• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
Ale ste tu toho popisali! :grinning: A to Erika ty si si musela zaplatit nemocnicu a potom ti to bolo vratene? Ci ako? lebo aj mne prisla nejaka faktura, resp. vypis z poistovne co vsetko mi bolo hradene tiez takmer 3000 euro ale ja som nic neplatila, dokonca ani konzulatacie u gynekologa pocas tehotenstva :slight_smile:
Zuzu konecne zacina trosku rozpravat, uz bolo na case! Strasne sa na tom smeje ked sa jej podari zopakovat nejake slovo, alebo aj ked sa nepodari :grinning: vcera sme boli na vylete pri mori, trosku sme sa aj opalili :sunglasses:
16. dub 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej fotecky krasn eblban blan.;

no , mne prisla kedz eja som bola na sukromnej , ale tu som poslal rovno na mutuelle :wink:
zalezi akeho mas lekara ci neberie 50 € ale len 28€ :wink:
ja som mala problem este po patovy , niekto si neurobil pracu a prisl ami faktura za 4 dni v nemocnici s patom po 4 rokoch , nie faktura, posledne vyzvanie do 30 , od exekutora mali ste vidiet moj tvar , 2400e + % za 4 roky zkoro 3000 € nechapala som a tol en a 4 dni v nemocke, bez porodu!!!!!!!!!!!!
clovece ved nemocnica stoji ako 5 hviezdickovy hotel n aden..
no proste , niekto si neurobil robotu a nezanznamenal ,moju secu + mutuelle.; ale dali sme to do poriadku.. :wink:
no , ano nemocnica je draha;. pato teraz vychadz an apol dna 600 e denne + 112 € trasport.. aj cez prazdniny tak si vypocitajte .. kolko to stoji stat.. :wink:

ale poznam ludi ktori si to platai vsetko.. ked nemaju zatiam papiere. :wink:
16. dub 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jááj, poisťovňu mi ani nespomínajte.. tí idioti mi preplatili UZV len na 30% (okrem iného), carte vitale stále nemám.. nervy mám z nich furt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale dnes mi prišla odpoveď z mairie zo St. Mandrier, že žiadny predzápis nerobia, že sa mám prísť ukázať rovno so škôlky, ktorá nám bude podľa bydliska najbližšie a vybaviť formality s nimi. Vraj bude prijatá automaticky, keďže má na to vek :slight_smile: Tak niečo pozitívne.

So svrbením problémy nemám, ale normálne mi to nepríde :confused: Inak žiadna nemocnica nemôže odmietnúť rodičku, keď príde na príjem s kontrakciami :slight_smile:
16. dub 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan take slabe svrbenie ni etake sialene; :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
hej uz som je ten trik povedala, ce ztelefon ked pridu kontrakcie tak volaj okamzite , pompiere.. aide s ana vec najblizsi anemocnica berie.. :wink:
uz som dala zakladne pravidla;. :wink:
no tak aspon nieco pozitivne u vas... uz aby ste boli na kontinente. :wink:
16. dub 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Nie ste tu niektora z AVIGNONu? V lete sa tam stahujem a nepoznam nikoho (okrem starej mamy, ku ktorej sa stahujem) :unamused:
16. dub 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caves holky,ako vikendujete?
My sme boli vcera opat na pohotovosti,lebo som bola s malou vonku,drzala som ju za ruku a ona robila somarinky.A nejako spadla a ja som ju chcela zdvihnut za ruku a vyskocil jej laket :frowning2: :cry: :confounded:
Tak sme isli na pohotovost,a bol tak strsne zlaty doktor,sice najprv sa jej na to pozeralo asi 5 studentov a akoze sa ucili to napravat,ale nakon to doktor chytil a za sekundu napravil.On je to nevyskocil priamo laket,ale nejaka kost pri nom,chudinka moja taka bola dobrucka,ani len nezaplakala :dizzy_face:
A letenky,keby som kupila teraz a nie pred tyzdnom,tak by nas stali skoro o 100€ menej :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. dub 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
nakonci nemal byt :sunglasses: ale :angry:
17. dub 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja zlata , no hlavne ze nie je zlomena, no si ty ale matka, vlastnemu decku ruky vyklbis.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

no ja zes e riesim uza mal prist v stredu domov a vyzera to ze nepride ani do konca tyzdna.; :confounded: s egypta
17. dub 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika ani mi nehovor, snad na to mala zabudne a doktor ma neuda :sweat_smile:
A preco nemoze prist tvoj manzel?To kvoli tomu,ze zavreli letiska,ci opat sa zhorsil stav jeho mame? :fearful:
17. dub 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
No teda, Evi, že sa nehanbíš :grinning: ale ja som od toho tiež nebola minule ďaleko :sweat_smile:

Inak dávam tip na veľmi bohatú stránku www.mytoys.de dodávajú do FR len za 6e bez ohľadu na výšku objednávky, idem odtiaľ (okrem iného) zobrať Sáre drevený "first bike".
17. dub 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kvoli letiskam , moja.. :rolling_eyes:
17. dub 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan,dobra stranka :wink: Super je ten bike ( a cena paradna,tu som ich videla od 60€),my sme ho tiez chceli pre Jaju,ale este sa mi zdal velmi "rychly" na nu pred pol rokom,tak sme kupili chicco monster a v lete uz prikupime normalny bicykel :dizzy_face:
17. dub 2010 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ja som first bike zhanala minuly rok, ale tu vo Fr. je strasne slaby vyber, jeden sme mu kupili ale este stale nedociahne na nom poriadne s nohami na zem, teraz ked som bola na Slovensku tak som skocila do Viende a tam maly velmi velky vyber. Ja som tiez chcela kupit dreveny, ale nakoniec som zobrala Ketler - kovovy. Je to super vec, maly na tom stale beha.

Dnes som mala super stretko s Tini vo Frejus. Dam sem foto zo stretka a Julliana na jeho first biku.
18. dub 2010 v 01:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tu sa keca vo velkom a vidim, ze sa pekne rozrastame.
Jani, diky za fotky, ja som sa k svojim este nedostala. Alex vcera chrapal slabych 20 min v aute a doma uz ani sekundu :zipper_mouth: Ale fajne bolo :wink:
Evuliki, tiez mame taku motorecku, asi v 18 mes sme ju kupili a este aj teraz na nej obcas jazdi, hoci ju mam skor vylozenu pred dverami pre mensich susedov.
To svrbenie v tehu jestagnacii kvoli zlci, ale nie je to nic vazne, pomozu antihistaminika.
18. dub 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, trochu zatim nesedim k tematu, ale chtela jsem se zeptat, kdo mate zkusenost s PACSem a jake jsou potreba papiry jakozto pro cizince a jestli byl nejaky problem.

rianocka : my bydlime ve treti zone... nevim, jestli jste uz naeco nasli...
19. dub 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
rosny ahoj a kde????????? :slight_smile:
19. dub 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rosny-sous-Bois, neboli jak rika mladej "Rosny-la Classe-sou-Bois" :slight_smile:)
kde ty?
19. dub 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
neuverius v 78 chatou , mezdi rueil malmaison, a le vesinet :wink:
19. dub 2010 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
neuveris.. :slight_smile:
19. dub 2010 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, uz jsem koukala, presne na opacnym konci, sakra.... :frowning2:
20. dub 2010 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ved to.. :grinning: :angry:

nevadi stale si blizsie kao kocky ked su na juhu. :wink:
20. dub 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je fakt! :slight_smile:
a co, s Pacsem nemas zkusenosti?
zrovna jsem se vratila z jednoho pohovoru....chjo... :confounded:
20. dub 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
no velmi nie, mas cislo zavolame si.. :wink:
20. dub 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
mas ho na IP
20. dub 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rosny..Este stale sme u jeho sestry ale nasla nam nieco 20min. od Pariza,ale kde to neviem,dnes zaplatime depozit a mozno uz tento tyzden sa prestahujeme,lebo byt je volny,chcela som sa spytat,ci je taka moznost ak nepracujem platit si poistovnu sama kazdy mesiac,tak mozno by ma osetrenie vyslo zadarmo,lenze v sukromnej klinike to asi tazko.Erika ako sa mas?Ja celkom fajn,konecne slnko a teplo asi sa pojdem prejst ale najprv zavolam na urad pre dohlad nad zdrav.starostlivostou na Slovensko...
20. dub 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslim tym platit si sama securite sociale tu vo FR...
20. dub 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj.. tak ako.. ste ma znicilil v nedelu. :grinning:

som rada ze si ok..
no normlane ano , ale moz eta to vyjzst drzho ako smaoplatit treba sa opytat na secu. :wink: pocitaj okolo 50 az 100 € mesacne, teda len tak s brucha hazdem. :wink:
ale skus,
blahozelm ku bytu. :wink:
20. dub 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hej prepac,bola tlakova niz :slight_smile: ..Asi sa pojdem fakt opytat s jeho sestrou zajtra na secu a urgovat moje papiere z norska,lebo uz to trva mesiac a nic,zo Slov. uradu,kde som volala mi tiez odporucili si to vyriesit medzi FR a N,lebo ja som na Slovensku "cudzinec"!!! hoci tam mam este stale trvaly pobyt,co sa tyka prejst pod poistenie rodinneho prislusnika,tak to sa asi tyka len zosobasenych parov,no mne sa do vydaja nejak nechce...
20. dub 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
rianocka, skus pacs/ :wink: mas skoro tie iste prava..
co s atyka nedele nevadi neboj.. :wink: :wink:
jasne urguj a urguj a urguj inak nic nevyriesis..

chod sa pytat aby sa to cim skor pohlo. a daj mi vediet dobre..?
20. dub 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No prave som dovolala z Norska,zase mi to zdvihla ina osoba a ta osoba nevie o tej prvej s ktoru som predtym volala a tiez sa slubila,ze sa na to pozrie a zavola mi,dookola ta ista pesnicka.A co je to ten pacs,nemam ani potuchy.
20. dub 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek