• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

24. listopadu 2016 
no to je ako sobas, mas tie iste skoro prava, co sa tyka, administrativy, ako dane a ine veci... :wink: len bez sobasa. :wink:
spystaj sa na la mairie. :wink:
20. dub 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rianocka : no, my jsme 3 stanice od Magenta, takze ne v centru, ale kousek, coz jsem docela rada, pac v centru bych byt nechtela
jestli muzes platit sama SS, tak to bohuzel nevim, ja predtim pracovala, takze tak ji mam... SS je statni, ale muzes si urcite platit sama nejakou tu mutuelle
20. dub 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ah, tak koukam, ze Erika uz odpovedela :slight_smile:
20. dub 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
rianocka : s tim pridanim se k mutuelle partnera to bude asi komplikovanejsi, ja jsem ted volala, pac to take potrebuji a chteji krome jineho attestation de la carte vital (a nemusime byt sezdani nic, staci, ze sdilime stejnou domacnost), takze to bude pro tebe asi passé :frowning2:
20. dub 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj rosny,prave som mala vycerpavajuci telefonat s erikou.Myslim,ze Erika by si mohla otvorit informacnu agenturu,lebo sa fakt vyzna,takze ti tu robim taku malu reklamu,erika.Ja to idem skusit na radnicu urobit si ten Pacs.Rosny aku attestation tvojej alebo jeho carte vitale,ja nemam absolut nic,lebo som tu nerobila a ani nerobim,lebo som tehotna a spolocnu domacnost uz cochvila budeme mat,lebo sa stahujeme do vlastneho,tak ako si to myslela?
20. dub 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
rianocka : ja taky mluvila s Erikou ohledne PACSu, taky musim na radnici :slight_smile: aby se holka nevyznala, po tolika letech! :wink:

ta atestace, to prave bohuzel nebude tvuj pripad - carte vital, je karticka pojistence SS, proto jsem psala, ze to je pro tebe passé, ale jak rikala Erika, na radnici vedi vse, tak se zeptej i na nejaky zpusob pojisteni
20. dub 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby velky pozor, PACS nie je v ziadnom pripade manzelstvo, nevyplyvaju z neho teda ani zdaleka tie iste prava a povinnosti ako z manzelskeho zvazku, uzatvara sa na sude nie ne radninci, dane a fiskalna situacia sa riesi extra, na spolocne odvadzanie dani nie je potrebny ziadny zvazok (osobna skusenost 3 roky stara a plne funkcna), carte de sejour - neexistujuca pre clena EU kedze volny pohyb a pobyt osob, tato mohla byt obdrzana len manzelstvom, nie PACSom, na profitovanie zo zdravotnej poistky partnera rovnako nikto nevyzaduje ziadny uradny zvazok, pracovat je povolene bez akehokolvek povolenia od juna ci jula 2008 atd atd....
blizsie tuto
http://vosdroits.service-public.fr/N144.xhtml

odporucam prestudovat tuto stranku
http://www.service-public.fr/

a hlavne v ziadnom pripade si nedajte nahucat info akousi pracovnickou radnice ci inej institucie, maju vysoko mylne info, castokrat niekolko rokov az desatroci stare, odporucam vytlacit prislusny zakon a ist s nim na prislusny urad a hlavne byt slusne, milo a uctivo neoblomne

vela stastia
:wink:
20. dub 2010 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
nguyen my tedy jdeme do PACSu z ciste fin.duvodu, abysme snizili dane, jinak je jasne, ze to neni manzelstvi. Znami do toho sli take (oba fr, ale to uz je ted jedno) a dane se jim pomerne dost snizili, tak me prekvapuje, ze pises, ze se resi extra. Nebo jsem to mozna spatne pochopila :confounded:
pises, ze na spolecny odvod dani neni potreba zadny svazek, tak jak tedy na to, bez svazku? Me osobne je pacs sumak, my potrebujeme fakt jen snizit dane, pac momentalne nedelam.

dekuju
20. dub 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
my platime dane spolu a nie sme ani zobrati ani pacsnuti, preto vravim, ze pacs nie je nevyhnutny, proste ides na danovy a prihlasis sa ako spolocna domacnost a deklarujes spolocny prijem :wink:
20. dub 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale nemas ulavu na dani.. :wink:
20. dub 2010 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
nguyen to je prave to, co rika Erika, my potrebujeme tu ulevu na dani a to podle me jinak nejde
20. dub 2010 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
poznam vel aludi co ni esu ani pacse a amju deti len jedne s rodicov ma ulavu na dani, a ten druhy , plne dane;.
takze jedine spolu a svadba, alebo pacse, a est eexistuje union libre, ale tam si nie osm ista, slabe vyhody.;
a pacs ma vela vyhod... ak zijes s niekym dlho a mas spolocny majetok, tak si prvym dedicom; a poodbne ved je to strasne ak s niekym zijem roky spolu makame a nieoc s astane, a zrazu si jeho rodina rozdeli aj to co patrilo mne;. :confounded:
potom ak jeden nema socialnu poistku tak vdaka pacsu , prebera ten ktory ju nema, ako u svadby....
:wink:

Si l'un des partenaires n'est pas couvert à titre personnel par l'assurance maladie, maternité, décès, il peut bénéficier de la qualité d'ayant droit au titre de l'autre partenaire.

Le partenaire est prioritaire, devant les enfants et ascendants de son partenaire, pour l'obtention du capital décès.

Il peut, sous certaines conditions, bénéficier d'une rente d'ayant droit si son partenaire décède.
20. dub 2010 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
rosny, ak sa chces pacsnut, pokojne to urob :wink:
erika, pozorne si precitaj danovu brozurku, hlavne kapitolu o koeficientoch :wink:
pekny vecer
20. dub 2010 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
nguen Si le contribuable est célibataire, divorcé ou séparé et qu'il vit en concubinage part 1
ak si pacse, a vydata part 2 takze o com s abavie, ak nemas deti , ak mas deti tak sa stavia, ty pokial viem nemas deti.. takze ja neviem..
zazrak prezrad nam...
20. dub 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa rada necham poradit poznam okolo len pacse , alebo len tak, a bohuzial nikto nema tento recept ked pride na dane tak je problem a ked su deti, tak j eto ine kafe prichadzas o mnoho vymozenosti..
tak porad..
20. dub 2010 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika daj si toto niekomu vysvetlit, lebo strasne zavadzas
ja s priatelom mame deklarovany foyer fiscal, kazdy mame part 1, spolu 2, moj prijem a jeho prijem je spocitany, toto tzv R je nasobene danovym koeficientom prislusneho plafonu a odratana je odratatelna ciastka nasobena tzv N-kom, co je nas rodinny koeficient cize 2.
deti (ako si poznamenala) nemam ale ked ich mat budem, pojdem za danovym poradcom a dam si odborne vysvetlit situaciu v ktorej sa budem nachadzat, tak ako som si dala vysvetlit tu, v ktorej samomentalne nachadzam a podla jeho rad (a danovej brozurky) sa riadim uz treti rok
20. dub 2010 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
nquena nasrala som ta s homosexualmi nechavas mi to vyzrat..;
mas cudne spocitavanie, . ale nevadi...
takze mate rodinny koeficient 2 ako ludi aco si pacse alebo zenaty. :sweat_smile: ok..

vzdavam to. poucila si ma.; tabulky co vsade vidim sa mylia... ok zavzdam nic neviem.. a u znebudem pisat...
http://vosdroits.service-public.fr/particuliers/F2705.xhtml
tabulka, cislo 1 jednocucha aj somar pochopi...

Si le contribuable est marié, pacsé ou veuf 2
Si le contribuable est célibataire, divorcé ou séparé et qu'il vit en concubinage 1

teda vasim pocitanim a dostanete 2 ok...
len to nechaem, jedine pacse alebo svadba dovoluje vyplnovat spolocne dane, podl atoho co pisu ani union libre to nedovoluje, kazdy osobytne....
nechcem sa hadat , tiez som tu uz neaky rok, tioez sme nemali deti a islo sa podla tychto tabuliek, a npreik tomu ze moja danove bolo 0 tak spolu pred tedmi bol 1 part po svadbe uz bol 2 po narodeni pata, 2,5 a teraz s dvoma detmi 3 ..

takze ak si myslis ze zavdzam ta zober telefon porad, porad kao funguje mutuelle, aine veci budem len rada
ja sa snaizm len pomoct kockam pre ktore j etento system novy a nepoznaju ho tak dobre ako my..
trych 10 rokov co som tu uz som snad niecim presla, a urcite nezavadzaM
ak s aniekto opyta ako funguje pacs, tak mu priblizne viem povedat nenutim ho do toho....
mozem sa mylit ale nezavadzam.;kaslat nato.... mam ine problem nez toto tu riesit..; :angry:
21. dub 2010 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
posledna vec skomolila som ti meno, nechtiac, nevidim na klavesnicu . uz.
21. dub 2010 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika, nemam cudne spocitavanie, odpisala som si ho zo svojho danoveho priznania, ktore dostavam predvyplnene danovym uradom, ale teraz ako si mi nastastie vsetko pekne vysvetlila, asi tam pojdem a cela rozhorcena ich asi vyhresim, ze nerozumeju danovemu systemu a poziadam ich, aby mi laskavo prerobili vsetky moje moje danove priznania, lebo erika na modrom koniku odhalila nekale praktiky danovakov, este ze som ta stretla erika, lebo bez teba a tvojich desiatich rokov vo francuzsku, neviem kde by sme vsetky boli.....a skoda, ze tu nie je smajlik tukajuci si na celo, teraz by mi bodol!
21. dub 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ufff....
Eriko, ja ti kazdopadne dekuji za tvoji radu a dam i na doporuceni mych znamych a skocim si na tu radnici :wink:
Pa a hezky den
21. dub 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
nguen , mas to mas, .. bud rada... co ti ma nato povedat nevedel aosm o tom boze oh, o niecom neviem ... boze moj aky hreich..
jasne ked vsade je napisane, ze len vydaty pacse ma zlavu!!!
a co s atyka dani, malo kto s av tom vyzna, to vies dobre je to vzdy na porazenie, chce vzdy vyborneho ekonomika, aby s av tom vyznal a ,nasiel ulicky ako profitovat!!!!!

rosny kedykolvek.ale uz ni etu dobre kaslem nato... chces dobre a ides na zobrotu.. :angry:

aj keby som tu bola len rok tak tiez nieco mozem vediet tiez nemam ro certa 20 rokov ale cez 30!!a tiez som si vo svete nieco preskakala.. ako ty...
ni eosm sama kto vie takuto inormaciu, co s atyka dani dokonca ja telke to opakuju stae
21. dub 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby zda sa ze mate kazda ine info tak ako aj uradnici, kazdy ti povie neico ine, takze ma to vobec neprekvapuje ale hadam by ste nemuseli po sebe "hukat"! :unamused:
21. dub 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si tak uvedomila, ze jsem se ani nepredstavila....
Tak, 32 let, IDF, konkretne 93 (ale slusna 93, auta se tu nepali), bohuzel bezdetna, tudiz zoufala a momentalne bez prace, takze jeste vic zoufala :confounded:
Nicmene budeme verit v lepsi zitrky, ze....
21. dub 2010 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky teda :grinning:
S danema neporadim, netusim jak to je, od toho nastesti mame danoveho poradce.

Rosny, vitej mezi nami!!! :slight_smile: A proc zoufala, co hledas za praci?
23. dub 2010 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuji za uvitani!

No, Buh se nade mnou slitoval....vcera jsem mela pohovor a v pondeli nastupuju!! A je to CDI, jupiiii. Jinak hledala jsem praci na nakupu, coz je me zamereni, toto misto je logistika, ale to neva, lepsi, nez dratem do oka! :slight_smile:
23. dub 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je super, gratulujem!
23. dub 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, assurez moi, ako cistite zubky detom? Ja mam uplnu fobiu zo zubara a stale sa obavam ze ich nebude mat dostatocne vycistene ked ju necham robit samu a tiez ju nechcem velmi nutit aby potom neodmietala uplne. A mna velmi nechce nechat aby som jej ich vycistila...kedy ako...podla nalady:slight_smile: zatial sme umyvali len vecer, teraz som zacala aj rano....No dufam len ze zdelila zdrave zubky po mne a nie po ocinovi :slight_smile:
23. dub 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuji! :slight_smile:
23. dub 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bry vecer :sunglasses: To dnes bol krasny den,vsak?! Tu bolo asi 25stupnov,no naaadhera :dizzy_face:
Blani,my cistime zubky dva krat denne asi od roka,davam si na tom dost zalezat.Teraz ma mala detsku kefku na baterky.Pred par dnami som jej vsak objavila zubny kamen na dvoch dolnych zubkoch,tak kezde ideme o par dni na SVK,tak som ju uz aj objednala k zubarke na kontrolu.No ale velmi tomu nedavam,ze Jasmi otvori usta a necha zubarku,aby jej urobila prehliadku :sweat_smile:
A Rosny,super sprava,ze si nasla robotu,o tom ja este nemozem ani len snivat :angry:
24. dub 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rosny, no vidis, gratuluji!!!! :wink:

Blan, u nas je to uplne stejne, Lea cisti jakoze sama, ale jaky je vysledek, to nevim :sweat_smile:
Ptala jsem se nasi zubarky, kdy s ni muzu prijit na prvni prohlidku, a rekla mi ze s tema mlecnyma zubama to nema cenu, at prijdem tak kolem az 6ti let :confused: Tak nevim no, v CR se chodi preventivne od roka, myslim jednou rocne.
24. dub 2010 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek