• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
meleri nemas zaco.. ty vole ale ta je vazne drsna... :angry:

naozaj , ja som skor mala stastie ne take co su jemne, beru svoj cas a pekne sa spravaju ku mne a aj ku detom... :wink:

podla man to zalezi na cloveku a ak nema rada co robi ale len pre peniaze tak to tak aj vidiet.. :angry:

j emi to luto... :wink:
9. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
eriko

jo já ji fakt nemusím...navíc ona furt spěchá a jak může tak předepíše hafo věcí přitom to nikdy nevybírám no asi aby měla body...

jo ráda bych změnila ale to bych musela dojíždět dost daleko..

Pediatrička je fajn, akorát s tímočkováním sere..
9. únor 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
AK JE dobra ako pediatroicka tak sa nato vykasli povedz jej svoj postoj a ona to musi , akseptovat ak nie , tak je to len a len osobny nazor anic viac a musis jej to dat taktne dat vediet.. :wink:

neboj bude ta stale respektovat len ti da pokoj, a halven nuiot ta nemoze.; tak odvahu.. :wink:
9. únor 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
eriko,

jupí, dneska jsem se svěřila kamarádce a dala mi nejen fajn knihu o očkování ale i kontakt na konečně normální doktorku ve vedlejší dědině. vůbec jsem nevěděla že tam doktorka je..dělá prý i homeopatika. a s očkováním jde na to pomalu....eště aby souhlasil manžel (což snad nebude takový problém) a přejdem k ní.. :dizzy_face: :dizzy_face:

právě ta pediatrička je celkem fajn ale je strašně daleko a člověk se musí domluvit měsíc dopředu! což je hrůza..a minule nám řekla at příjdem až bude mít dva roky (což je v novembre)
9. únor 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri to je super.. sprava;. :slight_smile:

co az v novembri preboha a ja musim kazdy mesiac na pravidelnu prehliadku.. :grinning:

nevadi , je to super vidis staci sa o tom rozpravat veci s ahybu. :wink:
10. únor 2010 v 00:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! precitala som si zbezne tu diskusiu o ockovani, takze vy radite nedavat ani proti ovcim kiahnom? Ja sa len bojim, aby to nechytila, ked budem nahodou tehotna....kamoska zas ma doteraz po kiahnoch jazvy na tvari...tak neviem ako sa mam rozhodnut...
Vero, ja som rodila vo Fr v malom meste, porod nic moc, ale predporodna a poporodna starostlivost bola super, takze nemusis sa fakt nicoho bat. Mala som tam aj kamosky, trebars Japonky, ktore sa vykecali s doktorom po anglicky, vo vacsich mestach vedia, pripadne si fakt zober priatela so sebou, oni to viac menej vitaju, lebo ved aj otec splodil to dieta, nie?
10. únor 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani, ty si ešte kiahne nemala? Ja ich očkovať určite nedám. Sára im už bola 2x vystavená a zatiaľ ich nechytila.. nechápem. :fearful:
10. únor 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan ani joh tiez dvakrat a nic :grinning: na slak trafenie :angry:

hanuk ak si mala kiahne tak sa neboj :wink:
ja som ako tehotna bola vystavena kiahniam dennodenne kedze som strazila jedno dieta ktore malo kiahne a v pohode urobia ti hned test ako si imunizovana :wink: takze sa neboj :wink:
10. únor 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
uf, to fakt neviem ci som ich mala (viem, ze je dozivotna imunita ak som uz mala),musim sa mamy spytat:slight_smile:
10. únor 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
HANUK URCITE SI ICH MALA ale pytaj sa..

mas uz jedno dieta takze to si uz mala davno vediet ??? :grinning:
10. únor 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky ty kiahne jsou asi plané neštovice? jestli jo tak prý když to člověk nechytne tak by se v dospělosti měl očkovat..ale nevím jestli se bavíme o tom samým. právě v tom těhotenství to může být špatné...jako já to měla a žádné jizvy nemám! :astonished:

Eriko
jo jsem fakt ráda. já bych tam šla už klidně ted jenom se pobavit o tom očkování, protože je to konečně někdo kdo je ochoten o tom mluvit z doktorů...no ale nechám to na apríl.

to je mi líto že musíš tak často!
10. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri nemusim , ahoj prepac nikto ma nenuti... :wink: ale normalne s achodi na pravidelnu kontrolu dieta kazdy mesiac ale nikto ma nenuti.. :wink:

je to odporucane secu a ona to plati na 100% nie j eto zla vec. daju s adiagnostikovat , rychlo , ak su neake problemy..

a je dobre vediet ako rastie a kolko vazi kazdy mesiac..

inak ano su to nestovice;. :wink:
10. únor 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

každý měsíc fakt, to je dost! no já fakt moc chut neměla k té babě, ale ted už to vidím jinak..:slight_smile:

aha tak to si myslím že plané neštovice není třeba ani očkovat teda! my to měli všichni tenkrát ve třídě, a nebylo to tak strašné a aspon si to člověk odbyde!

Zato můj strejda v dospělosti chytil ty příušnice oreillons či jak se to jmenuje a teda byl pak sterilní.. :frowning2:

ale do toho ROR už fakt nejdu, stačilo mi jednou 41 teploty a vůbec byl po tom celý divný.. :angry:
10. únor 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri , nasa generacie prezila osypky ja som pravy dokaz.. :grinning:
no a sterilita po mumpse je tak slabe percento ze to nestoji ani za rec..
staci ja ho dam ockovat az ked bud emat 12 rokov, ale dovtedy nic;..

no kaazdy mesiac ano, ale aj tym ze on je aj alergik vies take pre mna to bolo aj nutne.. juj boli tyzdne ked sme boli unej kazdy tyzden;.. :grinning:
10. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

jo právě pak si musím zjistit co odkdy očkovat a jak často...třeba v dospělosti se furt očkuje ten tetanus ne? to mi připomíná že bych na to měla jít, je to snad co deset let?

jako přinejhorším bych to ROR dala tak v pěti šesti letech a pak se domluvit s lékařkou..

dneska sem byla na pokecu o kojení a všichni mi potvrdili že ta doktorka je fajn....proč takových sakra nemůže být víc!!! :frowning2:
10. únor 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri otvor si carnet sante tam mas vakcinalny kalendar.. :wink:

ano tetanus sa ockuje aj v dopelosti; :wink:
10. únor 2010 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo tak tie ovcie kiahne som mala, takze je to v suchu a ockovanie sa nekona:slight_smile:
Meleri ja som si dala tetanus pichnut este vo FR, vraj je to dobre, ked clovek chce byt tehotny...neviem, co na tom je, ale radsej som sa dala
11. únor 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hanuk

chtěli jsme na to jít ale furt to odkládám a ted fakt nechci bo jdeme na ten KET.

Eriko

jo já vím ale ten kalendář radí očkovat snad furt takže nevím no...
11. únor 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri , radi ale nenuti ale aspon vies kedy ockovat a kedy sa da neskor chapes ako schemu.. :wink:
hanuk , som si bola ista ze si ich mala.. :slight_smile:
11. únor 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, neni tu nekdo z jihu Francie? Nice a okoli?
15. únor 2010 v 00:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,
je tu mrtvo! :frowning2:
napište jak se máte!
u nás zas blbě, Samsonek je nanovo nemocný..a to byl zdravý jenom asi 2 týdny!
fakt si nadávám a nadávám donekonečna zato že jsem ho nechala naočkovat vším co mi řekli!
ale s tím je už konec.

Janiko,
bohužel co vím tak ne, akorát Tini ale ta tu už nechodí... :frowning2:
16. únor 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Meleri - neobvinuj se tim ze jsi ho nechala ockovat. Philo je taky naockovany vsim co je povinne a nebyl jeste nikdy nemocny, tak si nemyslim ze by to melo nejaky vliv . A to chodime plavat a jsme furt venku a nastesti na nej nic neskocilo :wink:

Jinak mam jednu novinku - za 3 tydny se stehujeme natrvalo do Cech, pritel podepsal zajimavy kontrakt a tak jedem, mam z toho trochu rozporuplne pocity, Francie mi bude moc chybet, prece jen 7 let tady je uz nejaka doba ... ale urcite se budem vracet alespon na dovcu :wink:
16. únor 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte;. :slight_smile:
meleri nevycitaj si nic;. :wink:
bisule tak nam tu budes chybat.; ale blahozelam.. :slight_smile:
16. únor 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Peti nemas si co vycitat, nevies ci by nebol tak tiez chory aj keby nebol naockovany.

Bisule tak sme na tom skoro rovnako :slight_smile: . My sa stahujeme na juh do Marseillan, je to nedaleko Bezier, Montpelier. Kupili sme tam domcek a tento vikend stahujeme komplet vsetko. Som zvedava ako to vsetko zvladneme, lebo maleho nemam kam dat, bude to narocne.
16. únor 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
zabudla som, neviete ci je niekto v okoli Bezier, Montpelier?
16. únor 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cavky bavky dievky :wink:
Dnes tu konecne vykuklo slnko,tak hned som plna zivota.Uplne ma zabija to pocasie :rolling_eyes: Nemozeme byt dlho vonku a cely den vymyslat pre malu aktivity doma,to da tiez zabrat.Vdaka bohu za halte garderie aspon na poobedia.
Janka_fr my sme zili jednu sezonu v Montpellier,bolo tam uuuzasne :dizzy_face: V dobrom zavidim.Som dala muzovi podmienku-ak ostat vo fr,tak jedine na juhu :sweat_smile:
A zabookovali sme si dom v Antibes na dva tyzdne v lete,tak sa straaaasne tesim,radi by sme isli odtial na dva dni aj na Korziku,pozriet do Monaka.... nech je uz letoooooo :grinning:

A s tym ockovanim som sa rozhodla dat iba Priorix a koniec.Uz nic viac,doktor si moze hovorit hocico,aj tak mu nebudem rozumiet :grinning:

Bisule a tvoj manzel je sportovec?Vy ste obaja z ciech?ALe ved mozno sa este vratite naspat do FR :wink:
16. únor 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka..som to kukala na mape a budete rovnako ďaleko od nás ako Tini, len iným smerom :grinning:

Bisule, mne by vôbec sťahovanie domov nevadilo :slight_smile: aj keď by mi už asi bolo za Fr smutno...človek si fakt zvykne všade :sweat_smile: :grinning:
16. únor 2010 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bisule,

jo tak já už fakt nevím...možná máš pravdu že se zbytečně obvińuju, asi je to hodně tím že jak vidím toho synka od kamarádky on je furt zdravý no...kdežto my jsme pořád zdechlí oba napřeskáčku.. :confounded: ale po tom ROR se přihoršilo..
tý brďo já ti závidím! já bych šla do čech hned, nechcete si to vyměnit? :sweat_smile: určitě ti to bude chybět jasně, ale doma je doma... :dizzy_face:

Jani,

Montpelier to fakt nevím... :frowning2: no od nás je to strašně daleko. jinak ne já si to fakt vyčítám protože dřív byl fakt furt zdravý no...ale asi máte pravdu je to zbytečné se tím užírat..
16. únor 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Aj nasa mala je zasa chora, a to bola naposledy pred 2 tyzdnami. A ma len povinne ockovania, takze asi tym to nie je. Asi nieco chytila v Deutsches Museum, kde sme boli v nedelu. Dnes mala mat ockovanie, takze sme to zas presunuli.
Jani, zavidim, tam je krasne, boli sme tam z Provence na dovce, len 5 dni a slubili sme si ze sa tam musime vratit. Strasne, strasne sa snazime odtialto vypadnut a ist zasa na juh, ale vyzera to tak, ze sance su mizive :( Neviem, ci tu uz dalsiu zimu prezijem, je polka februara, vonku minusove teploty, vsade kopce snehu, vrrrrrrrr neznasam zimu!!!
17. únor 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hanuk,

jej to je blbé, hm tak to jsme na tom stejně teda... :confounded: tak ať je jí brzo líp! taky to furt přesouváme..

joj tak to mi zas pořádná zima se sněhem chybí...ale tady je taky pořád hnusně, sice úplně na jihu nejsme.
17. únor 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek