• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky a těhulky z Francie. Přidejte se.

7. března 2017 
@mokiri ja som strazila vela deti.. :slight_smile: ale nikdy nikto mi nedal dieta kvoli tomu :grinning: len klasicky ako nounou.. :wink:

mas neako stastie na taketo.. :grinning:
4. čer 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
"Visage sympathique", povedala mi. (Vidis, ako malo staci.)
4. čer 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri ja mam uplne opacny nazor na francuzske zeny ako ty :grinning: podla mna su velmi neupravene a afektovane a neviem odkial pochadza ta reputacia "chic" lebo ked vidim celkom slusne oblecenu zenu s roztrhanymi pancuchami alebo to cele chic je zakryte cervenym turistickym impermeablom alebo bielym spinavym kabatom tak to podla mna buh vi co neni :grinning: :grinning: :grinning: Samozrejme su aj pekne upravene a oblecene, ale toto casto pozorujem.
A keby to bolo take jednoduche ja by som teda hned isla na slovensko vychovavat moju dceru, lebo ja si na tuto ich mentalitu asi nikdy nezvyknem a neprisposobim sa jej. Tuto je to podla mna strasna komercia strasna povrchnost, na vianoce ma chyta vzdy depka pretoze sa vsetko toci okolo jedla a vobec cely rok sa vsetko toci okolo jedla, je mi z toho zle.Je pravda ze deti su vedene k slusnosti ale aj tato ich slusnost sa mi zda taka falosna, neviem naco mi clovek co prejde okolo mna hovori "pardon" :slight_smile: ja naschval nepoviem nikdy nic aby sa mohli pohorsit :grinning: :grinning: teda ked je dovod tak somozrejme poviem :slight_smile:
No a to na ihrisku ze "nechod tam, spadnes, nerob to" tak to vidim aj tu, deti s assistente maternelle chodia sice do parku ale nemozu sa poriadne zahrat aby nespadli.Az mi ich je niekedy luto ked sa moja mala hojda a oni na nas pozeraju a nemozu ist na hoddacku.

4. čer 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj a ta pani filozofka co stoji za precitanie je elizabeth badinter- Le conflit la femme et la mere :rolling_eyes: :rolling_eyes:
4. čer 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Škótsku som žila 4m a nemám pocit, že by to tam bolo viac uletené ako vo FR.. teda ja proti fr. štýlu života už dávno nemám také výhrady ako kedysi, lebo veď všade je niečo, ale keď sa rozchádzali naši známi, JY kolega s manželkou a manželka sa pár dní po odsťahovaní dala dokopy s jeho dobrým priateľom, u ktorého si zložila veci, tak mi z toho bolo trošku na grcanie :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ešte v januári sa nám chválili, že sa snažia o mimi, v marci už bol chlapík odsťahovaný a hovorím, mesiac na to sa už ona ukazovala verejne so susedom.. takže no.. každý s každým a sakra rýchlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: MM bol tiež prekvapený, keď som mu povedala, že som s nikým nikdy nespala na prvom radne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Iný kraj, iný mrav :grinning:

A absolútne nesúhlasím s tým, že by tu bolo normálne nechať dieťa poradiť si samé.. istého času sme prestali chodiť do parku, lebo ma sralo, že sa na mňa každý pozerá ako na nezodpovednú matku, lebo svoje dieťa nechávam "navoľno" a ak náhodou spadne, tak jej nebežím okamžite pofúkať riť.

Blanblan, tá ženská vyvolala veeeľa kontroverzných diskusii a mne sa jej prístup absolútne nepáči, lebo sa tvári, že to, čo som si vybrala sama, je niečo, do čoho ma natlačila spoločnosť, aby som získala štatút "dokonalej matky"... a ja mám skôr pocit, že sa snažia matkám natlačiť do hlavy kopec iných a horších kalerábov.. ako napr. to, že opustiť dieťa po 4t materskej je správne.
4. čer 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
a čo sa týka upravenosti žien, tak je veľmi viditeľný rozdiel medzi "dedinou" a "mestom".. vo veľkých mestách je radosť pozerať (teda väčšinou, ak to nie sú turisti :stuck_out_tongue_closed_eyes:) a v tých provinčných mestečkách je to asi tak ako na Slovensku :sweat_smile: Tenisky, jeany, športová bunda a k tomu elegantná kabelka a podobne :sweat_smile:
4. čer 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na skok od temy, ale aktualne. Volite postou? (Staci mat obcianstvo, netreba trvaly pobyt.) :

http://hnonline.sk/slovensko/c1-44064400-uz-sa-mozno-nevratim-ale-volit-budem

4. čer 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na podanie žiadosti o voľby poštou je už teraz neskoro :slight_smile:
4. čer 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som poziadala v aprili, v maji mi poslali volebne listky a teraz som odvolila postou. Jednoduche.
4. čer 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo souhlas, v Lyonu jsou ženské vymoděné že fakt čumím jak to dělají, tady na vesnici stačí i staré tepláky.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

asi to bude spíš tou naší dobou, že se lidi víc rozvádějí nebo rozcházejí...

jo já se těch francouzských žen nějak bojím..hold asi mezi ně nikdy nezapadnu.....i když uvidím jak třeba jednou půjde do školy.... :slight_smile:
4. čer 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je dobre, že cely rok sa točí okolo jedla :slight_smile: tie nekonecne
rozhovory kto, kde, kedy, za koľko a čo jedol a pil.... Jedine kultúrne
vyzitie kam sa vyberieme najesť .

Viete, čo mi tu chyba? Nasa plesova sezóna, vyfintit sa, nahodit do gala
a tancit ... Teraz skončila na Markize ďalšia tanečná show, tak by som
chcela vedieť tancovať.
A čo sa obliekania týka, mne sa tiež nezdá, že by sa nejak krásne
obliekali... Tu v Cannes vidno ženské typu ja na to mám (finančne), tak si to
môžem dovoliť, alebo doobliekane a zmachlene ako strasidla. Aspoň že kolegynky
sa obliekaju tak triezvo, jednoducho a pritom elegantne.
4. čer 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tini,

fakt? tak v Lyonu se mi fakt strašně líbí jak se oblíkají, přijde mi to oproti česku úplně jiný svět...no pak se samozřejmě vrátím zpátky na vesnici a je to hned vidět.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

aha tak tančení, to já vůbec neumím, ale zase mi chybí chození do divadla, že se člověk taky vždycky pěkně oblékl, a bylo to moc fajn...tady divadla jsou toho typu že se tam chodí v riflích a na moderní věci a to mě moc nebere....

jako já jsem tu asi štastnější než bych byla v česku ale strašně mi chybí rodina..kamarádi už ani ne, ale ta rodina...zvlášt ted, kdy mám dítě...
4. čer 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, nechcelo by sa ti prerobiť tabuľku??? :slight_smile: keď už nás je toľko!
4. čer 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan suhlasim s tebou, take blbosti pise ta zenska a este jej to aj niekto vydal a zaraba na tom! kam to ten svet speje?? :grinning:
toulouse podla mna az taka diera nie je(mozno pre parizanov ano) ale trvam na tom ze su tu zeny bez vkusu a bez stylu. Cim nechcem povedat ze by si mali brat zo mna priklad, to teda urcite nie, ale aspon nenosim roztrhane veci (nemyslim teraz roztrhane naschval od vyroby)a dufam ze sa v tejto spolocnosti k tomu nezvrhnem :grinning:
meleri aspon si mozeme pokecat tu na koniku ked uz s tymi francuzskami si nie je co povedat :grinning:
4. čer 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
K reputacii chic, nikdy som nikde nevidela vyssiu koncetraciu chic, elegantnych a glamour zien dievcat a pani ako v centre Lyonu a Pariza. Ked budete mat moznost odporucam Rue de la Rep. tu v Lyone alebo 16 v Parizi a ako hovori Bihan v momente ako vytrcite paty na predmestie tak vidite fakt vsetko mozne, ba co viac, ludia na vas strasne zizaju ked sa vymykate z radu "tenisky+jeany" a potom su este arabske slecny a ich "moda" co je pre mna expemplarny priklad gycu.
Kazdopadne moja praca mi uz piaty rok umoznuje cestovat kade-tade po svete a mozem uplne s cistym svedomim prehlasit ze Pariz a NewYork su mesta kde sa zeny naozaj vedia dobre obliekat a upravovat.
Co sa francuziek ako ludi tyka, neveim s kym kecate vy, ale ja tu mam tolko kamosiek-francuzok ze na ne niekedy ani nemam cas a vobec nemam pocit, ze by som s nimi nemala o com kecat, jasne, ze s kazdym sa da viac menej na inu temu, ale mam kamosov zo vstekych kutov europy (dokonca sveta) a nikdy by som si nedovolila povedat, ze s prislusnikom tej ci tej narodnosti sa neda kecat. Ako je na Slovesnsku plno debilov medzi super ludmi, tak je to aj vo FR, v Taliansku, Holandsku ... zavisi od toho na akych ludi natrafite, ale s narodnostou to ma pramalo spolocne, dokonca mam par kamosiek moslimskeho a aj zidovskeho povodnu a mozem (s prekvapenim - ti, co ma poznaju vedia preco) povedat, ze su to skvele baby.
A takto je to asi vo vsetkom, k materstvu sa klasicky nevyjadrujem z pochopitelnych dovodov, ale poznam tolko "krkavcich matiet" zo Slovenska ze az.
4. čer 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuk kocky

zas po 100 letech se hlasim

Koukam, ze tu probirate tu novinarku, co si mysli, ze latkovky z nas delaj prehistorni matky :grinning: At zije vypatlanej mozek, co pisalkuje o necem o cem nema ani paru ! :rolling_eyes:

Co se tyce mody, tak mi taky prijde, ze je to otazka ctvrti. Tuhle v Parizi jsem narazela na vyfinteny chic damy, jen co jsem se vratila k Univerzite, potkavala jsem samy roztrhany (obnosenim) jeany + kecky.

Taky souhlasim s Nguyen, ze to neni narodem. Uz mam mezi Francouzskami par kamaradek, fajn baby.
Ale taky souhlasim s tim, ze je tu plno pretvarky :frowning2: Jenze kde ted uz nejni? Jak jsme chvili jinde, zaciname svou rodnou zem pekne idealizovat ! Na to pozor.

No nic, ja zas padim, mam spoustu prace, nevim kam driv skocit. Tak se tu mejte pekne a zas nekdy pa pa

4. čer 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kulicka KULICKA ahojjjjjjjjjjjjjjj :slight_smile: konecne;.. :slight_smile:

@ nguyen raz musim s tebou suhlasit. pariz je iny.. :wink: ja si to uvedumujem ten priepastny rozzdiel ked oddideme s pariza na vikend co sa tyka mentality ludi, a aj farby pleti ku parizu sa ciernuje :grinning:

ale celkovo moda vsetko neda sa porovnat.. je to ina mentalita tu staci ist 200km a clovek ma pocit ze je v inej krajine.. :sweat_smile:

bihna skoti su iny ako anglicania. :wink:
nedaju sa porovnat. pre londyn a liverpool , boli tie najtrafenesie priklady , matiek a deti, :grinning: aspon aj vatscina bab co su aj v anglicku ti potvrdia.. vychova uplne o nicom.. :wink:

blan blan , ja neviem ja zase na slovensku by som dievca vazne nechcela 12 rocne zmalovane, ako steny, a ked nahodou nie je, tak je cierna ovca v triede;..
kdezto tu kocky , minisukne minimum.. vzdy jemne upravene min make up.. len cierne linky..

je to tu ine... kazda mame ine priority.. mne to tu vyhovuje osobne na slovensku uz by som nemohla zit .. :wink:
4. čer 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nguyen,

no o tom mluvím! stačí se projít po centru lyonu a je to teda zážitek...teda pro ty kdo mají trochu rádi modu....

Kuličko

to máš pravdu, čím dýl jsem tady, tak si česko idealizuju, pak se vrátím tam a zas si říkám že je to lepší tady.....jedno je jisté - vzduch, a živ. prostředí je určitě lepší tady v Rhone Alpes.

Jinak jo, určitě jsou fajn, já mám jen jednu kamarádku francouzsku, a pak těch pár z MJC ale s některých mám fakt vyloženě obavy...
4. čer 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pri porovnavani "francuzskeho" a "slovenskeho" (resp. "ceskeho") netreba zabudat na uhol pohladu. Pozor na bezbrehe zovseobecnovanie zo svojho subjektivneho uhla. Pohlad tej, ktora prisla z Prahy na francuzsky vidiek zakonite nemoze byt rovnaky ako pohlad tej, co prisla z dediny pri Presove (Banskej Bystrici) do Pariza (Lyonu). (Podobnost cisto nahodna.)
5. čer 2010 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je pravda s tym idealizovanim slovenska/ceska, po mesiaci by som sa uz urcite brala naspet sem.Clovek nikdy nie je spokojny s tym co ma:slight_smile:Ale cim dlhsie som tu tym viac by som isla na SR, prve asi 3 roky mi to absolutne nechybalo ale teraz hlavne odkedy mam dieta ....asi lutujem ze ho moja rodina takmer nepozna...
ked pojdem nabuduce do Pariza budem si tu modu musie t poriadne vsimnut, lebo co som tam par krat bola, nic extra som si nevsimla, je fakt ze tam bolo strasne vela turistov a mna zaujimali ine veci ako moda parizanov.
nechcela som povedat ze si nerozumiem s francuzskami pretoze su blbe alebo nieco take, len je to ina mentalita a uznavam ze chyba bude skor vo mne, som velmi selektivna vo vybere :grinning:
Inak s chlapmi francuzmi nemam problem, je to zaujimave, akoby to boli dva uplne ine svety zeny a muzi.(ved vlastne aj su, nie?) :slight_smile:
5. čer 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemate niekto nejaky typ ako dostat plastelinu z koberca skor ako ma porazi z kefovania? :rolling_eyes:
5. čer 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este stale ten problem s plastelinou? To urcite nebola Play-Doh. Skus rovnaky trik ako na zuvacku - kocky ladu v igelitovom vrecku poprikladat, aby zatvrdla, a potom povylupovat. Neskusla som, lebo vzdy mame Play-Doh (tie kusky z nej, co zostanu na zemi, po par hodinach uplne stvrdnu, to len vzdy prejdeme minivysavacom a niekde nic), ale skus, mozno pomoze.
5. čer 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
blan balna stary trik.. daj novinovy papier... a priloz zehlicku, nie prilis horucu.. vsetko vsaje;. a potom dobre vydrhni.. :wink:

mastnota len tak sa vsaje; :wink:
5. čer 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeej diky baby, hned to skusim! Veru neviem co to bola za diabolsku plastelinu, dostala ju od babky ale to co z nej ostalo som uz aj vyhodila skor ako to vsetko rozotru s nounou po koberci! :angry: Ta co som ja kupila bola taka super co sa hned ususila,tak k nej sa aj vratim.
5. čer 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
blanblan,

mi přijdou ty jejich ženy strašně přísné, a nebo mi to fakt jenom tak přijde, nevím....přijde mi že české ženské jsou prostě trošku přístupnější....nevím....
5. čer 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri netrap sa; nad tym kazda krajina je ina.. :wink:

v nemecku su iny, v anglicku tiez spanielsko , juh uplne ina mentalita, a mimo europy iny svet. :wink: vyskusane;. za seba ti poviem netrap sa nad tym... vzdy ti bude cuzdo v inej krajine;. :wink: rodna zem je rodna zem.. :slight_smile:
5. čer 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
eriko,

jo je to smutné... :frowning2: sranda je že většina mých kamarádek je španělsky mluvících... :slight_smile: říkám si kolikrát, co je s češkou svedlo dohromady....:slight_smile:) ale rozumíme si skvěle, přijdou mi víc jak holky od nás z česka....
5. čer 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
smutne , nie ........
ja by skor povedala obohacujuce; :wink:

to je dobre z eis rozumies zaklad je ze niekho mas;. :wink: s kym si pokecas.. :wink:
5. čer 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo to určitě, ale zároveň si často říkám že doma by mi bylo líp....ale zas by mě tam štval ten bordel....zákony jsou ale nikdo je tam nedodržuje! to je k zbláznění...
5. čer 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz roky som v kontakte s jednou staruckou panou (od r. 1990, co som tu), a teda taky nadhlad, ako ma ona, nemoze mat este ani jedna z nas. Je narodena v r. 1921 a vo Francuzsku zije od r. 1939. Raz mi povedala, ze to jej srdiecko zostalo navzdy rozorvane, nikdy si tu celkom nezvykla.

Nastastie, teraz je vdaka vsetkym technickym vymozenostiam uz ina doba. Netreba sa snazit zvyknut si tu za kazdu cenu, nepopierat svoju skutocnu identitu, ale zit naplno „dva zivoty“, ten svoj francuzsky aj ten slovensky (quel cadeau !) – vela cestovat, internet, skype, webkamery, telefonaty, neustaly kontakt so vsetkymi nasim srdciam blizkymi tam aj tam ... z kazdej strany si zobrat pre seba to najlepsie, co sa len da, a uzivat si to naplno ...
5. čer 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek