• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
hanuk priamo v Aix som bola 3 roky a potom priamo v Marseille 2 roky . studijne. skola mi skoncila (takmer), tak doma tehulkujem. a vratila by som sa kvoli phd, ale je to zlozite, musim napisat do juna este jednu pracu.. keby som to vsak zvladla, je moznost grantu a z bourse by som mohla ostat zit 3 roky nadalej v marseille. pri labaku a s malou :sunglasses: to by sa mi celkom pacilo. niekomu marseille nevyhovuje, lebo je velke a spinave, ja uz som si zvykla..hlavne je pri mori. ale asi by som opter pre nejaku lepsiu stvrt. cnie sa mi za marseille ale viac sa mi cnelo za domovom, ked som tam bola tolke roky sama :grinning: klasika..clovek chce tuzi vzdy po tom, co mu chyba
1. bře 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajaciq, len poď poď do Marseilles, to budem mať za chvíľku na skok :grinning: a čo za školu študuješ? Zvažujem návrat na akademickú pôdu, ale kým sa rozhýbem, tak už ma nikto nebude chcieť, lebo si nebudem nič pamätať :sweat_smile: :grinning:

Brrr.. Tini, nechala si sa uplatiť farma. firmami? :stuck_out_tongue_closed_eyes: A dávno to hovorím, že mám pocit, že v tomto štáte je normálnemu dieťaťu lepšie u generalistu...Sára pediatra ešte nevidela a nemám si na čo sťažovať.

Jú, takže Lea aj Alex majú tento mesiac 3r, čo? Letí to, letí :dizzy_face:
1. bře 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, ja som sa nedala uplatit, to nas pozyvaju na veceru z nemocnice, pretoze uspavame ich produktami. Pediatricka s tym nema nic spolocne :grinning:

Zajaciq, aj mna zaujima co za skolu to robis, napis nam.
1. bře 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata a vy co robite vo francii?? manzelia francuzi?? pozeram, ze niekto je tu aj lekarka z povolania? chapeau bas sa presadit vo fr :slight_smile:

bihan dakde na zaciatku diskusii som citala, ze si / si bola/ na Reunione no jaka zavist do mna dosla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: aj ja chcem take zivotne zastavky... krasa. :dizzy_face: a ty zvazujes navrat do ktorej sfery univerzitnej?

moje studium. bc psychologie , a master "psychopathologie clinique et psychanalyse". na universite de provence. a dietatko mi do toho skocilo inac by som uz koncila prvy rok phd ...teda kto vie ako by to cele dopadlo. este aj tak nemam dorobeny master, musim zo seba vysukat memoire de recherche aspon 60stranovy a kvalitny. a kedze nas labak nedostal este bourse (vzdy to schytali ine odbory), tak sa moj prof ufal, ze to dame.. no dufam,ze uz si nenasiel noveho obetneho baranka (aj ked dost pochybujem, ktory francuz vie po anglicky... a mohol by ho representovat aj inde ako vo fr :grinning: )

uz sa vidim ako som od septembra v Marseille ale vetko zalezi dokedy si tato tehotenska demencia bude narocit na moj mozog. :rolling_eyes: najviac mi chyba moj psychoanalytik.. tu na slovensku mozem len snivat a snivat. same kognitivne rychlokurzy povrchne psychologicke dristy..ach som unesena. :grinning:
1. bře 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tini, šak nemyslím pediatričku, ale teba :grinning: Ale tak aj ja by som išla, keby nám nejaký distribútor kanc. potrieb zaplatil večeru za to, že od nich kupujeme :wink:

Zajaciq, čo dočítaš od začiatku? To máš čo robiť po večeroch :grinning: Inak prečo si sa rozhodla rodiť na Slovensku, pre mňa by to bolo za trest :sweat_smile: Ešte sme na ostrove, ale už len 4 mesiace.. presne :dizzy_face: Teším sa späť :wink:
Ja som učiteľka - Francais langue etrangere + histoire, tak uvažujem, že by som si pri druhom mimču robila diaľkovoa diplom, aby som mohla učiť v štát. školstve a potom s vrátila na VŠ na pedagogiku..ale viac by sa mi páčilo učiť napr. dejiny stredoeurópskeho regiónu na nejakej historickej fakulte a pri tom si robiť doktorát.. no.. snívajte s nami.. aj tak skončím niekde úplne inde :grinning:
1. bře 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
to snivajte s nami je so mnou tiez tak.. kazdym dnom si to kaslem a kaslem s tym nepisanim :pensive: cize ucis pristahovalcov fr? ja som v centre social minule semestre ucila male deti z Rumunska a jedneho cernoska z Komor francuzstinu, krasny zazitok, aj ked celkom narocny. region aix-marseille ma len tri univerzity, ta nasa I (jednicka) je fac des lettres , tam by si si asi vybrala, psy pod nu tiez patri. teda uz jej hrozi spajanie sa s medicinou.. a bude len jedna univerzita. ach ja by som sla na dovcu na Reunion :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: len keby tie letenky neboli tak prekliato drahe , ze ..

rodit som sla domkov, lebo mi skoncila skola a nebolo tam zrazu co robit a s kym ...neviem si predstavit zhanat si vybavicku a vseko vo fr uplne sama , tu som si zriesila aj matersku (cakam na nu) a je to vyhodnejsie ako vo fr.. a hlavne moja mati mi bude sekundovat v prvych tyzdnoch :grinning:
1. bře 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie nie, neučím prisťahovalcov :grinning: zatiaľ. Mám takú malú prácičku na základnej škole, na 10h týždenne.

Na miminko si sama?
2. bře 2010 v 05:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajaciq, no pozeram, ze cakas marcove babatko, mame tu taketo deticky :wink:
Aj ja by som sa pridala k snivaniu s vami... co vsetko by som ja chcela robit a asi mi to nevyjde, napr. cisto pediatricka anesteziologia, nebudem dochadzat kazde rano 40 km do Nice a vecer spat, sa zblaznim !
Bihan, na teba som dnes v praci 2x myslela, mala som 2 zenske s menom Bihan.
2. bře 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlava derava...
v piatok sa chystam vo velkom piect tortu, a myslela som, ze spravim nejaku lahku plnku, nie maslovu, ale taku jogurtovu... viete mi niekto poradit ako na to? Nedavajte mi link na tortyodmamy, tam im nerozumiem :sweat_smile: niekde som nasla recept, ze zmiesat smotanovy jogurt (to je aky tu vo FR?), kyslu smotanu, vyslahanu slahacku, cukor a zelatinu. Ako so zelatinou? Ja som nikdy zelatinu nepouzivala okrem polevy na zakusky na ovocie. A tu som v obchode nasla len tie 'listy' zelatiny... relativne aj syr mascarpone by sa hodil, nie??? so slahackou???
2. bře 2010 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zdravím všechny a přeju všem at se vám vaše sny o studiu splní! :slight_smile:
já žádné studijní plány nemám, můj sen je mít jednou pěkný domeček a snad i nějakou tu práci.

Tini

to ti fakt neporadím já vůbec nepeču!

holky

můžete někdo říct kde sehnat sodu v prášku? v supermarketu? a zda překlad SOUDE je správný?

děkuju.
3. bře 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJTE ZAJACIK TY Bi si sa hodila mojmu synovy.; :wink:

teraz..

melery myslis sodu bicarbonu??

tini smotanvy jogurt najdes lahko v obchode, ale su za 1€ na kus ale su bozske;. hladaj tie flkaskove a alebo v bio obchode. ako chces..
zelatina, listova je najlepsia, najprv si ju na mocis do trosku teplej vody na 2 minuty asi a potom precedis a vlozis a vymiesas s so zvyskom , cokolvek robis;. :wink:

osobne pouzi riccota alebo mascarpone..+ jogurt a zelatina, mas to ako cheescake bozske.. :wink:

je vel a obmien..
3. bře 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, diky, ale aj tak nechapem. To namocim a precedim? ja som myslela, ze tie listy sa uplne rozpustia a este vlazne to vmiesam do plnky a necham v chladnicke. To bude cista loteria v piatok, beriem si normalne den volna na to chystanie. Dnes som ukazovala kolegyniam fotogaleriu z tortyodmamy, tak nechapali, ze take nieco sa da vyrobit doma vlastnymi rukami :grinning:
Meleri, ja zase neporadim s tou sodou bicarbonou...
3. bře 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri ahoj, soude je NaOH, to sme brali na strednej na chemii :grinning: po nasom hydroxid sodny. ale to som ti velmi nepomohla, sodu v prasku som nikdy nekupovala, :astonished: soda bikarbona - to by som sa opytala v lekarni.

tini francuzi a smotany to su kapitola sama o sebe. a o muke ani nepisem... oni absolutne nemaju taky vyber ako je to u nas, cize aplikovat slovenske recepty na francuzsky tovar je mierne riskantne. tam take, ze pochutkova smotana 16 % snivajte s nami.. :grinning: mas len sladku tucnu a kyslu tucnu, no proste toto ma vzdy vedelo vytocit donepricetna, ze z coho oni potom varia.. z elle et vire urcite

erikasadek som pozrela hned do pasu, ze ci tvoj syn ma moj vek, ze by som sa k nemu hodila :grinning: skoro...
3. bře 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

né myslím tu na praní. jako má se z ní dělat sliz (na praní) chci to zkusit. savon de marseille už mám.

Tini,

to neva. :slight_smile: jinak ti přeju at se dort povede a at se Alexovi moc líbí.

Zajačik..

dík. no uvidím poptám se pozjištuju...
3. bře 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri vola sa to bicarbonte de soude (jedla soda po nasom) - NaHCO3. Da sa kupit v kazdom supermarkete, bud pri soli alebo pri cistiacich prostriedkoch a stoji cca 2 eura (asi 250g balenie) :wink:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Bicarbonate_de_sodium
http://cs.wikipedia.org/wiki/Hydrogenuhli%C4%8Ditan_sodn%C3%BD
3. bře 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak mám holky strašnou radost, malý se dneska rozchodil..teda chodil nepřetržitě asi deset minut což je fakt u něho úspěch. snad to ted už půjde víc a víc..včera jsem byla rozmrzelá protože jsem ho vzala do města a on se tam plazil po chodníku, takže první pokus chození venku ztroskotal..
3. bře 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nguyen,

dííííík!!! :dizzy_face: :dizzy_face: jsi zlatá! takže zítra zakoupím, vyrobím a uvidím jak to popere! :sweat_smile:
3. bře 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
zajacik nie nemyslela som ako partnerka. :grinning: :grinning:
ale ako psy.. :wink:

v jednom s tebou nesuhlasim co s atyka spotany tak ja zase na slovensku nemozem nic najst al eto je zase moja vec ze?? :wink:
smotanu tu kupis , akukolvek , maju vela druhov dokonca ja taku o akej mozes len na slovensku snivat..
treba len dobre pozerat a najdes vsetko.. ako aj muku..
aj zlatyklas tu kupis naprek tomu ze mnoho zien si tu mysli ze tu nie je.; :wink:

tini , nie , ona s ati nerozpusti v tej vode alebo , mlieku ,zalezi od receptu..
ona s ati len uplne zlepi je makka pripravena na pripravu.. takze priprava j evzdy ta ist a 2 min. v teplej vode, alebo mlieku.. a potom sup scedis a hned miesas za par sekund s atio pekne zmiesa s pripravou aku robis.;
platoi na vsetky recepty s zelatinou.. :wink:
3. bře 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
aby som pomohal 50 T 55T je hladka muka.. :wink:

650 sa podoba nasej polohrubej , bohata na lepok dobra na chleib. :wink:
a hruba muka , je , semoule de ble.. najdete ju v specializovanych obchodoch..
3. bře 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika jo, ale v obycajnom carrefouri mas stale len jednu muku.. hladku.. tie polohrube a hrube clovek musi hladat.

jo tak psy, to ja sa zatim specializujem na psychopathologie adulte, ale vzhladom na to,ze o xvilu budem mama, zacnem sa viac obzerat aj po tej detskej, ale to je v podstate rovnake v psychanalyse. ale nikdy by som neodmietla demande akukolvek.. :wink: detski pacienti su zvycajne velmi vdacni, raz dva sa prekona nejaky ten blok ci regresia... teda az na vazne dg.

v marseille mam kamosku, v lete rodi, tak ta si prosim pekne hladala nounou a creche uz v novembri akonahle zistila, ze je tehotna. je to nepricetne fakt ten system vo fr, cloveku sa neoplati ani otehotniet pokial nema dopredu zastelovane opatrovanie :frowning2: vy ste to riesili ako s detickami? doma s nimi bez prace alebo nounou a v praci?
3. bře 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
zajacik najdes len treb ahladat. pozri si bio carrefiur a mas 65T bio a mas polohrubu.. :wink:
ich recepty su ine nasim a zase na sloevnsku vela neurobis podla ich receptov. :wink:

mozno nevies ale moj syn je teraz hospitalizovany v hopital de jour..
nemusim ti vysvetlovat co to je.. :wink:
3. bře 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ERiko,

dík za příspěvek s tou moukou, sem si to aji zkopírovala, projistotu kdybych potřebovala! :slight_smile: :sweat_smile:

Zajaciq,

no ted by se mi psycholožka hodila, mám před menckama a jako vždy celkem slušná depka...od porodu je to horší..mám pocit že to vycítí i malý a pak je taky divný..jenže jak na to, když je to asi hormony... :confounded:

já to seru, stejně práci nenajdu, budu s ním doma, až bude mít ponorku tak půjde do školy a basta.. :sweat_smile:

Eriko

a jak je na tom Pat už je to lepší?
3. bře 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri neboj ta depka prejd ekazda tym prechadzame;. :wink:

no ,co s atyka pata , chodime na vysetrenia uz mame skoro vsetko za sebou uz len cakam na genetice testy , EEG je v poriadku na IRM ideme v aprily... :wink:
ale inak je denne teraz v hopital jour kde je o neho super postarane a je spokojni.. apodl atoho co si rozpravame s kockami v mojej teme mam autisticke dieta tak dakujem bohu ze som tu.. :slight_smile:

dam potom vediet ako sme dopadli zatial je jedn adiagnoza ta uz viem davno zvysok , nevedia presne ide s extremu do extremu, je to cel ekomplikovane... :angry:
3. bře 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, uz som docitala :rolling_eyes:

meleri deticky nas lubia, aj ked nie sme v 100% stave, ved take mamy ani neexistuju :wink: nech si len zvyka, ze dospeli maju nalady, ze nie je vsetko vzdy ok. na tom nic zle nie je. aj mamke moze byt niekedy zle, tym ho ucis, ze aj jemu moze byt niekedy horsie, ale to prejde.

erikasadek ani ma neudivuje, ze v tom maju lekari misung a nevedia presne stanovit dg. je to nielenze velmi komplikovane, ale najma "delicat" ... konzilium s psychoanalytikom by som vsak vyuzila, ak je to mozne. :dizzy_face:
3. bře 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
zajacik, neboj on uz och vodel tam uz kd eje ma vsetko co treba ver mi... :wink: je to raj, maju ponikov je tam skola a maju specialne kupalisko s terapiami, a hlavne su 5 deti na 7 zien, co je psychiatricka psychoanaliticka, logopedka a sestry zdravotne, on sa tam tesi, ako nikde inde , ani do disneylandu sa tak netesi , ako tam kazdy den.. ver mi.. maju , to tam zabezpecne a vysledky naozaj vidno hned;; :wink:
3. bře 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan a ano na otazku ci som sama :sweat_smile:
3. bře 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
zajcik ty si mi asi spadla s neba...... :slight_smile: j abudem ais vazne niekedy potrebovat tvoju radu , trocha som klikala a zacinam narazat na par veci a mam pocit ze my nehovori apravdu co s atyk apatan, teda povedia ze je to vazne, ale nehovori aokolo vela, len co s niml budu robit a ked pozeram tak je to naozja o niecom inom...
ak by si mala cas tak sa mi ozvy prosim..
toto som nasl ana autistickej stranke oficialne nahodne som klikla, u pata stale hovoria o tekto diagnoze... :angry:
Psychoses infantiles, dysharmonies psychotiques, trouble de la personnalité...
Le diagnostic de psychose infantile n'existe qu'en France. La classification internationale des maladies de l’OMS (organisation mondiale de la santé) ne retient le diagnostic de psychose que pour les adultes. En effet, le diagnostic de psychose implique 3 conditions : la survenue de troubles mentaux sur un sujet dont le psychisme est préalablement normal, un retrait par rapport au réel avec souvent délires et ou hallucinations et, finalement une amélioration de ces troubles (en particulier les délires) par l'utilisation de médicaments que l'on appelle neuroleptiques ou antipsychotiques. Le modèle de ces psychoses est la schizophrénie qui survient après la puberté sauf exceptions rarissimes, mais jamais avant huit ans, ce qui laisse le temps à la personne atteinte d'acquérir un langage et un développement social normal. Les autres psychoses (psychoses maniaco-dépressives, délires, etc.) interviennent toujours plus tardivement. Ce qui, en France, est appelé psychose infantile (autistique ou non autistique) est appelé par la communauté internationale " Troubles envahissants du développement ". Ils sont appelés ainsi pour les raisons suivantes :-- il y a, pendant la période de développement, des difficultés à construire une représentation du monde et non pas un retrait par rapport au monde

-- il n'y a pas de délire et d'interprétation. Au contraire l'imagination est pauvre

-- les neuroleptiques, qui ont permis à tant d'adolescents ou d'adultes psychotiques de sortir de leurs délires n'ont pas d'action sur la symptomatologie de l'autisme et des troubles envahissants du développement.

Dans ces troubles envahissants du développement on distingue l'autisme typique et les autismes atypiques. Ils ont en commun la même triade symptomatique : trouble de la communication (et pas seulement du langage), troubles de la compréhension et de la gestion de la relation sociale et intérêt étroit et répétitif avec déficit de l'imagination.

Bien sûr, comme dans toutes les maladies, il existe des formes typiques et d'autres légères ou encore d'autres compliquées. Le fait que certaines personnes atteintes de poliomyélite soient sous respirateur alors que d'autres ne présentent qu'une simple boiterie ne retire rien à la légitimité du diagnostic de polio qui leur est commun. Quelques psychiatres français, qui deviennent minoritaires, s'entêtent à ne pas adopter la classification internationale et sa terminologie, et continue à appeler les troubles envahissants du développement, psychose.

Ceci est grave pour quatre raisons :

Premièrement : ils augmentent l'angoisse des parents qui, pour le même enfant ont souvent reçu, lors de leur pèlerinage diagnostique, toutes sortes de diagnostics différents, psychose dysharmonique, autisme, traits autistiques, dysharmonies évolutives etc.. La plupart des enfants autistes, en particulier ceux qui sont considérés comme " de haut niveau " ou atteints du syndrome d'Asperger ont reçu, en France, un premier diagnostic de psychose ….Deuxièmement cette distinction est un obstacle à la recherche scientifique. Au niveau scientifique, les études internationales ont montré une liaison très significative entre les troubles envahissants du développement et un marqueur génétique. Ces résultats ont été obtenus en étudiant des familles présentant deux enfants atteints de troubles du développement, soit autisme typique soit autisme atypique. Le même marqueur génétique a été retrouvé aussi avec une fréquence anormalement élevée aussi bien chez ceux que les Français appellent autistes de ceux qu'ils sont les seuls à appeler psychotiques. On comprend pourquoi la contribution de la France dans cette recherche est restée aussi faible. Pourtant ces recherches sont la source d'immenses espoirs car la génétique nous permettra de mieux comprendre le mécanisme de ces atteintes et peut-être de trouver des traitements spécifiques dans l'avenir. Cela peut aussi constituer un outil intéressant de prévention.

Il est grave que la psychiatrie française ne participe pas (à quelques exceptions notables près) à cette recherche qui représente un grand espoir pour le futur. (On ne peut participer à une recherche et donc l'aider à évoluer que si on donne la même définition aux même entités diagnostiques).

Troisièmement cela constitue un obstacle aux prises en charge adaptées. Les prises en charge de personnes atteintes d'autisme et de troubles envahissants du développement sont bénéficiaires de la loi de 75 qui leur reconnaît le droit à une prise en charge éducative, pédagogique, sociale, rééducative et thérapeutique. Le diagnostic de psychose, considéré comme une maladie et non comme un handicap, exclut le plus souvent ces enfants d'une prise en charge pédagogique et éducative. Le diagnostic de psychose infantile conduit dans beaucoup trop d'endroits la commission d'éducation spéciale (CDES) à se récuser en conseillant une prise en charge à l'hôpital au lieu de mettre en œuvre, pour ces enfants victimes d'une déficience handicapante, un programme individualisé d'éducation – seul projet susceptible, à l’heure actuelle, de leur donner une meilleure chance d’intégration, de compenser leurs difficultés de communication et de socialisation, d'éviter leurs comportements violents, et entraîne leurs parents dans des années d'inutiles remises en cause et de culpabilisation. Quatrièmement, la volonté affichée de séparer les psychoses infantiles de l'autisme ressemble malheureusement à la dernière tentative de la pédopsychiatrie psychanalytique, dont les pratiques sont très largement remises en cause en France après avoir été abandonnées partout ailleurs dans le monde. Cela afin de conserver un pré carré d'acti
4. bře 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak by si mal acas a chut mozes mi ho venovat prosim chcem naozaj vediet ako s a veci maju prosim.... :cry:
4. bře 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko
tak to je fajn, že se o něho tak hezky starají, v tom je to asi tady ve Fr lepší...česká nemocnice fakt nevím...

no právě že já tím nikdy netrpěla začlo mi to po porodu.

Zajaciq

dík, no já se snažím být furt co nejvíc v pohodě, ale někdy je to těžké...
4. bře 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri ahoj...
no poviem ti takto v teme mam aj cesky a zavidiam na o tu..
co ma prekvapilo z evsetko si platia, a draho... kdezto tu , secu berie vsetko na 100% + trnasport kazdy den.. :wink:
4. bře 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek