• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
odomn pystali potvrdenie, vtedy v lete rovno by som musela do zadu , dokumnetovat ze tu neberiem nic a ze som nic nedostal anai porodne tu ani , nic, teda okrem porodneho.; nedostavam nic;; a od caf s peciatkou tak som to vzdala; :grinning:

baby zelam vam aby ste cim viac vyzmykali system ako sa len da, aj tak platime dane platime iny kradnu miliony tak preco nezobrat nieco co si zasluzite nie?? :wink:
1. dub 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie pystali. :grinning:
pytali si , potvrdenie; :wink:
1. dub 2010 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika- od teba hej, lebo si nerodila na SR....to je velmi dolezite....to potom sa beri inak,ine podmienky,ako som pisala....
ale CAF je ozaj nieco ine, to je pravda, nie je to nas rodicak :slight_smile:
1. dub 2010 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ale si zober ako som pisal na slovensku , nemozu dat deti do jasli alebo skolky stracaju narok, ale co tu, ako s ato dozvedia. :grinning:
1. dub 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano,to je fakt, na SR ho mozes poberat len ked mas dieta doma....ale ked ho mas tu v skolke tak sa to nedozvedia,to je fakt proste....ale aj tam neviem ci to nie je nejako obmedzene hodinami,napr. ze na 5-10hodin mozes dat v tyzdni....ale to neviem, viem, ze je to tak obmedzene na pridavky (tych 22 eur mesacne na SR), lebo kamoska ma malu tu v skolke a dokladovala, ze len par hodin tu chodi a nezrusili jej to na SR-tie pridavky. no len 20 eur si mozu nechat, ze...to ta nevytrhne,hlavne ked zijes tu :grinning:
1. dub 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gijar, sa nesmej.. ešte do januára som dostávala len 22€ prídavok aj vo FR :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. dub 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. dub 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
JA S vas nemozem.; :grinning:
no ja teraz uz naozaj musim ist.. tak ahojte.; :slight_smile:
1. dub 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ufff,ste toho dnes popisali,plodny den je ten 1.april :grinning:
Ja beriem tych 170€ tu a rodicovsky doma.A poistena som v oboch statoch.Lebo na svk sa zrusit este nemozem,nakolko mi to plati stat,kedze poberam rodicovsky a tu ma poistili hned pod manzelom.To este len bude zazitok,ked si pojdem na jesen zrusit poistenie na svk a budu chciet nieco dokladovat,ze odkedy som poistena vo fr :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. dub 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.cleiss.fr/docs/regimes/regime_slovaquie.html
TROCHA si precitajte nas zdravotny system vo franine.. je to sranda; :slight_smile:

evuliky tak to bude;. :sweat_smile: :wink:
1. dub 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. dub 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
LEN KOPIRUJEM;;
Príspevok pri narodení dieťaťa

Podmienky nároku:
a) narodenie dieťaťa,
b) trvalý pobyt oprávnenej osoby na území Slovenskej republiky.

Oprávnená osoba, ktorej sa narodilo dieťa v štáte, ktorý nie je členským štátom Európskej únie alebo zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore, má nárok na príspevok pri narodení dieťaťa, ak bola pred narodením dieťaťa najmenej 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov povinne verejne zdravotne poistená alebo dobrovoľne verejne zdravotne poistená v Slovenskej republike.

Nárok na príspevok pri narodení dieťaťa nevzniká oprávnenej osobe, ak sa dieťa narodilo v cudzine a príslušná inštitúcia krajiny, v ktorej sa dieťa narodilo, vyplatila oprávnenej osobe príspevok alebo inú dávku toho istého druhu.

Príspevok pri narodení dieťaťa na jedno dieťa je 4 560,- Sk.

Ak sa súčasne narodili dve deti alebo viac detí a dve z nich sa dožili aspoň 28 dní, zvyšuje sa príspevok pri narodení dieťaťa o jednu polovicu sumy uvedenej v predchádzajúcom odseku na každé dieťa, ktoré sa dožilo 28 dní.
1. dub 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nárok na príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa nevzniká matke, ktorá porodila prvé dieťa, ktoré sa dožilo aspoň 28 dní, ak sa od začiatku štvrtého mesiaca tehotenstva do pôrodu nezúčastňovala raz za mesiac na preventívnych prehliadkach u lekára so špecializáciou v špecializačnom odbore gynekológia a pôrodníctvo alebo na obdobných prehliadkach v cudzine.

Nárok na príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa na to isté dieťa vzniká iba raz. Ak sa matke pri prvom pôrode súčasne narodí viac detí, nárok na príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa vzniká na každé dieťa, ktoré sa dožilo aspoň 28 dní.

Príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa je 20 440,- Sk.

Rodičovský príspevok

Podmienky nároku:

a) riadna starostlivosť rodiča aspoň o jedno dieťa:
1. do troch rokov veku dieťaťa,
2. s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom do šiestich rokov veku dieťaťa alebo
3. do šiestich rokov veku dieťaťa, ktoré je zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov, najdlhšie tri roky od právoplatnosti rozhodnutia súdu o zverení dieťaťa do tejto starostlivosti,
b) trvalý pobyt alebo prechodný pobyt oprávnenej osoby na území Slovenskej republiky,
c) trvalý pobyt alebo prechodný pobyt dieťaťa uvedeného v písmene a) na území Slovenskej republiky.

Riadna starostlivosť o dieťa je starostlivosť poskytovaná dieťaťu v záujme jeho fyzického vývinu a duševného vývinu, ktorou sa zabezpečuje najmä jeho primeraná výživa, hygiena a dodržiavanie preventívnych prehliadok podľa osobitného predpisu.

Podmienka riadnej starostlivosti o dieťa je splnená ak rodič:

a) zabezpečuje riadnu starostlivosť o dieťa osobne, to platí aj vtedy, ak:
1. dieťa je zo zdravotných dôvodov v ústavnej zdravotnej starostlivosti najviac deväťdesiat po sebe nasledujúcich dní,
2. dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom navštevuje najviac štyri hodiny denne materskú školu, zariadenie sociálnych služieb alebo iné obdobné zariadenie,
3. dieťa navštevuje najviac štyri hodiny denne materskú školu alebo iné obdobné zariadenie, ak jeho rodičia alebo osamelý rodič, ktorý je slobodný, rozvedený, ovdovený, sú občania s ťažkým zdravotným postihnutím, alebo

b) počas výkonu zárobkovej činnosti, štúdia na strednej škole alebo na vysokej škole alebo počas vzdelávania a prípravy na vstup na trh práce podľa osobitného predpisu zabezpečí riadnu starostlivosť o dieťa plnoletou fyzickou osobou alebo právnickou osobou. V tomto prípade sa však rodičovský príspevok neposkytuje, ak sa riadna starostlivosť o dieťa zabezpečuje v školskom zariadení, ktoré je zaradené do siete škôl a školských zariadení, a ktorému boli na dieťa poskytnuté prostriedky zo štátneho rozpočtu podľa osobitného predpisu alebo z výnosu dane z príjmov podľa osobitného predpisu.

Rodičovský príspevok sa neposkytuje ani jednému rodičovi, ak jeden z nich má nárok na materské alebo nárok na dávku nemocenského poistenia alebo nemocenského zabezpečenia toho istého druhu v cudzine, ak tento zákon neustanovuje inak!!!!!!.

Rodičovský príspevok za kalendárny mesiac je 4 560,- Sk. Ak rodič v období, keď sa stará o dieťa má nárok na materské, ktorého výška v kalendárnom mesiaci je nižšia, než je výška rodičovského príspevku, rodičovský príspevok sa vypláca vo výške rozdielu medzi rodičovským príspevkom a materským.

(právna úprava podmienok nároku pri jednotlivých dávkach nie je uvedená v plnom znení!!!
1. dub 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak ja neviem aj vy mate s toho mys mas;. :grinning: :grinning:

luci vidis u teb as atoto nepise co s atyka cuzdiny. :wink:
1. dub 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ak pracovník alebo jeho rodinný príslušník má nárok na dávky v materstve podľa právnych predpisov dvoch alebo viacerých členských štátov, tieto dávky sa poskytujú výlučne podľa právnych predpisov členského štátu, na ktorého území došlo k pôrodu, alebo ak k pôrodu nedošlo na území jedného z týchto členských štátov, výlučne podľa právnych predpisov členského štátu, ktoré sa na pracovníka naposledy vzťahovali.
1. dub 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este k 1. aprilu, aby sme nan nezabudli: :grinning: :grinning: :grinning:

Francúz si pokojne raňajkuje svoju kávu, croissant a chlieb s maslom a džemom, keď sa k nemu posadí Američan žujúci žuvačku. Francúz ho ignoruje, ale Američan sa nedá a začne: -Vy jete celý chlieb? Francúz sa zamračí a povie: -Samozrejme... -My nie. My jeme len striedku a kôrky zhromaždíme do kontajnerov, zrecyklujeme, vyrobíme z nich croissanty a predávame ich do Francúzska. Francúz ticho počúva. Američan pokračuje. -A na chlieb si dávate džem? -Samozrejme. -My nie. My jeme na raňajky čerstvé ovocie, potom pozbierame všetky jadierka, šupky a zvyšky do kontajnerov, zrecyklujeme ich, vyrobíme z nich džem a predávame ho do Francúzska. Francúz sa spýta: -A čo robíte s použitými kondómami? -Vyhadzujeme ich, samozrejme, odpovedá Američan. Francúz nato: -My nie. My ich zbierame, recyklujeme, vyrobíme z nich žuvačky a predávame ich do Ameriky.
2. dub 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
mokiri :sunglasses: ked uz je rec o croissantoch, dala by som si pain au raisin, moje oblubene ranajky. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ten moj ancikrist nespi od desiatej rana a len by bol prisaty na mne :frowning2: to dokedy bude taka zlostna..
2. dub 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajaciq,ona nie je zlostna,iba proste chce byt stale s tebou :dizzy_face: Nasu to nepreslo doteraz,tak si radsej zvykaj :sweat_smile:
Inak som si objednala knizku "Maly tyran" , snad mi trosku pomoze pochopit a polepsit tu nasu malu nezbedu :grinning:
2. dub 2010 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evuliki, skvelý výber literatúry, Prekopová je úžasná, ja mám rozčítané Prvorozené dítě.. ale rozčítané znamená, že som si prečítala úvod :-

Zajačik, tebe zase odporúčam Koncept kontinua, ten tvoj "ancikrist" má na to správanie dôvod :wink:
2. dub 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem, ja som pocas skoly citala WInnicota a M.Klein, a Freuda s Lacanom, to bolo zuzo. Teraz a najma pocas tehotenstva mam taky problem s koncentraciou,ze si nedokazem uz ani zlozenie toaletneho papiera suvisle precitat :pensive:
moj zajko je proste zlostny od narodenia.. :frowning2:
2. dub 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajaciq,no vitaj v klube :frowning2: Ja som sa dnes rozhodla,ze ked pojdeme najblizsie na svk,tak skocim s malou k psychologicke.Ona ma take navaly zlosti,ze fakt si uz neviem pomoct.A hlavne jej.A to sme este aj bez tatina tyzden :pensive:
2. dub 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ja vam poziciam mojho anielika, nechcete? :grinning: :grinning: :grinning: No radsej sa moc nesmejem aby si to nevynahradila v puberte:slight_smile:
Zajacik, myslim ze to prejde, ja som tiez kolkokrat bola este na obed v pyzame ked sa mala narodila a to naozaj nie je u mna zvykom...teraz si to uz ani neviem predstavit ze ako to ze taky maly drobec mi zabral tolko casu, ale neboj sa ona z toho vyrastie. Moja zas prve asi 2tyzdne odmietala spat v svojej postielke zasadne zaspala len pri mne a s nami v posteli.Bonne courage :slight_smile:
3. dub 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
A pekne sviatky vam vsetkym prajem :slight_smile:
3. dub 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my spime vedla seba, postielku ma pri posteli, bocnica dole, :sunglasses: snazim sa efektivne dojcit, nech je napapana...a hned je menej placu.ale je to narocne, nestiham nic ine, len sa sustredit na prsnik a jej jazyk :sweat_smile:
3. dub 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata,prajem vam vsetkym krasne sviatky,mna asi oblievacka neminie :angry: :grinning:
4. dub 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Tak ako ste sa mali? Nestiham vsetko precitat, vidim ze uz je novy dizajn, nemali sme tam net, takze som mimo:slight_smile: Jedna dost zla sprava - ako vidite uz nie som tehu, mala som bohuzial potrat - vo FR som zacala krvacat a na uzv zistili, ze babo uz 2 tt nezije, tak mi vo FR robili kyretaz. Uz sme to preplakali, takze sme obaja uz v pohode, Provence je idealne miesto na rekonvalenscenciu a zabudnutie :slight_smile: Takze si davame na pol roka pauzu a potom skusime opat. Esteze mame nase male slniecko :slight_smile:
4. dub 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk, preboha; to mi je luto...;; naozaj uprimne...... :pensive:
4. dub 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak som vas docitala, teda mate trpezlivost tocit dokola o prispevku, som mala s cim zacat :grinning: :grinning: :grinning:
Hanuk, ahoj, to mi je luto, v ktorom tt si bola? Ja mam tiez za sebou jeden potrat, ale velmi skoro, takze sme sa z toho dostali celkom rychlo, prajem ti nech vam to vyjde hned ako to bude mozne...
:dizzy_face:
6. dub 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanuk,je mi to velmi luto,drz sa :pensive:
6. dub 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, bola som v 9tt, diky za povzbudenie:slight_smile: Vlastne pri tej mojej malej diablici ani nemam cas na to mysliet :slight_smile: Predstavte si, ze vcera ma zacala fackovat :rolling_eyes:
7. dub 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek