa totiz to budil kazde dve hodky, niekedy aj castejsie. Spal tiez s nami v izbe vo svojej postielke. Oducanie bolo velmi tazke a trvalo nam to 8 noci. Nenechavala som ho vyplakat sa v postielke ale ked sa zobudil na kojenie, tak som ho zobrala k sebe do postele, ale tak aby sa vobec nedostal k mojim prsiam a hladkala som ho a davala mu pusinky, to iste robil aj Franck, lebo Jullian si to vyzadoval.
30. led 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka - a pak spal s vama v posteli ?

no nebude to jednoduche ...
30. led 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bisule nie, myslela som si ze si na to zvykne, ale ja som ho vzdy vecer dala do jeho postielky a len ked sa zobudil na kojenie tak isiel k nam do postele. Prvych 5 dni bolo hroznych, potom to uz bolo lepsie, zobudil sa uz len asi 3x za noc. To som si ho zobrala k nam do postele a ked sa ukludnil a zaspal tak som ho prelozila do postielky.
Drzim palce.
30. led 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bisule,

už nekojím, dávám flašku s čajem. u nás to bylo taky trochu nedobrovolné, ale přišlo to vhod..chceme jít na KET a u toho se kojit nesmí..jinak spí s námi v posteli.

holky fakt nevíte někdo jak se řeknou ty nosní dutiny? :slight_smile:
30. led 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bisule,

taky držím palce..právě podle těch fotek se mi zdá že tě syn zbožňuje....ale je fakt to postupně potom začít řešit to spaní..určitě jak dokojíš tak se jeho spánek zlepší..u nás to tak aspon je, že co nekojím tak bud spí celou noc, anebo se jednou probudí jenom se napije z láhve a spí dál...ale taky jsem předtím hodně kojila.
ale s tím společným spaním nevím, sami s tím tápeme, nevíme kdy začít ho dávat do jeho postele.

hlavně má velmi nízkou postel a když jsme ho zkoušeli v ní mít, měl úpně studené ručičky, i když byl přikrytý..takže je to těžké...máme tu v noci dost zimu.. :frowning2:
30. led 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri myslim ze cloison nasal
30. led 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani dík!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
31. led 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek