• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
hej uz som si to nasla:slight_smile: takze ty si ta o ktorej mi tu ktosi pisal ze sa stahuje do bezier:slight_smile: (tusim bihan to bola) Inak jeden Marseillan je aj medzi toulouse a Pau. V kazdom pripade je to celkom blizko :slight_smile:
21. bře 2010 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
ano stahovali sme sa koncom februara a manzel teraz preraba dom a my sme prisli na mesiac na Slovensko. Nevidim v tvojom pase odkial si. Pozerala som si tvoje fotky, mala ma nadherne ocka a teda super kresli.
21. bře 2010 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
My sme v Toulouse. ha ha no hej, zuzu je umelkina.nerozprava len kresli (a tancuje)
21. bře 2010 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky když jste u toho kreslení, tak odkdy kreslí? dávám mu tužku a načmárá čárky..ale asi je to ještě brzo?
21. bře 2010 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj zeny :wink:
Tu dnes pocasie o nicom,musim nieco vymysliet na poobedie...
Meleri,nasa zacala kreslit okolo 1.5 roka a velmi ju to chytilo,uz vie krasne nakreslit slniecko,postavu...Tiez zboznuje plastelinu,kupili sme jej rozne pomocky k tomu,zabavi sa pri tom sama aj hodinu...Skusim sem dat obrazok,co mala nakresila naposledy :dizzy_face:
21. bře 2010 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Zajaciq,este stale si kinderko? :sweat_smile: Ci uz mas princeznu pri sebe?
21. bře 2010 ve 14:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, evuliki kinderko. akurat riesim, ze tie mini-bolesti co mam, sprevadzane tvrdnutim brucha, su kontrakcie, alebo co.
:sweat_smile: :sunglasses:
21. bře 2010 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
zeby prve kontrakcie zajaciq?Bonne courage! :slight_smile: evuliki, krasny obrazok, po kom zdedila mala taky talent? :slight_smile:Ja som plastelinu este neskusala, bojim sa ze by som ju potom ze by som ju odliepala odvsadial potom :sweat_smile:Ale asi by som mala skusit.. Meleri, Zuzu zacala kreslit len tezaz nedavno, takze uz vyse dvojrocna.este mate cas:slight_smile:
22. bře 2010 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Blani, ja som malemu kupila plastelinu a velmi rad sa s nou hra.Nie je to taka plastelina ako sme mali my ked sme boli mali. Tato nie je taka mastna. My sme v nasom predchadzajucom byte mali koberec a bala som sa ked sa do neho dostane. Jullian aj ked nadrobil plastelinu na koberec, vobec sa do neho nezalepila a ked nahodou aj ostal nejaky kusok v koberci tak na druhy den to bolo tvrde ako kamen a lahko sa to vysalo.

Peti aj Jullian si rad kresli, ale zatial su to len kruzky a take cmaranice, nic konkretne. SIce pride a ukaze mi ze nakreslil kacicku, ale to vie desifrovat len on. Samson je este malicky, mate cas :wink:
22. bře 2010 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
No tak asi aj ja zabehnem kupit tu plastelinu :grinning: :grinning: My sme najomnici tak preto by som mala nerada mastne flaky na tapete alebo tak... :confounded: Ale ked vravite ze plastelina uz nie je to co byvala.... :slight_smile:
22. bře 2010 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte j asi robim aj domacu plastelinu est elepsia vec. :wink: muka voda, sol a voda a je to super plastelina, ktoeu aj ked da do pusy tak aj hned prestane;. :grinning: sol nechutna;. :wink: ale inak suepr vec.odporucam vam ..
22. bře 2010 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak malý zajačik - Auróra už je na svete :dizzy_face:
22. bře 2010 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
meleri - Lea cmara asi od 15 mesicu, ale kazde dite je jine
ted je akorat tak schopna namalovat kolecko, carku, zkousi malovat clovicka ale moc ji to nejde, umi celkem dobre slunicko nebo kraba :slight_smile:)))

evuliki - tvoje mala je talent, krasny obrazek :dizzy_face: to ta moje by tohle jeste nesvedla

blan - jak pise janka, ty dnesni plasteliny jsou o necem jinem, zkus znacku play Doh, fakt super, nebarvi, nelepi, prodavaji ruzne baleni s ruznyma vykrajovatkama, Lea si s tim celkem vyhraje :slight_smile: http://www.amazon.fr/Play-Doh-Cr%C3%A9atif-Modeler-Play-Doh/dp/B000MZCG28

Bihan, dik za zpravu, jak to vis?

Zajacik - gratulujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
22. bře 2010 v 18:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Špehujem :grinning: ale nie.. písali v látkovkách :wink:

A pridávam sa.. Sára čmára napr. skoro dokonalé slniečko.. s očami, ústami a lúčmi v správnom smere, tváre.. na telá sa nechytá, ale kreslenie ju začalo baviť dosť neskoro.. snáď v 2r...a teraz vymalováva ako drak.

Play Doh je najúžasnejšia plastelína na svete.. mäkká, voňavá, nefarbí prádlo, veľmi jednoducho sa vysáva, napr. po zaschnutí z gauča.. žiadnu inú nechcem.. kúpili sme Sáre taký baril s pretláčadlami, nožnicami, nožíkmi, formičkam.... a furt vyťahuje "moneler" - pate a modeler :grinning:
22. bře 2010 v 18:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Holky,

tak to je super s tím kreslením! holky to asi baví víc? A odkdy jste začli s tou plastelínou? Malý čmárá po papíře po všem, dneska mi načmáral na nohu.. :slight_smile:

Evuliki,
krásný obrázek! A i různobarevný! fakt pěkné! :slight_smile:

díkec za tip třeba zakoupím brzo tuto plastelínu...ale na formičky a tak nevím, jestli na to fakt ještě není malý..
22. bře 2010 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Zajacik gratulujem :dizzy_face:

Lucky presne tuto plastelinu som mala na mysli :slight_smile:
22. bře 2010 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
asi koupím nějakou nakonec v česku a otestuju barák našich, at vidím jak moc pak bude třeba doma uklízet... :sweat_smile:
22. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Peti my sme ju malemu kupili tusim ked mal rok a pol, v jaslickach ked mali vzdy atelier tak jeho to strasne bavilo, tam ale mali miesto plasteliny cesto.
22. bře 2010 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Sára skúšala prvýkrát plastelínu tiež u nás v MC, ale to bola taká klasická mastná.. doteraz je na jednom tričku a topánkach.. fakt odporúčam nešetriť, neoplatí sa.. cesto je o ničom inom. :slight_smile: akurát sme kúpili knižku s rôznymi nápadmi pre loisir creatif, sú tam postavičky z cesta, farby na sklo, tak ideme tvoriť trošku viac.
23. bře 2010 v 06:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja jsem plastelinu kupovala az po 2. roce. Ale muzes meleri vyzkouset driv, kdyz ho to nebude bavit, tak ji schovas na pozdeji, ze jo.
Mamka privezla nejakou plastelinu z cech, a byla to ta lepici, barvici a za chvili ztvrdla. Tadyta Play Doh neztvrdne, coz je dobry.

Taky se porad chystam vyzkouset "pate a sel", jeste jsem to nikdy nedelala.
23. bře 2010 v 08:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobre ranko,

ked sa bavime o plastelinach,my sme s nou zacali fakt skoro,lebo Jasmi je od mala na taketo rozne veci,viac ju bavi plastelina,puzzle,kreslenie...ako sa hrat s babikou :sweat_smile: Tiez mame Play Doh,k tomu rozne formicky,sady,najviac malu bavi pretlacat plastelinu cez opicu :grinning: Pouzivame ju niekolko krat do tyzdna a tvrdnut zacne tak po 2 mesiacoch :wink: A na obleceni ci nabytku namame jedninu skvrnu.Vacsinou modelujeme na velkom kartone,lebo predsa len aj Play doh je trosicku mastny. Takze holky,co ste to este neskusali,ziaden strach,len radsej kupit kvalitnejsiu...
23. bře 2010 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja sa uz tesim ked budeme moct viacej tvorit, teraz mi pri tom posedi tak 10min. Potom sa to zmeni na hru tvoritel a nicitel :grinning: .
Je fakt ze vo Fr. je velky vyber. Zboznujem obchod Cultura, je tam aj atelier, ja by som tam dokazala byt aj pol dna.

Peti ved skus kupit len cisto plastelinu, kazdy poharik ma vrchnacik a ten sluzi ako formicka, mas tam rozne zvieratka. My mame sadu s autami a motorkami.
23. bře 2010 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Coucou, pridavam sa do kreativnej diskusie. Vy mate este male deticky, pre ne nic lepsie ako Play Doh nepoznam (krasne farby, super na dotyk a jednoducha udrzba pre mamy). Ja mam uz velkeho skolkara - grande section, ten uz ide skor za tou pâte à sel, lebo dava vela moznosti realizovat sa:

Pâte à sel :
1 verre de sel fin
1 verre d’eau tiède
2 verres de farine

On vselico povyraba a potom mu to upeciem na 100 stupnov, pomaluje si to temperovymi farbickami, a potom mu to zalakujem lakom na vlasy. Porobil uz krasne veci.
23. bře 2010 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak v tomto zadku klasicky nič nie je :rolling_eyes: jeden obchod na loisir creatif a také ceny tam majú, že vždy padám na riť.. ani obyčajnú bavlnu na háčkovanie tu neviem nájsť... teda niežeby som mala háčiky a spol, ale chcela som to aspoň skúsiť :grinning:
A našla som návod na nádhernú vŕbu z gorálok.. vyzerá to ako bonsai s ozajstným kmeňom a ani neidem hľadať gorálky.. si to nechám na metropolu.

Mokiri, vitaj :grinning: Mňa pate a sel hrozne láka, lebo by som si rada nechala niečo z tohto prvotnokreatívneho obdobia našej malej. :slight_smile:
23. bře 2010 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
ja vam dam domacu plastelinu ak chcete, co s atyka, prace s nou je uzasna, a hlavne nemusim s abat z eju da do pusy , u nas deti zvdy jedli play dough takze nie dakujem; :angry:

a toto aj deti zboznuju robit.. za 1 minutu urobene;; a deti maju radost ak by ste mali zaujem. neolutujte;.
300 g muky
150 g soli
2 polievkove l oleja
a asi 200ml vody pomaly prilievajte a z dostanete , super hmotu akoo plastelina, a uzasne sa snou pracuje; ak ju nepotrebujete dajte do sacka, do ladnicky vydriz par dni.. :wink:
inak varianta ak chcete farebnu dajte , len , potravinove farby a mate nadherne farby..
netoxicke a zaidne riziko pre deti a hlavne pre nabytok a kobervce tiez ono ked uschne tak sa drobi.. takze super vec treb avyskusat naozaj neolutujete.. :wink:

zajacik takze uz to mas za sebou, ak aj sa pridavam ku gratulacii.. tesime sa ked nam ukazes , tvoje babo.. :wink:
23. bře 2010 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Este dam jeden tip pre mensich (ale nie pre menej ako 3 roky, aby to nepapali) : urobit z pâte à sel taku placku (akoby mensiu pizzu) a dat vselico: suseny hrasok, sosovicku, pukancovu kukuricu, cele cierne korenie, klinceky (alebo aj iny styl - kvietky a listocky z vonku) a pod. - maly si to tam zatlacal, robil si take "obrazce", taku svoju pizzu, cely bol z toho stastny a navyse je to super na rozvoj jemnej motoriky.
23. bře 2010 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
mokiri, Eriko,

to je super! dík za ten recept, tak to je jednoduché. určitě vyzkouším! přecejen mám strach aby to nejedl..
jo já zatím dávám tvrdé fazole...všelijak si je přesypává do různých misek...samozřejmě většina zůstane na podlaze všude možně.... :sweat_smile: :sweat_smile: ale je to sranda zase..

ted ani nemám moc čas protože je pořád pěkně ted ale jak bude pršet vyzkouším.....
23. bře 2010 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
meleri no mopj vsetko jedol takze radsej takto j eto slane, da to do pusy ake hned aj vyhodi. :grinning: ale super deti zboznuju uz len fakt z eto spolu robime, ja sypem a oni miesaju uz len to je zabava pre ne;. :wink:
inak je vela veci staci krabica od mlieka, spolu , oblepite neaky pekny papier a je hend pekna, a potom na nu davt neak pekne nalepky super vec pre motoriku.. :wink:
a neskor si sadnes a kotulas tu , krabicu pixnu;, ku dietaui a ono spat , velmi zabavne a mas aspon 2 hodiny zababrane, vsetko v jednom motorika radost a zabava..
alebo das do , krabice neake fazulky , , alebpo sosovicu je dobre mat ich par a nechat aby dieta zatraislo. dav top zvuk , a kazdy material dav iny zvuk.. :wink:
povies dat do pravej ruky a zatriastalebo pravej a zatriast zabavne a poucen pre deti.. :wink:
j etoho vela, :wink:

to su len prikaldy.
alebo navfuknut balon. :wink: ok
a urobit si voda muka voda a do toho dat stare noviny a oblept balon..
vyschne a stuhne;.
a mozte sa zabavat krelit farbami po a namalovat neaku hlavu , vystrihnut par veci oci usi a neake take ine veci , fantazia. :wink:
to su vsetko veci co stoja haliere, ale praca a zabav pre deti , je uzasna. :wink: :wink:
23. bře 2010 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
A este nieco pre Vas, co mate male slecny - paradnice: z pâte à sel (zafarbenej roznymi potravinovymi farbami) narobime male gulky a ponapichujeme ich na spajdlu alebo sparadla - take brochettes - upecieme na 100-ke a potom navliekame na snurku ako nahrdelnik. (Pre sikovnych - pomalujeme si kazdu gulku sami, rozne - v tomto pripade nadherne aj pre maminy, ak sa to aj poriadne zalakuje.)
23. bře 2010 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
aj s cestoviny staci , ako penne apodoben trubky navliekat na , snurku,
j aosm to pouzival au deti co som strazila, mensie riziko prehltnutia, a hlavne netoxicke.; :wink:
a daju sa jemne zafarbit. :wink:
23. bře 2010 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek