• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

14. listopadu 2017 
ahojte lupkatko , ja Ti bohuzial nepomozem. :wink:

luci , asi tak. tarifa zacin aod 8 € za baby siting ale v skutocnosti po d 10€ ani nejde; :wink:

drzim palce a potom daj vediet , ako to dopadlo ci ste sa dohodli. :wink:
26. bře 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lucijo,

tak držím palce at příjdou! 10 to je pěkné, ale babysitting to sem měla namysli jako že je hlídáš když už oni spí..ale asi myslíš že jen tak příležitostně i přes den?

Eriko,

snad budeš moct hlídat i bez těch papírů, jestli to s Patem bude lepší.. :slight_smile:

Lupkatko,

my sme sice asi ze všech tady nejblíž Avignonu, ale pořád je to 200 km což je dost, a navíc na Slovensko cestu nemáme. :frowning2:
26. bře 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj tak vam dakujem.
lu
26. bře 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dnes sme boli kupit tu plastelinu :grinning: vyzera to ze je to celkom dobra zabava, v klude som si povysavala a pozrela maily pokym zuzu vytlacala a krajala:slight_smile: tak vdaka za napad baby.
A doklady sa nasli....akurat ze uz boli nalasene ako stratene na slov. policii... :confounded: Ale aspon mozem spokojne soferovat s vodicakom pri sebe :grinning: hned je to lepsi pocit
27. bře 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prijemnu zabavu s tou plastelinou - pekne obdobie... My sme momentalne v obdobi origami (skladame a skladame ... najskor nevinne lietadielka, lodicky, capicky, a teraz uz aj vyssi level - rozne zvierata...). Aj ked na toto sme este odvahu nenasli :
http://orudorumagi11.deviantart.com/gallery/#_featured--2
27. bře 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak holky,

zkusili jsme tu pate a sel a teda Sam se toho nechtěl ani dotknout, a jak jsem mu to dala do ruky tak to zahodil,štítil se toho, celý se oklepal a ruce si otíral do gatí... :sweat_smile: pak se naštval a donesl knihy, že at mu ukazuju knihy jako vždy..tak to skončilo v koši...hm tak asi sochař z něho nebude... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. bře 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: pockaj az bude mat 2 roky a viac.. :wink:
27. bře 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo uvidím později.. :slight_smile:
jinak mám dotaz..malý je hodný chlapeček ale v poslední dobou se naučil jaksi řvát..prostě řve strašně nahlas dadadada...nebo všelijak jinak, nevím jak na něho aby přestal, vysvětluju mu že je malý chlapeček a ne zvíře a že se musí chovat pěkně, někdy zařvu ticho! ale nepomáhá nic, jedině manžel.. :slight_smile: ale ten tu s náma je málo. tak nevím máte podobnou zkušenost? je to asi normální?
27. bře 2010 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel, ten tarif jsem myslela pres den i vecer. Nekdy i vic, to zalezi na situaci, poctu deti atd.

Tak uz mam prvni ovecku :slight_smile:) Zitra podepisuju smlouvu s jednou maminkou a v tydnu zacneme s adaptaci. Chlapecek ma 14 mesicu, je trosku zivejsi, tak to bude asi docela sranda :wink:
28. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel, myslim ze to je normalni v tomhle veku, casem zase prestane. Pokud krici radosti teda, tak je to v poradku :slight_smile:
28. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri rada by som videla aku pate a sel si mu to vyrobila ze sa toho nechcel ani dotknut! :grinning: :grinning: :grinning:
28. bře 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci , blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
meleri upln y normal v tomto veku nic... nezvycajneho.. :wink: neboj.
28. bře 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucka velka gratulacia, tak snad sa to teraz pekne rozbehne :slight_smile:

Peti ja ked som dala malemu prvykrat plastelinu, robil presne to iste, nechcel ju chytat do ruk, len aby sa nezaspinil. Tiez si stale utieral ruky, potom ale videl mna co s nou robim a zacal opakovat.
28. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, uz sme doma z porodnice, Aurora je na svete od 22.3.2010 :wink: dufam, ze v lete sa nam podari prist do Marseille, nech vie, kde bola pocata :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

pekny vecer
28. bře 2010 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
zajcik . :slight_smile: ake kukadla; nadhera. blahozelam este raz;. :wink: tak len sa daj do kopy a neskor sa nam tu ukaz a porozpravaj ... nam co a ako , a ako bolo.. :slight_smile:
29. bře 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Blan,
nevím udělala jsem to podle receptu tady....prostě se mu tonelíbí.. :sweat_smile: má radši čmárání, knížky a td..třeba časem!

Zajaciq

gratuluju! to je super jak jste to zvládli, a že jste v pořádku!

holky loučím se s váma pomalu pozítří odlítám do čech....snad zas neskončím někde tři dny na letišti! :sweat_smile:
29. bře 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajaciq,Rory je uplne naaadherna :dizzy_face: :dizzy_face: krasne kukadla,musis z nej mat velku radost :dizzy_face:
Holky,dnes som zmenila doktora,nasla som tu cesku doktorku,tak som dnes bola u nej a super sme si pokecali.Mam ju 5 min od domu a hlavne,dohovorime sa aj bez franiny :sweat_smile: Zije tu 20 rokov,povedala mi o nej moja ucitelka franiny.Teda myslela si,ze je slovenka alebo slovinka,tak nakoniec sice ceska,ale neva :grinning:
Meleri,stastnu cestu domov :sunglasses:
29. bře 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
evuliky som rada ze si ku nej sla; budes mat konecne pokoj. :wink:
29. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, Janka - diky :slight_smile:

Zajacik - mala je kraasna!! gratuluju! moc se vam povedla :dizzy_face:

Evul - jee, ty mas stesti!! Ceskou doktorku bych tady taky brala :wink: Ani slovenka by mi nevadila :grinning:

Mel - dobre dojedte!
29. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajacik gratulujem, malinka je nadherna , ma krasne ocka :dizzy_face:

Evulik tak to je super a este ju mas aj blizko.

Meleri prajem stastnu cestu a snad tentokrat to bude bez neprijemnosti.

My sa tuto nedelu vraciame naspat. Ten mesiac na Slovensku nam ubehol strasne rychlo. Keby bol Franck s nami, tak ani nemam potrebu sa vraciat naspat do Fr. Nacerpala som tu vela energie.
29. bře 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Janko

já si ted vybavuju jak loni u moře Jullien nesnášel ten písek, jak se toho štítil..tenkrát jsem se tomu smála, ale Samson se taky dostává do takového období...:slight_smile:
děkuju! snad to zvládnem, bude to přímý let, a ty hrozby se stávkou nějak skončily...

to ti věřím, člověk si doma vždycky tak krásně odpočine... :dizzy_face:

Evul,
super s tou dr, to je štěstíčko!

LUcijo

dík!
29. bře 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky které máte kluka, mám dotaz:
včera se mu na lulínku objevila taková červená skvrna, jako rozedřené nebo poraněné, a má to zarudlé..zkusila sem to vydesinfikovat a namazala jsem to indulonou...ale nevím mám s tím jít k dr? navíc na spodku lulínka, kde se táhne taková ta divná čára tak tu má taky trochu zarudlou....manžel to viděl a řekl že to má poraněné ale nevíme co s tím..tak jestli se vám to někdy stalo?
tak jsem ho začla dávat na nočník at je conejvíc v suchu...takže odrána má furt tu samou suchou plínu.
29. bře 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri. myslis pipika??
no moze to byt pliesen, alebo ako hovori poranenie, tazko takto povedat.. ak je to na predkozke velmi neporadim , moji su obrezani obaja; takze mame pokoj.. ale ak sa to nebude hojit do zajtra napriklad tak chod k lekarke, je lepsie to vidiet.; :wink:
29. bře 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, uz?
boze to zbehlo.. tak peknu cestu naspat k nam domov 2 :slight_smile:
29. bře 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko,

dík. plísen nepoznám..:( nikdy jsme to neměli. je to taková červená skvrna, jako když se poškrábeš a ještě nemáš strup. jo má to na předkožce.
právě že zítra už to asi nestihnu, no budu muset zajít v česku jestli se to nezahojí....
29. bře 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha tak neviem Ti povedat , ked je len jedna asi sa poranil mozno si zaskrabla, ani si nepamatas jemne, a zapalilo sa. vies ako to je, ..
al etakto tazko ale tak skoc ked prides domov, .. :wink:
vies co, skus dat na to antisepticky sprej boliet nebude lebo nestipe, ale aspon dezinfikuje a vysusuje; :wink:
29. bře 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj Peti, vtedy nechcel ist vobec z deky dole, len na ruky a ani sa piesku nechcel chytit, uvidime ake to bude tento rok.
Peti nas maly si raz zaskrabol nechtom"zizi", ale zahojilo sa mu to velmi rychlo, ja som mu to vydenzifikovala, ale mast som mu na to nedavala. To fakt zalezi ci je to len poranene, alebo je to zapal. Uvidis a prinajhorsom skocis v Cechach k lekarovi.
29. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky dík..ještě mě napadlo jestli to nejsou kvasinky nebo tak něco...budu mu to vysušovat tím sprejem a přinejhorším zajdu v česku k dr.
:slight_smile:
29. bře 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
zdravim z Lille a zkousim to jeste jednou, jestli se tu neobjevila nektera, ktera je nekde pobliz a mela by chut na obcasny pokec. :slight_smile:
A jeste mam dotaz na vas vsechny, ktere uz jste zabehle ve zdejsim socialnim systemu. Jsem ve Francii skoro pet mesicu s manzelem, ktery tu pracuje a ja jsem na neho pojistena. Nevite, jestli mam narok na nejake davky? Vim, ze tu funguje neco jako nas pracak, nevite, jake jsou tam podminky nebo kde by jsme se to docetli? Praci jsem totiz zatim nehledala, protoze jsem pri prijezdu neumela vic, nez pozdravit. :wink: Po ctyrech mesicich je to sice lepsi, ale na velke povidani to rozhodne neni, ale asi vite, jak clovek mluvi po tak kratke dobe. :slight_smile:

Moc diky za odpovedi.
30. bře 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
helenka , ahoj, kedz etu nemas pdpracovane roky nemas narok na nic;. :wink:
jedine ze s muzom ste na minime, mas narok na RMI, ale to ste museli byt n atom velmi zle;. :wink:
30. bře 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek