• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

13. října 2017 
Evuliki, tu som našla k vakcínam a čo je a čo nie je povinné... a ROR čiže minimálne Priorix povinný nie je a pokojne sa s ním hádaj alebo ho zmeň :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ROR: Ce vaccin n'est pas obligatoire, mais il est fortement recommandé pour les enfants entre 12 et 15 mois. Il est généralement fait avec d'autres sous le nom de ROR.
Il est fortement recommandé pour les garçons de 11 à 12 ans non vaccinés et n'ayant pas développé la maladie.
http://www.teteamodeler.com/sante/suivi/vaccin2.asp

Zajačik, čo máš stále s tými w miesto v? dosť blbo sa to číta :sweat_smile: Inak nádherné meno si vybrala pre maličkú :dizzy_face:
6. bře 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
evuliky zmen lekara moja a chod ho naslasit do securite social neboj sa...
tato vakcina nie povinna... nic nie je povinne okrem tej prvej... pentavac, alebo , ak chces povinna je len jedna diphteria, tetanus, pertusis , zize zaskrt, tetanus obrna.. ostane navrch 5 vakcina 4 vakcina je lne tvoja volva, existuje aj dvojvakcina, je ich tu asi 7 ak s anemylim na trhu da sa pekne vybrat uz ja kvoilu tom ze cierny kasel zabudla som niketore deti neznasaju teda amju silnu reakciu po nej, tak sa dava len tato dvojvakcina...

evuliky baby je aosm to nechcela pista , ale napisem , viem ono j eich tu viac takych podobnych tvojmu lekarovy!!!!!!!
preco lebo sme cuzdinci a oni si stame myslia z emy zijeme v neakej dier blbej kde je spina, tak ako nas radi a, do rizikovej skupiny ako cuzdincov na BCG.. ni eje uz povinna ale ak povies od kiial si tak s apozri edo tabuliek a povie i , vy by ste mali ako rodic pochadzajuci s tychto krajin dat ockovat!!!!!!

chapes pointu ??

takze sa nedaj, nie je povinna naozaj ni eje mam 2 deti.. som tu uz 10 rokov zazila osm vakciny , ktore vy uz s detmi ani nezazijete ako s atu spravaju , som si uz davno pred rokmi presla..
povedz ze nie je;.. !!!!!!!
ak s amu nepaci tak ze tak si zajsi do secu, poptaj s atam, daj si aj od nich prehlasenie...ale nedaj si v prave.. :wink:

oze masto ty stastie tu nast takeho vola, lekara!!!!!!!
prepac myslim to v dobrom..... :wink:
6. bře 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej a k tej druhej.. :grinning: no , povinne , ni ej euroicte ja som ju dala si pichnut len raz po narodeni pata, kedz eosm mala uz 29 a naposledy na slovensku som bola v 18 pichana mam pocit.. :wink:

nikto nikdy nikde odo mna anezaidal mat toto ockovanie, ale????

naprikald su zamestnania kd es ato kontroluje ako restauracie aine zamestannai maju svojich , lekarov kde chodia na prehliadky , povine zamestancni...
tam pichaju.. :wink:

tvoj muz nepamatam co robi.. a tak asi to bud eaj jeho zamestannim.. mozno ak si to ziadal.. :wink:

inak my sme doma sami , raafat prave odisiel do egypta. na rychlo ,
za 7 dni sa u nas stalo tohpo vela, zistila sa rakovina nador u jeho mami len tak so dna na den;, a uz zajtra ju budu operovat v egypte, v kahire a tak bolo velke halo nezelam nikomu..
hlavne , sme si lamali hlavu ako to zaplatime, kdeze nas poistny system , ako ho pozname v europe tu nefunguej takto .. :angry: kto ma zaplati si lekara aosetrenia;.
6. bře 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan dakujem dakujem velmi sa z toho mena vytesujem :dizzy_face: pisem "w" ked idem z mobilu... miesto troch tlaceni osmicky na "v" zatlacim len raz devinu a je z toho "w'. hlavne, ze uz mam dotykovku a mozem si to zmenit na keyboard ale som zvyknuta tukat.. :sweat_smile:
6. bře 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasminu som aj ja niekedy chcela al epreslo ma to.. :grinning:
aurora tak to ides v duchu , oktobrovej .. R :grinning:
ale nie inak pekne meno.. :wink:
6. bře 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
evuliky, mas krasny album a taku istu malu blondynu ako ja:slight_smile: skoda ze nie ste niekde na blizku. kde to vlastne byvate? ta tvoja je o 8 dni starsia. A ako vidim aj Bihan ma rovnako staru dcerku....
Zajaciq aj moja kamoska slovenka ma dcerku aurore, ale zije tu.Na slovensku to nemusi mat lahke s takym menom (hovorim z vlastnej skusenosti) i ked dnes uz sa aj u nas davaju vselijake mena....
6. bře 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
blanka preto volim Auróra , je to v rozsirenom slovenskom kalendari pod Zorou, 22.1. a na matrike s tym nebol absolutne ziaden problem, nic som nemusela si vydobijat (aj ked som bola argumentacne pripravena :grinning: ). Aj tak ju budeme vsetci volat Rory. joj ja som z toho na vetvy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a hlavne to nie je zoe chloe alebo lea maria ako sa to dnes na SK 'nosiii'' :grinning:

chcela som povodne dat Aurore no ale to by sa uz patrilo aj s fr vyslovnostou a to sa mi tak nepaci ako spanielsko-talianska verzia Aurora. to francuzske [ O ror ] zneje ako horor :grinning:
6. bře 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika ja viem ako to myslis s doktorom,tiez si myslim,ze nas chce zaockovat,lebo sme asi podla neho z krajin tretieho sveta :angry:
Mala ma druhy den 39.5 teplotu,sakra stale je chora,niekedy som uz na prasky z toho...
Zajaciq,mne sa meno Aurora veeelmi paci :dizzy_face: :wink:
Blanka dakujem za pochvalu,hned som pozerala aj tvoj album a trosku sa mi zda,ze sa tie nase male mrkvy aj podobaju,no nie? :sweat_smile:
Manzel chcel pre dcerku meno Kristina,ale potom som ho dopracovala k tomu,aby sa mu zacalo pacit Jasmina :grinning: A druhu by som chcela Amalku...
Erika to je mi luto so svokrou,snad to dobre dopadne.Takze teraz si sama s chlapcami?
6. bře 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blanka,byvame v Reims
6. bře 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj moja no asi tak nas beru..
no teraz je vel avirusov tak lne to vydrz s malou, je mi luto.. :frowning2:

ano som sama ptento tyzdne, a potom ide znova 31 marca.. na 3 tyzdne; :angry: :confounded:

hej , mate super fotecky.. :wink: naozja ste krasne. ale si krajsia v skutocnosti. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evuliky, aj moja mala bola minulu zimu stale chora a tiez som z toho mala nervy tak tento rok som vyskusala homeopatika kt. podporuju imunitu, a je fakt ze tuto zimu sme prezili relativne v zdravi.tak som rada, len nech to este chvilu vydrzi, lebo jar nie a nie prist :angry: Ak by si to chcela vyskusat popytaj sa v lekarni na infuenzinum v kombinacii so serum de yersin.No a mas pravdu, nase chrobaciky su take rovnake typy deti, to bude asi tymi slovenskymi korenmi :slight_smile: :slight_smile: Skoda ze si na opacnom konci france....
6. bře 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky asi mimo mísu...znáte někdo dětskou kosmetikou Calinesse?
a jestli jo máte s tím dobrou zkušenost?
7. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute babule :wink: ja vas uplne total max zanedbavam :sweat_smile: , ale ved viete, radsej sa venujem malej, vela chodime vonku, trochu navaim, poupratujem a je vecer :sweat_smile: Ten cas tak rychlo leti, dnes mame 9 mesiacikov :dizzy_face: Idem sem k vam pre radu :wink: vy chodite domov vacsinou letecky, tak mi snad budete vediet pomoct. Vcera som pozerala lecenky, myslim na ryanair a cuduj sa svete, dospeli 0,01€ a dieta 0-2r. 40,00€ :confused: :confused: :confused: no chapete to? Aj tak mala bude len na mojich rukach..... :confounded: To radsej vezmem 3 letenky pre dospelych... len neviem ci sa to da... teda, ze vezmem pre 3 dospelych a vlastne budeme 2 + babo :sweat_smile: ved to by malo byt jedno, to miesto si tak ci tak zaplatim a aj tak na nom sediet nebude.... a k tomu dospely ma narok na 20kg batoziny... mozete mi poradit? :wink:
8. bře 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karolinka ahoj,no konecne si zavitala :dizzy_face: Juuj,ze 9 mesiacov ma mala,to ale leti!
To s letenkou poznam,mna vzdy vytacalo,ze za malu som platila viac,ako za nas a aj tak sedela na mne.Tak som urobila raz tak,ako ty,bolo to so skyeurope-ze som kupila dve letenky pre dospeleho,lebo boli za euro.No nekup to :sweat_smile: Jasmi mala mesiac pred druhym rokom,tak som kaslala na to.Teda az na check-in,tam bola velmi pracovita teta a chcela odo mna,aby som si zaplatila este nejdo miesto pre malu,ako dojca :angry: Ale nakoniec som ju ukecala,ale kolko reci ona mala... :stuck_out_tongue_closed_eyes: A potom ale pozor z Ryanair-teraz sme cez nich leteli.Ked zaplatis malej letenku ako pre dospleho,uz nema narok na kocik alebo autosedacku zdarma,takze budes za to priplacat(asi 30€),tak si to radsej zisti.
My sme mali katastrofalny vikend....Jasmi ma uz 5 dni teplotu cez 39,vcera sme isli na pohotovost,kde sme si odsedeli 4 hodiny.Bolo podozrenie na zapal pluc,robili jej rontgen pluc,ale nastastie je to "iba" silna bronchitida.Pred dvoma tyzdnami ju prekonala a opat chytila :frowning2: Tak sa liecime
8. bře 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evuliki, to je mi s malou luto, nasa bola chora tri tyzdne, tak si viem predstavit, co to je. Nastastie teraz je uz zdrava ako ryba a nasej ceste nic nestoji v ceste :slight_smile: Ideme v stredu rano tak sa tu vsetky mavajte a drzte palce, nech vsetko dobre odsoferujem.
8. bře 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeee Hanuk gratulujem k tehu :wink:
Evuliki, dakujem, ja si to este poriadne prestudujem, len som chcela vediet, ci nam nemozu robit problemy, ze mam tie 3 dospelacke miesta. Ja som si to chcela objednat cez net, takze tam asi v dalsej etape bude odomna pytat datumy narodenia, tak to mi asi hned vyskoci ze mam jedno babo, no neviem, ale tak stve ma to - my za 1 cent a mala za 40 eciek :rolling_eyes:
8. bře 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky,
prepáčte, že vám sem vstupujem, ale nemohli by ste mi poradiť nejakú fr. inzertnú stránku práce, mamina tam robí a chcela by si podať inzerát na prácu, len ona moc nevie s internetom robiť a ja s mojou mizernou francúštinou nič nevygúglim....ďakujem za prípadnú pomoc :slight_smile:
8. bře 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.. chcvelasom vam tunieco fdat ale budem reagivat najskor na vas..
karol ja by som neriskoval amohlo by ta to stat na koiec este viac .; vies zalezi od osoby ktor apri deske; :rolling_eyes:

ztvalo to aj mna niekdy ver mi.. :wink:

evuliky , takze uz aspon vies preco ste chrucky tak len cim skor sa vyzdravte.. :wink: atb zaberaju rychlo .. my sme tym presli pred 2 tyzdnami.. :angry:

baby , niekedy ste sa ma ytali co je malemu nevedla som vam to poriadne vysvetlit , jedn adiagnoza u neho je.. tato, ak by ste chceli vediet v skratke..
http://www.magazine-declic.com/definition-TED-troubles-envahissants-du-developpement.html
tiu je definicia, no u neho je est trocha komplikovane okolo ale aspon budete mat predstavu. co to je.. kedze sme s ao tom niekedy bavili.. :wink:
8. bře 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme prestehovany :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bylo to hruza , tolik veci , uz nikdy se nechci stehovat, des.

Je to dost nezvyk byt v Cechach ale chce to asi cas ...

Tyden pred odjezdem nam Philo onemocnel 2 dny 40, to jsme meli strach to bylo hrozny, to byla nase prvni nemoc, ted uz to je dobry.

Dnes jsme byli sankovat , je tu dost snehu, prece jen bydlime blizko Krkonos, ale ta zima to je nezvyk :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak se opatrujte a zatim :slight_smile: Hanka
9. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caves holky,
tak my sa este doliecujeme doma,nastastie teploty ustupili,uz len kasla sa zbavit a mala bude fit.
Bisule,tak ste uz nadobro v Cechach? Keby MM dali na SVK aspon tolko,co zarobi tu,hned by som sa veru aj ja stahovala...
Hanuk a kam soferujes?Nejako som nepostrehla,ci sa aj vy stahujete,ci len dovolenka :sweat_smile:
Erika,citala som na FB,ze operacia dobre dopadla,drzim palceky,nech je svokra rychlo fit :wink:
9. bře 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evuliki len pracovno-dovolenkovo na juh FR.
9. bře 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute dievcata, mam na vas otazku. Ako ste na tom (teda vase deti) s vyvojom reci? Pytam sa preto, ze moja mala (2r a 4mes) rozprava velmi malo, vela blaboce ale bez zmyslu, vety netvori, ma naucene asi 2 jednoduche ktore hovori automaticky. Hovori len velmi jednoduche slova, nejake zlozitejsie vobec nechce zopakovat. to vsetko trochu po francuzsky trochu po slovensky. Inak mam dojem ze rozumie perfektne obom jazykom.
Doteraz to vsetci pripisuju tomu ze musi proste dostat do hlavy dva jazyky a ze to nie je lahke. Ale je pravda ze oproti rovesnikom posobi ako velke babo. Teraz som sa docitala o nejakych poruchach reci tuto na fore tak sa zacinam trochu obavat :confounded: ...Ake su vase skusenosti?
10. bře 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blanka,ziaden stres:Ved tvoja mala nema ani 2.5 roka!Este ma casu,aby sa rozrozpravala :wink: My tu mame suseda,ma cez 3 roky a vie iba "mama,papa" a este asi dve ine slova.Na vsetko ine pouziva iba "hmmm a eee".Nemyslim si,ze by mala tvoja mala nejaku poruchu reci,ved do nej "vtlkate" naraz dva jazyky.Uvidis,ze ked nastupi do skolky,tak sa jej pusinka nezavrie.
Nasa sice rozprava uz uplne vsetko,ale napriklad stale nema vela vlaskov :pensive: Co by som dala za to ja,aby som jej mohla robit copiky...Kazde dieta je ine a ma svoje tempo na vsetko :wink:
10. bře 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ha ha aj ja by som rada robila copiky....ale tie vlasy ma az tak neznepokojuju :slight_smile:
10. bře 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sára s rečou nemá žiadny problém, krásne prepína medzi obomi jazykmi, aj keď franúzština jasne prevyšuje, používa slová ako coquillage, prípadne jednoduché vety ako "tu ne veux pas?" alebo "posim si banán" :grinning: ale zisťujem, že na svoj vek je to ešte skvelý pokrok, navyše v dvoch jazykoch. Sú deti, ktorým to ide v jednom jazyku o dosť horšie, takže by som fakt ešte nestresovala :wink:

Vlásky som strihla práve dnes večer :slight_smile: copíky tiež ešte nemôžem robiť, ale teraz sa jej to snažím nechať dorásť na mikádo, tak pravidelne štikáme.
10. bře 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes som sa celkom pobavila na Zuzu:pocula som ju pokasliavat v izbe tak som sa isla pozret ci je vsetko ok a zuzu mi vravi "ca c'est fuj ca" ukazujuc na mydlo so stopami po zubkoch a pena na puse :grinning: :grinning:
trubka! Totiz ona je velmi dobra, nikdy nevymysla hluposti tak ma to cekom prekvapilo :slight_smile:
10. bře 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak se tady mate? :slight_smile:

Blan, Lea s dvema jazyky nema problem, i kdyz sleduju, ze mluvi min, nez jeji vrstevnici. Ale to se casem srovna :slight_smile: Jinak mam pocit, ze u ni zatim prevlada cestina.
11. bře 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, peknu temu otvorila blan. ja by som sa vas chcela opytat ako ste na to isli s tym bilingvalnym pristupom - vy ako matky po slovensky/cesky a otec po francuzsky??

ja kedze som otec/mama 2v1 a ovladam teda oba jazyky, aj anglictinu relativne, by som rada malu napraskat od narodenia vsetkymi moznymi fonemami, nech ich dobre diskriminuje (zhruba v 18-20mesiacoch potom babatka stracaju toto nadanie pre vsetky jazyky, pretoze si zvyknu len na fonemy rodneho jazyka )

ale kedze ja nie som kognitivny psycholog ani logoped, nemam ani paru ako to poriesit. niekde som sa docitala o roznych moznostiach - jeden rodic jeden jazyk, potom casovu metodu - vecer sa hovori tak, doobedu inak, alebo potom mensinovy/vacsinovy jazyk praktizovat.. doma po slovensky- vonku po fr. lenze my budeme zatial na Slovensku, tak som jedina co na nu moze po fr rozpravat :pensive:

mozno prve mesiace by stacila ta slovencina. ked ja neviem. v Kosiciach su aj tak len anglicke skolky, o fr. mozem snivat. a zas tri jazyky od utleho detstva, to by bol asi "narez"
11. bře 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zajaciq,

nevím, my to máme tak že manžel fr. a já česky. zatím toho moc nemluví. akorát pár věcí jako Co to je? Ukáže si "tam" nebo "to". nebo " tata není". fr. říká jen dodo..slovíček už pár zná ale jen česky, a česky taky už něco rozumí, ale mám pocit že jak jdu někam mezi fr. mluvící lidi tak nerozumí nic..lidi se ho ptají, na jednoduché věci ale on na ně dost udiveně hledí.

já si myslím že jestli budete žít v cizině tak se to dříve nebo později naučí a asi bych mluvila jenom slovensky, aby rozlišil. ale myslím že jestli zůstanete na slovensku tak se podle mě druhou řeč nikdy tak dobře nenaučí, protože mu bude chybět to prostředí.
11. bře 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajaciq,velmi ti asi neporadim... My sme obaja slovaci,tak na malu hovorime iba po svk.Napriek tomu,ked sa hra sama,tak si hundre po fr.,mam pocit,ze franina ma viac slov,ktore su lahsie a kratsie,preto ich mala preferuje po francuzsky.Ja som tiez chcela na Jasmi hovorit od mala po anglicky,ale nechcem,aby sa naucila moj prizvuk,aj ked viem po eng,nikdy nepochytim ten stopercentny akcent.Ale mam tu kamaratku,s ktorou sa rozpravam iba po anglicky a vtedy sa po eng rozpravame aj s detmi.Ale hlavne trvam na tom,aby mala 100% slovencinu,lebo francuzstina sa na nu tak ci tak v skolke nalepi,chcem aby vedela aj svk gramatiku...
11. bře 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek