• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
autor
holky té soli je fakt třeba tak moc? jako jedna sklenice?

Eriko dík za další tipy..

vyzkouším zatím to těsto a uvidím jak se mu to bude líbit...taky mě napadlo vyrobit mu domeček z krabice na boty, to mi kdysi dělal taťka, ale to už jsem byla větší, sem měla tak nějak 4 roky...

dík za ty tipy..

tedkom si vybavuju že kdysi jsme taky z nějakého těsto něco modelovali s taťkou ale pak se to peklo a bylo to dost tvrdé na jídlo ale bylo to celkem chutné....:slight_smile: nevíte co to bylo za těsto?
23. bře 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
A uplne som zabudla zablahozelat Zajaciq k malej Rory,tak dodatocne prajem vsetko len to naj,zdrave babatko a vela mliecka :dizzy_face:
Super kreativna tema,ja zboznujem robit taketo veci,asi to zdedila mala po mne.Zajtra skusime navliekat cestoviny,dik za napad Erika.Co este take robievate?U nas su v oblube tie prstove farby,malej navleciem gumenny plast a maluje krasne obrazky.Predsa len prstami jej to ide lepsie a presnejsie,ako stetcom.A daju sa zmyt aj z oblecenia,takze tiez dobry napad na travenie volneho casu :wink:
23. bře 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
evuliky a toho robim vela;. :grinning: naprikald ked si pamatate este s detskych cias ked sme pustili hudbu a dali stolicky a tocili okolo nich az pokial huda neprestala mate vidiet tu radost.. :grinning:

a lebo na loptach , cvicenie na loptach.. :wink: robime detske, bebe keksy, domace , a oni si sami vykrajuju, je toho vela;. :wink:

este jedna dobra vec v tomto veku, do flase prazdnej , pripravite si ju, najprv mozte nechat detom , oblepit samolepkami peknymi, je to dobren amotoriku a potom date , im slamky do ruky a musia davat jednu po druhej do flase, zase motorika;. :wink:

a otom , mozu s tym slahat, a radost bude velka, do pravej ruky a do lavej , naucia sa , kd eje prava a lava.; a slamky padajuuuuuuuuuu :grinning:
mate n ahodinu pracu s detmi.. :wink:

jaj ja m atoho vel av hlave nai , neviem ako vam vsetko vysvetlit. :grinning:
23. bře 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky,

tak mi přišlo že skoro do ted byl fakt ještě malý. velmi se mu líbí hudba, taky má rád loutkové divadlo..klavír...t taky zná písničky, takže si pobrukuje melodie...už se těším kdy přijdou i slova...

mám v plánu přivézt z čech loutkové divadlo, mají tam krásné a levné divadýlka....myslím že se mu to bude moc líbit..

ale určitě už bude dobré trénovat i výtvarné vlohy, takže dík! :slight_smile:)

Eriko, jsi super kolik toho znáš! mě akorát dycky napadne co jsem dělala v dětství...a to jsme pořád trajdali s tátou po venku..
23. bře 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri no hej a vidis , pre niketorych som nemala co ponuknut detom na hranie; :angry: uz je zabudnute , a uz sa ani snazit nebudem , tam trepat ak ma nechcu tak nechcu.. uz mi aj dochdza preco.. kvoli patovy len vtedy tie ich npripomienky som tak nevnimala... :angry:
akoby mal aids pato !!!!!! :angry:
luci ozaj ako s assitente maternelle..?? uz mas vsetko za sebou.. :wink: dufam..
23. bře 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

je to smutné...tak mě napadá jestli to nebylo kvůli němu, někteří jsou strašně nespravedliví.
škoda že nebydlíš tady, kamarádka zoufale shání nounou a nemůže sehnat, oni jednu měli ale vyprdla se na ně, protože tam malý plakal, tak ho odmítla...no a já si hlídat 14ti m. kluka netroufám,chci se věnovat Samsonkovi.

hele být tebou tak na ně kašlu a dělám to načerno..co ti můžou udělat, a hlavně - kdo by tě udával, kdybys měla ke svým dvou dětem ještě jedno navíc??
23. bře 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri ja uz nato kaslem ,; pravdu ti poviem pretzoe ti rodicai ktorych som strazila, a znova chcu ay som strazila, tak nechapu ked som rozpovedala, co mi odpvedali podobne jedine co lutujem ze osm to nenahrala, lebo to by bola bomba, aj pre telku ver mi mnohi rodicai by ich uskrtili za odpovede typ, ak chce rodic specialnu stravu, tym nie bravcovina podben, alebo bio. tak co odpoviete??
a ja pr emna nie je problem co je fakt vzdy ked niekto nieco chcel, tak som v tom nevidela ziaden problem.. a odpoved , to je chyba!!!!!!!
to je lne vymysel rodicov a vy im nato nesmiete skakat !! uz len kvoli takejto odpovedi si nezasluzite byt assitent maternelle, alebo ak chuc , latkovky rodicia?? takktiez to su len ich mozeri a vy nie set epovine im skakat ako oni piskaju..
takze ja ako kandidat som neboal dobra ani hry ktor eponukam detom su , nevypracovane, a needukativne;. stacilo mi dovidenia..
ja som s astrala aspon o 20 deti ak nie voac a rodicai vzdy boli spokojni vzdy, vzdy mi hovorili ze niekto ako som ja sa tazko hlad, ako aj pre deti ako ja pre nich vzdy boli psokojni , ze sa nebali ani v praci o deti, a ani deti neplakali smerom kumne...
prost epohoda

ale oni su profesionalky zistili ze ziadne rodic by nebol so mnou spokojni. co nato dodat , srat na nich!!
poviem pravdu ja tera zani nemozem velmi pracovat kvoli patovy.. ale t neskor teraz mu vybavujem , invalidne pridavky a kartu postihnuteho , no dockala som s anajhorsieho... :frowning2:
ale navdi uz je to za mnou len mi to niekeky niekto pripomina a nikto nechape;. naozaj .. :angry:
23. bře 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
menim temu: nemate nahodou niektora skusenosti so stratou dokladov??? :confounded: :sweat_smile: lebo zda sa ze som v peknej kake, ambasada ma posiela na policiu a policia na ambasadu a najhorsie je to ze asi budem najblyzsi pol rok soferovat bez vodicaku :confounded:
23. bře 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blanblan, tak to si v peknej kake... pred polrokom sa mi stalo to isté s tým, že sa mi chlapík, našťastie, vodičák aj s papiermi od auta doniesol. Ak sa nemýlim, tak postup je taký, že najprv by si to mala nahlásiť policajtom, policajti s tým nič neurobia, max. spíšu zápisnicu, že sa ti stalo toto a hento a pošlú ťa na prefektúru - prefektúra pošle papier slovenským policajtom o overení údajov na vodičáku, slov. policajti to pošlú späť a na základe toho ti prefektúra vydá francúzsky vodičák.
Teda aspoň tak to bolo vysvetlené mne.

No a predch. vodičák som aspoň mala zaregistrovaný na prefektúre, čiže by to dosť zjednodušilo papierovačky, ale nový som ešte nestihla.. a tu už nedám, dám si ho prihlásiť až v metropole..
23. bře 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezis dakujem bihan! takze zajtra mozem ist znova na policiu dufafajuc ze natrafim na nejakych ochotnejsich alebo schopnejsich policajtov.....jak keby som nemala co robit:slight_smile:)))) nuz co dobre mi tak!
A inak blahozelam zajacikovi a tesim sa na fotky :slight_smile:
23. bře 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
A bihan, po akom dlhom case ti ten chlapik priniesol ten vodicak???(ci mam este dadej... :slight_smile: )
23. bře 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

to je mi moc líto s Patem! až tak? :frowning2: to chápu s tou prací..musí to být fakt těžké..

vykašli se na to fakt...vím že to jde těžko po takovém bezpráví...vidíš když jsi jich už tolik hlídala tak by to šlo i dál..záleží teda jak to budeš mít s Patem...

navíc jsem mluvila s jednou paní a náhodou jsem se dozvěděla že právě dělá tuto práci, že posuzuje kdo tou asistante maternelle bude a kdo ne, a celkem mi popsala slušně i ta negativa té práce - nechtěla mě odrazovat, jen mi ukázala že to taky není žádný med....jak vidím občas ty chůvy tady tak vypadají pěkně ztrápeně..co mě překvapuje, tak jsou to fakt dost staré ženské, tak nad 50 let...takže chápu že už jsou asi pěkně unavené...

Blanblan, bohužel nemám, tedy ne tady ve Francii.
23. bře 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blani, týždeň.. asi chcel počkať, kým budem mať väčšiu radosť a dám mu krajší príspevok za nájdenie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. bře 2010 ve 04:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,

Erika, na AM uz mam vsechno za sebou, uz to je 4 mesice a porad nepracuju :slight_smile: U nas ve meste je fakt minimalni poptavka, jsem zaregistrovana na RAM, dala jsem si i sama nejake inzeraty, ale za 4 mesice jsem mela asi 6 telefonatu, z toho jsem nektere rovnou odmitla, a se 3 maminkami jsem se domluvila, dala schuzku, a neprisla ani jedna :frowning2: :rolling_eyes: Jeste ta prvni zavolala ze se omlouva, a ty dalsi 2 neprisly bez omluvy.
Takze nevim jestli jsem narazila na tak nevychovane lidi, nebo je problem nekde jinde.
Zatim mam co delat, nasla jsem praci na smlouvu v jedne gaderie, zaskakovala jsem jen za jednu nemocnou pani, chteli by me i na zaskoky behem dovolenych, a pak delam sem tam babysittingy v hotelech, tak to neresim. Za chvili jsou velikonoce, prijedou parizani, tak bude prace dost, v kvetnu jedeme do cech, a od cervna do srpna mam spoustu poptavek na hlidani deti, co prijedou na prazdniny.
24. bře 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lucijo,

tak to se mohly aspon omluvit..no lidi jsou fakt někteří divní...
to je srandovní s tím hlídáním na hotelech.....asi když jdou manželé na večeři? takže se dá hlídat i takhle krátkodobě, to je super!
24. bře 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri,
v hotelech je to dobre, celkem jednoduche a dobre placene :slight_smile: Jsem na seznamu babysitterek ve trech nejvetsich hotelech, a kdyz je treba, tak me z recepce volaji.
Jde hlavne o vecerni hlidani, kdyz jdou lidi na veceri, tak +- od 20h do pulnoci, ty deti vetsinou spi.
Nekdy i dopoledne, odpoledne, rodice jdou treba na plaz nebo na golf a deti nechteji brat sebou.

Jo - kdyz to po sobe ctu, tak preklep gaderie = garderie :slight_smile:)) ale to jste urcite pochopily :grinning:
24. bře 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lucijo,

tak to je super. to večerní hlídání je asi dost veget.

jo to je v poho, a co je podle tebe lepší, hlídat doma nebo v té garderii či jeslích či co....

já jsem si říkala že asi obojí je fajn...

no možná to jednou zkusím, ale jak tady vidím ty strhané chůvy tak mě to dycky trochu odradí! :sweat_smile: ale děti jsou super..
24. bře 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. :slight_smile:
luci to mi je luto naozaj.. ale mozno to pride ta prava rodina a bude spokojna;len je to cudne asi to bud etym ; ze si mimo pariza tu by si hned mala denne plno telefonatov. :wink: ale aspon v hoteloch mas nieco lepsie kao nic a baby sitting je lepsie plateny.. :wink:

ja uz nato kaslem zatial pato je priorita cislo 1!! ale zelam vela stastia, nie je to lahka robota, hlaven nezabudni si nechavat na bok , peniaze lebo , ass.. m. maju nizke dane ale zato skoro nic neodvadzane do dochodku co znamena , mizerny dochodok, takze ka Ti mozem poradit ukladj si potom mesacne peniaze aby si neskor mal aaky taky dochodok.; moja dobra rada, teda urcite asi o tom vies.. :wink:
24. bře 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeej baby vy ste assistente maternelle? aj ja som nad tym uvazovala ale to bolo este pred tym ako sa narodila mala,teraz by som si veru na dve (alebo 3 :unamused: ) vobec netrufla, a hlavne pred tym som sa starala o deti a teraz sa uz radsej venujem svojmu:slight_smile:inak som si tiez myslela ze AM sa ponuky len tak sypu.....tak drzim palce, lucia, to poznam, ja som zas hladala nounou na doma a asi 3 z nich vobec neprisi na rdv a ani sa neozvali....ludia su vselijaki...
24. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
blani ja nie som , mne zamietli.. :wink:
24. bře 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, prepac, nebola som v obraze,myslela som ze nejaka rodina ta odmietla...tak to musite mat v parizi velmi prisne, lebo tu ked vidim tie AM, tak vecsine z nich by som dieta nedala :slight_smile: ked nieco co chces nevyjde, je to preto aby vyslo neskor nieco ine a pre teba lepsie.to sa mi uz velakrat overilo. tak sa drz eri. :slight_smile:
24. bře 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
blani :slight_smile: vies co tie stare podliehaju starym pravidlam;; ale mas pravdu mnohym by som naozaj nedala.. :angry:

neboj nevyslo lebo to tak malo byt :wink:
24. bře 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
páni babysitting je líp placení než hlídání? tak to zírám, přitom je to podle mě daleko lehčí veget... :sweat_smile:
s tím důchodem to je pro mě taky novinka...to je dost pitomé...

jako je to fuška, ted to vidím, že mi stačí fakt moje dítě, a pak časem ještě jedno a budu mít toho asi dost....proto to tady asi dělají starší ženské, které mají praxi se svýma dětma, plus ten diplom a fůru času, protože už jsou asi před důchodem nebo co....

Eriko,
a není tam nějaký fígl jako třeba je nějak obejít...
24. bře 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri neobidem ich lebo uz napislai take somariny od tych papieriv ze je to moje slovo , voci ich proste urobili zo mna absultnu debilku asi tak.. :angry:

problem je ze sama som doma nebola bol aj moj manzel, takze ak by som bola sama na nich tak si poviem asi maju pravdu ale nebola som ..
typ .. klamstva, ked sme prisli pani sadek,; tv bola na plne pecky a nikto sa neunuval ju stisit...
pocas pohovoru deti behali a matka nedokazala ich ukludnit... a co je horsie nedokazala sa koncentrovat..
jeje starsi syn nerozprava a ma vek 5 rok a ma ine problemy a navstveju CMP!! takze ak nedokaze naucit vlastneho syna tak ako nauci cuzdie deti ??!!
a takeho bolo vela;. ja osm mala otvorene usta.. :angry:

prva vec ked k nam prisli tie 3 s carodejnice;. TV bolo zapnute to ano, muz pozeral spravy.; a le hlas skoro nebolo pocut ale ked dali dolu topanky vypol!!! to netrvalo ani 5 s...
druha vec josh spal!! takze neviem kde mi beehal a reval cely cas to neviem..... :angry: zabudil sa tesne pred uch odchodom!!!
a pato sedel a ani sa nepohol ked boli u nas..
mate dost. a takto to bolo vela.. co budem hovorit ieco im vadilo co neviem, ale skryli to pekne za klamstva; problem je ze na buduce necham zapnutu , kameru , alebo , len nahravac , aby to uz nebolo moje slovo voci , niekoho ineho ..
druhykrat za debila nebudem!!!! :wink:

a patrick, no , autisticke dieta sa tazko nauci , rozpravat a moja vina to urcite nie, a ni ej eto dane ani vychovou, ale bohuzial oni , take expertky to nevedie a pisu somariny. :grinning: :angry:
25. bře 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ani nie je mozne erika, to co ma znamenat? :astonished: uplne som znechutena i ked sa ma to vobec netyka.Na take sproste brzdy natrafit, no zbohom!.....Ak je to ako pises,vobec na to nemam slova.A co na to tvoj muz?
25. bře 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
BLAni bol este viac nasraty, lebo takto sme za debilov obaja, akoby sme obaja nevedeli co robime az taky neanerdalci nie sme.. :grinning:
ale vazne, to bolo o hubu mala som pocit ze keby prisli znova tak im asi , nieco spravy, lebo to bolo doslova urazka na jeho cest prijali sm eich do naseho domu a velmi prijemne bola super atmosfera.. :wink: ale az do vtedy ked is nepredvolai po par mesiacoch a dostala som studenu sp^rchu.. :angry:
ono toho bolo viac takych perliciek.. ale ako hovorim za debila nebudem nikomu.. :angry: ale co je vel ato je vela..; ver mi.////
25. bře 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

to je sprosťárna.. :angry:
25. bře 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri je, ale nic s tym nespravym a uz nato kaslem oni prisli o niekho , sikovneho aj amozem robit nieco ine v zivote.. :wink:
ked im viac vyhovuju zenske co davaju deti pred tv a alebo dopuju s liekmi na spanok aby mali malo roboty tak nech s apaci , ja sa im tlacit do zadku nebudem; a uz vobec nie, co to chce ako narocnost a zodpovednost a za tie prachy a namahu naozaj nie.. :wink:

zlaty klinec bol ze neviem nic ponuknut ako zabavu detoim nic poucne;. :wink: a podobne.. a to com som vam pisala bola ani nie zlomok co dokazem s detmi robit ale nevadi oni su profesionalky a vedia lepsie nie?? :grinning: :angry:
25. bře 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte Francuzky
prepacte,ze vam sem leziem,mam prosbicku. Nie je niekto z vas z alebo pobliz Avignonu? Mame tam u kamaratky nejake pomocky do nasej novozalozenej skoly a nemame sa k nim ako dostat. Ak by sa niekto chystal na Slovensko a mal v aute miesto,odmenili by sme sa.Dakujem.Lu
25. bře 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel, jj, za babysitting tady si reknes 10e/hodku i vic, zatimco prumerny tarif AM u nas v regionu je max. 3,50/hodku a jeste k tomu brut!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to znam i nounou s tarifem 2,60 brut :sweat_smile:
Jedna z vyhod je, ze muzes pracovat doma a starat se tim padem i o sve deti.
Vcera jsem mela nejaky uspesny den, volaly mi hned 2 maminky, po telefonu vse ok, tak jsem mooc zvedava jestli prijdou :sweat_smile: :wink:
26. bře 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek