• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

21. září 2017 
luci chodi sa tu na kontrolu s detmi od 2 roka normalne kazde 6 mesiace :wink: preventivne su vsak v fr od 6 roka zadarmo. :wink:
25. dub 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Coze??? :astonished: Mas cakat kym bude mat 6rokov? Sice ked si dobre pamatam ja som tiez bola prvykrat u zubarky az v skole...ale vraj sa odporuca prva navsteva v troch rokoch, tak sa mi zda.Co si urcite nenecham ujst :slight_smile: A som zvedava ako to bude lebo zuzu si kludne necha robit akekolvek vysetrenie ale ked pride na otvorenie ust(aby sa pozrelo do hrdla napr.) ani za ten svet. :rolling_eyes: :grinning:
25. dub 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, abych nerozpoutala zase nejaky boj, rikam jen, co mi rekla zubarka, ke ktere chodime cela rodina.
O penize mi neslo, mne je jedno jestli to bude hrazene nebo ne, jen jsem se ji ptala, kdy muzu Leu poprve privest, a rekla mi ze do 6ti let to nema smysl.
Ono to bude zase co zubar, to jiny nazor.
Ja jsem rozhodnuta, ze jakmile k ni priste pujdem, vezmem Leu sebou tak jako tak, at se ji do te pusy podiva. Teda pokud vubec pusu otevre, ze? :grinning: Blan, u nas je to stejne, nekdy si necha vysetrit vsechno a nekdy na sebe nenecha sahnout. Na 3lete prohlidce nechtela ani za nic poznavat obrazky, merit se, vazit se... des :slight_smile:))
25. dub 2010 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte, riesite zubara. Podla mna prva kontrola je len o oboznameni sa so zubarom, kreslom a tak, a cim skor, tym lepsie. Tiez tu mame 'znamu' zubarku, co nam kazala prist az v 6 rokoch... ale pocas svojej praxe v CR som uspala kopu 2-5 rocnych deti na extrakcie vsetkych mliecnych zubkov, ciernych od kazov :fearful:
Niekto tu pisal o elektrickej detskej kefke, kde ste to kupili? Co som tak zbezne pozrela v Casine, tak len pre dospelych som videla.
Taka som dnes nasr... Dnes sme aj s MM obaja doma, sli sme vsetci aj s krpcom najprv so psom k veterinarovi na ockovanie+kontorlu a potom na skok do Botanicusu, je to hned vedla, potrebujem kupit nejake pletivo na crepniky s jahodami, lebo pes mi ich vsetky zozerie. Tak sme zaparkovali, otvorili pre psa cele stresne okno a na 15 min sli do obchodu. Nic sme nekupili a ked dojdeme k autu, tak vidime cele skla pocmarane fixou, strasne nadavky, ze sme nechali psa v aute bez otvoreneho okna. Hned dosla aj nejaka do vsetkeho strkajuca nos babka, ze to ona nas bola ohlasit... a ze oni nevedeli, ze je otvorene stresne okno, a medzitym upozornila okoloparkujucich, vsetci na nas cumeli ako na tryznitelov zvierat. Tak som sla do obchodu to nahlasit, vsetky zakaznicky sa do mna pustili, ze ako sa to chovam ku psovi, ze aka mlada a ze pes aj tak skonci v SPA (pricom z SPA sme si ho pred 4 rokmi vzali), tak dosiel az riaditel. Jasne, ze sa nic nevyriesilo, ale aspon som nas branila. A podla nas fixou na okno pisal personal z obchodu, ved kto so sebou nosi bezne fixy v kabelke alebo vo vrecku :stuck_out_tongue_closed_eyes: mam pokazeny cely den, tie nadavky sa nas velmi dotkli, zvlast, ked sa o psa tak starame :cry:
Cele to bolo divne, ked sme prichadzali k autu, tak ta babka hned dosla nahodou tiez, aby sa do nas pustila a este ako sme vychadzali z obchodu, ten riaditel nam siel oproti evidentne zvonku z parkoviska a tak na mna divne pozeral... proste mozno on sam to pisal. Btw, dnes bolo len 21 °C.
Ospravedlnujem sa za tento moj dnesny vylev, ale musela som to dostat von. Prajem pekny den!
26. dub 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tini sucitim a ak ti to aspon trochu pomoze mne predvecrom niekto otrhol zadny stierac, ale tak nestastne, ze mi to nevie urobit obycajna garaz ale musi to byt speci vo forde na objednavku :angry:
samoska ze sterac bol hodeny pri aute takze dost som nepochopila dovod jeho donatia z povodneho miesta
a co sa tyka starania sa do zivota inych, ja by podala navrh na zmenu zakona a spravila taketo spravanie pokutovatelnym, mne napriklad dost vadi uz aj to, ked niekto na mna cumi, nech uz je to z akehokolvek dovodu, povazujem to za neslusne asi rovnako ako ked sa niekto nevie pozdravit alebo drzat pri stole, takze keby mne niekto popisal auto za to co v nom robim s vlastnym psom asi by som ho na nich postvala, naozaj obdivujem ze si ich tam nezacala po jednom fackat, ja by som sa urcite neudrzala
26. dub 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caves holky,
mne je dnes strasne zle,fakt na odpadnutie.Snad ma to neklepne niekde vonku,ked pojdem po malu :frowning2:
Tini,no mala si "pekny" zazitok s autom...Ja ako poznam MM,tak by sme to este doteraz riesili,popripade niekomu vyplacali bolestne :grinning:
My sme kupili malej tu elektricku zubnu kefku,prvu na SVk,znacka Eta,mas k tomu sice jednu nahradnu tu vrchnu kefku,ale ked sa ti aj ta opotrebuje,musis kupit komplet novu.Tu som nasla take iste na baterky,stoja cca 6-7 €,ale nedaju sa menit a tak musis vzdy kupovat novu :angry: Kupujeme v Core,alebo myslim v Leclercu,klasicke bezne obchodaky...
A ked ide o auto,tak som stratila svoju slovensku SPZ,ale po dvoch tyzdnoch som ju ako zazrakom nasla.A o mesiac na to,moj milovany manzel stratil znacku tiez,ale uz sme ju nenasli,a tak musime na svk vybavit komplet na novo vsetky papiere od auta a nove znacky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. dub 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zeny,kde steeee :sweat_smile: ?
My zajtra ideme na svk,uz sa neviem dockat,najma na svieckovu od maminky :grinning: Tak sa zatial drzkajte a mozete aj nieco popisat hehe :sunglasses:
29. dub 2010 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vam sa zije, aj ja by som uz vypadla odtialto!Ale snad sa podari v juni ak mi schvalia dovolenku.tak si to tam uzite
29. dub 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, ja len tak narychlo pozdravim slovenky a cesky vo francii a taka mala zavist.. joj sla by som v juni aj s malou, ale asi zostanem trcat doma, kedze pracu nepisem... ale som stastna predsa tam, kde je moja dceeera. marseille-dovolenka by bol len moj rozmar.

aj vas tak bolel chrbat, ked ste kojili? ja sa hrbim a samozrejme prikladam SEBA k dietatu a nie dieta k prsniku...a ona sa dojci aj pol hodku niekedy aj viac... :sweat_smile: :pensive:
30. dub 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Posielam virtualne taku malu kyticku konvaliniek pre stastie a chcem povzbudit zajaciqa, nech sa pusti do prace. Dnes je 1. maj, za mesiac sa da napisat krasna praca, len do toho. Da sa to aj s babom, ked Ti rodicia pomahaju. Hlavu hore, do juna sa to vsetko este moze podarit (len to treba este raz porodit... a bude dvojita radost k Tvojej krasnej dcerke). Sup, zahryznut sa do toho...
1. kvě 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajaciq neboj sa este si Francuzska uzijes a mala tiez ked bude trochu vacsia,ved ti to neutecie, myslim ze ked bude vacsia bude sa ti lepsie cestovat a aj si to tu viac uzijes, tak trpezlivost:slight_smile:
Evuliki ako na SR? Juj ako ti zavidim.... :wink:
3. kvě 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte holky,

byla jsem chvíli v česku...navíc ta sopka...ted jsem zpátky...jsem ráda zpět ale malý zlobí a zlobí a já nevím jestli je to tím že mu roste stolička, nebo je takové cestování na něho moc...prostě už ani na nočník nechce chodit, a to už i do něho kakal,atd a ted nic...

Zajacik, jak se daří? co malá?

jo mě záda bolely velmi, vůbec celé to mateřství je záhul na záda..ale dá se cvičit, plavat...když tak zkus kojit vleže?
3. kvě 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nguyen,
to je blbé s tím stěračem, my máme teda taky auto forda a pokazilo se nám už toho taky dost, tak nevím ale u nás už fakt Ford poprvé a naposledy... :confounded:
3. kvě 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
mokiri meleri dik.. mala je moj zlatusicek rozkosnuckyyyy, taka mala opicka. cez den sa smeje, vela papa, je velmi komunikativna, hrava, zvedawa..a ja sa snazim eliminovat place :slight_smile: papame par dni probiotika a zda sa mi,ze koliky ustupuju. obcas sa ale preje, tak sa zgrcka komplet (uz som dostala za krk s~lehu a mala som vlasy a pol chrbata od mlieka..) a noci su fajn, o osmej zalomi, a potom nadranom sa budi :sunglasses:

ale ja som ani nie schopna otvorit Word, myslim, ze som si za ten rok, vypestovala brutal blok, procrastination passive.. co cely zivot som fungovala na strese z poslednej chvile, vzdy vsetko klaplo, vyslo ako ma..pretoze pod tlakom sa mi pisalo velmi dobre. a teraz..sama sebe sa cudujem,ze co sa to so mnou deje. absolutne si uz neverim, no co uz. sa mi to pekne vypomstilo..poznate tie reci typu "ty to das, ved ked si to uz tak daleko dotiahla... ty? nepochybujem o tebe, vzdy ti vsetko islo...si sikovna,mudra, bla bla bla... " no a tak. ked si predstavim, ze v septembri ci kedy mi konci materska, ze som bez titulu a teda sa nezamestnam ako psycholog, tak neviem neviem, pojdem robit cassiere asi. :pensive: aspon keby som mala nejaku novu viziu..aspon keby som bola presvedcena, ze to povolanie nechcem robit, ze som si pomylila skolu,..ako taka pubertacka si pripadam, co nevie co so sebou. a pritom velmi dobre viem..chcem mat titul, chcem robit phd v marseille, chcem cestovat s malou.. uz ste si liezli sami sebe na nervy? :sweat_smile:
3. kvě 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zajaciq

máš moc krásné miminečko! to je mi líto s těma kolikama, mají to ta miminka fakt těžké...
ale krásně ti spí jestli tak dlouho vydrží tak to je nádhera..

já tě moc neznám ale podle toho co píšeš tak máš ted asi obavy jak to všecko zvládneš ono ...se studiem, atd...ale myslím že všecko se fakt dá zvládnout pokud to člověk chce, ale musí to fakt moc chtít. a ty to určitě moc chceš...navíc se později budeš cítit i líp, určitě je to zezačátku fakt na člověka hodně, zvlášt ty první měsíce po porodu...moc ti přeju at se ti to všecko splní, se školou, s prací, a životem ve Francii. :slight_smile:
3. kvě 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim holky :sunglasses:
My sme este par dni na svk a potom naspat do fr.Ani sa mi nechceeeee,ale co uz...Kazdy den sice prsi,ale malej sa strasne paci,stale je vonku,na zahrade,robili sme jej aj meninovu party :grinning: A absolvovala aj zubara,dopadlo do super-pusinku otvorila a zubky ma zdrave.Vraj treba chodit od roka minimalne kazdy polrok na prehliadku!A tiez jej brali krv na rozne vysetrenia,asi sem rada chodit nebude :sweat_smile:
5. kvě 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.

Onedlho sa stahujem do Franczuska k babke. Ta tam byva na trvalo. Vo francuzsku uz porodim. Ake papiere mi treba vybavit? Mam vseobecnu zdravotnu poistovnu, aj europsky preukaz poistenca. Osetria ma tam?
5. kvě 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj natalie,ja som tiez rodila tu s europskym preukazom poistenca, uz sa presne nepamatam ako to bolo ale treba ist tuto do poistovne a informovat sa, mne na zaklade toho europskeho preukazu pridelili cislo poistenca ktore som predkladala u lekara a s kt. som aj isla do porodnice.lebo ta europska karta nikoho nezaujima:slight_smile:Ale boli okolo toho problemy lebo neboli schopni sa dohodnut so slovenskou poistovnou , ale to uz je na nich vyriesit si to :grinning:
Kedy presne ides do france? Najlepsie ti asi poradia na ambasade.
6. kvě 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Evuliki,

ahoj! prší tam? tady taky, prý to má být ještě do středy takové hnusné počasí...užijte si to jak to jde!

Natalie,

bohužel ti neporadím, protože nevím.

holky je nějaká nahrážka za puding tady ve Fr.? :slight_smile:
6. kvě 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri, este som to neskusala, ale myslim ze flan je ako nas puding, byva to v obchode medzi kolacmi v prasku, dekoraciami na zakusky a vanilkovimi cukrami.Ale neviem ci existuje aj iny ako vanilkovy :slight_smile:
V tomto pocasi by clovek len sedel doma a jedol puding, to je fakt :grinning: My sme vcera vecer znovu zakurili! mali sme doma 14stupnov!no do stredy to snad nepotrva lebo zamrznem!
6. kvě 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Blanblan,

jo flan znám v manželově rodině to často dělají, vím že se dá sehnat i v prášku..
jde mi o to že malému strašně chutná ten "pribináček"..no měla jsem za to že je to jen tvaroh a smetana, ale oni v receptu právě píšou o pundingu tak nevím co mi to udělá když tam dám ten flan..
6. kvě 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahaaaa :slight_smile: Ty sa chystas robit domaci pribinacik! Tak to ozaj neviem, ale skusit to mozes,s tym flanom, nie? Aspon ja nic podobnejsie pudingu nepoznam:wink: A mozes mi napisat aky mas recept? Aj ja by som to asi skusila, taky dobry pribinacik sme uz davno nejedli :slight_smile:
6. kvě 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Blanblan,

já si ho zatím neopsala, dívala jsem se na netu, je tu toho fůra, no máš pravdu nic tim nezkazím, i kdyby to nevyšlo tak se to stejně sní.. :slight_smile: mrkni na net, fakt je tam toho spousty...malému to strašně chutná....ale i tvaroh se tu dost špatně shání, jedině na trhu 2x týdně se dá, jinak nevím všude ta faisselle ale to není to samé i když je to moc chutné...
6. kvě 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
A na akom site si to nasla? My tu mame rusku epicerie tak by tam nieco ako tvaroh mali mat...(aj bryndzu tam maju) , v najhorsom dame faisselle:slight_smile: A ked to nevyjde, tak sa to aj tak zje ako vravis :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nasla sem to normálně na seznam.cz..zadáš tam pribináček recept..a je tam toho dost...jo tak to asi radši ten ruský tvaroh, to bude určitě fajn! tady se tvaroh dá sehnat fakt jenom na trhu, ale to nevadí..:slight_smile:
6. kvě 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Eriko, kde si??
jak se daří? co děti, jak je to s Patem?
6. kvě 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ted sem to četla s Tini, to je fakt hnus..nakopat do řitě je málo...nechápu takové lidi co se do všeho montujou..
6. kvě 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
blanblan dakujem za info :slight_smile: Cestujem 17.-18. maja, takze u o dva tyzdne :wink: Ale na ambasadu pojdem urcite.
6. kvě 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcence,
mam studijne volno cely maj, tak sedim doma a snazim sa nieco pozriet v mudrych knizkach, ale hlavne papierujem a zistujem co a ako a kedy a zakolko... to este len budu nervy!
Len som vas chcela pozdravit, uz tu casto nechodievam kvoli prac.povinnostiam, vecer uz neviem, kde mi hlava stoji.
Natalie, ja ti neporadim, mne sme vybavovali hned carte vitale. Len co si pamatam na ten trapny pocit, ze som musela napisat prehlasenie, ze nemam ziadne zdravotne poistenie. MM to niesol hrdinsky pred tetuskou uradnickou, ale co ta si asi myslela, chudak chlap, ozenil sa s nejakou sockou z vychodu bez zdrav.poistenia a uz je aj tehu ...
:grinning:
A ten tvaroh, skusili ste niekto syr Brousse au lait entier? Stoji to okolo 3e, v Casine a Super U to dostat vzdy, taky plastovy kelimok s modrym papierovym obalom, asi 300 ml to ma, konzistencia ako makky tvaroh, menej kysla chut a taka akoby smotanovejsia chut. Uz som s tym parkrat piekla kysnute kolace typu cesto, na to 'tvaroh' vymiesany s vanilk.cukrom a hrozienkami, na to podusene jablka so skoricou, na to posypka... a upiect! Meleri, vlastne ty si to aj jedla vtedy na tom stretku vlani vo Frejus :slight_smile: pamatas???
7. kvě 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri ahoj zijem neboj len nestiham riesim vela veci tini ahoj.. Ano ja to tie pouzivam uz roky kupujem s leader price je to ore mna lepsie ako nas tvaroh ak mam pravdu povedat.. Co sa tyka zlaty klas teda nas vanilkovy puding tak vas potesim je to tu.. Je to uste zloze ie ako nas zlaty klas len iny nazov... Crème pâtissier.... roky overene zlozenie to iste ako zlaty klas.... Iak mam pokazeny pc takze len tak rychlo s mobilu.....
7. kvě 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tini,

s tou kartou... :sweat_smile: úředníci jsou tady fakt omezení podle mě ani neví že kromě francie jsou i jiné země...možná ještě vědí kde je německo a anglie.
to se ti nedivím musí to být záhul.

ten sýr neznám, ale díky za tip. s tím tvarohem mi to fakt zas tak nevadí můžu dycky počkat na trh.. pamatuju si že jsi něco upekla, bylo to moc dobré!

Eriko,

creme patissier teda? to vůbec neznám! moc děkuju. mají to někde u těch flanů? doufám že se ti daří dobře! moc tě zdravím a zas jak půjde pc tak se ozvi! :slight_smile:

u mě nic nového snažím se akorát dát dohromady sedačku za kolo a ještě mi chybí helma a doufám že se to malému bude líbit, to bysme mohli už často jezdit s kolem... :dizzy_face: proto se už nehrnu do druhého těhotenství, chci si fakt užít konečně aspon jedno léto...mimčo je super,ale když si představím co mě zas bude čekat....
7. kvě 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek