• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
monika, rodny list aky?? slovensky, francuzsky. trvaly pobyt tu nie je kao u nas, teda je, ale az po 5 rokoch na uzemi FR ale nie je potrebny. :wink:
15. dub 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takze,aby som to trosku objasnila.Manzel tu zije 11 rokov,je slovak a stale ma slovenske obcianstvo.Ja som tu od septembra,trvaly pobyt mam nahlaseny na SR.Babo sa ma narodit na zaciatku oktobra.Docitala som sa,ze ked sa narodi dostane francuzsky rodny list,to je jasne.Len neviem kde bude mat ono zahlasene trvaly pobyt vo FR alebo na SR?Budem mu musiet vybavit aj slovensky rodny list alebo bude stacit francuzsky?Zatial som sa tu este nikde nepytala ako to tu funguje,chcela som sa najskor poinformovat tu :slight_smile:
15. dub 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
monika dostane frnacuzsky rodny a neboj, ten ti urobai este v nemocnici a donesu ti ho aj v nemocnisi tkaze stym si nerob problem...
trvaly pobyt pokial ty mas stae trvaly pobyt tak, sa stahuje na teba;.
al etoto velmi neries... nie to tu velmi dolezite ako u nas;;
slovensky rodny list si vybavis cez ambasadu, lahko..

inak tym ze s atu narodi ma francuzsky rodny list neznamena ze ma automaticky obcianstvo, kedz est eobidvaja, slovaci teda cuzdinci tak, vase dieta n zatila nema narok na francuzske obciantsvo... a tak , dostane len to slovenske, narok ma asi ked bude mat 11 rokov neako takto.; ma pravo poziadat, a bud emat tym padom dvojite;. :wink:
viem to moje maju len slovenske zatial.. :wink:

slovensky bude smusiet vybavyt nebudes moct cestovat. :wink: potrebuje obcianstvo. :wink:
15. dub 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Monik87, nam sa mala narodila vo FR, dostala samozrejme fr rodny list ale vybavili sme jej aj slov, kedze sme obaja Slovaci. Bolo to velmi jednoduche, vsetko postou, kvoli cestovaniu nam aj urychlene vybavili pre nu cestovny dokument. Ak budes potrebovat blizsie info, spytam sa manzela, on to vybavoval. Myslim, ze nie je povinnost mat aj slov, ale kedze je to jednoduche a stoji to par supov tak sme to urobili - napr., keby sa rozhodla niekedy v buducnosti, ze chce zit na Slov atd...
15. dub 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika si ma predbehla :wink: hej s tym obcianstvom je to tak ako vravis, nam povedali, ze v 12 rokoch (ak bude zit cely cas vo FR) sa moze rozhodnut ci chce obcianstvo, aj ked mne sa to teda zda trocha skoro pre dieta sa rozhodovat, ale no ked maju taky zakon...
15. dub 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk ale preda nekau narodnost mat musi nie???? :sweat_smile: ak nemoze mat automaticky slovensku tak musis mat , aspon slovensku.. :wink:
a stoji to asi 40 € :wink:
15. dub 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk skoro nie este pred 8 rokmi mali deti automaicky obcianstvo a typni si kto profitoval najviac .. :angry: preto to zastavili.. :wink:
15. dub 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, vlastne ano, dobry postreh:slight_smile:....nas to stalo tusim 30 euro....
xixi no kto asi ani sa necudujem ;)
15. dub 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ked vlastne tak rozmyslam, preco vlastne clovek MUSI mat nejake obcianstvo? Ale to uz sa posuvame do roviny filozofie...vidno ze nemam co robit, mala spi :slight_smile:
15. dub 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
preco? aby sa lepsie hladal interpolu, pretoze civilizovana spolocnost = organizovana spolocnost :grinning: :grinning: :grinning: kazdy niekam patri do nejakeho celku, skupiny, podskupiny, rodiny... :sweat_smile:
15. dub 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne tak.. zajacik.. :grinning:
no ani sa necuduj.. :grinning: hanuk.. za tych 10 rokov som tu uz videla vselico.. :grinning: :angry: :angry:
15. dub 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika a hanuk dakujem vam velmi pekne :slight_smile: .to s tym obcianstvom som napriklad netusila myslela som si,ze dostane automaticky francuzske :confused: .Hanuk ak by si bola taka dobra a spytala sa manzela a potom mi to napisala do IP :wink: .A este sa chcem spytat budem mat narok na nejake peniaze vo FR?Viem pytam sa vela ale radsej sa spytam skor ako potom stresovat a lietat po uradoch :rolling_eyes:
15. dub 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanuk presnu cenu ti povie , ambasada stale sa to meni.. vsetko .. :wink:
15. dub 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
monika pracovala si tu???
ak nie, nemas narok na nic
mas trvaly pobyt na slovensku tak si ziadaj tam , matersku vsetko..
inak ak tvoj muz pracuej,a ty nie tak mas narok na priadavky zalezi kolko zaraba, na toto mas narok a tym padom aj na porodne.. zalezi , ako ste tu dlho nevim ti povedat.... :wink:
ale ak nepracovala si tu tak nepocitaj s ani € :frowning2:
15. dub 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie nepracoval som tu.Pracovala som len na SR.Ked si predstavim to vybavovanie tak ma az hlava rozbolela :grinning:
15. dub 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
moni, tak tu nedostanes nic, musis vsetko , doma vybavit.. :wink: neboj urocite to nebude tazke.. :grinning:
15. dub 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi tak za mesiac pojdem pozriet domov,tak zbehnem na urady.Som zvedava ako dopadnem,lebo niekedy ma ide porazit aky vedia byt uradnici ochotny(cest vynimkam) :grinning:
15. dub 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
skus aj od tial cez telefon stiahni si rovno formulare aby ta potom neposlali naspat :wink:
15. dub 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monik staci napisat na zastupitelstvo SR v Parizi, oni vsetko vybavia, iba posles postou vase rodne listy, sobasne atd, pozri na webe ich stranku. Nam to naozaj vsewtko islo hladko a boli ochotni, az sme sa cudovali:slight_smile:
15. dub 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte som spät.A ja nemam ani poistenie,ani narok na matersku,ani byt este nemame,nie som ani zosobasena,moj priatel je cernoch,hoci je z francuzskej kolonie,no nema obcianstvo francuzske a nase baby bude asi zmiesane,ale to teraz neriesim,lebo riesim byt a poistovnu.Ozaj Erika,este raz vdaka za vycerpavajuce info od teba,volala som na ten urad do Norska,vraj ziadne papiere z FR nedosli,ale vraj to presetria a zase mam cakat,stale cakat a ze sa ozvu ,co viem ze mozem len snivat,ale uz budem asi viac dotierava,mozno sa lady pohnu.. :slight_smile:
15. dub 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj no som rada ze si volala, jasne kedykolvek... :slight_smile: ako som ti povedala, kedykolvek zavolaj.. a mozes sa spolahnut. :wink:

volaj volaj voalj, a aoni to rychlejsie vybavia; :wink:
neskladja nadej len to nie.. :wink:

hanuk ja som za cele roky nemala proble s ambasadou nikdy , praveze vzdy boli velmi mili a usluz..ni. :wink: co s anapriklad neda po vedat o londynskom. slovenskom .. :angry:
15. dub 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajtra idem na ultrazvuk do tej mojej sukromnej kliniky a opytam sa kolko si zaziadaju za porod.Este to som chcela,ak by sme sa do porodu odstahovali,mam pravo zmenit nemocnicu,ale uz asi nie statnu a ci nebude problem od lekara vyziadat vsetky moje lekarske zaznamy,chceme sa na to zajtra opytat,len tak pre istotu ci nahodou nevies Erika,ci je to mozne a ci nerobia problemy ,lebo na Slovensku niektori doktori nechcu vydat kartu,to len tak zo skusenosti a rozpravania znamych viem,no tu vo FR nemam prehlad a tiez sa zajtra chystame na radnicu.
15. dub 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikto ti nebude robit problem nikdy, ako aj detska karta, dostanes pri narodeni carnet sante a to je tvoje ziaden lekar si nenechava tvoju kartu. :wink:
toho s aneboj vobec len povedz a oni ti vsetko pripravia; :wink:
tak ci tak zdravote zaznami ti davaju zakazdym do ruky, vzdy pri kazdom vysetreni a a to si odkladaj. :wink:
15. dub 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby,ktore ste tehotne alebo boli tehotne,nemali ste ziadne problemy,lebo ja od zac. tehotenstva trpim strasne na svrbenie celeho tela vzdy to zacne v noci a niekedy celu noc nespim,brala som lieky tie pomohli,no odkedy som ich vybrala zacalo to znovu,neviem,ci to neskodi babätku,ked zacnem znova brat tabletky.Vsetci Lekari vravia,ze to svrbenie je normalne,ze to budu hormony,no ja som o takomto comsi nikdy nepocula,ani nikto z mojich znamych,vraj to po porode zmizne,mam aj stale plny nos,krvacanie z nosa dasien,bolia ma krize a pritom pred tehot. som bola v najlepsej forme,vela som sportovala.
15. dub 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som to mala, mne to zmizlo. samo kao prislo, ak ti krvacaju dasn achyba ti vitamin C :wink:
15. dub 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ved jem pomarance kazdy den,asi budem musiet pridat kiwi. :grinning: Erika nevies este poradit,kde nakupit lacnu vybavicku pre babo aj co sa tyka nabytku,postielky a vsetkych pomocok,je to vyhodnejsie kupit priamo z obchodu alebo cez internet?Nieco uz sice mam,ale stale je to malo a neviem,ci v nemocnici alebo klinike nieco dostanem...urcite si budem musiet pripravit mensiu cest.tasku.
15. dub 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
zavolaj mi a poradime si dobre.. ak nieoc budes..potrebovat ja ti dam. :wink:
a su obchody, bebe natale. s avola, su tam nove veci ale za mnesie ceny. vsteky znacky aspon o 30% menej. :wink:
potom mas obchody kde luida bohatsi davaju svoje veci a^ predavaju sa za male ceny..
15. dub 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ked si mala to svrbenie dieta sa narodilov poriadku,nenechalo to na nom nejake nasledky,lebo som citala vselijake hrozostrasne veci o tom,ze moze aj zomriet ak sa nevyvola predcasny porod,ale to iba ak by som mala zvysene hodnoty pecenovych testov v krvi,no moje vysledky su asi ok,kedze mi lekar nic nepovedal.
15. dub 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok uz idem spat,zajtra mam perny den,papa
15. dub 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak ma svysledky ok, tak s aneboj.. aj mne robili nic , deti boli ok.. :slight_smile: len ma svrbel apokozka, celkovo sa zmenilo vzdy par veci, vela mamiciek ma zapchy, ja osm mala hnacky hne dpo porode , normal.. :grinning:
u mna to bolo hormonalnou zmenou.
tak dobru noc.
15. dub 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek